Prawda

Niedziela, 17 stycznia 2021 - 20:44

« Poprzedni Następny »


”Guardian” delegitymizuje Izrael
w kłamliwym artykule redakcyjnym


Simon Plosker 2019-01-26

Zdjęcie, którym „Guardian” ilustruje swój artykuł o „pokojowych demonstracjach na granicy Gazy i Izraela.

Zdjęcie, którym „Guardian” ilustruje swój artykuł o „pokojowych demonstracjach na granicy Gazy i Izraela.Tytuł artykułu redakcyjnego ”Guardiana” mówi wszystko: „Izraelska demokracja w oczach ”Guardiana”: Bezkarne zabijanie, kłamstwa bez konsekwencji?”   

Ostrzeliwanie ogniem z czołgów i gazem pokojowych demonstrantów.  

 

Artykuł redakcyjny odzwierciedla oficjalny pogląd kierownictwa gazety i dlatego ten artykuł „Guardiana” jest tak przerażający. Jest to wściekły atak na wiarygodność Izraela. Oto kilka „głównych atrakcji”.


”Ostrzeliwanie i gazowanie” bezbronnych demonstrantów


„Guardian” krytykuje Izraelskie Siły Obronne (IDF) za działania niedopuszczające, by Palestyńczycy przedarli się przez granicę:  

Większość zabitych była nieuzbrojona i  nie stanowiła zagrożenia dla nikogo, mając zaledwie kamienie w dłoniach i hasła na wargach. Niemniej Izrael kontynuował niemoralną i nielegalną politykę, w której żołnierze jego armii, która jest pod demokratyczną, cywilną kontrolą, strzelali z czołgów, obrzucali kanistrami z gazem, zasypywali kulami i zabijali protestujących, włącznie z tymi, którzy nie stanowili żadnego wiarygodnego zagrożenia.

Jest coś niemal ironicznego w prezentowaniu protestujących jako niegroźnych zaledwie dzień po tym, jak żołnierz IDF został ranny w wymianie ognia po tym, jak snajper Hamasu otworzył ogień podczas rozruchów na granicy. Ten snajper też „Nie stanowił zagrożenia dla nikogo”?


<span>Israel Defense Forces</span><span>✔@IDF</span>Pictured: An IDF officer’s helmet after a terrorist in #Gaza shot at him during a riot on Israel’s border fence. [Na zdjęciu: Hełm oficera IDF po tym, jak terrorysta w Gazie strzelił do niego podczas rozruchów przy płocie granicznym Izraela.]<br />Also pictured: Proof that Hamas sends ARMED terrorists to attack Israelis, while surrounded by civilians and under the guise of “protests.” [Także na zdjęciu: Dowód, że Hamas wysyła UZBROJONYCH terrorystów, otoczonych cywilami, pod przykrywką “protestów”.] 1,414<span>5:05 PM - Jan 22, 2019</span>Twitter Ads info and privacy

Israel Defense Forces

✔@IDF

Pictured: An IDF officer’s helmet after a terrorist in #Gaza shot at him during a riot on Israel’s border fence. [Na zdjęciu: Hełm oficera IDF po tym, jak terrorysta w Gazie strzelił do niego podczas rozruchów przy płocie granicznym Izraela.]


Also pictured: Proof that Hamas sends ARMED terrorists to attack Israelis, while surrounded by civilians and under the guise of “protests.” [Także na zdjęciu: Dowód, że Hamas wysyła UZBROJONYCH terrorystów, otoczonych cywilami, pod przykrywką “protestów”.]

 

1,414

5:05 PM - Jan 22, 2019

Twitter Ads info and privacyByło bardzo wiele udokumentowanych przypadków prób przedarcia się przez granicę lub rzeczywistego przedarcia się, a granica jest zaledwie o krok od izraelskich miast i wsi. Wszystko to pod przykrywką tego, co “Guardian” nazywa niegroźnymi demonstracjami.


Następnie ”Guardian” dopuszcza się świadomego kłamstwa, oskarżając Izrael o „strzelanie z czołgów” do protestujących. Izrael nigdy nie ostrzeliwał z czołgów protestujących przy granicy Gazy i to twierdzenie jest po prostu wierutnym kłamstwem.

 

Jeśli chodzi o oskarżenie o użycie gazu przeciw protestującym, Izrael używa gazu łzawiącego jako środka rozproszenia tłumu podczas rozruchów. Fakt, że „Guardian” używa tylko słowa „gaz”, zamiast „gaz łzawiący” może mieć na celu  przypomnienie czytelnikom o nazistowskich obozach i mówi bardzo wiele o stosunku tej gazety do żydowskiego państwa.


Warto pamiętać, że robocza definicja antysemityzmu (którą popiera HonestReporting), sformułowana przez International Holocaust Remembrance Alliance (IHRA), zawiera „Porównania współczesnej polityki izraelskiej do polityki nazistów”.


Izrael jako zakłamany propagandysta


”Guardian” kontynuuje:

Na swoją obronę izraelscy dyplomaci dają Hamasowi, islamistycznej radykalnej grupie, która panuje w Gazie, rolę terrorystów, którzy organizują demonstracje w „strefie wojennej”.  Niestety, wydaje się, że Izrael pragnie prowadzić przeciwko Palestyńczykom wojnę na falach eteru, oprócz tej na ziemi.  Ta jawna pogarda dla gazańskiego życia i brak pociągania do odpowiedzialności podpierane są polityką  urazy i udawania, która ma głębokie konsekwencje dla Izraela. Skoro można zabijać bezkarnie, to czy można kłamać bez ponoszenia konsekwencji?  

Ten artykuł redakcyjny w zasadzie oskarża Izrael o prowadzenie propagandowej kampanii kłamstw przeciwko Palestyńczykom. Jest to absurdalne w sytuacji, kiedy Izrael od lat jest obiektem dobrze zorganizowanej i wściekłej kampanii delegitymizacji  i propagandy, po części podsycanej przez takie media jak „Guardian”. Jedyną „wojnę na falach eteru” prowadzą Palestyńczycy i ich zwolennicy.


Dlaczego Izrael nie ma prawa bronić się w mediach przed tymi oszczerstwami?  


Atakowanie demokratycznego charakteru Izraela


”Guardian” przechodzi następnie do prawnych problemów izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu w kontekście nadchodzących wyborów.  Ma pełne prawo to robić, jako że sami Izraelczycy to robią.

Podobnie jak prezydent USA, pan Netanjahu daje do zrozumienia, że demokratyczne normy, te niepisane reguły tolerancji i powściągliwości, są dla słabych, nie zaś dla silnych. Niemniej bez solidnych norm, konstytucyjne mechanizmy gwarantujące zachowanie równowagi politycznej są mniej podstawą demokracji, a bardziej mirażem.

Ale o to właśnie chodzi. Izrael ma solidne normy, które już doprowadziły do wyroków więzienia na byłego premiera i byłego prezydenta kraju za czyny kryminalne. Fakt, że premier znajduje się w kłopotliwej sytuacji i zarzuty są badane, jest świadectwem demokratycznego charakteru Izraela i rządów prawa.


Nie zadawalając się atakowaniem Netanjahu, ”Guardian” dobiera się następnie do byłego szefa IDF i przywódcy nowej partii politycznej, Benny’ego Gantza:

Najbliższy rywal pana Netanjahu przechwala się, że kiedy był w armii  wysłał części Gazy “z powrotem do epoki kamiennej”.

Poleganie na źródłach informacji ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich zawsze jest wątpliwe, ale przynajmniej ich artykuł, w odróżnieniu od „Guardiana”, wspomniał, że Gantz wyraził także pragnienie pokoju i zapobieżenia tym właśnie działaniom armii, o których wspomniał w swoim filmie w kampanii wyborczej.  


Delegitymizowanie prawa Izraela do istnienia


”Guardian” odnosi się także do historyka Benny’ego Morrisa:

który zyskał sławę przez podniesienie zasłony nad czystką etniczną, na jakiej Izrael został założony.

Być może to jest prawdziwe sedno poglądu ”Guardiana” na temat Izraela. Jeśli bowiem państwo jest założone na „czystce etnicznej”, to może wyłącznie być nielegalnym państwem.  


Artykuł redakcyjny ”Guardiana” pełen jest kłamstw, wypaczeń i delegitymizacji Izraela. Ta gazeta ma prawo wyrażania niechęci wobec Izraela i robi to regularnie. Tym razem jednak, przez włączenie jawnych kłamstw, przekroczyła wszystkie granice przyzwoitości.


The Guardian Delegitimizes Israel in Lying Editorial

Honest Reporting, 23 stycznia 2019

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

Simon Plosker

 

Izraelski dziennikarz związany z Times of Israel i redaktor naczelny strony HonestReporting.


Od radakcji "Listó z naszego sadu:

Palestyńskie ofiary zabite podczas demonstracji na granicy:Warto również obejrzeć film, na którym jeden z przywódców Hamasu wyjaśnia jaki jest cel tych „pokojowych” demonstracji:

 

„Rozniesiemy granicę z Izraelem i wyrwiemy im serca z ciał”.

 

I to właśnie wydaje się być największym marzeniem propagandystów z brytyjskiego „Guardiana”.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 815 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Turcja: Turcy czczą sympatyka nazizmu   Bulut   2021-01-16
Szczepienia i odwieczna plaga   Collins   2021-01-12
„Guardian” znowu rozpowszechnia kłamstwo o „izraelskim apartheidzie”   Levick   2021-01-11
Pora, by świat położył kres globalnej sieci przestępczości i korupcji Hezbollahu i Iranu   Alamuddin   2021-01-09
Administracja Bidena i “Wojna o prawo powrotu”   Rosenthal   2020-12-29
Dżihad w Boże Narodzenie: "Zimno zabijaj ich z nienawiścią i wściekłością"   Kemp   2020-12-25
Turcja zapowiada powrót Turków     2020-12-24
AP: Cały Izrael jest “naszą ziemią, Palestyną”; wszyscy Izraelczycy są osadnikami;  koniec Izraela jest pewny   Zilberdik   2020-12-24
Palestyńskie podżeganie przeciwko izraelskim dziennikarzom   Tawil   2020-12-17
Czy Teheran buduje “kuchnię diabła”?   Taheri   2020-12-12
Magazyn “Time” opublikował stronniczy, popierający BDS artykuł, który udaje, że jest obiektywny     2020-12-11
Zagrzebane w relacjach “Guardiana” o śmierci szefa programu nuklearnego Iranu: wezwania Teheranu do zniszczenia Izraela   Levick   2020-12-05
Premier AP, Shtajjeh, broni polityki “płaca za mordowanie”   Fitzgerald   2020-11-29
Mordercza wojna o zdrowie moralne   Koraszewski   2020-11-27
Ciekawy opis antysemityzmu z 1944 roku dokładnie opisuje antysyjonizm     2020-11-27
Dlaczego Bractwo Muzułmańskie wylazło z nory   Toameh   2020-11-22
Dekapitacja wolności w Europie   Collier   2020-10-24
Nerdeen Kiswani walczy o Palestynę od rzeki do morza   Fitzgerald   2020-10-07
Sprawa Al-Dury po 20 latach   Landes   2020-10-06
Rzeczy, o których chce nas poinformować najbardziej na świecie poszukiwana terrorystka   Roth   2020-10-05
Groźba państw sierocych dla porządku świata    Taheri   2020-09-24
Życie czarnych chrześcijan widocznie nie liczy się   Meotti   2020-09-21
„Czarny Wrzesień” pół wieku temu i teraz   Fernandez   2020-09-17
Turecki prezydent zapowiada wojnę     2020-09-14
Gdzie postawić granicę antysemitom?   Tobin   2020-09-12
Cypr: 46 lat tureckiej okupacji   Bulut   2020-09-11
Palestyńczycy: Żydzi i chrześcijanie są naszymi wrogami   Toameh   2020-08-24
Popłoch wśród uzależnionych od wojny z syjonizmem   Tobin   2020-08-15
Jordania skarży się na Izraelczyków, którzy “szturmują meczet” Al-Aksa   Fitzgerald   2020-08-14
Musimy nadal osuszać bagna antysemickich kłamstw   Chesler   2020-08-10
Czego nauczyłeś się dzisiaj w szkole, drogie małe dziecko ze szkoły UNRWA w Gazie?   Bedein   2020-07-28
Plan Hamas-Huti wojny nie tylko z Izraelem, ale także z innymi Arabami   Toameh   2020-07-27
Instytucjonalny rasizm Narodów Zjednoczonych   Bergman   2020-07-26
AP na bieżąco przekłamuje historię   i Nan Jacques Zilberdik   2020-07-24
Rasizm uznaje się za nieodłączną cechę zachodnich społeczeństw. Dlaczego nie antysemityzm?   Gerstenfeld   2020-07-23
Palestyńczycy: Abbas podpisuje własny wyrok śmierci   Toameh   2020-07-22
Jak zachowywaliby się Palestyńczycy przy rozwiązaniu w postaci jednego państwa?     2020-07-16
Po zamianie Hagia Sophia w meczet Turcja przysięga, że “wyzwoli Al-Aksę”   Frantzman   2020-07-12
Trwający problem antysemityzmu w Niemczech   Bergman   2020-07-10
Trzeba stanowczo wystąpić przeciwko promocji mordowania   Gerstenfeld   2020-07-07
UE nadal próbuje finansować palestyńskie NGO związane z terrorem   Toameh   2020-07-06
Żydzi: Azjaci, Słowianie, a teraz straszni biali suprematyści   Amos   2020-07-03
Żeby karać głównych sprawców terroru AP, Izrael musi nauczyć się rozumieć język “palestyński”   Marcus   2020-06-30
Grają surmy bojowe i werble wciąż warczą   Koraszewski   2020-06-27
New York Review of Books” papuguje kłamstwa o ”Śmiertelnej wymianie”     2020-06-18
Problem z „pokojem”   Toameh   2020-06-15
Iran: Mimo pandemii Ayatollah wzywa do dżihadu przeciw żydowskiemu państwu   Rafizadeh   2020-06-11
Palestyńczycy: Burzenie domów, o których nikt nie mówi   Toameh   2020-06-08
Palestyńskie ”prawo powrotu” jest bronią polityczną   Julius   2020-06-04
Mułłowie Iranu propagują antyizraelską agendę mimo koronawirusa   Rafizadeh   2020-05-28
Hipokryzja UE, używającej ”prawa międzynarodowego”, które stosuje wyłącznie wobec Izraela     2020-05-26
Cenny dar Abbasa dla Iranu: Hamas   Toameh   2020-05-24
Żydzi nigdy nie żyli jak równi w arabskich i muzułmańskich krajach   Shulewitz   2020-05-23
Gorycz z powodu nieudanego ludobójstwa   Greenfield   2020-05-22
Turcja: ”Resztki po mieczu” Erdogana   Bulut   2020-05-21
Palestyńscy uchodźcy i UNRWA – pora powiedzieć prawdę   Collier   2020-05-20
Nakba trwa od 72 lat. Ale jest czymś innym niż mówią Palestyńczycy     2020-05-17
Turecka ”sprawiedliwość”: uwolnić gangsterów, trzymać dysydentów w zamknięciu   Bekdil   2020-05-16
Program oszustw i kłamstw OWP   Tawil   2020-05-15
If Not Now i Gisha twierdzą, że Gaza jest okupowana, Definicja @ICRC nie zgadza się – ale ICRC zmienia regułę wyłącznie dla Gazy   Amos   2020-05-10
Palestyńskie kłamstwa nigdy nie umierają; Wikipedia i Google trzymają je przy życiu   Chesler   2020-05-04
Antysemityzm jest najstarszym ”fake news” świata   Yemini   2020-04-28
Palestyński wirus: wzory osobowe Abbasa   Tawil   2020-04-25
”Financial Times” rozpowszechnia kłamstwo o „segregacji” w Izraelu   Levick   2020-04-24
Dlaczego Turcja przytula Hamas?   Toameh   2020-04-23
Gobbels polubiłby wiele w mediach społecznościowych   Stalinsky   2020-04-19
Pandemiczne zawieszenie broni antysemityzmu? Nie ma mowy   Tobin   2020-04-16
Założyciel BDS: Izrael powinien nas uratować, a potem umrzeć   Tobin   2020-04-09
Dziesiątki milionów Europejczyków ma demoniczne poglądy na Izrael   Gerstenfeld   2020-04-05
Koronawirus: dlaczego palestyńscy przywódcy nie pomagają Gazie w zwalczaniu zarazy   Tawil   2020-04-03
Mimo koronawirusa dżihad przeciwko Izraelowi trwa   Toameh   2020-04-02
Muzułmańscy ekstremiści wykorzystują koronawirusa do promocji terroryzmu i nienawiści   Tawil   2020-03-31
Hamas: już strzelać czy zachować spokój?     2020-03-28
Oszustwo AP: umiarkowanie po angielsku i ekstremizm po arabsku   i Itamar Marcus   2020-03-24
Dlaczego Palestyńczycy umierają w więzieniach Hamasu?   Tawil   2020-03-16
Oszczerstwo o rytuale krwi arcybiskupa Hanny   Fitzgerald   2020-03-15
Jasbir Puar i moralna klęska świata akademickiego   Rosenthal   2020-03-12
Zabawa w  antysemityzm podczas karnawału w Aalst   Collins   2020-03-11
Europie nie wolno paść ofiarą szantażu Erdoğana   Bekdil   2020-03-07
Jak zachodnie media stały się użytecznymi idiotami Gazy?   Yemini   2020-03-06
Czystka etniczna  Żydów i hipokryzja lewicy   Collier   2020-03-05
W rzeczywistości Palestyńczycy nigdy nie dążyli do pokoju   Yemini   2020-03-02
Czy chrześcijanie znikną z Bliskiego Wschodu?   Dabbas   2020-02-28
Zamiana praw człowieka w kiepski dowcip   Gordon   2020-02-25
Czy upiory totalitaryzmu mogą się odrodzić?   Koraszewski   2020-02-23
Balony z Gazy – problem wybuchającego terroru   Lipman   2020-02-22
Finansowane przez UE, kierowane przez Palestyńczyków. Kampanie BDS w szatach UE   Collier   2020-02-21
Przebierańcy   Lewin   2020-02-20
Nasz europejski wróg   Rosenthal   2020-02-17
Prosto o arabsko-izraelskim konflikcie   Pickles   2020-02-15
Błędny profil palestyńskich terrorystów   Flatow   2020-02-13
Podżeganie irańskiego reżimu do zniszczenia Izraela   Shindman   2020-02-12
Palestyńczycy: Po podżeganiu do przemocy Abbas przybywa do Nowego Jorku, by walczyć z planem pokojowym   Tawil   2020-02-11
Przecież nikt nie traktuje tego poważnie   Koraszewski   2020-02-10
Francja: Wypal trawkę, zabij Żyda, uniknij procesu, idź wolny   Milliere   2020-02-09
W Międzynarodowym Dniu Pamięci Holocaustu fake news i przywódcy podburzający do nienawiści nie są niczym nowym   Amos   2020-02-02
Czy obsesyjna nienawiść irańskiego reżimu do Żydów będzie jego zgubą?   Rosenthal   2020-01-27
Historia stara jak świat   Frantzman   2020-01-27
Autonomia Palestyńska walczy z Żydami, by „bronić” całej ludzkości   Marcus   2020-01-23
Czego światowi przywódcy nie dowiedzą się w Jad Waszem   Julius   2020-01-22

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

CervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabija


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk