Prawda

Wtorek, 19 lutego 2019 - 14:44

« Poprzedni Następny »


”Guardian” delegitymizuje Izrael
w kłamliwym artykule redakcyjnym


Simon Plosker 2019-01-26

Zdjęcie, którym „Guardian” ilustruje swój artykuł o „pokojowych demonstracjach na granicy Gazy i Izraela.

Zdjęcie, którym „Guardian” ilustruje swój artykuł o „pokojowych demonstracjach na granicy Gazy i Izraela.Tytuł artykułu redakcyjnego ”Guardiana” mówi wszystko: „Izraelska demokracja w oczach ”Guardiana”: Bezkarne zabijanie, kłamstwa bez konsekwencji?”   

Ostrzeliwanie ogniem z czołgów i gazem pokojowych demonstrantów.  

 

Artykuł redakcyjny odzwierciedla oficjalny pogląd kierownictwa gazety i dlatego ten artykuł „Guardiana” jest tak przerażający. Jest to wściekły atak na wiarygodność Izraela. Oto kilka „głównych atrakcji”.


”Ostrzeliwanie i gazowanie” bezbronnych demonstrantów


„Guardian” krytykuje Izraelskie Siły Obronne (IDF) za działania niedopuszczające, by Palestyńczycy przedarli się przez granicę:  

Większość zabitych była nieuzbrojona i  nie stanowiła zagrożenia dla nikogo, mając zaledwie kamienie w dłoniach i hasła na wargach. Niemniej Izrael kontynuował niemoralną i nielegalną politykę, w której żołnierze jego armii, która jest pod demokratyczną, cywilną kontrolą, strzelali z czołgów, obrzucali kanistrami z gazem, zasypywali kulami i zabijali protestujących, włącznie z tymi, którzy nie stanowili żadnego wiarygodnego zagrożenia.

Jest coś niemal ironicznego w prezentowaniu protestujących jako niegroźnych zaledwie dzień po tym, jak żołnierz IDF został ranny w wymianie ognia po tym, jak snajper Hamasu otworzył ogień podczas rozruchów na granicy. Ten snajper też „Nie stanowił zagrożenia dla nikogo”?


<span>Israel Defense Forces</span><span>✔@IDF</span>Pictured: An IDF officer’s helmet after a terrorist in #Gaza shot at him during a riot on Israel’s border fence. [Na zdjęciu: Hełm oficera IDF po tym, jak terrorysta w Gazie strzelił do niego podczas rozruchów przy płocie granicznym Izraela.]<br />Also pictured: Proof that Hamas sends ARMED terrorists to attack Israelis, while surrounded by civilians and under the guise of “protests.” [Także na zdjęciu: Dowód, że Hamas wysyła UZBROJONYCH terrorystów, otoczonych cywilami, pod przykrywką “protestów”.] 1,414<span>5:05 PM - Jan 22, 2019</span>Twitter Ads info and privacy

Israel Defense Forces

✔@IDF

Pictured: An IDF officer’s helmet after a terrorist in #Gaza shot at him during a riot on Israel’s border fence. [Na zdjęciu: Hełm oficera IDF po tym, jak terrorysta w Gazie strzelił do niego podczas rozruchów przy płocie granicznym Izraela.]


Also pictured: Proof that Hamas sends ARMED terrorists to attack Israelis, while surrounded by civilians and under the guise of “protests.” [Także na zdjęciu: Dowód, że Hamas wysyła UZBROJONYCH terrorystów, otoczonych cywilami, pod przykrywką “protestów”.]

 

1,414

5:05 PM - Jan 22, 2019

Twitter Ads info and privacyByło bardzo wiele udokumentowanych przypadków prób przedarcia się przez granicę lub rzeczywistego przedarcia się, a granica jest zaledwie o krok od izraelskich miast i wsi. Wszystko to pod przykrywką tego, co “Guardian” nazywa niegroźnymi demonstracjami.


Następnie ”Guardian” dopuszcza się świadomego kłamstwa, oskarżając Izrael o „strzelanie z czołgów” do protestujących. Izrael nigdy nie ostrzeliwał z czołgów protestujących przy granicy Gazy i to twierdzenie jest po prostu wierutnym kłamstwem.

 

Jeśli chodzi o oskarżenie o użycie gazu przeciw protestującym, Izrael używa gazu łzawiącego jako środka rozproszenia tłumu podczas rozruchów. Fakt, że „Guardian” używa tylko słowa „gaz”, zamiast „gaz łzawiący” może mieć na celu  przypomnienie czytelnikom o nazistowskich obozach i mówi bardzo wiele o stosunku tej gazety do żydowskiego państwa.


Warto pamiętać, że robocza definicja antysemityzmu (którą popiera HonestReporting), sformułowana przez International Holocaust Remembrance Alliance (IHRA), zawiera „Porównania współczesnej polityki izraelskiej do polityki nazistów”.


Izrael jako zakłamany propagandysta


”Guardian” kontynuuje:

Na swoją obronę izraelscy dyplomaci dają Hamasowi, islamistycznej radykalnej grupie, która panuje w Gazie, rolę terrorystów, którzy organizują demonstracje w „strefie wojennej”.  Niestety, wydaje się, że Izrael pragnie prowadzić przeciwko Palestyńczykom wojnę na falach eteru, oprócz tej na ziemi.  Ta jawna pogarda dla gazańskiego życia i brak pociągania do odpowiedzialności podpierane są polityką  urazy i udawania, która ma głębokie konsekwencje dla Izraela. Skoro można zabijać bezkarnie, to czy można kłamać bez ponoszenia konsekwencji?  

Ten artykuł redakcyjny w zasadzie oskarża Izrael o prowadzenie propagandowej kampanii kłamstw przeciwko Palestyńczykom. Jest to absurdalne w sytuacji, kiedy Izrael od lat jest obiektem dobrze zorganizowanej i wściekłej kampanii delegitymizacji  i propagandy, po części podsycanej przez takie media jak „Guardian”. Jedyną „wojnę na falach eteru” prowadzą Palestyńczycy i ich zwolennicy.


Dlaczego Izrael nie ma prawa bronić się w mediach przed tymi oszczerstwami?  


Atakowanie demokratycznego charakteru Izraela


”Guardian” przechodzi następnie do prawnych problemów izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu w kontekście nadchodzących wyborów.  Ma pełne prawo to robić, jako że sami Izraelczycy to robią.

Podobnie jak prezydent USA, pan Netanjahu daje do zrozumienia, że demokratyczne normy, te niepisane reguły tolerancji i powściągliwości, są dla słabych, nie zaś dla silnych. Niemniej bez solidnych norm, konstytucyjne mechanizmy gwarantujące zachowanie równowagi politycznej są mniej podstawą demokracji, a bardziej mirażem.

Ale o to właśnie chodzi. Izrael ma solidne normy, które już doprowadziły do wyroków więzienia na byłego premiera i byłego prezydenta kraju za czyny kryminalne. Fakt, że premier znajduje się w kłopotliwej sytuacji i zarzuty są badane, jest świadectwem demokratycznego charakteru Izraela i rządów prawa.


Nie zadawalając się atakowaniem Netanjahu, ”Guardian” dobiera się następnie do byłego szefa IDF i przywódcy nowej partii politycznej, Benny’ego Gantza:

Najbliższy rywal pana Netanjahu przechwala się, że kiedy był w armii  wysłał części Gazy “z powrotem do epoki kamiennej”.

Poleganie na źródłach informacji ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich zawsze jest wątpliwe, ale przynajmniej ich artykuł, w odróżnieniu od „Guardiana”, wspomniał, że Gantz wyraził także pragnienie pokoju i zapobieżenia tym właśnie działaniom armii, o których wspomniał w swoim filmie w kampanii wyborczej.  


Delegitymizowanie prawa Izraela do istnienia


”Guardian” odnosi się także do historyka Benny’ego Morrisa:

który zyskał sławę przez podniesienie zasłony nad czystką etniczną, na jakiej Izrael został założony.

Być może to jest prawdziwe sedno poglądu ”Guardiana” na temat Izraela. Jeśli bowiem państwo jest założone na „czystce etnicznej”, to może wyłącznie być nielegalnym państwem.  


Artykuł redakcyjny ”Guardiana” pełen jest kłamstw, wypaczeń i delegitymizacji Izraela. Ta gazeta ma prawo wyrażania niechęci wobec Izraela i robi to regularnie. Tym razem jednak, przez włączenie jawnych kłamstw, przekroczyła wszystkie granice przyzwoitości.


The Guardian Delegitimizes Israel in Lying Editorial

Honest Reporting, 23 stycznia 2019

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

Simon Plosker

 

Izraelski dziennikarz związany z Times of Israel i redaktor naczelny strony HonestReporting.


Od radakcji "Listó z naszego sadu:

Palestyńskie ofiary zabite podczas demonstracji na granicy:Warto również obejrzeć film, na którym jeden z przywódców Hamasu wyjaśnia jaki jest cel tych „pokojowych” demonstracji:

 

„Rozniesiemy granicę z Izraelem i wyrwiemy im serca z ciał”.

 

I to właśnie wydaje się być największym marzeniem propagandystów z brytyjskiego „Guardiana”.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 613 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Dlaczego brytyjska lewica nie zacznie czepiać się kogoś innego?    MacEoin   2019-02-19
Do ludzi z Gazy: kupcie sobie własne cholerne szpitale   Rose   2019-02-16
Skąd się bierze gwałtowny wzrost antysemityzmu na świecie?   Dershowitz   2019-02-15
Tragedia wschodnich chrześcijan i na czym polega żydostwo   Lewin   2019-02-14
Irańska rewolucja i uprzedzenia establishmentu   Glick   2019-02-03
Przypomnienia, wspomnienia i upamiętnienia Holocaustu   Collins   2019-01-27
”Guardian” delegitymizuje Izrael w kłamliwym artykule redakcyjnym   Plosker   2019-01-26
Naziści w przebraniu. Antyizraelskie przesłanie jest skrajnie prawicową retoryką   Collier   2019-01-24
Co mają wspólnego Mahmoud Abbas i handlarze narkotykami   Amos   2019-01-21
Kiedy skrajnie prawicowi żydożercy zgadzają się ze skrajnie lewicowymi żydożercami   Marquardt-Bigman   2019-01-14
Palestyńczycy: Prawdziwe ”zbrodnie”   Tawil   2019-01-12
Pallywood znowu podnosi swój ohydny łeb   Lieberman   2019-01-08
Palestyna: Co byłoby, gdyby nie było wojny sześciodniowej?   Sherman   2019-01-06
Gaza: sześć kłamstw i jedna prawda   Maroun   2019-01-04
Erdoğan nie jest dobrotliwym sułtanem z przeszłości, jest potworem, którego trzeba powstrzymać   Yemini   2019-01-03
Dżihadystyczny psychopata: czaruje nas, uwodzi i pożera   Chesler   2018-12-31
Rasowa polityka antysemityzmu i islamofobii   Frantzman   2018-12-30
Sił dżihadu nie można oswoić ani obłaskawić   Yemini   2018-12-28
Żadnych Żydów w Europie i żadnego państwa żydowskiego na Bliskim Wschodzie   Meotti   2018-12-27
Zwolennicy ISIS grożą zamachami terrorystycznymi podczas Świąt     2018-12-23
Co złego to Żydzi   Rosenthal   2018-12-18
Antysemityzm drogą do kariery w Turcji   Bulut   2018-12-17
11 w Pittsburghu i niemowlę w Ofra     2018-12-14
Walcz z antysemityzmem w swoim domu, a nie u sąsiada   Maroun   2018-12-11
Brytyjski profesor – fan Hamasu i jego ”poezja”     2018-12-05
Brendan O’Neill o obsesji potępiania Izraela przez lewicę   Coyne   2018-11-28
Jak wyrwać się z łap osobliwie pojmowanej empatii?   Koraszewski   2018-11-24
Dlaczego wznowione sankcje wobec Iranu są dobre dla Palestyńczyków   Toameh   2018-11-23
Tykająca bomba zegarowa islamskiej nienawiści do Żydów w USA   Bergman   2018-11-21
Jak ”New York Times” usprawiedliwia antysemityzm   Chesler   2018-11-18
Rzeź chrześcijan, brak reakcji egipskich władz   Ibrahim   2018-11-13
Żydzi a rządy prawa w Europie   Gerstenfeld   2018-11-12
Asia Bibi: Pakistańska zdrada sprawiedliwości   Meotti   2018-11-07
W Nowym Jorku są setki antyżydowskich przestępstw nienawiści – i ANI JEDEN schwytany sprawca nie był ze skrajnej prawicy      2018-11-03
Masakra w synagodze w Pittsburghu: pobudka dla antysemitów?   Maroun   2018-11-02
Ukryci zakładnicy w wojnie Hamasu w Gazie   Collins   2018-10-20
Nowoczesne ”ostateczne rozwiązanie” jest bardzo podobne do starego   Maroun   2018-10-18
Jak Iran planuje przejęcie Gazy   Toameh   2018-10-17
Jak Palestyńczycy kłamią Europejczykom   Tawil   2018-10-13
Cel Iranu - zlikwidowanie Izraela     2018-09-29
Islamskich antysemitów chroni niemieckie państwo prawa   Tibi   2018-09-26
Turcja: tortury, wykorzystywanie seksualne szaleją w więzieniach   Bulut   2018-09-21
Krytyka czy patologiczna nienawiść?   Rosenthal   2018-09-19
Lewicowy nacjonalizm i bolszewicka prawica   Koraszewski   2018-09-18
Nienawiść Corbyna do Izraela nie jest żadną niespodzianką   Bergman   2018-09-13
Ku czemu zmierza antysyjonizm?   Koraszewski   2018-09-09
Ankara oskarża dziennikarza z okupowanego Cypru   Bulut   2018-09-08
Za co nienawidzą Żydów   Lewinskaja   2018-09-03
Żydowski exodus, który Corbyn ignoruje   Julius   2018-08-30
Pani biskup i jej fałszywe świadectwo   Landes   2018-08-28
Odpowiedzialność Abbasa za kryzys w Gazie   Tawil   2018-08-26
Nasze dzieci mogą wybrać demokrację zamiast islamu     2018-08-24
Przykro mi, liberałowie – antysyjonizm jest antysemityzmem   Marquardt-Bigman   2018-08-19
Niewolnictwo Jazydów, handel dziećmi, groźby śmierci wobec dziennikarzy: czy Turcja powinna pozostać w NATO?   Bulut   2018-08-16
Mordercza nienawiść do Żydów znowu szerzy się jak ogień   Meotti   2018-08-15
Czy Corbyn jest antysemitą?   Tsalic   2018-08-13
Muzułmański program: Dżihad, islamski kalifat, zlikwidowanie Izraela     2018-08-11
Powracająca (brunatna) fala   Koraszewski   2018-08-10
Ujawnianie zbrodni ISIS jest terroryzmem   Bulut   2018-07-30
Demonstracja przeciwko Trumpowi szerzy truciznę na ulicach Londynu   Collier   2018-07-29
Dlaczego Iran wspiera palestyńskie grupy terroru?   Toameh   2018-07-28
Najnowsza fatwa muftiego Jerozolimy   Tawil   2018-07-26
„Ogniste sokoly” i dylemat - walczyć czy uciekać   Collins   2018-07-21
"Zasiłek dżihadysty": poglądy na pracę na Bliskim Wschodzie   Darwish   2018-07-17
Międzynarodowa społeczność ignoruje ludobójstwo chrześcijan w Nigerii   Ibrahim   2018-07-14
KADISZ – modlitwa żałobników   Kłys   2018-07-12
Co jest z nami nie tak?   Rosenthal   2018-07-11
Iran: „Tworzymy potęgę w Libanie – bo chcemy stamtąd walczyć z wrogiem z całą naszą siłą”     2018-07-07
Co jest siłą napędową antyizraelskiej polityki?   Rosenthal   2018-07-05
Human Rights Watch i Rada Praw Człowieka: naturalni wspólnicy przeciwko Izraelowi   Amos   2018-07-03
Turcja: „Święta wojna” Erdogana   Bekdil   2018-06-28
Turcja: gloryfikacja morderstwa, męczeństwa i dzieci-żołnierzy   Bulut   2018-06-26
Piromani z Gazy   Bergman   2018-06-12
Radykalizm: prawdziwym szokiem była reakcja Amerykanów...   Rafizadeh   2018-05-29
Czy będzie międzynarodowe dochodzenie dla Afrin   Frantzman   2018-05-27
Zachodnia Nakba: nienawiść do Izraela   Meotti   2018-05-24
Gaza: raz jeszcze o pokojowych Marszach Powrotu     2018-05-20
Nasi ludzie zdjęli mundury i dołączyli do marszów     2018-05-19
Gaza, Hamas i dlaczego nie będę dzisiaj krytykował Izraela   Colier   2018-05-18
Gazańczycy są ofiarami ideologii i nienawiści   Yemini   2018-05-15
Antysemityzm, tym razem w islamistycznej odmianie, znowu dręczy Francję   Ahmed   2018-05-07
Ateista jest robakiem w ciele muzułmanów…     2018-05-05
Hitler zawarł umowę z Żydami     2018-05-04
Ludobójstwo w Nigerii   Ibrahim   2018-05-03
“Biuro prasowe” Hamasu: prawda przychodzi na metę ostatnia   Tawil   2018-05-02
Kiedy globalne media ignorują latawce ze swastyką, Hamas wygrywa wojnę propagandową   Yemini   2018-04-30
Jaka jest cena życia palestyńskich cywilów?   Maroun   2018-04-22
Gdzie Alt-Right gubi się w sprawie Żydów   i Nathan Cofnas   2018-04-02
Nowy palestyński dżihad dla unicestwienia Izraela   Tawil   2018-03-31
Parkland i antysemityzm   Ahmed   2018-03-30
U.S.A.: Nasilają się muzułmańskie nawoływania do mordów   Bergman   2018-03-26
Podręczniki UNRWA nadal wypełnione są niekończącym się podżeganiem   Bedein   2018-03-20
Ukarany za nie skandowanie “Śmierć Ameryce, Izraelowi, Brytanii”   Rafizadeh   2018-03-19
Wylęgarnie lubieżnych sympatyków totalitarnych idei    Koraszewski   2018-03-16
Spojrzenie na muzułmańską logikę i zachodnią naiwność   Ibrahim   2018-03-15
Izrael jest jednym wielkim osiedlem   Tawil   2018-03-14
Dlaczego Turcja chce najechać greckie wyspy?   Bulut   2018-03-12
Armia Mahometa powraca   Koraszewski   2018-03-10
Turcja grozi inwazją na Grecję   Bulut   2018-02-28
Droga Sarah Silverman: Amnesty kłamie o rodzinie Tamimich   Marquardt-Bigman   2018-02-22

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczySkomplikowana ewolucjaArgument neuroróżnorodnościNowe badanie pamięci długotrwałejŚciganie bluźnierstwaRyby jaskinioweAutyzmOd niepamiętnych czasówTunezyjczycy przeciw złemu prawuDrugie prawo termodynamikiPochwała ignorancjMistyfikacja SokalaIntronizacja Chrystusa


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk