Prawda

Niedziela, 25 sierpnia 2019 - 18:57

« Poprzedni Następny »


”Guardian” delegitymizuje Izrael
w kłamliwym artykule redakcyjnym


Simon Plosker 2019-01-26

Zdjęcie, którym „Guardian” ilustruje swój artykuł o „pokojowych demonstracjach na granicy Gazy i Izraela.

Zdjęcie, którym „Guardian” ilustruje swój artykuł o „pokojowych demonstracjach na granicy Gazy i Izraela.Tytuł artykułu redakcyjnego ”Guardiana” mówi wszystko: „Izraelska demokracja w oczach ”Guardiana”: Bezkarne zabijanie, kłamstwa bez konsekwencji?”   

Ostrzeliwanie ogniem z czołgów i gazem pokojowych demonstrantów.  

 

Artykuł redakcyjny odzwierciedla oficjalny pogląd kierownictwa gazety i dlatego ten artykuł „Guardiana” jest tak przerażający. Jest to wściekły atak na wiarygodność Izraela. Oto kilka „głównych atrakcji”.


”Ostrzeliwanie i gazowanie” bezbronnych demonstrantów


„Guardian” krytykuje Izraelskie Siły Obronne (IDF) za działania niedopuszczające, by Palestyńczycy przedarli się przez granicę:  

Większość zabitych była nieuzbrojona i  nie stanowiła zagrożenia dla nikogo, mając zaledwie kamienie w dłoniach i hasła na wargach. Niemniej Izrael kontynuował niemoralną i nielegalną politykę, w której żołnierze jego armii, która jest pod demokratyczną, cywilną kontrolą, strzelali z czołgów, obrzucali kanistrami z gazem, zasypywali kulami i zabijali protestujących, włącznie z tymi, którzy nie stanowili żadnego wiarygodnego zagrożenia.

Jest coś niemal ironicznego w prezentowaniu protestujących jako niegroźnych zaledwie dzień po tym, jak żołnierz IDF został ranny w wymianie ognia po tym, jak snajper Hamasu otworzył ogień podczas rozruchów na granicy. Ten snajper też „Nie stanowił zagrożenia dla nikogo”?


<span>Israel Defense Forces</span><span>✔@IDF</span>Pictured: An IDF officer’s helmet after a terrorist in #Gaza shot at him during a riot on Israel’s border fence. [Na zdjęciu: Hełm oficera IDF po tym, jak terrorysta w Gazie strzelił do niego podczas rozruchów przy płocie granicznym Izraela.]<br />Also pictured: Proof that Hamas sends ARMED terrorists to attack Israelis, while surrounded by civilians and under the guise of “protests.” [Także na zdjęciu: Dowód, że Hamas wysyła UZBROJONYCH terrorystów, otoczonych cywilami, pod przykrywką “protestów”.] 1,414<span>5:05 PM - Jan 22, 2019</span>Twitter Ads info and privacy

Israel Defense Forces

✔@IDF

Pictured: An IDF officer’s helmet after a terrorist in #Gaza shot at him during a riot on Israel’s border fence. [Na zdjęciu: Hełm oficera IDF po tym, jak terrorysta w Gazie strzelił do niego podczas rozruchów przy płocie granicznym Izraela.]


Also pictured: Proof that Hamas sends ARMED terrorists to attack Israelis, while surrounded by civilians and under the guise of “protests.” [Także na zdjęciu: Dowód, że Hamas wysyła UZBROJONYCH terrorystów, otoczonych cywilami, pod przykrywką “protestów”.]

 

1,414

5:05 PM - Jan 22, 2019

Twitter Ads info and privacyByło bardzo wiele udokumentowanych przypadków prób przedarcia się przez granicę lub rzeczywistego przedarcia się, a granica jest zaledwie o krok od izraelskich miast i wsi. Wszystko to pod przykrywką tego, co “Guardian” nazywa niegroźnymi demonstracjami.


Następnie ”Guardian” dopuszcza się świadomego kłamstwa, oskarżając Izrael o „strzelanie z czołgów” do protestujących. Izrael nigdy nie ostrzeliwał z czołgów protestujących przy granicy Gazy i to twierdzenie jest po prostu wierutnym kłamstwem.

 

Jeśli chodzi o oskarżenie o użycie gazu przeciw protestującym, Izrael używa gazu łzawiącego jako środka rozproszenia tłumu podczas rozruchów. Fakt, że „Guardian” używa tylko słowa „gaz”, zamiast „gaz łzawiący” może mieć na celu  przypomnienie czytelnikom o nazistowskich obozach i mówi bardzo wiele o stosunku tej gazety do żydowskiego państwa.


Warto pamiętać, że robocza definicja antysemityzmu (którą popiera HonestReporting), sformułowana przez International Holocaust Remembrance Alliance (IHRA), zawiera „Porównania współczesnej polityki izraelskiej do polityki nazistów”.


Izrael jako zakłamany propagandysta


”Guardian” kontynuuje:

Na swoją obronę izraelscy dyplomaci dają Hamasowi, islamistycznej radykalnej grupie, która panuje w Gazie, rolę terrorystów, którzy organizują demonstracje w „strefie wojennej”.  Niestety, wydaje się, że Izrael pragnie prowadzić przeciwko Palestyńczykom wojnę na falach eteru, oprócz tej na ziemi.  Ta jawna pogarda dla gazańskiego życia i brak pociągania do odpowiedzialności podpierane są polityką  urazy i udawania, która ma głębokie konsekwencje dla Izraela. Skoro można zabijać bezkarnie, to czy można kłamać bez ponoszenia konsekwencji?  

Ten artykuł redakcyjny w zasadzie oskarża Izrael o prowadzenie propagandowej kampanii kłamstw przeciwko Palestyńczykom. Jest to absurdalne w sytuacji, kiedy Izrael od lat jest obiektem dobrze zorganizowanej i wściekłej kampanii delegitymizacji  i propagandy, po części podsycanej przez takie media jak „Guardian”. Jedyną „wojnę na falach eteru” prowadzą Palestyńczycy i ich zwolennicy.


Dlaczego Izrael nie ma prawa bronić się w mediach przed tymi oszczerstwami?  


Atakowanie demokratycznego charakteru Izraela


”Guardian” przechodzi następnie do prawnych problemów izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu w kontekście nadchodzących wyborów.  Ma pełne prawo to robić, jako że sami Izraelczycy to robią.

Podobnie jak prezydent USA, pan Netanjahu daje do zrozumienia, że demokratyczne normy, te niepisane reguły tolerancji i powściągliwości, są dla słabych, nie zaś dla silnych. Niemniej bez solidnych norm, konstytucyjne mechanizmy gwarantujące zachowanie równowagi politycznej są mniej podstawą demokracji, a bardziej mirażem.

Ale o to właśnie chodzi. Izrael ma solidne normy, które już doprowadziły do wyroków więzienia na byłego premiera i byłego prezydenta kraju za czyny kryminalne. Fakt, że premier znajduje się w kłopotliwej sytuacji i zarzuty są badane, jest świadectwem demokratycznego charakteru Izraela i rządów prawa.


Nie zadawalając się atakowaniem Netanjahu, ”Guardian” dobiera się następnie do byłego szefa IDF i przywódcy nowej partii politycznej, Benny’ego Gantza:

Najbliższy rywal pana Netanjahu przechwala się, że kiedy był w armii  wysłał części Gazy “z powrotem do epoki kamiennej”.

Poleganie na źródłach informacji ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich zawsze jest wątpliwe, ale przynajmniej ich artykuł, w odróżnieniu od „Guardiana”, wspomniał, że Gantz wyraził także pragnienie pokoju i zapobieżenia tym właśnie działaniom armii, o których wspomniał w swoim filmie w kampanii wyborczej.  


Delegitymizowanie prawa Izraela do istnienia


”Guardian” odnosi się także do historyka Benny’ego Morrisa:

który zyskał sławę przez podniesienie zasłony nad czystką etniczną, na jakiej Izrael został założony.

Być może to jest prawdziwe sedno poglądu ”Guardiana” na temat Izraela. Jeśli bowiem państwo jest założone na „czystce etnicznej”, to może wyłącznie być nielegalnym państwem.  


Artykuł redakcyjny ”Guardiana” pełen jest kłamstw, wypaczeń i delegitymizacji Izraela. Ta gazeta ma prawo wyrażania niechęci wobec Izraela i robi to regularnie. Tym razem jednak, przez włączenie jawnych kłamstw, przekroczyła wszystkie granice przyzwoitości.


The Guardian Delegitimizes Israel in Lying Editorial

Honest Reporting, 23 stycznia 2019

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

Simon Plosker

 

Izraelski dziennikarz związany z Times of Israel i redaktor naczelny strony HonestReporting.


Od radakcji "Listó z naszego sadu:

Palestyńskie ofiary zabite podczas demonstracji na granicy:Warto również obejrzeć film, na którym jeden z przywódców Hamasu wyjaśnia jaki jest cel tych „pokojowych” demonstracji:

 

„Rozniesiemy granicę z Izraelem i wyrwiemy im serca z ciał”.

 

I to właśnie wydaje się być największym marzeniem propagandystów z brytyjskiego „Guardiana”.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 669 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Kto mówi, że przestępstwo nie popłaca?   Bedein   2019-08-23
Pięć nagłówków pokazuje antysemickie incydenty na całym świecie - analiza   Frantzman   2019-08-22
Proirańska, antyizraelska polityka zagraniczna Niemiec   Kern   2019-08-14
Palestyńczycy w potrzebie lustra?   Tawil   2019-08-11
Powody, dla których pokojowe rozwiązania konfliktu arabsko-izraelskiego zawsze zawodzą   Hamid   2019-08-10
BDS, Omar Shakir i eliminacjonizm wobec izraela   Steinberg   2019-08-04
Plan Hamasu i Iranu na zlikwidowanie Izraela   Tawil   2019-07-29
Walka z BDS. Część I   Rosenthal   2019-07-27
Hamas maszeruje, by zniszczyć Izrael   Toameh   2019-07-26
Antyizraelskie prawa zaproponowane przez Dublin: złe dla Irlandii, gorsze dla Palestyńczyków, straszne dla wszystkich   Franklin   2019-07-13
Nihil novi   Lewin   2019-07-11
Tak, antysyjonizm jest tylko najnowszą odmianą antysemityzmu     2019-07-04
Palestyńscy ”umiarkowani”: karabiny, granaty i terroryzm    Tawil   2019-06-29
Dlaczego neonaziści tak bardzo kochają ruch BDS?     Marquardt-Bigman   2019-06-26
Haniebny wzrost antysemityzmu a antysemicki tweet znanego aktora   Frantzman   2019-06-25
Zatajany los palestyńskich chrześcijan   Ibrahim   2019-06-24
Mułłowie obiecują ”koniec” Izraela i amerykańskiej cywilizacji   Rafizadeh   2019-06-22
Rewelacje o Hezbollahu w Wielkiej Brytanii częścią niepokojącego trendu obłaskawiania Iranu   Frantzman   2019-06-19
Normalizacja islamskiego antysemityzmu   Wójcik   2019-06-06
Ludobójstwo chrześcijan weszło na ”alarmujący etap”   Ibrahim   2019-05-29
Na początku był Arab z nożem. 180 lat wykrętów (wersja 2)   Collier   2019-05-21
Bliskowschodni ruch antypokojowy   Toameh   2019-05-20
Radziecki antysyjonizm i współczesny antysemityzm lewicy   Tabarovsky   2019-05-18
Między Eurowizją a tańcem z Hamasem   Collins   2019-05-12
Ilhan Omar – ignorancja i bigoteria w sprawie rakiet z Gazy   Dershowitz   2019-05-09
Jak palestyńscy przywódcy zachęcają do terroryzmu   Tawil   2019-05-08
Nie, to nie jest o „rasie”   Rosenthal   2019-05-06
Unia Europejska: pielęgnowanie niestabilności i terroryzmu na Bliskim Wschodzie   Kahn   2019-05-05
Facebook walczy z Fake News stronniczym wideo z Gazy   Miller   2019-05-04
Abbas chce kryzysu humanitarnego   Bergman   2019-05-01
Dlaczego główny nurt polityki jest winny szerzenia się antysemityzmu   Collier   2019-04-29
Grecja: „Strefa zakazana” w Atenach?   Polizoidou   2019-04-27
Iran: nowe słownictwo lalki brzuchomówcy   Taheri   2019-04-26
Co dzieje się z Palestyńczykami, którzy żądają lepszego życia?   Toameh   2019-04-23
Uczciwość Hamasu i umowa stulecia   Toameh   2019-04-20
Współczujący wszystkich krajów łączą się   Koraszewski   2019-04-17
Tak, palestyńska tożsamość jest pomyślana tylko jako broń przeciwko Izraelowi     2019-04-15
Co się kryje za sprzeciwem wobec pokoju z Izraelem?   Tawil   2019-04-07
Wielka Brytania: Radykalni muzułmanie mile widziani, prześladowani  chrześcijanie wręcz przeciwnie   Ibrahim   2019-04-06
Konflikt świata z Izraelem w liczbach. Izraelsko-arabski konflikt w kontekście – jakiego nigdy nie widzieliście   Collier   2019-04-03
Między Gazą a Wzgórzami Golan   Collins   2019-03-31
Iran krok za krokiem zbliża się do swojego celu:  "wymazania Izraela z mapy"   Rafizadeh   2019-03-27
CODE PINK przekracza czerwoną linię w Iranie   Collins   2019-03-24
Iran: egzekucje dzieci, amputacje, chłosty   Rafizadeh   2019-03-22
Uratowani Jazydzi stoją przed ponurą przyszłością po powrocie do Iraku   Frantzman   2019-03-21
Zbrodnie wojenne Hamasu przeciwko Izraelowi i Palestyńczykom   Tawil   2019-03-20
Obalanie oskarżenia o użycie „nieproporcjonalnej siły”   Plosker   2019-03-18
Palestyńczycy: Abbas staje przed „sądem” pod zarzutem zdrady   Toameh   2019-03-17
Nie wiatr niesie odpowiedź na ”balonowy terror”   Collins   2019-03-14
Palestyńczycy: Nie dla pokoju i pojednania z „niewiernymi”   Toameh   2019-03-13
Kolorowe pranie czy pranie mózgów - uwagi o Eurowizji w Izraelu?   Benson   2019-03-08
Palestyńczycy: "Nie ma miejsca na twór syjonistyczny w Palestynie”   Tawil   2019-03-07
Iran: narastające prześladowania chrześcijan   Rafizadeh   2019-03-05
Dzwon alarmowy – powrót antysemityzmu   Collins   2019-02-28
Zbrodnie wojenne Hamasu i Islamskiego Dżihadu wobec dzieci i kobiet   Tawil   2019-02-23
“Nowy Bliski Wschód” – może za 500 lat?   Rosenthal   2019-02-22
Dlaczego brytyjska lewica nie zacznie czepiać się kogoś innego?    MacEoin   2019-02-19
Do ludzi z Gazy: kupcie sobie własne cholerne szpitale   Rose   2019-02-16
Skąd się bierze gwałtowny wzrost antysemityzmu na świecie?   Dershowitz   2019-02-15
Tragedia wschodnich chrześcijan i na czym polega żydostwo   Lewin   2019-02-14
Irańska rewolucja i uprzedzenia establishmentu   Glick   2019-02-03
Przypomnienia, wspomnienia i upamiętnienia Holocaustu   Collins   2019-01-27
”Guardian” delegitymizuje Izrael w kłamliwym artykule redakcyjnym   Plosker   2019-01-26
Naziści w przebraniu. Antyizraelskie przesłanie jest skrajnie prawicową retoryką   Collier   2019-01-24
Co mają wspólnego Mahmoud Abbas i handlarze narkotykami   Amos   2019-01-21
Kiedy skrajnie prawicowi żydożercy zgadzają się ze skrajnie lewicowymi żydożercami   Marquardt-Bigman   2019-01-14
Palestyńczycy: Prawdziwe ”zbrodnie”   Tawil   2019-01-12
Pallywood znowu podnosi swój ohydny łeb   Lieberman   2019-01-08
Palestyna: Co byłoby, gdyby nie było wojny sześciodniowej?   Sherman   2019-01-06
Gaza: sześć kłamstw i jedna prawda   Maroun   2019-01-04
Erdoğan nie jest dobrotliwym sułtanem z przeszłości, jest potworem, którego trzeba powstrzymać   Yemini   2019-01-03
Dżihadystyczny psychopata: czaruje nas, uwodzi i pożera   Chesler   2018-12-31
Rasowa polityka antysemityzmu i islamofobii   Frantzman   2018-12-30
Sił dżihadu nie można oswoić ani obłaskawić   Yemini   2018-12-28
Żadnych Żydów w Europie i żadnego państwa żydowskiego na Bliskim Wschodzie   Meotti   2018-12-27
Zwolennicy ISIS grożą zamachami terrorystycznymi podczas Świąt     2018-12-23
Co złego to Żydzi   Rosenthal   2018-12-18
Antysemityzm drogą do kariery w Turcji   Bulut   2018-12-17
11 w Pittsburghu i niemowlę w Ofra     2018-12-14
Walcz z antysemityzmem w swoim domu, a nie u sąsiada   Maroun   2018-12-11
Brytyjski profesor – fan Hamasu i jego ”poezja”     2018-12-05
Brendan O’Neill o obsesji potępiania Izraela przez lewicę   Coyne   2018-11-28
Jak wyrwać się z łap osobliwie pojmowanej empatii?   Koraszewski   2018-11-24
Dlaczego wznowione sankcje wobec Iranu są dobre dla Palestyńczyków   Toameh   2018-11-23
Tykająca bomba zegarowa islamskiej nienawiści do Żydów w USA   Bergman   2018-11-21
Jak ”New York Times” usprawiedliwia antysemityzm   Chesler   2018-11-18
Rzeź chrześcijan, brak reakcji egipskich władz   Ibrahim   2018-11-13
Żydzi a rządy prawa w Europie   Gerstenfeld   2018-11-12
Asia Bibi: Pakistańska zdrada sprawiedliwości   Meotti   2018-11-07
W Nowym Jorku są setki antyżydowskich przestępstw nienawiści – i ANI JEDEN schwytany sprawca nie był ze skrajnej prawicy      2018-11-03
Masakra w synagodze w Pittsburghu: pobudka dla antysemitów?   Maroun   2018-11-02
Ukryci zakładnicy w wojnie Hamasu w Gazie   Collins   2018-10-20
Nowoczesne ”ostateczne rozwiązanie” jest bardzo podobne do starego   Maroun   2018-10-18
Jak Iran planuje przejęcie Gazy   Toameh   2018-10-17
Jak Palestyńczycy kłamią Europejczykom   Tawil   2018-10-13
Cel Iranu - zlikwidowanie Izraela     2018-09-29
Islamskich antysemitów chroni niemieckie państwo prawa   Tibi   2018-09-26
Turcja: tortury, wykorzystywanie seksualne szaleją w więzieniach   Bulut   2018-09-21
Krytyka czy patologiczna nienawiść?   Rosenthal   2018-09-19
Lewicowy nacjonalizm i bolszewicka prawica   Koraszewski   2018-09-18

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Biły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczySkomplikowana ewolucjaArgument neuroróżnorodnościNowe badanie pamięci długotrwałejŚciganie bluźnierstwaRyby jaskinioweAutyzm


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk