Prawda

Wtorek, 6 czerwca 2023 - 04:53

« Poprzedni Następny »


Administracja Bidena trzyma się umyślnej ślepoty


Daled Amos 2023-02-08

Palestyńscy zwolennicy pokoju zapowiadają pokojowe współżycie z Izraelem.
Palestyńscy zwolennicy pokoju zapowiadają pokojowe współżycie z Izraelem.

Liczby nie kłamią, ale to, co dyplomaci czasami robią z liczbami, to już inna historia.
Stephen M. Flatow

 

Czwartego stycznia Hamodia opublikował wywiad z Thomasem Nidesem, ambasadorem USA w Izraelu, wywiad początkowo przeprowadzony za pośrednictwem Zoom podczas Chanuki. Nides podkreśla amerykańskie wsparcie dla Izraela i jego bezpieczeństwa, jednocześnie mówiąc o amerykańskim wsparciu dla palestyńskich Arabów.

Jak to ujął Nides: „Głęboko wierzę, że jeśli damy nadzieję i szansę narodowi palestyńskiemu, miejmy nadzieję, że z czasem przyniesie to korzyści państwu Izrael, ograniczy liczbę ataków terrorystycznych i utrzyma to miejsce jako silne demokratyczne państwo żydowskie”.


Przywołanie sondażu z zeszłego miesiąca Palestyńskiego Centrum Badań nad Polityką i Sondażami, pokazującego, że 72% palestyńskich Arabów popiera tworzenie nowych grup terrorystycznych, takich jak Jaskinia Lwów, nie peszy Nidesa:

Mocno wierzę i możesz się ze mną nie zgodzić, ale ogromna, ogromna większość przeciętnych Palestyńczyków nie budzi się rano z chęcią zabicia kogoś, kto jest Żydem. Chcą żyć tak jak ty i ja.

[Musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy] w odniesieniu do niewielkiego odsetka istniejących ludzi, którzy chcą zaszkodzić Izraelowi… [podkreślenie dodane]

Jego dowód? 


Nie podaje żadnego. Nie było też żadnych sondaży wskazujących na istnienie tej umiarkowanej grupy „ogromnej, ogromnej większości” dążących do pokoju Palestyńczyków.

Stephen Flatow wierzy Nidesowi na słowo, że szczerze wierzy w to, co mówi – ale podkreśla również, że administracja Bidena przyjęła pro-palestyńską politykę, która zależy od istnienia miłujących pokój palestyńskich Arabów:

Administracja nie może dawać Palestyńczykom setek milionów dolarów rocznie, jeśli uważa, że wspierają terroryzm. Nie może opowiadać się za przyznaniem im suwerennego państwa wzdłuż starych granic Izraela, zwężających się w jednym miejscu do 14 kilometrów, jeśli uważa, że wspierają terroryzm.

Tak więc administracja Bidena ma swoją linię partyjną, a zadaniem ambasadora Nidesa jest trzymanie się jej i wyrażanie jej najlepiej, jak potrafi. Może nawet w to wierzy. Może on naprawdę myśli, pomimo wszelkich przeciwnych dowodów, że „ogromna, ogromna większość” Palestyńczyków sprzeciwia się terroryzmowi.

Kiedy więc Nides zapewnia swojego rozmówcę, że nie jest ideologiem, może nie zdawać sobie sprawy ze znacznego stopnia swojej stronniczości.

Podobny problem miała Condoleezza Rice, była sekretarz stanu w administracji George'a W. Busha.

W 2006 roku Rice udzieliła wywiadu Calowi Thomasowi , który zapytał ją o perspektywy pokoju na Bliskim Wschodzie, a konkretnie: „Jakie masz dowody na to, że gdyby mieli niepodległe państwo, złożyliby broń i nie ukończyli misji zabijając Żydów i wyrzucając ich?” 

Rice odpowiedziała:

Cóż, wystarczy spojrzeć na jakikolwiek sondaż opinii publicznej na terytoriach palestyńskich, a 70 procent ludzi powie, że są całkowicie gotowi do życia obok Izraela, ponieważ chcą po prostu żyć w pokoju. A jeśli chodzi o to, tak, na terytoriach palestyńskich jest wielu ekstremistów, z którymi nie będzie łatwo sobie poradzić. Trzeba się z nimi rozprawić – Hezbollah w Libanie, Hamas na terytoriach palestyńskich – to terroryści i trzeba się z nimi rozprawić jak z terrorystami.

Ale ogromna większość Palestyńczyków — to jest — byłam z tymi ludźmi. Zdecydowana większość ludzi chce po prostu lepszego życia. [podkreślenie dodane]

Nie wskazała żadnych sondaży, które poparłyby jej twierdzenie. Pisząc w „Washington Times” Joel Mowbray skrytykował twierdzenie Rice, zauważając również, że sondaże palestyńskich Arabów wskazują, że większość popiera samobójcze zamachy bombowe.

W tym samym miesiącu Rice wygłosiła przemówienie programowe na gali inauguracyjnej American Task Force on Palestine, gdzie broniła poparcia USA dla włączenia Hamasu do palestyńskich wyborów:

A teraz spójrz, jak sytuacja się zmienia. Przez dziesięciolecia Hamas żył w cieniu, będąc w stanie dowolnie przejąć kontrolę nad przyszłością wszystkich Palestyńczyków, nigdy nie odpowiadając za swoje czyny. Dziś jednak naród palestyński i społeczność międzynarodowa mogą pociągnąć Hamas do odpowiedzialności. A Hamas stoi teraz przed trudnym wyborem, którego zawsze starał się uniknąć: albo jesteś pokojową partią polityczną, albo brutalną grupą terrorystyczną – ale nie możesz być jednym i drugim. [podkreślenie dodane]

W rzeczywistości, jak widzieliśmy, Hamas dokonał wyboru i odkrył, że może nadal być grupą terrorystyczną nie tylko bez ponoszenia odpowiedzialności, ale także zyskując sympatię postępowców na Zachodzie.


Nie chodzi tylko o pozostanie oddanym idei rozwiązania w postaci dwóch państw, cokolwiek by się nie działo. Jak wskazuje Flatow, naleganie na poparcie idei państwa palestyńskiego wymaga szczególnego sposobu myślenia o otwartości Arabów palestyńskich na pokój – sposobu myślenia, który mija się z rzeczywistością.


Jednak eksperci wydają się wierzyć, że takie podejście jest jedyne możliwe.


Innym przykładem zaślepienia przez dominującą ideologię jest oczywiście John Kerry, który z wielką satysfakcją zapewniał swoją publiczność w 2016 roku, że nie może być pokoju między Izraelem a światem arabskim, dopóki nie będzie najpierw pokoju między Izraelem a Arabami palestyńskimi.


Upór trwania przy poglądzie na Bliski Wschód, jaki wyraził Kerry, opóźnił to, co stało się znane jako Porozumienia Abrahamowe, kiedy Trump i inni „amatorzy” mieli okazję spróbować tego, co wyśmiewali eksperci.


To samo podejście, które zainspirowało administrację Bidena do wznowienia JCPOA z Iranem, działa w jej podejściu do Izraela, przy użyciu tej samej wypróbowanej i nieudanej polityki. Biorąc pod uwagę nową koalicję, którą utworzył Netanjahu, Biden może nie odnieść większego sukcesu niż Obama.


The Biden Administration continues the willful blindness of its pre-Trump predecessors (Daled Amos)

Elder of Ziyon, 15 stycznia 2023

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

*Daled Amos
(Bennet Ruda) 


Izraelski bloger piszący o historii i problemach Bliskiego Wschodu, a w szczególności Izraela.  http://daledamos.blogspot.com/


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1256 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Dezorientacja śmiercionośnego dziennikarstwa: o zachodnich mediach i konflikcie arabsko-izraelskim   Landes   2023-06-05
Dżihadystyczny konflikt w wojnie rosyjsko-ukraińskiej   Stalinsky   2023-05-31
Niewygodne palestyńskie ofiary   Fitzgerald   2023-05-31
Prawdziwe znaczenie “Od rzeki do morza Palestyna będzie wolna”   Tawil   2023-05-25
Chrześcijanie w Nigerii są mordowani jak zwierzęta   Ibrahim   2023-05-25
Jak Palestyńczycy próbują zniszczyć Liban   Tawil   2023-05-23
Żydzi mieli wszelkie powody, by obawiać się ludobójstwa w 1948 roku     2023-05-22
"Economist" promuje "elokwentnego krytyka" istnienia Izraela   Levick   2023-05-21
Inny dżihad Palestyńczyków przeciwko Izraelowi   Tawil   2023-05-20
Iran prowadzi wojnę z narodem palestyńskim   Eid   2023-05-19
Izrael pod ostrzałem i bojaźliwa odpowiedź Zachodu   Kemp   2023-05-18
Strefa Gazy – zawsze pamiętaj jak doszliśmy do tego   Collier   2023-05-17
Rakiety z Gazy i rakiety z UE   Bryen   2023-05-14
Terroryści tureckiego Hezbollahu: nowi sojusznicy Erdoğana   Bekdil   2023-05-11
Przywódcy organizacji praw człowieka są zgodni: Podżeganie do przemocy jest okropne i nielegalne. Podżeganie do mordowania Żydów jest jednak heroiczne     2023-05-11
1660 Izraelczyków zginęło od czasu obietnicy Palestyńczyków o zakończeniu terroru   Bard   2023-05-10
Berlin staje się sceną protestów wzywających do eksterminacji ludności Izraela      2023-05-09
Zasięg i metodologia najnowszego antyizraelskiego raportu Amnesty International pokazują, że jego stronniczość była zamierzona od samego początku     2023-05-08
Zrozumienie ideologii Autonomii Palestyńskiej: nielegalne stworzenie Izraela i jego nieuchronny upadek - w 40 oświadczeniach AP   Marcus   2023-05-07
Autonomia Palestyńska i Fatah ostro potępiają przewodniczącą Komisji Europejskiej za wideo z gratulacjami dla Izraela w 75. rocznicę jego powstania       2023-05-06
Rzeczywiste łamanie praw człowieka   Tawil   2023-05-02
Gdyby Americans for Peace Now postawili na swoim, Izrael byłby karany za aresztowanie morderców   Flatow   2023-04-30
Nazistowska idea „Judy” jest identyczna z antysyjonistycznym pojęciem „Izrael”     2023-04-29
To, że krzyczą „Śmierć Żydom!”, nie oznacza, że są antysemitami   Pandavar   2023-04-26
Mit „okupacji” jest motorem antysemickiego terroru   Tobin   2023-04-24
„Organizacje praw człowieka” pozwalają światu ponownie nienawidzić Żydów     2023-04-23
Co naprawdę dzieje się w świętych miejscach Jerozolimy?   Tawil   2023-04-22
BBC promuje nowy antysemityzm     2023-04-20
Jak dochodzi do Holokaustu   Chesler   2023-04-19
O czym rozmawiano w Bejrucie?     2023-04-17
Nienawiść w cieniu terrorystycznego ataku   Collier   2023-04-16
“Śmierć Izraelowi” – irański plan ataku na Izrael   Kedar   2023-04-15
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą wznowić rozmów pokojowych z Izraelem   Tawil   2023-04-14
Świat muzułmański musi zjednoczyć się przeciwko Izraelowi     2023-04-12
Was gesagt werden muss (Co musi zostać powiedziane)   Koraszewski   2023-04-11
Antyizraelska polityka Bidena wzmacnia Iran i palestyńskich terrorystów   Tawil   2023-04-10
Wszyscy Kreteńczycy to kłamcy…   Koraszewski   2023-04-09
Dla „Guardiana” jedno państwo żydowskie to o jedno państwo żydowskie za dużo   Levick   2023-04-08
W poszukiwaniu znaków czasu   Koraszewski   2023-04-05
Co powiedziała matka palestyńskiemu terroryście…   Flatow   2023-04-02
“Palestyńczycy”: wielkie kłamstwo, które ujawnił Smotrich   Pandavar   2023-03-31
„Terroryści uwielbiają nowe technologie. Co zrobią ze sztuczną inteligencją (AI)?”   Stalinsky   2023-03-28
Pomylony plan administracji Bidena walki z palestyńskim terroryzmem   Tawil   2023-03-25
Gdy tylko @Amnesty rozpoczęła kampanię „apartheidu”, przestali wspominać o libańskiej/jordańskiej dyskryminacji Palestyńczyków     2023-03-24
Doradca Abbasa: Polityka Autonomii Palestyńskiej opiera się na planie kolejnych etapów   Marcus   2023-03-20
Palestyńscy uchodźcy: od 1948 roku do dzisiaj   Lax   2023-03-15
Autonomia Palestyńska walczy o prawa dla terrorystów!   Tawil   2023-03-15
Oto kolejny dowód, że @Amnesty jest antysemicka     2023-03-09
Słowa poprzedzają czyny   Carmon   2023-03-08
Algorytmy Google z 2010 roku, które promowały dżihad, są ponownie analizowane w Sądzie Najwyższym w sprawach dotyczących federalnego prawa   Stalinsky   2023-03-07
Nie ma szczepionki na wirusa nienawiści do Żydów     2023-03-05
Cały świat może się mylić   Landes   2023-03-04
Czy media byłyby tak obojętne?   Spencer   2023-03-03
Palestyńczycy i wiedza o Holokauście   Fitzgerald   2023-03-01
Oszczerstwo „apartheidu” jest całkowicie fałszywe i antysemickie     2023-02-26
Shamima Begum, „panna młoda ISIS”, jaki obiekt kampanii newswashing   Bulut   2023-02-25
Unia Europejska i administracja Bidena akceptują palestyńskie kłamstwa   Tawil   2023-02-25
Powrót masakry, której nie było   Rosenthal   2023-02-21
Ludobójstwo w Nigerii: administracja Bidena tuszuje fakty   Ibrahim   2023-02-20
Co zatem „sprowokowało” atak w Ramot?   Flatow   2023-02-14
Czy negocjacje pokojowe zapobiegają terrorowi?   Levick   2023-02-13
Mnemozyna, półbogini pamięci   Koraszewski   2023-02-12
Istnieje związek między syjonizmem a współczesnym arabskim antysemityzmem     2023-02-11
“New York Times” i OWP są stworzeni dla siebie   Bard   2023-02-10
Administracja Bidena trzyma się umyślnej ślepoty   Amos   2023-02-08
Antyizraelska narracja, która definiuje ostatnie starcia izraelsko-palestyńskie   Frantzman   2023-02-05
Najbardziej postępowi, liberalni, zachodni Palestyńczycy popierają mordowanie Żydów     2023-02-04
Praca doktorska Mahmouda Abbasa   Tabarovsky   2023-02-03
Po masakrze w jerozolimskiej synagodze Palestyńczycy muszą stawić czoła przemocy w naszej kulturze   Eid   2023-02-01
Nie, panie prezydencie Biden, atak na synagogę nie był skierowany przeciwko „cywilizowanemu światu”   Suissa   2023-01-31
Kilka myśli o ataku terrorystycznym w Jerozolimie   Frantzman   2023-01-30
Turcja: otwarte drzwi dla Putina do szkodzenia zachodnim interesom   Bekdil   2023-01-30
O palestyńskich podręcznikach i nazistowskich swastykach   Pandavar   2023-01-28
Jak Facebook dławi byłych muzułmanów w Norwegii   Bower   2023-01-26
Palestyńczycy rekrutują nieletnich, a potem potępiają Izrael za strzelanie do “niewinnych dzieci”   Tawil   2023-01-26
Nienawiść do Żydów na amerykańskich uniwersytetach   Kemp   2023-01-23
Afrykański region Sahelu: wkracza rosyjska Grupa Wagnera, by pogorszyć sytuację   Franklin   2023-01-21
Konferencja w Damaszku w sprawie upadku Izraela     2023-01-16
Dlaczego Palestyńczycy chcą mordować modlących się Żydów?   Tawil   2023-01-15
Kurdowie – naród bez praw   Koraszewski   2023-01-14
Co zabiło rozwiązanie w postaci dwóch państw? Aplauz i pieniądze dla terrorystów   Tobin   2023-01-14
Tureckie “zbrodnie przeciwko ludzkości i nielegalna okupacja Cypru   Bulut   2023-01-13
ONZ wzmacnia terrorystyów   Tawil   2023-01-12
Jeśli antysyjonizm nie jest antysemityzmem, dlaczego Arabowie werbowali nazistów w 1948 roku?     2023-01-10
Młodzi palestyńscy arabscy terroryści nie są niewinnymi dziećmi   Flatow   2023-01-08
Nie, umowa nuklearna Iranu nie jest jeszcze martwa a Rosja pomaga Iranowi, by stał się mocarstwem nuklearnym   Rafizadeh   2023-01-07
Odgórne ataki na wizytę na Wzgórzu   Collins   2023-01-07
Jak twittersfera szerzy antysemitizm   Collier   2023-01-05
Gazańczyk oszukuje antysyjonistów – antysemityzm ogłupia ludzi   Collier   2023-01-02
Jezus palestyński terrorysta i jego 72 ciemnookie dziewice   Hirsch   2023-01-01
Głupota ujawnia się w działaniu, część II: „zrównywanie”   Bard   2022-12-28
Śmierć masowego mordercy, Nassera Abu Hmeida     2022-12-27
Zbliża się trudne Boże Narodzenie w Karabachu   Fernandez   2022-12-27
Palestyńscy rodzice zaniepokojeni rekrutacją ich nieletnich dzieci na „męczenników”   Fitzgerald   2022-12-26
Administracja Bidena i urojenie dwóch państw   Tawil   2022-12-25
Palestyńczyk uderza się w palec, USA żądają śledztwa   Flatow   2022-12-24
Podczas gdy świat milczy, AP nadal bluzga antysemityzmem   Hirsch   2022-12-21
Oszczerstwo apartheidu, by zniszczyć Izrael   Toameh   2022-12-19
Nauka terroru dla maluchów – ponowna ocena porozumień z Oslo   Marcus   2022-12-18
Czy to Europa popiera? Al-Haq mówi światu, aby zdemontował Izrael     2022-12-17

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk