Prawda

Wtorek, 6 czerwca 2023 - 05:06

« Poprzedni Następny »


“New York Times” i OWP są stworzeni dla siebie


Mitchell Bard 2023-02-10

Rashid Khalidi były rzecznik Organizacji Wyzwolenia Palestyny, (czemu on sam obecnie zaprzecza), a obecnie profesor Columbia University  (Zdjęcie: Wikipedia)
Rashid Khalidi były rzecznik Organizacji Wyzwolenia Palestyny, (czemu on sam obecnie zaprzecza), a obecnie profesor Columbia University  (Zdjęcie: Wikipedia)

Gdyby nie wywierało to tak szkodliwego wpływu na wizerunek Izraela i nie dodało otuchy antysemitom, byłoby komiczne, jak daleko „New York Times” odszedł od dziennikarstwa i zajmuje się propagandą. Historia za historią i artykuł za artykułem ta „renomowana gazeta” oczernia Izrael. Kiedy pomyślisz (choć właściwe dlaczego miałbyś?), że redaktorzy nie mogą upaść niżej, znajdują kolejnego nienawidzącego Izraela (antysemitę?), by perorował na jej łamach.

Najnowszym przykładem żerowania na dnie jest publikacja artykułu Rashida Khalidiego, który jest przedstawiony jako profesor współczesnej historii Bliskiego Wschodu na Uniwersytecie Columbia. Gazeta pomija informację o jego wcześniejszej roli rzecznika Organizacji Wyzwolenia Palestyny (OWP). Khalidi jest przykładem upadku standardów akademickich, co pozwala komuś, kto kupczy kłamstwami i pisze na nowo historię, indoktrynować studentów bliskowschodnim odpowiednikiem teorii płaskiej Ziemi.


Khalidi powtarza mity, które on i inni propagowali przez dziesięciolecia. Udowadniając, że wierzy, iż kwestia palestyńska nie ma nic wspólnego z Zachodnim Brzegiem czy „okupacją”, powołuje się na „nakbę”. Palestyńczycy uważają stworzenie Izraela za grzech pierworodny, a ich skupienie się na tym wydarzeniu wskazuje na odmowę pogodzenia się z istnieniem państwa żydowskiego.

 

Ten autor twierdzi, że Izrael przejął „ponad trzy czwarte Palestyny”. Gdyby Khalidi był poważnym historykiem, a nie przekaźnikiem dezinformacji, przyznałby, że Izrael, w tym sporne terytoria, to tylko 22% „Palestyny”. Jak dobrze wie, historyczna Palestyna obejmowała nie tylko Izrael i Zachodni Brzeg, ale całą Jordanię.


Kontynuując swoją wersję wielkiego kłamstwa, Khalidi powtarza wiecznie aktualny mit, że „setki tysięcy” Palestyńczyków zostało zmuszonych do ucieczki. Zapisy jasno wskazują, że tysiące bogatych Palestyńczyków wyjechało przed rozpoczęciem wojny. Niewielka liczba Palestyńczyków, którzy zagrażali siłom izraelskim, została wydalona. Większość uciekła, aby uniknąć dostania się w krzyżowy ogień po tym, jak pięć armii arabskich najechało, by zepchnąć Żydów do morza. Wielu wyjechało na rozkaz swoich przywódców, którzy obiecywali im powrót do swoich domów i do tych, które należały do Żydów.

 

Gdyby Arabowie wygrali wojnę, byłoby niewielu żydowskich uchodźców, ponieważ większość Żydów zostałaby wymordowana, tak jak to zrobił Legion Arabski w Kfar Ecjon.


Nie istniałoby też żadne państwo palestyńskie. Przywódcy arabscy planowali podzielić między siebie Palestynę. Nawet po przegranej wojnie Egipt okupował Gazę, a Jordania Zachodni Brzeg [Judeę i Samarię] i wschodnią Jerozolimę (gdzie nikt nie dbał o wolność wyznania Żydów i chrześcijan). Żaden z tych krajów nie oferował Palestyńczykom państwa, a Palestyńczycy nigdy go nie żądali podczas 19-letniej okupacji. Społeczność międzynarodowa nie przyjęła żadnych rezolucji ONZ ani nie dążyła do zakończenia arabskiej okupacji. Nikt w USA ani nigdzie indziej nie zaproponował rozwiązania w postaci dwóch państw. Prawo do samostanowienia zostało odkryte dopiero w 1967 roku.


Khalidi powołuje się na nieistniejące prawo międzynarodowe i rezolucje ONZ, które rzekomo wymagają od Izraela zezwolenia na powrót uchodźców. Nie wspomina, że państwa arabskie głosowały przeciwko rezolucji ONZ w sprawie uchodźców w 1948 r., ponieważ nadal liczyły na wygranie wojny. Zmienili zdanie dopiero po przegranej.

 

Ani jeden Palestyńczyk nie zostałby uchodźcą, gdyby Arabowie zaakceptowali podział, a zamiast opłakiwać nakbę, Palestyńczycy świętowaliby 75. rocznicę uzyskania państwowości.


Niech Khalidi wymieni inny kraj, który pozwolił na przyjęcie z otwartymi ramionami ludności zdecydowanej na doprowadzenie do jego zagłady. Niemcom wypędzonym z Polski i Czechosłowacji nie pozwolono wrócić do domów. Hindusi i muzułmanie wysiedleni w wyniku podziału Indii i Pakistanu zostali zmuszeni do pozostania tam, gdzie byli. Benjamin Franklin odrzucił brytyjskie żądanie, aby koloniści lojalni wobec Anglii, którzy uciekli do Kanady, mogli wrócić i odebrać swoją własność.


A tak przy okazji, 76% Palestyńczyków już mieszka w „Palestynie”. Dla porównania, mniej niż połowa wszystkich Żydów mieszka w Izraelu.


Khalidi rzuca „słowo na A”, aby spróbować połączyć Izrael z Republiką Południowej Afryki Afrykanerów, wiedząc, że porównanie jest fałszywe, ale jest teraz wymaganym elementem antysemickiej mantry oszczerców demonizujących Izrael.


Nie zapominając o micie z młodości, Khalidi twierdzi, że znaczna część pomocy wojskowej udzielanej Izraelowi przez Stany Zjednoczone „jest wykorzystywana do uciskania Palestyńczyków”. Większość pomocy jest jednak wydawana w Stanach Zjednoczonych, które tworzą miejsca pracy dla Amerykanów i pomagają zapewnić Izraelowi sprzęt wojskowy, którego potrzebuje przede wszystkim do obrony przed zagrożeniami ze strony sąsiadów, a dopiero w drugiej kolejności do ochrony obywateli przed palestyńskim terrorem.


Główną tezą artykułu Khalidiego jest to, że Stany Zjednoczone nie powinny budować swojej ambasady na ziemi, która, jak twierdzi, należy do jego rodziny. Jeśli ma prawne podstawy tego twierdzenia, może iść do sądu, tak jak inni Palestyńczycy w sporach o ziemię. Stany Zjednoczone nie powinny ustępować żądaniom Palestyńczyków; muszą one być zgodne z prawem.


Khalidi nie dba o ziemię; w przeciwnym razie już dawno byśmy usłyszeli o tej nieruchomości. Ostatecznie przyznaje, że jego prawdziwym celem jest podważenie, jeśli nie sabotowanie, uznania Jerozolimy przez Stany Zjednoczone za stolicę Izraela. „Budowa ambasady USA w Jerozolimie, w tym lub innym miejscu - mówi - stanowi obrazę prawa i moralności”.


Obraża go to, że „jego ziemia” należała do narodu żydowskiego na długo przed jego narodzinami i że lud ten powrócił (wielu nigdy nie wyjechało) do swojej ojczyzny. Ojczyzny, do której Palestyńczycy nie mają prawnego ani moralnego prawa, jako że nigdy nie byli suwerenni w Palestynie.


Dając Khalidiemu platformę, „New York Times” ponownie poświęcił prawdę, by promować tych, którzy dążą do izolacji i poćwiartowania Izraela. To nie sprawi, że Żydzi znikną, tak jak to zrobiły zafałszowane relacje tej gazety o Holokauście w czasach nazizmu.

 

Jeśli chodzi o Khalidiego, pensja, jaką pobiera w Ivy League, nie czyni go ani trochę mniej hipokrytą niż wtedy, gdy był rzecznikiem OWP.

 

The New York Times and the PLO are made for each other

JNS Org, 16 stycznia 2023

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


*Mitchell Geoffrey Bard

Amerykański analityk polityki zagranicznej, redaktor i autor, który specjalizuje się w polityce USA – Bliski Wschód. Jest dyrektorem wykonawczym organizacji non-profit American-Israeli Cooperative Enterprise i dyrektorem Jewish Virtual Library.

 


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1256 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Dezorientacja śmiercionośnego dziennikarstwa: o zachodnich mediach i konflikcie arabsko-izraelskim   Landes   2023-06-05
Dżihadystyczny konflikt w wojnie rosyjsko-ukraińskiej   Stalinsky   2023-05-31
Niewygodne palestyńskie ofiary   Fitzgerald   2023-05-31
Prawdziwe znaczenie “Od rzeki do morza Palestyna będzie wolna”   Tawil   2023-05-25
Chrześcijanie w Nigerii są mordowani jak zwierzęta   Ibrahim   2023-05-25
Jak Palestyńczycy próbują zniszczyć Liban   Tawil   2023-05-23
Żydzi mieli wszelkie powody, by obawiać się ludobójstwa w 1948 roku     2023-05-22
"Economist" promuje "elokwentnego krytyka" istnienia Izraela   Levick   2023-05-21
Inny dżihad Palestyńczyków przeciwko Izraelowi   Tawil   2023-05-20
Iran prowadzi wojnę z narodem palestyńskim   Eid   2023-05-19
Izrael pod ostrzałem i bojaźliwa odpowiedź Zachodu   Kemp   2023-05-18
Strefa Gazy – zawsze pamiętaj jak doszliśmy do tego   Collier   2023-05-17
Rakiety z Gazy i rakiety z UE   Bryen   2023-05-14
Terroryści tureckiego Hezbollahu: nowi sojusznicy Erdoğana   Bekdil   2023-05-11
Przywódcy organizacji praw człowieka są zgodni: Podżeganie do przemocy jest okropne i nielegalne. Podżeganie do mordowania Żydów jest jednak heroiczne     2023-05-11
1660 Izraelczyków zginęło od czasu obietnicy Palestyńczyków o zakończeniu terroru   Bard   2023-05-10
Berlin staje się sceną protestów wzywających do eksterminacji ludności Izraela      2023-05-09
Zasięg i metodologia najnowszego antyizraelskiego raportu Amnesty International pokazują, że jego stronniczość była zamierzona od samego początku     2023-05-08
Zrozumienie ideologii Autonomii Palestyńskiej: nielegalne stworzenie Izraela i jego nieuchronny upadek - w 40 oświadczeniach AP   Marcus   2023-05-07
Autonomia Palestyńska i Fatah ostro potępiają przewodniczącą Komisji Europejskiej za wideo z gratulacjami dla Izraela w 75. rocznicę jego powstania       2023-05-06
Rzeczywiste łamanie praw człowieka   Tawil   2023-05-02
Gdyby Americans for Peace Now postawili na swoim, Izrael byłby karany za aresztowanie morderców   Flatow   2023-04-30
Nazistowska idea „Judy” jest identyczna z antysyjonistycznym pojęciem „Izrael”     2023-04-29
To, że krzyczą „Śmierć Żydom!”, nie oznacza, że są antysemitami   Pandavar   2023-04-26
Mit „okupacji” jest motorem antysemickiego terroru   Tobin   2023-04-24
„Organizacje praw człowieka” pozwalają światu ponownie nienawidzić Żydów     2023-04-23
Co naprawdę dzieje się w świętych miejscach Jerozolimy?   Tawil   2023-04-22
BBC promuje nowy antysemityzm     2023-04-20
Jak dochodzi do Holokaustu   Chesler   2023-04-19
O czym rozmawiano w Bejrucie?     2023-04-17
Nienawiść w cieniu terrorystycznego ataku   Collier   2023-04-16
“Śmierć Izraelowi” – irański plan ataku na Izrael   Kedar   2023-04-15
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą wznowić rozmów pokojowych z Izraelem   Tawil   2023-04-14
Świat muzułmański musi zjednoczyć się przeciwko Izraelowi     2023-04-12
Was gesagt werden muss (Co musi zostać powiedziane)   Koraszewski   2023-04-11
Antyizraelska polityka Bidena wzmacnia Iran i palestyńskich terrorystów   Tawil   2023-04-10
Wszyscy Kreteńczycy to kłamcy…   Koraszewski   2023-04-09
Dla „Guardiana” jedno państwo żydowskie to o jedno państwo żydowskie za dużo   Levick   2023-04-08
W poszukiwaniu znaków czasu   Koraszewski   2023-04-05
Co powiedziała matka palestyńskiemu terroryście…   Flatow   2023-04-02
“Palestyńczycy”: wielkie kłamstwo, które ujawnił Smotrich   Pandavar   2023-03-31
„Terroryści uwielbiają nowe technologie. Co zrobią ze sztuczną inteligencją (AI)?”   Stalinsky   2023-03-28
Pomylony plan administracji Bidena walki z palestyńskim terroryzmem   Tawil   2023-03-25
Gdy tylko @Amnesty rozpoczęła kampanię „apartheidu”, przestali wspominać o libańskiej/jordańskiej dyskryminacji Palestyńczyków     2023-03-24
Doradca Abbasa: Polityka Autonomii Palestyńskiej opiera się na planie kolejnych etapów   Marcus   2023-03-20
Palestyńscy uchodźcy: od 1948 roku do dzisiaj   Lax   2023-03-15
Autonomia Palestyńska walczy o prawa dla terrorystów!   Tawil   2023-03-15
Oto kolejny dowód, że @Amnesty jest antysemicka     2023-03-09
Słowa poprzedzają czyny   Carmon   2023-03-08
Algorytmy Google z 2010 roku, które promowały dżihad, są ponownie analizowane w Sądzie Najwyższym w sprawach dotyczących federalnego prawa   Stalinsky   2023-03-07
Nie ma szczepionki na wirusa nienawiści do Żydów     2023-03-05
Cały świat może się mylić   Landes   2023-03-04
Czy media byłyby tak obojętne?   Spencer   2023-03-03
Palestyńczycy i wiedza o Holokauście   Fitzgerald   2023-03-01
Oszczerstwo „apartheidu” jest całkowicie fałszywe i antysemickie     2023-02-26
Shamima Begum, „panna młoda ISIS”, jaki obiekt kampanii newswashing   Bulut   2023-02-25
Unia Europejska i administracja Bidena akceptują palestyńskie kłamstwa   Tawil   2023-02-25
Powrót masakry, której nie było   Rosenthal   2023-02-21
Ludobójstwo w Nigerii: administracja Bidena tuszuje fakty   Ibrahim   2023-02-20
Co zatem „sprowokowało” atak w Ramot?   Flatow   2023-02-14
Czy negocjacje pokojowe zapobiegają terrorowi?   Levick   2023-02-13
Mnemozyna, półbogini pamięci   Koraszewski   2023-02-12
Istnieje związek między syjonizmem a współczesnym arabskim antysemityzmem     2023-02-11
“New York Times” i OWP są stworzeni dla siebie   Bard   2023-02-10
Administracja Bidena trzyma się umyślnej ślepoty   Amos   2023-02-08
Antyizraelska narracja, która definiuje ostatnie starcia izraelsko-palestyńskie   Frantzman   2023-02-05
Najbardziej postępowi, liberalni, zachodni Palestyńczycy popierają mordowanie Żydów     2023-02-04
Praca doktorska Mahmouda Abbasa   Tabarovsky   2023-02-03
Po masakrze w jerozolimskiej synagodze Palestyńczycy muszą stawić czoła przemocy w naszej kulturze   Eid   2023-02-01
Nie, panie prezydencie Biden, atak na synagogę nie był skierowany przeciwko „cywilizowanemu światu”   Suissa   2023-01-31
Kilka myśli o ataku terrorystycznym w Jerozolimie   Frantzman   2023-01-30
Turcja: otwarte drzwi dla Putina do szkodzenia zachodnim interesom   Bekdil   2023-01-30
O palestyńskich podręcznikach i nazistowskich swastykach   Pandavar   2023-01-28
Jak Facebook dławi byłych muzułmanów w Norwegii   Bower   2023-01-26
Palestyńczycy rekrutują nieletnich, a potem potępiają Izrael za strzelanie do “niewinnych dzieci”   Tawil   2023-01-26
Nienawiść do Żydów na amerykańskich uniwersytetach   Kemp   2023-01-23
Afrykański region Sahelu: wkracza rosyjska Grupa Wagnera, by pogorszyć sytuację   Franklin   2023-01-21
Konferencja w Damaszku w sprawie upadku Izraela     2023-01-16
Dlaczego Palestyńczycy chcą mordować modlących się Żydów?   Tawil   2023-01-15
Kurdowie – naród bez praw   Koraszewski   2023-01-14
Co zabiło rozwiązanie w postaci dwóch państw? Aplauz i pieniądze dla terrorystów   Tobin   2023-01-14
Tureckie “zbrodnie przeciwko ludzkości i nielegalna okupacja Cypru   Bulut   2023-01-13
ONZ wzmacnia terrorystyów   Tawil   2023-01-12
Jeśli antysyjonizm nie jest antysemityzmem, dlaczego Arabowie werbowali nazistów w 1948 roku?     2023-01-10
Młodzi palestyńscy arabscy terroryści nie są niewinnymi dziećmi   Flatow   2023-01-08
Nie, umowa nuklearna Iranu nie jest jeszcze martwa a Rosja pomaga Iranowi, by stał się mocarstwem nuklearnym   Rafizadeh   2023-01-07
Odgórne ataki na wizytę na Wzgórzu   Collins   2023-01-07
Jak twittersfera szerzy antysemitizm   Collier   2023-01-05
Gazańczyk oszukuje antysyjonistów – antysemityzm ogłupia ludzi   Collier   2023-01-02
Jezus palestyński terrorysta i jego 72 ciemnookie dziewice   Hirsch   2023-01-01
Głupota ujawnia się w działaniu, część II: „zrównywanie”   Bard   2022-12-28
Śmierć masowego mordercy, Nassera Abu Hmeida     2022-12-27
Zbliża się trudne Boże Narodzenie w Karabachu   Fernandez   2022-12-27
Palestyńscy rodzice zaniepokojeni rekrutacją ich nieletnich dzieci na „męczenników”   Fitzgerald   2022-12-26
Administracja Bidena i urojenie dwóch państw   Tawil   2022-12-25
Palestyńczyk uderza się w palec, USA żądają śledztwa   Flatow   2022-12-24
Podczas gdy świat milczy, AP nadal bluzga antysemityzmem   Hirsch   2022-12-21
Oszczerstwo apartheidu, by zniszczyć Izrael   Toameh   2022-12-19
Nauka terroru dla maluchów – ponowna ocena porozumień z Oslo   Marcus   2022-12-18
Czy to Europa popiera? Al-Haq mówi światu, aby zdemontował Izrael     2022-12-17

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk