Prawda

Sobota, 4 kwietnia 2020 - 20:32

« Poprzedni Następny »


Czarny Poniedziałek był tylko początkiem długiego marszu


Andrzej Koraszewski 2016-10-24

Protest pod Sejmem, Warszawa, 23 października (Ze strony Dziewuchy dziewuchom)
Protest pod Sejmem, Warszawa, 23 października (Ze strony Dziewuchy dziewuchom)

W niedzielę, 23 października polskie kobiety ponownie wyszły na ulice, żądając normalnej, nowoczesnej opieki medycznej i protestując przeciwko forsowanym przez religijnych fanatyków zmianom, zmierzającym do podporządkowania praktyki medycznej amoralnym żądaniom Kościoła. Fala masowych protestów rozpoczęła się 3 października, zmieniając się w ruch, który z każdym dniem nabiera większej siły.   

Czy data 3 października 2016 roku stanie się kamieniem milowym w polskiej historii? W odpowiedzi na „obywatelski” projekt drastycznego zaostrzenia prawa o aborcji dziesiątki tysięcy polskich kobiet wyszło na ulice. Kobiecy strajk zaproponowała Krystyna Janda, przypominając strajk kobiet Islandii przed ponad 40 laty. Ponieważ już wcześniej powstał ruch „Dziewuchy dziewuchom”, więc ta propozycja strajku mogła przybrać zorganizowaną formę  równocześnie w wielu miejscach.


W dniu strajku deszcz padał w całej Polsce, więc na zdjęciach widzimy morze parasoli. Tego samego dnia biskupi gromili z mównic zbuntowane kobiety.


Bodaj najgłośniej zabrzmiał głos lekarza i arcybiskupa, człowieka, który przed i po ludobójstwie w Rwandzie zajmował się w tym afrykańskim kraju zwalczaniem medycznych środków antykoncepcyjnych i popularyzowaniem „naturalnego planowania rodziny”, człowieka, który podczas samego ludobójstwa dyskretnie wyjechał do sąsiedniego kraju, nie interesował się i nie wypowiadał na temat zaangażowania katolickiego kleru w masakrze Tutsi i, jak twierdzi ksiądz Jean Ndorimana z Rwandy, wielokrotnie negował rozmiary ludobójstwa i winy Kościoła.    


Czy to w nagrodę za te wysiłki został w kilka miesięcy po ludobójstwie, w lipcu 1994,  wizytatorem apostolskim w Rwandzie? Tego nie wiemy, wiemy, że na sercu leżało mu zwalczanie używania prezerwatyw przez Afrykanów i nauczenie ich dziecięcej ufności do termometru. W 22 lata później, jako arcybiskup i metropolita warszawski, 3 października 2016, grzmiał z ambony o „zagubionych” kobietach, łkał, że „dzieci giną w ciszy – tam gdzie powinny być najbezpieczniejsze, czyli pod sercem matki”.   


Jego kolega, metropolita łódzki, Marek Jędraszewski, nazwał marsze "manifestacjami cywilizacji śmierci".


Po głosowaniu w Sejmie nad „obywatelskim” wnioskiem arcybiskup i lekarz Henryk Hoser mówił

„...wartość ludzkiego życia jest na tyle wielka, że nie powinna być przedmiotem przetargów politycznych czy decyzji umożliwiających zabijanie człowieka w jego wczesnych stadiach istnienia.[...] Istnieje jeszcze projekt pro life przygotowany przez środowisko krakowskie, który nie ma tak kontrowersyjnych elementów jak chociażby karalność kobiet. – To jest problem niesłychanie trudny, który Kościół rozwiązuje na drodze sakramentalnej. Nie oznacza to że kobieta dokonując aborcji jest bez winy, niemniej dochodzenie do prawdy nie odbywa się na zasadzie procesowej, gdzie bardzo trudno jest poznać i ocenić sprawy motywacji, a więc wewnętrznych uwarunkowań prowadzących do danego czynu Świadomość tego powinna być nieustannie pogłębiona ze zrozumieniem różnych stopni wartości tych dóbr, które chcemy w życiu osiągnąć.”

Warszawski metropolita jest również Przewodniczącym Zespołu Ekspertów do spraw Bioetycznych Konferencji Episkopatu Polski. Posiada katolickie sumienie, które nie pozwala mu zauważyć, że obecna i tak drastyczna ustawa mówi o dopuszczalności w przypadku:

  1. ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety ciężarnej (bez ograniczeń ze względu na wiek płodu),
  1. badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu (do chwili osiągnięcia przez płód zdolności do samodzielnego życia poza organizmem kobiety ciężarnej),
  1. zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego (do 12 tygodni od początku ciąży).

 Po protestach w dniu 3 października biskupi nagle oznajmili, że to nie ich projekt, i że oni są przeciwni karaniu kobiet. W tej sytuacji wniosek o odrzucenie „obywatelskiego” projektu „Stop aborcji” niespodziewanie zgłosili sami posłowie Prawa i Sprawiedliwości. 


15 października na Jasnej Górze odbyło się Nabożeństwo Wielkiej Pokuty organizowane przez Fundację Solo Dios Basta. Inicjatywa miała aprobatę Episkopatu Polski. Mszę św. celebrował sam przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki. W homilii podkreślił potrzebę szczególnej publicznej pokuty za grzechy, które – „choć indywidualne - mają wymiar społeczny”.


Ponad 100 tys. osób modliło się na Jasnej Górze "za grzechy i nałogi narodu polskiego". Głównym motywem była oczywiście aborcja.


Fundacja Solo Dios Basta ma swoją siedzibę w Warszawie, przy ulicy Leśnej 15A i zajmuje się organizacją koncertów, wystaw, spotkań autorskich, spacerów i konferencji.


Profesor Tadeusz Bartoś, teolog, były dominikanin, o imprezie na Jasnej Górze, w krótkim tekście pod tytułem „Kobiety - nie dajcie się manipulować Kościołowi katolickiemu” pisał:

„Najsilniejszym narzędziem uzależniania i manipulacji w Kościele katolickim jest granie na poczuciu winy. Wielka modlitwa pokutna za grzech aborcji na Jasnej Górze, przygotowana przez organizację Solo Dios Basta, jest przykładem profesjonalnej, na ogromną skalę pomyślanej manipulacji. Wszystkiemu, co złe w tym kraju winne są kobiety, zwłaszcza te, które dokonały aborcji - oto przesłanie tego wątpliwej jakości nabożeństwa.


Jest oburzające moralnie do jakiego stopnia można nadużywać ludzkiej wrażliwości, wykorzystywać cierpienie, wątpliwości, indywidualne dramaty. Jest zastanawiające jak efektywne propagandowo, profesjonalnie przygotowane jest masowe manipulacyjne nabożeństwo na Jasnej Górze, o którym możemy przeczytać m.in. na łamach gazeta.pl: Trwa Wielka Pokuta.

Utrzymywanie w poczuciu winy, zamiast wsparcia, rodzaj sadyzmu, znęcania się emocjonalnego nad bezbronnymi, bo cierpiącymi, bo postawionymi przed trudnymi wyborami. I do tego niesmaczny pokaz manipulacyjnej dominacji w postaci występu tzw. egzorcysty, nijakiego księdza Piotra Glasa - jednego z najbardziej znanych, modnych, poszukiwanych super star egzorcystycznego fachu hochsztaplerów. Mistrz nadużycia władzy, szerzący niewiedzę, strach, rządzący przy pomocy administrowania ludzkim przerażeniem. Jego aktywność można śledzić w internecie, choćby tutaj. Nawet ochrzczony, mówi tam między innymi ów oszust-egzorcysta, nie jest uwolniony od demonów.

 

Są ludzie opętani wizją diabelskiego opętania, to katoliccy egzorcyści w Polsce, widzą go wszędzie, szerząc szaleństwo, krzywdząc niewinne ofiary - nota bene : najczęściej młode kobiety.

Strach, przekleństwo, oto klucze władzy, męskiej dominacji, która ma dziś być ćwiczona na całej populacji. Kobiety, nie dajcie się zastraszyć, wyśmiejcie ich, oni są żałośni. Nie dajcie się poniewierać przez chorobliwe fantazje osobników cierpiących na trudne do ukrycia zaburzenia procesu dojrzewania emocjonalnego.”

Tadeusz Bartoś nie precyzuje jaki dokładnie jest cel tej manipulacji, nie pisze, że w rzeczywistości wcale nie chodzi o życie, tylko o dusze. Zapłodnione jajeczka, embriony, płody są dla Kościoła równie mało znaczące jak ludobójstwo w Rwandzie, czy gdziekolwiek indziej, równie mało znaczące jak śmierć kobiety, czy dramat patrzenia na konające dziecko, które nigdy nie miało szans życia. W obliczu cierpienia Kościół jest zawsze bezduszny, walcząc o dusze zarodków próbuje znów oprzeć swoje związki z wiernymi na poczuciu winy i grzechu. Nie aborcja jest tu ważna, ale całe życie seksualne wiernych.

 

Czarny poniedziałek stanie się kamieniem milowym w historii Polski, jeśli będzie początkiem masowego buntu wobec tych, którzy tę bezduszną manipulację organizują.


Wyślij artykuł do znajomego:     WydrukujZnasz li ten kraj

Znalezionych 256 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Jak zbrodniczy okaże się ten rząd?   Koraszewski   2020-04-03
Kochać i być mądrym   Koraszewski   2020-04-01
Plac Powstańców i inne przystanki   Zbierski   2020-03-12
Bóg Kościołem upupiony   Koraszewski   2020-03-05
Wyścig do fotela i dylematy wyborcy   Koraszewski   2020-02-19
PiS budzi się z ręką w nocniku i przeciera oczy   Koraszewski   2020-02-15
Podanie o posadę prezydenta   Koraszewski   2020-02-12
Raport z małego miasta   Koraszewski   2020-01-23
Kości zostały rzucone   Koraszewski   2020-01-21
Diabeł hasa po Księżych Górkach   Kruk   2019-11-21
Nie cała władza w rękach postprawdziwków   Koraszewski   2019-11-18
Sen nocy listopadowej   Kruk   2019-11-12
Troski i zmartwienia z celibatem   Koraszewski   2019-10-30
Zjednoczona prawica i Halloween   Koraszewski   2019-10-26
Moralne zwierzę to oburzone zwierzę   Koraszewski   2019-10-21
Związki partnerskie w czwartej Rzeczpospolitej   Koraszewski   2019-10-16
Dzień po wyborach, Dzień Nauczyciela   Koraszewski   2019-10-14
Bób, Hummus, Włoszczyzna   Koraszewski   2019-10-02
Niedziela handlowa i Ogórek małoetyczna   Kruk   2019-10-01
Czy Polscy wybiją się i na co teraz?   Koraszewski   2019-09-28
Homo politicus vs. Homo sapiens   Koraszewski   2019-09-16
Uwagi o groźnej przewadze donosów nad doniesieniami   Koraszewski   2019-09-09
Dla kogo feralna okaże się trzynastka?   Koraszewski   2019-08-31
Kilka uwag o podwójnej lojalności   Koraszewski   2019-08-21
Przeszłość i przyszłość polskiego paralmentaryzmu   Koraszewski   2019-07-27
Ogólna teoria zatroskania   Koraszewski   2019-07-25
Struktura klasowa w świadomości aspołecznej   Koraszewski   2019-07-20
Trudno kochać i być mądrym, jeszcze trudniej nie znosić i pozostać mądrym   Koraszewski   2019-07-10
O szkodliwości palenia (na stosach) i migotaniu przedsionków (do władzy)   Koraszewski   2019-07-08
Marchewka stadnego myślenia i niechciany kij racjonalizmu   Koraszewski   2019-07-04
Wściekłość nieboszczyka i duma romantyków   Koraszewski   2019-06-24
Kronika szczęśliwego dzieciństwa   Ferus   2019-06-23
Spór o wiek zgody w czasach przyzwolenia   Koraszewski   2019-06-19
Nocne polucje wiceministra nieprawości   Kruk   2019-06-15
Jak słuchać, żeby być rozumianym?   Koraszewski   2019-06-12
Przepraszam, że przypominam raz jeszcze   Koraszewski   2019-06-06
Za Głupotę Naszą i Waszą   Koraszewski   2019-05-30
Uwagi o pełniących obowiązki  mądrych i dobrych   Koraszewski   2019-05-20
Primas Poloniae i jego niepokojący brak zgody   Koraszewski   2019-05-13
Serwus, madonna, czyli signum temporis   Koraszewski   2019-05-10
Chwała Bogu, mamy święto maryjne   Kruk   2019-05-03
Strajki szkolne czyli niesolidarna "Solidarność"   Garczyński-Gąssowski   2019-04-24
Jak będziemy obchodzić święto Konstytucji?   Koraszewski   2019-04-08
Oświata, poświata, stan umysłów   Koraszewski   2019-04-03
Niewiara szukająca zrozumienia   Koraszewski   2019-03-12
Jak sztuczna inteligencja wyssała antysemityzm z  mlekiem matki   Koraszewski   2019-03-03
Nie pluć na Ogórek, nie zanieczyszczać wagonu   Koraszewski   2019-02-11
Inspirująca „Pieśń ciszy”   Ferus   2019-02-03
Czy dzisiejsza Polska jest demokracją?   Koraszewski   2019-01-24
Błąd sprzed 30 lat, za który nadal płacimy   Koraszewski   2019-01-19
Czy można reaktywować Komisję Edukacji Narodowej   Koraszewski   2019-01-14
Człowiek, katolik, przecie nie ssak   Koraszewski   2019-01-09
Biblia Dobrej Zmiany(plagiat)Marcin Kruk    Kruk   2018-12-28
Rzecznik Praw Dziecka w państwowego Anioła Stróża zamieniony   Koraszewski   2018-12-17
Zawierzeni bez granic   Koraszewski   2018-12-03
Cała władza w ręce marginesu   Koraszewski   2018-11-28
Odnaleziony tekst Tischnera oraz portret (pewnego) Polaka AD 2018   Koraszewski   2018-11-19
Być Polką – duma czy wstyd? Refleksje na tle obchodów stulecia odzyskania niepodległości   Górska   2018-11-14
Jasnowidzolożka wraca na czarnym koniu   Kruk   2018-11-12
Patologia instytucji, czyli uwagi o "Klerze"   Górska   2018-11-03
Bal w Świątyni Opaczności Narodowej   Koraszewski   2018-11-02
Partie polityczne i dylematy parlamentaryzmu   Koraszewski   2018-10-29
Do urn obywatele, do urn   Koraszewski   2018-10-18
Polska w obiektywie Konrada Szołajskiego   Koraszewski   2018-10-16
Polak od kuchni   Kruk   2018-10-11
Ważny komunikat Skarbnicy Narodowej   Koraszewski   2018-10-08
Narodowa dyskalkulia i lokalne porachunki   Kruk   2018-10-04
Satyra na leniwych patriotów   Koraszewski   2018-09-28
Prawoznawstwo - broń się   Zajadło   2018-09-19
Preambułka   Koraszewski   2018-09-15
Raport z oblężonego miasta   Koraszewski   2018-09-12
Jaki ślad zostawiają słowa?   Koraszewski   2018-09-04
PRL Chrystusem narodów   Koraszewski   2018-08-31
Wolna prasa, wolność słowa, wolność handlu    Koraszewski   2018-08-24
Pamiętaj o nim na wszystkich swoich drogach   Lewin   2018-08-21
Doświadczony, kompetentny, rzetelny inteligent poszukuje rozwiązania   Koraszewski   2018-08-17
List otwarty do Mendy   Koraszewski   2018-08-13
Znieważenie pomnika dłuta Stanisława Milewskiego   Koraszewski   2018-07-30
Chłopiec, którego zabito, ponieważ był Żydem   Koraszewski   2018-07-15
Ksiądz pana wini, pan księdza, a wójt jeden taki, a drugi inny   Koraszewski   2018-07-13
Cała Polska myśli o pięcie   Kruk   2018-06-14
Dowcipy, memy, przysłowia    Koraszewski   2018-06-02
Wielkie kazanie o małej dziurze w drzwiach   Kruk   2018-05-23
Czy naród może zakochać się w demokracji?   Koraszewski   2018-05-16
Adoracja Jezusa Użytkowego   Kruk   2018-04-28
Żydzi z Madonną w tle   Lewin   2018-04-28
Hogwart potrzebny od zaraz   Koraszewski   2018-04-24
Płońsk miasto otwarte   Koraszewski   2018-04-18
Niziutkie ciśnienie i Nuż w bżuhu   Kruk   2018-04-13
Wzrost mendowatości w populacji mieszkańców Polski w efekcie zmian pogodowych   Koraszewski   2018-04-01
Polski Marzec – 50 rocznica   Garczyński-Gąssowski   2018-03-08
Byłam w niebie, mówi ośmioletnia Ania   Kruk   2018-03-07
„WSZYSCY WIEDZĄ”   Kłys   2018-03-05
Nieustający marsz niesłusznie dumnych   Koraszewski   2018-02-13
Powrót antysemickiego potwora   Koraszewski   2018-02-10
Powrót Gnoma, czyli naród znowu krzyczy „Wiesław śmiało”   Koraszewski   2018-02-05
Bluźniercy, bałwanochwalcy i inni   Kruk   2018-01-30
Ustawa przeciw kłamstwu czy przeciw prawdzie?   Koraszewski   2018-01-29
Piątek narodowo-erotyczny   Kruk   2018-01-10
Silva rerum, Facebook i rara avis   Koraszewski   2018-01-02

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Sześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczy


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk