Prawda

Poniedziałek, 16 wrzesnia 2019 - 04:19

« Poprzedni Następny »


50 lat demonizacji i wypaczania prawdy


Elder of Ziyon 2017-05-12


 Dwa niedawne artykuły w “Forward” o wojnie sześciodniowej ilustrują jak trująca jest fałszywa narracja palestyńska.  


“The Forward” odgrzebał cudowny esej Elie Wiesela napisany tuż po wojnie. Fragmenty:


Przyszłe pokolenia prawdopodobnie nie uwierzą w to. Nauczycielom będzie bardzo trudno przekonać uczniów, że to, co brzmi jak legenda, naprawdę zdarzyło się. Naturalnie, dzieci połkną każde słowo, ale później, jako dorośli, będą kiwać głowami i uśmiechać się, mówiąc, że to były fantazje historii. 

Nie uwierzą, że to małe państwo, otoczone nienawiścią, ogniem i żądzą mordu, tak szybko potrafiło dokonać cudu. Trudno będzie opisać, jak w morzu nienawiści maleńka armia odparła i upokorzyła kilka dobrze wyposażonych hord militarnych kto wie, ilu krajów arabskich.


Jak ujął to znany uczony i geniusz talmudyczny, Shaul Lieberman? Za kolejne 2000 lat ludzie będą traktować te wydarzenia tak jak traktujemy Machabeuszy i ich zwycięstwa.

Powiedziałem: za kolejne 2000 lat? Nie: za kolejny rok lub nawet jutro.

W zeszłą niedzielę Arabowie i ich sojusznicy chełpliwie grozili Izraelowi, że jeśli odważy się zrobić jeszcze jeden krok, zapłaci swoim istnieniem. A kilka godzin później nasi żydowscy bohaterzy ruszyli i cały świat obserwował ich marsz z zapartym tchem.

Pamiętacie audycje radiowe na początku tygodnia, które brzmiały hiobowo. Co godzina kolejny rząd arabski wypowiadał wojnę Izraelowi. Egipt, Jordania, Syria, Jemen, Liban, Arabia Saudyjska. A potem: Maroko, Tunezja, Algieria. W Tunezji podburzony tłum dokonał pogromu w Dzielnicy Żydowskiej. Inne kraje muzułmańskie – lub częściowo muzułmańskie – popędziły, żeby zapisać się na „świętą wojnę” prezydenta egipskiego Gamala Abdula Nassera.” Malezja, Sudan, Mali, Gwinea i inne.

Zagryzaliśmy wargi, załamywaliśmy ręce i nie mogliśmy znaleźć miejsca dla siebie. Pytaliśmy cicho, czy ten sprawdzian nie jest tym razem zbyt trudny. Czy za dużo nie wymaga się od narodu żydowskiego i jego kraju? Jak możemy oczekiwać zbawienia, wiedząc, że wróg liczy dziesiątki milionów, nawet setki milionów ludzi przeciwko zaledwie 2 milionom Żydów w Izraelu?  

I wtedy, między Paschą a Szawuot zdarzył się cud chanukowy. Nie trwało długo zanim rzekomo potężny wróg oniemiał i stracił pewność siebie. Nawet ambasador radziecki przy ONZ, Nikołaj Fedorenko, nagle zmienił ton. Zamiast martwić się, czy Nasser wreszcie powściągnie swój apetyt na władzę, przywódcy światowi zaczęli szukać sposobów  przeproszenia premiera izraelskiego Leviego Eszkola.

Było to, jakby reżyser w teatrze, który nie zna obsady, nagle zamienił role aktorów: ci, którzy uparcie przeciwstawiali się nam, prosili teraz o łaskę, bo ich byli protektorzy dystansowali się od nich. Z dnia na dzień atmosfera w Radzie Bezpieczeństwa ONZ wydawała się być zmieniona nie do poznania.  

Porównajmy to z wynurzeniami redaktor naczelnej “Forward”, Jane Eisner, która pisze dzisiaj o swoich sprzecznych uczuciach wobec wojny sześciodniowej:

Podchodzę do tej rocznicy wydarzenia sprzed półwiecza z dezorientującą mieszanką zachwytu i przerażenia, radości i rozpaczy, dumy i wstydu. Miażdżące zwycięstwo militarne, który trzykrotnie powiększyło Izrael i zwróciło Jerozolimę narodowi żydowskiemu, zamieniło Izrael, który kocham, w brutalnego czasami okupanta około 2,8 miliona Palestyńczyków, a końca tego nie widać.  

Sądzę, że wielu innych podziela tę bolesną dwuznaczność. Kusi odwrócenie się, bo jest zbyt trudno pogodzić te uczucia, ale to jest wymigiwanie się od naszej odpowiedzialności jako Żydów.  

Dlaczego ma takie uczucia? Z powodu wielkiego kłamstwa, które przeniknęło świat od 1967 r.:

“Od pierwszej chwili nie uważaliśmy ich za Izraelczyków. Chcieliśmy ich ziemi. Nie chcieliśmy ich” – powiedział mi kilka miesięcy temu Danny Seidemann, jeden z czołowych znawców problemów Jerozolimy. „Oni też nie uważali się za Izraelczyków. Wszystko wynika z tego”.

To było historyczne zwycięstwo dla Izraela, niewątpliwie. Była to także katastrofa dla innego narodu.

W owym czasie Arabów w Judei i Samarii nie uważano za “Palestyńczyków”. Byli Jordańczykami. Wyrażali lojalność wobec Jordanii, byli obywatelami jordańskimi i nazwy “Palestyńczycy” niemal nie używano w stosunku do nich; co najwyżej byli „Arabami palestyńskimi”, nawet w Karcie Fatahu z 1964 r.

Ich niedawne przekształcenie w naród – i zgadzam się, że dzisiaj są narodem – było decyzją polityczną kierownictwa arabskiego, by trzymać ich jako nieszczęśliwych bezpaństwowców.

Wyłącznym powodem, dla którego istnieje dzisiaj naród palestyński, jest chęć zniszczenia Izraela.

Jest to fundamentalna prawda, którą niewielu odważa się głośno powiedzieć. Wydaje się okrutna. I jest okrutna. Ale jest to okrucieństwo świata arabskiego i przywódców palestyńskich, ich cyniczne i systematyczne używanie życia ludzkiego jako mięsa armatniego machiny propagandowej przeciwko Izraelowi na terytoriach i poza nimi.

Każde posunięcie polityczne i militarne świata arabskiego i kierownictwa palestyńskiego wobec Arabów palestyńskich ma na celu zniszczenie Izraela. Jedne mają to zrobić wcześniej, inne mają zrobić to stopniowo, ale jest to jeden konsekwentny i stały fakt, który wyjaśnia nonsensowną bez tego historię minionych pięćdziesięciu i sześćdziesięciu dziewięciu lat.

Dlaczego Jordania zdecydowała się na uczynienie milionów ludzi bezpaństwowcami w 1988 r.? Dlaczego Arafat podpisał Umowy z Oslo i twierdził, że wyrzekł się terroru? Dlaczego świat arabski odmawia Palestyńczykom – i tylko Palestyńczykom – pozwolenia na zostanie obywatelami ich krajów? Dlaczego Palestyńczycy odrzucili państwowość w roku 2000 i 2001 i zamiast tego rozpoczęli wojnę terroru? Dlaczego poświęcają tak dużo czasu na symboliczne zwycięstwa w ONZ zamiast zrobić cokolwiek, by rzeczywiście pomóc własnej ludności? Dlaczego przywódcy palestyńscy odmawiają zaakceptowania oddolnych pokojowych inicjatyw europejskich jak zawody piłki nożnej między nimi a dziećmi izraelskimi? Dlaczego pod rządami AP nie zbudowano żadnych znaczących nowych uniwersytetów lub szpitali mimo olbrzymiego wsparcia finansowego z Zachodu? Dlaczego nadal istnieją obozy „uchodźców” na obszarach pod rządami palestyńskimi? Dlaczego Palestyńczycy upierają się, że Jerozolima, miasto ogólnie ignorowane przez tysiąc lat rządów muzułmańskich, musi być ich stolicą?

 

Sondaże, których autorzy zadają sobie trud zadawania uczciwych pytań, odkrywają odpowiedź: „państwo palestyńskie”, którego zdaniem świata pragną Palestyńczycy, ma być jedynie bazą do zniszczenia Izraela i sami Palestyńczycy to przyznają. To dlatego „prawo powrotu” jest nadal pozostawione jako otwarta kwestia poza państwowością. To dlatego Hamas „akceptuje” państwo na terytoriach. To dlatego jest taki opór przed pójściem na kompromis w negocjacjach – ponieważ kompromis oznacza, że żądania muszą się skończyć, podczas gdy czekanie na to, by świat w stu procentach poparł etap pierwszy oznacza, że będzie etap drugi.

Smutnym faktem jest to, że każdy Palestyńczyk z fałszywym statusem “uchodźcy” na terytoriach i poza nimi jest pionkiem. Rozumiano to od lat 1950., ale pragnienie, by kiedyś zniszczyć Izrael, jest tym, co trzyma tę sprawę przy życiu, nie zaś „sprawiedliwość”. Cóż to za rodzaj sprawiedliwości: trzymać sztucznie ludzi w nieszczęściu i twierdzić, że jest to wyłącznie dla ich dobra?

50 lat propagandy i kłamstw wywarło olbrzymi wpływ. Zakończenie eseju Elie Wiesela jest obecnie przygnębiające, ponieważ antysemitom całego świata udało się rozprzestrzenić ich propagandę tak szeroko, że słowa Wiesela brzmią, jakby były napisane w innej epoce:

Czy pamiętacie, jak młodzież żydowska tysiącami oblegała konsulaty izraelskie, błagając, by wysłano ich jako wolontariuszy do Izraela? Czy pamiętacie masowe demonstracje na ulicach? I niezliczonych Żydów, włącznie z najbiedniejszymi z biednych, wkładających swoje skromne oszczędności do puszek United Jewish Appeal?

To nowe przebudzenie żydowskie jest częścią tego cudu, częścią zwycięstwa żydowskiego. Ci, którzy sądzili, że Żydzi boją się wielkich armii, mylili się, a ci, którzy sądzili, że mogą oddzielić państwo żydowskie od Żydów na całym świecie, niedoceniali nas.

 

Niestety, przez pięćdziesiąt lat do pewnego stopnia im się udało, bo zbyt wielu Żydów kupiło ideę państwa palestyńskiego i uważa Izrael nie za bastion liberalizmu, próbujący bronić państwa żydowskiego i żydowskiej ojczyzny, ale za okrutnego, kolonialnego okupanta „kraju palestyńskiego” – a tego zwrotu nikt nigdy nie wymawiał w 1967 r.

 

Gdyby Palestyńczycy chcieli państwa i pokoju, mieliby państwo i pokój. Pragną jednak użyć takiego państwa jako bazy do zniszczenia Izraela, a to pozostawia ich bezpaństwowcami.

Jest to jedyny konsekwentny i spójny wątek, by wyjaśnić całe pięćdziesiąt lat propagandy, kłamstw, fałszywego “umiarkowania” i terroru.

50 years of demonization and twisting

3 maja 2017

Tłumaczenie: Malgorzata Koraszewska

Elder of Ziyon

Amerykański bloger, którego blog jest świetnym źródłem zarówno bardzo rzetelnych informacji o Izraelu, jak i o manipulacjach mediów zmierzających do wypaczenia obrazu Izraela w świecie.   


Wyślij artykuł do znajomego:     WydrukujSyjonizm

Znalezionych 117 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Czy arabska izraelskość jest atrakcyjna   Amos   2019-09-10
Rozważania o plemiennej i narodowej lojalności   Rosenthal   2019-09-01
Zawsze byliśmy tutaj: historyczne prawo narodu żydowskiego do Ziemi Izraela   Rosenthal   2019-08-24
“Nie macie prawa istnieć. Czy możemy wjechać?”   Rosenthal   2019-08-20
Jak i dlaczego przegrywamy wojnę kognitywną   Rosenthal   2019-08-13
Zakończyć milczącą zgodę na upokorzenia   Rosenthal   2019-08-08
Nikt nie zawłaszczył Izraela. Po prostu nie jest tym, co jego pionierzy myśleli, że stworzyli.   Horovitz   2019-08-06
Oduczanie się lekcji Diaspory   Rosenthal   2019-08-05
Walka z BDS, Część II   Rosenthal   2019-07-28
Jeśli chcesz pomóc Izraelowi, porzuć słowo ”konflikt”   Rose   2019-07-25
Wymazywanie historii Jerozolimy; wymazywanie TWEETów   Collins   2019-07-17
To nie jest Ferguson   Rosenthal   2019-07-09
Zasadniczy “przywilej”   Rosenthal   2019-07-05
Uderzenie młotem nie ”judaizuje” Jerozolimy, ani nie zabija procesu pokojowego   Tobin   2019-07-03
Jak odzyskać roztrwoniony dar 1967 roku   Rosenthal   2019-06-13
Jak przywódcy izraelskich Arabów wypaczają znaczenie demokracji   Krygier   2019-06-12
Kwestionowanie mitu o ”białym, kolonialnym” Izraelu   Julius   2019-06-05
Nadchodzący kryzys konstytucyjny Izraela   Rosenthal   2019-06-03
”Dzień Nakby” tylko infantylizuje arabską agresję   Kryger   2019-05-30
Powody, dla których trwają wojny z Gazą     2019-05-23
Musicie się z tym pogodzić: Jerozolima jest stolicą Izraela   Benson   2019-05-17
Dzień Nakby: Dlaczego Arabowie uciekli w 1948 roku, a Żydzi zostali?     2019-05-16
Dobry książę i umowa z Iranem   Rosenthal   2019-05-13
Żydowska i palestyńska tożsamość narodowa (odpowiedź dla @HenMazzig)     2019-05-10
Jak poskromić naszych kuzynów z Gazy   Rosenthal   2019-05-07
Netanjahu chce zamknąć sprawę rozwiązania w postaci dwóch państw. Dobrze!   Rosenthal   2019-04-25
“Wszyscy wiedzą” … ale wszyscy się mylą   Rosenthal   2019-04-21
Pesach i wolność Żydów     2019-04-19
Beresheet: księżyc, duma i śmiech   Stern   2019-04-12
Netanjahu zmierza do rekordowej, piątej kadencji, ale może zaprosić Gantza do przyłączenia się      Gross   2019-04-11
Atak na prawo o państwie narodowym   Rosenthal   2019-04-08
Czy Izrael może spełnić oczekiwania prawicy lub lewicy?   Amos   2019-04-05
Fenomen żydowskiego antysyjonizmu   Koraszewski   2019-03-22
Strach i odraza na punktach kontrolnych IDF   Altabef   2019-03-19
Izraelski Arab z prawicy chce być bezpieczny   Oz   2019-03-12
Nie, syjonizm nie jest kolonializmem osadniczym     2019-03-10
Absurdalność wymiany terytoriów   Rosenthal   2019-03-02
Żydowska krew   Bergman   2019-02-25
Wrogowie Izraela wreszcie przyznają, że kamienie zabijają   Tobin   2019-02-06
Nie uczestniczyłem w Dniu Pamięci o Holocauście   Tsalic   2019-02-04
Dlaczego odmówiłam udziału w Marszu Kobiet   Levin   2019-02-02
O konflikcie arabsko-izraelskim i lewicowych grupach żydowskich   Thaabet   2019-01-18
Do naszych arabskich obywateli   Rosenthal   2019-01-17
Moje serce jest w Izraelu   Maroun   2019-01-10
Dlaczego syjonizm nie jest ani jak panafrykanizm, ani jak biały nacjonalizm   Valdary   2019-01-07
Kolejna bitwa w wojnie o kulturę w Izraelu   Rosenthal   2018-12-10
Okrzyk ”Prawo powrotu” wyciszony przez pełną historię   Julius   2018-11-30
Partia Meretz próbuje zawłaszczyć pamięć Icchaka Rabina   Maroun   2018-11-16
Trauma i terror: widok z Południa   Plosker   2018-11-15
Zamach na Hotel King David   Amos   2018-11-09
Wypełnianie warunków umowy społecznej   Rosenthal   2018-10-29
Pokój z Jordania – nie wpadajcie w panikę   Kedar   2018-10-28
Gideon Levy jest pijany siłą   Maroun   2018-09-17
Żydowskie prawa do Izraela (część 1): Deklaracja Niepodległości   Rain   2018-09-12
Antysyjonizm nie jest antysemityzmem, ale jest może gorszy   Maroun   2018-09-11
Kto jest okupantem?     2018-08-23
Czy Izrael pozostanie państwem żydowskim i syjonistycznym?   Rosenthal   2018-08-17
Żydowskie państwo w nieżydowskich oczach     2018-08-03
Znieść Rabbinat!   Rosenthal   2018-07-02
Żołnierz IDF o swoich przeżyciach podczas obrony granicy   Barad   2018-06-20
Taniec na linie     2018-05-13
List otwarty do niemieckiej kanclerz   Bat Adam   2018-05-12
O latawcach i Natalie Portman   Collins   2018-04-29
Tchórzliwy profesor Henry Maitles i aktywiści, którzy uciekli   Collier   2018-04-13
Muzułmańscy dysydenci przeciw nienawiści   Koraszewski   2018-04-05
Prawdziwe powody, dla których ułuda dwóch państw nie umiera... i prosty powód, dla którego powinna   Bellerose   2018-03-11
Arab z urodzenia, syjonista z wyboru   Maroun   2018-02-14
Jak Golda Meir definiowała “Palestyńczyków”?   Meir   2018-01-21
Dlaczego milczycie?   Stern   2017-12-25
Otwarty list do Mandla Mandeli   Neguise   2017-12-13
Czy Izrael musi płacić za pokój?   Rosenthal   2017-12-01
Naród Narracji   Rosenthal   2017-08-18
Niepodważalne argumenty o ludach rdzennych   Fred Maroun   2017-08-16
Nasi druzyjscy sąsiedzi   Shapiro   2017-07-27
Przerywając ciszę, by ujawnić zbrodnię   Koraszewski   2017-06-12
Do pokoju przez prawdę: książka, która odważa się powiedzieć prawdę o Izraelu   Greenfield   2017-06-09
Przestańcie próbować ratować Izrael   Collins   2017-06-05
Czasami obraz wart jest więcej niż tysiąc słów   Fitzgerald   2017-05-26
Z takimi “syjonistami”, kto potrzebuje wrogów?   Yemini   2017-05-15
50 lat demonizacji i wypaczania prawdy     2017-05-12
Czy spotkał się pan z Chelsea Manning, Herrr Minister?   Yemini   2017-05-10
 Kogo obchodzi Izrael?   Koraszewski   2017-05-09
Dlaczego budują osiedla?   Tsalic   2017-03-21
To nie Izrael powoduje antysemityzm   Dershowitz   2017-03-02
Czy Żydzi są rdzennym ludem w ziemi Izraela? Oczywiście   Bellerose   2017-02-19
Patrząc z linii frontu   Stuart   2017-02-18
Tego dnia narodziła się izraelska demokracja   White   2017-02-17
Dlaczego organizacje pokojowe polegają na “alternatywnych faktach”?   Miller   2017-02-12
Dlaczego nas nienawidzą   Rosenthal   2017-01-27
Dyplomacja strachu, ambasada USA i jak Trump powinien odpowiedzieć na groźby palestyńskie     2017-01-14
Cywilizowani barbarzyńcy i niespodziewani przyjaciele     2017-01-06
316 mil do Aleppo. Lekcja dla Izraela   Collier   2016-12-30
Prawda jest opinią mniejszości   Rosenthal   2016-12-18
Czy Żydzi powinni przepraszać?   Żabotyński   2016-12-10
Norman Finkelstein, Westminster University i antysemityzm   Collier   2016-08-17
Wyzwolenie naszej Jerozolimy   Greenfield   2015-05-28
Wspieranie chrześcijan na Bliskim Wschodzie jest syjonizmem   Naddaf   2015-05-19
Hipokryzja solidarności –  od Gazy do Ferguson   Hafeez   2014-12-31
Syjonizm – walka moralna   Bellerose   2014-12-25
A co z żydowską NAKBĄ?   Jemini   2014-12-10

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

SchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczySkomplikowana ewolucjaArgument neuroróżnorodnościNowe badanie pamięci długotrwałej


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk