Prawda

Poniedziałek, 24 wrzesnia 2018 - 09:29

« Poprzedni Następny »


Czy spotkał się pan z Chelsea Manning, Herrr Minister?


Ben-Dror Yemini 2017-05-10

Jeśli chodzi o spotkanie niemieckiego ministra spraw zagranicznych z przedstawicielami radykalnych grup lewicowych, większość komentatorów nagle staje jak roboty przeciwko Netanjahu (Zdjęcie: Mark Neiman/GPO, Alex Kolomoisky)
Jeśli chodzi o spotkanie niemieckiego ministra spraw zagranicznych z przedstawicielami radykalnych grup lewicowych, większość komentatorów nagle staje jak roboty przeciwko Netanjahu (Zdjęcie: Mark Neiman/GPO, Alex Kolomoisky)

W marcu 2015 r. premier Benjamin Netanjahu sprzeciwił się Białemu Domowi i wystąpił przed Kongresem USA. Przemówienie poprzedziła gorąca debata publiczna, zarówno w Izraelu, jak w Stanach Zjednoczonych, i większość komentatorów była mu przeciwna. Netanjahu chciał wpłynąć na Kongres, by przeciwstawił się porozumieniu nuklearnemu z Iranem, które nabierało wówczas kształtu. Przedstawił mocne argumenty. Niepotrzebna prowokacja wobec Białego Domu nie była jednak mądra. Są rzeczy, których nie robi się w stosunkach między krajami. Przemówienie do Kongresu było wspaniałe, ale było także nieskuteczne.

Pociągnijmy to dalej. Tylko kilka tygodni temu wysokiej rangi politycy tureccy próbowali spotkać się z członkami społeczności tureckich w Niemczech i w Holandii. Te dwa kraje jasno powiedziały, że nie akceptują takich akcji politycznych. Turcy byli wściekli. Jak można zabronić im urządzania spotkań, jakie tylko chcą? Gdzie jest demokracja? Większość komentatorów w Izraelu, jak również w Europie, entuzjastycznie popierała stanowisko Niemiec – i słusznie. Są rzeczy, których nie wolno robić. Politycy z obcego kraju nie przyjeżdżają do innego kraju i nie mieszają w jego garnku politycznym.

 

Niemniej, jeśli chodzi o niemieckiego ministra spraw zagranicznych Sigmara Gabriela i jego spotkanie z przedstawicielami radykalnych grup lewicowych w Izraelu, większość komentatorów nagle zajęła odwrotne stanowisko. Większość z tych, którzy sprzeciwiali się przemówieniu Netanjahu w Kongresie i oklaskiwało Niemców za postawienie się tureckiemu prezydentowi, Recepowi Tayyip Erdoğanowi, jak roboty stanęli po stronie niemieckiego ministra spraw zagranicznych i przeciwko Netanjahu.

 

Nie jest to ta sama sprawa. Tym razem jest znacznie gorzej. Gabriel obstaje przy spotkaniu z radykalnymi organizacjami lewego skrzydła, które służą koszmarnej propagandzie antyizraelskiej. Gabriel argumentuje, że każdy zagraniczny przywódca odwiedzający Niemcy ma swobodę spotykania się z takimi organizacjami. Przepraszam?! Czy Niemcy pozwolili przywódcy tureckiemu spotkać się z Turkami w Niemczech? Nie, nie pozwolili. 


Jest to znacznie gorsze niż zakaz organizowania spotkań dla polityków tureckich. Czy rząd niemiecki i prasa niemiecka zaakceptowałaby, gdyby minister spraw zagranicznych innego kraju spotkał się z działaczami z grupy opozycyjnej takiej jak skrajnie prawicowa Pegida, która sprzeciwia się polityce imigracyjnej rządu? Znamy odpowiedź na to pytanie. To samo dotyczy Związku Wypędzonych (BdV), który działa w Niemczech na rzecz praw niemieckich uchodźców z krajów Wschodniej i Środkowej Europy – nieco podobnej do organizacji działających na rzecz powrotu palestyńskiego do Izraela. Czy przywódca obcego państwa ośmielił się spotkać z przedstawicielami takiej organizacji?


Czy Gabriel spotkał się w Wielkiej Brytanii i organizacjami podobnymi do tych, z którymi spotkał się tutaj, jak Stop the War Coalition?  Spotkał się z przedstawicielami lub przywódcami partii opozycyjnych. To jest akceptowalne. Nie spotkał się z „organizacjami społeczeństwa obywatelskiego”. W Stanach Zjednoczonych nie spotkał się z Jess


Cunninghamem ani z Chelsea Manningiem, którzy ujawnili szereg zbrodni wojennych popełnionych przez armię USA w Iraku, choć byłoby nieco trudno spotkać się z Manningiem, skazanym na 35 lat więzienia. Gabriel nie spotkał się także w USA z organizacjami tego typu i z pewnością ich nie finansuje.


Argumenty Gabriela są fałszywe. Kwestia spotkania jest tylko czubkiem góry lodowej, jako że Unia Europejska i kraje europejski – włącznie z Niemcami – finansują milionami szekli wiele organizacji takich jak al-Haq, Breaking the Silence, Coalition of Women for Peace wiele innych, podczas gdy te organizacje demonizują Izrael. To nie jest krytyka, to jest demonizacja.   


Oto tylko jeden przykład palestyńskiej NGO o nazwie MITFAH. W 2013 r. ta organizacja opublikowała artykuł po tym, jak prezydent USA Barack Obama, gościł seder paschalny. „Czy Obama zna związek, na przykład, między ‘Paschą” a ‘krwią chrześcijańską’…?! Lub ‘Paschą’ a ‘żydowskim rytuałem krwi’…?!, zastanawiał się autor artykułu. „Wiele historycznych przekazów i opowieści o żydowskich rytuałach krwi w Europie opiera się na rzeczywistych rytuałach i nie są fałszywe, jak oni twierdzą; Żydzi używali krwi chrześcijan podczas żydowskiej Paschy…” (Tłumaczone z arabskiego przez NGO Monitor.) I ta nikczemna organizacja, MIFTAH, otrzymywała fundusze od fundacji niemieckich.


Co powiedziałby minister spraw zagranicznych Niemiec, gdyby Węgry finansowały Pegidę? I co powiedziałby brytyjski minister spraw zagranicznych, gdyby Niemcy finansowały jedną z organizacji antyrządowych działającą na rzecz wycofania sił brytyjskich z Iraku lub Afganistanu? 


Fałszywe jest także twierdzenie, że są to organizacje działające na rzecz pokoju. Europa finansuje izraelskie NGO, które promują powrót uchodźców palestyńskich – innymi słowy, zniszczenie Izraela. Według danych NGO Monitor ponad 3,5 miliona szekli takim właśnie organizacjom przekazały w latach 2012-2014 „zagraniczne instytucje – innymi słowy, obce kraje lub fundacje wspierane przez obce kraje, praktycznie wszystkie z nich europejskie”. Niemcy także tam figurują. To nie jest droga promowania pokoju. To jest droga uwieczniania konfliktu, jak również podtrzymywania iluzji palestyńskiej zniszczenia Izraela przez „prawo powrotu”.  


Tak czy inaczej Izrael jest najbardziej szkalowanym państwem na świecie. Polityka rządu może i powinna być krytykowana. Walka o porozumienie jest w porządku, jak też o zakończenie okupacji. To jest uprawnione. Niemcy jednak nie finansują organizacji dążących do pokoju – finansują głównie organizacje, które są przeciwko porozumieniu i/lub organizacje, których głównym celem jest demonizacja.  


Nawet gdyby nie miały złych intencji, organizacje takie jak B’Tselem i Breaking the Silence stały się częścią kampanii antyizraelskiej. Czy organizacja, która szerzy twierdzenie, że „żołnierze Izraelskiej Armii Obronnej regularnie strzelają do Palestyńczyków z karabinów maszynowych jak w grach wideo”, jest poważną organizacja, czy organizacją rozprzestrzeniającą oszczerstwa? Te organizacje nie przyczyniają się do pokoju. Przyczyniają się do demonizacji. Na świecie jest olbrzymi popyt na tego typu oszczerstwa i są chętni do płacenia za nie – włącznie z Niemcami.


Gdyby chodziło tylko o spotkanie z przedstawicielami kontrowersyjnych organizacji,  można by kwestionować reakcję Netanjahu jako przesadną, ale chodzi tu o znacznie poważniejszą sprawę. Jest to skandal, który trwa od lat. Jako część tego skandalicznego projektu UE i kraje europejskie – włącznie z Niemcami – finansują organizacje, które są częścią BDS lub które dostarczają usprawiedliwienia dla terroru palestyńskiego, lub też są częścią systemu propagandowego, który odmawia Izraelowi prawa do istnienia lub przedstawia Izrael jako potwora. 


Niemcy w przeszłości demonizowały Żydów. Dzisiejsza Europa, włącznie z Niemcami, finansuje organizacje, które demonizują państwo żydowskie. Nie ma tu antysemickich intencji. Wręcz przeciwnie, jest podobno dobra wola doprowadzenia do spokojniejszego Bliskiego Wschodu. Ale większość organizacji, które otrzymują te fundusze, jest przeciwna – przeciwna! – możliwości pokoju na bazie dwóch państw dla dwóch narodów. To finansowanie nie wspiera pokoju. Wspiera demonizację. Nie ma potrzeby nadstawiania drugiego policzka. 


Have you met with Chelsea Manning, Herrr Minister?

Ynet News, 30 kwietnia 2017

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaBen-Dror Jemini 

(ur. 1954 w Tel Awiwie) jest prawnikiem, historykiem i publicystą wielu izraelskich dzienników (m.in. Maariw, Jediot Achronot), a także wykładowcą, który zajmuje się m.in. wpływem antyizraelskiej propagandy.

Pochodzi z rodziny Żydów wypędzonych z Jemenu.

Ben-Dror Yemini jest zwolennikiem pogłębiania dialogu z Palestyńczykami. Od wielu lat opowiada się za niepodległym państwem palestyńskim.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Syjonizm

Znalezionych 65 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Gideon Levy jest pijany siłą   Maroun   2018-09-17
Żydowskie prawa do Izraela (część 1): Deklaracja Niepodległości   Rain   2018-09-12
Antysyjonizm nie jest antysemityzmem, ale jest może gorszy   Maroun   2018-09-11
Kto jest okupantem?     2018-08-23
Czy Izrael pozostanie państwem żydowskim i syjonistycznym?   Rosenthal   2018-08-17
Żydowskie państwo w nieżydowskich oczach     2018-08-03
Znieść Rabbinat!   Rosenthal   2018-07-02
Żołnierz IDF o swoich przeżyciach podczas obrony granicy   Barad   2018-06-20
Taniec na linie     2018-05-13
List otwarty do niemieckiej kanclerz   Bat Adam   2018-05-12
O latawcach i Natalie Portman   Collins   2018-04-29
Tchórzliwy profesor Henry Maitles i aktywiści, którzy uciekli   Collier   2018-04-13
Muzułmańscy dysydenci przeciw nienawiści   Koraszewski   2018-04-05
Prawdziwe powody, dla których ułuda dwóch państw nie umiera... i prosty powód, dla którego powinna   Bellerose   2018-03-11
Arab z urodzenia, syjonista z wyboru   Maroun   2018-02-14
Jak Golda Meir definiowała “Palestyńczyków”?   Meir   2018-01-21
Dlaczego milczycie?   Stern   2017-12-25
Otwarty list do Mandla Mandeli   Neguise   2017-12-13
Czy Izrael musi płacić za pokój?   Rosenthal   2017-12-01
Naród Narracji   Rosenthal   2017-08-18
Niepodważalne argumenty o ludach rdzennych   Fred Maroun   2017-08-16
Nasi druzyjscy sąsiedzi   Shapiro   2017-07-27
Przerywając ciszę, by ujawnić zbrodnię   Koraszewski   2017-06-12
Do pokoju przez prawdę: książka, która odważa się powiedzieć prawdę o Izraelu   Greenfield   2017-06-09
Przestańcie próbować ratować Izrael   Collins   2017-06-05
Czasami obraz wart jest więcej niż tysiąc słów   Fitzgerald   2017-05-26
Z takimi “syjonistami”, kto potrzebuje wrogów?   Yemini   2017-05-15
50 lat demonizacji i wypaczania prawdy     2017-05-12
Czy spotkał się pan z Chelsea Manning, Herrr Minister?   Yemini   2017-05-10
 Kogo obchodzi Izrael?   Koraszewski   2017-05-09
Dlaczego budują osiedla?   Tsalic   2017-03-21
To nie Izrael powoduje antysemityzm   Dershowitz   2017-03-02
Czy Żydzi są rdzennym ludem w ziemi Izraela? Oczywiście   Bellerose   2017-02-19
Patrząc z linii frontu   Stuart   2017-02-18
Tego dnia narodziła się izraelska demokracja   White   2017-02-17
Dlaczego organizacje pokojowe polegają na “alternatywnych faktach”?   Miller   2017-02-12
Dlaczego nas nienawidzą   Rosenthal   2017-01-27
Dyplomacja strachu, ambasada USA i jak Trump powinien odpowiedzieć na groźby palestyńskie     2017-01-14
Cywilizowani barbarzyńcy i niespodziewani przyjaciele     2017-01-06
316 mil do Aleppo. Lekcja dla Izraela   Collier   2016-12-30
Prawda jest opinią mniejszości   Rosenthal   2016-12-18
Czy Żydzi powinni przepraszać?   Żabotyński   2016-12-10
Norman Finkelstein, Westminster University i antysemityzm   Collier   2016-08-17
Wyzwolenie naszej Jerozolimy   Greenfield   2015-05-28
Wspieranie chrześcijan na Bliskim Wschodzie jest syjonizmem   Naddaf   2015-05-19
Hipokryzja solidarności –  od Gazy do Ferguson   Hafeez   2014-12-31
Syjonizm – walka moralna   Bellerose   2014-12-25
A co z żydowską NAKBĄ?   Jemini   2014-12-10
 Najbezpieczniejsze miejsce dla Arabów   Berko   2014-09-12
SMUTNO MI    Weiler   2014-08-14
W obronie wolności   Valdary   2014-02-27
Oszczerstwo Eli Sidi w sprawie edukacyjnych wyjazdów izraelskiej młodzieży szkolnej     2014-02-16
Izraelski szpital polowy dla syryjskich ofiar wojny     2014-02-03
Mesjasz i jego cudowna mikstura   Honig   2014-01-26
Żołnierz i Refusenik   Valdary   2014-01-25
List   Koraszewski   2014-01-08
Izrael daje wszystkim pełne prawa   Amar   2014-01-02
Cykl przemocy?   Treppenwitz   2013-12-31
Kto jest tubylczym ludem Izraela?   Bellerose   2013-12-27
Izrael, Palestyna i demokracja   Kontorovich   2013-12-20
Kwakrzy porzucili działaniana rzecz pokoju   Lawson   2013-12-17
Hiszpański dwugłos José María Aznar, Pilar Rahola     2013-11-20
Indianin, którego obraża porównanie z Palestyńczykami   Bellerose   2013-11-20
Wyzwalająca przemiana nienawidzącego Żydów człowieka w syjonistę   Corbella   2013-11-20
Dżihad Izraela jest moim dżihadem   Ahmed   2013-11-20
Polecane
artykuły

Odrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczySkomplikowana ewolucjaArgument neuroróżnorodnościNowe badanie pamięci długotrwałejŚciganie bluźnierstwaRyby jaskinioweAutyzmOd niepamiętnych czasówTunezyjczycy przeciw złemu prawuDrugie prawo termodynamikiPochwała ignorancjMistyfikacja SokalaIntronizacja ChrystusaObama chrzescijanieSzelest liściCzego wam nie pokazują?Rozdzielenie religii i państwaTrwa ewolucyjne upokorzenie archeopteryksaTrucizna, kamuflaż i tęcza ewolucji


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk