Prawda

Wtorek, 28 czerwca 2022 - 11:14

« Poprzedni Następny »


Powiadom znajomych o tym artykule:
Do:
Od:

„Ustawa o zwalczaniu międzynarodowej islamofobii” może z łatwością być nadużyta do potępiania Izraela, kiedy broni się przed terrorem


Elder of Ziyon 2021-12-30


We wtorek Izba Reprezentantów USA zatwierdziła ustawę o zwalczaniu islamofobii na całym świecie – ale nie w Stanach Zjednoczonych. Zgodnie z Ustawą ma zostać stworzone Biuro do Monitorowania i Zwalczania Islamofobii przy Departamencie Stanu, który zajmuje się wyłącznie sprawami zagranicznymi.  

 

Tekst ustawy jest problematyczny.


Po pierwsze, nie definiuje islamofobii. Biorąc pod uwagę to, że każda krytyka dowolnego muzułmanina jest używana jako przykład „islamofobii”, definicja jest niezbędna. Brak definicji oznacza, że specjalny wysłannik stojący na czele tego departamentu ma szeroką swobodę decydowania, co jest, a co nie jest islamofobiczne.  

 

Ustawa podaje kilka przykładów zebranych w grupy działań, które uważa za islamofobiczne:

 

Akty fizycznej przemocy lub nękania członków muzułmańskiej społeczności, akty przemocy lub wandalizmu instytucji muzułmańskiej społeczności, włącznie ze szkołami, meczetami i cmentarzami.


Pierwsza część jest zbyt mało precyzyjna. Powinna mówić, że akt przemocy lub nękania jest islamofobiczny tylko jeśli jest skierowany przeciwko muzułmanom jako muzułmanom. Ostrzelanie lub ograbienie sklepu, którego właścicielem jest muzułmanin, niekoniecznie jest islamofobiczne; potrzebny jest dowód, że był to atak na muzułmanów, nie zaś zwykła grabież. (Nie ma zastrzeżeń do drugiej części – można założyć, że atak na meczet lub muzułmański cmentarz istotnie jest skierowany na muzułmańską społeczność.) 

 

Przypadki propagandy w rządowych i nie-rządowych mediach, które próbują usprawiedliwiać lub promować rasową nienawiść lub podżegać do aktów przemocy przeciwko członkom muzułmańskiej społeczności.  


Bez definicji islamofobii to może być poważnie nadużywane. Autonomia Palestyńska wydaje cotygodniowy raport o „rasizmie i podżeganiu” w izraelskich mediach tradycyjnych i społecznościowych i bardzo niewiele z ich przykładów jest rasistowskie lub podżegające, Interpretują wszystko, z czym nie zgadzają się politycznie, jako podżeganie przeciwko Palestyńczykom lub muzułmanom. To obejmuje również znaleziska archeologiczne, które pokazują żydowską historię kraju. 

 

Ludzie, którzy twierdzą, że celem Izraela był kolonializm i czystka etniczna muzułmanów, widzą izraelską flagę jako podżeganie. Izraelski hymn narodowy może być nazwany rasistowskim. Nazywanie Izraela żydowskim państwem może być uznane za nie do przyjęcia. Bez definicji islamofobii okazje do nadużywania tego przykładu są nieograniczone.

 

I, trzeba powtórzyć, wszystkie działania przeciw członkom muzułmańskiej społeczności są islamofobiczne tylko, jeśli są umyślnie skierowane na nich dlatego, że są muzułmanami. Obecne sformułowania mogą dać w wyniku absurdy, jak kiedy izraelskie uderzenie z powietrza na terrorystów z wyrzutniami rakiet lub na magazyny broni Hamasu są interpretowane jako „akty przemocy wobec członków muzułmańskiej społeczności”. 

 

To samo może dotyczyć ataków na ISIS lub syryjskie fabryki broni chemicznej.

 

To nie są jedyne problemy. Czy jest islamofobią krytykowanie tego, że kobiety są zmuszane do noszenia hidżabu lub burki? Czy jest islamofobią wskazywanie, że większość organizacji uznanych za terrorystyczne opiera swoją filozofię na islamie? Czy nie wolno będzie pokazywać antysemityzmu hadisu o tym, że drzewa i kamienie będą informowały muzułmanów, gdzie znaleźć Żydów, żeby ich zamordować? Czy Żyd może powiedzieć, że Wzgórze Świątynne jest najświętszym miejscem judaizmu, co zrani uczucia muzułmanów, którzy nalegają, by Wzgórze Świątynne było Judenfrei? Czy można napisać naukową pracę o muzułmańskiej kooperacji z nazistami? Czy w ogóle można mówić o problemach z małżeństwami dzieci lub okaleczaniu genitaliów kobiecych, albo o „morderstwach honorowych” w muzułmańskich krajach? 

 

Krytycy Izraela fałszywie twierdzą, że Żydzi używają oskarżenia o antysemityzm, by zamknąć usta krytykom – czy cokolwiek w tej ustawie zapobiega, by to właśnie oskarżenie stało się prawdą, ale wobec muzułmanów i islamofobii?  

 

Tak jak ta ustawa wygląda dzisiaj, jest źle napisanym, niejasnym aktem prawnym, który z łatwością może być używany jako broń nie tylko przeciwko Izraelowi, ale przeciw całemu Zachodowi.

 

I bądźmy uczciwi: bodźcem dla Ilham Omar do napisania tej ustawy nie jest walka z islamofobią na świecie. Jest nim osłabienie skuteczności specjalnego wysłannika do walki z antysemityzmem, który zwalcza antysemityzm popierany przez Omar.  

 

Współcześni antysemici lubią twierdzić, że z antysemityzmem można walczyć tak jak z każdą inną ksenofobią i dlatego nie potrzebuje specjalnej uwagi. Oświadczenia przeciwko antysemityzmowi wydawane przez wszystkich, od uniwersytetów do Kongresu, są rozwodnione do "all lives matter". Niemniej historia pokazuje, że nie mają racji: antysemityzm jest fundamentalnie inny niż wszystkie inne nienawiści i jako taki wymaga innych narzędzi i metod. Tylko antysemityzm opiera się na teoriach spiskowych, tylko antysemityzm jest nienawiścią opartą na tym, że nienawidzona grupa ma zbyt dużo siły, tylko antysemityzm może wyjaśnić obsesyjną nienawiść antysyjonistów. Obecna fałszywa narracja o świecie podzielonym na uciskających i uciskanych umyślnie umieszcza Żydów w kategorii „uciskających” i dlatego niemożliwe jest zwalczanie antysemityzmu w tym kontekście. 

 

Czy to samo można jednak powiedzieć o islamofobii? Czy jest jakakolwiek różnica między antymuzułmańską nienawiścią – która jest bardzo realna – a innymi uprzedzeniami, bigoterią i rasizmem? Dlaczego właściwie potrzebujemy odrębnego wysłannika ds. islamofobii, ale nie wysłannika ds. antyczarnego rasizmu, antyazjatyckiego rasizmu lub antyhiduskiej nienawiści na całym świecie? USA już monitorują prawa człowieka na całym świecie – co wnosi to nowe biuro? Najważniejszym pytaniem, jakie należy zadać o tę nową organizację rządową, jest “jaką wartość dodaje?” Nie widzę odpowiedzi na to pytanie. 

 

Biorąc pod uwagę minusy w postaci możliwości nadużywania tego biura w porównaniu do niezdefiniowanych i mglistych korzyści, jakie miałoby przynieść, można się zastanawiać, dlaczego w ogóle jest potrzebne.

 

‘‘Combating International Islamophobia Act’’ can easily be misused to condemn Israel defending itself from terror

Elder of Ziyon, 17 grudnia 2021

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

Elder of Ziyon
Amerykański bloger prowadzący świetny i niesłychanie rzetelny blog pod tym tytułem.   


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 2154 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Gdzie były media, kiedy niezależne dochodzenie uznało Amnesty International za organizację „instytucjonalnie rasistowską”?   von Koningsveld   2022-06-28
To nie jest artykuł o Shireen Abu Akleh   Collier   2022-06-27
W poszukiwaniu lekarstwa na obłęd   Koraszewski   2022-06-27
Amnesty International UK jest „instytucjonalnie rasistowska”, „kolonialistyczna” – a jej antysemityzm jest z tym ściśle powiązany     2022-06-25
Kiedy aktor jest aktorem   Jacoby   2022-06-24
Burzenie domów i zagarnianie ziemi, o których nikt nie mówi   Toameh   2022-06-23
Dziwaczna francuska sprawiedliwość   Carmon   2022-06-22
Turcja uderza na Irak, Syrię, Cypr i Grecję   Bulut   2022-06-21
Podcast "Guardiana": 34 minuty palestyńskiej propagandy udającej dziennikarstwo   Levick   2022-06-19
„Choroba” przywrócona przez Putina   Taheri   2022-06-18
Podsycanie urojeń Palestyńczyków   Bard   2022-06-18
Mało nas, mało nas do pieczenia chleba   Koraszewski   2022-06-17
Jak UE może chcieć bliższych więzi z Izraelem, finansując równocześnie terrorystyczne organizacje pozarządowe?   Deutsch   2022-06-16
Kilka słów do prezydenta Macrona: Sois Beau Et Tais-Toi   Fitzgerald   2022-06-15
Nuklearne zwycięstwo irańskich mułłów   Rafizadeh   2022-06-14
Co by było, gdyby Izrael traktował Amerykę tak, jak Ameryka traktuje Izrael?   Bard   2022-06-12
Iran: zbliża się lato gniewu   Taheri   2022-06-10
Alternatywny wszechświat palestyńskiej „suwerenności”   Altabef   2022-06-09
Nie zostawiajcie Amerykanów i sojuszników w ciemności   Rafizadeh   2022-06-08
ONZ twierdzi, że Izrael „w przeważającej mierze” ponosi winę za konflikt z Palestyńczykami     2022-06-08
Klinika Odessa - Ostatni felieton Ludwika Lewina   Lewin   2022-06-07
Wyszukiwarka Google promuje antysemityzm   Collier   2022-06-05
Pięćdziesiąt lat temu masakra w Izraelu ujawniła przerażający stan bezpieczeństwa na lotniskach   Gross   2022-06-04
Bibi, PiS, Kafka i pustelnik   Koraszewski   2022-06-03
Dlaczego dla ONZ jedna masakra w meczecie jest o wiele gorsza niż niezliczone masakry w kościołach?   Ibrahim   2022-06-03
Administracja Bidena błędnie rozumie posunięcia Erdoğana   Bekdil   2022-06-01
Oczywista prawda, której świat nie akceptuje: Palestyńczycy są odpowiedzialni za palestyńską przemoc     2022-06-01
Jak zaprzeczyć Holocaustowi, udając że się tego nie robi   Apfel   2022-05-30
Nienawidzący Izraela są naprawdę mistrzami propagandy     2022-05-29
Czy da się naprawić Human Rights Watch?   Steinberg   2022-05-28
Porozmawiajmy o „nakbie” i o tym, kto jest naprawdę odpowiedzialny za cierpienie Palestyńczyków   Tobin   2022-05-27
Czy politycy mogą być racjonalni?   Koraszewski   2022-05-25
Uchodźcy, ekonomia, zazdrość i nienawiść   Koraszewski   2022-05-23
BDS: Rosja versus Izrael   Kontorovich   2022-05-22
Oszałamiające kłamstwo najbardziej wpływowego muzułmanina na świecie   Ibrahim   2022-05-21
Narcyzm moralny i psychologia porażki   Landes   2022-05-20
Dlaczego Erdoğan szantażuje NATO?   Bekdil   2022-05-19
Radości, których dostarcza antysemityzm   Garrard   2022-05-19
Dlaczego Joe Biden ma taką obsesję na punkcie izraelskich osiedli?   Flatow   2022-05-17
Bardzo potrzebny rurociąg EastMed oczekuje na zaaprobowanie   Bergman   2022-05-17
Smutek wolności utopionej w krwi   Koraszewski   2022-05-16
Jak Biden rozpoczął wojnę z MBS, a potem przyszedł żebrać   Abdul-Hussain   2022-05-14
Urok intratnej neutralności   Koraszewski   2022-05-13
Szefowa związku brytyjskich studentów oskarżona o antysemityzm   Wójcik   2022-05-12
Dlaczego Rosja sądziła, że opowiadanie o “nazistach” będzie przekonujące   Franzman   2022-05-09
Rektor Princeton odrzuca wolność słowa i demonizuje jej obrońców   Klainerman   2022-05-07
Błogosławieństwo uczenia się na pamięć   Jacoby   2022-05-06
Wojna Rosji z Ukrainą: Bez szminki   Tsalic   2022-05-03
W redakcji „New York Timesa” słowo „okupowany” sprawia kłopot   Flatow   2022-05-03
Spiskowe teorie szacownego “Guardiana”   Collier   2022-05-01
Czarny Piotruś w rękawie Putina   Koraszewski   2022-04-30
Odstraszanie Chin: USA powinny uzbroić Tajwan po zęby – natychmiast   Chang   2022-04-29
Bliski Wschód: amerykańska wizja   Taheri   2022-04-28
Kursy walut w czasach putinowskiej zarazy   Koraszewski   2022-04-27
Przypomnienie o wszystkich tych palestyńskich uchodźcach   Bard   2022-04-27
Recenzja książki People Love Dead Jews     2022-04-26
Długi zbiór krótkich tematów   Rosenthal   2022-04-25
Turcja: Strzeżcie się islamistów niosących dary   Bekdil   2022-04-23
Dno nienawiści do Izraela   Levick   2022-04-22
Problem z świadkami Boga i z błaznami w kapłańskich szatach   Koraszewski   2022-04-21
Sprawy, których nie zauważają apologeci Putina   Taheri   2022-04-19
Europa kocha Palestyńczyków i udaje, że nie wie dlaczego   Koraszewski   2022-04-17
„Guardian” trzyma się narracji „biernej ofiary” w sprawie arabskiej przestępczości   Levick   2022-04-16
Gaz ziemny dla Hezbollahu, ale nie dla UE?   Bryen   2022-04-15
Nie, Sekretarzu Blinken, palestyński terror nie jest “bezsensowny”   Suissa   2022-04-15
Kiedy rządy stają po stronie antysemitów   Tobin   2022-04-14
“Kiedy Biden zobaczy, że jego błędy szkodzą interesom Ameryki?”   Toameh   2022-04-13
Wielki rosyjski energetyczny przekręt   Meotti   2022-04-12
Wojna zmienia ludzi w bestie   Koraszewski   2022-04-12
To demografia, głupcze!   Bard   2022-04-10
Wykopanie Rosji z Rady Praw Człowieka ONZ jest pustym gestem   Tobin   2022-04-07
Nieskończona ignorancja wiązania potrzeb Ukrainy z izraelską Żelazną Kopułą   Frantzman   2022-04-07
Jak Unia Europejska finansuje działania na Zachodnim Brzegu łamiące międzynarodowe prawo i podważające pokój   Van Koningsveld   2022-04-06
Obywatel i jego ewolucja w czasie i przestrzeni   Koraszewski   2022-04-06
Irański emerytowany generał: Rosja nie powinna być pośrednikiem w rozmowach nuklearnych     2022-04-05
Pod sztandarem walki z faszyzmem i o prawa człowieka   Koraszewski   2022-04-04
Prawdziwy powód krytykowania izraelskiej reakcji pomocowej dla Ukrainy   Altabef   2022-04-04
Oskarżenie o apartheid, Porozumienie Abrahamowe i “właściwa strona historii”     2022-04-03
Co się dzieje w gabinecie Putina?   Koraszewski   2022-04-01
Czy wywiad USA podrasowuje dowody o Iranie?   Bard   2022-03-31
PMW demaskuje żałosne “potępienie” terroru przez Abbasa   Marcus   2022-03-31
Jak Putin wydał miliony na szerzenie fałszywych informacji o szczelinowaniu   Ridley   2022-03-30
Wiara i człowieczeństwo - przypadek islamu   Koraszewski   2022-03-29
Dla Żydów fake news nie zaczynają się od Trumpa – zaczynają się od Al Dury   Amos   2022-03-28
Arabia Saudyjska i ZEA odmawiają poparcia USA przeciwko Rosji, ponieważ USA odmawiają poparcia ich przeciwko Iranowi     2022-03-28
BBC, rewizja historii i wynalezienie starożytnej Palestyny   Collier   2022-03-27
Grupa na wydziale prawa Harvardu, próbuje tak zdefiniować “apartheid”, by pasował do Izraela     2022-03-26
Czekiści z ulicy Sezamkowej   Koraszewski   2022-03-26
“Uczyńmy antyamerykańskie dyktatury znowu wielkimi”   Rafizadeh   2022-03-25
Kolejny palestyński “umiarkowany” jest zdemaskowany   Flatow   2022-03-24
Porażka odstraszania   Stewart   2022-03-24
Posłaniec z nieudanej przeszłości wskazuje ku problematycznej przyszłości   Tobin   2022-03-23
Jak odstraszyć wystraszonego, że nie dość straszy?   Koraszewski   2022-03-21
Czechosłowacka opcja   Rosenthal   2022-03-20
Zwycięzcą w wojnie z Ukrainą nie będzie Rosja ani Ameryka. Będą nim Chiny   Stern   2022-03-19
Jeśli chcesz prawdziwego pokoju, nie nalegaj na podział Jerozolimy, @USAmnIsrael     2022-03-19
Dlaczego świat tak bardzo obchodzi to, co Izrael robi w sprawie Ukrainy?   Tobin   2022-03-18
Amnesty International przyznaje, że chce zniszczenia Izraela   Collier   2022-03-17
Wymyślanie dyskryminacji tam gdzie jej nie ma   Abdul-Hussain   2022-03-16
Przeciwstawianie się Putinowi jest czymś więcej niż sympatią dla słabszego   Tobin   2022-03-15

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologia


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk