Prawda

Środa, 3 marca 2021 - 02:47

« Poprzedni Następny »


Powiadom znajomych o tym artykule:
Do:
Od:

Zmowa Europy z Palestyńczykami w zawłaszczaniu ziemi


Ruthie Blum 2017-11-22

Nielegalne budowy palestyńskie w okolicach Jerozolimy.
Nielegalne budowy palestyńskie w okolicach Jerozolimy.

Osiem krajów europejskich – członków inicjatywy o nazwie West Bank Protection Consortium – w, jak to sami nazywają, “bezprecedensowym posunięciu”, ogłosiło niedawno, że wysłały list do rządu izraelskiego, domagający się zwrotu 30 tysięcy euro. Według Belgii, Francji, Włoch, Hiszpanii, Szwecji, Luksemburga, Irlandii i Danii to była suma wydana przez Konsorcjum na materiały dostarczone do dwóch budynków (modułowych klas szkolnych wyposażonych w panele słoneczne) zbudowanych przez Palestyńczyków i Beduinów na Zachodnim Brzegu, a rozebranych przez Izrael pod koniec sierpnia.

Czego jednak te kraje europejskie nie wspomniały, to faktu, że te budowy były nielegalne i w ogóle nie powinny się rozpocząć. Zamiast tego Konsorcjum oskarżyło Izrael o spowodowanie „cierpień palestyńskim cywilom” poprzez „praktykę przymusowych posunięć, takich jak burzenie i konfiskata dostaw humanitarnych, jak również infrastruktury dla szkół” oraz „sprzeczność ze zobowiązaniami Izraela zgodnie z międzynarodowym punktem widzenia…”


To wykracza poza zwykły fałsz. Zgodnie z Umowami z Oslo z 1993 r., podpisanymi na trawniku Białego Domu między premierem izraelskim Icchakiem Rabinem a przewodniczącym OWP Jaserem Arafatem w obecności prezydenta USA Billa Clintona, Obszar C Zachodniego Brzegu jest pod izraelską wojskową i cywilną jurysdykcją i tylko Izrael może budować tam lub wydawać zezwolenia na budowę.


Oslo II, które utworzyło Autonomie Palestyńską (AP), dzieli Zachodni Brzeg na trzy geograficzne części  - Obszar A, Obszar B i Obszar C – i określa, który rząd kontroluje każdy z nich. Obszar C jest pod wyłączną jurysdykcją Izraela, zarówno wojskową, jak cywilną.


Jest to porozumienie, które UE uznaje, co potwierdziła nie dalej jak w zeszłym roku w oświadczeniu na swojej oficjalnej stronie internetowej:


"Izrael zachowuje niemal wyłączne panowanie nad egzekwowaniem prawa, planowaniem i zabudową w Obszarze C.


Zgodnie z rekomendacjami wniosków Rady UE Do Spraw Zagranicznych Unia Europejska pracuje na Obszarze C na dwóch frontach: pomocy humanitarnej i rozwoju.


UE dostarcza pomocy humanitarnej społecznościom w potrzebie na Obszarze C zgodnie z humanitarną koniecznością. Równocześnie, UE pracuje z Autonomią Palestyńską nad rozwojem Obszaru C i poparcie tam obecności palestyńskiej…”


Niemniej od lat trwa nieustanne zabudowywanie Obszaru C, ziemi między Izraelem a Jordanią aż na południe do Gusz Ecjon, w wyraźnym dążeniu do zaludnienie Obszaru C Arabami i tworzenie “nieodwracalnych faktów w terenie”.


Nie tylko Obszar C jest ostatnio na czołówkach gazet. Obszar B, który jest administrowany wspólnie przez Izrael i Autonomie Palestyńską, dostał się na czołówki gazet w październiku, kiedy premier Izraela, Benjamin Netanjahu ogłosił, że postanowił odłożyć głosowanie nad ustawą o „większej Jerozolimie”, która rozszerzyłaby granice miasta, by obejmowało pobliskie bloki osiedli. Według źródeł z koalicji rządowej, ustawa nie zostanie przedstawiona zanim rząd będzie miał okazję do konsultacji z Waszyngtonem, który stara się ożywić “zamarły” proces pokojowy między Izraelem a AP.


Jak na ironię, wznowiona kontrowersja wokół izraelskiej suwerenności zbiegła się z rozkwitaniem strategicznych więzi – w postaci umowy o pojednaniu – między rządzącą w AP frakcją Fatah i Hamasem, terrorystyczną organizacją, która rządzi w Strefie Gazy od czasu, kiedy wybrała ją tam ludność palestyńska w 2006 r. Gaza służy także jako baza Hamasu do odpalania rakiet na Izrael oraz jako miejsce, skąd wychodzą setki tuneli terroru. Porozumienie o pojednaniu jest obecnie poważnie zagrożone przez odmowę Hamasu honorowania zobowiązania do rozbrojenia.


Pozornie problematyczna natura legalnej budowy izraelskiej w korytarzu E-1 – między Jerozolimą a Maale Adumim (dużym osiedlem miejskim włączonym w ustawę o Większej Jerozolimie) – opiera się na fałszywym twierdzeniu Autonomii Palestyńskiej i jej popleczników na arenie międzynarodowej, że żydowska obecność w tym miejscu przeszkodzi terytorialnej "ciągłości" oraz poruszaniu się w państwie palestyńskim, kiedy zostanie ono ustanowione. W rezultacie kolejne rządy izraelskie unikały budowania na tym terenie.


Podkreślając hipokryzję świata w tej sprawie, w grudniu 2016 r. analityk Bliskiego Wschodu Bassam Tawil napisał o olbrzymim, nielegalnym palestyńskim budownictwie, którego celem jest stworzenie „nieodwracalnych faktów w terenie” i całkowite okrążenie Jerozolimy. Napisał, że podczas gdy Izrael jest potępiany za każdą próbę zbudowania domu na Zachodnim Brzegu i w Jerozolimie, Autonomia Palestyńska bezkarnie prowadzi kolosalne projekty konstrukcyjne, które są „pod każdym względem nielegalne”. 


Chociaż Tawil pisał o tym jako o “cichym” przedsięwzięciu, w rzeczywistości ta działalność jest całkowicie jawna. Każdy, kto przejeżdża przez arabskie dzielnice Jerozolimy, może zobaczyć tysiące domów mieszkalnych na różnym etapie budowy. Wiele jest już zamieszkałych; inne dopiero są budowane. Buldożery i traktory jeżdżą z hałasem w świetle dnia, kopiąc, wywożąc odpadki i przewożąc materiały budowlane tam i z powrotem przez działki przeznaczone na dodatkowe domy, jak też sklepy i inne obiekty dla konsumentów.


Podczas niedawnego objazdu tego terenu specjalista spraw arabskich i mieszkaniec Jerozolimy, Khaled Abu Toameh, wyjaśnił, że ta trwająca zabudowa, finansowana głównie przez UE i Katar, jest możliwa dzięki “konfiskacie” (kradzieży) prywatnej ziemi palestyńskiej przez nielicencjonowanych kontraktorów, których interesy są czysto finansowe.  Według Abu Toameha, ci "zbóje i gangsterzy" nie dbają o dobro innych Palestyńczyków ani o palestyńską państwowość. Wszystko, czego chcą, powiedział, to napchać swoje kieszenie kosztem bezbronnych właścicieli tych działek, którym mówią, że muszą poświęcić swoją własność, by pomóc Autonomii Palestyńskiej zaludnić ten teren dla zysków politycznych przeciwko Izraelowi.


Nielegalne budowle palestyńskie w okolicy Jerozolimy.
Nielegalne budowle palestyńskie w okolicy Jerozolimy.

Kiedy budynki – które, według Tawila "nie spełniają nawet minimalnych standardów wymaganych przez inżynierów, architektów i planistów” – zostają wzniesione, mieszkania sprzedaje się tanio (25-50 tysięcy dolarów), by zagwarantować, że zostaną szybko kupione i zamieszkałe.


12 listopada izraelska sieć telewizyjna Kan poinformowała, że władze miejskie Jerozolimy i izraelskie siły bezpieczeństwa planują zburzenie sześciu takich nielegalnych budynków mieszkaniowych. Znajdują się one we wsi Kafr Akab, w granicach miasta Jerozolimy na północy – i pod izraelską suwerennością – ale poza barierą bezpieczeństwa.


Potrzeba wyjątkowej czelności przedstawicieli Unii Europejskiej, by wyrażać “humanitarne” oburzenie na Izrael za burzenie nielegalnych budynków na Zachodnim Brzegu – podczas gdy UE jest w zmowie z palestyńskimi kryminalistami, którzy bezwstydnie kradną ziemię należącą do Arabów. Jest to szczególnie nie do pojęcia w przypadku Belgii – która przewodzi żądaniu zwrotu pieniędzy od Izraela – protestowanie wobec usunięcia właśnie modułowych klas szkolnych. Niespełna dwa tygodnie wcześniej Bruksela zawiesiła finansowanie szkół palestyńskich, kiedy organizacja monitorująca, Palestinian Media Watch poinformował rząd belgijski, że szkoła, jaką Belgia sfinansowała, została nazwana na cześć palestyńskiej terrorystki. Ta terrorystka, Dalal Mughrabi, była odpowiedzialna za masakrę 38 ludzi, w tym 13 dzieci w pobliżu Tel Awiwu w 1978 r.


Jeśli jest tu jakiś dług do spłacenia, to nie jest to dług Izraela wobec Europy, ale odwrotnie. Belgia i reszta UE powinni sprzymierzyć się ze swoim naturalnym sojusznikiem, z demokratycznym państwem żydowskim, przeciwko wszystkim siłom, które popierają i dokonują przemocy, równocześnie odrzucając pokój.

 

Europe’s Collusion in Palestinian Illegal Land Grab

Gatestone Institute, 15 listopada 2017

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaRuthie Blum 

Amerykańsko-izraelska dziennikarka, publicystka Jerusalem Post.

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 1778 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Głupia polityka bliskowschodnia Bidena   Rosenthal   2021-03-02
Palestyńczycy: Unia Europejska ułatwia zwycięstwo Hamasu   Tawil   2021-02-28
Spotkanie w BBC Davida Baddiela z profesorem z SOAS, który usprawiedliwia palestyńską negację Holocaustu   Levick   2021-02-26
Dlaczego Międzynarodowy Trybunał Karny jest w błędzie: Izrael nie jest winny “zbrodni wojennych”   Fitzgerald   2021-02-25
Propaganda terroryzmu nadal obecna na Twitterze   Fernandez   2021-02-23
Okrucieństwo podnoszenia płacy minimalnej   Jacoby   2021-02-23
Na tropach dyktatora i smętków   Koraszewski   2021-02-22
Czy zapał Bidena do zawarcia umowy zadziała lepiej niż „maksymalne naciski”?   Tobin   2021-02-22
Kościół antyrasizmu   Coyne   2021-02-20
Łamanie praw człowieka, o którym nikt nie mówi   Toameh   2021-02-19
Czy sukcesy Trumpa przetrwają na Bliskim Wschodzie?   Milliere   2021-02-18
Nawet najbardziej elokwentni Palestyńczycy (tacy jak Noura Erakat) mają idiotyczną mentalność “sumy zerowej”, że pomaganie Izraelowi równa się szkodzeniu Palestyńczykom     2021-02-17
Człowiek to brzmi dumnie   Koraszewski   2021-02-17
Dla Obamy Izrael nie był “żadną Ziemią Obiecaną”   Bard   2021-02-16
Przeszłość i przyszłość, czyli uwagi o futurologii   Koraszewski   2021-02-15
Wybory prezydenta Bidena wskazują na długą listę błędów w polityce wobec Bliskiego Wschodu   Amos   2021-02-15
Klapki na oczach antyizraelskich historyków: “Porozumienia Abrahamowe nie są historyczne”     2021-02-14
Hady Amr i inne powody do złośliwej satysfakcji w Ramallah   Blum   2021-02-13
Zagubiona w kontrowersji wokół laserów z przestrzeni kosmicznej   Collins   2021-02-12
O kryzysach humanitarnych i kryzysie humanistycznym   Koraszewski   2021-02-11
O Polaku, który zaważył na losach świata   Garczyński-Gąssowski   2021-02-09
Palestyńczycy: Nie dla normalizacji z „syjonistycznym tworem”   Toameh   2021-02-08
Oszustwo w sprawie palestyńskich uchodźców   Bard   2021-02-07
Nowi ludzie w Waszyngtonie: Co kryje się za gestami   Taheri   2021-02-06
Niegdysiejszy i przyszły “bystrooki ekspert”, Robert Malley   Fitzgerald   2021-02-06
Rękawiczki Berniego, memy i inne sprawy   Collins   2021-02-03
Dlaczego ustępstwa Bidena wobec Palestyńczyków szkodzą im zamiast pomagać   Tobin   2021-02-02
Arabski medyczny apartheid – gdzie jest oburzenie?   Tawil   2021-02-01
Wendy Sherman i sztuka spadania w górę   Tobin   2021-01-26
Dokąd zmierzasz Ameryko?   Koraszewski   2021-01-25
Edukacyjna czystka etniczna   Kemp   2021-01-25
Czy Ameryka powinna wznowić finansowanie UNRWA?   Fitzgerald   2021-01-24
Rozruchy w Waszyngtonie i tłumek wieszczący “koniec Ameryki”   Taheri   2021-01-22
Rzecz o prawdzie, nauczaniu i namaszczonych   Koraszewski   2021-01-21
Dlaczego giganty Big Tech nigdy nie cenzurują zagranicznych reżimów autorytarnych?   Frantzman   2021-01-20
Izrael wraca do przyszłości   Glick   2021-01-18
Grona rozproszonego gniewu   Koraszewski   2021-01-18
Oskarżenie Izraela o “apartheid” przez B’Tselem ukrywa jego złowrogą agendę   Frantzman   2021-01-17
W obronie obiektywności i liberalizmu   Jackoby   2021-01-15
Media społecznościowe cenzorem XXI wieku.   Lindenberg   2021-01-13
Depcząc zdrowy rozsądek   Tsalic   2021-01-12
Zamach na dyskurs wieczorową porą   Koraszewski   2021-01-11
Biegnące ku dorosłości. Czyli jak szybko dojrzewają dzieci? Zbyt szybko!   Ferus   2021-01-10
Arabia Saudyjska i progi zwalniające postęp na drodze do normalizacji   Fitzgerald   2021-01-10
Szalone rady dla prezydenta Bidena   Bard   2021-01-09
Kiedy załamują się rządy prawa nikt nie jest bezpieczny   Tobin   2021-01-08
Dwa “haniebne” lata Niemiec w Radzie Bezpieczeństwa ONZ   Kern   2021-01-08
Nowy rok: lepszy czy mniej zły?   Taheri   2021-01-07
Jak antyizraelskie głosy stworzyły pełną hipokryzji, nieprawdziwą narrację o szczepionkach   Frantzman   2021-01-07
Co mówił Stalin o fałszowaniu wyborów   Greenfield   2021-01-06
Radości Paryża w czasach koronawirusa   Taheri   2021-01-05
Palestyńczycy: Międzynarodowa konferencja “pokojowa” dla wyeliminowania Izraela   Tawil   2021-01-04
Joseph Massad i “Brzydki Palestyńczyk”     2021-01-03
Czy Palestyńczycy potrafią przystosować się do zmieniających się czasów?   Tobin   2021-01-02
Zrozumienie lobby sprzeciwiającego się nowym stosunkom Izraela w Zatoce   Frantzman   2021-01-01
Otwarcie nawiasu prezydentury Bidena   Taheri   2020-12-30
Więcej niż tylko pokój – normalność   Amos   2020-12-28
Trudne lekcje Arabskiej Wiosny   i Alberto M. Fernandez   2020-12-27
Życzcie swoim chrześcijańskim znajomym Wesołych Świąt   Al-Sajf   2020-12-26
Sprawa palestyńska w oczach Libańczyka   Saghija   2020-12-26
Heretycki impuls: Zamiatin i Orwell   Moore   2020-12-25
Nowy raport o antysemityzmie online, który trzeba koniecznie przeczytać     2020-12-23
Propagandziści palestyńskich Arabów dosłownie piszą na nowo historię   Flatow   2020-12-22
Mało nas, mało nas, do pieczenia chleba   Koraszewski   2020-12-22
Europa nie może walczyć z antysemityzmem, podczas gdy ignoruje zagrożenie  Izraela   Harris   2020-12-21
Pochwała dyplomatycznych quid pro quo   Tobin   2020-12-20
Czy Zjednoczone Emiraty Arabskie będą bezpieczniejsze i bardziej tolerancyjne wobec Żydów niż większość Europy?   Frantzman   2020-12-19
Kolumbowy błąd Georga Orwella   Koraszewski   2020-12-17
Czy Palestyńczycy są ofiarami “kultury anulowania”?     2020-12-16
Baronówna Sonia von Dombrowsky   Garczyński-Gąssowski   2020-12-15
Terroryzm: ostrzeżenie Iranu dla Europy   Kemp   2020-12-15
Nowa kokieteria Erdoğana: oszukańcze reformy demokratyczne   Bekdil   2020-12-14
New York Times wyciąga starą historię, by zmieszać z błotem Izrael   Miller   2020-12-13
Kobayahshi Maru, paradoks szantażysty i Trump   Amos   2020-12-10
Moralne bankructwo Banku Światowego   Hirsch   2020-12-09
Wołanie o spóźnioną sprawiedliwość dla pułkownika Larry’ego Franklina   Glick   2020-12-07
Pogromcy szarańczy szkolą Etiopczyków    Leichman   2020-12-07
Arabowie: Dlaczego UE opłakuje tego irańskiego naukowca?   Toameh   2020-12-06
Biblia w ręku ateisty - recenzja   Koraszewski   2020-12-03
Arabka pisze o głupocie odmowy normalizacji stosunków z Żydami   Mahmoud   2020-12-03
Iran, a  nie Izrael, jest wrogiem Arabów   Zajed   2020-12-02
Ziemia obiecana Baracka Obamy   Lipman   2020-12-01
Książka, której jeszcze nie możesz przeczytać   Pandavar   2020-12-01
Zamachowcy, demokraci i potępieńcze łkania   Koraszewski   2020-11-30
Antysemici zwalczają antysemityzm: orwellowska farsa   Blum   2020-11-28
Czy Francja, Hiszpania i Irlandia zgodziły się finansować palestyńskie organizacje terrorystyczne?   Hirsch   2020-11-26
Odkrywając pokój w Dubaju   Yemini   2020-11-25
Izrael jest besztany za opór przeciwko arabskiej kolonizacji   Rosenthal   2020-11-24
Usprawiedliwianie muzułmańskiej wściekłości na karykatury Mahometa   Saghieh   2020-11-23
Brytyjski rząd raz za razem opluwa Izrael   Collier   2020-11-21
Urojenie osobistej dyplomacji   Tobin   2020-11-20
Iran: Mułłowie świętują w nadziei na powrót do bomby nuklearnej   Rafizadeh   2020-11-20
Trzynastu wspaniałych pod wodzą misjonarza   Koraszewski   2020-11-19
Pluralistyczna Europa odrzuciła wojny religijne, a teraz poddaje się „potworowi” ekstremistycznego, politycznego islamu   Abdel-Samad   2020-11-18
W wasze ręce, czyli moja nowa książka   Koraszewski   2020-11-17
Historyczna Palestyna: czyli co należy wiedzieć!   Oz   2020-11-17
Wybory 2020 były okropne   Glick   2020-11-16
Amerykańsko-żydowsko-radzieckie doświadczenie   Tabarovsky   2020-11-15
Muzułmanie: Meczet Al-Aksa nie należy do Palestyńczyków   Toameh   2020-11-14
Muślinowa kurtyna samooszustwa   Koraszewski   2020-11-14

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

PrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedza


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk