Prawda

Niedziela, 3 marca 2024 - 03:20

« Poprzedni Następny »


Światowa Wojna Środowiskowa


Daniel Greenfield 2014-04-05


Monarchia saudyjska i Putin nie boją się Baracka Obamy ani nawet F-35; boją się szczelinowania. Saudyjski książę Alwaleed Bin Talal powiedział, że “północnoamerykańska produkcja gazu łupkowego jest nieuchronną groźbą”. Putin zaś zamienił się nagle w działacza ochrony środowiska w sprawie szczelinowania i ostrzegał, że powoduje to, iż “czarne paskudztwo  płynie w domach z kranów”.


I Rosjanom, i Saudyjczykom amerykańska produkcja energii zagraża z przyczyn ekonomicznych i politycznych. Amerykański import ropy naftowej zamienił Arabię Saudyjską z zacofanego kraju pasterzy kóz, nie bardziej rozwiniętego niż Afganistan, w mocarstwo światowe, którego armiami są legiony muzułmańskich misjonarzy i terrorystów rozprzestrzeniających się po świecie.


Bez saudyjskiej ropy mogłoby w ogóle nie być „zderzenia się cywilizacji z islamem”. Energia pozwoliła także Putinowi na podparcie chwiejącego się rządu i powrotu na drogę ekspansjonistycznego imperium. W rzeczywistości jednak to nie tylko oligarchia byłych funkcjonariuszy KGB ani monarchia saudyjska spowodowała te zdarzenia.


W niemałej mierze dokonali tego zachodni środowiskowcy.


Napędzany pieniędzmi za ropą naftową i marzeniami o globalnym kalifacie islam szerzy terror na całym świecie. Kraje azjatyckie stoją przed groźbą wojny z Chinami o ropę z morza południowochińskiego. Rosja odbudowuje Związek Radziecki przy pomocy karabinów i gazu. W miarę jak Rosja, Chiny i polityczny islam będą zyskiwały więcej pewności siebie skala ich podbojów będzie się powiększać. A wszystkie trzy stały się poważnymi zagrożeniami z powodu źle rozumianej walki o ochronę środowiska.


Walka o ochronę środowiska doprowadziła kraje zachodnie do wyeksportowania brudnych prac i przemysłu za granicę. Chiny pochłonęły amerykańską produkcję przemysłową, a Arabia Saudyjska, Kuwejt, Katar i Zjednoczone Emiraty Arabskie przejęły amerykańską produkcję energii. Putin przybył na ucztę dość późno, niemniej udało mu się zrobić w Europie to, co Saudyjczycy zrobili w USA. Europa nie zrobi niczego wobec rosyjskiego ekspansjonizmu, bo uzależniła się od Rosji.


Między 1970 a 1980 rokiem import ropy naftowej do USA zwiększył się czterokrotnie, podczas gdy nieustannie spadała krajowa produkcja ropy. Jeszcze niedawno Stany Zjednoczone importowały 60 procent ropy naftowej. Wraz z innymi czynnikami ekonomicznymi i społecznymi wzrost importu ropy zbiega się w czasie z wzrostem ruchu środowiskowców. W latach siedemdziesiątych obłęd środowiskowy został wpisany w prawo federalne.


Saudyjskie PKB wzrosło z 4,2 miliarda dolarów w 1968 r. do ponad stu miliardów dolarów w roku 1980 i blisko 600 miliardów dolarów dzisiaj. Część tych pieniędzy poszła na jachty, prostytutki i pałace, ale więcej poszło na rozbudowę saudyjskiej „miękkiej siły” poprzez międzynarodowe instytucje islamskie i na międzynarodowy terror.


Między 1978 a 1991 r. Saudyjczycy dali terrorystom Arafata niemal miliard dolarów. Nie mogli być tak hojni w 1968 r., ale w latach 1980. mogli sobie na to pozwolić.


Arabia Saudyjska jest dzisiaj głównym fundatorem sunnickich grup terrorystycznych na całym świecie, ale zaczęła skromnie od finansowania Organizacji Wyzwolenia Palestyny, która była pionierem wielu taktyk, jakimi posługują się dziś grupy takie jak Al-Kaida, których źródła finansowania nieodmiennie prowadzą do królestwa Saudów. Co jeszcze bardziej znamienne, Saudyjczycy pomogli zbudować ramy kulturowe i polityczne islamizacji Zachodu.


Siła i stopień zagrożenia ze strony Putina także rosły wraz z rosnącą falą środowiskowców. Produkcja europejskich odnawialnych źródeł energii wzrosła o 70% między 2002 a 2010 rokiem, podczas gdy produkcja ropy naftowej spadła o 40%, a gazu o 24,9%. Jedynym sposobem uzupełnienia braków między Zieloną Energią a prawdziwą energią bez podnoszenia krajowej „brudnej” produkcji energii, był znacznie brudniejszy import z zagranicy.


Między rokiem 2000 a 2010 Wielka Brytania przestała być eksporterem energii i zaczęła ją  importować. W Europie w tym czasie import gazu wzrósł od poniżej 50 procent zużycia do 62% zużycia. Choć spadł ogólny udział Rosjan, niska produkcja pozostawiła Europę bardziej zależną niż kiedykolwiek. A różnicę uzupełnił Katar, kolejny fundator islamskiego terroru na całym świecie, odpowiedzialny, między innymi, za syryjską wojnę domową.


Reagan sprzeciwiał się rurociągowi transsyberyjskiemu przy pomocy wszystkiego, od sankcji do sabotowania wyposażenia, by powstrzymać Związek Radziecki od zdobycia możliwości nacisku na Europę Zachodnią. Jego rozwiązaniem dla problemu groźby uzależnienia od energii radzieckiej było jednak poleganie na Saudyjczykach i teraz Europa Zachodnia, powtarza ten błąd w obliczu gróźb Putina przez zwrócenie się do Kataru, który stał się nawet większym od Arabii Saudyjskiej sponsorem terroru.


Słychać trochę przyciszonych rozmów o energii jądrowej, ale chociaż energia jądrowa jest popierana przez takich środowiskowców jak teoretyk Gai James Lovelock, czy nieżyjący już Paul Newman, jako bezpieczniejszą opcję polityczną wskazuje się wzrost nakładów na „energię odnawialną”, wypełniając równocześnie rzeczywiste potrzeby energetyczne importem z takiego lub innego wrogiego państwa.


Rurociąg transsyberyjski, pozwala Zielonym na zabawy pięknoduchów w ekologiczną filozofię odnawialnych źródeł energii, podczas gdy rzeczywiste potrzeby zaspokajają Rosja i Katar, kraje których siła oparta jest na zasobach naturalnych i niewolniczej sile roboczej.


Przesłuchania Komitetu Sacharowa, którym przewodniczył były pomocnik prokuratora z procesów norymberskich, wykazały, że więźniowie w obozach budujących rurociąg transsyberyjski byli głodzeni, chorowali, kobiety były zmuszane do pracy przy rurociągu i były gwałcone przez strażników.


Robotnicy, wśród nich więźniowie polityczni, jedli z głodu porosty. Pisarka Julia Wozniesienskaja mówiła Komisji, że z powodu braku żywności „większość z nas wychodziła z obozu bezpłodna”.


To był rurociąg, który Reagan starał się powstrzymać, który kraje europejskie finansowały i o który walczyły, a do którego teraz są przykute. Europejczycy wybrali dziś Katar, ale Katar również opiera swoją gospodarkę na pracy niewolniczej.


Europa rozpaczliwie poszukuje moralnej polityki energetycznej, ale jedyną prawdziwie moralną polityką energetyczną jest produkcja krajowa. Uniemożliwiają to jednak środowiskowcy, przez sabotowanie krajowej produkcji elektryczności i ograniczanie się do tak zwanych odnawialnych źródeł, które są kosztowne, niepewne i których nieekonomiczność  prowadzi do uzależnienia od energii zagranicznej.


Ale także ta Zielona Energia często polega bezpośrednio na wyposażeniu z Chin lub inwestycjach z Kataru.


Zielona Energia znaczy tylko, że rzeczywista energia musi przyjść z krajów, które są mniej wybredne w kwestii zanieczyszczeń i ignorują prawa człowieka, co prowadzi do pracy niewolniczej, ucisku, terroru i wojny. Ideologiczna ochrona środowiska doprowadziła nas na skraj wojny światowej przez oddanie produkcji przemysłowej Chinom i produkcji energii Rosji i Arabii Saudyjskiej.


Chiny i islam stały się poważnymi zagrożeniami z powodu polityki prowadzonej w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Rosja stała się poważnym zagrożeniem z powodu polityki prowadzonej w latach dziewięćdziesiątych i w pierwszym dziesięcioleciu tego stulecia. Może zabrać dziesięć lat zanim konsekwencje złej polityki ochrony środowiska zaczynają się w pełni ujawniać, ale kiedy to robią, okazują się straszliwe.


Outsourcing produkcji energii i produkcji przemysłowej nie powoduje, że świat staje się bardziej czysty. Wojny w Zatoce i inne konflikty związane z krajami produkującymi ropę naftową, wypluły wielokrotnie więcej zanieczyszczeń do atmosfery niż wszystkie samochody w Los Angeles.


Trudno też powiedzieć, że świat jest lepszy, kiedy islam, Rosja i Chiny ciągną świat ku wojnie.


Zielona energia nie prowadzi do niezależności energetycznej. Zamiast tego wpycha pieniądze do kieszeni tyranów i terrorystów. W nowym stuleciu nasilają się zbrojne konflikty, ponieważ działacze środowiskowi perwersyjnie prowadzą kampanię o czystszy świat.


Zamiast zielonego świata dają nam perspektywę Zielonej Światowej Wojny.


The environmentalist world war

Frotpagemag.com, 26 marca 2014

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 Daniel Greenfield

Amerykański pisarz i publicysta, mieszka w Nowym Jorku. Prowadzi stronę internetową Sultan Knish.

Od redakcji

 

Autor wydaje się przykładać nadmierną wagę do działań ugrupowań zielonych, nie ulega jednak wątpliwości, że wybory strategii zaopatrzenia w energię stanowią jeden z najbardziej istotnych elementów kształtujących zarówno zmiany polityczne na świecie, jak i finansowanie konfliktów zbrojnych.     

 


Skomentuj Tipsa en vn Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 2556 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Wszyscy jesteśmy imigrantami   Koraszewski   2024-03-02
Współudział UE w finansowaniu irańskiego terrroru   Rafizadeh   2024-03-01
Dzień po i jego konteksty   Koraszewski   2024-02-26
Sabotowanie romansu USA-Izrael   Altabef   2024-02-24
Eurowizja i bębny wojny   Collins   2024-02-23
Milczenie feministycznych owiec: ani słowa o horrorach HamasuZwolennicy #MeToo milczeli.   Chesler   2024-02-22
A zwycięzcą jest – Hamas!   Dershowitz   2024-02-21
"Palestyńczycy są tacy sami jak my", zapewnia mędrzec Blinken   Pandavar   2024-02-20
Żyjemy w momencie kulturowego chaosu   Meotti   2024-02-20
Chleba naszego powszedniego daj nam Google   Koraszewski   2024-02-19
Jak propalestyńscy są zachodni demonstranci?     2024-02-16
@Guardian kłamie, żeby przedstawić żołnierzy IDF jako potwory – ale pokazuje, że @IDF pozostaje najbardziej moralną armią na świecie     2024-02-15
Blinken powinien wiedzieć, że Autonomia Palestyńska jest równie zła jak rządy Hamasu w Gazie   Marcus   2024-02-14
Czy może istnieć uczciwa propalestyńska lewica?   Levick   2024-02-14
Hipokryzja zdefiniowana: grupy praw człowieka martwią się wszelkimi ograniczeniami w przepływie uchodźców, ale milczą w sprawie Egiptu, który zakazuje wjazdu jakimkolwiek uchodźcom z Gazy     2024-02-13
Czy uchodźcy żydowscy i arabscy są równi?Mimo prawie miliona żydowskich uchodźców z krajów arabskich, Organizacja Narodów Zjednoczonych nadal ma obsesję wyłącznie na punkcie potomków uchodźców arabskich.   Julius   2024-02-11
Kilka uwag wokół niepewności   Koraszewski   2024-02-09
Moi drodzy Palestyńczycy: Czas pozbyć się naszych przywódców i przyjąć izraelskie oferty pokojowe   Eid   2024-02-07
Jak zdemontować UNRWA: instrukcja krok po kroku     2024-02-07
Wojna Izraela z Hamasem jest najmniej śmiercionośną wojną w regionieDlaczego więc media opisują go jako „jedną z najbardziej śmiercionośnych… w historii”?   Greenfield   2024-02-06
Zdradziecka awangarda intelektualna   Koraszewski   2024-02-04
Departament Stanu a rzeczywistość   Bard   2024-02-03
Szef ONZ twierdzi, że Palestyńczycy mają „prawo do państwowości”. Dlaczego?   Fitzgerald   2024-02-03
UNRWA istnieje, aby pomóc w prowadzeniu wojny, której celem jest likwidacja Izraela   Tobin   2024-02-02
Islamscy terroryści tworzą klęski głodowe, żeby czerpać korzyści z pomocy zagranicznejWalka z terrorystami nie powoduje klęsk głodowych; pomoc humanitarna dla terrorystów powoduje klęski głodowe.   Greenfield   2024-02-01
Kto pierwszy mrugnie w wojnie w Gazie?   Fernandez   2024-02-01
Dokumentowanie działań umożliwiających zbrodnie wojenne Hamasu: agencje ONZ, programy pomocy rządowej i organizacje pozarządowe   Steinberg   2024-01-31
Prawdziwe ludobójstwa, które świat ignorujeZamiast przeciwstawić się prawdziwym zbrodniom przeciw ludzkości, społeczność międzynarodowa obrzuca Izrael krwawymi oszczerstwami.   Bryen   2024-01-29
Wysoki Przedstawiciel UE, Josep Borrell, przyznaje, że chce „dwóch państw”, a nie „pokoju”     2024-01-26
Błędna odpowiedź Bidena w sprawie TajwanuGłównym zagrożeniem dla pokoju w Azji nie jest niepodległość Tajwanu, ale chińska wojowniczość.   Jacoby   2024-01-26
Jak zakończyć cierpienia Palestyńczyków   Tawil   2024-01-24
Dla mediów terroryści Hamasu to duchy   Bard   2024-01-23
Złóżmy pozew przeciwko UNRWA w Hadze   Bedein   2024-01-23
Jak Princeton wybiela haniebną historię Kena Rotha   Steinberg   2024-01-22
Jedna wojna i dwie wizje   Taheri   2024-01-21
Pytasz, czy jesteś antysemitą?   Koraszewski   2024-01-21
“Koszmar zatajonych pieniędzy”: jak Katar kupił Ligę Bluszczową   Williams   2024-01-20
“Krwawe Boże Narodzenie”: chrześcijanie masakrowani w nigeryjskim ludobójstwie   Ibrahim   2024-01-17
Pracownicy pomocy humanitarnej wspierają Hamas   Bard   2024-01-13
Samobójcza głupota „rozwiązania w postaci dwóch państw”   Anderson   2024-01-12
Starzy orędownicy procesu pokojowego i wojna w Gazie   Flatow   2024-01-11
Dlaczego chrześcijańscy przywódcy ignorują ataki na swoją społeczność   Tawil   2024-01-10
Masha Gessen, lub, ври, да знай же меру   Fitzgerald   2024-01-09
Dla mediów terroryści Hamasu to duchy   Bard   2024-01-06
Izrael ma nie tylko armię najbardziej moralną, ale także najbardziej przejrzystą     2024-01-06
Krytycy Izraela po prostu nie chcą, aby Izrael zwyciężył   Tobin   2024-01-05
Kto popiera Hamas?   Dershowitz   2024-01-04
Nie ma „upokorzonej izraelskiej męskości”   Chesler   2024-01-02
Nie ma porównania pomiędzy przemocą palestyńską i żydowską na Zachodnim Brzegu     2024-01-02
Odzyskanie romantyzmu naszej sprawy   Greenfield   2023-12-28
Przyszła strategia ekonomiczna dla pokoju   Mahjar-Barducci   2023-12-25
“Przebudzenie” zagraża amerykańskim Żydom   Tobin   2023-12-23
Dziesięć podstawowych faktów na temat wojny z Hamasem, o których media nie mówią     2023-12-23
Zakazanie przez Bidena prawa wjazdu do USA dla „stosujących przemoc osadników” izraelskich zablokowałby tych, którzy po prostu nie zgadzają się z jego polityką   Kontorovich   2023-12-21
Wojna w Ukrainie i na Bliskim Wschodzie   Koraszewski   2023-12-20
Czy dysonans poznawczy Bidena może pozwolić Izraelowi wygrać wojnę?   Tobin   2023-12-19
Dlaczego islamiści roszczą sobie prawa do ziemi niemuzułmańskiej?   Bulut   2023-12-18
Polityka tożsamości i zaburzenia kognitywne   Koraszewski   2023-12-18
Symfoniczna wersja terroru   Taheri   2023-12-15
Wsparcie dla terroru: jak terroryści wykorzystują organizacje humanitarne   i Nathaniel Rabkin   2023-12-14
Zdumiewająca naiwność Izraelofobów. Zachodnie oburzenie wywołane wyłapywaniem przez IDF podejrzanych członków Hamasu jest absurdalnym kwiecistym moralizowaniem.   O'Neill   2023-12-13
Redaktor kuwejckiej gazety: Hamas powinien być ścigany sądownie za śmierć i zniszczenie, jakie ściągnął na Gazańczyków atakiem z 7 października     2023-12-11
Tak daleko, tak blisko   Koraszewski   2023-12-10
Za kulisami Human Rights Watch: nienawiść i korupcjaPamięci Roberta Bernsteina, założyciela Human Rights Watch   Steinberg   2023-12-09
Najnowszy hit Pallywoodu. Jak usłużne relacje mediów o „zbombardowaniu” szpitala Al-Ahli promowały propagandę Hamasu   Landes   2023-12-07
Nagroda Nobla za terror i inne absurdy   Fernandez   2023-12-06
Gaza – kto z kim walczy i w imię czego?   Koraszewski   2023-12-05
Unia Europejska jest wspólnikiem Iranu   Rafizadeh   2023-12-05
W  Betlejem Boże Narodzenie zostało odwołane , a winni są Żydzi.     2023-12-04
Porażka zachodniego feminizmu, kiedy jest najbardziej potrzebny   Chesler   2023-12-04
Huti: kim są i dlaczego atakują Izrael?   Flatow   2023-12-03
Krótka historia długiej odpowiedzialności zbiorowej   Koraszewski   2023-12-02
Dlaczego Arabowie “zdradzili” Palestyńczyków   Toameh   2023-12-01
Coleman Hughes atakuje porównania między Palestyńczykami a walką Czarnych o wolność w Afryce Południowej i w Ameryce   Coyne   2023-12-01
Prawdziwi eksperci prawa międzynarodowego są zgodni: Hamas jest winny zbrodni wojennych i niemal na pewno ludobójstwa. Ale media ignorują ten przekaz     2023-11-30
Czerwony Krzyż po raz kolejny zawodzi Żydów   Bard   2023-11-28
“Rozwiązanie w postaci dwóch państw” oznacza terroryzm   Greenfield   2023-11-27
Niebezpieczne fantazje Bidena o państwie palestyńskim   Tobin   2023-11-26
Nie, Joe. Powierzenie ONZ odpowiedzialności za Gazę byłoby kiepskim dowcipem   Kontorovich   2023-11-24
Nagroda administracji Bidena dla Iranu w wysokości 10 miliardów dolarów: tylko małe podziękowanie za zorganizowanie wojny, zranienie 56 żołnierzy amerykańskich i próbę wypędzenia USA z Bliskiego Wschodu.   Rafizadeh   2023-11-23
Gaza moja miłość   Koraszewski   2023-11-22
Oszczerstwa o popełnianiu „ludobójstwa przez Izrael mają na celu usprawiedliwienie ewentualnego prawdziwego ludobójstwa na Żydach     2023-11-21
Dlaczego Palestyńczycy nie chcą rządzić Gazą?   Abdul-Hussain   2023-11-18
Gaza, islam i Zachód   Smith   2023-11-17
Pora, żeby Biden publicznie przyznał, że jest to wojna irańskich mułłów przeciwko Izraelowi i Stanom Zjednoczonym   Rafizadeh   2023-11-15
Amerykański front   Rosenthal   2023-11-07
Antonio Guterres nie jest najgorszym sekretarzem generalnym w historii ONZ, ale jest w czołówce   Fitzgerald   2023-11-04
Normalizacja barbarzyństwa. Społeczeństwa, które rezygnują z wolności, wkrótce zobaczą, że zastąpiła ją przemoc.   O'Neill   2023-11-03
Zamknięcie granicy przez Egipt stanowi naruszenie prawa międzynarodowego   Kontorovich   2023-11-01
Po masakrze Żydów przeprowadzonej przez Hamas „GUARDIAN” nienawidzi Żydów jeszcze bardziej   Levick   2023-10-30
Egipt i Jordania odmawiają ratowania palestyńskiego życia     2023-10-28
Wielki Zderzacz Andronów   Koraszewski   2023-10-26
Lepsze pytanie: czego prawo międzynarodowe wymaga od reszty świata w sprawie Hamasu?   Amos   2023-10-25
Właśnie przeczytałem Idź i wróć człowiekiem   Kalwas   2023-10-24
Piekło wojen miejskich nie jest unikalne dla Gazy   Brincka   2023-10-23
Kto i jak współczuje Palestyńczykom?   Koraszewski   2023-10-21
Czy powinniśmy pomagać Palestyńczykom w Gazie?   Destexhe   2023-10-18
Przyzwoici liberałowie mogą wyrządzić więcej szkody niż demonstranci popierający Hamas   Tobin   2023-10-15
List otwarty do redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej” Jarosława Kurskiego   Koraszewski   2023-10-15
Najważniejsza zmiana w świecie arabskim od końca kolonializmu     2023-10-06

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Lekarze bez Granic


Wojna w Ukrainie


Krytycy Izraela


Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk