Prawda

Poniedziałek, 1 czerwca 2020 - 17:50

« Poprzedni Następny »


Światowa Wojna Środowiskowa


Daniel Greenfield 2014-04-05


Monarchia saudyjska i Putin nie boją się Baracka Obamy ani nawet F-35; boją się szczelinowania. Saudyjski książę Alwaleed Bin Talal powiedział, że “północnoamerykańska produkcja gazu łupkowego jest nieuchronną groźbą”. Putin zaś zamienił się nagle w działacza ochrony środowiska w sprawie szczelinowania i ostrzegał, że powoduje to, iż “czarne paskudztwo  płynie w domach z kranów”.


I Rosjanom, i Saudyjczykom amerykańska produkcja energii zagraża z przyczyn ekonomicznych i politycznych. Amerykański import ropy naftowej zamienił Arabię Saudyjską z zacofanego kraju pasterzy kóz, nie bardziej rozwiniętego niż Afganistan, w mocarstwo światowe, którego armiami są legiony muzułmańskich misjonarzy i terrorystów rozprzestrzeniających się po świecie.


Bez saudyjskiej ropy mogłoby w ogóle nie być „zderzenia się cywilizacji z islamem”. Energia pozwoliła także Putinowi na podparcie chwiejącego się rządu i powrotu na drogę ekspansjonistycznego imperium. W rzeczywistości jednak to nie tylko oligarchia byłych funkcjonariuszy KGB ani monarchia saudyjska spowodowała te zdarzenia.


W niemałej mierze dokonali tego zachodni środowiskowcy.


Napędzany pieniędzmi za ropą naftową i marzeniami o globalnym kalifacie islam szerzy terror na całym świecie. Kraje azjatyckie stoją przed groźbą wojny z Chinami o ropę z morza południowochińskiego. Rosja odbudowuje Związek Radziecki przy pomocy karabinów i gazu. W miarę jak Rosja, Chiny i polityczny islam będą zyskiwały więcej pewności siebie skala ich podbojów będzie się powiększać. A wszystkie trzy stały się poważnymi zagrożeniami z powodu źle rozumianej walki o ochronę środowiska.


Walka o ochronę środowiska doprowadziła kraje zachodnie do wyeksportowania brudnych prac i przemysłu za granicę. Chiny pochłonęły amerykańską produkcję przemysłową, a Arabia Saudyjska, Kuwejt, Katar i Zjednoczone Emiraty Arabskie przejęły amerykańską produkcję energii. Putin przybył na ucztę dość późno, niemniej udało mu się zrobić w Europie to, co Saudyjczycy zrobili w USA. Europa nie zrobi niczego wobec rosyjskiego ekspansjonizmu, bo uzależniła się od Rosji.


Między 1970 a 1980 rokiem import ropy naftowej do USA zwiększył się czterokrotnie, podczas gdy nieustannie spadała krajowa produkcja ropy. Jeszcze niedawno Stany Zjednoczone importowały 60 procent ropy naftowej. Wraz z innymi czynnikami ekonomicznymi i społecznymi wzrost importu ropy zbiega się w czasie z wzrostem ruchu środowiskowców. W latach siedemdziesiątych obłęd środowiskowy został wpisany w prawo federalne.


Saudyjskie PKB wzrosło z 4,2 miliarda dolarów w 1968 r. do ponad stu miliardów dolarów w roku 1980 i blisko 600 miliardów dolarów dzisiaj. Część tych pieniędzy poszła na jachty, prostytutki i pałace, ale więcej poszło na rozbudowę saudyjskiej „miękkiej siły” poprzez międzynarodowe instytucje islamskie i na międzynarodowy terror.


Między 1978 a 1991 r. Saudyjczycy dali terrorystom Arafata niemal miliard dolarów. Nie mogli być tak hojni w 1968 r., ale w latach 1980. mogli sobie na to pozwolić.


Arabia Saudyjska jest dzisiaj głównym fundatorem sunnickich grup terrorystycznych na całym świecie, ale zaczęła skromnie od finansowania Organizacji Wyzwolenia Palestyny, która była pionierem wielu taktyk, jakimi posługują się dziś grupy takie jak Al-Kaida, których źródła finansowania nieodmiennie prowadzą do królestwa Saudów. Co jeszcze bardziej znamienne, Saudyjczycy pomogli zbudować ramy kulturowe i polityczne islamizacji Zachodu.


Siła i stopień zagrożenia ze strony Putina także rosły wraz z rosnącą falą środowiskowców. Produkcja europejskich odnawialnych źródeł energii wzrosła o 70% między 2002 a 2010 rokiem, podczas gdy produkcja ropy naftowej spadła o 40%, a gazu o 24,9%. Jedynym sposobem uzupełnienia braków między Zieloną Energią a prawdziwą energią bez podnoszenia krajowej „brudnej” produkcji energii, był znacznie brudniejszy import z zagranicy.


Między rokiem 2000 a 2010 Wielka Brytania przestała być eksporterem energii i zaczęła ją  importować. W Europie w tym czasie import gazu wzrósł od poniżej 50 procent zużycia do 62% zużycia. Choć spadł ogólny udział Rosjan, niska produkcja pozostawiła Europę bardziej zależną niż kiedykolwiek. A różnicę uzupełnił Katar, kolejny fundator islamskiego terroru na całym świecie, odpowiedzialny, między innymi, za syryjską wojnę domową.


Reagan sprzeciwiał się rurociągowi transsyberyjskiemu przy pomocy wszystkiego, od sankcji do sabotowania wyposażenia, by powstrzymać Związek Radziecki od zdobycia możliwości nacisku na Europę Zachodnią. Jego rozwiązaniem dla problemu groźby uzależnienia od energii radzieckiej było jednak poleganie na Saudyjczykach i teraz Europa Zachodnia, powtarza ten błąd w obliczu gróźb Putina przez zwrócenie się do Kataru, który stał się nawet większym od Arabii Saudyjskiej sponsorem terroru.


Słychać trochę przyciszonych rozmów o energii jądrowej, ale chociaż energia jądrowa jest popierana przez takich środowiskowców jak teoretyk Gai James Lovelock, czy nieżyjący już Paul Newman, jako bezpieczniejszą opcję polityczną wskazuje się wzrost nakładów na „energię odnawialną”, wypełniając równocześnie rzeczywiste potrzeby energetyczne importem z takiego lub innego wrogiego państwa.


Rurociąg transsyberyjski, pozwala Zielonym na zabawy pięknoduchów w ekologiczną filozofię odnawialnych źródeł energii, podczas gdy rzeczywiste potrzeby zaspokajają Rosja i Katar, kraje których siła oparta jest na zasobach naturalnych i niewolniczej sile roboczej.


Przesłuchania Komitetu Sacharowa, którym przewodniczył były pomocnik prokuratora z procesów norymberskich, wykazały, że więźniowie w obozach budujących rurociąg transsyberyjski byli głodzeni, chorowali, kobiety były zmuszane do pracy przy rurociągu i były gwałcone przez strażników.


Robotnicy, wśród nich więźniowie polityczni, jedli z głodu porosty. Pisarka Julia Wozniesienskaja mówiła Komisji, że z powodu braku żywności „większość z nas wychodziła z obozu bezpłodna”.


To był rurociąg, który Reagan starał się powstrzymać, który kraje europejskie finansowały i o który walczyły, a do którego teraz są przykute. Europejczycy wybrali dziś Katar, ale Katar również opiera swoją gospodarkę na pracy niewolniczej.


Europa rozpaczliwie poszukuje moralnej polityki energetycznej, ale jedyną prawdziwie moralną polityką energetyczną jest produkcja krajowa. Uniemożliwiają to jednak środowiskowcy, przez sabotowanie krajowej produkcji elektryczności i ograniczanie się do tak zwanych odnawialnych źródeł, które są kosztowne, niepewne i których nieekonomiczność  prowadzi do uzależnienia od energii zagranicznej.


Ale także ta Zielona Energia często polega bezpośrednio na wyposażeniu z Chin lub inwestycjach z Kataru.


Zielona Energia znaczy tylko, że rzeczywista energia musi przyjść z krajów, które są mniej wybredne w kwestii zanieczyszczeń i ignorują prawa człowieka, co prowadzi do pracy niewolniczej, ucisku, terroru i wojny. Ideologiczna ochrona środowiska doprowadziła nas na skraj wojny światowej przez oddanie produkcji przemysłowej Chinom i produkcji energii Rosji i Arabii Saudyjskiej.


Chiny i islam stały się poważnymi zagrożeniami z powodu polityki prowadzonej w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Rosja stała się poważnym zagrożeniem z powodu polityki prowadzonej w latach dziewięćdziesiątych i w pierwszym dziesięcioleciu tego stulecia. Może zabrać dziesięć lat zanim konsekwencje złej polityki ochrony środowiska zaczynają się w pełni ujawniać, ale kiedy to robią, okazują się straszliwe.


Outsourcing produkcji energii i produkcji przemysłowej nie powoduje, że świat staje się bardziej czysty. Wojny w Zatoce i inne konflikty związane z krajami produkującymi ropę naftową, wypluły wielokrotnie więcej zanieczyszczeń do atmosfery niż wszystkie samochody w Los Angeles.


Trudno też powiedzieć, że świat jest lepszy, kiedy islam, Rosja i Chiny ciągną świat ku wojnie.


Zielona energia nie prowadzi do niezależności energetycznej. Zamiast tego wpycha pieniądze do kieszeni tyranów i terrorystów. W nowym stuleciu nasilają się zbrojne konflikty, ponieważ działacze środowiskowi perwersyjnie prowadzą kampanię o czystszy świat.


Zamiast zielonego świata dają nam perspektywę Zielonej Światowej Wojny.


The environmentalist world war

Frotpagemag.com, 26 marca 2014

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 Daniel Greenfield

Amerykański pisarz i publicysta, mieszka w Nowym Jorku. Prowadzi stronę internetową Sultan Knish.

Od redakcji

 

Autor wydaje się przykładać nadmierną wagę do działań ugrupowań zielonych, nie ulega jednak wątpliwości, że wybory strategii zaopatrzenia w energię stanowią jeden z najbardziej istotnych elementów kształtujących zarówno zmiany polityczne na świecie, jak i finansowanie konfliktów zbrojnych.     

 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 1537 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Sztuczne oburzenie o ”aneksję”   Rosenthal   2020-06-01
Wahający się biurokraci powstrzymują następną falę innowacji   Ridley   2020-05-29
Porwanie zachodniej wolności   Nirenstein   2020-05-25
Stan wojenny w cyberprzestrzeni   Koraszewski   2020-05-22
Międzynarodowy sąd kapturowy ma zbadać zbrodnie wojenne Izraela   Franklin   2020-05-21
Apartheid i koronawirus na Bliskim Wschodzie   Toameh   2020-05-19
Jedni osuszali moczary, inni propagują nienawiść   Koraszewski   2020-05-16
Dlaczego Międzynarodowy Czerwony Krzyż gloryfikuje matkę rodu terrorystycznej rodziny?     2020-05-13
Wielu umrze z głodu, a nie z powodu wirusa     2020-05-08
Szepty i krzyki w arabskojęzycznych mediach   Koraszewski   2020-05-08
Rada Praw Człowieka Narodów Zjednoczonych wychwala Iran   MacEoin   2020-05-07
„Przebudzona” feministka woli, by ludzie umierali, niż żeby biali mężczyźni z Oksfordu pierwsi stworzyli szczepionkę na koronawirusa   Coyne   2020-05-01
Popiół czy diament   Lewin   2020-04-30
Żydowskie zniewolenie pod rządami islamu wypełza na światło dzienne   Pandavar   2020-04-29
Jak nie świętować Dnia Ziemi   Tobin   2020-04-29
Koronawirus: belgijska masakra   Godefridi   2020-04-28
Nędza filozofii arystokratów ducha   Koraszewski   2020-04-27
Izrael od tygodni wydaje pozwolenia na towary „podwójnego zastosowania” dla Gazy – i nikt o tym nie informuje     2020-04-27
Jak zaraźliwe są teorie spiskowe?   Koraszewski   2020-04-22
Moralny dylemat opróżniania więzień podczas pandemii   Tobin   2020-04-22
Koronawirus: dyrektor WHO ma długą historię tuszowania faktów    Kern   2020-04-21
Lekcje z pandemii   Rosenthal   2020-04-21
Mieszane uczucia o WHO   Novella   2020-04-20
Ludzie nienawidzący Izraela, którzy udają, że obchodzi ich Gaza, wyrządzają krzywdę dziesiątkom milionów Arabów     2020-04-20
Jak media i palestyńscy Arabowie zmienili się przez ostatnie 50 lat?   Amos   2020-04-18
Jemen, Libia, Syria: kraje, gdzie koronawirus może się  szerzyć się niedostrzegany   Frantzman   2020-04-17
Pracownica @Amnesty International, która naciskała Hamas, by aresztował Gazańczyków za wideokonferencję z Izraelczykami     2020-04-14
Równania z bezlikiem niewiadomych   Koraszewski   2020-04-13
Epidem-ideologia: jak polityczny dogmat wpływa na reakcje na COVID-19   Tsalic   2020-04-13
Artykuł o Gazie w farmaceutycznym piśmie jest niezgodny z medyczną etyką zawodową   Plosker   2020-04-11
WHO musi odpowiedzieć na poważne pytania zanim można jej będzie powierzyć prowadzenie dochodzenia w sprawie COVID-19   Ridley   2020-04-10
Koronawirus: UE wspiera Palestyńczyków 71 milionami euro   Toameh   2020-04-10
Amerykanin, Chińczyk, Rosjanin, Turek i Polak mówią o świecie po pandemii   Koraszewski   2020-04-09
Wykluczenie Tajwanu z WHO jest politycznym i medialnym skandalem   Jacoby   2020-04-08
Członkowie Kongresu wprowadzeni w błąd i skłonieni do podpisania rasistowskiego listu przeciwko Izraelowi   Flatow   2020-04-08
Chronienie się przed koronawirusem a izraelska godzina policyjna   Fitzgerald   2020-04-04
Pułapka białego przywileju i odrzucenie kultu wiktymologii   Hill   2020-03-31
Ukoronowanie efektu motyla   Collins   2020-03-30
Pokątna hodowla staruszków   Koraszewski   2020-03-28
Antyizraelskie NGO wykorzystują COVID-19, żeby szerzyć nienawiść   Wertman   2020-03-27
Antysemicka propaganda Hamasu nauczana w naszych szkołach   Collier   2020-03-26
Demokratyczny wirus i autorytarne metody przeciwdziałania zarazie   Koraszewski   2020-03-24
Dwa rodzaje antysemityzmu stały się częścią prezydenckiej kampanii   Tobin   2020-03-22
Syria ma duże więcej palestyńskich kobiet w więzieniach niż Izrael. I tortutują je na śmierć     2020-03-20
Jesień Oświecenia   Koraszewski   2020-03-19
Breaking the Silence! Dlaczego kłamiecie?   Oz   2020-03-18
Jestem sceptyczny wobec paniki klimatycznej, ale poważnie traktuję obawy w sprawie koronawirusa   Jacoby   2020-03-17
Izrael pomaga Palestyńczykom w powstrzymaniu koronawirusa; Arabowie zdradzają ich   Toameh   2020-03-17
Wyzwania, wyznania i środki zapobiegawcze   Koraszewski   2020-03-14
Kto atakuje palestyńskich chrześcijan?   Tawil   2020-03-13
Brexit jako stymulacja dla brytyjskiej bionauki   Ridley   2020-03-11
Czarna rozpacz egipskiego dysydenta   Koraszewski   2020-03-09
Kto uniemożliwia Palestyńczykom głosowanie?   Toameh   2020-03-09
Co Boris Johnson powinien wiedzieć o innowacjach   Ridley   2020-03-04
UNESCO, Izrael i kultura jako broń   Shindman   2020-03-01
Mieszkańcy greckich wysp chcą odzyskać swoje życie   Bekdil   2020-02-29
Zaraza, bóg i polityka prewencyjna   Koraszewski   2020-02-28
Zapomnij o „pokoju”. Zacznij optymalizować status quo. To przecież już wybrali Izrael i Autonomia Palestyńska     2020-02-26
Olbrzymi błąd MFW w ocenie subsydiów energetycznych   Lomborg   2020-02-22
Co myślą palestyńscy Arabowie?   Roth   2020-02-19
Palestyńskie wybory: Jak Abbas i Europa próbują obwinić Izrael   Toameh   2020-02-18
Thatcher ostrzegała nas, żeby powoli budować europejską integrację. Niestety, nie chcieliśmy słuchać.   Wennström   2020-02-17
From Brussels with love   Koraszewski   2020-02-16
Okrucieństwo wobec zwierząt jest bardziej nagłaśniane niż chrześcijanie z odciętymi głowami   Meotti   2020-02-14
Wielka Brytania, jeśli chce lepiej się rozwijać, musi ponownie odkryć niepowodzenie   Ridley   2020-02-08
”Zbrodnia” Arabów śpiewających dla Arabów w Izraelu   Toameh   2020-02-08
Martin Luther King i Edward Said: Palestyńskich intelektualistów nie interesują prawa człowieka     2020-02-07
Trochę optymizmu na odmianę   Rosenthal   2020-02-06
Z sennika ateisty: anioły   Kruk   2020-02-05
Francja, "pączkująca republika islamska"   Meotti   2020-02-03
„Umowa stulecia”, czy „policzek stulecia”?   Koraszewski   2020-02-01
Plan pokojowy Trumpa wykazuje więcej troski o polepszenie życia Palestyńczyków niż jakikolwiek poprzedni plan „ekspertów”     2020-01-30
Homo sapiens i jego późniejsze nakładki   Koraszewski   2020-01-29
Wielka Brytania powinna poprzeć plan pokojowy Trumpa   Kemp   2020-01-29
Czy jestem antysemitką współczując  Palestyńczykom?   Koraszewski   2020-01-25
Polityczne gry w Hadze   Steinberg   2020-01-21
Polityka wokół Holocaustu jest błędna   Tobin   2020-01-20
Potomkinowskie wsie polityków i historyków   Koraszewski   2020-01-19
Kieruneki Madagaskar   Garczyński-Gąssowski   2020-01-18
Putinowskie wsie   Garczyński-Gąssowski   2020-01-17
Obłuda zachodnich postępowców   Yemini   2020-01-17
Bałkanizacja humanistycznych umysłów   Koraszewski   2020-01-15
Zachodnie feministki zdezerterowały z frontu wspierającego uciemiężone muzułmańskie kobiety   Chesler   2020-01-15
Szukając drogi przez Brexit Unia Europejska może spojrzeć na rok 1783   Ridley   2020-01-14
Osmanowie wrócili   Frantzman   2020-01-13
Co było wspaniałe w latach 2010.   Jackoby   2020-01-11
Dlaczego mówienie o „żydowskim geniuszu” jest kontrowersyjne   Tobin   2020-01-11
Czy trup generała jest dobrym papierkiem lakmusowym?   Koraszewski   2020-01-10
Promowanie błędnego przekonania o ”Palestyńczykach”   Oz   2020-01-09
Szaleństwo tłumów - nowa rewolucja kulturalna   Koraszewski   2020-01-08
Dlaczego prezydent Trump spełnia obietnicę daną w San Remo w 1920 roku   Kontorovich   2020-01-06
Dlaczego atakują Żydów w Nowym Jorku   Rosenthal   2020-01-05
„Niebezpieczna i głupia eskalacja”   Koraszewski   2020-01-04
My, ”krytyczne wobec gender” feministki, płacimy cenę za głośne mówienie. Ale cena milczenia jest wyższa   Emmons   2020-01-03
ONZ i Wielka Brytania traktują prześladowanych chrześcijan jak „wrogów”   Ibrahim   2020-01-02
Groźna prawda o BDS i antysemityzmie na kampusach   Tobin   2020-01-01
Kampania kłamstw ICC   Yemini   2019-12-30
Raport Davida Colliera o Amnesty International oraz jej toksyczności i nienawici   (Varda Epstein)   2019-12-28
Amnesty International – od uprzedzeń do obsesji   Collier   2019-12-26
Absurdalna niechęć UE do ryzyka dławi nowe idee   Ridley   2019-12-26

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Wzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenica


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk