Prawda

Sobota, 6 czerwca 2020 - 22:08

« Poprzedni Następny »


Sprawa palestyńska jest „islamska”


Z materiałów MEMRI 2018-12-07


Na "Warsztatach dla Palestyny” zorganizowanych przez American Muslims for Palestine (AMP) w Islamic Center of Union County, NJ (ICUCNJ) 17 listopada 2018 r., mieszkający w New Jersey aktywista AMP, Muhammad Habba powiedział, że wierzy, iż Izrael przestanie istnieć w ciągu następnych 50 lat, a następnie chwalił członków partii Demokratycznej za popieranie bojkotu i sankcji przeciwko Izraelowi (więcej o Habba w MEMRI Specjalny komunikat Nr 7396, https://www2.memri.org/polish/muslim-center-of-middlesex-county-new-jersey-gosci-impreze-popierajaca-bds-mowcy-zachecaja-do-bojkotowania-j-street-i-amerykanskich-firm-jesli-spojrzysz-na-cala-historie-to-nie-spedzili/10671).

 

Żeby zobaczyć kazanie imama Sai'da Elkasaby'ego z 17 listopada 2018, kliknij tutaj lub poniżej

 

Poniżej podajemy tekst klipu MEMRI TV z kazania Elkasaby'ego:


Imam Sa'id Elkasaby: Jak powiedziałem we wczorajszym kazaniu, Palestyna nie jest ograniczona do dzisiejszych granic. Palestyna nie jest ograniczona do granic z 1948 r., z 1976 r. lub do Sykes-Picot. Palestyna jest większa niż to. Palestyna jest ziemią wszystkich Arabów i wszystkich muzułmanów. Zanim jest sprawą islamską Palestyna jest sprawą ludzkości.

 

[...]

Muhammad Habba: Istnieje idea, że Izrael jest czymś, co będzie trwać wiecznie, co, niestety, z tego co widzieliśmy ostatnio, nie jest prawdą. Izrael, tak jak to idzie teraz, przestanie istnieć, powiedziałbym w ciągu następnych 50 lat.

[...]

Obecnie poparcie dla Palestyny w Ameryce jest wyższe niż kiedykolwiek. Większość Demokratów popiera bojkot i sankcje na Izrael z powodu ich traktowania Palestyny.

[...]

Jedną rzeczą, która – zaskakująco – zdarzyła się, jest to, że dzięki wyborowi Trumpa wielu ludzi zaczyna widzieć problem z Izraelem.  

 

Waseem Qana'a: "Powiązania"

 

Muhammad Habba: Dopiero co, w zeszłym tygodniu, mieliśmy pierwszą amerykańską kobietę w Kongresie popierającą bojkot, dywestycje i stankcje wobec państwa Izrael aż do zakończenia okupacji.

[...]

Waseem Qana'a: Miejsce, w którym znajdujecie się, jest największym sponsorem i finansistą państwa Izrael i to jest rzeczywistość. Dlaczego więc wy, nie wy konkretnie, ale my… Dlaczego nie skierujecie się na działanie mówiące naszemu rządowi, by przestał finansować państwo Izrael? Możemy dyskutować, czy jest to wykonalne, czy nie, ale to jest strategiczny, długoterminowy plan.  

[...]

Jako organizacja pracujemy nad Palestyną w kontekście amerykańskiego społeczeństwa i amerykańskiej polityki, i naszym celem jest zbudowanie naszej społeczności jako siły w stanie New Jersey i w Stanach Zjednoczonych, która będzie pracować na rzecz zakończenia poparcia USA dla izraelskiego, sponsorowanego przez państwo terroryzmu.  

 

[...]

Muhammad Habba: Żyjemy w kraju, który jest największym zwolennikiem Izraela na świecie. My jako amerykańscy obywatele, mamy prawo do wygłaszania naszych opinii poprzez naszych ludzi w Kongresie i poprzez naszych senatorów. Mamy zdolność dosłownego obcięcia czeków, które idą do Izraela, by finansować to, co teraz dzieje się w Palestynie.  

[...]

Głos 1 z publiczności: Myślę, że większość ludzi nie jest przekonana, że pokojowy opór jest właściwym sposobem konfrontowania wroga.

[...]

Jesteśmy mniejszością w Ameryce i uważam, że bojkot nie jest skutecznym sposobem pokonania syjonistycznych roszczeń. Dlaczego zdejmujecie ze stołu opcję militarną? Świat rozumie tylko silnych ludzi. Nie rozumieją pokojowego protestu lub pokojowego oporu.

[...]

 

Waseem Qana'a: BDS, i wierzę w to każdym komórką mojego istnienia, jest największym zagrożeniem dla syjonistycznych roszczeń. Uderzając w pieniądze uderzamy tam, gdzie boli.

[...]

"BDS jest skutecznym narzędziem, któremu każdy tutaj powinien się poświęcić, bo wasze pieniądze nie powinny być wydawane na uciskanie palestyńskich dzieci, a wszystkie nasze pieniądze to robią, bo płacimy podatki.  

[...]

Wa'el (głos 2 z publiczności): Kiedy mówimy z Żydami, ze syjonistami, jeden do jednego… Kiedy oni podają swoje argumenty, mówią: „No cóż, jestem Żydem, to jest moja ziemia”. Zawsze lubię mówić wszystkim… Żydowski [naród]… Oni zawsze mieszają narodowość i religię. Amerykański muzułmanin nie może powiedzieć: „Jestem muzułmaninem, więc Arabia Saudyjska jest moim krajem”, a potem musi tam pójść. To jest religia, a to jest narodowość. Jako narodowość, żydowski kraj nie istnieje. Nie ma muzułmańskiego kraju. Nie ma chrześcijańskiego kraju. W Palestynie jest wielu chrześcijan, są Żydzi i są muzułmanie. Ale to jest ich kraj. Żaden niemiecki Żyd nie może przyjść, wykopać mnie i powiedzieć: „To jest tylko mój kraj”.

[...]

Mogę powiedzieć to głośno i wyraźnie. Jedynym problemem jest walka wszystkimi możliwymi środkami. Podkreśl to 20 razy na czerwono. Walka wszystkimi możliwymi środkami, jakie masz.

[...]

Jeśli masz wolę, ich nie będzie za minutę. To państwo jest dużo słabsze niż ktokolwiek myśli i tylko kilka dni temu Gazańczycy tego dowiedli.

[...]

Jeśli chodzi o Palestynę, Palestyńczycy nigdy nie wyzwolą własnego kraju. Wyzwolą go Arabowie i muzułmanie. Wszystko, co Palestyńczycy muszą robić teraz, to trzymać swoją sprawę nagłośnioną i wyraźną, żeby nie umarła z czasem.

[...]

Martwi mnie, że sprawę palestyńską widzi się jako sprawę humanitarną. Ja mam prawa. Jest sprawą humanitarną, kiedy przybywam tutaj jako uchodźca i Amerykanie dają mi obywatelstwo i opiekują się mną… To jest sprawa humanitarna, bo mogą powiedzieć mi: „Nie, nie chcemy cię tutaj. Nie jesteś Amerykaninem. Jesteś Arabem. Jedź do Jordanii. Jedź gdziekolwiek”. Można patrzeć na to jak na sprawę humanitarną wobec palestyńskich uchodźców, którzy poszli do Syrii lub Jordanii, gdzie postawiono dla nich namioty i przyszły Narody Zjednoczone i przyniosły im trochę chleba, masła, oliwy i oliwek… To jest sprawa humanitarna. Ale powrót do mojej ziemi jest kwestią praw. Nie widzimy tego jako kwestii [humanitarnej]. Jeśli mówię, że to jest kwestia humanitarna zamiast kwestia islamska, tracę moje prawa. To powoduje, że wyglądam na człowieka, który żebrze. My nie żebrzemy. To jest nasze prawo. Ta sprawa jest w 100% islamska i 0% humanitarna. Dziękuję.   

[...]

 

Imam Sa'id Elkasaby: Niechaj Allah nagrodzi naszego brata Wa'ela. Mówiłeś o „humanitarnej” i „islamskiej”. Chociaż nasza sprawa jest islamska, kiedy propagujemy ją i przedstawiamy ją ludziom, uważam, że powinna być przedstawiana jako „sprawa humanitarna”.

 

Jeśli rozmawiam z Żydami i mówię im, że moja sprawa jest islamska – są straceni. Koniec. Nie będą mnie popierać, bo oni są Żydami a ja jestem muzułmaninem.

 

To samo jest prawdą, kiedy mówię chrześcijaninowi, że moja sprawa jest islamska. Kiedy mówię mu, że moja sprawa jest islamska, znaczy to, że każdy człowiek przyzna tę prawdę. Wiem, że mam prawo w Palestynie, ale ja chcę poparcia wszystkich – muzułmanów, chrześcijan, Chińczyków, Sikhów i niereligijnych. Wszyscy poprą moją sprawę, ponieważ wszyscy ludzie poprą moją sprawę. Jestem człowiekiem. Mam prawa. Posiadam ziemię. Więc przedstawiam tę sprawę ludziom… Jestem teraz Amerykaninem. Jak powiedział brat Muhammad i brat Waseem, jesteśmy amerykańskimi obywatelami. Jeśli będziemy powtarzać Amerykanom, że nasza sprawa jest islamska, poprą nas tylko muzułmanie. Nie-muzułmanie nie poprą nas.  

 

Chcę więc uogólnić sprawę, żeby wszyscy z nami sympatyzowali.

 

[...]

Waseem Qana'a: Chcę zająć się początkowym punktem Wa'ela. Jeśli jest jedna rzecz, jaką my jako społeczność musimy dobrze znać i rozumieć, to jest to różnica między syjonizmem i judaizmem i [nie wolno nam] mieszać tych dwóch rzeczy. [Musimy] je rozdzielać i rozwinąć własna, realistyczną narrację.

[...]

"[Musimy] jasno mówić, że syjonizm nie jest tym samym co judaizm.

 

Odwiedź polską stronę MEMRI: http://www2.memri.org/polish/

MEMRI, Specjalny komunikat Nr 7780, 28 listopada 2018    

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska                                           


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 1539 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Dzień nadziei i odwagi   Jacoby   2020-06-04
Nieprzyzwoici policjanci, nieprzyzwoici buntownicy   Jacoby   2020-06-03
Sztuczne oburzenie o ”aneksję”   Rosenthal   2020-06-01
Wahający się biurokraci powstrzymują następną falę innowacji   Ridley   2020-05-29
Porwanie zachodniej wolności   Nirenstein   2020-05-25
Stan wojenny w cyberprzestrzeni   Koraszewski   2020-05-22
Międzynarodowy sąd kapturowy ma zbadać zbrodnie wojenne Izraela   Franklin   2020-05-21
Apartheid i koronawirus na Bliskim Wschodzie   Toameh   2020-05-19
Jedni osuszali moczary, inni propagują nienawiść   Koraszewski   2020-05-16
Dlaczego Międzynarodowy Czerwony Krzyż gloryfikuje matkę rodu terrorystycznej rodziny?     2020-05-13
Wielu umrze z głodu, a nie z powodu wirusa     2020-05-08
Szepty i krzyki w arabskojęzycznych mediach   Koraszewski   2020-05-08
Rada Praw Człowieka Narodów Zjednoczonych wychwala Iran   MacEoin   2020-05-07
„Przebudzona” feministka woli, by ludzie umierali, niż żeby biali mężczyźni z Oksfordu pierwsi stworzyli szczepionkę na koronawirusa   Coyne   2020-05-01
Popiół czy diament   Lewin   2020-04-30
Żydowskie zniewolenie pod rządami islamu wypełza na światło dzienne   Pandavar   2020-04-29
Jak nie świętować Dnia Ziemi   Tobin   2020-04-29
Koronawirus: belgijska masakra   Godefridi   2020-04-28
Nędza filozofii arystokratów ducha   Koraszewski   2020-04-27
Izrael od tygodni wydaje pozwolenia na towary „podwójnego zastosowania” dla Gazy – i nikt o tym nie informuje     2020-04-27
Jak zaraźliwe są teorie spiskowe?   Koraszewski   2020-04-22
Moralny dylemat opróżniania więzień podczas pandemii   Tobin   2020-04-22
Koronawirus: dyrektor WHO ma długą historię tuszowania faktów    Kern   2020-04-21
Lekcje z pandemii   Rosenthal   2020-04-21
Mieszane uczucia o WHO   Novella   2020-04-20
Ludzie nienawidzący Izraela, którzy udają, że obchodzi ich Gaza, wyrządzają krzywdę dziesiątkom milionów Arabów     2020-04-20
Jak media i palestyńscy Arabowie zmienili się przez ostatnie 50 lat?   Amos   2020-04-18
Jemen, Libia, Syria: kraje, gdzie koronawirus może się  szerzyć się niedostrzegany   Frantzman   2020-04-17
Pracownica @Amnesty International, która naciskała Hamas, by aresztował Gazańczyków za wideokonferencję z Izraelczykami     2020-04-14
Równania z bezlikiem niewiadomych   Koraszewski   2020-04-13
Epidem-ideologia: jak polityczny dogmat wpływa na reakcje na COVID-19   Tsalic   2020-04-13
Artykuł o Gazie w farmaceutycznym piśmie jest niezgodny z medyczną etyką zawodową   Plosker   2020-04-11
WHO musi odpowiedzieć na poważne pytania zanim można jej będzie powierzyć prowadzenie dochodzenia w sprawie COVID-19   Ridley   2020-04-10
Koronawirus: UE wspiera Palestyńczyków 71 milionami euro   Toameh   2020-04-10
Amerykanin, Chińczyk, Rosjanin, Turek i Polak mówią o świecie po pandemii   Koraszewski   2020-04-09
Wykluczenie Tajwanu z WHO jest politycznym i medialnym skandalem   Jacoby   2020-04-08
Członkowie Kongresu wprowadzeni w błąd i skłonieni do podpisania rasistowskiego listu przeciwko Izraelowi   Flatow   2020-04-08
Chronienie się przed koronawirusem a izraelska godzina policyjna   Fitzgerald   2020-04-04
Pułapka białego przywileju i odrzucenie kultu wiktymologii   Hill   2020-03-31
Ukoronowanie efektu motyla   Collins   2020-03-30
Pokątna hodowla staruszków   Koraszewski   2020-03-28
Antyizraelskie NGO wykorzystują COVID-19, żeby szerzyć nienawiść   Wertman   2020-03-27
Antysemicka propaganda Hamasu nauczana w naszych szkołach   Collier   2020-03-26
Demokratyczny wirus i autorytarne metody przeciwdziałania zarazie   Koraszewski   2020-03-24
Dwa rodzaje antysemityzmu stały się częścią prezydenckiej kampanii   Tobin   2020-03-22
Syria ma duże więcej palestyńskich kobiet w więzieniach niż Izrael. I tortutują je na śmierć     2020-03-20
Jesień Oświecenia   Koraszewski   2020-03-19
Breaking the Silence! Dlaczego kłamiecie?   Oz   2020-03-18
Jestem sceptyczny wobec paniki klimatycznej, ale poważnie traktuję obawy w sprawie koronawirusa   Jacoby   2020-03-17
Izrael pomaga Palestyńczykom w powstrzymaniu koronawirusa; Arabowie zdradzają ich   Toameh   2020-03-17
Wyzwania, wyznania i środki zapobiegawcze   Koraszewski   2020-03-14
Kto atakuje palestyńskich chrześcijan?   Tawil   2020-03-13
Brexit jako stymulacja dla brytyjskiej bionauki   Ridley   2020-03-11
Czarna rozpacz egipskiego dysydenta   Koraszewski   2020-03-09
Kto uniemożliwia Palestyńczykom głosowanie?   Toameh   2020-03-09
Co Boris Johnson powinien wiedzieć o innowacjach   Ridley   2020-03-04
UNESCO, Izrael i kultura jako broń   Shindman   2020-03-01
Mieszkańcy greckich wysp chcą odzyskać swoje życie   Bekdil   2020-02-29
Zaraza, bóg i polityka prewencyjna   Koraszewski   2020-02-28
Zapomnij o „pokoju”. Zacznij optymalizować status quo. To przecież już wybrali Izrael i Autonomia Palestyńska     2020-02-26
Olbrzymi błąd MFW w ocenie subsydiów energetycznych   Lomborg   2020-02-22
Co myślą palestyńscy Arabowie?   Roth   2020-02-19
Palestyńskie wybory: Jak Abbas i Europa próbują obwinić Izrael   Toameh   2020-02-18
Thatcher ostrzegała nas, żeby powoli budować europejską integrację. Niestety, nie chcieliśmy słuchać.   Wennström   2020-02-17
From Brussels with love   Koraszewski   2020-02-16
Okrucieństwo wobec zwierząt jest bardziej nagłaśniane niż chrześcijanie z odciętymi głowami   Meotti   2020-02-14
Wielka Brytania, jeśli chce lepiej się rozwijać, musi ponownie odkryć niepowodzenie   Ridley   2020-02-08
”Zbrodnia” Arabów śpiewających dla Arabów w Izraelu   Toameh   2020-02-08
Martin Luther King i Edward Said: Palestyńskich intelektualistów nie interesują prawa człowieka     2020-02-07
Trochę optymizmu na odmianę   Rosenthal   2020-02-06
Z sennika ateisty: anioły   Kruk   2020-02-05
Francja, "pączkująca republika islamska"   Meotti   2020-02-03
„Umowa stulecia”, czy „policzek stulecia”?   Koraszewski   2020-02-01
Plan pokojowy Trumpa wykazuje więcej troski o polepszenie życia Palestyńczyków niż jakikolwiek poprzedni plan „ekspertów”     2020-01-30
Homo sapiens i jego późniejsze nakładki   Koraszewski   2020-01-29
Wielka Brytania powinna poprzeć plan pokojowy Trumpa   Kemp   2020-01-29
Czy jestem antysemitką współczując  Palestyńczykom?   Koraszewski   2020-01-25
Polityczne gry w Hadze   Steinberg   2020-01-21
Polityka wokół Holocaustu jest błędna   Tobin   2020-01-20
Potomkinowskie wsie polityków i historyków   Koraszewski   2020-01-19
Kieruneki Madagaskar   Garczyński-Gąssowski   2020-01-18
Putinowskie wsie   Garczyński-Gąssowski   2020-01-17
Obłuda zachodnich postępowców   Yemini   2020-01-17
Bałkanizacja humanistycznych umysłów   Koraszewski   2020-01-15
Zachodnie feministki zdezerterowały z frontu wspierającego uciemiężone muzułmańskie kobiety   Chesler   2020-01-15
Szukając drogi przez Brexit Unia Europejska może spojrzeć na rok 1783   Ridley   2020-01-14
Osmanowie wrócili   Frantzman   2020-01-13
Co było wspaniałe w latach 2010.   Jackoby   2020-01-11
Dlaczego mówienie o „żydowskim geniuszu” jest kontrowersyjne   Tobin   2020-01-11
Czy trup generała jest dobrym papierkiem lakmusowym?   Koraszewski   2020-01-10
Promowanie błędnego przekonania o ”Palestyńczykach”   Oz   2020-01-09
Szaleństwo tłumów - nowa rewolucja kulturalna   Koraszewski   2020-01-08
Dlaczego prezydent Trump spełnia obietnicę daną w San Remo w 1920 roku   Kontorovich   2020-01-06
Dlaczego atakują Żydów w Nowym Jorku   Rosenthal   2020-01-05
„Niebezpieczna i głupia eskalacja”   Koraszewski   2020-01-04
My, ”krytyczne wobec gender” feministki, płacimy cenę za głośne mówienie. Ale cena milczenia jest wyższa   Emmons   2020-01-03
ONZ i Wielka Brytania traktują prześladowanych chrześcijan jak „wrogów”   Ibrahim   2020-01-02
Groźna prawda o BDS i antysemityzmie na kampusach   Tobin   2020-01-01
Kampania kłamstw ICC   Yemini   2019-12-30
Raport Davida Colliera o Amnesty International oraz jej toksyczności i nienawici   (Varda Epstein)   2019-12-28

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Wzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenica


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk