Prawda

Czwartek, 23 maja 2019 - 20:59

« Poprzedni Następny »


Sprawa palestyńska jest „islamska”


Z materiałów MEMRI 2018-12-07


Na "Warsztatach dla Palestyny” zorganizowanych przez American Muslims for Palestine (AMP) w Islamic Center of Union County, NJ (ICUCNJ) 17 listopada 2018 r., mieszkający w New Jersey aktywista AMP, Muhammad Habba powiedział, że wierzy, iż Izrael przestanie istnieć w ciągu następnych 50 lat, a następnie chwalił członków partii Demokratycznej za popieranie bojkotu i sankcji przeciwko Izraelowi (więcej o Habba w MEMRI Specjalny komunikat Nr 7396, https://www2.memri.org/polish/muslim-center-of-middlesex-county-new-jersey-gosci-impreze-popierajaca-bds-mowcy-zachecaja-do-bojkotowania-j-street-i-amerykanskich-firm-jesli-spojrzysz-na-cala-historie-to-nie-spedzili/10671).

 

Żeby zobaczyć kazanie imama Sai'da Elkasaby'ego z 17 listopada 2018, kliknij tutaj lub poniżej

 

Poniżej podajemy tekst klipu MEMRI TV z kazania Elkasaby'ego:


Imam Sa'id Elkasaby: Jak powiedziałem we wczorajszym kazaniu, Palestyna nie jest ograniczona do dzisiejszych granic. Palestyna nie jest ograniczona do granic z 1948 r., z 1976 r. lub do Sykes-Picot. Palestyna jest większa niż to. Palestyna jest ziemią wszystkich Arabów i wszystkich muzułmanów. Zanim jest sprawą islamską Palestyna jest sprawą ludzkości.

 

[...]

Muhammad Habba: Istnieje idea, że Izrael jest czymś, co będzie trwać wiecznie, co, niestety, z tego co widzieliśmy ostatnio, nie jest prawdą. Izrael, tak jak to idzie teraz, przestanie istnieć, powiedziałbym w ciągu następnych 50 lat.

[...]

Obecnie poparcie dla Palestyny w Ameryce jest wyższe niż kiedykolwiek. Większość Demokratów popiera bojkot i sankcje na Izrael z powodu ich traktowania Palestyny.

[...]

Jedną rzeczą, która – zaskakująco – zdarzyła się, jest to, że dzięki wyborowi Trumpa wielu ludzi zaczyna widzieć problem z Izraelem.  

 

Waseem Qana'a: "Powiązania"

 

Muhammad Habba: Dopiero co, w zeszłym tygodniu, mieliśmy pierwszą amerykańską kobietę w Kongresie popierającą bojkot, dywestycje i stankcje wobec państwa Izrael aż do zakończenia okupacji.

[...]

Waseem Qana'a: Miejsce, w którym znajdujecie się, jest największym sponsorem i finansistą państwa Izrael i to jest rzeczywistość. Dlaczego więc wy, nie wy konkretnie, ale my… Dlaczego nie skierujecie się na działanie mówiące naszemu rządowi, by przestał finansować państwo Izrael? Możemy dyskutować, czy jest to wykonalne, czy nie, ale to jest strategiczny, długoterminowy plan.  

[...]

Jako organizacja pracujemy nad Palestyną w kontekście amerykańskiego społeczeństwa i amerykańskiej polityki, i naszym celem jest zbudowanie naszej społeczności jako siły w stanie New Jersey i w Stanach Zjednoczonych, która będzie pracować na rzecz zakończenia poparcia USA dla izraelskiego, sponsorowanego przez państwo terroryzmu.  

 

[...]

Muhammad Habba: Żyjemy w kraju, który jest największym zwolennikiem Izraela na świecie. My jako amerykańscy obywatele, mamy prawo do wygłaszania naszych opinii poprzez naszych ludzi w Kongresie i poprzez naszych senatorów. Mamy zdolność dosłownego obcięcia czeków, które idą do Izraela, by finansować to, co teraz dzieje się w Palestynie.  

[...]

Głos 1 z publiczności: Myślę, że większość ludzi nie jest przekonana, że pokojowy opór jest właściwym sposobem konfrontowania wroga.

[...]

Jesteśmy mniejszością w Ameryce i uważam, że bojkot nie jest skutecznym sposobem pokonania syjonistycznych roszczeń. Dlaczego zdejmujecie ze stołu opcję militarną? Świat rozumie tylko silnych ludzi. Nie rozumieją pokojowego protestu lub pokojowego oporu.

[...]

 

Waseem Qana'a: BDS, i wierzę w to każdym komórką mojego istnienia, jest największym zagrożeniem dla syjonistycznych roszczeń. Uderzając w pieniądze uderzamy tam, gdzie boli.

[...]

"BDS jest skutecznym narzędziem, któremu każdy tutaj powinien się poświęcić, bo wasze pieniądze nie powinny być wydawane na uciskanie palestyńskich dzieci, a wszystkie nasze pieniądze to robią, bo płacimy podatki.  

[...]

Wa'el (głos 2 z publiczności): Kiedy mówimy z Żydami, ze syjonistami, jeden do jednego… Kiedy oni podają swoje argumenty, mówią: „No cóż, jestem Żydem, to jest moja ziemia”. Zawsze lubię mówić wszystkim… Żydowski [naród]… Oni zawsze mieszają narodowość i religię. Amerykański muzułmanin nie może powiedzieć: „Jestem muzułmaninem, więc Arabia Saudyjska jest moim krajem”, a potem musi tam pójść. To jest religia, a to jest narodowość. Jako narodowość, żydowski kraj nie istnieje. Nie ma muzułmańskiego kraju. Nie ma chrześcijańskiego kraju. W Palestynie jest wielu chrześcijan, są Żydzi i są muzułmanie. Ale to jest ich kraj. Żaden niemiecki Żyd nie może przyjść, wykopać mnie i powiedzieć: „To jest tylko mój kraj”.

[...]

Mogę powiedzieć to głośno i wyraźnie. Jedynym problemem jest walka wszystkimi możliwymi środkami. Podkreśl to 20 razy na czerwono. Walka wszystkimi możliwymi środkami, jakie masz.

[...]

Jeśli masz wolę, ich nie będzie za minutę. To państwo jest dużo słabsze niż ktokolwiek myśli i tylko kilka dni temu Gazańczycy tego dowiedli.

[...]

Jeśli chodzi o Palestynę, Palestyńczycy nigdy nie wyzwolą własnego kraju. Wyzwolą go Arabowie i muzułmanie. Wszystko, co Palestyńczycy muszą robić teraz, to trzymać swoją sprawę nagłośnioną i wyraźną, żeby nie umarła z czasem.

[...]

Martwi mnie, że sprawę palestyńską widzi się jako sprawę humanitarną. Ja mam prawa. Jest sprawą humanitarną, kiedy przybywam tutaj jako uchodźca i Amerykanie dają mi obywatelstwo i opiekują się mną… To jest sprawa humanitarna, bo mogą powiedzieć mi: „Nie, nie chcemy cię tutaj. Nie jesteś Amerykaninem. Jesteś Arabem. Jedź do Jordanii. Jedź gdziekolwiek”. Można patrzeć na to jak na sprawę humanitarną wobec palestyńskich uchodźców, którzy poszli do Syrii lub Jordanii, gdzie postawiono dla nich namioty i przyszły Narody Zjednoczone i przyniosły im trochę chleba, masła, oliwy i oliwek… To jest sprawa humanitarna. Ale powrót do mojej ziemi jest kwestią praw. Nie widzimy tego jako kwestii [humanitarnej]. Jeśli mówię, że to jest kwestia humanitarna zamiast kwestia islamska, tracę moje prawa. To powoduje, że wyglądam na człowieka, który żebrze. My nie żebrzemy. To jest nasze prawo. Ta sprawa jest w 100% islamska i 0% humanitarna. Dziękuję.   

[...]

 

Imam Sa'id Elkasaby: Niechaj Allah nagrodzi naszego brata Wa'ela. Mówiłeś o „humanitarnej” i „islamskiej”. Chociaż nasza sprawa jest islamska, kiedy propagujemy ją i przedstawiamy ją ludziom, uważam, że powinna być przedstawiana jako „sprawa humanitarna”.

 

Jeśli rozmawiam z Żydami i mówię im, że moja sprawa jest islamska – są straceni. Koniec. Nie będą mnie popierać, bo oni są Żydami a ja jestem muzułmaninem.

 

To samo jest prawdą, kiedy mówię chrześcijaninowi, że moja sprawa jest islamska. Kiedy mówię mu, że moja sprawa jest islamska, znaczy to, że każdy człowiek przyzna tę prawdę. Wiem, że mam prawo w Palestynie, ale ja chcę poparcia wszystkich – muzułmanów, chrześcijan, Chińczyków, Sikhów i niereligijnych. Wszyscy poprą moją sprawę, ponieważ wszyscy ludzie poprą moją sprawę. Jestem człowiekiem. Mam prawa. Posiadam ziemię. Więc przedstawiam tę sprawę ludziom… Jestem teraz Amerykaninem. Jak powiedział brat Muhammad i brat Waseem, jesteśmy amerykańskimi obywatelami. Jeśli będziemy powtarzać Amerykanom, że nasza sprawa jest islamska, poprą nas tylko muzułmanie. Nie-muzułmanie nie poprą nas.  

 

Chcę więc uogólnić sprawę, żeby wszyscy z nami sympatyzowali.

 

[...]

Waseem Qana'a: Chcę zająć się początkowym punktem Wa'ela. Jeśli jest jedna rzecz, jaką my jako społeczność musimy dobrze znać i rozumieć, to jest to różnica między syjonizmem i judaizmem i [nie wolno nam] mieszać tych dwóch rzeczy. [Musimy] je rozdzielać i rozwinąć własna, realistyczną narrację.

[...]

"[Musimy] jasno mówić, że syjonizm nie jest tym samym co judaizm.

 

Odwiedź polską stronę MEMRI: http://www2.memri.org/polish/

MEMRI, Specjalny komunikat Nr 7780, 28 listopada 2018    

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska                                           


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 1286 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Imigracja, czyli jak współczuć i być mądrym   Koraszewski   2019-05-23
Iran otrzymał status państwa nuklearnego   Yigal Carmon   2019-05-22
Flirty UE z Ligą Arabską   Bergman   2019-05-19
Coraz węższy, zaściankowy pryzmat dziennikarstwa   Murray   2019-05-16
Kiedy ajatollah rozgrywa swojego  dżokera   Taheri   2019-05-15
”Pinkwashing” i Izrael: jak działać przeciwko własnym, najlepszym interesom   MacEoin   2019-05-14
Sankcje USA nałożone na mułłów działają   Rafizadeh   2019-05-11
Czyje to było zwycięstwo?   Skalski   2019-05-11
Największy zdecentralizowany pomnik pamięci na świecie   Gross   2019-05-03
Raport o naszym niewstąpieniu do Unii   Ferus   2019-05-01
Unicestwienie chrześcijańskiego życia i ludzi: gdzie jest oburzenie Zachodu?   Meotti   2019-04-30
Niemiecki rząd: antyizraelski i proirański   Frank   2019-04-28
Dajmy priorytet zapobieganiu przemocy domowej   Lomborg   2019-04-25
Wzgórza Golan i głębie hipokryzji   Mor   2019-04-24
Naród Islamu i ”społeczna sprawiedliwość” kobiet   MacEoin   2019-04-22
Cierpienia ludności Gazy   Kedar   2019-04-18
Dyplomaci w ONZ dokonują antysemickich czynów   Gerstenfeld   2019-04-16
Dlaczego Palestyńczycy uciekają z Libanu   Toameh   2019-04-14
Powodzie, mułłowie i Kopciuszek w kamaszach   Taheri   2019-04-12
“Dla jednego terrorysta…” – fragment książki   Landes   2019-04-12
Milan Kundera ostrzegał nas przed historyczną amnezją. Teraz widzimy ją znowu.   Morrison   2019-04-11
Morderstwa w Christchurch: prawdziwi współsprawcy   Milliere   2019-04-10
Zbrodnie Zachodu wobec prześladowanych mniejszości na Bliskim Wschodzie   Bergman   2019-04-09
Tysiące muzułmańskich kobiet zgwałconych, torturowanych, zabitych w syryjskich więzieniach. Gdzie są media, ONZ, grupy „praw człowieka”?   Tawil   2019-04-04
Inne porozumienie w sprawie pokoju   Toameh   2019-04-02
Wielka Brytania delegalizuje Hezbollah   Bergman   2019-04-01
Hamed Abdel-Samad o lewicy: Rasism niskich oczekiwań; Oni traktują muzułmanów jak małpy w zoo     2019-03-31
Turcja: Dziesiątki tysięcy ściganych sądownie za „obrażenie” Erdoğana   Bulut   2019-03-30
Fronda: „Brawo Polska - Wzgórza Golan nie dla Izraela!!!”   Koraszewski   2019-03-29
Podtrzymywanie palestyńskiej ”narracji”   Bergman   2019-03-28
Dla BBC nikab to „symbol buntu”   Pearson   2019-03-27
Zastraszony "New York Times" opublikował kłamstwa o ”większość Arabów usuniętych siłą z ich domów w Jaffie”     2019-03-26
To jeszcze nie apokalipsa   Jacoby   2019-03-25
Kolonialne pochodzenie sympatii do ”Żon ISIS”   Frantzman   2019-03-25
Izrael kontra jego wrogowie w Europie   Blum   2019-03-23
Janczarzy silnej tożsamości, czyli więź społeczna i grupy odniesienia   Koraszewski   2019-03-16
Amnesty International narzeka na sytuację, którą pomogła stworzyć   Flatow   2019-03-16
Badanie – nadal nie ma związku między autyzmem a szczepionką MMR   Novella   2019-03-15
Każdego dnia jedenastu chrześcijan zostaje zabitych za swoją wiarę   Ibrahim   2019-03-15
Julian Baggini: Jak możemy nadal podziwiać postaci z przeszłości, które były ksenofobami   Coyne   2019-03-13
Czy jest miejsce dla energii odnawialnej?   Novella   2019-03-11
Kto pomoże uratować Jazydów?   Saleh   2019-03-11
Były sobie drzewa   Ferus   2019-03-10
Dlaczego energia odnawialna nie może uratować planety   Shellenberger   2019-03-09
Zjednoczony Kościół Chrystusa niesprawiedliwie atakuje Izrael   MacEoin   2019-03-09
Putin wchodzi do klubu oszukanych przez mułłów   Taheri   2019-03-08
Oburzenie w Syrii i Iraku, że  członkowie isis są na Zachodzie traktowani jak znakomitości   Frantzman   2019-03-06
Nie widzimy lasu zza drzew   Lomborg   2019-03-05
Polowanie na Benjamina Netanjahu   Rosenthal   2019-03-04
Europa: Próba legitymizacji irańskiego reżimu   Meotti   2019-03-01
Turcja: Jednoczenie ”Armii Islamu”, by pokonać pewien kraj   Bulut   2019-02-27
Żydzi powinni móc mieszkać wszędzie   Maroun   2019-02-26
Filipiny: chrześcijanie mordowani, bomby w kościołach   Ibrahim   2019-02-21
40. rocznica Islamskiej Republiki Iranu   Rafizadeh   2019-02-21
Ludzie, którzy twierdza, że „Palestyna jest kwestią rasowej sprawiedliwości”, są prawdziwymi rasistami     2019-02-20
Unia Europejska wchodzi w kompletny orwellizm   Bergman   2019-02-19
Amerykanin w Warszawie i kilka uwag o historii   Koraszewski   2019-02-18
Fikcyjny Abbas jest wymówką, by patrzeć w inną stronę   Maroun   2019-02-18
To nie okupacja zabiła Ori Ansbacher   Yemini   2019-02-17
TIPH i groźby: tymczasowe i permanentne   Collins   2019-02-13
Kiedy Ameryka porzuci Afganistan, zapłacą za to kobiety   Chesler   2019-02-13
Dlaczego Teheran przekracza tylko „różowe linie”   Taheri   2019-02-12
Żydowski głos w Organizacji Narodów Zjednoczonych   Rogatchi   2019-02-11
Dlaczego Palestyńczycy sprzeciwiają się antyirańskiej koalicji   Toameh   2019-02-10
“Palestyński rząd” umiera, oksymoron się rodzi   Flatow   2019-02-08
Jeszcze Polska nie zginęła, czyli byle do wiosny   Koraszewski   2019-02-08
Nowy rok, ta sama stara Turcja   Bekdil   2019-02-05
Co kogo rani i jak mocno?   Koraszewski   2019-02-02
Niesprawiedliwy system sprawiedliwości Turcji: atak na ormiańskiego posła   Bulut   2019-02-01
Organizacja założona, by informować o więźniach sumienia, apeluje do  naszych sumień, by nie kupować u Żyda     2019-01-31
Co to znaczy, że jestem humanistą   Igwe   2019-01-30
Obiektyw Matti Friedmana i syzyfowe błoto   Rosenthal   2019-01-30
Pierwsza Żydówka, jaką spotkałem w Iranie   Rafizadeh   2019-01-29
Gdzie są granice nienawiści?   Koraszewski   2019-01-28
Termity, bigoci i GOAT: racjonalizacja współudziału w antysemityzmie   Dershowitz   2019-01-28
Antysemickie tworzenie stereotypów Żydów przez Palestyńczyków   Tavil   2019-01-25
Czy Rashida Tlaib jest winna bigoterii?    Dershowitz   2019-01-22
W poszukiwaniu mądrego…   Koraszewski   2019-01-22
Rząd USA odmawia ujawnienia antyizraelskiego podżegania w palestyńskich podręcznikach szkolnych   Bedein   2019-01-20
Nowe ”Monachium” Europy: Iran   Meotti   2019-01-16
Inna intersekcjonalność: ofiary islamu   Levin   2019-01-13
Pozostawianie ubogich tego świata w ciemności jest niemoralne   Lonborg   2019-01-12
Refleksje wokół kontrowersji na University of Michigan   Landes   2019-01-11
Dzieci Rewolucji Kulturalnej   Banker   2019-01-11
Duch pionierski Palestyńczyków   Shaw   2019-01-09
Jesteś tym, co czytasz, czego słuchasz, co  oglądasz   Koraszewski   2019-01-04
Polska - Szwecja - Ukraina   Garczyński-Gąssowski   2019-01-03
Przemysł produkcji kłamstw   Herf   2019-01-01
Romantyczna sztuka nierządu   Koraszewski   2018-12-31
Odpowiedź Mariam Barghouti, której ”Forward” nie wydrukuje   Landes   2018-12-29
Litera środowiskowej narracji, czy duch prawdy?   Koraszewski   2018-12-27
 Szpital za pokojową nagrodę Nobla   Frantzman   2018-12-26
Arabski historyk przyznaje, że nie ma palestyńskiego narodu   Bergman   2018-12-25
Zapomnij o rozwiązaniu w postaci dwóch państw: nieszablonowe myślenie o konflikcie izraelsko-palstyńskim     2018-12-21
Nowy wspaniały świat, czyli ludzie w sieci   Koraszewski   2018-12-20
Nowa Inkwizycja   Glick   2018-12-20
Młodzież pyta, prezydent Egiptu odpowiada     2018-12-19
Nowa cenzura, czyli powrót Policji Myśli?   Chesler   2018-12-18
Terror zapłatą za ludzkie zachowania   Flatow   2018-12-16
Zabijanie żydowskich dzieci!   Sherman   2018-12-13

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczySkomplikowana ewolucjaArgument neuroróżnorodnościNowe badanie pamięci długotrwałejŚciganie bluźnierstwaRyby jaskinioweAutyzmOd niepamiętnych czasówTunezyjczycy przeciw złemu prawuDrugie prawo termodynamiki


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk