Prawda

Poniedziałek, 19 sierpnia 2019 - 15:59

« Poprzedni Następny »


Sprawa palestyńska jest „islamska”


Z materiałów MEMRI 2018-12-07


Na "Warsztatach dla Palestyny” zorganizowanych przez American Muslims for Palestine (AMP) w Islamic Center of Union County, NJ (ICUCNJ) 17 listopada 2018 r., mieszkający w New Jersey aktywista AMP, Muhammad Habba powiedział, że wierzy, iż Izrael przestanie istnieć w ciągu następnych 50 lat, a następnie chwalił członków partii Demokratycznej za popieranie bojkotu i sankcji przeciwko Izraelowi (więcej o Habba w MEMRI Specjalny komunikat Nr 7396, https://www2.memri.org/polish/muslim-center-of-middlesex-county-new-jersey-gosci-impreze-popierajaca-bds-mowcy-zachecaja-do-bojkotowania-j-street-i-amerykanskich-firm-jesli-spojrzysz-na-cala-historie-to-nie-spedzili/10671).

 

Żeby zobaczyć kazanie imama Sai'da Elkasaby'ego z 17 listopada 2018, kliknij tutaj lub poniżej

 

Poniżej podajemy tekst klipu MEMRI TV z kazania Elkasaby'ego:


Imam Sa'id Elkasaby: Jak powiedziałem we wczorajszym kazaniu, Palestyna nie jest ograniczona do dzisiejszych granic. Palestyna nie jest ograniczona do granic z 1948 r., z 1976 r. lub do Sykes-Picot. Palestyna jest większa niż to. Palestyna jest ziemią wszystkich Arabów i wszystkich muzułmanów. Zanim jest sprawą islamską Palestyna jest sprawą ludzkości.

 

[...]

Muhammad Habba: Istnieje idea, że Izrael jest czymś, co będzie trwać wiecznie, co, niestety, z tego co widzieliśmy ostatnio, nie jest prawdą. Izrael, tak jak to idzie teraz, przestanie istnieć, powiedziałbym w ciągu następnych 50 lat.

[...]

Obecnie poparcie dla Palestyny w Ameryce jest wyższe niż kiedykolwiek. Większość Demokratów popiera bojkot i sankcje na Izrael z powodu ich traktowania Palestyny.

[...]

Jedną rzeczą, która – zaskakująco – zdarzyła się, jest to, że dzięki wyborowi Trumpa wielu ludzi zaczyna widzieć problem z Izraelem.  

 

Waseem Qana'a: "Powiązania"

 

Muhammad Habba: Dopiero co, w zeszłym tygodniu, mieliśmy pierwszą amerykańską kobietę w Kongresie popierającą bojkot, dywestycje i stankcje wobec państwa Izrael aż do zakończenia okupacji.

[...]

Waseem Qana'a: Miejsce, w którym znajdujecie się, jest największym sponsorem i finansistą państwa Izrael i to jest rzeczywistość. Dlaczego więc wy, nie wy konkretnie, ale my… Dlaczego nie skierujecie się na działanie mówiące naszemu rządowi, by przestał finansować państwo Izrael? Możemy dyskutować, czy jest to wykonalne, czy nie, ale to jest strategiczny, długoterminowy plan.  

[...]

Jako organizacja pracujemy nad Palestyną w kontekście amerykańskiego społeczeństwa i amerykańskiej polityki, i naszym celem jest zbudowanie naszej społeczności jako siły w stanie New Jersey i w Stanach Zjednoczonych, która będzie pracować na rzecz zakończenia poparcia USA dla izraelskiego, sponsorowanego przez państwo terroryzmu.  

 

[...]

Muhammad Habba: Żyjemy w kraju, który jest największym zwolennikiem Izraela na świecie. My jako amerykańscy obywatele, mamy prawo do wygłaszania naszych opinii poprzez naszych ludzi w Kongresie i poprzez naszych senatorów. Mamy zdolność dosłownego obcięcia czeków, które idą do Izraela, by finansować to, co teraz dzieje się w Palestynie.  

[...]

Głos 1 z publiczności: Myślę, że większość ludzi nie jest przekonana, że pokojowy opór jest właściwym sposobem konfrontowania wroga.

[...]

Jesteśmy mniejszością w Ameryce i uważam, że bojkot nie jest skutecznym sposobem pokonania syjonistycznych roszczeń. Dlaczego zdejmujecie ze stołu opcję militarną? Świat rozumie tylko silnych ludzi. Nie rozumieją pokojowego protestu lub pokojowego oporu.

[...]

 

Waseem Qana'a: BDS, i wierzę w to każdym komórką mojego istnienia, jest największym zagrożeniem dla syjonistycznych roszczeń. Uderzając w pieniądze uderzamy tam, gdzie boli.

[...]

"BDS jest skutecznym narzędziem, któremu każdy tutaj powinien się poświęcić, bo wasze pieniądze nie powinny być wydawane na uciskanie palestyńskich dzieci, a wszystkie nasze pieniądze to robią, bo płacimy podatki.  

[...]

Wa'el (głos 2 z publiczności): Kiedy mówimy z Żydami, ze syjonistami, jeden do jednego… Kiedy oni podają swoje argumenty, mówią: „No cóż, jestem Żydem, to jest moja ziemia”. Zawsze lubię mówić wszystkim… Żydowski [naród]… Oni zawsze mieszają narodowość i religię. Amerykański muzułmanin nie może powiedzieć: „Jestem muzułmaninem, więc Arabia Saudyjska jest moim krajem”, a potem musi tam pójść. To jest religia, a to jest narodowość. Jako narodowość, żydowski kraj nie istnieje. Nie ma muzułmańskiego kraju. Nie ma chrześcijańskiego kraju. W Palestynie jest wielu chrześcijan, są Żydzi i są muzułmanie. Ale to jest ich kraj. Żaden niemiecki Żyd nie może przyjść, wykopać mnie i powiedzieć: „To jest tylko mój kraj”.

[...]

Mogę powiedzieć to głośno i wyraźnie. Jedynym problemem jest walka wszystkimi możliwymi środkami. Podkreśl to 20 razy na czerwono. Walka wszystkimi możliwymi środkami, jakie masz.

[...]

Jeśli masz wolę, ich nie będzie za minutę. To państwo jest dużo słabsze niż ktokolwiek myśli i tylko kilka dni temu Gazańczycy tego dowiedli.

[...]

Jeśli chodzi o Palestynę, Palestyńczycy nigdy nie wyzwolą własnego kraju. Wyzwolą go Arabowie i muzułmanie. Wszystko, co Palestyńczycy muszą robić teraz, to trzymać swoją sprawę nagłośnioną i wyraźną, żeby nie umarła z czasem.

[...]

Martwi mnie, że sprawę palestyńską widzi się jako sprawę humanitarną. Ja mam prawa. Jest sprawą humanitarną, kiedy przybywam tutaj jako uchodźca i Amerykanie dają mi obywatelstwo i opiekują się mną… To jest sprawa humanitarna, bo mogą powiedzieć mi: „Nie, nie chcemy cię tutaj. Nie jesteś Amerykaninem. Jesteś Arabem. Jedź do Jordanii. Jedź gdziekolwiek”. Można patrzeć na to jak na sprawę humanitarną wobec palestyńskich uchodźców, którzy poszli do Syrii lub Jordanii, gdzie postawiono dla nich namioty i przyszły Narody Zjednoczone i przyniosły im trochę chleba, masła, oliwy i oliwek… To jest sprawa humanitarna. Ale powrót do mojej ziemi jest kwestią praw. Nie widzimy tego jako kwestii [humanitarnej]. Jeśli mówię, że to jest kwestia humanitarna zamiast kwestia islamska, tracę moje prawa. To powoduje, że wyglądam na człowieka, który żebrze. My nie żebrzemy. To jest nasze prawo. Ta sprawa jest w 100% islamska i 0% humanitarna. Dziękuję.   

[...]

 

Imam Sa'id Elkasaby: Niechaj Allah nagrodzi naszego brata Wa'ela. Mówiłeś o „humanitarnej” i „islamskiej”. Chociaż nasza sprawa jest islamska, kiedy propagujemy ją i przedstawiamy ją ludziom, uważam, że powinna być przedstawiana jako „sprawa humanitarna”.

 

Jeśli rozmawiam z Żydami i mówię im, że moja sprawa jest islamska – są straceni. Koniec. Nie będą mnie popierać, bo oni są Żydami a ja jestem muzułmaninem.

 

To samo jest prawdą, kiedy mówię chrześcijaninowi, że moja sprawa jest islamska. Kiedy mówię mu, że moja sprawa jest islamska, znaczy to, że każdy człowiek przyzna tę prawdę. Wiem, że mam prawo w Palestynie, ale ja chcę poparcia wszystkich – muzułmanów, chrześcijan, Chińczyków, Sikhów i niereligijnych. Wszyscy poprą moją sprawę, ponieważ wszyscy ludzie poprą moją sprawę. Jestem człowiekiem. Mam prawa. Posiadam ziemię. Więc przedstawiam tę sprawę ludziom… Jestem teraz Amerykaninem. Jak powiedział brat Muhammad i brat Waseem, jesteśmy amerykańskimi obywatelami. Jeśli będziemy powtarzać Amerykanom, że nasza sprawa jest islamska, poprą nas tylko muzułmanie. Nie-muzułmanie nie poprą nas.  

 

Chcę więc uogólnić sprawę, żeby wszyscy z nami sympatyzowali.

 

[...]

Waseem Qana'a: Chcę zająć się początkowym punktem Wa'ela. Jeśli jest jedna rzecz, jaką my jako społeczność musimy dobrze znać i rozumieć, to jest to różnica między syjonizmem i judaizmem i [nie wolno nam] mieszać tych dwóch rzeczy. [Musimy] je rozdzielać i rozwinąć własna, realistyczną narrację.

[...]

"[Musimy] jasno mówić, że syjonizm nie jest tym samym co judaizm.

 

Odwiedź polską stronę MEMRI: http://www2.memri.org/polish/

MEMRI, Specjalny komunikat Nr 7780, 28 listopada 2018    

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska                                           


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 1353 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Czy Izrael jest państwem bliskowschodnim?   Koraszewski   2019-08-19
Czy Palestyńczycy w Gazie mogą zbuntować się przeciwko Hamasowi?   Toameh   2019-08-18
Chińczycy trzymają się mocno   Koraszewski   2019-08-17
Najnowszy horror ONZ: ignorowani uchodźcy chrześcijańscy   Bulut   2019-08-16
Państwo, naród, społeczeństwo   Koraszewski   2019-08-15
Zaślepienie w sprawie muzułmańskiego antysemityzmu   Julius   2019-08-15
Polowania na czarownice wymagają międzynarodowego działania   Igwe   2019-08-13
"Sprawiedliwość" jest dla lewicy antyizraelskim wytrychem. Nie ma nic wspólnego z prawdziwą sprawiedliwością.     2019-08-12
Barack Obama i ludobójstwa    Isaac   2019-08-10
Słabość cywilizacji i zderzenie barbarii z barbarią   Koraszewski   2019-08-09
Demon ISIS jest w nas wszystkich     2019-08-09
Coraz groźniejszy impas między cywilizacjami   MacEoin   2019-08-07
Dlaczego Palestyńczycy zaatakowali Saudyjczyka?   Toameh   2019-08-03
Jordania podziela obawy Izraela   Koraszewski   2019-08-02
Schadenfreude i skandal w UNRWA   Blum   2019-08-01
Szczęśliwe zakończenie dramatów palestyńczyka prześladowanego za uratowanie rannych Żydów   Blum   2019-07-31
Jordania, pokój i jak niewiele się naprawdę zmieniło   Roth   2019-07-30
Demaskowanie oszukańczych organizacji praw człowieka   Gerstenfeld   2019-07-24
Biafra kiedyś i w przyszłości?   Fitzgerald   2019-07-24
W BDS nie chodzi o bojkot. Chodzi o zamianę Izraela w państwo pariasa.     2019-07-23
Kocha, lubi, szanuje   Koraszewski   2019-07-22
Pora, by Europa przebolała ”najgorszą możliwą umowę”   Coughlin   2019-07-21
Zamienianie Holocaustu w metaforę   Greenfield   2019-07-20
Tylko nie nazywaj jej palestyńską Arabką!   Flatow   2019-07-19
Trzy „nie”, które ustawiły Bliski Wschód na drodze konfliktu   Lipman   2019-07-18
USA i Iran: Co NIE jest mądrą polityką   Rafizadeh   2019-07-16
Dziesięciolecia szczucia na brytyjskich Żydów   Collier   2019-07-16
Zbadaj swoje przesądy   Koraszewski   2019-07-15
"Hamas nie boi się wyborów"   Toameh   2019-07-14
Niemcy: niektóre mowy nienawiści są ”równiejsze od innych”   Bergman   2019-07-12
Słowa Lindy Sarsour, „Jezus był Palestyńczykiem”, ignorują żydowską historię   Frantzman   2019-07-10
Niemcy, które zbroiły Saddama Husajna, mówią, że państwo kurdyjskie zaszkodzi pokojowi   Frantzman   2019-07-09
Palestyńska bieda: kto nie ma udziału w bogactwie?     2019-07-08
Afryka: alarmujący wzrost prześladowań chrześcijan   Bulut   2019-07-07
Palestyńska wojna z przedsiębiorcami   Tawil   2019-07-06
Nie potrzebujemy żadnej edukacji   Collins   2019-07-02
Czy zbliża się wielka wojna?   Koraszewski   2019-07-01
Abstrakcyjna ludzka godność   Ferus   2019-06-30
Moje świadectwo o reparacjach za niewolnictwo   Hughes   2019-06-29
Pamięć o Jazydach i Lalisz w Światowy Dzień Uchodźcy   Frantzman   2019-06-28
Bahrajn dowodzi raz jeszcze: jeśli ”pokój” nie jest etapem do zniszczenia Izraela, to palestyńscy przywódcy nie są zainteresowani     2019-06-27
Nowa kultura politycznej przemocy w Turcji   Bekdil   2019-06-23
Zły sen Arabów: absorbowanie Palestyńczyków   Toameh   2019-06-21
Podtrzymuję to, co napisałam o „Palestynie”   Chesler   2019-06-20
Zakrywanie kultury, żeby ”nie urazić”   Meotti   2019-06-18
Dlaczego geje stają po stronie kultur, które ich mordują?   Rosenthal   2019-06-17
Szanse rozmowy o prawdziwym arabsko-izraelskim pokoju na konferencji w Bahrajnie   Bryen   2019-06-16
Palestyńczyk wbija nóż i natychmiast pojawiają się usprawiedliwienia   Flatow   2019-06-15
Oczywiście Palestyńczycy nie potrafią się rządzić. Bowiem w rzeczywistości nie chcą zbudować państwa – chcą zniszczyć inne państwo     2019-06-11
(Niezbyt) ukryte manipulacje mediów   Cohen   2019-06-10
Nigdy więcej   Lewin   2019-06-10
Rezerwiści na służbie walczą o Izrael na amerykańskich kampusach uniwersyteckich   Greenfield   2019-06-09
Biały terroryzm on line: identyfikowanie potencjalnych zagrożeń   Michael Davis   2019-06-08
Problem w Niemczech jest większy niż ”jarmułka”   Tobin   2019-06-08
Świat jest dziwaczny, skoro jedynym człowiekiem, który naprawdę próbuje pomóc Palestyńczykom, jest Jared Kushner – a wszyscy inni są przeciwko     2019-06-07
Dlaczego ”New York Times” próbuje storpedować plan pokojowy Trumpa?   Dershowitz   2019-06-04
Długie życie Roberta Bernsteina   Koraszewski   2019-06-03
WHO, Francja i flirtowanie z antysemityzmem   Yemini   2019-06-02
Dlaczego Palestyńczycy są tak przeciwni „Umowie Stulecia”?   Kedar   2019-06-01
Nowa lista Hamasu ze ”zdrajcami”   Toameh   2019-05-31
Akademicka wolność dla mnie, ale nie dla ciebie   Altabef   2019-05-29
Zbrodnia wojenna!: umieszczenie karteczki w Ścianie Zachodniej   Dershowitz   2019-05-28
Socjalizm to paskudna rzecz   Koraszewski   2019-05-27
Czy powinniśmy porównywać Indie i Izrael?   Julius   2019-05-27
Dajcie pokojowi szansę!   Tsalic   2019-05-26
Jak palestyńscy przywódcy karzą pacjentów   Tawil   2019-05-25
Jaka przyszłość czeka amerykańskich Żydów   Rosenthal   2019-05-24
Imigracja, czyli jak współczuć i być mądrym   Koraszewski   2019-05-23
Iran otrzymał status państwa nuklearnego   Yigal Carmon   2019-05-22
Flirty UE z Ligą Arabską   Bergman   2019-05-19
Coraz węższy, zaściankowy pryzmat dziennikarstwa   Murray   2019-05-16
Kiedy ajatollah rozgrywa swojego  dżokera   Taheri   2019-05-15
”Pinkwashing” i Izrael: jak działać przeciwko własnym, najlepszym interesom   MacEoin   2019-05-14
Sankcje USA nałożone na mułłów działają   Rafizadeh   2019-05-11
Czyje to było zwycięstwo?   Skalski   2019-05-11
Największy zdecentralizowany pomnik pamięci na świecie   Gross   2019-05-03
Raport o naszym niewstąpieniu do Unii   Ferus   2019-05-01
Unicestwienie chrześcijańskiego życia i ludzi: gdzie jest oburzenie Zachodu?   Meotti   2019-04-30
Niemiecki rząd: antyizraelski i proirański   Frank   2019-04-28
Dajmy priorytet zapobieganiu przemocy domowej   Lomborg   2019-04-25
Wzgórza Golan i głębie hipokryzji   Mor   2019-04-24
Naród Islamu i ”społeczna sprawiedliwość” kobiet   MacEoin   2019-04-22
Cierpienia ludności Gazy   Kedar   2019-04-18
Dyplomaci w ONZ dokonują antysemickich czynów   Gerstenfeld   2019-04-16
Dlaczego Palestyńczycy uciekają z Libanu   Toameh   2019-04-14
Powodzie, mułłowie i Kopciuszek w kamaszach   Taheri   2019-04-12
“Dla jednego terrorysta…” – fragment książki   Landes   2019-04-12
Milan Kundera ostrzegał nas przed historyczną amnezją. Teraz widzimy ją znowu.   Morrison   2019-04-11
Morderstwa w Christchurch: prawdziwi współsprawcy   Milliere   2019-04-10
Zbrodnie Zachodu wobec prześladowanych mniejszości na Bliskim Wschodzie   Bergman   2019-04-09
Tysiące muzułmańskich kobiet zgwałconych, torturowanych, zabitych w syryjskich więzieniach. Gdzie są media, ONZ, grupy „praw człowieka”?   Tawil   2019-04-04
Inne porozumienie w sprawie pokoju   Toameh   2019-04-02
Wielka Brytania delegalizuje Hezbollah   Bergman   2019-04-01
Hamed Abdel-Samad o lewicy: Rasism niskich oczekiwań; Oni traktują muzułmanów jak małpy w zoo     2019-03-31
Turcja: Dziesiątki tysięcy ściganych sądownie za „obrażenie” Erdoğana   Bulut   2019-03-30
Fronda: „Brawo Polska - Wzgórza Golan nie dla Izraela!!!”   Koraszewski   2019-03-29
Podtrzymywanie palestyńskiej ”narracji”   Bergman   2019-03-28
Dla BBC nikab to „symbol buntu”   Pearson   2019-03-27
Zastraszony "New York Times" opublikował kłamstwa o ”większość Arabów usuniętych siłą z ich domów w Jaffie”     2019-03-26
To jeszcze nie apokalipsa   Jacoby   2019-03-25

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Biły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczySkomplikowana ewolucjaArgument neuroróżnorodnościNowe badanie pamięci długotrwałejŚciganie bluźnierstwaRyby jaskinioweAutyzm


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk