Prawda

Sobota, 14 grudnia 2019 - 18:07

« Poprzedni Następny »


Sprawa palestyńska jest „islamska”


Z materiałów MEMRI 2018-12-07


Na "Warsztatach dla Palestyny” zorganizowanych przez American Muslims for Palestine (AMP) w Islamic Center of Union County, NJ (ICUCNJ) 17 listopada 2018 r., mieszkający w New Jersey aktywista AMP, Muhammad Habba powiedział, że wierzy, iż Izrael przestanie istnieć w ciągu następnych 50 lat, a następnie chwalił członków partii Demokratycznej za popieranie bojkotu i sankcji przeciwko Izraelowi (więcej o Habba w MEMRI Specjalny komunikat Nr 7396, https://www2.memri.org/polish/muslim-center-of-middlesex-county-new-jersey-gosci-impreze-popierajaca-bds-mowcy-zachecaja-do-bojkotowania-j-street-i-amerykanskich-firm-jesli-spojrzysz-na-cala-historie-to-nie-spedzili/10671).

 

Żeby zobaczyć kazanie imama Sai'da Elkasaby'ego z 17 listopada 2018, kliknij tutaj lub poniżej

 

Poniżej podajemy tekst klipu MEMRI TV z kazania Elkasaby'ego:


Imam Sa'id Elkasaby: Jak powiedziałem we wczorajszym kazaniu, Palestyna nie jest ograniczona do dzisiejszych granic. Palestyna nie jest ograniczona do granic z 1948 r., z 1976 r. lub do Sykes-Picot. Palestyna jest większa niż to. Palestyna jest ziemią wszystkich Arabów i wszystkich muzułmanów. Zanim jest sprawą islamską Palestyna jest sprawą ludzkości.

 

[...]

Muhammad Habba: Istnieje idea, że Izrael jest czymś, co będzie trwać wiecznie, co, niestety, z tego co widzieliśmy ostatnio, nie jest prawdą. Izrael, tak jak to idzie teraz, przestanie istnieć, powiedziałbym w ciągu następnych 50 lat.

[...]

Obecnie poparcie dla Palestyny w Ameryce jest wyższe niż kiedykolwiek. Większość Demokratów popiera bojkot i sankcje na Izrael z powodu ich traktowania Palestyny.

[...]

Jedną rzeczą, która – zaskakująco – zdarzyła się, jest to, że dzięki wyborowi Trumpa wielu ludzi zaczyna widzieć problem z Izraelem.  

 

Waseem Qana'a: "Powiązania"

 

Muhammad Habba: Dopiero co, w zeszłym tygodniu, mieliśmy pierwszą amerykańską kobietę w Kongresie popierającą bojkot, dywestycje i stankcje wobec państwa Izrael aż do zakończenia okupacji.

[...]

Waseem Qana'a: Miejsce, w którym znajdujecie się, jest największym sponsorem i finansistą państwa Izrael i to jest rzeczywistość. Dlaczego więc wy, nie wy konkretnie, ale my… Dlaczego nie skierujecie się na działanie mówiące naszemu rządowi, by przestał finansować państwo Izrael? Możemy dyskutować, czy jest to wykonalne, czy nie, ale to jest strategiczny, długoterminowy plan.  

[...]

Jako organizacja pracujemy nad Palestyną w kontekście amerykańskiego społeczeństwa i amerykańskiej polityki, i naszym celem jest zbudowanie naszej społeczności jako siły w stanie New Jersey i w Stanach Zjednoczonych, która będzie pracować na rzecz zakończenia poparcia USA dla izraelskiego, sponsorowanego przez państwo terroryzmu.  

 

[...]

Muhammad Habba: Żyjemy w kraju, który jest największym zwolennikiem Izraela na świecie. My jako amerykańscy obywatele, mamy prawo do wygłaszania naszych opinii poprzez naszych ludzi w Kongresie i poprzez naszych senatorów. Mamy zdolność dosłownego obcięcia czeków, które idą do Izraela, by finansować to, co teraz dzieje się w Palestynie.  

[...]

Głos 1 z publiczności: Myślę, że większość ludzi nie jest przekonana, że pokojowy opór jest właściwym sposobem konfrontowania wroga.

[...]

Jesteśmy mniejszością w Ameryce i uważam, że bojkot nie jest skutecznym sposobem pokonania syjonistycznych roszczeń. Dlaczego zdejmujecie ze stołu opcję militarną? Świat rozumie tylko silnych ludzi. Nie rozumieją pokojowego protestu lub pokojowego oporu.

[...]

 

Waseem Qana'a: BDS, i wierzę w to każdym komórką mojego istnienia, jest największym zagrożeniem dla syjonistycznych roszczeń. Uderzając w pieniądze uderzamy tam, gdzie boli.

[...]

"BDS jest skutecznym narzędziem, któremu każdy tutaj powinien się poświęcić, bo wasze pieniądze nie powinny być wydawane na uciskanie palestyńskich dzieci, a wszystkie nasze pieniądze to robią, bo płacimy podatki.  

[...]

Wa'el (głos 2 z publiczności): Kiedy mówimy z Żydami, ze syjonistami, jeden do jednego… Kiedy oni podają swoje argumenty, mówią: „No cóż, jestem Żydem, to jest moja ziemia”. Zawsze lubię mówić wszystkim… Żydowski [naród]… Oni zawsze mieszają narodowość i religię. Amerykański muzułmanin nie może powiedzieć: „Jestem muzułmaninem, więc Arabia Saudyjska jest moim krajem”, a potem musi tam pójść. To jest religia, a to jest narodowość. Jako narodowość, żydowski kraj nie istnieje. Nie ma muzułmańskiego kraju. Nie ma chrześcijańskiego kraju. W Palestynie jest wielu chrześcijan, są Żydzi i są muzułmanie. Ale to jest ich kraj. Żaden niemiecki Żyd nie może przyjść, wykopać mnie i powiedzieć: „To jest tylko mój kraj”.

[...]

Mogę powiedzieć to głośno i wyraźnie. Jedynym problemem jest walka wszystkimi możliwymi środkami. Podkreśl to 20 razy na czerwono. Walka wszystkimi możliwymi środkami, jakie masz.

[...]

Jeśli masz wolę, ich nie będzie za minutę. To państwo jest dużo słabsze niż ktokolwiek myśli i tylko kilka dni temu Gazańczycy tego dowiedli.

[...]

Jeśli chodzi o Palestynę, Palestyńczycy nigdy nie wyzwolą własnego kraju. Wyzwolą go Arabowie i muzułmanie. Wszystko, co Palestyńczycy muszą robić teraz, to trzymać swoją sprawę nagłośnioną i wyraźną, żeby nie umarła z czasem.

[...]

Martwi mnie, że sprawę palestyńską widzi się jako sprawę humanitarną. Ja mam prawa. Jest sprawą humanitarną, kiedy przybywam tutaj jako uchodźca i Amerykanie dają mi obywatelstwo i opiekują się mną… To jest sprawa humanitarna, bo mogą powiedzieć mi: „Nie, nie chcemy cię tutaj. Nie jesteś Amerykaninem. Jesteś Arabem. Jedź do Jordanii. Jedź gdziekolwiek”. Można patrzeć na to jak na sprawę humanitarną wobec palestyńskich uchodźców, którzy poszli do Syrii lub Jordanii, gdzie postawiono dla nich namioty i przyszły Narody Zjednoczone i przyniosły im trochę chleba, masła, oliwy i oliwek… To jest sprawa humanitarna. Ale powrót do mojej ziemi jest kwestią praw. Nie widzimy tego jako kwestii [humanitarnej]. Jeśli mówię, że to jest kwestia humanitarna zamiast kwestia islamska, tracę moje prawa. To powoduje, że wyglądam na człowieka, który żebrze. My nie żebrzemy. To jest nasze prawo. Ta sprawa jest w 100% islamska i 0% humanitarna. Dziękuję.   

[...]

 

Imam Sa'id Elkasaby: Niechaj Allah nagrodzi naszego brata Wa'ela. Mówiłeś o „humanitarnej” i „islamskiej”. Chociaż nasza sprawa jest islamska, kiedy propagujemy ją i przedstawiamy ją ludziom, uważam, że powinna być przedstawiana jako „sprawa humanitarna”.

 

Jeśli rozmawiam z Żydami i mówię im, że moja sprawa jest islamska – są straceni. Koniec. Nie będą mnie popierać, bo oni są Żydami a ja jestem muzułmaninem.

 

To samo jest prawdą, kiedy mówię chrześcijaninowi, że moja sprawa jest islamska. Kiedy mówię mu, że moja sprawa jest islamska, znaczy to, że każdy człowiek przyzna tę prawdę. Wiem, że mam prawo w Palestynie, ale ja chcę poparcia wszystkich – muzułmanów, chrześcijan, Chińczyków, Sikhów i niereligijnych. Wszyscy poprą moją sprawę, ponieważ wszyscy ludzie poprą moją sprawę. Jestem człowiekiem. Mam prawa. Posiadam ziemię. Więc przedstawiam tę sprawę ludziom… Jestem teraz Amerykaninem. Jak powiedział brat Muhammad i brat Waseem, jesteśmy amerykańskimi obywatelami. Jeśli będziemy powtarzać Amerykanom, że nasza sprawa jest islamska, poprą nas tylko muzułmanie. Nie-muzułmanie nie poprą nas.  

 

Chcę więc uogólnić sprawę, żeby wszyscy z nami sympatyzowali.

 

[...]

Waseem Qana'a: Chcę zająć się początkowym punktem Wa'ela. Jeśli jest jedna rzecz, jaką my jako społeczność musimy dobrze znać i rozumieć, to jest to różnica między syjonizmem i judaizmem i [nie wolno nam] mieszać tych dwóch rzeczy. [Musimy] je rozdzielać i rozwinąć własna, realistyczną narrację.

[...]

"[Musimy] jasno mówić, że syjonizm nie jest tym samym co judaizm.

 

Odwiedź polską stronę MEMRI: http://www2.memri.org/polish/

MEMRI, Specjalny komunikat Nr 7780, 28 listopada 2018    

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska                                           


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 1426 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Zwróćcie uwagę, naiwni zachodni dobro-czyńcy   Chesler   2019-12-11
Hopium czyli stan umysłów   Koraszewski   2019-12-09
Spisek przeciwko szczelinowaniu   Ridley   2019-12-07
W studio aktorów uświadomionych: jak szkoliłam przyszłych lekarzy, by pilnowali swoich zaimków   Slatz   2019-12-06
Antysyjonizm na kampusie widziany oczyma syryjskiego uchodźcy    Dandachi   2019-12-06
Pies Pawłowa wiecznie żywy   Koraszewski   2019-12-05
Elizabeth Warren gra kartą ”seksizmu”   Jacoby   2019-12-04
Irańczycy: “Dlaczego świat milczy, kiedy nasz rząd nas morduje?”   Bulut   2019-11-30
Zerwana zasłona zniewolenia   Koraszewski   2019-11-28
Socjalizm stał się antysemityzmem oświeconych   Tobin   2019-11-28
Dokąd zmierzają ludowe powstania na Bliskim Wschodzie?   Fernandez   2019-11-23
Socjalizm? Nie, dziękuję.   Koraszewski   2019-11-20
Hańba Europie     2019-11-19
Izrael nie może pozwolić tym, którzy wzywają do jego zniszczenia, na pozostawanie w kraju   Yemini   2019-11-18
”Guardian” nie kwestionuje kłamstw Omara Shakira z HRW   Levick   2019-11-17
Aktywiści klimatyczni koncentrują się na złych rozwiązaniach   Lomborg   2019-11-16
Spirala islamskiego terroru   Koraszewski   2019-11-14
Żelazna Kopuła przechwytując rakiety zamyka usta uprawnionej krytyce Izraela     2019-11-11
Kiedy spotkania z historią gubią się w cyberprzestrzeni   Collins   2019-11-10
Niezrozumiana Palestyna   Marquardt-Bigman   2019-11-09
Coolidge i FDR mieli rację w sprawie pracowników państwowych i związków zawodowych   Jacoby   2019-11-07
Zakaz mowy nienawiści nie chroni Żydów ani przed jej przyczynami, ani skutkami   Amos   2019-11-07
Rozkład normalny i paranormalny   Koraszewski   2019-11-05
Milczący świadkowie w wojnie przeciwko Żydom   Chesler   2019-11-05
Pochowajcie Baghdadiego, ale nie jego zbrodnie   Collins   2019-11-03
Straszna wrzawa na ulicy Żydowskiej   Koraszewski   2019-11-02
Autonomia Palestyńska i jej pieniądze   Bedein   2019-11-01
Obwiniony przez fałszywe skojarzenie: Izrael ”w szczególności”   Plosker   2019-10-30
Kościół, który szerzy nienawiść   Pour   2019-10-26
Nie, Omar Barghouti nie jest współzałożycielem ruchu bojkotu, BDS   Steinberg   2019-10-25
Netanjahu, media i los izraelskiej demokracji   Glick   2019-10-23
Dlaczego nauki ścisłe są ścisłe, a nauki społeczne rozwiązłe?   Koraszewski   2019-10-23
Kolejny cios zadany przez ONZ prawom człowieka   Neuer   2019-10-21
Ogórkowi Żydzi w Paryżu   Lewin   2019-10-19
Palestyńczycy kradną elektryczność, a potem winią Izrael   Tawil   2019-10-18
Syryjskiej wojny domowej nie wywołała zmiana klimatu   Lomborg   2019-10-17
Syzyf znowu marzy   Landes   2019-10-16
Gra Teheranu w ciuciubabkę   Taheri   2019-10-15
BDS: odporny na rozsądek i wiedzę   MacEoin   2019-10-14
ISIS wraca pod skrzydła Turcji   Coughlin   2019-10-13
Pierwsze dymy w następnej wojnie bliskowschodniej   Frantzman   2019-10-12
Walczyli obok USA przez pięć lat, żeby zbombardował ich sojusznik USA z NATO   Frantzman   2019-10-11
Powrót nieumiarkowanych katolików i innych   Koraszewski   2019-10-09
Lekcje z północnej Syrii   Spyer   2019-10-09
Czy palestyńscy przywódcy chcą lepszego życia dla swojej ludności?   Toameh   2019-10-08
Rosjanie i Polacy raz jeszcze   i Andrzej Koraszewski   2019-10-07
Trzech skrajnie prawicowych przywódców zamierza stworzyć telewizję „zwalczającą islamofobię”   Frantzman   2019-10-07
Czy regulowanie antysemityzmu na kampusach jest cenzurą?   Tobin   2019-10-05
Turcja: Alarmująca rozprawa z dziennikarzami, rozpaczliwy apel do ONZ   Bulut   2019-10-03
Co następne dla Turcji? Broń jądrowa!   Bekdil   2019-10-01
Kolejne palestyńskie oszczerstwo o Izraelu i Żydach   Tawil   2019-09-29
Dlaczego Egipt nie chce pomóc Gazie   Toameh   2019-09-25
Kiedy muzułmanie prześladują gejów, jest to wina Żydów   Greenfield   2019-09-24
Jak despoci interpretują umowy z Zachodem   Tawil   2019-09-22
Dlaczego Arabowie nienawidzą Palestyńczyków   Toameh   2019-09-20
Brexit i jego efekty na Bliskim Wschodzie   Gross   2019-09-17
Dlaczego Izraelczycy nigdy nie zapomnieli swojego 9/11   Tobin   2019-09-16
Palestyńczycy: ofiary arabskiej dyskryminacji i rasizmu   Toameh   2019-09-09
Izraelczycy, Palestyńczycy i ”Love Island”   Tsalic   2019-09-08
Negocjacje USA-Taliban: śmiertelna pułapka Kataru   Carmon   2019-09-07
Niebezpieczny stalinizm „przebudzonych” na skrajnej lewicy   Dershowitz   2019-09-07
Czego amerykańscy Żydzi nie rozumieją o BDS   Greenfield   2019-09-06
Odwaga twierdzenia, że nie wszystkie kultury są równe   Hill   2019-09-05
Globalna nieodpowiedzialność: brak procesów ISIS za zbrodnie wojenne   Frantzman   2019-09-04
Czy Autonomia Palestyńska przygotowuje kolejną intifadę?   Tawil   2019-09-02
BBC przedstawia Izrael jako kraj, którego armia krzywdzi palestyńskie dzieci   Plosker   2019-08-29
Muzułmanie przeciwko antysemityzmowi   MacEoin   2019-08-28
W Absurdystanie bez zmian   Koraszewski   2019-08-27
Jak TRUMP rozpoczął wojnę domową między Hamasem a agendą ONZ   Greenfield   2019-08-27
Najdłużej istniejąca teoria spiskowa   MacEoin   2019-08-26
Dlaczego zachodni lewicowcy uwielbiają prawicowych ekstremistów za granicą?   Frantzman   2019-08-26
Iran: chłostanie martwego osła jest daremne   Taheri   2019-08-25
Palestyńczycy: co jest złego w budowaniu szpitala?   Tawil   2019-08-21
Czy Izrael jest państwem bliskowschodnim?   Koraszewski   2019-08-19
Czy Palestyńczycy w Gazie mogą zbuntować się przeciwko Hamasowi?   Toameh   2019-08-18
Chińczycy trzymają się mocno   Koraszewski   2019-08-17
Najnowszy horror ONZ: ignorowani uchodźcy chrześcijańscy   Bulut   2019-08-16
Państwo, naród, społeczeństwo   Koraszewski   2019-08-15
Zaślepienie w sprawie muzułmańskiego antysemityzmu   Julius   2019-08-15
Polowania na czarownice wymagają międzynarodowego działania   Igwe   2019-08-13
"Sprawiedliwość" jest dla lewicy antyizraelskim wytrychem. Nie ma nic wspólnego z prawdziwą sprawiedliwością.     2019-08-12
Barack Obama i ludobójstwa    Isaac   2019-08-10
Słabość cywilizacji i zderzenie barbarii z barbarią   Koraszewski   2019-08-09
Demon ISIS jest w nas wszystkich     2019-08-09
Coraz groźniejszy impas między cywilizacjami   MacEoin   2019-08-07
Dlaczego Palestyńczycy zaatakowali Saudyjczyka?   Toameh   2019-08-03
Jordania podziela obawy Izraela   Koraszewski   2019-08-02
Schadenfreude i skandal w UNRWA   Blum   2019-08-01
Szczęśliwe zakończenie dramatów palestyńczyka prześladowanego za uratowanie rannych Żydów   Blum   2019-07-31
Jordania, pokój i jak niewiele się naprawdę zmieniło   Roth   2019-07-30
Demaskowanie oszukańczych organizacji praw człowieka   Gerstenfeld   2019-07-24
Biafra kiedyś i w przyszłości?   Fitzgerald   2019-07-24
W BDS nie chodzi o bojkot. Chodzi o zamianę Izraela w państwo pariasa.     2019-07-23
Kocha, lubi, szanuje   Koraszewski   2019-07-22
Pora, by Europa przebolała ”najgorszą możliwą umowę”   Coughlin   2019-07-21
Zamienianie Holocaustu w metaforę   Greenfield   2019-07-20
Tylko nie nazywaj jej palestyńską Arabką!   Flatow   2019-07-19
Trzy „nie”, które ustawiły Bliski Wschód na drodze konfliktu   Lipman   2019-07-18
USA i Iran: Co NIE jest mądrą polityką   Rafizadeh   2019-07-16
Dziesięciolecia szczucia na brytyjskich Żydów   Collier   2019-07-16

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

SchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczySkomplikowana ewolucjaArgument neuroróżnorodnościNowe badanie pamięci długotrwałej


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk