Prawda

Wtorek, 20 lutego 2018 - 12:34

« Poprzedni Następny »


Problemem nie jest to, co dzieje się pod szkołami UNRWA


David Bedein 2017-11-12

Palestyńscy uczniowie ćwiczą w terrorystycznych tunelach, do których wejście jest często bezpośrednio pod ich szkołami. (Zdjęcie:REUTERS)
Palestyńscy uczniowie ćwiczą w terrorystycznych tunelach, do których wejście jest często bezpośrednio pod ich szkołami. (Zdjęcie:REUTERS)

UNRWA potępiła działania Hamasu pod szkołami UNRWA. 


Niemniej UNRWA milczy w sprawie działań Hamasu wewnątrz szkół UNRWA.    


Hamas, uznany za grupę terrorystyczną przez USA, ONZ, UE, Wielka Brytanię, Kanadę i Australię, od 1999 r. wygrywa kolejne wybory na przywództwo zarówno związku pracowników UNRWA, jak związku nauczycieli UNRWA.


Hamas wpływa na pokolenia potomków uciekinierów z wojny 1948 r., by walczyli w dżihadzie – świętej wojnie - o “prawo powrotu”, czyli odebrania wsi arabskich, które istniały przed 1948 rokiem.    


Nowe podręczniki używane w szkołach UNRWA uczą, że żydowska obecność w Palestynie jest “tymczasowa”. 


Od 2016 r. nazwa “Izrael” zniknęła z wszystkich tekstów UNRWA i zastąpiły ją słowa “syjonistyczna okupacja”. 


Podręczniki szkolne UNRWA wyliczają trzydzieści podburzających oskarżeń przeciwko Żydom, poczynając od przywłaszczenia sobie Palestyny i wygnania jej pierwotnych mieszkańców, poprzez dokonywanie masakr, mordowanie palestyńskich dzieci, zabijanie palestyńskich przywódców, agresję wobec sąsiadujących krajów arabskich, zniszczenie palestyńskich miast i wsi, profanowanie muzułmańskich i chrześcijańskich miejsc świętych, masowe aresztowania, próby wymazania palestyńskiej tożsamości i dziedzictwa kulturowego, zakładanie oblężenia Palestyńczyków przez barierę ochronną, niszczenie palestyńskiej gospodarki i szkodzenie palestyńskiemu społeczeństwu, a kończąc na utrwalaniu stanu ignorancji wśród Palestyńczyków i odpowiedzialności Izraela za przemoc w rodzinie palestyńskiej i narkomanię w społeczeństwie palestyńskim. 


Szkolne podręczniki UNRWA piszą o miejscach w Izraelu w granicach sprzed 1967 r., takich jak Akko, Hajfa i Jaffa, jako miastach, które mają zostać wyzwolone. 


Chociaż w podręcznikach UNRWA nie ma wyraźnego poparcia dla zamachów terrorystycznych na Izrael, uczniowie są pośrednio zachęcani do takich czynów, ponieważ wychwala się tam sprawców tych czynów, nazywanych “tymi, którzy poświęcili się (fidai)”.
 

Zabici podczas zamachów lub uwięzieni nazywani są odpowiednio “męczennikami” (szahid) i "więźniami wojennymi” (asir) i nieodmiennie są w tych podręcznikach wychwalani. Nowo wydane podręczniki na rok 2017 zachęcają dzieci, by naśladowały dzisiejszych terrorystów. 


Przywódczyni grupy terrorystycznej, która dokonała masakry trzydziestu pięciu mężczyzn, kobiet i dzieci w autobusie izraelskim na Szosie Nadbrzeżnej w 1978 r. jest w tych nowych podręcznikach przedstawiona jako bohaterka i męczennica.


Nowym tematem, który pojawia się po raz pierwszy w podręcznikach UNRWA w 2016 r. jest los Żydów w kraju po jego spodziewanym wyzwoleniu: usunięcie uzurpatora (Izraela) i eksterminacja pokonanych niedobitków obcokrajowców, czyli tych, którzy przeżyją spośród sześciu milionów Żydów żyjących dzisiaj w Izraelu. 


Nowy podręcznik UNRWA opisuje zamach na izraelski autobus obrzucony koktajlami Mołotowa jako "grillowanie".


Przejęcie przez Hamas instytucji i personelu UNRWA powinno wywołać dzwonki alarmowe z powodu możliwości, że 1,2 miliarda dolarów podarowanych przez 68 narodów może finansować płace terrorystów Hamasu. 


Islamski Blok Hamasu działa w szkołach prowadzonych przez UNRWA w Gazie we współpracy i z poparciem personelu i kierownictwa szkół UNRWA. 


Islamski Blok w szkołach UNRWA, znany jako "Al-Kutla Al-Islamija" (Islamski Blok), jest oficjalnym skrzydłem Hamasu, które kieruje programami edukacyjnymi w szkołach UNRWA w Gazie, Judei, Samarii i Jerozolimie, od szkół podstawowych do gimnazjów.   


23 marca 2017 r. Islamski Blok, prowadził specjalny program dla szkół w północnej Gazie, w ramach którego zorganizował szereg aktywności uczniowskich dla zaznaczenia 13. rocznicy “męczeństwa” szejka Ahmeda Jassina, założyciela Hamasu. 


W szkole UNRWA Al Fakhoura Blok zorganizował radiowe stanowisko informacyjne dla uczczenia pamięci “męczeństwa” szejka Ahmeda Jassina. 


17 września 2017 r. członkowie Islamskiego Bloku odwiedzili gimnazjum UNRWA w Chan Junes i wraz z dyrektorem szkoły, Muamarem Irhimem Al-Farą, poprowadzili ceremonię otwarcia roku szkolnego. 


19 września 2017 r. członkowie Islamskiego Bloku w gimnazjum C prowadzonym przez UNRWA, w szalikach Hamasu zorganizowali przed szkołą zawody dla uczniów. 


Dla odparcia pogłosek o zmianach w programie nauczania UNRWA, związki pracowników UNRWA w Gazie, Judei, Samarii i Jerozolimie wydały wspólne oświadczenie 23 kwietnia 2017 r., z ostrym sprzeciwem wobec informacji z 18 marca 2017 r., przypisywanej UNRWA, podanej przez izraelską administrację cywilną o zmianach w programie nauczania UNRWA, włącznie z usunięciem mapy Palestyny, która ignoruje istnienie państwa Izrael. 
  

Oświadczenie brzmiało: “Zmiana programu nauczania jest kwestią narodową par excellence. Nie pozwolimy nikomu, kimkolwiek jest, na kwestionowanie Palestyny, mapy Palestyny, Al-Kuds [Jerozolimy], uchodźców i [nie pozwolimy] na politykę prania mózgów naszym dzieciom”.


Niedawne wszechstronne badanie dra Arnona Groissa podręczników Autonomii Palestyńskiej używanych w szkołach UNRWA pokazało, że zawierają one treści zachęcające do trzymania się „prawa powrotu” dla uchodźców palestyńskich i ich potomków do państwa Izrael i do walki zbrojnej. 


Program szkolny używany obecnie w szkołach UNRWA obejmuje uczenie piosenek, które podkreślają powrót uchodźców dzięki przemocy i wspominają w tym kontekście dżihad, przedstawiają walkę zbrojną jako jedyny sposób wyzwolenia Palestyny i gloryfikują w tym kontekście męczeństwo jako szlachetną śmierć. 


Niezbędne jest natychmiastowe, niezależne dochodzenie, by zająć się obecnością palestyńskich grup terrorystycznych w UNRWA, używaniem obiektów UNRWA do ataków terrorystycznych i magazynowania rakiet, jak również przekazywaniem wyposażenia UNRWA organizacjom terrorystycznym i, co nie najmniej ważne, indoktrynacją do wojny kolejnych pokoleń. 


Środki pomocowe dla UNRWA od 68 krajów powinny być obłożone warunkami zmiany programu nauczania, który obecnie uczy wojny, usunięcia terrorystów z listy płac tej agendy ONZ i zobowiązania do rehabilitowania uchodźców w porządnych, nowych osiedlach bez czekania na rozwiązanie polityczne, którego nie widać.


Choć niektóre narody dające środki na UNRWA mogą nie być pro-izraelskie, trudno wyobrazić sobie, by jakikolwiek zachodni, demokratyczny naród podpisywałby się pod programem edukacyjnym, który w obiektach ONZ propaguje wojnę totalną.

 

What goes on under the surface of UNRWA schools in not the problem

Israel National News, 2 listopada 2017

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaDavid Bedein

Dziennikarz kierujący Israel Resource News Agency oraz Center for Near East Policy Research. Autor książki Where has all the flour gone: The whims and waste of UNRWA refugee policy. Bedein nakręcił również wiele filmów.

Przeprowadził się do Izraela z USA w roku 1970.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 971 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Każdy naród powinien uchwalić prawa przeciwko fatwom   Nasreen   2018-02-19
Potworności, o których nikt nie mówi   Toameh   2018-02-19
Kryzys humanitarny w Gazie   Adam   2018-02-18
Irańska “Opowieść podręcznej” i etnocentryzm #MeToo   Frantzman   2018-02-17
Długi spacer z cudzymi myślami   Koraszewski   2018-02-16
Czy afrykańscy migranci powinni dostać pozwolenie na pozostanie w Izraelu?   Rosenthal   2018-02-16
Oświecenie: Rozum jest niezbywalny    Pinker   2018-02-15
Mroczny sekret dwulicowych akademików   Meotti   2018-02-13
Libańczycy zapłacą za grzech pierworodny Arabów   Maroun   2018-02-12
Polska, Izrael i Holocaust   Tsalic   2018-02-11
Jak nie upamiętniać Holocaustu   Rosenthal   2018-02-09
Holenderscy łowcy Żydów, którzy udzielili olbrzymiej pomocy nazistom   Gerstenfeld   2018-02-07
Niedobrze mi się robi na widok hidżabu, prawa szariatu, policji szariatu   Rafizadeh   2018-02-04
Co trzeba wiedzieć o obecnym trudnym położeniu Izraela    Flatow   2018-02-03
Konflikt arabsko-izraelski – dlaczego nie ma pokoju?   Kemp   2018-02-02
Zapomniani więźniowie sumienia   Koraszewski   2018-02-01
Prawa człowieka są uniwersalne, Amnesty. Także prawa Żydów   Nawaz   2018-02-01
Czy Oxfam popiera terror?    Clarfield   2018-01-28
Czy Trump zakończy problem palestyńskich uchodźców?   Rosenthal   2018-01-27
Tsunami w świecie arabskim   Kedar   2018-01-26
Muzułmańskie prześladowania chrześcijan: “Wyznawcy krzyża, zabijemy was wszystkich”   Ibrahim   2018-01-25
Urojenie dwóch państw jest największą przeszkodą dla pokoju    i Bruce Abramson   2018-01-24
W Gazie kolejna niewidzialna rakieta, która “spadła za blisko” i zniszczyła dom palestyńskich Arabów   Roth   2018-01-23
Takiej wody nie piłem jak żyję…   Koraszewski   2018-01-22
Korzenie BDS są zanurzone w antysemityzmie   Marquardt-Bigman   2018-01-22
Przestańcie “rozumieć” Palestyńczyków    Yemini   2018-01-19
Jak @UNRWA łamie najbardziej podstawową regułę NGO: "Nie czyń szkody"     2018-01-16
Czy wolno krytykować Unię Europejską?   Koraszewski   2018-01-15
Dlaczego Trump zdobywa poparcie na syjonistycznej lewicy?   Maroun   2018-01-15
Religia, kultura, mentalność i wartości   Koraszewski   2018-01-13
Arabski św. Mikołaj rozdaje granaty i bomby   Saif   2018-01-13
Arabski apartheid uderza w Palestyńczyków   Toameh   2018-01-12
Jak zakończyć finansowanie ONZ   Bolton   2018-01-08
Palestyńczycy: gdzie oni się podziali?   Bryen   2018-01-07
Myślenie stadne versus myślenie zbiorowe   Koraszewski   2018-01-06
Tolerancja Europy wobec terrorystów   Greenfield   2018-01-06
Kto jest najbardziej purytański?   Meotti   2018-01-05
Irańczycy przeciwko irańskiemu reżimowi      2018-01-03
Arabscy autorzy o kurdyjskim referendum     2018-01-02
Czego chcą Palestyńczycy? Widziane z Malezji   Lau   2017-12-31
Islamistyczne reżimy przejmują UNESCO   Meotti   2017-12-28
Wielka Brytania: Perwersja sprawiedliwości   Khan   2017-12-26
„Arabska ulica” wybucha w Europie   Murray   2017-12-23
Do czego wzywa imam w New Jersey?     2017-12-22
Nowy, irański porządek świata     2017-12-21
“Wdowy ISIS” i mit o niewinnych kobietach dżihadystkach   Frantzman   2017-12-20
Reakcje w Iranie na oświadczenie Trumpa     2017-12-19
Wielki palestyński szantaż. Czy Arabowie mają dość?   Tawil   2017-12-18
Erdogan: Nie ma umiarkowanego islamu   Bekdil   2017-12-17
Europa znowu walczy o pokój   Koraszewski   2017-12-16
Przestępstwo: Spacerowanie będąc Żydem   Flatow   2017-12-15
Czy kobiety rzeczywiście są ofiarami? Cztery kobiety dorzucają swoje zdanie      2017-12-15
Dla młodzieży priorytetem jest rolnictwo   Lomborg   2017-12-14
Postęp i historia idąca zygzakiem   Taheri   2017-12-14
Niebezpieczna nuklearna „dyplomacja” Rosji   Ghoshal   2017-12-12
Wiadomość z ostatniej chwili: Jerozolima nie jest w ogniu!   Tawil   2017-12-12
Gdyby Izrael był normalnym krajem   Gerstman   2017-12-11
Dlaczego Trump ma rację uznając, że Jerozolima jest stolicą Izraela?   Dershowitz   2017-12-10
Ci, którzy oddali życie za przekonania   Koraszewski   2017-12-09
Czy Donald Trump podważył watykański paradygmat?   Koraszewski   2017-12-08
Czy “Guardian” zawsze musi kłamać?   White   2017-12-07
Afryka: droga naprzód   Charai   2017-12-06
Dżihadystyczny terror nie potrzebuje wymówek   Yemini   2017-12-06
Barbie w hidżabie: użyteczni idioci kulturowego dżihadu   Bergman   2017-12-05
Liban: czyli “oszukaj i niczego nie zmieniaj”   Taheri   2017-12-04
Kiedy stworzono "naród palestyński"? Google ma odpowiedź   Grumberg   2017-12-03
Jak dziesięciu (durnych) demokratycznych członków Kongresu zachęca do posługiwania się dziećmi-terrorystami   Dershowitz   2017-11-29
Masowy morderca Charles Manson i masowa morderczyni Ahlam Tamimi: kto jest większym potworem?   Roth   2017-11-28
Chomsky i mit natychmiastowej ekspertyzy   Frantzman   2017-11-27
Niemożliwa umowa stulecia   Begin   2017-11-27
Rzeczywistym wrogiem Izraela jest Rosja   Linn   2017-11-26
Cywilizacja zniszczona przez obojętność Zachodu?   Meotti   2017-11-25
Hipokryzja odwołań i bojkotów   Yemini   2017-11-24
Czego uczą w islamskich szkołach i w meczetach na Zachodzie?   Bulut   2017-11-23
Zmowa Europy z Palestyńczykami w zawłaszczaniu ziemi   Blum   2017-11-22
Wróg otwiera bramę     2017-11-21
Dymią kominy, dym nad Dąbrową…   Koraszewski   2017-11-20
Kanarek w kopalni   Lewin   2017-11-20
Zachować żydowskie państwo   Rosenthal   2017-11-19
Kto płaci Palestyńczykom rzucającym kamienie!   Flatow   2017-11-18
Liban: długi lament nad narodem z lewego łoża   Maroun   2017-11-17
Jak Iran próbował zamienić państwa arabskie w widma   Taheri   2017-11-16
Czy wielokulturowość jest utopią?   Koraszewski   2017-11-15
Amerykański plan pokojowy dla Bliskiego Wschodu?   Tawil   2017-11-15
Dawa: sianie nasion nienawiści   Bergman   2017-11-14
Ignorujemy islamizm na własną zgubę   Maroun   2017-11-13
Problemem nie jest to, co dzieje się pod szkołami UNRWA   Bedein   2017-11-12
Tunele terroru i obrzucanie się błotem   Collins   2017-11-11
Cztery dekady irańskiej nienawiści     2017-11-10
Każdy naród ma swoją “Nakbę”   Yemini   2017-11-09
Niespodzianka! Badanie wykazuje, że islamski terroryzm jest islamski   Bergman   2017-11-08
Rewolucyjny romantyzm wiecznie żywy   Koraszewski   2017-11-07
Dlaczego jesteśmy w Nigrze?   Bryen   2017-11-07
Stalinowskie czystki Erdogana w Turcji   Meotti   2017-11-06
Milicje a palestyńskie “pojednanie”   Toameh   2017-11-04
Kryzys uchodźców Rohingja: rola islamistycznych terrorystów   Franklin   2017-11-03
Demistyfikacja Deklaracji Balfoura   Tsalic   2017-11-02
Dlaczego tak wielu twierdzi, że Iran stosuje się do porozumienia, skoro dowody pokazują, że tego nie robi?   Dershowitz   2017-11-01
Wielkie manewry na globalnej scenie   Koraszewski   2017-10-31
Europa: dziennikarze przeciwko wolności słowa   Bergman   2017-10-31

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Alternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczySkomplikowana ewolucjaArgument neuroróżnorodnościNowe badanie pamięci długotrwałejŚciganie bluźnierstwaRyby jaskinioweAutyzmOd niepamiętnych czasówTunezyjczycy przeciw złemu prawuDrugie prawo termodynamikiPochwała ignorancjMistyfikacja SokalaIntronizacja ChrystusaObama chrzescijanieSzelest liściCzego wam nie pokazują?Rozdzielenie religii i państwaTrwa ewolucyjne upokorzenie archeopteryksaTrucizna, kamuflaż i tęcza ewolucjiReligia zdrowego rozsądkuKto się boi czarnego luda?Land of the pureświecące rybyLewica klania sieNis zgubicReligia piekloNienawisc


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk