Prawda

Środa, 12 grudnia 2018 - 00:32

« Poprzedni Następny »


Problemem nie jest to, co dzieje się pod szkołami UNRWA


David Bedein 2017-11-12

Palestyńscy uczniowie ćwiczą w terrorystycznych tunelach, do których wejście jest często bezpośrednio pod ich szkołami. (Zdjęcie:REUTERS)
Palestyńscy uczniowie ćwiczą w terrorystycznych tunelach, do których wejście jest często bezpośrednio pod ich szkołami. (Zdjęcie:REUTERS)

UNRWA potępiła działania Hamasu pod szkołami UNRWA. 


Niemniej UNRWA milczy w sprawie działań Hamasu wewnątrz szkół UNRWA.    


Hamas, uznany za grupę terrorystyczną przez USA, ONZ, UE, Wielka Brytanię, Kanadę i Australię, od 1999 r. wygrywa kolejne wybory na przywództwo zarówno związku pracowników UNRWA, jak związku nauczycieli UNRWA.


Hamas wpływa na pokolenia potomków uciekinierów z wojny 1948 r., by walczyli w dżihadzie – świętej wojnie - o “prawo powrotu”, czyli odebrania wsi arabskich, które istniały przed 1948 rokiem.    


Nowe podręczniki używane w szkołach UNRWA uczą, że żydowska obecność w Palestynie jest “tymczasowa”. 


Od 2016 r. nazwa “Izrael” zniknęła z wszystkich tekstów UNRWA i zastąpiły ją słowa “syjonistyczna okupacja”. 


Podręczniki szkolne UNRWA wyliczają trzydzieści podburzających oskarżeń przeciwko Żydom, poczynając od przywłaszczenia sobie Palestyny i wygnania jej pierwotnych mieszkańców, poprzez dokonywanie masakr, mordowanie palestyńskich dzieci, zabijanie palestyńskich przywódców, agresję wobec sąsiadujących krajów arabskich, zniszczenie palestyńskich miast i wsi, profanowanie muzułmańskich i chrześcijańskich miejsc świętych, masowe aresztowania, próby wymazania palestyńskiej tożsamości i dziedzictwa kulturowego, zakładanie oblężenia Palestyńczyków przez barierę ochronną, niszczenie palestyńskiej gospodarki i szkodzenie palestyńskiemu społeczeństwu, a kończąc na utrwalaniu stanu ignorancji wśród Palestyńczyków i odpowiedzialności Izraela za przemoc w rodzinie palestyńskiej i narkomanię w społeczeństwie palestyńskim. 


Szkolne podręczniki UNRWA piszą o miejscach w Izraelu w granicach sprzed 1967 r., takich jak Akko, Hajfa i Jaffa, jako miastach, które mają zostać wyzwolone. 


Chociaż w podręcznikach UNRWA nie ma wyraźnego poparcia dla zamachów terrorystycznych na Izrael, uczniowie są pośrednio zachęcani do takich czynów, ponieważ wychwala się tam sprawców tych czynów, nazywanych “tymi, którzy poświęcili się (fidai)”.
 

Zabici podczas zamachów lub uwięzieni nazywani są odpowiednio “męczennikami” (szahid) i "więźniami wojennymi” (asir) i nieodmiennie są w tych podręcznikach wychwalani. Nowo wydane podręczniki na rok 2017 zachęcają dzieci, by naśladowały dzisiejszych terrorystów. 


Przywódczyni grupy terrorystycznej, która dokonała masakry trzydziestu pięciu mężczyzn, kobiet i dzieci w autobusie izraelskim na Szosie Nadbrzeżnej w 1978 r. jest w tych nowych podręcznikach przedstawiona jako bohaterka i męczennica.


Nowym tematem, który pojawia się po raz pierwszy w podręcznikach UNRWA w 2016 r. jest los Żydów w kraju po jego spodziewanym wyzwoleniu: usunięcie uzurpatora (Izraela) i eksterminacja pokonanych niedobitków obcokrajowców, czyli tych, którzy przeżyją spośród sześciu milionów Żydów żyjących dzisiaj w Izraelu. 


Nowy podręcznik UNRWA opisuje zamach na izraelski autobus obrzucony koktajlami Mołotowa jako "grillowanie".


Przejęcie przez Hamas instytucji i personelu UNRWA powinno wywołać dzwonki alarmowe z powodu możliwości, że 1,2 miliarda dolarów podarowanych przez 68 narodów może finansować płace terrorystów Hamasu. 


Islamski Blok Hamasu działa w szkołach prowadzonych przez UNRWA w Gazie we współpracy i z poparciem personelu i kierownictwa szkół UNRWA. 


Islamski Blok w szkołach UNRWA, znany jako "Al-Kutla Al-Islamija" (Islamski Blok), jest oficjalnym skrzydłem Hamasu, które kieruje programami edukacyjnymi w szkołach UNRWA w Gazie, Judei, Samarii i Jerozolimie, od szkół podstawowych do gimnazjów.   


23 marca 2017 r. Islamski Blok, prowadził specjalny program dla szkół w północnej Gazie, w ramach którego zorganizował szereg aktywności uczniowskich dla zaznaczenia 13. rocznicy “męczeństwa” szejka Ahmeda Jassina, założyciela Hamasu. 


W szkole UNRWA Al Fakhoura Blok zorganizował radiowe stanowisko informacyjne dla uczczenia pamięci “męczeństwa” szejka Ahmeda Jassina. 


17 września 2017 r. członkowie Islamskiego Bloku odwiedzili gimnazjum UNRWA w Chan Junes i wraz z dyrektorem szkoły, Muamarem Irhimem Al-Farą, poprowadzili ceremonię otwarcia roku szkolnego. 


19 września 2017 r. członkowie Islamskiego Bloku w gimnazjum C prowadzonym przez UNRWA, w szalikach Hamasu zorganizowali przed szkołą zawody dla uczniów. 


Dla odparcia pogłosek o zmianach w programie nauczania UNRWA, związki pracowników UNRWA w Gazie, Judei, Samarii i Jerozolimie wydały wspólne oświadczenie 23 kwietnia 2017 r., z ostrym sprzeciwem wobec informacji z 18 marca 2017 r., przypisywanej UNRWA, podanej przez izraelską administrację cywilną o zmianach w programie nauczania UNRWA, włącznie z usunięciem mapy Palestyny, która ignoruje istnienie państwa Izrael. 
  

Oświadczenie brzmiało: “Zmiana programu nauczania jest kwestią narodową par excellence. Nie pozwolimy nikomu, kimkolwiek jest, na kwestionowanie Palestyny, mapy Palestyny, Al-Kuds [Jerozolimy], uchodźców i [nie pozwolimy] na politykę prania mózgów naszym dzieciom”.


Niedawne wszechstronne badanie dra Arnona Groissa podręczników Autonomii Palestyńskiej używanych w szkołach UNRWA pokazało, że zawierają one treści zachęcające do trzymania się „prawa powrotu” dla uchodźców palestyńskich i ich potomków do państwa Izrael i do walki zbrojnej. 


Program szkolny używany obecnie w szkołach UNRWA obejmuje uczenie piosenek, które podkreślają powrót uchodźców dzięki przemocy i wspominają w tym kontekście dżihad, przedstawiają walkę zbrojną jako jedyny sposób wyzwolenia Palestyny i gloryfikują w tym kontekście męczeństwo jako szlachetną śmierć. 


Niezbędne jest natychmiastowe, niezależne dochodzenie, by zająć się obecnością palestyńskich grup terrorystycznych w UNRWA, używaniem obiektów UNRWA do ataków terrorystycznych i magazynowania rakiet, jak również przekazywaniem wyposażenia UNRWA organizacjom terrorystycznym i, co nie najmniej ważne, indoktrynacją do wojny kolejnych pokoleń. 


Środki pomocowe dla UNRWA od 68 krajów powinny być obłożone warunkami zmiany programu nauczania, który obecnie uczy wojny, usunięcia terrorystów z listy płac tej agendy ONZ i zobowiązania do rehabilitowania uchodźców w porządnych, nowych osiedlach bez czekania na rozwiązanie polityczne, którego nie widać.


Choć niektóre narody dające środki na UNRWA mogą nie być pro-izraelskie, trudno wyobrazić sobie, by jakikolwiek zachodni, demokratyczny naród podpisywałby się pod programem edukacyjnym, który w obiektach ONZ propaguje wojnę totalną.

 

What goes on under the surface of UNRWA schools in not the problem

Israel National News, 2 listopada 2017

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaDavid Bedein

Dziennikarz kierujący Israel Resource News Agency oraz Center for Near East Policy Research. Autor książki Where has all the flour gone: The whims and waste of UNRWA refugee policy. Bedein nakręcił również wiele filmów.

Przeprowadził się do Izraela z USA w roku 1970.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 1185 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Ciemności znowu kryją ziemię   Koraszewski   2018-12-11
Palestyńczycy, o których nikt nie mówi   Tawil   2018-12-09
ONZ odrzuca rezolucję potępiającą terroryzm Hamasu   Koraszewski   2018-12-08
Sprawa palestyńska jest „islamska”     2018-12-07
Gdzie był UNIFIL, kiedy Hezbollah kopał tunel terroru?   Amos   2018-12-06
Pryncypialność i elastyczność w rozwiązywaniu problemów społecznych   Koraszewski   2018-12-05
Kindertransport – okazjonalna wielkoduszność   Gur   2018-12-04
List dra Denisa MacEoina do Edinburgh University Students' Association   MacEoin   2018-12-02
"Palestyna" urojona   Chesler   2018-12-01
Izrael i Jazydzi   Frantzman   2018-11-29
Nowy niebezpieczny zakręt Unii Europejskiej   Murray   2018-11-27
Kochaj Bliźniego   Lewin   2018-11-26
Żydzi Afryki Północnej pod rządami muzułmańskimi   Blum   2018-11-25
Jak saudyjskie „dary" dla amerykańskich uniwersytetów wybielają religię   Ibrahim   2018-11-23
Bardzo głupia decyzja Airbnb   Maroun   2018-11-22
”Independent”: 3700 słów przyjaznej Hamasowi propagandy   Levick   2018-11-20
Palestyńskie groźby wobec arabskiej normalizacji stosunków z Izraelem   Toameh   2018-11-17
Skandal za kulisami zakazu neonikotynoidów   Ridley   2018-11-17
Powyborcza zaduma: Dokąd zmierzasz Ameryko? Dokąd zmierzacie amerykańscy Żydzi?   Chesler   2018-11-14
Sto lat nowej Europy   Koraszewski   2018-11-13
Antysemityzm jest przede wszystkim nienawiścią, polityka jest tylko wymówką     2018-11-11
Jak Izrael mógłby zwyciężyć w dzisiejszym asymetrycznym konflikcie   Rosenthal   2018-11-10
Mord w Stambule i walka o supremację w świecie sunnickim   Carmon   2018-11-08
Brutalne przebudzenie z palestyńskiego snu   Kedar   2018-11-06
Jesień oświecenia, czyli powszechne zniechęcenie do logiki   Koraszewski   2018-11-05
Pakistan: Asia Bibi uniewinniona po latach oczekiwania na śmierć za ”bluźnierstwo”   Meotti   2018-11-01
Funkcjonariusz z Gazy: HAMAS i FATAH zamienili naszych ludzi w żebraków   Toameh   2018-10-30
”Saudyjska afera” w Stambule ujawnia rywalizację sunnicko sunnicką   Bekdil   2018-10-27
Orzeczenie sprzeczne z rozsądkiem   Yemini   2018-10-26
Prawo, religia i sekularyzacja  w Nigerii   Igwe   2018-10-22
Chrześcijanie skazani na śmierć pod prawem szariatu   Rafizadeh   2018-10-22
Czasem Internet może korygować fake news, a nie tylko je szerzyć   Gross   2018-10-21
Kiepsko skrywany antysemityzm Facebooka   Maroun   2018-10-16
Turcja buduje meczety, likwiduje chrześcijaństwo   Bulut   2018-10-15
Skrzyżowanie Netzarim i narodziny Fake News   Landes   2018-10-14
Wierzę tej palestyńskiej nastolatce   Flatow   2018-10-12
Polityczne paradoksy więzi niemiecko-izraelskich   Sucharewicz   2018-10-11
Narodowe prawo Izraela i palestyńskie kłamstwa   Tawil   2018-10-10
Czy oczekiwanie od Arabów mniej niż od Żydów jest w porządku?   Maroun   2018-10-09
Dzisiaj opublikowana książka   Novella   2018-10-09
”Antysyjonizm” traktuje o Żydach, głupcze!   Tsalic   2018-10-08
Szwecja – schronieniem przestępców   Bergman   2018-10-07
A gdyby Kavanaugh był libaralnym muzułmaninem oskarżonym o terroryzm?   Dershowitz   2018-10-06
Na marginesie tegorocznej Nagrody Pokojowej Nobla     2018-10-06
Przekłuwanie mitu palestyńskich uchodźców   Rosenthal   2018-10-05
Chińska medycyna i policja myśli   Novella   2018-10-05
Trzy „nie” Palestyńczyków: co mają na myśli   Tawil   2018-10-04
Uderzający rasizm Autonomii Palestyńskiej   Bergman   2018-10-03
”Antyimperializm” i apologetyka morderstwa   Sixsmith   2018-10-03
Kto napisał te słowa o Jerozolimie?   Gross   2018-10-02
Samobójcza nienawiść Europy do Ameryki   Koraszewski   2018-10-01
Refleksje o Oslo i procesie pokojowym   Collins   2018-10-01
Dlaczego nie mogę krytykować własnej religii?   Rafizadeh   2018-09-30
Przywódca Hamasu przyznaje, że protesty graniczne są zainscenizowane, nikogo to nie obchodzi   Bergman   2018-09-28
Czy sztuczna inteligencja zapewni nam sztuczny racjonalizm?   Koraszewski   2018-09-25
Dlaczego Żydzi są rdzenną ludnością Palestyny – a Arabowie nie są   Amos   2018-09-25
Wyznanie: od 15 lat leczę się z islamofobii   Lindenberg   2018-09-24
Niewidomy w Betlejem   Flatow   2018-09-23
Co myślą palestyńscy Arabowie?   Roth   2018-09-21
To ”oni”, a nie ”on” zabili Ari Fulda   Peter   2018-09-20
Jak „New York Times” wybiela radykalny islam   Emerson   2018-09-18
Czas zakończyć fałszywą i krzywdzącą narrację   Rosenthal   2018-09-16
Dlaczego Clintonowie dzielili scenę z Farrakhanem?   Dershowitz   2018-09-15
Czy Facebook wspomaga radykalizm?   Rosenthal   2018-09-14
Abbas popełnia te same błędy, co Arafat     2018-09-14
Mosad w Paryżu, albo jak francuska prasa denuncjuje francuskich Żydów   Lewin   2018-09-10
Konfederacja jordańsko-palestyńska – dlaczego nie?   Yemini   2018-09-07
UNRWA i Żydzi   Julius   2018-09-06
Netanjahu, tragicznie, ma rację – Świat nie chroni słabych   Frantzman   2018-09-05
Jerozolima: dlaczego przywódcy palestyńscy mówią ”nie głosujcie”   Tawil   2018-09-04
YouTube blokuje ujawnianie antysemityzmu     2018-09-02
Podział Francji przez Macrona?   Mamou   2018-09-01
Fałszywi sojusznicy Ameryki w Zatoce    Bekdil   2018-08-31
Sfabrykowany kryzys humanitarny UNRWA   Bedein   2018-08-24
Mauretania: USA muszą żądać natychmiastowego uwolnienia przed wyborami kandydata ruchu przeciwko niewolnictwu   Blum   2018-08-23
Wielka Brytania: Dyskryminacja wobec chrześcijańskich uchodźców   Bergman   2018-08-22
Arabski dwugłos o pokoju na Bliskim Wschodzie     2018-08-21
Izrael – nie ma takiego państwa   Koraszewski   2018-08-20
Wybielanie skrajnie prawicowego charakteru partii politycznych na Bliskim Wschodzie   Frantzman   2018-08-20
Wielka Brytania wita ekstremistów – raz za razem   Murray   2018-08-18
Demokratyczna republika Somalilandu    Clarfield   2018-08-16
Chomsky nazywa rosyjską ingerencję dowcipem – zgadnijcie, kogo obwinia?   Dershowitz   2018-08-09
Mój problem z białością   Valdary   2018-08-08
O demokracji   Rosenthal   2018-08-07
Walka z ogniem pod ogniem     2018-08-06
Arabski polityk: Arabowie przegrali wojny i muszą zapłacić cenę     2018-08-05
Znów więcej „Nigdy więcej”   Koraszewski   2018-08-04
Turcja Erdoğana: niechciana w ziemiach arabskich   Bekdil   2018-08-02
Syryjscy działacze o Ahed Tamimi   Frantzman   2018-08-01
Wielkie urojenie brytyjskiego Foreign Office   Murray   2018-07-31
Spustoszenie i zaprzeczenie: Kambodża i akademicka lewica   Blackwell   2018-07-28
Perwersyjna i nikczemna broń - palestyńscy uchodźcy   Rosenthal   2018-07-27
Gdzie Rzym, gdzie Krym, czyli słów kilka o spotkaniach na szczytach   Koraszewski   2018-07-26
 Elektroniczne papierosy i ograniczanie szkód   Ridley   2018-07-25
Żydzi i marzenie wszystkich rdzennych ludów   Bellerose   2018-07-25
Niewypowiedziane wojny przeciwko Izraelowi: Niemcy Wschodnie i skrajna lewica Niemiec Zachodnich w latach 1967-1981: Wywiad z Jeffreyem Herfem   Herf   2018-07-24
Jak Richard Dawkins rasistą został   Koraszewski   2018-07-23
Czego chcą Arabowie? W co wierzą? Co myślą?   Roth   2018-07-23
Po co Izraelowi konstytucja?   Koraszewski   2018-07-22
Historia udaremnionego zamachu terrorystycznego   Rafizadeh   2018-07-20

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczySkomplikowana ewolucjaArgument neuroróżnorodnościNowe badanie pamięci długotrwałejŚciganie bluźnierstwaRyby jaskinioweAutyzmOd niepamiętnych czasówTunezyjczycy przeciw złemu prawuDrugie prawo termodynamikiPochwała ignorancjMistyfikacja SokalaIntronizacja Chrystusa


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk