Prawda

Piątek, 1 marca 2024 - 05:24

« Poprzedni Następny »


Nagroda administracji Bidena dla Iranu w wysokości 10 miliardów dolarów: tylko małe podziękowanie za zorganizowanie wojny, zranienie 56 żołnierzy amerykańskich i próbę wypędzenia USA z Bliskiego Wschodu.


Majid Rafizadeh 2023-11-23

<span>Z perspektywy reżimu irańskiego unicestwienie Izraela i Żydów byłoby prawdopodobnie poważnym przełomem, zapewniającym im dominację nad światem muzułmańskim, nawet większą niż ma Arabia Saudyjska. Na zdjęciu irańska rakieta balistyczna średniego zasięgu typu Szabab-3. (Źródło obrazu: Wikipedia)</span>
Z perspektywy reżimu irańskiego unicestwienie Izraela i Żydów byłoby prawdopodobnie poważnym przełomem, zapewniającym im dominację nad światem muzułmańskim, nawet większą niż ma Arabia Saudyjska. Na zdjęciu irańska rakieta balistyczna średniego zasięgu typu Szabab-3. (Źródło obrazu: Wikipedia)

Komu potrzebna Pokojowa Nagroda Nobla, skoro można otrzymać Nagrodę Wojenną Bidena? Zgadza się, administracja Bidena ogłosiła w tym tygodniu, że planuje przekazać reżimowi irańskiemu kolejne 10 miliardów dolarów w postaci odmrożonych aktywów z Omanu, najwyraźniej jako mały dowód wdzięczności za rozpoczęcie brutalnej wojny na Bliskim Wschodzie i zaatakowanie wojsk amerykańskich w regionie co najmniej 56 razy, raniąc dziesiątki żołnierzy amerykańskich w ciągu zaledwie jednego miesiąca!

Całkowita liczba ataków reżimu irańskiego na wojska amerykańskie od objęcia urzędu przez prezydenta USA Joe Bidena wynosi (jak dotąd) 139 razy, 83 przed marcem i 56 od tego czasu. Te nowe 10 miliardów dolarów stanowi dodatek do wcześniejszych „blisko 60 miliardów dolarów”, które już przekazały reżimowi, nie egzekwując wobec niego sankcji.


Jedna z bajek krążących w mediach głosi, że fundusze zostaną wykorzystane wyłącznie na „cele humanitarne”. Jak wie nawet twój kot, uwalnia to po prostu inne fundusze, które zostałyby wykorzystane na cele humanitarne, na zrobienie czegokolwiek innego, czego chcą mułłowie – jak już ogłosili w sprawie wcześniejszej umowy o wartości 6 miliardów dolarów, która podobno została po cichu „chwilowo” wstrzymana. Do priorytetów mułłów bez wątpienia należy dalsze finansowanie ich zastępczych milicji – wyrafinowany przykład zlecania innym ludziom umierania za ciebie. Do ich pełnomocników należą Hamas, Hezbollah i Huti, z których wszyscy od 7 października sprzysięgli się przeciwko Izraelowi, podczas gdy mułłowie siedzą w domu i obserwują. Jeśli w tym procesie zginie milion Palestyńczyków i Izraelczyków, dla mułłów to przynajmniej nie byli Irańczycy. Specjalne fundusze, które uwolnią te nowe 10 miliardów dolarów, można teraz wykorzystać do zakończenia produkcji bomby atomowej mułłów – aby zagrozić ich sunnickim sąsiadom w Zatoce Perskiej, w Europie, a przede wszystkim „Wielkiemu Szatanowi”, Stanom Zjednoczonym. Irańskie plany utarcia nosa „Wielkiemu Szatanowi” (i innym) są już realizowane na Kubie i w całej Ameryce Południowej. Na początku tego miesiąca Izrael pomógł Brazylii udaremnić atak wspieranej przez Iran grupy terrorystycznej Hezbollah na brazylijskich Żydów.


Jak przypomniała
 światu w tym tygodniu irańska dysydentka i nominowana do Nagrody Nobla Masih Alinejad : „...dla Republiki Islamskiej wyeliminowanie Izraela jest sprawą humanitarną!”


Administracja Bidena może mieć nadzieję, że przekupi irańskich mułłów, aby nie wstrząsali Bliskim Wschodem jeszcze bardziej aż do wyborów prezydenckich w USA 5 listopada 2024 r. – jeśli jednak Zachód nie uzna smutnego faktu, że płatności, ustępstwa i ugłaskiwanie jedynie ośmielają teokratyczny establishment Iranu i jego nowych sojuszników, Rosji, a zwłaszcza Chin, mułłowie po prostu poczują się silniejsi – i prawdopodobnie będą działać zgodnie z tym poczuciem siły, jeśli nie pod rządami Bidena, to pod rządami następnego prezydenta. Cena szantażu za krótkotrwały, fałszywy pokój idzie tylko w jedną stronę: w górę.


Organizacje reżimu irańskiego i ministerstwo edukacji promowały ostatnio w swoich szkołach nową praktykę, która stała się obecnie obowiązkowa: „Cześć, Dowódco”. Dzieci mają obowiązek śpiewać „Cześć, Dowódco! Sajjid Ali [Chamenei] wezwał swoje dzieci [do mobilizacji]!” i mówią, że są gotowe oddać życie za „Dowódcę”. W odpowiedzi na tę propagandę ktoś napisał na koncie X: „W ostatnich latach swego życia, jak wszyscy inni dyktatorzy, Hitler uciekał się do nakazu śpiewania w szkołach piosenki ‘Cześć Dowódco’, aby uspokoić swoich zwolenników, ale to nie uchroniło go przed porażką, ponieważ było już za późno".


Jednym z najbardziej niepodlegających negocjacjom i fundamentalnych ideałów rewolucyjnych reżimu irańskiego jest eksportowanie jego ideologii i systemu (Velayat e Faqih: Rządy islamskiego prawoznawcy) do innych krajów. Nieżyjący już założyciel Republiki Islamskiej, ajatollah Ruhollah Chomeini, wprowadził za pomocą tej koncepcji rewolucyjne pojęcie do islamskiej myśli szyickiej, co oznacza, że islamski duchowny szyicki lub ajatollah powinien sprawować opiekę i władzę nad ludźmi na całym świecie, powinien rządzić wszystkimi ludźmi i powinien być ostatecznym decydentem.


Reżim nazywa tę podstawową misję Dżihadem; można to osiągnąć jedynie poprzez twardą siłę i przemoc, nigdy poprzez pokój i negocjacje. Jak głosi konstytucja Republiki Islamskiej:

„Armia Islamskiej Republiki Iranu i Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej… będą odpowiedzialne nie tylko za ochronę i zachowanie granic kraju, ale także za wypełnienie ideologicznej misji dżihadu na Boży sposób, to znaczy rozszerzając suwerenność prawa Bożego na cały świat”.

Ajatollah Chomeini kilkakrotnie powtarzał tę ważną islamską misję. Słynne jest jego powiedzenie: „Wyeksportujemy naszą rewolucję na cały świat. Dopóki okrzyk nie ma boga prócz Allaha, nie rozbrzmiewa na całym świecie, będzie trwała walka”. [Kursywa dodana.]


Z perspektywy reżimu irańskiego unicestwienie Izraela i Żydów byłoby prawdopodobnie poważnym przełomem, zapewniającym im dominację nad światem muzułmańskim, nawet większą niż ma Arabia Saudyjska.


Dla rewolucyjnego reżimu Iranu liczy się tylko triumf islamu. „Nie czcimy Iranu –stwierdził obecny przywódca reżimu, ajatollah Ali Chamenei – czcimy Allaha. Patriotyzm to inna nazwa pogaństwa. Mówię, niech ta ziemia [Iran] spłonie. Mówię, niech ta ziemia pójdzie z dymem pod warunkiem, że islam zatriumfuje w reszcie świata”. „Islam – dodał – jest polityką albo nie jest niczym”.


Dla osiągnięcia tego rewolucyjnego ideału stworzenia jednego narodu pod panowaniem islamu, rządzący mułłowie wierzą, że każdy, kto nie jest im posłuszny, łącznie z innymi muzułmanami, jest niewiernym i należy go wyeliminować. Jak ostrzegał ajatollah Chomeini: „Jeśli pozwoli się niewiernemu dalej pełnić rolę niszczyciela ziemi, moralne cierpienie niewiernego będzie jeszcze większe. Jeśli zabije się niewiernego, a to powstrzyma go od popełniania złych uczynków, jego śmierć będzie dla niego błogosławieństwem.” Dodaje: „Wszyscy przeciwni rewolucji muszą zniknąć i szybko zostać straceni.


Kluczowa misja reżimu jest włączona do obecnej konstytucji Iranu:

„Konstytucja zapewnia niezbędną podstawę do zapewnienia kontynuacji rewolucji w kraju i za granicą. W szczególności w rozwoju stosunków międzynarodowych konstytucja będzie dążyć wraz z innymi ruchami islamskimi i ludowymi do przygotowania drogi do utworzenia jednej społeczności świata".

Drapieżny, radykalny reżim Iranu, którego misją jest „eksport rewolucji” i zaprowadzenie rządów islamistycznych w reszcie świata za pomocą swoich grup wojskowych i terrorystycznych, nie zatrzyma swojego dżihadu i nie zmieni jego celów poprzez ustępstwa.


Niestety, te 10 miliardów dolarów podejrzanie wygląda na łapówkę w stylu „bardzo, bardzo proszę”, nie próbujcie w tym roku wypędzić Stanów Zjednoczonych z regionu; poczekajcie do naszych wyborów.


W latach trzydziestych Wielka Brytania prowadziła politykę ugłaskiwania Hitlera i nazistowskich Niemiec w nadziei uniknięcia wojny. Jak wiemy, ta polityka jedynie zachęciła Niemcy do inwazji i prób podbicia innych narodów. Polityka ustępstw doprowadziła do II wojny światowej.


Rozwiązaniem nie jest dawanie Iranowi 10 miliardów dolarów nagrody za praktykowanie szeroko zakrojonej regionalnej agresji i projektowanie masowych morderstw. Prawdziwe rozwiązania obejmowałyby ograniczenie przepływu funduszy poprzez ponowne nałożenie – i egzekwowanie – sankcji pierwotnych i wtórnych; unieruchomienie portu, z którego Iran wysyła ropę do Chin; uświadomienie rządzącym mułłom możliwości wojskowych, takich jak likwidacja baz szkoleniowych i przywództwa IRGC oraz użycie znacznych sił wojskowych, w odwecie za ataki – na przykład teraz.


Link do oryginału: https://www.gatestoneinstitute.org/20152/biden-10-billion-prize-to-iran

Gatestone Institute, 18 listopada 2023

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Majid Rafizadeh

Amerykański politolog irańskiego pochodzenia. Wykładowca na Harvard University, Przewodniczący International American Council. Członek zarządu Harvard International Review.


Skomentuj Tipsa en vn Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 2554 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Dzień po i jego konteksty   Koraszewski   2024-02-26
Sabotowanie romansu USA-Izrael   Altabef   2024-02-24
Eurowizja i bębny wojny   Collins   2024-02-23
Milczenie feministycznych owiec: ani słowa o horrorach HamasuZwolennicy #MeToo milczeli.   Chesler   2024-02-22
A zwycięzcą jest – Hamas!   Dershowitz   2024-02-21
"Palestyńczycy są tacy sami jak my", zapewnia mędrzec Blinken   Pandavar   2024-02-20
Żyjemy w momencie kulturowego chaosu   Meotti   2024-02-20
Chleba naszego powszedniego daj nam Google   Koraszewski   2024-02-19
Jak propalestyńscy są zachodni demonstranci?     2024-02-16
@Guardian kłamie, żeby przedstawić żołnierzy IDF jako potwory – ale pokazuje, że @IDF pozostaje najbardziej moralną armią na świecie     2024-02-15
Blinken powinien wiedzieć, że Autonomia Palestyńska jest równie zła jak rządy Hamasu w Gazie   Marcus   2024-02-14
Czy może istnieć uczciwa propalestyńska lewica?   Levick   2024-02-14
Hipokryzja zdefiniowana: grupy praw człowieka martwią się wszelkimi ograniczeniami w przepływie uchodźców, ale milczą w sprawie Egiptu, który zakazuje wjazdu jakimkolwiek uchodźcom z Gazy     2024-02-13
Czy uchodźcy żydowscy i arabscy są równi?Mimo prawie miliona żydowskich uchodźców z krajów arabskich, Organizacja Narodów Zjednoczonych nadal ma obsesję wyłącznie na punkcie potomków uchodźców arabskich.   Julius   2024-02-11
Kilka uwag wokół niepewności   Koraszewski   2024-02-09
Moi drodzy Palestyńczycy: Czas pozbyć się naszych przywódców i przyjąć izraelskie oferty pokojowe   Eid   2024-02-07
Jak zdemontować UNRWA: instrukcja krok po kroku     2024-02-07
Wojna Izraela z Hamasem jest najmniej śmiercionośną wojną w regionieDlaczego więc media opisują go jako „jedną z najbardziej śmiercionośnych… w historii”?   Greenfield   2024-02-06
Zdradziecka awangarda intelektualna   Koraszewski   2024-02-04
Departament Stanu a rzeczywistość   Bard   2024-02-03
Szef ONZ twierdzi, że Palestyńczycy mają „prawo do państwowości”. Dlaczego?   Fitzgerald   2024-02-03
UNRWA istnieje, aby pomóc w prowadzeniu wojny, której celem jest likwidacja Izraela   Tobin   2024-02-02
Islamscy terroryści tworzą klęski głodowe, żeby czerpać korzyści z pomocy zagranicznejWalka z terrorystami nie powoduje klęsk głodowych; pomoc humanitarna dla terrorystów powoduje klęski głodowe.   Greenfield   2024-02-01
Kto pierwszy mrugnie w wojnie w Gazie?   Fernandez   2024-02-01
Dokumentowanie działań umożliwiających zbrodnie wojenne Hamasu: agencje ONZ, programy pomocy rządowej i organizacje pozarządowe   Steinberg   2024-01-31
Prawdziwe ludobójstwa, które świat ignorujeZamiast przeciwstawić się prawdziwym zbrodniom przeciw ludzkości, społeczność międzynarodowa obrzuca Izrael krwawymi oszczerstwami.   Bryen   2024-01-29
Wysoki Przedstawiciel UE, Josep Borrell, przyznaje, że chce „dwóch państw”, a nie „pokoju”     2024-01-26
Błędna odpowiedź Bidena w sprawie TajwanuGłównym zagrożeniem dla pokoju w Azji nie jest niepodległość Tajwanu, ale chińska wojowniczość.   Jacoby   2024-01-26
Jak zakończyć cierpienia Palestyńczyków   Tawil   2024-01-24
Dla mediów terroryści Hamasu to duchy   Bard   2024-01-23
Złóżmy pozew przeciwko UNRWA w Hadze   Bedein   2024-01-23
Jak Princeton wybiela haniebną historię Kena Rotha   Steinberg   2024-01-22
Jedna wojna i dwie wizje   Taheri   2024-01-21
Pytasz, czy jesteś antysemitą?   Koraszewski   2024-01-21
“Koszmar zatajonych pieniędzy”: jak Katar kupił Ligę Bluszczową   Williams   2024-01-20
“Krwawe Boże Narodzenie”: chrześcijanie masakrowani w nigeryjskim ludobójstwie   Ibrahim   2024-01-17
Pracownicy pomocy humanitarnej wspierają Hamas   Bard   2024-01-13
Samobójcza głupota „rozwiązania w postaci dwóch państw”   Anderson   2024-01-12
Starzy orędownicy procesu pokojowego i wojna w Gazie   Flatow   2024-01-11
Dlaczego chrześcijańscy przywódcy ignorują ataki na swoją społeczność   Tawil   2024-01-10
Masha Gessen, lub, ври, да знай же меру   Fitzgerald   2024-01-09
Dla mediów terroryści Hamasu to duchy   Bard   2024-01-06
Izrael ma nie tylko armię najbardziej moralną, ale także najbardziej przejrzystą     2024-01-06
Krytycy Izraela po prostu nie chcą, aby Izrael zwyciężył   Tobin   2024-01-05
Kto popiera Hamas?   Dershowitz   2024-01-04
Nie ma „upokorzonej izraelskiej męskości”   Chesler   2024-01-02
Nie ma porównania pomiędzy przemocą palestyńską i żydowską na Zachodnim Brzegu     2024-01-02
Odzyskanie romantyzmu naszej sprawy   Greenfield   2023-12-28
Przyszła strategia ekonomiczna dla pokoju   Mahjar-Barducci   2023-12-25
“Przebudzenie” zagraża amerykańskim Żydom   Tobin   2023-12-23
Dziesięć podstawowych faktów na temat wojny z Hamasem, o których media nie mówią     2023-12-23
Zakazanie przez Bidena prawa wjazdu do USA dla „stosujących przemoc osadników” izraelskich zablokowałby tych, którzy po prostu nie zgadzają się z jego polityką   Kontorovich   2023-12-21
Wojna w Ukrainie i na Bliskim Wschodzie   Koraszewski   2023-12-20
Czy dysonans poznawczy Bidena może pozwolić Izraelowi wygrać wojnę?   Tobin   2023-12-19
Dlaczego islamiści roszczą sobie prawa do ziemi niemuzułmańskiej?   Bulut   2023-12-18
Polityka tożsamości i zaburzenia kognitywne   Koraszewski   2023-12-18
Symfoniczna wersja terroru   Taheri   2023-12-15
Wsparcie dla terroru: jak terroryści wykorzystują organizacje humanitarne   i Nathaniel Rabkin   2023-12-14
Zdumiewająca naiwność Izraelofobów. Zachodnie oburzenie wywołane wyłapywaniem przez IDF podejrzanych członków Hamasu jest absurdalnym kwiecistym moralizowaniem.   O'Neill   2023-12-13
Redaktor kuwejckiej gazety: Hamas powinien być ścigany sądownie za śmierć i zniszczenie, jakie ściągnął na Gazańczyków atakiem z 7 października     2023-12-11
Tak daleko, tak blisko   Koraszewski   2023-12-10
Za kulisami Human Rights Watch: nienawiść i korupcjaPamięci Roberta Bernsteina, założyciela Human Rights Watch   Steinberg   2023-12-09
Najnowszy hit Pallywoodu. Jak usłużne relacje mediów o „zbombardowaniu” szpitala Al-Ahli promowały propagandę Hamasu   Landes   2023-12-07
Nagroda Nobla za terror i inne absurdy   Fernandez   2023-12-06
Gaza – kto z kim walczy i w imię czego?   Koraszewski   2023-12-05
Unia Europejska jest wspólnikiem Iranu   Rafizadeh   2023-12-05
W  Betlejem Boże Narodzenie zostało odwołane , a winni są Żydzi.     2023-12-04
Porażka zachodniego feminizmu, kiedy jest najbardziej potrzebny   Chesler   2023-12-04
Huti: kim są i dlaczego atakują Izrael?   Flatow   2023-12-03
Krótka historia długiej odpowiedzialności zbiorowej   Koraszewski   2023-12-02
Dlaczego Arabowie “zdradzili” Palestyńczyków   Toameh   2023-12-01
Coleman Hughes atakuje porównania między Palestyńczykami a walką Czarnych o wolność w Afryce Południowej i w Ameryce   Coyne   2023-12-01
Prawdziwi eksperci prawa międzynarodowego są zgodni: Hamas jest winny zbrodni wojennych i niemal na pewno ludobójstwa. Ale media ignorują ten przekaz     2023-11-30
Czerwony Krzyż po raz kolejny zawodzi Żydów   Bard   2023-11-28
“Rozwiązanie w postaci dwóch państw” oznacza terroryzm   Greenfield   2023-11-27
Niebezpieczne fantazje Bidena o państwie palestyńskim   Tobin   2023-11-26
Nie, Joe. Powierzenie ONZ odpowiedzialności za Gazę byłoby kiepskim dowcipem   Kontorovich   2023-11-24
Nagroda administracji Bidena dla Iranu w wysokości 10 miliardów dolarów: tylko małe podziękowanie za zorganizowanie wojny, zranienie 56 żołnierzy amerykańskich i próbę wypędzenia USA z Bliskiego Wschodu.   Rafizadeh   2023-11-23
Gaza moja miłość   Koraszewski   2023-11-22
Oszczerstwa o popełnianiu „ludobójstwa przez Izrael mają na celu usprawiedliwienie ewentualnego prawdziwego ludobójstwa na Żydach     2023-11-21
Dlaczego Palestyńczycy nie chcą rządzić Gazą?   Abdul-Hussain   2023-11-18
Gaza, islam i Zachód   Smith   2023-11-17
Pora, żeby Biden publicznie przyznał, że jest to wojna irańskich mułłów przeciwko Izraelowi i Stanom Zjednoczonym   Rafizadeh   2023-11-15
Amerykański front   Rosenthal   2023-11-07
Antonio Guterres nie jest najgorszym sekretarzem generalnym w historii ONZ, ale jest w czołówce   Fitzgerald   2023-11-04
Normalizacja barbarzyństwa. Społeczeństwa, które rezygnują z wolności, wkrótce zobaczą, że zastąpiła ją przemoc.   O'Neill   2023-11-03
Zamknięcie granicy przez Egipt stanowi naruszenie prawa międzynarodowego   Kontorovich   2023-11-01
Po masakrze Żydów przeprowadzonej przez Hamas „GUARDIAN” nienawidzi Żydów jeszcze bardziej   Levick   2023-10-30
Egipt i Jordania odmawiają ratowania palestyńskiego życia     2023-10-28
Wielki Zderzacz Andronów   Koraszewski   2023-10-26
Lepsze pytanie: czego prawo międzynarodowe wymaga od reszty świata w sprawie Hamasu?   Amos   2023-10-25
Właśnie przeczytałem Idź i wróć człowiekiem   Kalwas   2023-10-24
Piekło wojen miejskich nie jest unikalne dla Gazy   Brincka   2023-10-23
Kto i jak współczuje Palestyńczykom?   Koraszewski   2023-10-21
Czy powinniśmy pomagać Palestyńczykom w Gazie?   Destexhe   2023-10-18
Przyzwoici liberałowie mogą wyrządzić więcej szkody niż demonstranci popierający Hamas   Tobin   2023-10-15
List otwarty do redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej” Jarosława Kurskiego   Koraszewski   2023-10-15
Najważniejsza zmiana w świecie arabskim od końca kolonializmu     2023-10-06
ONZ musi zakończyć wykluczanie Tajwanu — zanim będzie za późno   Jacoby   2023-10-05
Zakrzykiwanie cywilizowanego dialogu   Chesler   2023-10-04

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Lekarze bez Granic


Wojna w Ukrainie


Krytycy Izraela


Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


&#8222;Choroba&#8221; przywrócona przez Putina


&#8222;Przebudzeni&#8221;


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk