Prawda

Wtorek, 28 wrzesnia 2021 - 16:09

« Poprzedni Następny »


Biden i potrzeba długiej łyżki w Wiedniu


Amir Taheri 2021-07-30

Tak zwana „kwestia nuklearna” zawsze była odwracaniem uwagi od najważniejszej sprawy i kierowaniem jej na fantom, podczas gdy żywy potwór, trzymający w ręce ociekający krwią nóż, krąży mordując i siejąc chaos. Na zdjęciu: pocisk balistyczny Zolfaghar2 na paradzie w Teheranie we wrześniu 2016. Źródło: Tasnim News Agency (CC)
Tak zwana „kwestia nuklearna” zawsze była odwracaniem uwagi od najważniejszej sprawy i kierowaniem jej na fantom, podczas gdy żywy potwór, trzymający w ręce ociekający krwią nóż, krąży mordując i siejąc chaos. Na zdjęciu: pocisk balistyczny Zolfaghar2 na paradzie w Teheranie we wrześniu 2016. Źródło: Tasnim News Agency (CC)

Rozmawiać czy nie rozmawiać? Dla administracji Joe Bidena w Waszyngtonie jest to pytanie w odniesieniu do „zamrożonych” negocjacji z Iranem w sprawie tak zwanych „nuklearnych ambicji”. Początkowo Biden wydawał się chętny do zrobienia wszystkiego, żeby tylko ożywić to, co jego były szef Barack Obama wciąż przedstawia jako swoje największe osiągnięcie w polityce zagranicznej, rozluźniając w ten sposób lasso, które Donald Trump zacisnął na karku rządu mułłów w Teheranie.

W drodze na podium wydarzyły się jednak dwie rzeczy.


Po pierwsze, tak zwani „umiarkowani” w Teheranie, którzy umieli mówić jak ludzie z obrzeży amerykańskiej Partii Demokratycznej, zostali wyrzuceni za burtę władzy Islamskiej Republiki Iranu i zastąpieni przez ludzi, którzy otwarcie głoszą, że chcą zmienić Biały Dom w Hussyeniah, kiedy globalny chomeinizm przejmie kontrolę nad USA.


Następnie FBI rzuciło bombę, informując o spisku mającym na celu porwanie Masih Alinejad, obywatelki USA i działaczki na rzecz praw człowieka w Iranie, i wywiezienie jej z Nowego Jorku do Teheranu przez Wenezuelę. Było to tym bardziej niepokojące, że pani Alinejad, która ma tysiące sympatyków w mediach społecznościowych, pracuje dla Voice of America, finansowanej przez rząd rozgłośni amerykańskiej. Wszystko to powoduje, że plan Bidena dotyczący ponownego otwarcia kranów z dolarami dla Teheranu natrafia na pewne trudności.


Więc rozmawiać czy nie rozmawiać?


Odpowiedzią jest japońskie „mu”, co oznacza rozważ sprawę ponownie przed prostą odpowiedzią tak lub nie.


Ponowne zadanie pytania mogłoby prowadzić do jego zmiany na to: z kim rozmawiać i na jaki temat?


Tylko egocentryk, taki jak Obama, może sądzić, że dopóki mówi, nie ma znaczenia, z kim rozmawia i na jaki temat.


Na w ten sposób zadane pytanie można odpowiedzieć twierdząco. Wówczas jednak prezydent Biden musiałby zacząć od ustalenia, z kim rozmawiać. Czy z marionetkami księcia mrocznych lochów Republiki Islamskiej, czy z samym kukiełkarzem?    


Następnie, a to jest jeszcze ważniejsze, powinien zdecydować, o czym ma rozmawiać. Jak często powtarzałem, tak zwana „kwestia nuklearna” zawsze była i jest odwracaniem uwagi i kierowaniem jej na widmo, podczas gdy żywy potwór, dzierżący w dłoni ociekający krwią sztylet, krąży wokół, siejąc wszędzie mordy, zniszczenia i chaos. Stara sztuczka stosowana przez magików cyrkowych, którzy jedną ręką przyciągają twoją uwagę, podczas gdy druga wpycha królika do kapelusza.


Obama ogłosił zwycięstwo, ponieważ rzekomo przekonał mułłów do zatrzymania  wzbogacania uranu powyżej pięciu procent, czegoś, czego nie potrzebowali, nie mogli używać i nie mogli sobie na to pozwolić. Ale nie udało mu się lub świadomie odmówił zadania prawdziwych pytań: czy Republika Islamska jest zagrożeniem dla globalnego i regionalnego pokoju oraz rządów prawa i to niezależnie od absurdalnego demonstracyjnego wzbogacania uranu?


Czy Republika Islamska była przez cztery dekady głównym sponsorem międzynarodowego terroryzmu przed i po rozpoczęciu wzbogacania uranu? Czy przejęcie ponad 600 zakładników z 32 krajów, w tym USA i wszystkich dużych krajów europejskich, miało jakikolwiek związek ze wzbogacaniem uranu? W rzeczywistości przez ostatnie cztery dekady Republika Islamska nie spędziła ani jednego dnia bez przetrzymywania zakładników. A co z atakami na ambasady 17 krajów w Teheranie i atakami terrorystycznymi na ambasady USA i Francji oraz na amerykańskie bazy wojskowe w Libanie?


Czy setki żołnierzy USA, którzy zginęli w Iraku z powodu dostarczonych przez  Teheran min antyczołgowych, były ofiarami wzbogaconego uranu? A co z zabójstwem 118 Irańczyków-dysydentów w 20 stolicach świata, w tym w Waszyngtonie, Berlinie, Londynie i Paryżu oraz Dubaju? Pani Alinejad nie jest pierwszym celem irańskich agentów. Według najbardziej ostrożnych szacunków, w ciągu ostatnich 40 lat reżim irański porwał na Zachodzie ponad 50 działaczy opozycji (bez użycia wzbogaconego uranu).


Centrum Społeczności Żydowskiej AMIA w Buenos Aires nie zostało wysadzone w powietrze wzbogaconym uranem, podobnie jak stacja metra Saint-Michel w Paryżu. Ataki terrorystyczne na rezydencję amerykańskiego kontrahenta w Khobar oraz szereg celów w Tajlandii, Pakistanie i Kuwejcie również nie miały związku ze wzbogacaniem uranu.


Islamska Republika Iranu doprowadziła Liban na skraj katastrofy, wciągając go w śmiertelne awantury, które nie mają nic wspólnego z libańskimi interesami narodowymi. Polityka Teheranu podsycania wojny domowej w Jemenie, inspirowanie zamieszek w Bahrajnie, podważanie autorytetu rządu irackiego przez tworzenie w tym kraju jednostek szyickiej, lojalnej wobec Teheranu milicji, działanie irańskich najemników w Syrii, to wszystko nie ma związku z kwestią wzbogacania uranu. Podobnie jak wspieranie talibów w Afganistanie w nadziei, jak pisze dziennik „Kayhan, pokazania, że Stany Zjednoczone poniosły „kolejną porażkę”.


Ironia w tym wszystkim polega na tym, że USA próbowały rozmawiać z mułłami o wzbogacaniu uranu, co jest całkowicie legalne w ramach parametrów określonych przez Traktat o Nierozprzestrzenianiu Broni Jądrowej (NPT) i jest rutynowo praktykowane przez co najmniej 18 innych krajów na całym świecie. Jednak inni nie podejmują w takiej skali przestępczych działań w skali globalnej – mordowania ludzi w Londynie i Paryżu, porwań, militarnej inwazji na inne kraje.     


Patrząc na terroryzm na mapie świata widzimy, że w ciągu ostatnich czterech dekad Islamska Republika Iranu była zaangażowana, bezpośrednio i pośrednio, w więcej ataków w większej liczbie krajów niż jej ideologiczne rodzeństwo, poczynając od Al-Kaidy i Talibów po ISIS i Boko Haram.


Mułłowie zakładają, że dopóki mogą oszukiwać świat, zwłaszcza Amerykanów (którzy są mistrzami samooszukiwania się), napędzając „nuklearny” fantom, mogą mieć wolną rękę do zabijania, porywania i niszczenia krajów w swoim regionie, dostając za to nagrody pieniężne od USA i ich głównych sojuszników, którzy udają strażników globalnego prawa i porządku.


Może jeszcze minąć wiele tygodni, zanim Teheran będzie mógł wdrożyć nowy zespół negocjacyjny, w którym może, ale nie musi, być obecny naczelny oszust Muhammad Javad Zarif. Daje to administracji Bidena czas na zdobycie długiej łyżki przed powrotem na bankiet w Wiedniu. Ta długa łyżka mogłaby być stworzona przez proste odwrócenie kolejności rozmów. Najpierw porozmawiajmy o terroryzmie, eksporcie rewolucji, praniu brudnych pieniędzy, porwaniach i mordujących agentach. Dopiero potem można rozmawiać o wzbogacaniu uranu, a na końcu o odmrażaniu aktywów.


Nie ma nawet potrzeby, aby Biden i sojusznicy mówili o „prawach człowieka” i tego typu rzeczach, które stały się głównym daniem światowej dyplomacji pustosłowia, ponieważ ci, którzy domagają się poszanowania takich praw, w rzeczywistości wcale nie mają tego na myśli, a ci, którzy je słyszą, dobrze wiedzą, że nie muszą traktować tego poważnie.


Tak więc, jak najbardziej, trzeba rozmawiać z mułłami w Teheranie, ale upewnijmy się, że rozmowa dotyczy czegoś istotnego z wyraźnymi warunkami: zaprzestać sponsorowania terroru i zaniechać inwazji na inne kraje!


Biden Needs a Long Spoon in Vienna

Gatestone Institute, 25 lipca 2021

Tłumaczenie: Andrzej Koraszewski Amir Taheri

Pochodzący z Iranu dziennikarz amerykański, znany publicysta, którego artykuły publikowane są często w ”International Herald Tribune”, ”New York Times”, ”Washington Post”, komentuje w CNN, wielokrotnie  przeprowadzał wywiady z głowami państw (Nixon, Frod, Clinton, Gorbaczow, Sadat, Kohl i inni)  jest również  prezesem Gatestone Institute).


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 1921 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Sudańskie pułapki na drodze do reform   Fernandez   2021-09-28
Nie ma powodu by przepraszać za ujawnianie hipokryzji   Bard   2021-09-25
Szczęśliwi na widok pokonanej Ameryki   Abdul-Hussain   2021-09-24
Antysemityzm  jest naszym nieszczęściem   Koraszewski   2021-09-24
Arabskie dążenia do lepszego przestrzegania praw człowieka powinny być chwalone, a nie wyśmiewane     2021-09-22
Talibowie domagają się miliarda dolarów pomocy   Fitzgerald   2021-09-21
Źródła ubóstwa narodów   Koraszewski   2021-09-20
Stanisław Lem - pisarz, który widział więcej niż inni   Ferus   2021-09-19
Jak Associated Press łagodzi obraz terrorystów Hamasu   Fitzgerald   2021-09-19
Dyskusja o antysemityzmie wymaga uczciwości   Tobin   2021-09-17
Ucieczka z Afganistanu   Rosenthal   2021-09-16
Palestyńczycy: Dlaczego środki pomocowe Bidena nie przyniosą pokoju   Toameh   2021-09-16
Dziwny apel do teoretycznie przyzwoitych   Koraszewski   2021-09-15
Nie ma niczego takiego jak palestyński terrorysta   Flatow   2021-09-13
Lepiej poczekać z nawiązywaniem stosunków z talibami   Taheri   2021-09-13
Ocena dwóch katastrof z września 2001 roku   Glick   2021-09-12
Wielka Brytania: Witamy w Średniowieczu roku 2021   Ash   2021-09-10
Nowe próby wybielania haniebnej postawy papieża Piusa XII podczas Holocaustu     2021-09-09
Długi marsz przebudzeńców   Koraszewski   2021-09-09
Opatrywanie wielkich dzieł sztuki ostrzeżeniami dla wrażliwych jest brakiem zrozumienia istoty sztuki   Tobin   2021-09-08
Co byłoby, gdyby palestyńscy uchodźcy byli …. ?   Oz   2021-09-07
Przekazanie Afganistanu talibom nie pomaga strategicznym priorytetom Ameryki; sabotuje je   Carmon   2021-09-07
Nawet antysemici kochają martwych Żydów   Koraszewski   2021-09-06
Słaby koń raz jeszcze   Jacoby   2021-09-06
Biuro podróży Bidena w Kabulu   Taheri   2021-09-04
Upadłe państwo Libanu zwalcza “normalizację” stosunków z Izraelem   Toameh   2021-09-03
Nie ma boga nad Godota, a Godek jest jego posłanką   Koraszewski   2021-09-02
Kto oślepił Mohammada Szabana?   Fitzgerald   2021-09-02
Polityka zagraniczna Bidena jest nie do utrzymania   Bard   2021-09-01
Korzenie klęski Ameryki   Glick   2021-08-29
Tożsamość i pamięć zakodowana w DNA   Ibrahim   2021-08-28
Miłość ponad kolorem skóry   Jacoby   2021-08-27
"Pan Hitler mnie oszukał"   Koraszewski   2021-08-26
Powrót pokusy socjalizmu   Jacoby   2021-08-25
Jak daleko jest Kabul od Polski?   Koraszewski   2021-08-23
BBC przewodzi światu w walce z Izraelem   Kemp   2021-08-22
Biden popiera okupację   Flatow   2021-08-21
Pomarańczowa alternatywa w czasach Internetu   Koraszewski   2021-08-21
Klęska w Afganistanie i problem uchodźców   Bekdil   2021-08-20
Ratowanie tylko jednej afgańskiej kobiety   Chesler   2021-08-17
Arabowie świętują upadek islamistów w Tunezji   Toameh   2021-08-17
Żadna “inwestycja” USA nie wypłaca tak dużych i stałych dywidend jak inwestycja w Izrael   Fithzgerald   2021-08-15
Klimat, klimat pokaż rogi…   Koraszewski   2021-08-14
Jak Zachód się zgubił   Rosenthal   2021-08-13
Rozchodzą się drogi Turcji i Zachodu   Bekdil   2021-08-12
Media porzuciły fakty, żeby mówić o “anielskich” palestyńskich aktywistach   Levick   2021-08-11
Do administracji Bidena: Żadnej wizy, żadnych negocjacji z masowym mordercą z irańskiego reżimu   Rafizadeh   2021-08-09
Inkluzywna ekskluzywność   Bawer   2021-08-07
Cicho płynie główny ściek   Koraszewski   2021-08-05
Palestyńczycy oskarżają Hamas o magazynowanie broni na cywilnych terenach   Fitzgerald   2021-08-02
Arabowie ostrzegają Bidena: Wojna z terroryzmem nie jest skończona   Toameh   2021-08-02
Robert Spencer – gwałtowny ekstremista   Koraszewski   2021-07-31
Biden i potrzeba długiej łyżki w Wiedniu   Taheri   2021-07-30
Wiara, woda, odsalanie i inne problemy   Koraszewski   2021-07-29
Wikipedia prowadzi wojnę z Żydami   Collier   2021-07-27
Dlaczego Al-Aksa jest niedostępna dla Żydów?   Abdul-Hussain   2021-07-26
"Jeśli nie masz wolności słowa, nie jesteś wolny". Uchodźcy z krajów komunistycznych przerażeni Ameryką   Meotti   2021-07-26
To komunizm, a nie embargo USA, jest powodem kubańskiego cierpienia   Jacoby   2021-07-23
Masz zły dzień? Obwiń Izrael   Abdul-Hussain   2021-07-20
Specjalista z West Point twierdzi, że uderzenie IDF w wieżowiec Al Jalaa Tower było legalne     2021-07-12
Szlachetne zdrowie (psychiczne) w czasach pandemii   Koraszewski   2021-07-08
Ateny, Sparta i nora królika   Koraszewski   2021-07-03
Irańska polityka administracji Bidena: dużo marchewki, ale kija brak   Rafizadeh   2021-07-01
Dziennikarstwo umiera w jasnym świetle dnia   Tobin   2021-06-27
Co dziś myślą palestyńscy Arabowie?   Roth   2021-06-25
Waszyngton, dwójmyślenie i umowa z Iranem   Blum   2021-06-24
Biden powraca do polityki zaprojektowanej przez Bakera-Hamiltona-Rhodesa   Rosenthal   2021-06-22
Fiasko ze szczepionkami: Palestyńscy przywódcy i NGO “praw człowieka” bardziej nienawidzą Izraela niż cenią życie Palestyńczyków     2021-06-21
Opowieści z Gazy, o których zachodnie media NIGDY nie informują     2021-06-17
Biden i plan gry ajatollaha   Taheri   2021-06-15
Kandydaci do Nagrody za Hucpę   Collins   2021-06-14
200 dziennikarzy popiera kłamstwa o Izraelu     2021-06-12
Dlaczego Stany Zjednoczone mają dawać palestyńskim dyktatorom jakąkolwiek pomoc?   Fitzgerald   2021-06-10
Konwalie na byłym cmentarzu   Ferus   2021-05-30
Tak pięknie kwitną konwalie   Koraszewski   2021-05-27
Kochający Hitlera i Stalina socjalista, którego pomnika nikt nie ruszy   Greenfield   2021-05-25
Biedni Amerykanie walczą z rasizmem   Koraszewski   2021-05-22
Czego Palestyńczycy mogliby się nauczyć od Niemców Sudeckich   Schwarz   2021-05-20
Odpowiedź senatorowi Bernie Sandersowi   Harris   2021-05-20
Amerykanie mają prawo wiedzieć o nadchodzącej umowie Bidena z irańskimi mułłami   Rafizadeh   2021-05-19
Biden i Iran: pokusa uratowania zombi   Taheri   2021-05-18
Jak zapewnić powtarzanie rakietowych ataków Hamasu   Dershowitz   2021-05-15
Liberalna reakcja na Tima Scotta pokazuje, że rasizm stał się bronią polityczną   Tobin   2021-05-13
Przemoc jest próbą Abbasa wymuszenia ustępstw Bidena   Tobin   2021-05-12
Palestyńskie państwo: co powiedziałby Ben Gurion?   Taheri   2021-05-11
Praktykowanie feminizmu będąc białą kobietą   Chesler   2021-05-11
Obywatelu, czuj się poinformowany   Koraszewski   2021-05-10
Wycofanie się Bidena z Afganistanu podważa jego globalną strategię   Kemp   2021-05-10
Osiem wskazówek czytania o Izraelu   Friedman   2021-05-09
Jak po pięciu miesiącach załamała się obietnica reform Erdogana   Bekdil   2021-05-06
Zastosowanie krytycznej teorii rasy do krytyki Izraela   Tobin   2021-05-05
80 lat temu: senatorzy USA popierają żydowską ojczyznę; brytyjscy i tureccy dyplomaci protestują mówiąc, że świat będzie miał się lepiej, jeśli Żydzi pozostaną pod nazistowskimi rządami     2021-05-04
Postępowi intelektualiści walczą z postępem   Abdul-Hussain   2021-05-03
Komisarz UNRWA twierdzi, że agencja nie jest polityczna. Jest WYŁĄCZNIE polityczna!     2021-05-02
Błąd w dyplomatycznej sztuce   Tobin   2021-04-30
Nacjonalizm versus imperium   Rosenthal   2021-04-29
Różnica między wymówkami a powodami nienawiści do Żydów     2021-04-28
Doktryna polityki zagranicznej USA przedstawiona przez Lindę Thomas-Greenfield   Glick   2021-04-27
Końcowa faza gry w Afganistanie jest również początkiem   Fernandez   2021-04-27
Projekt ustawy Betty McCollum (poparty przez J-Street i Americans for Peace) jest antysemicki. Oto dlaczego.     2021-04-24

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Bohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotu


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk