Prawda

Piątek, 21 stycznia 2022 - 09:37

« Poprzedni Następny »


Biden i potrzeba długiej łyżki w Wiedniu


Amir Taheri 2021-07-30

Tak zwana „kwestia nuklearna” zawsze była odwracaniem uwagi od najważniejszej sprawy i kierowaniem jej na fantom, podczas gdy żywy potwór, trzymający w ręce ociekający krwią nóż, krąży mordując i siejąc chaos. Na zdjęciu: pocisk balistyczny Zolfaghar2 na paradzie w Teheranie we wrześniu 2016. Źródło: Tasnim News Agency (CC)
Tak zwana „kwestia nuklearna” zawsze była odwracaniem uwagi od najważniejszej sprawy i kierowaniem jej na fantom, podczas gdy żywy potwór, trzymający w ręce ociekający krwią nóż, krąży mordując i siejąc chaos. Na zdjęciu: pocisk balistyczny Zolfaghar2 na paradzie w Teheranie we wrześniu 2016. Źródło: Tasnim News Agency (CC)

Rozmawiać czy nie rozmawiać? Dla administracji Joe Bidena w Waszyngtonie jest to pytanie w odniesieniu do „zamrożonych” negocjacji z Iranem w sprawie tak zwanych „nuklearnych ambicji”. Początkowo Biden wydawał się chętny do zrobienia wszystkiego, żeby tylko ożywić to, co jego były szef Barack Obama wciąż przedstawia jako swoje największe osiągnięcie w polityce zagranicznej, rozluźniając w ten sposób lasso, które Donald Trump zacisnął na karku rządu mułłów w Teheranie.

W drodze na podium wydarzyły się jednak dwie rzeczy.


Po pierwsze, tak zwani „umiarkowani” w Teheranie, którzy umieli mówić jak ludzie z obrzeży amerykańskiej Partii Demokratycznej, zostali wyrzuceni za burtę władzy Islamskiej Republiki Iranu i zastąpieni przez ludzi, którzy otwarcie głoszą, że chcą zmienić Biały Dom w Hussyeniah, kiedy globalny chomeinizm przejmie kontrolę nad USA.


Następnie FBI rzuciło bombę, informując o spisku mającym na celu porwanie Masih Alinejad, obywatelki USA i działaczki na rzecz praw człowieka w Iranie, i wywiezienie jej z Nowego Jorku do Teheranu przez Wenezuelę. Było to tym bardziej niepokojące, że pani Alinejad, która ma tysiące sympatyków w mediach społecznościowych, pracuje dla Voice of America, finansowanej przez rząd rozgłośni amerykańskiej. Wszystko to powoduje, że plan Bidena dotyczący ponownego otwarcia kranów z dolarami dla Teheranu natrafia na pewne trudności.


Więc rozmawiać czy nie rozmawiać?


Odpowiedzią jest japońskie „mu”, co oznacza rozważ sprawę ponownie przed prostą odpowiedzią tak lub nie.


Ponowne zadanie pytania mogłoby prowadzić do jego zmiany na to: z kim rozmawiać i na jaki temat?


Tylko egocentryk, taki jak Obama, może sądzić, że dopóki mówi, nie ma znaczenia, z kim rozmawia i na jaki temat.


Na w ten sposób zadane pytanie można odpowiedzieć twierdząco. Wówczas jednak prezydent Biden musiałby zacząć od ustalenia, z kim rozmawiać. Czy z marionetkami księcia mrocznych lochów Republiki Islamskiej, czy z samym kukiełkarzem?    


Następnie, a to jest jeszcze ważniejsze, powinien zdecydować, o czym ma rozmawiać. Jak często powtarzałem, tak zwana „kwestia nuklearna” zawsze była i jest odwracaniem uwagi i kierowaniem jej na widmo, podczas gdy żywy potwór, dzierżący w dłoni ociekający krwią sztylet, krąży wokół, siejąc wszędzie mordy, zniszczenia i chaos. Stara sztuczka stosowana przez magików cyrkowych, którzy jedną ręką przyciągają twoją uwagę, podczas gdy druga wpycha królika do kapelusza.


Obama ogłosił zwycięstwo, ponieważ rzekomo przekonał mułłów do zatrzymania  wzbogacania uranu powyżej pięciu procent, czegoś, czego nie potrzebowali, nie mogli używać i nie mogli sobie na to pozwolić. Ale nie udało mu się lub świadomie odmówił zadania prawdziwych pytań: czy Republika Islamska jest zagrożeniem dla globalnego i regionalnego pokoju oraz rządów prawa i to niezależnie od absurdalnego demonstracyjnego wzbogacania uranu?


Czy Republika Islamska była przez cztery dekady głównym sponsorem międzynarodowego terroryzmu przed i po rozpoczęciu wzbogacania uranu? Czy przejęcie ponad 600 zakładników z 32 krajów, w tym USA i wszystkich dużych krajów europejskich, miało jakikolwiek związek ze wzbogacaniem uranu? W rzeczywistości przez ostatnie cztery dekady Republika Islamska nie spędziła ani jednego dnia bez przetrzymywania zakładników. A co z atakami na ambasady 17 krajów w Teheranie i atakami terrorystycznymi na ambasady USA i Francji oraz na amerykańskie bazy wojskowe w Libanie?


Czy setki żołnierzy USA, którzy zginęli w Iraku z powodu dostarczonych przez  Teheran min antyczołgowych, były ofiarami wzbogaconego uranu? A co z zabójstwem 118 Irańczyków-dysydentów w 20 stolicach świata, w tym w Waszyngtonie, Berlinie, Londynie i Paryżu oraz Dubaju? Pani Alinejad nie jest pierwszym celem irańskich agentów. Według najbardziej ostrożnych szacunków, w ciągu ostatnich 40 lat reżim irański porwał na Zachodzie ponad 50 działaczy opozycji (bez użycia wzbogaconego uranu).


Centrum Społeczności Żydowskiej AMIA w Buenos Aires nie zostało wysadzone w powietrze wzbogaconym uranem, podobnie jak stacja metra Saint-Michel w Paryżu. Ataki terrorystyczne na rezydencję amerykańskiego kontrahenta w Khobar oraz szereg celów w Tajlandii, Pakistanie i Kuwejcie również nie miały związku ze wzbogacaniem uranu.


Islamska Republika Iranu doprowadziła Liban na skraj katastrofy, wciągając go w śmiertelne awantury, które nie mają nic wspólnego z libańskimi interesami narodowymi. Polityka Teheranu podsycania wojny domowej w Jemenie, inspirowanie zamieszek w Bahrajnie, podważanie autorytetu rządu irackiego przez tworzenie w tym kraju jednostek szyickiej, lojalnej wobec Teheranu milicji, działanie irańskich najemników w Syrii, to wszystko nie ma związku z kwestią wzbogacania uranu. Podobnie jak wspieranie talibów w Afganistanie w nadziei, jak pisze dziennik „Kayhan, pokazania, że Stany Zjednoczone poniosły „kolejną porażkę”.


Ironia w tym wszystkim polega na tym, że USA próbowały rozmawiać z mułłami o wzbogacaniu uranu, co jest całkowicie legalne w ramach parametrów określonych przez Traktat o Nierozprzestrzenianiu Broni Jądrowej (NPT) i jest rutynowo praktykowane przez co najmniej 18 innych krajów na całym świecie. Jednak inni nie podejmują w takiej skali przestępczych działań w skali globalnej – mordowania ludzi w Londynie i Paryżu, porwań, militarnej inwazji na inne kraje.     


Patrząc na terroryzm na mapie świata widzimy, że w ciągu ostatnich czterech dekad Islamska Republika Iranu była zaangażowana, bezpośrednio i pośrednio, w więcej ataków w większej liczbie krajów niż jej ideologiczne rodzeństwo, poczynając od Al-Kaidy i Talibów po ISIS i Boko Haram.


Mułłowie zakładają, że dopóki mogą oszukiwać świat, zwłaszcza Amerykanów (którzy są mistrzami samooszukiwania się), napędzając „nuklearny” fantom, mogą mieć wolną rękę do zabijania, porywania i niszczenia krajów w swoim regionie, dostając za to nagrody pieniężne od USA i ich głównych sojuszników, którzy udają strażników globalnego prawa i porządku.


Może jeszcze minąć wiele tygodni, zanim Teheran będzie mógł wdrożyć nowy zespół negocjacyjny, w którym może, ale nie musi, być obecny naczelny oszust Muhammad Javad Zarif. Daje to administracji Bidena czas na zdobycie długiej łyżki przed powrotem na bankiet w Wiedniu. Ta długa łyżka mogłaby być stworzona przez proste odwrócenie kolejności rozmów. Najpierw porozmawiajmy o terroryzmie, eksporcie rewolucji, praniu brudnych pieniędzy, porwaniach i mordujących agentach. Dopiero potem można rozmawiać o wzbogacaniu uranu, a na końcu o odmrażaniu aktywów.


Nie ma nawet potrzeby, aby Biden i sojusznicy mówili o „prawach człowieka” i tego typu rzeczach, które stały się głównym daniem światowej dyplomacji pustosłowia, ponieważ ci, którzy domagają się poszanowania takich praw, w rzeczywistości wcale nie mają tego na myśli, a ci, którzy je słyszą, dobrze wiedzą, że nie muszą traktować tego poważnie.


Tak więc, jak najbardziej, trzeba rozmawiać z mułłami w Teheranie, ale upewnijmy się, że rozmowa dotyczy czegoś istotnego z wyraźnymi warunkami: zaprzestać sponsorowania terroru i zaniechać inwazji na inne kraje!


Biden Needs a Long Spoon in Vienna

Gatestone Institute, 25 lipca 2021

Tłumaczenie: Andrzej Koraszewski Amir Taheri

Pochodzący z Iranu dziennikarz amerykański, znany publicysta, którego artykuły publikowane są często w ”International Herald Tribune”, ”New York Times”, ”Washington Post”, komentuje w CNN, wielokrotnie  przeprowadzał wywiady z głowami państw (Nixon, Frod, Clinton, Gorbaczow, Sadat, Kohl i inni)  jest również  prezesem Gatestone Institute).


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 2010 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Paradoks hazardzisty i regresja do średniej   Novella   2022-01-21
Gaza mogłaby być drugim Dubajem   Rosenberg   2022-01-20
Kazachstan, czyli dramat w głębokiej mgle   Koraszewski   2022-01-19
W sprawie wolności dla Palestyńczyków Emma Watson ma rację   Flatow   2022-01-18
Podpalony pomnik Kasema Solejmaniego   Fitzgerald   2022-01-18
Turecki sędzia: “Kobiety nie powinny demonstrować przeciwko zabijaniu kobiet”   Douglass-Williams   2022-01-17
Przyczynek do dialogu międzybezwyznaniowego   Koraszewski   2022-01-15
Arabowie “sfrustrowani” irańską polityką Bidena   Toameh   2022-01-15
Harry Potter i poszukiwania fałszywego antysemityzmu   Tobin   2022-01-12
Demokracja w stylu Autonomii Palestyńskiej   Hirsh   2022-01-10
Administracja Bidena musi przynajmniej pomagać każdemu krajowi, który próbuje przeciwstawić się mułłom Iranu   Rafizadeh   2022-01-08
Nowa zimna wojna i wielkie pieniądze   Koraszewski   2022-01-07
Dlaczego “różnorodność” musi prowadzić do antysemityzmu?   Tobin   2022-01-05
Umowa nuklearna zagrozi pokojowi w regionie     2022-01-04
Nie stawiajcie faktów na głowie   Julius   2022-01-01
Fascynująca groźba feminizmu   Koraszewski   2021-12-31
„Ustawa o zwalczaniu międzynarodowej islamofobii” może z łatwością być nadużyta do potępiania Izraela, kiedy broni się przed terrorem     2021-12-30
Zachód i jego stare iluzje   Taheri   2021-12-29
Wysokie stawki historycznego rewizjonizmu   Tobin   2021-12-27
Giganci podejrzanej profesji   Koraszewski   2021-12-23
Akademiccy ideolodzy korumpują STEM. Milcząca liberalna większość musi stawić opór   i Jay Tanzman   2021-12-22
Arabski apartheid, o którym nikt nie mówi   Toameh   2021-12-21
Litwa rzuca rękawicę Chinom   Kern   2021-12-20
Ciekawy proces byłego premiera   Koraszewski   2021-12-18
Zima nadeszła do Afganistanu   Chesler   2021-12-17
Iran buduje bombę, a Biden robi dobrą minę do złej gry   Bard   2021-12-15
Żywot Titanii McGrath   Koraszewski   2021-12-15
Kiedy uchodźcami byli Żydzi…   Abdul-Hussain   2021-12-14
Niemcy, Europa, Żydzi i zdrada klerków raz jeszcze   Koraszewski   2021-12-13
Amerykańscy podatnicy finansują rewizjonistyczną, antysyjonistyczną historię   Julius   2021-12-12
Piękna i bestia BDS   Collins   2021-12-11
Dwulicowa agenda Bidena w sprawie Turcji   Bekdil   2021-12-11
Strona internetowa RaymondIbrahim.com zbanowana jako “pornograficzna”   Ibrahim   2021-12-10
Iran jest testem strategicznej wizji i charakteru Bidena   Tobin   2021-12-08
Jeśli zakaz podróży wydany przez Trumpa był rasistowski, to rasistowski jest również zakaz wydany przez Bidena   Tobin   2021-12-07
Prawdziwy motor historii   Lewin   2021-12-07
Nie, palestyński terroryzm nie jest legalnym „oporem” według prawa międzynarodowego     2021-12-06
Totalitaryzm i wygodne odrętwienie   Pandavar   2021-12-04
Dlaczego uniwersyteckie wydziały miałyby mieć politykę zagraniczną?   Fitzgerald   2021-12-03
Irańska polityka prezydenta Bidena   Rosenthal   2021-12-02
Książka Andrzeja Koraszewskiego „Skąd się wzięło dobro i zło i kilka innych pytań”   Tabisz   2021-12-01
Dlaczego Palestyńczycy uciekają ze Strefy Gazy   Toameh   2021-11-30
W Iranie: brak wody i kłopoty reżimu   Fitzgerald   2021-11-30
Spotkanie dziewczęcego klubu książki z laureatką Pokojowej Nagrody Nobla anulowane z powodu potencjalnej „islamofobii”   Coyne   2021-11-29
Brytyjskie uniwersytety na liście plac islamskich reżimów   Meotti   2021-11-28
Umyślna ślepota wobec związków palestyńskich NGO z terrorem   Steinberg   2021-11-26
Rzecz o etyce w szkole i poza szkołą    Koraszewski   2021-11-25
Łamanie praw człowieka: Unia Europejska pozwala irańskim mułłom na całkowitą bezkarność   Rafizadeh   2021-11-23
Proces Kafki w trzech aktach   Rosenthal   2021-11-20
Zena Agha pisze do “New York Timesa”   Fitzgerald   2021-11-20
Europa przeciwko Żydom: podwykonawcy   Koraszewski   2021-11-19
Kampania Autonomii Palestyńskiej przeciwko palestyńskim NGO   Toameh   2021-11-18
Informacje o prześladowaniach chrześcijan przez muzułmanów obrażają „standardy” Facebooka   Ibrahim   2021-11-18
Były urzędnik byłego Departamentu Stanu mówi, że prawda i fałsz są równe.   Flatow   2021-11-17
UNRWA – najgorsza rzecz, jaka przydarzyła się Palestyńczykom   Marcus   2021-11-15
Dlaczego palestyńska polityka Bidena nie przyniesie pokoju   Toameh   2021-11-13
Czy ruch “przebudzonych” spycha Brytyjczyków na prawo?   Coyne   2021-11-13
"Guardian" Palsplains antysemityzm   Levick   2021-11-12
Nie uchwalajcie ustawy przeciw LGBT   Igwe   2021-11-10
“New York Times”, Izrael i “skradzione palestyńskie potrawy”   Fitzgerald   2021-11-09
Chiny: Ryzykowna zmiana ideologiczna   Taheri   2021-11-08
Niebezpieczna polityka UE wobec mułłów w Iranie   Rafizadeh   2021-11-06
„Guardian” umniejsza terror LFWP, zbywa ich związki z NGO „praw człowieka”   Levick   2021-11-05
Antyizraelska opowieść Amnesty International o Wujku Meena, skierowana do dzieci, jest jeszcze gorsza niż informowano     2021-11-04
Nawet  Szwecja zastanawia się nad dalszą pomocą dla Autonomii Palestyńskiej; a co z USA?   Flatow   2021-11-01
Śmietanka akademicka przeciwko Żydom    Collier   2021-10-31
Ulice, pomniki i gniewu nawyki   Koraszewski   2021-10-30
Mułłowie w Iranie i Chiny wzmocnieni przez administrację Bidena   Rafizadeh   2021-10-27
Miecz Damoklesa nad wolną myślą w Egipcie (i gdzie indziej)   Fernandez   2021-10-25
Konsulat USA w Jerozolimie ponownie podzieli miasto   i Maurice Hirsch   2021-10-23
Bardzo ważna książka o “Trans”   Bawer   2021-10-23
Władcy na glinianych nogach   Fernandez   2021-10-22
Koszty finansowe błędnej świadomości   Koraszewski   2021-10-20
Wielkie zwycięstwo krytycznej teorii rasy wraz z nowymi wymaganiami otrzymania dyplomu   Tobin   2021-10-20
Branie zakładników przez irański reżim: gdzie jest Zachód i ONZ?   Rafizadeh   2021-10-19
Od czegoś trzeba zacząć…   Koraszewski   2021-10-17
Marina i reszta   Łukaszewski   2021-10-14
Dlaczego USA chcą palestyńskiego konsulatu w Jerozolimie   Kontorovich   2021-10-14
Biden ignoruje stanowisko Palestyńczyków   Tawil   2021-10-13
Taniec pijanych motyli   Koraszewski   2021-10-11
Facebook – przestój i panika   Collins   2021-10-09
Aktywiści, którzy serwują połowę wiadomości   Abdul-Hussain   2021-10-08
Dalsze próby uratowania afgańskich kobiet to “jedyna rzecz, jaką możemy zrobić”   Chesler   2021-10-06
Korzenie kryzysu energetycznego   Ridley   2021-10-05
Joe Biden mówi podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ o potrzebie “suwerennego i demokratycznego państwa palestyńskiego”   Fitzgerald   2021-10-03
Jak impas w sprawie federalnego budżetu pokazał rozłam w sprawie Izraela   Tobin   2021-10-01
Kraj NATO, sojusznik Rosji i przyjaciel talibów   Bekdil   2021-09-30
Dlaczego Arabowie nie ufają już Bractwu Muzułmańskiemu?   Toameh   2021-09-29
Dlaczego Irakijczycy nienawidzą Palestyny   Abdul-Hussain   2021-09-29
Sudańskie pułapki na drodze do reform   Fernandez   2021-09-28
Nie ma powodu by przepraszać za ujawnianie hipokryzji   Bard   2021-09-25
Szczęśliwi na widok pokonanej Ameryki   Abdul-Hussain   2021-09-24
Antysemityzm  jest naszym nieszczęściem   Koraszewski   2021-09-24
Arabskie dążenia do lepszego przestrzegania praw człowieka powinny być chwalone, a nie wyśmiewane     2021-09-22
Talibowie domagają się miliarda dolarów pomocy   Fitzgerald   2021-09-21
Źródła ubóstwa narodów   Koraszewski   2021-09-20
Stanisław Lem - pisarz, który widział więcej niż inni   Ferus   2021-09-19
Jak Associated Press łagodzi obraz terrorystów Hamasu   Fitzgerald   2021-09-19
Dyskusja o antysemityzmie wymaga uczciwości   Tobin   2021-09-17
Ucieczka z Afganistanu   Rosenthal   2021-09-16

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk