Prawda

Sobota, 15 sierpnia 2020 - 06:47

« Poprzedni Następny »


Przywódcy palestyńscy: kogo oszukują?


Khaled Abu Toameh 2016-02-27


To jest zagadka: czy przywódcy Autonomii Palestyńskiej (AP) odgrywają głupich, czy też wierzą we własną, absurdalną retorykę?

Kiedy obecna fala ataków nożowych, ataków samochodami i strzelania, która zaczęła się w październiku 2015 r., trwa i wręcz wydaje się nasilać, prezydent AP i najwyżsi dygnitarze palestyńscy z uporem twierdzą, że to, czego jesteśmy świadkami, jest wyłącznie “powszechnym, pokojowym powstaniem”.


Abbas powiedziałto właśnie grupie arabskich dziennikarzy izraelskich, których w zeszłym tygodniu zaprosił do swojego biura. Abbas wyraził pełne poparcie dla tego “powszechnego, pokojowego powstania”. Wyjaśnił dalej, że Palestyńczycy używają “wszystkich pokojowych środków”, żeby “przeciwstawić się izraelskiej okupacji”. 


Dla Abbasa i kierownictwa palestyńskiego śmierć ponad 170 Palestyńczyków i ponad 30 Izraelczyków w ostatnich pięciu miesiącach zdarzyła się w kontekście „powszechnego i pokojowego powstania”. Można sobie tylko wyobrazić, jak wyglądałoby to powstanie, gdyby nie było „pokojowe”.


Co ciekawe, Abbas wydaje się uważać noże i broń automatyczną za narzędzia “pokojowe”, których Palestyńczycy mają prawo używać, by “przeciwstawiać się okupacji”.


Zamiast starać się uspokoić sytuację, Abbas i jego towarzysze dodają paliwa do ognia przez gloryfikowanie palestyńskich napastników – z których wielu nie ma jeszcze 20 lat – i zachęcają innych, by dołączyli do „pokojowego powstania” przeciwko Izraelowi.


Wyjaśnijmy sobie sprawy. Obecne kierownictwo palestyńskie jest niezdolne do jakiegokolwiek obwiniania Palestyńczyków, szczególnie tych, którzy zranili lub zabili Izraelczyków. Ich zdaniem cała wina leży wyłącznie po stronie Izraela i społeczność międzynarodowa ma obowiązek wkroczenia i powstrzymania „zbrodni” izraelskich przeciwko Palestyńczykom.


Przywódcy palestyńscy mają długą historię uchylania się od odpowiedzialności za ciężki los ich ludności. Robiąc to, sprowadzili nieszczęścia na Palestyńczyków – pokolenie za pokoleniem.


Oczywiście, pojęcie “ofiary” jest szerokie. Młodzi Palestyńczycy podszczuci przez Autonomię Palestyńską do mordowania Żydów, także są ofiarami. Są ofiarami złych przywódców, którzy pchają ich na śmierć, kłamiąc im o izraelskich i żydowskich „spiskach” przeciwko Arabom i muzułmanom oraz meczetowi Al-Aksa.


Ani jeden dygnitarz palestyński nie potępił atakowania niewinnych cywilów w tym “pokojowym” powstaniu, nawet, kiedy ofiarą była 38-letnia matka i pielęgniarka. Byli zbyt zajęci gloryfikowaniem napastników i nazywaniem ich imionami ulic i placów.


Palestyńscy przywódcy nie potępiają takich morderstw z dwóch powodów.


Sami przywódcy są odpowiedzialni za olbrzymią kampanię antyizraelskiego podżegania, która poprzedziła obecną falę zamachów. Ta kampania nasiliła się w ostatnich dwóch latach, kiedy Abbas i najwyżsi dygnitarze palestyńscy zaczęli mówić Palestyńczykom, że Żydzi „bezczeszczą meczet Al-Aksa swoimi brudnymi stopami”. Kilka dni przed rozpoczęciem się ataków Abbas zapewnił swój lud, że ci, którzy giną w obronie swoich miejsc świętych, pójdą prosto do nieba. „Każda kropla krwi przelana w Jerozolimie jest czystą krwią” – podkreślił.


Abbas i jego pachołki odnieśli sukces: nieletni Palestyńczycy wychodzą na ulice i „powstrzymują” Żydów przed profanowaniem meczetu Al-Aksa i udaremniają ich „spisek” zniszczenia islamskich miejsc świętych. AP więc podniosła stawkę, twierdząc teraz, że Izrael dokonuje rzekomo „pozasądowych egzekucji” przez strzelanie do Palestyńczyków, którzy są w trakcie popełniania mordów w zamachach nożowniczych czy z użyciem broni palnej, tych samych Palestyńczyków, którym mózgi wyprali przywódcy i media palestyńskie.


Tak więc mamy dwie niemiłe prawdy: (1) Przywódcom AP byłoby trudno potępić akty terroru przeciwko Izraelowi, skoro sami podżegają do tej przemocy; i (2) obecna fala ataków antyizraelskich dostarcza Abbasowi i innym przywódcom palestyńskim amunicji do delegitymizowania Izraela i demonizowania Żydów na arenie międzynarodowej.


Przywódcy palestyńscy wypaczają rzeczywistość, by zmobilizować świat przeciwko Izraelowi i popychać naprzód swoje cele polityczne. Od początku tej rundy ataków Abbas i inni dygnitarze z Ramallah żądali interwencji międzynarodowej do zatrzymania izraelskiej „agresji” przeciwko Palestyńczykom. Ich zdaniem, zastrzelenie wymachującego nożem nieletniego Palestyńczyka jest aktem „agresji” i „zbrodnią wojenną”, która wymaga natychmiastowej interwencji międzynarodowej.


Kierownictwo palestyńskie stara się obecnie wykorzystać przemoc jako nacisk na żądanie międzynarodowej konferencji pokojowej, by otrzymać międzynarodową “ochronę” dla Palestyńczyków. Abbas ma nadzieję, że taka konferencja da ogólne rozwiązanie narzucone na Izrael. Prezydent Autonomii Palestyńskiej jest przekonany, że nacisk świata na Izrael da mu więcej niż wynegocjowana ugoda. Dlatego też nie chce wrócić do stołu negocjacyjnego z Izraelem.


Jest tu więc metoda: przez pełnych pięć miesięcy oficjalną postawą palestyńską było, że przemoc rozpoczął Izrael i że Izraelczycy “umyślnie celują w palestyńskie dzieci”. Kierownictwo Autonomii Palestyńskiej argumentuje, że tylko ONZ może uratować te dzieci przez posłanie żołnierzy na terytoria palestyńskie.


Do czego doszliśmy! Dzięki truciźnie, którą Autonomia Palestyńska indoktrynuje swoją ludność, Palestyńczycy są teraz niezdolni do potępienia zamordowania jakiegokolwiek Żyda ani też do wezwań między sobą do powstrzymywania swoich nastolatków przez zostaniem zabójcami. Przywództwo palestyńskie uniemożliwiło nawet rozmowy o pokoju z Izraelem. Oto ich droga do zdrowego i zamożnego społeczeństwa i państwa.


Według Autonomii Palestyńskiej ta młodzież działa z powodu rozpaczy – z powodu osiedli, punktów kontrolnych i braku postępu w procesie pokojowym. Porzucając jednak abbasowski świat fantazji, widzimy inną rzeczywistość. W rzeczywistości napastnicy atakują Żydów, ponieważ słuchali podżegania i doznali prania mózgów ze strony tych samych przywódców, którzy teraz potępiają Izrael za samoobronę. To właśnie palestyńskie i arabskie stacje telewizyjne, imamowie i inni przywódcy mobilizują młodzież do wypraw na ich codzienne zabójcze misje.


Mimo starego przysłowia, że możesz oszukać pewnych ludzi przez pewien czas, ale nie wszystkich ludzi przez cały czas, Abbas i spółka dają sobie zupełnie nieźle radę oszukując wielu ludzi przez większość czasu. Raz jeszcze Palestyńczycy padli ofiarą kłamstw swoich przywódców, którzy zachęcają ich do szukania męczeństwa i angażowania się w przemoc zamiast budować dobre życie dla siebie i swoich społeczności. Krew Palestyńczyków, którzy giną w trakcie atakowania Żydów, jest na rękach Abbasa i jego wysokich dygnitarzy. Można ich znaleźć w Ramallah, jak wymyślają nowe sposoby oszukania większej liczby ludzi przez dłuższy czas.Palestinian leaders: Who Are They Fooling?

Gatestone Institute, 17 lutego 2016

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaKhaled Abu Toameh - urodzony w 1963 r. w Tulkarem na Zachodnim Brzegu, palestyński dziennikarz, któremu wielokrotnie grożono śmiercią. Publikował między innymi w "The Jerusalem Post", "Wall Street Journal", "Sunday Times", "U.S. News", "World Report", "World Tribune", "Daily Express" i palestyńskim dzienniku "Al-Fajr". Od 1989 roku jest współpracownikiem i konsultantem NBC News.

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Dysydenci

Znalezionych 242 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Zmiana marki kalifatu – nigdy niekończący się, dystopijny mit   Mahmoud   2020-08-13
Palestyńczycy: Popieramy obozy koncentracyjne dla muzułmanów w Chinach   Toameh   2020-08-12
Dlaczego Palestyńczycy popełniają samobójstwa?   Toameh   2020-08-02
Palestyńczycy: Akceptuj zachodnie fundusze, głosuj na dżihad   Toameh   2020-07-30
Przyczynek do działalności skazanej na przegraną   Koraszewski   2020-07-21
Jak Palestyńczycy terroryzują własną ludność   Tawil   2020-07-13
Co kanadyjski żołnierz uświadomił mi o IDF   Dandachi   2020-06-12
Czyje głosy w dzisiejszym Izraelu są najsilniej syjonistyczne i najmniej przepraszające?   Oz   2020-06-09
Doradzanie palestyńskim przywódcom, by działali racjonalnie, jest skrajnie irracjonalne     2020-06-05
Palestyńczycy: Jedzenie posiłku z Żydami jest przestępstwem   Toameh   2020-06-02
Palestyńskie mity i izraelska rzeczywistość     Dabbas   2020-05-29
Koronawirus: Bohaterowie Chin, którzy zniknęli, i milczenie Zachodu   Meotti   2020-05-20
Co byłoby, gdyby Izrael zniknął?   Mahmoud   2020-05-18
Palestyńczycy i wirus normalizacji   Toameh   2020-05-06
Koronawirus: więcej palestyńskich oszczerstw przeciwko Izraelowi   Toameh   2020-05-01
Koronawirus w Turcji: Rząd atakuje lekarzy    Şahin   2020-04-15
Hamas: nowy pretekst do atakowania Izraela   Toameh   2020-04-12
List 100 irańskich naukowców i działaczy politycznych do Chameiniego: „Ty jesteś głównym winowajcą katastrofy narodowej”     2020-04-07
Palestyńscy przywódcy używają koronawirusa do atakowania Izraela   Toameh   2020-03-21
Palestyńczycy powtarzają oszczerstwa o rytuale krwi, podczas gdy Izrael ratuje ich życie   Toameh   2020-03-10
Prawdziwy powód, dla którego izraelscy Arabowie nie chcą żyć w ”Palestynie”   Toameh   2020-02-05
Dlaczego niektórzy Palestyńczycy kochają Solejmaniego   Toameh   2020-02-04
Abbas wybiera Hamas zamiast pokoju z Izraelem   Toameh   2020-01-31
Polityczny islam niszczy społeczeństwa   Gürcanli   2020-01-30
Palestyńczycy w Syrii: kolejny rok śmierci i udręki   Toameh   2020-01-18
O kwestii żydożercy   Aboubakr   2020-01-14
Państwa arabskie mają wiele do wygrania normalizując stosunki z Izraelem   Dabbas   2020-01-12
Palestyńczycy: ”Cudzoziemcy” w arabskim kraju   Toameh   2020-01-07
Bliskowschodni Arab chwali ”niesłychane osiągnięcia” Izraela, krytykuje ”tyrańskie dynastie”   Dabbas   2019-12-31
Czy kryzys ekonomiczny Jordanii może rozwiązać konflikt izraelsko-palestyński?   Dabbas   2019-12-22
Czego mógłby dokonać świat arabski, gdyby zawarł pokój z Izraelem   Dabbas   2019-12-13
Ignoranci nazywają feminizm herezją, nie rozumiejąc, czym on jest   Al-Budair   2019-12-10
Nie zamierzam być politycznie poprawna w sprawie antysemityzmu   Raza   2019-11-27
Trzydziestu wspaniałych i inni   Koraszewski   2019-11-23
4006 Palestyńczyków, o których Europejczycy nie słyszeli   Tawil   2019-11-22
Jak przywódcy Hamasu nabierają Palestyńczyków   Tawil   2019-10-06
Świat muzułmański walczy, a Zachód kapituluje   El-Ghazzali   2019-08-17
Jak palestyńscy przywódcy masakrują prawdę   Tawil   2019-06-18
Priorytety palestyńskich przywódców   Toameh   2019-06-14
Palestyńczycy: Kogo to naprawdę obchodzi?   Tawil   2019-02-09
Arabowie są winni Żydom dużo więcej niż 250 miliardów dolarów   Maroun   2019-02-07
Zdrada irańskich dysydentów przez Zachód   Memarsadeghi   2019-01-26
Kiedy Abbas i Hamas rzucali na siebie obelgi...   Toameh   2019-01-23
Palestyńskie dzieci: ofiary arabskiego apartheidu   Toameh   2019-01-05
Prawdziwa nieproporcjonalność w konflikcie Arabów z Izraelem   Maroun   2018-12-24
Mój rok na terytorium Autonomii Palestyńskiej   Gerstenfeld   2018-12-22
Dlaczego Iran finansuje palestyńskich terrorystów?   Tawil   2018-12-15
Nowa palestyńska "troska" o międzynarodowe konwencje   Tawil   2018-11-19
Nadzieja mimo arabskiego antysemityzmu   Maroun   2018-10-31
Pokonanie terroru wymaga wszechstronnej kampanii ideologicznej, kulturowej, edukacyjnej i religijnej   Al-Ansari   2018-10-22
Musicie zakazać zarzynania ofiarnych zwierząt na ulicach   Baraka   2018-08-29
W islamie Jerozolima to nie Mekka   Mohamed   2018-08-27
Tajny powód arabskiego odrzucenia żydowskiego prawa narodowego   Tawil   2018-08-14
Pojechałam do Izraela i nie żałuję tego     2018-08-12
Dlaczego przywódcy palestyńscy sprzeciwiają się pomaganiu własnej ludności?   Tawil   2018-07-18
Jesteśmy rasistami, ale przypisujemy to Izraelowi   Al-Sa'di   2018-07-10
Palestyńczycy: jak poprawić jakość życia?   Tawil   2018-06-30
Dlaczego my, Arabowie, musimy krzyczeć   Maroun   2018-06-27
Palestyńczycy: Ofiary arabskiego apartheidu   Toameh   2018-06-25
W przyszłym roku w Jerozolimie   Eid   2018-06-22
Egipski Al-Azhar upiera się przy antysemityzmie   Mohamed   2018-06-14
O tym nie słyszeliście na Zachodzie   Tawil   2018-06-13
Tak, było mi dobrze w Izraelu, kiedy Palestyńczycy ginęli w Gazie   Maroun   2018-06-02
Obalenie 25 mitów lewicy i Arabów z prespektywy lewicowego Araba   Maroun   2018-05-05
Wciągamy religię w każdy aspekt naszego życia   Hamami   2018-04-21
Palestyńczycy torturowani; media milczą   Tawil   2018-04-21
Jestem jawnym i dumnym syjonistą, bo jestem jawnym i dumnym lewicowcem   Maroun   2018-04-11
Kiedy religię przedstawia się jako ideologię, jest bardziej niebezpieczna niż broń nuklearna     2018-03-22
Grożenie terrorem nie powinno być sposobem zarabiania na życie   Darwish   2018-01-31
Arabskie reżimy przerażone wolnością w Izraelu   Meotti   2018-01-30
Odwiedzanie Izraela jest przywilejem, a nie prawem   Maroun   2018-01-20
Witajcie na Zachodzie, ale prosimy się nie integrować …    Arbabzadah   2018-01-01
Rzeczywista reakcja palestyńska na jerozolimskie przemówienie Trumpa   Tawil   2017-12-09
Do moich rodaków Libańczyków, których gniewają izraelskie bomby   Maroun   2017-11-05
Palestyńczycy zamykają w więzieniu dziennikarzy za ujawnianie korupcji   Toameh   2017-10-02
Iracki duchowny: muzułmanie są utrapieniem świata     2017-09-29
Błędem jest ograniczanie wolności myśli obywateli   Al-Salem   2017-09-28
Popieranie Izraela jest obowiązkiem lewicy   Maroun   2017-09-24
Kiedy "progresizm" miażdży kobiety muzułmańskie   Mohamed   2017-09-23
Muzułmanie amerykańscy powinni zdemaskować imamów, którzy głoszą nienawiść   Al-Hadj   2017-09-20
Ograniczanie praw kobiet: Prawa islamskie i multikulturalizm   Khan   2017-09-16
Palestyńczycy, których zachodnie media wolą nie widzieć   Toameh   2017-09-13
Ofiary islamizacji Turcji: kobiety   Bekdil   2017-09-09
Szef ONZ Guterres, media i palestyńskie fake news   Tawil   2017-09-06
Palestyńczycy: Niszczenie sądownictwa   Toameh   2017-09-04
My, muzułmanie, jesteśmy całkowicie pozbawionymi samokrytycyzmu płaczliwymi łobuzami na szkolnym podwórku   Nawaz   2017-09-02
Uderzyć w wylęgarnie terroru   Khan   2017-09-01
Musimy podjąć stanowczą decyzję     2017-08-27
Czy było etyczne ze strony Izraela NIEdeportowanie Arabów w 1948 i 1967 r.?   Maroun   2017-08-06
Zaprzeczaj Holocaustowi, ale nigdy nie kwestionuj szariatu?   Rafizadeh   2017-07-31
Problemem z wykrywaczami metalu jest to, że są one żydowskie   Maroun   2017-07-25
Islamska koncepcja “feminizmu”   Darwish   2017-07-23
UNESCO wspiera terroryzm   Tawil   2017-07-20
Modernizacja Bliskiego Wschodu jest spektakularna   Taheri   2017-07-19
Arabowie, którzy nie cenią Izraela, są głupcami   Maroun   2017-07-16
My, Arabowie, mamy cholerne szczęście, że Żydzi nie zachowują się jak Arabowie   Maroun   2017-07-15
Nadchodzi kolejna antysemicka wojna, a świat dalej odwraca głowę   Maroun   2017-07-04
Turcja bez cenzury: wojna z mediami   Bulut   2017-07-03
Jako lekarz i muzułmanin protestuję przeciw okaleczaniu kobiet   Jasser   2017-07-01
Niewygodna prawda o konflikcie izraelsko-palestyńskim   Maroun   2017-06-30

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Wzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenica


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk