Prawda

Środa, 28 wrzesnia 2022 - 22:14

« Poprzedni Następny »


Palestyńscy najemnicy Iranu: Dżihad przeciw Izraelowi i Ameryce


Khaled Abu Toameh 2022-02-06

(Zdjęcie: zrzut z ekranu wideo https://www.youtube.com/watch?v=4CFn7o3mhaU )
(Zdjęcie: zrzut z ekranu wideo https://www.youtube.com/watch?v=4CFn7o3mhaU )

Wspierany przez Iran Palestyński Islamski Dżihad (PIJ), druga po Hamasie pod względem wielkości i niezwykle wpływowa grupa w Strefie Gazy, nie wierzy, że konflikt z Izraelem dotyczy Jerozolimy, osiedli, granic, punktów kontrolnych lub palestyńskich więźniów.


Podobnie jak ideologia Hamasu, „wizja intelektualna PIJ zakłada, że cała Palestyna jest nadal okupowana od rzeki [Jordan] do Morza Śródziemnego". Dla PIJ jedynym sposobem rozwiązania konfliktu jest zniszczenie Izraela i zabicie jak największej liczby Żydów. PIJ postrzega Izrael jako jedno wielkie osiedle i zagraniczny implant, który trzeba jak najszybciej zdemontować.


PIJ i Hamas mają bezpośrednią kontrolę nad dwoma milionami Palestyńczyków w Strefie Gazy, która graniczy z Izraelem i Egiptem.


Hamas mówi w swoim statucie (Artykuł 11), że „wierzy, że ziemia Palestyny jest islamskim wakf dla wszystkich pokoleń muzułmanów aż do dnia Zmartwychwstania”.


Artykuł 15 Karty stanowi:

„W walce z żydowską okupacją Palestyny należy podnieść sztandar dżihadu. To wymaga, aby islamska edukacja była przekazywana masom lokalnie, w arabskim [świecie] i islamskim [świecie], oraz aby duch dżihadu – walka i wstąpienie w szeregi – musi być przekazywany w całej Ummie (społeczności muzułmańskiej).”

Stanowisko i strategia PIJ, która jest podobna do strategii Hamasu, została niedawno nakreślona w artykule napisanym przez Walida al-Kattatiego, palestyńskiego pisarza i ważnego działacza tej grupy, zatytułowanym „Filozofia oporu w myśli islamskiego dżihadu”.


Dlaczego warto przeczytać artykuł?


Po pierwsze, ma na celu przypomnienie Palestyńczykom oraz wszystkim Arabom i muzułmanom, że PIJ pozostaje zaangażowany w dążenie do unicestwienia Izraela poprzez dżihad (świętą wojnę). To prawda, artykuł wyraża również poparcie dla „powszechnego oporu” przeciwko Izraelowi, ale jest to interpretowane przez Palestyńczyków jako zachęta do przeprowadzania ataków nożowniczych, taranowania samochodami oraz ataków kamieniami i koktajlami Mołotowa na Żydów. Artykuł zasadniczo argumentuje, że dobrze jest w dowolny sposób zabić dowolnego Żyda, jeśli nie można przeprowadzić większych „operacji”, takich jak zamachy samobójcze lub ataki rakietowe.


Po drugie, artykuł pojawia się w czasie, gdy Egipcjanie i inne partie nadal szukają sposobów na osiągnięcie długoterminowego rozejmu między Izraelem a Hamasem, PIJ i innymi grupami zbrojnymi z Gazy.


Po trzecie, artykuł Kattatiego pokazuje, że PIJ i jego władcy w Teheranie uważają nie tylko Izrael ale także USA za „wroga”. To ten sam Iran, którego przedstawiciele negocjują obecnie z USA i innymi światowymi mocarstwami ożywienie porozumienia nuklearnego z 2015 roku. W tym tygodniu prezydent USA Joe Biden powiedział , że „nie czas się poddawać”, że „jest pewien postęp” w rozmowach z irańskimi mułłami.


Administracja Bidena negocjuje z Iranem, podczas gdy palestyński pełnomocnik Teheranu wzywa Arabów i muzułmanów do połączenia sił w walce z „bytem syjonistycznym” i amerykańskim „kolonializmem”.


Jak ujął to Kattati, ideolog PIJ :

„Opór jest frontem palestyńskim, arabskim i islamskim. Palestyński Islamski Dżihad wierzy w konieczność nawiązywania sojuszy z każdą partią, która chce walczyć z wrogiem, a ruch (PIJ) nie ma nic przeciwko współpracy i koordynacji ze wszystkimi anty- imperialistycznymi i antysyjonistycznymi siłami dążącymi do wyzwolenia Palestyny. Każdy Palestyńczyk, czy to muzułmanin, czy chrześcijanin, będzie brał udział w obronie ojczyzny i świętości. Jeśli chodzi o Arabów i muzułmanów, ruch (PIJ) wierzy, że opór, który doprowadzi do wyzwolenia Palestyny będzie  wysiłkiem arabskim i islamskim, który obejmie wszystkich wolnych ludzi. Projekt wyzwolenia Palestyny nie odniesie sukcesu bez utworzenia arabsko-islamskiego frontu oporu przeciwko syjonistycznemu bytowi i amerykańskiemu kolonializmowi”.

Jest to prosty apel do Arabów i muzułmanów o prowadzenie wojny z Izraelem i Stanami Zjednoczonymi, aby Iran i jego pełnomocnicy mogli kontynuować swoje plany zacieśnienia ucisku w krajach arabskich, w których szerzą terroryzm i rozlew krwi. Szczególnie w Syrii, Jemenie, Libanie i Iraku.


Założona w Strefie Gazy w 1981 roku PIJ została uznana za organizację terrorystyczną przez USA, Unię Europejską, Wielką Brytanię, Japonię, Kanadę, Australię, Nową Zelandię i Izrael. Od tego czasu grupa przeprowadziła dziesiątki ataków terrorystycznych na Izraelczyków, w tym zamachy samobójcze i wystrzelenie rakiet na Izrael. Zbrojne skrzydło PIJ, Brygady Al-Kuds, nadal jest niezwykle aktywne zarówno na Zachodnim Brzegu, jak i w Strefie Gazy.


Ostatni atak PIJ miał miejsce w grudniu 2021 r. na Zachodnim Brzegu, kiedy członkowie ugrupowania zamordowali 25-letniego studenta jesziwy, Yehudę Dimentmana.


Palestyńskie grupy terrorystyczne postrzegają zabójstwo Dimentmana jako część „dżihadu i oporu przeciwko wrogowi syjonistycznemu okupującemu Palestynę wszelkimi metodami i środkami”.


PIJ, według Kattatiego, uważa , że „prawa Allaha oraz międzynarodowe normy i konwencje” pozwalają Palestyńczykom używać broni do mordowania Żydów i „wypędzania” ich z „okupowanej Palestyny”.


Z oświadczenia PIJ wynika, że zwolennicy tej grupy rozumieją rezolucje ONZ i organizacji antyizraelskich na całym świecie dotyczące konfliktu izraelsko-arabskiego jako licencję na kontynuowanie dżihadu przeciwko Izraelowi i wszystkim Żydom.


Kattati wyjaśnia dalej, że jeśli chodzi o jego grupę , „opór jest ideologią, zanim stanie się działaniem. Opór został odkryty w umyśle i myśli przed nożem i pistoletem, a w sercu i duszy przed bombą i pociskiem”.


Kattati ostrzega Arabów i muzułmanów przed „porzuceniem dżihadu przed wyzwoleniem Palestyny” i stwierdza, że „zawarcie pokoju z [izraelskim] wrogiem jest niedopuszczalne zgodnie z islamskim prawem szariatu ”.


Dodaje
, że PIJ określa się jako „islamski ruch narodowowyzwoleńczy oraz integralna część i komponent współczesnego palestyńskiego ruchu narodowego”, którego głównym celem jest „wyzwolenie całej Palestyny przez strategię dżihadu i oporu”.


W ostrzeżeniu skierowanym do Autonomii Palestyńskiej kierowanej przez Mahmuda Abbasa i do krajów arabskich, które podpisały porozumienia pokojowe z Izraelem, Kattati pisze:

„nie wolno przechodzić od stanowiska oporu do targowania się o ziemię i prawa, i niedopuszczalne jest tworzenie alternatywnych priorytetów wyzwolenia lub znajdowanie sposobów na współistnienie [z Izraelem]”.

Ten autor twierdzi, że PIJ i inne palestyńskie grupy terrorystyczne mają prawo do posiadania, wytwarzania i rozwijania broni, która byłaby używana przeciwko wrogom Arabów i muzułmanów: Izraelowi i „amerykańskiemu kolonializmowi”.


„Opór oznacza podtrzymywanie płomienia dżihadu w Palestynie” – pisze działacz  PIJ .

„Rola mudżahedinów (świętych wojowników) i bojowników ruchu oporu w Palestynie polega na ożywieniu obowiązku dżihadu i rozpaleniu płomienia oporu przeciwko syjonistycznemu bytowi, dopóki nie zostaną spełnione warunki całkowitego zwycięstwa nad nim”.

PIJ ma niewątpliwą nadzieję, że rozmowy w Wiedniu pozwolą Iranowi na kontynuację planów oszukiwania świata, że przestanie wspierać grupy terrorystyczne na całym Bliskim Wschodzie lub że gotów jest porzuć plan pozyskania broni jądrowej.


PIJ, Hamas i inne grupy terrorystyczne ewidentnie mają nadzieję, że ta broń zostanie kiedyś użyta przez Arabów i muzułmanów do zniszczenia Izraela i USA. PIJ i Hamas mają również niewątpliwie nadzieję, że Iran zwiększy dostawy broni i pieniędzy dla Palestyńczyków, gdy zawrze układ z administracją Bidena i innymi światowymi potęgami.


Administracja Bidena musi zrozumieć, że ugłaskiwanie Iranu oznacza wzmocnienie pozycji najemników Islamskiej Republiki, nie tylko w Strefie Gazy, ale także w Syrii, Libanie, Jemenie i Iraku.


Szczególnie ważne jest również to, by administracja Bidena natychmiast umieściła drugą irańską organizację zastępczą, Huti, która właśnie zbombardowała Abu Zabi, ponownie na amerykańskiej liście zagranicznych organizacji terrorystycznych. Odkąd Departament Stanu USA usunął ich z tej listy w lutym 2021, zrewanżowali się wzrostem agresji i skutecznie destabilizują region.


Kiedy te grupy są wzbogacane i ośmielane, oznacza to tylko więcej złych wiadomości dla Stanów Zjednoczonych i dla regionu.


Administracja Bidena powinna pamiętać, że jej układy z mułłami w Iranie przekładają się na rozlew krwi przez najemników Iranu na całym Bliskim Wschodzie.


Iran’s Palestinian Proxy: Jihad against Israel and America

Gatestone Instituter, 25 stycznia 2022r.

Tłumaczenie: Andrzej Koraszewski Khaled Abu Toameh - urodzony w 1963 r. w Tulkarem na Zachodnim Brzegu, palestyński dziennikarz, któremu wielokrotnie grożono śmiercią. Publikował między innymi w "The Jerusalem Post", "Wall Street Journal", "Sunday Times", "U.S. News", "World Report", "World Tribune", "Daily Express" i palestyńskim dzienniku "Al-Fajr". Od 1989 roku jest współpracownikiem i konsultantem NBC News.
 

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1111 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Palestyńczycy przymilają się do Arabów, którzy zabijają Palestyńczyków   Toameh   2022-09-28
Niemcy, obudźcie się! Czy wiecie, że finansujecie zaprzeczanie Holokaustowi?   Marcus   2022-09-27
Prześladowania chrześcijan: “Te ataki mają rasistowskie, religijne motywacje”   Ibrahim   2022-09-23
Zachodnia reakcja na przywódców Iranu zaprzeczających Holocaustowi   Frantzman   2022-09-21
Palestynizm: ideologia i tożsamość   Rosenthal   2022-09-20
Dla niego pokój oznacza zabijanie Żydów   Tawil   2022-09-19
Jak “Le Monde”, “gazeta, którą wszyscy czytają”, omawia Izrael i Palestyńczyków   Fitzgerald   2022-09-16
Powiedziałem prawdę o “Palestynie” – i oto, co się zdarzyło   Collier   2022-09-11
Kiedy nie masz historii, to ją sobie wymyśl   Hirsch   2022-09-10
Żydowscy antysyjonisci próbują legitymizować antysemityzm   Tobin   2022-09-09
Palestyńczycy są  gotowi na wojnę naziemną     2022-09-07
“Tam w nich uderzymy”: Masakra w Monachium i jej następstwa   Kemp   2022-09-05
Nietolerowanie prawdy w ONZ   Bard   2022-09-04
Teheran debatuje o bombie   Taheri   2022-09-03
Zmiana klimatu: najnowsze usprawiedliwienie mordowania chrześcijan   Ibrahim   2022-08-31
Masakra w Monachium 50 lat później   Jacoby   2022-08-31
Zapomnij o wolności słowa: fatwa przeciwko Rushdiemu zwycięża   Meotti   2022-08-27
Iran przygotowuje się do wyeliminowania Izraela – zaraz po podpisaniu umowy z Iranem   Toameh   2022-08-26
Administracja Bidena i Iran atakujący Rushdiego   Toameh   2022-08-24
Walki w Gazie nie zmieniają niczego w walce o wizerunek Izraela   Tobin   2022-08-21
Dlaczego świat nie będzie przejmował się kłamstwem Abbasa o holokauście   Tobin   2022-08-19
Ziemia uderzyła nas w nos   Koraszewski   2022-08-15
Dlaczego Hillary Clinton nazwała to „palestyńskim znęcaniem się nad dziećmi”   Flatow   2022-08-14
Jak media “równoważąc” próbują ukryć prawdę     2022-08-12
Antysemicki „śledczy” Rady Praw Człowieka ONZ mówi głośno to, co przemilczane   Tobin   2022-08-11
Gaza: Ci co zawsze, potępiają Izrael   Kemp   2022-08-08
Komisja Śledcza twierdzi, że podstawą prawną istnienia Izraela jest Rezolucja 181 Zgromadzenia Ogólnego ONZ. To nie jest prawdą. (Ale kłamią, bo są przeciwko Izraelowi)     2022-08-06
Pierwsza połowa 2022 r.: arabscy terroryści dokonali ponad 3700 ataków na Izraelczyków   Savir   2022-08-05
Mohammed El-Kurd, reporter narodu  “Palestyny”   Fitzgerald   2022-08-01
Film “Pamiętaj Bagdad” (2017)   Julius   2022-07-30
Anne Frank zdradzona raz jeszcze   Collier   2022-07-28
Palestyńskie kłamstwa (zbudowane na żydowskiej krwi)   Collier   2022-07-26
Czy Palestyńczycy zamierzają pozwać Ligę Narodów lub ONZ do sądu?   Hirsch   2022-07-25
Świadoma ślepota Europy w sprawie palestyńskiej   Blum   2022-07-22
Narastająca obsesja antysemitów   Collier   2022-07-21
Model ajatollahów dla świata   Taheri   2022-07-19
Przesłanie Autonomii Palestyńskiej do dzieci: „Palestyna należy do Palestyńczyków od rzeki do morza”   Zilberdik   2022-07-15
“Rozwiązanie w postaci dwóch państw”, w celu zniszczenia Izraela   Toameh   2022-07-13
Nazistowskie korzenie islamistycznej nienawiści   Herf   2022-07-12
Dlaczego Izrael nie powinien rozmawiać z AP   Rosenthal   2022-07-11
Turcja: Dżihad przeciwko Cyprowi   Bulut   2022-07-09
PA świętuje „polityczne zwycięstwo” nad UE   Marcus   2022-07-08
Komisja śledcza ONZ o “Okupowanych terytoriach palestyńskich” działa jak inkwizycja   Bayefsky   2022-07-04
Irański plan udaremnienia izraelsko-arabskiej normalizacji stosunków oraz dalszego rozszerzania rewolucji   Toameh   2022-07-03
Co kryje się za kłamstwem o izraelskim ‘apartheidzie’   Collier   2022-07-02
Analiza najnowszej propagandowej publikacji ONZ   Litman   2022-06-26
Izrael musi wydalić tego dyplomatę UE   Marcus   2022-06-21
Kwestia żydowska w wielkim świecie   Koraszewski   2022-06-11
Iran nie czeka na broń jądrową, by zdestabilizować Bliski Wschód   Toameh   2022-06-10
Turcja, terroryści i NATO   Bulut   2022-06-07
David Rovics o Dżanin 2002   Landes   2022-06-02
CNN znajduje swoich “tańczących Izraelczyków”   Collier   2022-05-31
Jeden majowy dzień — w Jerozolimie i Nowym Jorku   Chesler   2022-05-26
Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10
Iran mówi otwarcie – i powinniśmy uważnie słuchać     2022-05-08
Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!     2022-05-07
Czy umiemy wyobrazić sobie świat bez Izraela?   Tobin   2022-05-06
Allah sprowadził Żydów do Palestyny, żebyśmy mogli ich wykończyć     2022-05-04
Ramadan kończy się z hukiem   Blum   2022-05-02
Oni wszyscy mają krew na rękach   Collier   2022-04-21
W XXI wieku antysyjonizm znaczy antysemityzm   Tobin   2022-04-20
Jak USA utrwalają palestyńską przemoc   Blum   2022-04-19
Palestyńczycy popierają mordowanie przypadkowych Żydów     2022-04-18
Szaleństwa głębokiej wiary   Fitzgerald   2022-04-13
Intifada z okazji ramadanu?   Blum   2022-04-09
Nie nagradzajcie Palestyńczyków za nową falę terroru   Tobin   2022-04-05
Większość “Palestyńczyków” głosowałaby dziś na Hamas   Greenfield   2022-04-02
Dlaczego Stany Zjednoczone nadal płacą za antysemicką farsę w ONZ?   Tobin   2022-04-01
AP zachęcała do zamachu terrorystycznego w Beer Szewie… i nagrodzi go   Marcus   2022-03-29
Śpiew i taniec o “apartheidzie”: Infantylna @Amnesty jest obecnie taka sama jak inne antyizraelskie grupy     2022-03-22
Reportaż rosyjskiej telewizji o syryjskich żołnierzach zgłaszających się na ochotnika do walki wraz z Rosją przeciwko Ukrainie     2022-03-17
Obywatele właściwie poinformowani   Koraszewski   2022-03-16
Kłamstwo o dłuższej i silniejszej umowie z Iranem   Bard   2022-03-11
Biden rozbija złudzenia Izraela   Glick   2022-03-10
Electronic Intifada w pełni popiera Putina   Collier   2022-03-07
Propagandowy front Władimira Putina   Koraszewski   2022-03-07
Rosja: Iran jest naszym sojusznikiem, uczestniczymy w rozwijaniu jego projektu nuklearnego     2022-03-03
Chiny: To USA są winne ukraińskiego konfliktu     2022-03-02
„Apartheid” jest nową „okupacją” – terminem używanym w czysto propagandowych celach     2022-02-28
Czy Putin będzie strzelał do zakładników?   Rosenthal   2022-02-28
Lepszy kontrakt za pochwałę terroryzmu   Fitzgerald   2022-02-23
Nękanie w Judei i Samarii musi się zakończyć – ale kto nęka kogo?   Oz   2022-02-20
Nie ugłaskuj krokodyla “przebudzenia”     2022-02-18
Toksyczna szczodrość. Jak Europejczycy używają izraelskich NGO do destabilizowania Izraela   Altabef   2022-02-15
Losowy przykład nieuczciwości raportu Amnesty International     2022-02-14
Strategia Autonomii Palestyńskiej używania dzieci-żołnierzy przeciwko Izraelowi   Marcus   2022-02-13
Co naprawdę oznacza wspieranie „palestyńskiego pojednania”?   i Itamar Marcus   2022-02-12
Saudyjski dziennikarz o zerwaniu związków z Palestyńczykami   Fitzgerald   2022-02-11
Groza ujawnienia proizraelskiego stanowiska   Goska   2022-02-09
Neonazistowska fascynacja salafickim dżihadem   Wójcik   2022-02-08
Antysemici wszystkich krajów łączcie się   Koraszewski   2022-02-07
Palestyńscy najemnicy Iranu: Dżihad przeciw Izraelowi i Ameryce   Toameh   2022-02-06
Kościół, który promuje antysemityzm   Tobin   2022-02-04
Grupy terrorystyczne kochają Amnesty International, jako że kieruje się planami zniszczenia Izraela naszkicowanymi w Durban     2022-02-03
Amnesty wymyśla kolejną definicję apartheidu – tylko dla Izraela     2022-02-02

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk