Prawda

Wtorek, 22 wrzesnia 2020 - 13:52

« Poprzedni Następny »


Iran: Mimo pandemii Ayatollah wzywa do dżihadu przeciw żydowskiemu państwu


Majid Rafizadeh 2020-06-11

Jest zdumiewające, że Twitter, który tak lubieżnie oddaje się cenzurowaniu, nadal pozwala irańskiemu ministrowi spraw zagranicznych Dżawadowi Zarifowi (na zdjęciu) oraz innym irańskim przywódcom  szerzyć na swojej platformie neonazistowski język i antysemickie poglądy. (Zdjęcie: wikipedia)
Jest zdumiewające, że Twitter, który tak lubieżnie oddaje się cenzurowaniu, nadal pozwala irańskiemu ministrowi spraw zagranicznych Dżawadowi Zarifowi (na zdjęciu) oraz innym irańskim przywódcom  szerzyć na swojej platformie neonazistowski język i antysemickie poglądy. (Zdjęcie: wikipedia)

Zamiast koncentrować się na wspieraniu poprawy standardów życia swoich obywateli, priorytetem rządzących w Iranie mułłów wydaje się być szerzenie antysemityzmu.


Najwyższy Przywódca, ajatollah Chamenei niedawno nazwał Izrael "rakowatym guzem, który musi być zniszczony", obiecał "poparcie dla każdego narodu lub ugrupowania, które walczy z Izraelem", wezwał również palestyńskich bojówkarzy do ściślejszej współpracy i do "rozszerzenia pola dżihadu na wszystkie palestyńskie ziemie."


Reżim irański, od czasu islamskiej rewolucji w 1979 roku, należy do głównych sponsorów organizacji terrorystycznych atakujących Izrael. Niektórzy przywódcy przyznali, że Teheran jest ich militarną i finansową ostoją i że ich przetrwanie zależy od Iranu. 


Ismail Hanija, kierujący biurem politycznym Hamasu, niedawno wychwalał iranski reżim, za to że jest głównym dostawcą środków finansowych i militarnych dla Hamasu. Na nagranym 20 maja 2020 przemówieniu Hanija podkreślał:

"Istotą tej strategii jest projekt oporu. Pełnego oporu, włącznie ze zbrojnym militarnym oporem na czele. Z tego miejsca pozdrawiam te elementy narodu, które obejmują i wspierają wybór oporu na ziemi Palestyny.”

Mówił również, że szczególnie dziękuje Islamskiej Republice Iranu, która nie zawodzi we wspieraniu oporu finansowo, militarnie i swoją technologią. To jest strategia Republiki, która została ustanowiona przez imama Chomeiniego, niech Bóg ma miłosierdzie dla jego duszy”.     


Hassan Nasrallah, przywódca Hezbollahu, libańskiej grupy szyickich ekstremistów, również przyznał, że przetrwanie Hezbollahu jest uzależnione od Iranu: „Nie ukrywamy faktu, że budżet Hezbollahu, jego dochody, wydatki, wszystko  co jemy i pijemy, nasze rakiety i inna broń są z Islamskiej Republiki Iranu” – powiedział. Dodał również, że jego ugrupowanie „nie będzie dotknięte żadnym rodzajem sankcji”.


W swoim najnowszym przemówieniu irański Najwyższy Przywódca powiedział, że ”Syjonistyczny reżim jest... śmiertelnym... szkodnikiem w regionie. Zostanie bez wątpienia wykorzeniony i zniszczony.” Irańska gazeta rządowa głosiła podobne antyizraelskie groźby. Na pierwszej stronie największego dziennika irańskiego „Kayhan” tytuł brzmiał, "Zwycięstwo nad wirusem syjonizmu jest gwarantowane.” Oficjalna stona internetowa Chameneiego opublikowała niedawno zdjęcie afisza z następującym tekstem: "Palestyna będzie wolna. Ostateczne rozwiązanie: Opór aż do referendum."


Ci ludzie Zachodu,którzy określają irańskiego ministra spraw zagranicznych  Dżawada Zarifa, jako umiarkowanego, powinni wiedzieć, że zamieścił na swoim koncie Twittera to samo zdjęcie z tym nazistowskim eufemizmem z takim komentarzem:

"Obrzydliwe, że ci, których cywilizacja wynalazła ’ostateczne rozwiązanie’ w komorach gazowych atakują tych, którzy dąża do prawdziwego rozwiązania przy urnach wyborczych, przez REFERENDUM. Dlaczego USA i Zachód tak boją się demokracji? Palestyńczycy nie powinni płacić za wasze zbrodnie i wasze poczucie winy.”

Izraelski premier Benjamin Netanjahu, zareagował na to, mówiąc:

"Groźba Chameneiego przeprowadzenia 'ostatecznego rozwiązania' Izraela jest przypomnieniem nazistowskiego planu 'ostatecznego rozwiązania', planu zniszczenia żydowskiego narodu. Powinien wiedzieć, że jakikolwiek reżim grożący Izraelowi eksterminacją jego ludności naraża się na analogiczne niebezpieczeństwo."

Chamenei po namyśle odpowiedział, że nie miał na myśli zniszczenia żydowskiego narodu, tylko zniszczenie Izraela.


Jest zdumiewające, że Twitter, który tak lubieżnie oddaje się cenzurowaniu, nadal pozwala irańskiemu ministrowi spraw zagranicznych Dżawadowi Zarifowi oraz innym irańskim przywódcom na szerzenie na swojej platformie neonazistowskiego języka i antysemickich poglądów. Od dawna "Big Tech" -- Google, Facebook, YouTube i Twitter – nie są ”neutralnymi” przekaźnikami informacji, nie są tylko narzędziami. Stały się amerykańską Policją Myśli. Powinny, i to w trybie pilnym, zostać poddane takim samym regulacjom jak media.  


W sprawie Iranu amerykański Sekretarz Stanu Mike Pompeo zasadnie oskarżył Chameneiego i Zarifa o "powtarzanie wezwań Adolfa Hitlera do ludobójstwa " i odpowiedział tweetem:

"To nieprawdopodobne, że @JZarif oraz irański Najwyższy Przywódca powtarzają wezwanie Hitlera do ludobójstwa. Ta amoralność powinna rozproszyć wszelkie wątpliwości, czy ten reżim należy do rodziny narodów. Wraz z Niemcami i Izraelem stajemy przeciwko tej najstarszej & najbardziej nikczemnej formie nienawiści  i mówimy #Nigdy więcej.”

Międzynarodowa społeczność powinna pociągnąć do odpowiedzialności rządzących w Iranie mułłów za grożenie zniszczeniem państwa żydowskiego - członka Organizacji Narodów Zjednoczonych. Te groźby są nie tylko nieakceptowalne z punktu widzenia Artykułu 2(1)-(5) Rozdziału Pierwszego) Karty Narodów Zjednoczonych, który mówi: ”Wszyscy Członkowie w swoich stosunkach mięczynarodowych powinni powstrzymać się od gróźb lub użycia siły przeciw terytorialnej integralności lub politycznej niepodległości innych państw...” Jest również nieakceptowalne to, że Narody Zjednoczone i międzynarodowa społeczność stosują podwójne standardy i nadal milczą na temat irańskich gróźb wobec izraelskich obywateli – by nie wspomnieć nawet brutalnych działań irańskich władz przeciwko własnym obywatelom ( patrz tutajtutajtutaj i tutaj).


Spróbujcie sobie wyobrazić odwrotną sytuacje, w której to Izrael grozi zniszczeniem Iranu. Międzynarodowa społeczność kipiałaby z oburzenia, występując w obronie irańskiej dyktatury. Być może przyszedł czas (i tak dawno spóźniony), żeby Stany Zjednoczone przestały finansować ONZ, która wydaje się wyłącznie wzmacniać niesprawiedliwość i zbrojne konflikty. Najmniejsze co Ameryka powinna zrobić, zamiast automatycznie każdego roku wpłacać czwartą część budżetu ONZ (na przykład w 2017 roku Sany Zjednoczone wpłaciły ponad 10 miliardów dolarów, i ta suma z pewnością nie zmniejszyła się od tego czasu), zgodnie z propozycją byłego ambasadora USA przy ONZ, Johna R. Boltona, Ameryka powinna zacząć płacić ”tylko za to, czego chce i oczekiwać, że dostanie to, za co płaci”.


Pod żadnym warunkiem Stany Zjednoczone, ONZ czy inna organizacja (czytaj Unia Europejska), nie powinny wspierać  zbrodniczych mułłów z Iranu.


Iran: The Ayatollah, Amid Coronavirus, Calls for Jihad Against Jewish State

Gatestone Institute, 26 maja 2020

Tłumaczenie: Andrzej KoraszewskiMajid Rafizadeh

 

Amerykański politolog irańskiego pochodzenia. Wykładowca na Harvard University, Przewodniczący International American Council. Członek zarządu Harvard International Review.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 793 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Życie czarnych chrześcijan widocznie nie liczy się   Meotti   2020-09-21
„Czarny Wrzesień” pół wieku temu i teraz   Fernandez   2020-09-17
Turecki prezydent zapowiada wojnę     2020-09-14
Gdzie postawić granicę antysemitom?   Tobin   2020-09-12
Cypr: 46 lat tureckiej okupacji   Bulut   2020-09-11
Palestyńczycy: Żydzi i chrześcijanie są naszymi wrogami   Toameh   2020-08-24
Jordania skarży się na Izraelczyków, którzy “szturmują meczet” Al-Aksa   Fitzgerald   2020-08-14
Musimy nadal osuszać bagna antysemickich kłamstw   Chesler   2020-08-10
Czego nauczyłeś się dzisiaj w szkole, drogie małe dziecko ze szkoły UNRWA w Gazie?   Bedein   2020-07-28
Plan Hamas-Huti wojny nie tylko z Izraelem, ale także z innymi Arabami   Toameh   2020-07-27
Instytucjonalny rasizm Narodów Zjednoczonych   Bergman   2020-07-26
AP na bieżąco przekłamuje historię   i Nan Jacques Zilberdik   2020-07-24
Rasizm uznaje się za nieodłączną cechę zachodnich społeczeństw. Dlaczego nie antysemityzm?   Gerstenfeld   2020-07-23
Palestyńczycy: Abbas podpisuje własny wyrok śmierci   Toameh   2020-07-22
Jak zachowywaliby się Palestyńczycy przy rozwiązaniu w postaci jednego państwa?     2020-07-16
Po zamianie Hagia Sophia w meczet Turcja przysięga, że “wyzwoli Al-Aksę”   Frantzman   2020-07-12
Trwający problem antysemityzmu w Niemczech   Bergman   2020-07-10
Trzeba stanowczo wystąpić przeciwko promocji mordowania   Gerstenfeld   2020-07-07
UE nadal próbuje finansować palestyńskie NGO związane z terrorem   Toameh   2020-07-06
Żydzi: Azjaci, Słowianie, a teraz straszni biali suprematyści   Amos   2020-07-03
Żeby karać głównych sprawców terroru AP, Izrael musi nauczyć się rozumieć język “palestyński”   Marcus   2020-06-30
Grają surmy bojowe i werble wciąż warczą   Koraszewski   2020-06-27
New York Review of Books” papuguje kłamstwa o ”Śmiertelnej wymianie”     2020-06-18
Problem z „pokojem”   Toameh   2020-06-15
Iran: Mimo pandemii Ayatollah wzywa do dżihadu przeciw żydowskiemu państwu   Rafizadeh   2020-06-11
Palestyńczycy: Burzenie domów, o których nikt nie mówi   Toameh   2020-06-08
Palestyńskie ”prawo powrotu” jest bronią polityczną   Julius   2020-06-04
Mułłowie Iranu propagują antyizraelską agendę mimo koronawirusa   Rafizadeh   2020-05-28
Hipokryzja UE, używającej ”prawa międzynarodowego”, które stosuje wyłącznie wobec Izraela     2020-05-26
Cenny dar Abbasa dla Iranu: Hamas   Toameh   2020-05-24
Żydzi nigdy nie żyli jak równi w arabskich i muzułmańskich krajach   Shulewitz   2020-05-23
Gorycz z powodu nieudanego ludobójstwa   Greenfield   2020-05-22
Turcja: ”Resztki po mieczu” Erdogana   Bulut   2020-05-21
Palestyńscy uchodźcy i UNRWA – pora powiedzieć prawdę   Collier   2020-05-20
Nakba trwa od 72 lat. Ale jest czymś innym niż mówią Palestyńczycy     2020-05-17
Turecka ”sprawiedliwość”: uwolnić gangsterów, trzymać dysydentów w zamknięciu   Bekdil   2020-05-16
Program oszustw i kłamstw OWP   Tawil   2020-05-15
If Not Now i Gisha twierdzą, że Gaza jest okupowana, Definicja @ICRC nie zgadza się – ale ICRC zmienia regułę wyłącznie dla Gazy   Amos   2020-05-10
Palestyńskie kłamstwa nigdy nie umierają; Wikipedia i Google trzymają je przy życiu   Chesler   2020-05-04
Antysemityzm jest najstarszym ”fake news” świata   Yemini   2020-04-28
Palestyński wirus: wzory osobowe Abbasa   Tawil   2020-04-25
”Financial Times” rozpowszechnia kłamstwo o „segregacji” w Izraelu   Levick   2020-04-24
Dlaczego Turcja przytula Hamas?   Toameh   2020-04-23
Gobbels polubiłby wiele w mediach społecznościowych   Stalinsky   2020-04-19
Pandemiczne zawieszenie broni antysemityzmu? Nie ma mowy   Tobin   2020-04-16
Założyciel BDS: Izrael powinien nas uratować, a potem umrzeć   Tobin   2020-04-09
Dziesiątki milionów Europejczyków ma demoniczne poglądy na Izrael   Gerstenfeld   2020-04-05
Koronawirus: dlaczego palestyńscy przywódcy nie pomagają Gazie w zwalczaniu zarazy   Tawil   2020-04-03
Mimo koronawirusa dżihad przeciwko Izraelowi trwa   Toameh   2020-04-02
Muzułmańscy ekstremiści wykorzystują koronawirusa do promocji terroryzmu i nienawiści   Tawil   2020-03-31
Hamas: już strzelać czy zachować spokój?     2020-03-28
Oszustwo AP: umiarkowanie po angielsku i ekstremizm po arabsku   i Itamar Marcus   2020-03-24
Dlaczego Palestyńczycy umierają w więzieniach Hamasu?   Tawil   2020-03-16
Oszczerstwo o rytuale krwi arcybiskupa Hanny   Fitzgerald   2020-03-15
Jasbir Puar i moralna klęska świata akademickiego   Rosenthal   2020-03-12
Zabawa w  antysemityzm podczas karnawału w Aalst   Collins   2020-03-11
Europie nie wolno paść ofiarą szantażu Erdoğana   Bekdil   2020-03-07
Jak zachodnie media stały się użytecznymi idiotami Gazy?   Yemini   2020-03-06
Czystka etniczna  Żydów i hipokryzja lewicy   Collier   2020-03-05
W rzeczywistości Palestyńczycy nigdy nie dążyli do pokoju   Yemini   2020-03-02
Czy chrześcijanie znikną z Bliskiego Wschodu?   Dabbas   2020-02-28
Zamiana praw człowieka w kiepski dowcip   Gordon   2020-02-25
Czy upiory totalitaryzmu mogą się odrodzić?   Koraszewski   2020-02-23
Balony z Gazy – problem wybuchającego terroru   Lipman   2020-02-22
Finansowane przez UE, kierowane przez Palestyńczyków. Kampanie BDS w szatach UE   Collier   2020-02-21
Przebierańcy   Lewin   2020-02-20
Nasz europejski wróg   Rosenthal   2020-02-17
Prosto o arabsko-izraelskim konflikcie   Pickles   2020-02-15
Błędny profil palestyńskich terrorystów   Flatow   2020-02-13
Podżeganie irańskiego reżimu do zniszczenia Izraela   Shindman   2020-02-12
Palestyńczycy: Po podżeganiu do przemocy Abbas przybywa do Nowego Jorku, by walczyć z planem pokojowym   Tawil   2020-02-11
Przecież nikt nie traktuje tego poważnie   Koraszewski   2020-02-10
Francja: Wypal trawkę, zabij Żyda, uniknij procesu, idź wolny   Milliere   2020-02-09
W Międzynarodowym Dniu Pamięci Holocaustu fake news i przywódcy podburzający do nienawiści nie są niczym nowym   Amos   2020-02-02
Czy obsesyjna nienawiść irańskiego reżimu do Żydów będzie jego zgubą?   Rosenthal   2020-01-27
Historia stara jak świat   Frantzman   2020-01-27
Autonomia Palestyńska walczy z Żydami, by „bronić” całej ludzkości   Marcus   2020-01-23
Czego światowi przywódcy nie dowiedzą się w Jad Waszem   Julius   2020-01-22
Ciekawe czasy   Lewin   2020-01-16
Zmiana reżimu w Iranie powinna stać się międzynarodowym celem   Rosenthal   2020-01-13
Dekapitacja chrześcijan w prezencie na Boże Narodzenie, Zachód ziewa   Meotti   2020-01-10
Organizacja Wyzwolenia Palestyny: czym jest OWP?   Lipman   2020-01-08
Bernard-Henri Levy o masakrze chrześcijan w Nigerii     2020-01-04
Czy dać państwo Czarnym Hebrajskim Izraelitom?   Flatow   2020-01-03
Nie dawaj fałszywego świadectwa, chyba, że…   Koraszewski   2020-01-02
Hamas, trzydzieści dwa lata później   Toameh   2019-12-29
Bój na śmierć i życie w Tell Tamer   Fernandez   2019-12-21
Angela Merkel finansuje zarówno Muzeum Auschwitz, jak i terroryzm     2019-12-14
Dlaczego nie ma pokoju między muzułmanami a Izraelem   Bulut   2019-12-12
”Israel Denial” odsłania akademickie próby delegitymizacji Izraela   Steinberg   2019-12-10
Iran strzela do protestujących, Europa spiskuje, by wzbogacić morderców   Tobin   2019-12-05
Inwersja antysemityzmu     2019-12-03
Trzeba zakończyć prześladowania ludzi przez radykałów   Franklin   2019-11-29
Były terrorysta wypomina Warren i Sandersowi popieranie palestyńskich terrorystów.   Greenfield   2019-11-25
Uniwersyteckie przyzwolenie dla szerzenia nienawiści   Tobin   2019-11-21
Prawdziwa twarz sprawy palestyńskiej   Collier   2019-11-20
Palestynizm i zasada ”przede wszystkim zaszkodzić”   Rosenthal   2019-11-16
Prawo do samoobrony dla wszystkich poza Izraelem   Tobin   2019-11-15
Jestem imigrantem z Indii. Zaczepiono mnie w Bonn w Niemczech, bo wzięto mnie za Żyda.   Uniyal   2019-11-13
Czego boją się palestyńscy przywódcy?   Toameh   2019-11-12

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Wzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenica


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk