Prawda

Środa, 7 czerwca 2023 - 11:20

« Poprzedni Następny »


Doradca Abbasa: Polityka Autonomii Palestyńskiej opiera się na planie kolejnych etapów


Itamar Marcus 2023-03-20


Podczas piątkowego kazania transmitowanego przez telewizję, doradca przewodniczącego AP Abbasa do spraw religijnych, Mahmoud Al-Habbasz, podkreślił, że AP nadal trzyma się „planu kolejnych etapów” przejęcia ziemi Izraela. Zgodnie z tą długoterminową strategią, wymyśloną przez OWP w 1974 r., cały Izrael – który Palestyńczycy nazywają historyczną „Palestyną” – zostanie „wyzwolony” etapami, a tym samym zniszczony. „Etapy” oznaczały, że „wyzwolenie” będzie następowało stopniowo i że OWP będzie mogła zawierać porozumienia z Izraelem, które uczynią Izrael bardziej bezbronnym i których OWP nie uważa za wiążące.

W tym niedawnym kazaniu doradca Abbasa, który służy również jako najwyższy sędzia szariatu AP, skupił się na naturze każdego kompromisu, jaki AP czyni w sprawie Jerozolimy i Ściany Zachodniej – jako tymczasowego:Najwyższy sędzia szariatu AP Mahmoud Al-Habbasz: „ Islam jest prawdą, która jest niepodzielna… Prawa są niepodzielne. Daj mi 60% lub 70% moich praw i powiedz mi: ‘To jest to, to jest twoje, weź to’. Może chwilowo tak. [Ale] strategicznie, nie! … Nasze prawa nie podlegają negocjacjom. Chcą negocjować w sprawie Jerozolimy i meczetu Al-Aksa – wtedy, na Allaha, lepiej [być martwym] w brzuchu ziemi, niż być na jej powierzchni… Nie ma negocjacji nawet o milimetr ziemi błogosławionego meczetu Al-Aksa, w tym Ściany Al-Buraka (tj. Zachodniej Ściana Wzgórza Świątynnego), które są wyłącznym, trwałym islamskim wakf (niezbywalny dar religijny w prawie islamskim; patrz uwaga poniżej) zgodnie z dekretem Allaha… To jest nasze prawo, a każdy, kto walczy z nami o nasze prawa, jest ciemiężcą i obowiązkiem jest stawianie oporu (tj. walka) ciemiężcom”.

 [Oficjalna telewizja AP TV, 20 stycznia 2023]

Palestyna Media Watch udokumentował, że Al-Habbasz dał jasno do zrozumienia, że według islamu palestyńskiego cały Izrael jest islamskim wakf, który musi ostatecznie powrócić pod rządy islamu: 

„Cała ziemia Palestyny jest [islamska] wakf i jest ziemią błogosławioną… zabrania się sprzedawania, nadawania własności lub ułatwiania okupacji nawet milimetra jej”. 

     [Oficjalna gazeta AP ”Al-Hayat Al-Jadida”, 22 października 2014]

Al-Habbasz podkreślił również, że porozumienia AP z Izraelem są tymczasowe i że Izrael ostatecznie zostanie podbity:

„Poczucie odpowiedzialności przywódców palestyńskich wobec swojego narodu sprawiło, że podjęli oni kroki polityczne [porozumienia z Oslo] około 20 lat temu [1993]… dokładnie tak, jak zrobił to Prorok [Mahomet] w traktacie z Hudajbijjah… [Podpisał traktat pokojowy, ale] w mniej niż dwa lata Prorok powrócił i na podstawie tego traktatu podbił Mekkę. To jest przykład, to jest model”.     

[Oficjalna telewizja AP, 19 lipca 2013]

PMW udokumentował podobne oświadczenia innych przywódców AP i Fatahu, które konsekwentnie pokazują, że całe państwo Izrael jest faktycznym celem AP.


Członek Rady Rewolucyjnej Fatahu i stały publicysta oficjalnej gazety AP, Muwaffak Matar, wyjaśnił niedawno, że plan kolejnych etapów jest planem Abbasa na zniszczenie Izraela: 

„Prezydent Mahmoud Abbas, skupiając się na dwóch równoległych drogach palestyńskiej walki narodowej… jej sednem jest wyrwanie historycznego i naturalnego prawa narodu palestyńskiego państwom kolonialnym, które popełniły najgorszą zbrodnię w historii ludzkości: ustanowienie swojej frontowej bazy (Izraela) [nawiasy w źródle]… Walczymy o wyrwanie i wyzwolenie każdego centymetra naszej ziemi od pełnomocnika państw kolonialnych (Izraela) [nawiasy w źródle] poprzez politykę etapów”. 

[Oficjalna gazeta AP „Al-Hayat Al-Jadida”, 26 lipca 2022 r.] 

Tawfik Tirawi, który jest komisarzem Fatahu i członkiem jego Komitetu Centralnego, wyraził pogląd, że granice z 1967 r. – które AP twierdzi, że zaakceptuje jako granice „Palestyny” – nie są ostatecznym  celem. Ambicją jest panowanie nad całym Izraelem i włączenie izraelskich miast, takich jak „Hajfa, Jaffa i Akka” do „Palestyny”:Tirawi:  „Moją ojczyzną jest Nablus, Jenin, Hajfa, Jaffa, Akka. ( Ostatnie trzy to miasta izraelskie ). Dlatego moją ojczyzną jest cała Palestyna i na tym się wychowałem. I zawsze mówię, że Palestyna to cała Palestyna. To jest dalekie od planów, które były oferowane [w Oslo], aby osiągnąć coś dla naszego ludu… kiedy kierownictwo palestyńskie założyło Ruch Fatah [w 1965 r.], przedstawiło propozycje. Następnie po pierwszej propozycji dla całej Palestyny – pierwsza propozycja [w 1965 r.] dążyła do demokratycznego państwa, które obejmowałoby muzułmanów, chrześcijan i Żydów. [W 1993 r. Fatah] poruszył kwestię [mniejszego] państwa palestyńskiego w granicach z 1967 r. To było po to, abyśmy osiągnęli coś dla naszych ludzi. Jednak mówię wam: czy zapominamy, że Jaffa jest nasza? Nie. Że Akko jest nasze? Nie. Że Nazaret jest nasz? Nie. ( Wszystkie trzy to miasta izraelskie). Jestem o tym przekonany i to jest mój punkt widzenia, który zawsze głoszę i przedstawiam. Zawsze."

 [Strona Facebooka członka Komitetu Centralnego Fatahu, Tawfika Tirawiego,
10 marca 2020]

Wielu przywódców Autonomii Palestyńskiej i Fatahu oraz instytucji promuje ideę „Palestyny” rozciągającej się „od rzeki Jordan do Morza Śródziemnego” – przesłanie, które przekazuje się również dzieciom.Gubernator dystryktu Dżenin, Akram Radżoub:  „Narracja palestyńska, którą należy zasiać w umysłach naszych dzieci we wszystkich dziedzinach, w gospodarce, kulturze, dziedzictwie, walce i podnoszeniu flagi, brzmi: ‘Palestyna dla Palestyńczyków’. Tak,  Palestyna dla Palestyńczyków. Od rzeki [Jordan] do Morza [Śródziemnomorskiego]. Tak! Od rzeki do morza. Waszą narodową odpowiedzialnością jest przekazanie tego naszym dzieciom z pokolenia na pokolenie: że Palestyna należy do Palestyńczyków od rzeki do morza… Zgodziliśmy się na granice z 1967 r., aby ustanowić w nich nasze państwo, ale w naszych umysłach i umysłach naszych [przyszłych] pokoleń, trzeba ustalić, że Palestyna [od rzeki do morza] należy do Palestyńczyków”.

  [Strona Facebooka Komisji Informacji i Kultury Fatahu, 
15 czerwca 2022] 

PMW ujawnił również wypowiedzi bliskiego współpracownika Abbasa i członka Komitetu Centralnego Fatahu, Abbasa Zakiego, w których wyjaśnił strategię osiągania celów „etapami” i stwierdził, że chce „usunąć” Izrael „z istnienia”:

Abbas Zaki: Nawet najbardziej ekstremalni spośród nas, Hamas lub siły bojowe, chcą państwa w granicach z 1967 roku. Później [będziemy] mieli coś do powiedzenia, ponieważ inspirująca idea nie może zostać zrealizowana od razu. [ Raczej] etapami”.

[Oficjalny syryjski kanał telewizji satelitarnej, 23 grudnia 2013 r.]Abbas Zaki: „Umowa jest oparta na granicach z 4 czerwca [1967]. Podczas gdy umowa jest na granicach z 4 czerwca, prezydent [Mahmoud Abbas] rozumie, my rozumiemy i wszyscy wiedzą, że niemożliwe jest zrealizowanie inspirującej idei, czyli wielkiego celu za jednym zamachem. Jeśli Izrael wycofa się z Jerozolimy, jeśli Izrael wykorzeni osady, 650 tysięcy osadników, jeśli Izrael usunie ogrodzenie (ochronne) – co będzie z Izraelem? Izrael dobiegnie końca. Jeśli ja powiem, że chcę to usunąć z istnienia, to będzie super, super, [ale] jest ciężko. To nie jest [deklarowana] polityka. Nie możesz tego powiedzieć światu. Można powiedzieć to sobie".

 [Al-Dżazira TV, 23 września 2011]

Mahmoud Al-Habbasz służy również jako przewodniczący Najwyższej Rady Sprawiedliwości Szariatu i doradca przewodniczącego Autonomii Palestyńskiej Mahmouda Abbasa ds. Religii i Stosunków Islamskich.


Ściana Al-Burak
 – mówi się, że islamski prorok Mahomet jechał podczas swojej nocnej podróży z Mekki do „meczetu al aksa”, czyli „najdalszego meczetu” (Koran, sura 17), i tam przywiązał swojego cudownego latającego rumaka o imieniu Al -Burak do „kamienia” lub „skały”. (Jami` at-Tirmidhi, Księga 47, Hadis 3424). W latach dwudziestych XX wieku arabski mufti Hadż Amin Al-Husseini postanowił zidentyfikować Zachodnią Ścianę Świątyni w Jerozolimie jako tę „skałę” lub „kamień” i od tego czasu muzułmanie nazywają Zachodnią Ścianę „Ścianą Al-Buraka”.


Wakf
 jest niezbywalnym darem religijnym w prawie islamskim. Palestyńczycy określają cały Izrael jako wakf, a tym samym Izrael istnieje na świętej ziemi islamu. Przywódcy palestyńscy wyjaśnili, że zgodnie z prawem islamskim muzułmanom nakazuje się uwolnić wakf od nie-muzułmanów.


Kazanie ze stycznia 2023 r. było transmitowane z meczetu w Ramallah.


Abbas’ advisor: PA policy is based on the stages plan

Palestinian Media Watch, 9 marca 2023

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

*Itamar Marcus jest badaczem i publicystą PMW.


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1257 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Farhud i “sprawa” PalestyńskaNazizm nadal inspiruje Palestyńczyków   Julius   2023-06-07
Dezorientacja śmiercionośnego dziennikarstwa: o zachodnich mediach i konflikcie arabsko-izraelskim   Landes   2023-06-05
Dżihadystyczny konflikt w wojnie rosyjsko-ukraińskiej   Stalinsky   2023-05-31
Niewygodne palestyńskie ofiary   Fitzgerald   2023-05-31
Prawdziwe znaczenie “Od rzeki do morza Palestyna będzie wolna”   Tawil   2023-05-25
Chrześcijanie w Nigerii są mordowani jak zwierzęta   Ibrahim   2023-05-25
Jak Palestyńczycy próbują zniszczyć Liban   Tawil   2023-05-23
Żydzi mieli wszelkie powody, by obawiać się ludobójstwa w 1948 roku     2023-05-22
"Economist" promuje "elokwentnego krytyka" istnienia Izraela   Levick   2023-05-21
Inny dżihad Palestyńczyków przeciwko Izraelowi   Tawil   2023-05-20
Iran prowadzi wojnę z narodem palestyńskim   Eid   2023-05-19
Izrael pod ostrzałem i bojaźliwa odpowiedź Zachodu   Kemp   2023-05-18
Strefa Gazy – zawsze pamiętaj jak doszliśmy do tego   Collier   2023-05-17
Rakiety z Gazy i rakiety z UE   Bryen   2023-05-14
Terroryści tureckiego Hezbollahu: nowi sojusznicy Erdoğana   Bekdil   2023-05-11
Przywódcy organizacji praw człowieka są zgodni: Podżeganie do przemocy jest okropne i nielegalne. Podżeganie do mordowania Żydów jest jednak heroiczne     2023-05-11
1660 Izraelczyków zginęło od czasu obietnicy Palestyńczyków o zakończeniu terroru   Bard   2023-05-10
Berlin staje się sceną protestów wzywających do eksterminacji ludności Izraela      2023-05-09
Zasięg i metodologia najnowszego antyizraelskiego raportu Amnesty International pokazują, że jego stronniczość była zamierzona od samego początku     2023-05-08
Zrozumienie ideologii Autonomii Palestyńskiej: nielegalne stworzenie Izraela i jego nieuchronny upadek - w 40 oświadczeniach AP   Marcus   2023-05-07
Autonomia Palestyńska i Fatah ostro potępiają przewodniczącą Komisji Europejskiej za wideo z gratulacjami dla Izraela w 75. rocznicę jego powstania       2023-05-06
Rzeczywiste łamanie praw człowieka   Tawil   2023-05-02
Gdyby Americans for Peace Now postawili na swoim, Izrael byłby karany za aresztowanie morderców   Flatow   2023-04-30
Nazistowska idea „Judy” jest identyczna z antysyjonistycznym pojęciem „Izrael”     2023-04-29
To, że krzyczą „Śmierć Żydom!”, nie oznacza, że są antysemitami   Pandavar   2023-04-26
Mit „okupacji” jest motorem antysemickiego terroru   Tobin   2023-04-24
„Organizacje praw człowieka” pozwalają światu ponownie nienawidzić Żydów     2023-04-23
Co naprawdę dzieje się w świętych miejscach Jerozolimy?   Tawil   2023-04-22
BBC promuje nowy antysemityzm     2023-04-20
Jak dochodzi do Holokaustu   Chesler   2023-04-19
O czym rozmawiano w Bejrucie?     2023-04-17
Nienawiść w cieniu terrorystycznego ataku   Collier   2023-04-16
“Śmierć Izraelowi” – irański plan ataku na Izrael   Kedar   2023-04-15
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą wznowić rozmów pokojowych z Izraelem   Tawil   2023-04-14
Świat muzułmański musi zjednoczyć się przeciwko Izraelowi     2023-04-12
Was gesagt werden muss (Co musi zostać powiedziane)   Koraszewski   2023-04-11
Antyizraelska polityka Bidena wzmacnia Iran i palestyńskich terrorystów   Tawil   2023-04-10
Wszyscy Kreteńczycy to kłamcy…   Koraszewski   2023-04-09
Dla „Guardiana” jedno państwo żydowskie to o jedno państwo żydowskie za dużo   Levick   2023-04-08
W poszukiwaniu znaków czasu   Koraszewski   2023-04-05
Co powiedziała matka palestyńskiemu terroryście…   Flatow   2023-04-02
“Palestyńczycy”: wielkie kłamstwo, które ujawnił Smotrich   Pandavar   2023-03-31
„Terroryści uwielbiają nowe technologie. Co zrobią ze sztuczną inteligencją (AI)?”   Stalinsky   2023-03-28
Pomylony plan administracji Bidena walki z palestyńskim terroryzmem   Tawil   2023-03-25
Gdy tylko @Amnesty rozpoczęła kampanię „apartheidu”, przestali wspominać o libańskiej/jordańskiej dyskryminacji Palestyńczyków     2023-03-24
Doradca Abbasa: Polityka Autonomii Palestyńskiej opiera się na planie kolejnych etapów   Marcus   2023-03-20
Palestyńscy uchodźcy: od 1948 roku do dzisiaj   Lax   2023-03-15
Autonomia Palestyńska walczy o prawa dla terrorystów!   Tawil   2023-03-15
Oto kolejny dowód, że @Amnesty jest antysemicka     2023-03-09
Słowa poprzedzają czyny   Carmon   2023-03-08
Algorytmy Google z 2010 roku, które promowały dżihad, są ponownie analizowane w Sądzie Najwyższym w sprawach dotyczących federalnego prawa   Stalinsky   2023-03-07
Nie ma szczepionki na wirusa nienawiści do Żydów     2023-03-05
Cały świat może się mylić   Landes   2023-03-04
Czy media byłyby tak obojętne?   Spencer   2023-03-03
Palestyńczycy i wiedza o Holokauście   Fitzgerald   2023-03-01
Oszczerstwo „apartheidu” jest całkowicie fałszywe i antysemickie     2023-02-26
Shamima Begum, „panna młoda ISIS”, jaki obiekt kampanii newswashing   Bulut   2023-02-25
Unia Europejska i administracja Bidena akceptują palestyńskie kłamstwa   Tawil   2023-02-25
Powrót masakry, której nie było   Rosenthal   2023-02-21
Ludobójstwo w Nigerii: administracja Bidena tuszuje fakty   Ibrahim   2023-02-20
Co zatem „sprowokowało” atak w Ramot?   Flatow   2023-02-14
Czy negocjacje pokojowe zapobiegają terrorowi?   Levick   2023-02-13
Mnemozyna, półbogini pamięci   Koraszewski   2023-02-12
Istnieje związek między syjonizmem a współczesnym arabskim antysemityzmem     2023-02-11
“New York Times” i OWP są stworzeni dla siebie   Bard   2023-02-10
Administracja Bidena trzyma się umyślnej ślepoty   Amos   2023-02-08
Antyizraelska narracja, która definiuje ostatnie starcia izraelsko-palestyńskie   Frantzman   2023-02-05
Najbardziej postępowi, liberalni, zachodni Palestyńczycy popierają mordowanie Żydów     2023-02-04
Praca doktorska Mahmouda Abbasa   Tabarovsky   2023-02-03
Po masakrze w jerozolimskiej synagodze Palestyńczycy muszą stawić czoła przemocy w naszej kulturze   Eid   2023-02-01
Nie, panie prezydencie Biden, atak na synagogę nie był skierowany przeciwko „cywilizowanemu światu”   Suissa   2023-01-31
Kilka myśli o ataku terrorystycznym w Jerozolimie   Frantzman   2023-01-30
Turcja: otwarte drzwi dla Putina do szkodzenia zachodnim interesom   Bekdil   2023-01-30
O palestyńskich podręcznikach i nazistowskich swastykach   Pandavar   2023-01-28
Jak Facebook dławi byłych muzułmanów w Norwegii   Bower   2023-01-26
Palestyńczycy rekrutują nieletnich, a potem potępiają Izrael za strzelanie do “niewinnych dzieci”   Tawil   2023-01-26
Nienawiść do Żydów na amerykańskich uniwersytetach   Kemp   2023-01-23
Afrykański region Sahelu: wkracza rosyjska Grupa Wagnera, by pogorszyć sytuację   Franklin   2023-01-21
Konferencja w Damaszku w sprawie upadku Izraela     2023-01-16
Dlaczego Palestyńczycy chcą mordować modlących się Żydów?   Tawil   2023-01-15
Kurdowie – naród bez praw   Koraszewski   2023-01-14
Co zabiło rozwiązanie w postaci dwóch państw? Aplauz i pieniądze dla terrorystów   Tobin   2023-01-14
Tureckie “zbrodnie przeciwko ludzkości i nielegalna okupacja Cypru   Bulut   2023-01-13
ONZ wzmacnia terrorystyów   Tawil   2023-01-12
Jeśli antysyjonizm nie jest antysemityzmem, dlaczego Arabowie werbowali nazistów w 1948 roku?     2023-01-10
Młodzi palestyńscy arabscy terroryści nie są niewinnymi dziećmi   Flatow   2023-01-08
Nie, umowa nuklearna Iranu nie jest jeszcze martwa a Rosja pomaga Iranowi, by stał się mocarstwem nuklearnym   Rafizadeh   2023-01-07
Odgórne ataki na wizytę na Wzgórzu   Collins   2023-01-07
Jak twittersfera szerzy antysemitizm   Collier   2023-01-05
Gazańczyk oszukuje antysyjonistów – antysemityzm ogłupia ludzi   Collier   2023-01-02
Jezus palestyński terrorysta i jego 72 ciemnookie dziewice   Hirsch   2023-01-01
Głupota ujawnia się w działaniu, część II: „zrównywanie”   Bard   2022-12-28
Śmierć masowego mordercy, Nassera Abu Hmeida     2022-12-27
Zbliża się trudne Boże Narodzenie w Karabachu   Fernandez   2022-12-27
Palestyńscy rodzice zaniepokojeni rekrutacją ich nieletnich dzieci na „męczenników”   Fitzgerald   2022-12-26
Administracja Bidena i urojenie dwóch państw   Tawil   2022-12-25
Palestyńczyk uderza się w palec, USA żądają śledztwa   Flatow   2022-12-24
Podczas gdy świat milczy, AP nadal bluzga antysemityzmem   Hirsch   2022-12-21
Oszczerstwo apartheidu, by zniszczyć Izrael   Toameh   2022-12-19
Nauka terroru dla maluchów – ponowna ocena porozumień z Oslo   Marcus   2022-12-18

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk