Prawda

Niedziela, 3 marca 2024 - 17:37

« Poprzedni Następny »


Gdy tylko @Amnesty rozpoczęła kampanię „apartheidu”, przestali wspominać o libańskiej/jordańskiej dyskryminacji Palestyńczyków


Elder of Ziyon 2023-03-24

Jeden z licznych obozów dla \
Jeden z licznych obozów dla "uchodźców" palestyńskich w Libanie.  

W 2007 roku Amnesty International napisała 5-stronicowy raport opisujący instytucjonalną i prawną dyskryminację palestyńskich Arabów w Libanie.

Skończyło się na tych zaleceniach dla rządu libańskiego:

 

W tym celu władze libańskie powinny: 

  • Ø pilnie uchylić lub zrewidować wszystkie prawa i przepisy, które bezpośrednio dyskryminują uchodźców palestyńskich;  
  • Ø podjąć natychmiastowe kroki w celu poprawy warunków w obozach i zbiorowiskach; 
  • Ø bezzwłocznie zarejestrować wszystkich uchodźców palestyńskich bez dowodów tożsamości podlegających jurysdykcji libańskiej; 
  • Ø położyć kres dyskryminacji Palestyńczyków na rynku pracy; 
  • Ø zapewnić wszystkim dostęp do odpowiedniej opieki zdrowotnej; 
  • Ø zapewnić wszystkim dzieciom równy dostęp do edukacji.  

Ten raport, 16 lat temu, był ostatnim, który Amnesty poświęciła trudnej sytuacji Palestyńczyków w Libanie. 

 

Od tamtej pory nic się nie zmieniło. Dyskryminujące prawa nadal obowiązują, Palestyńczycy nadal nie mogą posiadać ziemi, nadal mają zakaz wykonywania wielu zawodów, nadal nie mają dostępu do libańskiej opieki zdrowotnej, urodzone dzieci nie otrzymują obywatelstwa. 

 

Według jakiejkolwiek definicji, włączając w to własną definicję Amnesty International, jest to apartheid wobec Palestyńczyków w Libanie. Ale Amnesty nigdy tak tego nie nazywa i od pierwszej dekady tego stulecia nie uznała tej kwestii za wartą dalszego raportu.

 

Amnesty pokrótce wspominała o arabskiej dyskryminacji Palestyńczyków w swoich rocznych raportach dotyczących wszystkich krajów. Z ich raportu rocznego za 2014 r.:

 

Tysiące długoterminowych uchodźców palestyńskich nadal mieszka w obozach i na nieformalnych skupiskach w Libanie, często w nędznych warunkach. Spotkają się z dyskryminującymi prawami i regulacjami, na przykład odmawianie im prawa do dziedziczenia majątku, prawa do pracy w około 20 zawodach i innych podstawowych praw. 


I na rok 2019:

 

Liban nadal gościł dziesiątki tysięcy długoterminowych uchodźców palestyńskich, którzy nadal podlegają dyskryminującym przepisom wykluczającym ich z posiadania lub dziedziczenia własności, dostępu do publicznej edukacji i usług zdrowotnych oraz wykonywania co najmniej 36 zawodów. Co najmniej 3000 palestyńskich uchodźców, którzy nie posiadają oficjalnych dokumentów tożsamości, spotkało się z dalszymi ograniczeniami, odmawiając im prawa do rejestrowania urodzeń, małżeństw i zgonów.


rok 2020:


 Ponad 470 tysięcy uchodźców palestyńskich zostało zarejestrowanych w UN Relief and Works Agency, agencji ONZ ds. uchodźców palestyńskich, w tym 29 tysięcy palestyńskich uchodźców z Syrii. Szacuje się, że 180 tysięcy z nich nadal mieszka w kraju, nadal podlega dyskryminującym prawom, wykluczającym ich z posiadania lub dziedziczenia własności, dostępu do publicznej edukacji i usług zdrowotnych oraz z pracy w co najmniej 36 zawodach.


Ale kiedy spojrzy się na wpis dotyczący Libanu w ostatnim rocznym raporcie Amnesty, obejmującym rok 2021, nie ma tam ani słowa o dyskryminacji i złym traktowaniu Palestyńczyków w Libanie.

 

Nic się nie zmieniło. Nadal istnieją przepełnione obozy, nadal obowiązują dyskryminujące prawa. Decyzja Amnesty, by nie wspominać o tym, co było do tej pory w każdym raporcie rocznym, musi być celowa. 

 

Może to zwykły błąd urzędniczy, przeoczenie, godna ubolewania pomyłka?

 

Spójrzmy na doroczne raporty Amnesty dotyczące Jordanii w kwestii mieszkających tam Palestyńczyków niebędących obywatelami.

 

Rok 2019:


14 października Ministerstwo Pracy podniosło z 11 do 39 liczbę zawodów zabronionych obywatelom spoza Jordanii poszukującym pracy. Wśród nich byli długoterminowi uchodźcy palestyńscy nieposiadający obywatelstwa jordańskiego, z których większość pochodziła ze Strefy Gazy; nadal odmawiano im również innych podstawowych praw i usług.


Rok 2020:

 

Palestyńscy uchodźcy ze Strefy Gazy nadal byli pozbawieni podstawowych praw i usług, ponieważ nie mają obywatelstwa jordańskiego.


Ale w najnowszym raporcie z 2021 r. nie ma ani słowa o jordańskiej dyskryminacji setek tysięcy Palestyńczyków, którzy nie są obywatelami. A oni nadal cierpią z powodu tej samej dyskryminacji, co rok i dekady wcześniej.

 

Dlaczego Amnesty miałaby usuwać wszelkie wzmianki o łamaniu praw człowieka przez Arabów wobec Palestyńczyków w swoim raporcie z 2021 r., skoro wspomniano o nich w poprzednich raportach, a ich sytuacja nie uległa poprawie?

 

Oto dlaczego.

 

Amnesty opublikowała swój roczny raport za 2021 r. w marcu 2022 r. Było to wkrótce po tym, jak Amnesty opublikowała swój raport, w którym fałszywie oskarżyła Izrael o „apartheid” wobec Palestyńczyków. 

 

Gdy tylko Amnesty opublikowała swój antyizraelski raport, w który zainwestowała tak wiele godzin pracy i tyle pieniędzy, usunęła wszelkie wzmianki o tym, że Jordania i Liban traktują swoich palestyńskich mieszkańców znacznie gorzej niż Izrael!

 

Jest mało prawdopodobne, aby był to zbieg okoliczności. Zniesławienie Izraela przez Amnesty zostałoby osłabione przez wzmiankę o tym, jak narody arabskie oficjalnie dyskryminują Palestyńczyków, którzy mieszkają w ich granicach od dziesięcioleci. Nie chcieli, aby ludzie wskazywali na ich własne raporty pokazujące, że Arabowie naprawdę są winni apartheidu wobec Palestyńczyków, z dyskryminującymi prawami wymierzonymi specjalnie w nich. Rok 2022 był rokiem, który Amnesty poświęciła atakowaniu Izraela – nawet tworzeniu koszulek i gadżetów oraz zachęcaniu do „wyczynów kaskaderskich”, aby uzyskać rozgłos dla ich krucjaty. 


[Zorganizujcie cyrk medialny21 marca Amnesty International UK zorganizowała cyrk przed izraelską ambasadą, gdzie zamieniliśmy nazwę ulicy na „Aleja Apartheidu”, podczas gdy palestyńscy aktywiści wyzywająco tańczyli dabkę. Dlaczego nie mielibyście zorganizować własnego cyrku, który zainteresuje lokalne media? Możecie dać upust wyobraźni, na przykład:<ul><li>Stwórzcie słowo „Apartheid” z Lego, balonów, cegieł lub innego materiału i zróbcie zdjęcia lub sfilmujcie, jak je niszczycie.</li><li>Przy pomocy fitness app zróbcie trasę rowerową lub do biegu, która będzie słowami „Zakończyć apartheid”.</li></ul>Zdjęcia lub wideo z obu wydarzeń zamieśćcie w mediach społecznościowych i wyślijcie do lokalnej prasy z informacją o naszej kampanii.]
[Zorganizujcie cyrk medialny

21 marca Amnesty International UK zorganizowała cyrk przed izraelską ambasadą, gdzie zamieniliśmy nazwę ulicy na „Aleja Apartheidu”, podczas gdy palestyńscy aktywiści wyzywająco tańczyli dabkę. Dlaczego nie mielibyście zorganizować własnego cyrku, który zainteresuje lokalne media? Możecie dać upust wyobraźni, na przykład:

  • Stwórzcie słowo „Apartheid” z Lego, balonów, cegieł lub innego materiału i zróbcie zdjęcia lub sfilmujcie, jak je niszczycie.
  • Przy pomocy fitness app zróbcie trasę rowerową lub do biegu, która będzie słowami „Zakończyć apartheid”.

Zdjęcia lub wideo z obu wydarzeń zamieśćcie w mediach społecznościowych i wyślijcie do lokalnej prasy z informacją o naszej kampanii.]Amnesty International nie informuje trzeźwo o oskarżeniach o łamanie praw człowieka przez Izrael. Z entuzjazmem promuje antyizraelską kampanię. Wzmianka, że ich rodacy, Arabowie, traktują Palestyńczyków gorzej niż „rasistowski, żydowski suprematysta” Izrael, zaszkodziłaby temu przesłaniu. 

 

Więc wymazali wszystkie naruszenia praw człowieka wobec Palestyńczyków, za które nie mogli obwiniać Izraela. 

 

Co dowodzi, że Amnesty nie jest bezstronnym arbitrem praw człowieka, za jakiego się podaje. Przynajmniej jeśli chodzi o Bliski Wschód, jest to antyizraelski kanał propagandowy. Radośnie rzuca Palestyńczyków w Libanie i Jordanii wilkom na pożarcie. Dla nich demonizowanie Izraela jest o wiele ważniejszą misją niż zwykłe prawa człowieka.

 

As soon as @Amnesty started their "Apartheid" campaign, they STOPPED mentioning Lebanese/Jordanian discrimination against Palestinians

Elder of Ziyon, 14 marca 2023

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

*Elder of Ziyon - blog ametrykańskiego badacza nad antysemitytzmem w mediach i organizacjach. 


Skomentuj Tipsa en vn Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1436 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Opary zbiorowego obłędu   Koraszewski   2024-03-03
Protokoły mędrców Syjonu w Karcie Hamasu.Islamizacja zachodniego antysemityzmu i jego integracja do dżihadu przeciwko Żydom   Stern   2024-03-02
Powtarzanie kłamstwa czyni je powszechną prawdą. Jak „okupowane terytoria palestyńskie”     2024-03-01
Utrzymywanie olbrzymiego arsenału broni i oczekiwanie, że Zachód nakarmi głodujących Jemeńczyków   Stalinsky   2024-02-28
Jeśli Hamas przyznaje, że zginęło 6000 terrorystów, wiesz, że rzeczywista liczba jest co najmniej dwukrotnie większa     2024-02-27
„Przebudzone” skrzydło HamasuOd Londynu po Nowy Jork młodzi radykałowie stali się żołnierzami nienawiści do Żydów.   O'Neill   2024-02-27
Hamas: Palestyńscy cywile są także terrorystami   Toameh   2024-02-26
Premier Kataru: Nie należy oczekiwać, że Hamas uwolni zakładników za „zawieszenie broni”Negocjacje z terrorystami kończą się tylko w jeden sposób.   Greenfield   2024-02-25
Jak oskarżać Izrael o najgorsze łamanie praw człowiekaPRAKTYCZNY PORADNIK Wypróbowany przez organizacje „praw człowieka”!     2024-02-21
Kosmiczna zdrada żydowskich kobiet przez lewicęBrak solidarności wobec kobiet, które zostały bestialsko potraktowane przez Hamas, jest odrażający.   O'Neill   2024-02-16
Mistrzowska operacja odbicia zakładników   Koraszewski   2024-02-13
Palestyńscy terroryści, szpitale i perspektywy państwa palestyńskiego   Tawil   2024-02-12
Twierdza Hamasu w Rafah w Gazie jest kluczem do jego przetrwania   Frantzman   2024-02-10
WYPOWIEDZI IMAMÓW Z KALIFORNII W POPARCIU ATAKU HAMASU 7 PAŹDZIERNIKA     2024-02-06
Poszukiwani: przywódcy palestyńscy, którzy potępią terroryzm   Tawil   2024-02-05
Czy doszłoby do Holokaustu, gdyby Twitter istniał w latach czterdziestych XX wieku?  Oczywiście, że tak, a dowód na to mamy dzisiaj.     2024-02-05
Najpierw przyszli po mój lud, potem przyszli po ŻydówByły niewolnik z Sudanu Południowego o pogromie dokonanym przez Palestyńczyków 7 października   Deng   2024-01-30
„Droga” administracji Bidena do terrorystycznego palestyńskiego państwa   Tawil   2024-01-30
Coraz większa zawiść o HolokaustNowe pokolenie zamroczone ideologią bycia ofiarą desperacko pragnie swojego udziału w Holokauście.   O'Neill   2024-01-29
Kafka przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości   Wisse   2024-01-27
Lewicowy antysemityzm zawsze opiera się na teoriach spiskowych, a ta wojna to potwierdza     2024-01-24
Rzeczywistość Gazy     2024-01-22
Liban gości terrorystów, uderza w Izrael posiadając ogromny arsenał, a następnie skarży się, kiedy Izrael się broni   Tawil   2024-01-19
Nie odwracaj wzroku od głównej przyczyny epidemii antysemityzmu   Tobin   2024-01-18
Biden obiecał, że pomoc dla Gazy nie trafi do Hamasu. Skłamał.   Greenfield   2024-01-18
Te oskarżenia o „ludobójstwo” przynoszą hańbę ludzkości.    O'Neill   2024-01-16
Sieć terroru Hamasu w Europie   Greenfield   2024-01-16
Po 7 października rozpoczęła się era oficjalnego antysemityzmu   Tobin   2024-01-14
Walczymy z Ameryką, syjonizmem i wszystkimi, którzy atakują wielkość i honor Islamskiej Rewolucji Iranu     2024-01-13
Ludzie, kto za to płaci?   Koraszewski   2024-01-10
Zachód wciąż nie może pojąć, że Hamas kontroluje WSZYSTKO w Gazie – łącznie z całą pomocą humanitarną     2024-01-09
Nieświęty sojusz między “przebudzeniem” i barbarzyństwem   O'Neill   2024-01-07
„Zaufaj nauce”: media szerzą antysemickie oszczerstwo o Izraelu „kradnącym narządy” zmarłym Palestyńczykom – co jest medycznie niemożliwe     2024-01-03
Dekolonizacja umysłów zniewolonych   Koraszewski   2024-01-03
Krótka historia ataków Hamasu na pomoc humanitarną przeznaczoną dla mieszkańców Gazy     2024-01-01
Jak UNWRA wychowuje terrorystów   Tawil   2023-12-31
Globalne imperium Palestyny   Smith   2023-12-30
Nie oddawajcie Gazy Autonomii Palestyńskiej   i Itamar Marcus   2023-12-29
Mądrość Hamasu. Oni dobrze rozumieją wojnę, w której walczą.    Friedman   2023-12-29
Lekarze bez Granic (Médecins Sans Frontières), wspólnik Hamasu?   Destexhe   2023-12-27
Złe dziennikarstwo, zła wiara i rosnący antysemityzm   Koraszewski   2023-12-26
Itamar Marcus pokazuje Radzie Praw Człowieka ONZ, że antysemityzm AP doprowadził do 7 października   Marcus   2023-12-24
IDF daje Hamasowi więcej informacji wywiadowczych!   Pandavar   2023-12-22
Artykuł @NYTimes o cmentarzach w Gazie to nic innego jak antysemicka teoria spiskowa     2023-12-21
Iran wzywa do równowagi grozy i strachu     2023-12-20
Zniewolenie i rzeź Czarnych Afrykanów muszą się skończyć. Ten sam dżihad, który 7 października uderzył w Żydów, od dziesięcioleci atakuje Czarnych Afrykanów   i Ben Poser   2023-12-16
Hamas tworzy nową grupę terrorystyczną, żeby zniszczyć Liban   Toameh   2023-12-16
Nienawistnicy wygrali. Młodzi Amerykanie stają się coraz bardziej antysemiccy. Amerykańska żydowska diaspora może być skazana na zanikanie     2023-12-15
Przywódcy Hamasu: Naszym celem jest ustanowienie globalnego islamskiego kalifatu, a nie tylko wyzwolenie Palestyny     2023-12-14
Czy lewicowi dziennikarze kochają Hamas?   Koraszewski   2023-12-13
Dlaczego tak trudno zrozumieć, że kłamstwo jest integralną częścią strategii Hamasu?     2023-12-12
ONZ i Hamas: Partnerzy w zbrodni   Williams   2023-12-12
Dlaczego uniwersytety Ligi Bluszczowej są tak zblazowane w kwestii ludobójstwa   O'Neill   2023-12-08
Rosną dowody na przestępstwa seksualne Hamasu – ale rośnie też obojętność świata     2023-12-06
Nie akceptuj terroryzmu jako nowej normalności   Greenfield   2023-12-02
Od rzeki do morza   Herf   2023-11-30
Jedyna droga naprzód   Koraszewski   2023-11-29
Palestyńczycy są współwinni zbrodni Hamasu   Dershowitz   2023-11-28
Skrajne poparcie dla grupy terrorystycznej Hamasu i dla zagłady Izraela   Tawil   2023-11-27
Ludobójstwo i miliony jego obrońców   Koraszewski   2023-11-25
Al-Kaida na subkontynencie indyjskim     2023-11-25
Milczenie jest w rzeczywistości współudziałem   Pessin   2023-11-24
Globalne milczenie, kiedy Pakistan nakazuje przymusową deportację 1,7 miliona afgańskich uchodźców   Ahmad   2023-11-21
Marsz dla Palestyny był marszem skrajnie prawicowym   O'Neill   2023-11-20
List otwarty Żyda do świata zachodniego po ataku Hamasu na Izrael w 2023 r    Żyd   2023-11-20
Zrozumieć koszmar wojny w Gazie   Koraszewski   2023-11-19
Hamas jest postrzegany jako przedstawiciel Palestyńczyków   Marcus   2023-11-17
Dziennikarze pomagający terrorystom przyczyniają się do wprowadzenia nienawiści do Żydów do głównego nurtu   Tobin   2023-11-16
Zaciekłe podżeganie przez Al-Azhar: Pochwały dla palestyńskich bojówkarzy dżihadu; Losem Izraela jest zagłada; USA to największy szatan; Żydzi są potomkami małp i świń     2023-11-16
Human Rights Watch: Destrukcyjny program, symboliczna równowaga   Steinberg   2023-11-15
Plakaty przedstawiające porwane izraelskie dzieci powodują traumę wśród zwolenników Hamasu   Greenfield   2023-11-14
Rozwiązanie w postaci “dwóch państw”, żeby można było mordować Żydów   Tawil   2023-11-13
Rozgrzeszenie HamasuJak „przebudzeni” zachodni radykałowie stali się moralnymi spin doktorami Hamasu.   O'Neill   2023-11-12
Skąd biorą się zaprzeczenia potwornościom 7 października?   Glick   2023-11-11
Palestyna, czyli ostrze włóczni   Koraszewski   2023-11-11
Kolejna nowa wojna? Żołnierze, którzy ścinają głowy Ormianom są bohaterami Azerbejdżanu   Bulut   2023-11-10
Nie “tylko Hamas”   i Erielle Davidson   2023-11-09
Zlikwidowanie zbrodniarzy wojennych ratuje wszystkich   Bryen   2023-11-09
Popierają „Palestynę”, ponieważ nienawidzą Żydów   Tobin   2023-11-07
Mówimy „nie” hipokryzji i nienawiści UNICEF   Steinberg   2023-11-06
Kto powiedział, że Hamas nie reprezentuje Palestyńczyków?   Tawil   2023-11-04
Jak atak Hamasu zaskoczył Izrael   Greenfield   2023-11-03
Wojna z Źydami   Oren   2023-11-02
Negatywny wynik testu Hamasu   Landes   2023-11-02
Marzenie o aksamitnym Palestyńskim Państwie Hamasu i Innych   Koraszewski   2023-11-01
Powraca oszczerstwo o rytuale krwi   Dershowitz   2023-10-31
Jak Iran bezpośrednio wspierał atak Hamasu na Izrael   Toameh   2023-10-30
Który z nich powinien otrzymać pomoc humanitarną?   Pandavar   2023-10-29
Hamas, Israel i hipokryzja arabskich oraz innym muzułmańskich przywódców    Toameh   2023-10-28
To islam, głupczeNie chodzi tu o Izrael, kolonializm, globalizm czy kapitalizm; chodzi o islam.   Greenfield   2023-10-27
Barbarzyństwo Hamasu jest częścią tradycji arabskich pogromów   Julius   2023-10-27
Kim są cywile Gazy?   Bard   2023-10-26
Połowa amerykańskich wyborców poniżej 35. roku życia uważa, że masakry i gwałty na Żydach można uzasadnić     2023-10-25
Gwałt jako broń wojenna, tym razem w Izraelu. Dlaczego feministki milczą?   i Mandy Sanghera   2023-10-24
Cywile z Gazy potrzebują schronienia. Dlaczego świat arabski tego nie zapewni?   Jacoby   2023-10-23
Niemożliwe żądanie BidenaJego wizyta w Izraelu była pokazem dysonansu poznawczego.   Glick   2023-10-22
Nasze miasta i ulice są pełne nienawistników   Collier   2023-10-21
Polityczni i wojskowi przywódcy Iranu zachęcają Hamas do kontynuowania walki aż do osiągnięcia celu Iranu i Hamasu – zniszczenia Izraela     2023-10-20
Dlaczego Żydzi nie pozwolą się po prostu zabić?   O'Neill   2023-10-19
Wirusy tradycji, wirusy kłamstwa, wirusy umysłu   Koraszewski   2023-10-17

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Lekarze bez Granic


Wojna w Ukrainie


Krytycy Izraela


Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


&#8222;Choroba&#8221; przywrócona przez Putina


&#8222;Przebudzeni&#8221;


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk