Prawda

Środa, 7 czerwca 2023 - 11:44

« Poprzedni Następny »


Gdy tylko @Amnesty rozpoczęła kampanię „apartheidu”, przestali wspominać o libańskiej/jordańskiej dyskryminacji Palestyńczyków


Elder of Ziyon 2023-03-24

Jeden z licznych obozów dla \
Jeden z licznych obozów dla "uchodźców" palestyńskich w Libanie.  

W 2007 roku Amnesty International napisała 5-stronicowy raport opisujący instytucjonalną i prawną dyskryminację palestyńskich Arabów w Libanie.

Skończyło się na tych zaleceniach dla rządu libańskiego:

 

W tym celu władze libańskie powinny: 

  • Ø pilnie uchylić lub zrewidować wszystkie prawa i przepisy, które bezpośrednio dyskryminują uchodźców palestyńskich;  
  • Ø podjąć natychmiastowe kroki w celu poprawy warunków w obozach i zbiorowiskach; 
  • Ø bezzwłocznie zarejestrować wszystkich uchodźców palestyńskich bez dowodów tożsamości podlegających jurysdykcji libańskiej; 
  • Ø położyć kres dyskryminacji Palestyńczyków na rynku pracy; 
  • Ø zapewnić wszystkim dostęp do odpowiedniej opieki zdrowotnej; 
  • Ø zapewnić wszystkim dzieciom równy dostęp do edukacji.  

Ten raport, 16 lat temu, był ostatnim, który Amnesty poświęciła trudnej sytuacji Palestyńczyków w Libanie. 

 

Od tamtej pory nic się nie zmieniło. Dyskryminujące prawa nadal obowiązują, Palestyńczycy nadal nie mogą posiadać ziemi, nadal mają zakaz wykonywania wielu zawodów, nadal nie mają dostępu do libańskiej opieki zdrowotnej, urodzone dzieci nie otrzymują obywatelstwa. 

 

Według jakiejkolwiek definicji, włączając w to własną definicję Amnesty International, jest to apartheid wobec Palestyńczyków w Libanie. Ale Amnesty nigdy tak tego nie nazywa i od pierwszej dekady tego stulecia nie uznała tej kwestii za wartą dalszego raportu.

 

Amnesty pokrótce wspominała o arabskiej dyskryminacji Palestyńczyków w swoich rocznych raportach dotyczących wszystkich krajów. Z ich raportu rocznego za 2014 r.:

 

Tysiące długoterminowych uchodźców palestyńskich nadal mieszka w obozach i na nieformalnych skupiskach w Libanie, często w nędznych warunkach. Spotkają się z dyskryminującymi prawami i regulacjami, na przykład odmawianie im prawa do dziedziczenia majątku, prawa do pracy w około 20 zawodach i innych podstawowych praw. 


I na rok 2019:

 

Liban nadal gościł dziesiątki tysięcy długoterminowych uchodźców palestyńskich, którzy nadal podlegają dyskryminującym przepisom wykluczającym ich z posiadania lub dziedziczenia własności, dostępu do publicznej edukacji i usług zdrowotnych oraz wykonywania co najmniej 36 zawodów. Co najmniej 3000 palestyńskich uchodźców, którzy nie posiadają oficjalnych dokumentów tożsamości, spotkało się z dalszymi ograniczeniami, odmawiając im prawa do rejestrowania urodzeń, małżeństw i zgonów.


rok 2020:


 Ponad 470 tysięcy uchodźców palestyńskich zostało zarejestrowanych w UN Relief and Works Agency, agencji ONZ ds. uchodźców palestyńskich, w tym 29 tysięcy palestyńskich uchodźców z Syrii. Szacuje się, że 180 tysięcy z nich nadal mieszka w kraju, nadal podlega dyskryminującym prawom, wykluczającym ich z posiadania lub dziedziczenia własności, dostępu do publicznej edukacji i usług zdrowotnych oraz z pracy w co najmniej 36 zawodach.


Ale kiedy spojrzy się na wpis dotyczący Libanu w ostatnim rocznym raporcie Amnesty, obejmującym rok 2021, nie ma tam ani słowa o dyskryminacji i złym traktowaniu Palestyńczyków w Libanie.

 

Nic się nie zmieniło. Nadal istnieją przepełnione obozy, nadal obowiązują dyskryminujące prawa. Decyzja Amnesty, by nie wspominać o tym, co było do tej pory w każdym raporcie rocznym, musi być celowa. 

 

Może to zwykły błąd urzędniczy, przeoczenie, godna ubolewania pomyłka?

 

Spójrzmy na doroczne raporty Amnesty dotyczące Jordanii w kwestii mieszkających tam Palestyńczyków niebędących obywatelami.

 

Rok 2019:


14 października Ministerstwo Pracy podniosło z 11 do 39 liczbę zawodów zabronionych obywatelom spoza Jordanii poszukującym pracy. Wśród nich byli długoterminowi uchodźcy palestyńscy nieposiadający obywatelstwa jordańskiego, z których większość pochodziła ze Strefy Gazy; nadal odmawiano im również innych podstawowych praw i usług.


Rok 2020:

 

Palestyńscy uchodźcy ze Strefy Gazy nadal byli pozbawieni podstawowych praw i usług, ponieważ nie mają obywatelstwa jordańskiego.


Ale w najnowszym raporcie z 2021 r. nie ma ani słowa o jordańskiej dyskryminacji setek tysięcy Palestyńczyków, którzy nie są obywatelami. A oni nadal cierpią z powodu tej samej dyskryminacji, co rok i dekady wcześniej.

 

Dlaczego Amnesty miałaby usuwać wszelkie wzmianki o łamaniu praw człowieka przez Arabów wobec Palestyńczyków w swoim raporcie z 2021 r., skoro wspomniano o nich w poprzednich raportach, a ich sytuacja nie uległa poprawie?

 

Oto dlaczego.

 

Amnesty opublikowała swój roczny raport za 2021 r. w marcu 2022 r. Było to wkrótce po tym, jak Amnesty opublikowała swój raport, w którym fałszywie oskarżyła Izrael o „apartheid” wobec Palestyńczyków. 

 

Gdy tylko Amnesty opublikowała swój antyizraelski raport, w który zainwestowała tak wiele godzin pracy i tyle pieniędzy, usunęła wszelkie wzmianki o tym, że Jordania i Liban traktują swoich palestyńskich mieszkańców znacznie gorzej niż Izrael!

 

Jest mało prawdopodobne, aby był to zbieg okoliczności. Zniesławienie Izraela przez Amnesty zostałoby osłabione przez wzmiankę o tym, jak narody arabskie oficjalnie dyskryminują Palestyńczyków, którzy mieszkają w ich granicach od dziesięcioleci. Nie chcieli, aby ludzie wskazywali na ich własne raporty pokazujące, że Arabowie naprawdę są winni apartheidu wobec Palestyńczyków, z dyskryminującymi prawami wymierzonymi specjalnie w nich. Rok 2022 był rokiem, który Amnesty poświęciła atakowaniu Izraela – nawet tworzeniu koszulek i gadżetów oraz zachęcaniu do „wyczynów kaskaderskich”, aby uzyskać rozgłos dla ich krucjaty. 


[Zorganizujcie cyrk medialny21 marca Amnesty International UK zorganizowała cyrk przed izraelską ambasadą, gdzie zamieniliśmy nazwę ulicy na „Aleja Apartheidu”, podczas gdy palestyńscy aktywiści wyzywająco tańczyli dabkę. Dlaczego nie mielibyście zorganizować własnego cyrku, który zainteresuje lokalne media? Możecie dać upust wyobraźni, na przykład:<ul><li>Stwórzcie słowo „Apartheid” z Lego, balonów, cegieł lub innego materiału i zróbcie zdjęcia lub sfilmujcie, jak je niszczycie.</li><li>Przy pomocy fitness app zróbcie trasę rowerową lub do biegu, która będzie słowami „Zakończyć apartheid”.</li></ul>Zdjęcia lub wideo z obu wydarzeń zamieśćcie w mediach społecznościowych i wyślijcie do lokalnej prasy z informacją o naszej kampanii.]
[Zorganizujcie cyrk medialny

21 marca Amnesty International UK zorganizowała cyrk przed izraelską ambasadą, gdzie zamieniliśmy nazwę ulicy na „Aleja Apartheidu”, podczas gdy palestyńscy aktywiści wyzywająco tańczyli dabkę. Dlaczego nie mielibyście zorganizować własnego cyrku, który zainteresuje lokalne media? Możecie dać upust wyobraźni, na przykład:

  • Stwórzcie słowo „Apartheid” z Lego, balonów, cegieł lub innego materiału i zróbcie zdjęcia lub sfilmujcie, jak je niszczycie.
  • Przy pomocy fitness app zróbcie trasę rowerową lub do biegu, która będzie słowami „Zakończyć apartheid”.

Zdjęcia lub wideo z obu wydarzeń zamieśćcie w mediach społecznościowych i wyślijcie do lokalnej prasy z informacją o naszej kampanii.]Amnesty International nie informuje trzeźwo o oskarżeniach o łamanie praw człowieka przez Izrael. Z entuzjazmem promuje antyizraelską kampanię. Wzmianka, że ich rodacy, Arabowie, traktują Palestyńczyków gorzej niż „rasistowski, żydowski suprematysta” Izrael, zaszkodziłaby temu przesłaniu. 

 

Więc wymazali wszystkie naruszenia praw człowieka wobec Palestyńczyków, za które nie mogli obwiniać Izraela. 

 

Co dowodzi, że Amnesty nie jest bezstronnym arbitrem praw człowieka, za jakiego się podaje. Przynajmniej jeśli chodzi o Bliski Wschód, jest to antyizraelski kanał propagandowy. Radośnie rzuca Palestyńczyków w Libanie i Jordanii wilkom na pożarcie. Dla nich demonizowanie Izraela jest o wiele ważniejszą misją niż zwykłe prawa człowieka.

 

As soon as @Amnesty started their "Apartheid" campaign, they STOPPED mentioning Lebanese/Jordanian discrimination against Palestinians

Elder of Ziyon, 14 marca 2023

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

*Elder of Ziyon - blog ametrykańskiego badacza nad antysemitytzmem w mediach i organizacjach. 


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1257 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Farhud i “sprawa” PalestyńskaNazizm nadal inspiruje Palestyńczyków   Julius   2023-06-07
Dezorientacja śmiercionośnego dziennikarstwa: o zachodnich mediach i konflikcie arabsko-izraelskim   Landes   2023-06-05
Dżihadystyczny konflikt w wojnie rosyjsko-ukraińskiej   Stalinsky   2023-05-31
Niewygodne palestyńskie ofiary   Fitzgerald   2023-05-31
Prawdziwe znaczenie “Od rzeki do morza Palestyna będzie wolna”   Tawil   2023-05-25
Chrześcijanie w Nigerii są mordowani jak zwierzęta   Ibrahim   2023-05-25
Jak Palestyńczycy próbują zniszczyć Liban   Tawil   2023-05-23
Żydzi mieli wszelkie powody, by obawiać się ludobójstwa w 1948 roku     2023-05-22
"Economist" promuje "elokwentnego krytyka" istnienia Izraela   Levick   2023-05-21
Inny dżihad Palestyńczyków przeciwko Izraelowi   Tawil   2023-05-20
Iran prowadzi wojnę z narodem palestyńskim   Eid   2023-05-19
Izrael pod ostrzałem i bojaźliwa odpowiedź Zachodu   Kemp   2023-05-18
Strefa Gazy – zawsze pamiętaj jak doszliśmy do tego   Collier   2023-05-17
Rakiety z Gazy i rakiety z UE   Bryen   2023-05-14
Terroryści tureckiego Hezbollahu: nowi sojusznicy Erdoğana   Bekdil   2023-05-11
Przywódcy organizacji praw człowieka są zgodni: Podżeganie do przemocy jest okropne i nielegalne. Podżeganie do mordowania Żydów jest jednak heroiczne     2023-05-11
1660 Izraelczyków zginęło od czasu obietnicy Palestyńczyków o zakończeniu terroru   Bard   2023-05-10
Berlin staje się sceną protestów wzywających do eksterminacji ludności Izraela      2023-05-09
Zasięg i metodologia najnowszego antyizraelskiego raportu Amnesty International pokazują, że jego stronniczość była zamierzona od samego początku     2023-05-08
Zrozumienie ideologii Autonomii Palestyńskiej: nielegalne stworzenie Izraela i jego nieuchronny upadek - w 40 oświadczeniach AP   Marcus   2023-05-07
Autonomia Palestyńska i Fatah ostro potępiają przewodniczącą Komisji Europejskiej za wideo z gratulacjami dla Izraela w 75. rocznicę jego powstania       2023-05-06
Rzeczywiste łamanie praw człowieka   Tawil   2023-05-02
Gdyby Americans for Peace Now postawili na swoim, Izrael byłby karany za aresztowanie morderców   Flatow   2023-04-30
Nazistowska idea „Judy” jest identyczna z antysyjonistycznym pojęciem „Izrael”     2023-04-29
To, że krzyczą „Śmierć Żydom!”, nie oznacza, że są antysemitami   Pandavar   2023-04-26
Mit „okupacji” jest motorem antysemickiego terroru   Tobin   2023-04-24
„Organizacje praw człowieka” pozwalają światu ponownie nienawidzić Żydów     2023-04-23
Co naprawdę dzieje się w świętych miejscach Jerozolimy?   Tawil   2023-04-22
BBC promuje nowy antysemityzm     2023-04-20
Jak dochodzi do Holokaustu   Chesler   2023-04-19
O czym rozmawiano w Bejrucie?     2023-04-17
Nienawiść w cieniu terrorystycznego ataku   Collier   2023-04-16
“Śmierć Izraelowi” – irański plan ataku na Izrael   Kedar   2023-04-15
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą wznowić rozmów pokojowych z Izraelem   Tawil   2023-04-14
Świat muzułmański musi zjednoczyć się przeciwko Izraelowi     2023-04-12
Was gesagt werden muss (Co musi zostać powiedziane)   Koraszewski   2023-04-11
Antyizraelska polityka Bidena wzmacnia Iran i palestyńskich terrorystów   Tawil   2023-04-10
Wszyscy Kreteńczycy to kłamcy…   Koraszewski   2023-04-09
Dla „Guardiana” jedno państwo żydowskie to o jedno państwo żydowskie za dużo   Levick   2023-04-08
W poszukiwaniu znaków czasu   Koraszewski   2023-04-05
Co powiedziała matka palestyńskiemu terroryście…   Flatow   2023-04-02
“Palestyńczycy”: wielkie kłamstwo, które ujawnił Smotrich   Pandavar   2023-03-31
„Terroryści uwielbiają nowe technologie. Co zrobią ze sztuczną inteligencją (AI)?”   Stalinsky   2023-03-28
Pomylony plan administracji Bidena walki z palestyńskim terroryzmem   Tawil   2023-03-25
Gdy tylko @Amnesty rozpoczęła kampanię „apartheidu”, przestali wspominać o libańskiej/jordańskiej dyskryminacji Palestyńczyków     2023-03-24
Doradca Abbasa: Polityka Autonomii Palestyńskiej opiera się na planie kolejnych etapów   Marcus   2023-03-20
Palestyńscy uchodźcy: od 1948 roku do dzisiaj   Lax   2023-03-15
Autonomia Palestyńska walczy o prawa dla terrorystów!   Tawil   2023-03-15
Oto kolejny dowód, że @Amnesty jest antysemicka     2023-03-09
Słowa poprzedzają czyny   Carmon   2023-03-08
Algorytmy Google z 2010 roku, które promowały dżihad, są ponownie analizowane w Sądzie Najwyższym w sprawach dotyczących federalnego prawa   Stalinsky   2023-03-07
Nie ma szczepionki na wirusa nienawiści do Żydów     2023-03-05
Cały świat może się mylić   Landes   2023-03-04
Czy media byłyby tak obojętne?   Spencer   2023-03-03
Palestyńczycy i wiedza o Holokauście   Fitzgerald   2023-03-01
Oszczerstwo „apartheidu” jest całkowicie fałszywe i antysemickie     2023-02-26
Shamima Begum, „panna młoda ISIS”, jaki obiekt kampanii newswashing   Bulut   2023-02-25
Unia Europejska i administracja Bidena akceptują palestyńskie kłamstwa   Tawil   2023-02-25
Powrót masakry, której nie było   Rosenthal   2023-02-21
Ludobójstwo w Nigerii: administracja Bidena tuszuje fakty   Ibrahim   2023-02-20
Co zatem „sprowokowało” atak w Ramot?   Flatow   2023-02-14
Czy negocjacje pokojowe zapobiegają terrorowi?   Levick   2023-02-13
Mnemozyna, półbogini pamięci   Koraszewski   2023-02-12
Istnieje związek między syjonizmem a współczesnym arabskim antysemityzmem     2023-02-11
“New York Times” i OWP są stworzeni dla siebie   Bard   2023-02-10
Administracja Bidena trzyma się umyślnej ślepoty   Amos   2023-02-08
Antyizraelska narracja, która definiuje ostatnie starcia izraelsko-palestyńskie   Frantzman   2023-02-05
Najbardziej postępowi, liberalni, zachodni Palestyńczycy popierają mordowanie Żydów     2023-02-04
Praca doktorska Mahmouda Abbasa   Tabarovsky   2023-02-03
Po masakrze w jerozolimskiej synagodze Palestyńczycy muszą stawić czoła przemocy w naszej kulturze   Eid   2023-02-01
Nie, panie prezydencie Biden, atak na synagogę nie był skierowany przeciwko „cywilizowanemu światu”   Suissa   2023-01-31
Kilka myśli o ataku terrorystycznym w Jerozolimie   Frantzman   2023-01-30
Turcja: otwarte drzwi dla Putina do szkodzenia zachodnim interesom   Bekdil   2023-01-30
O palestyńskich podręcznikach i nazistowskich swastykach   Pandavar   2023-01-28
Jak Facebook dławi byłych muzułmanów w Norwegii   Bower   2023-01-26
Palestyńczycy rekrutują nieletnich, a potem potępiają Izrael za strzelanie do “niewinnych dzieci”   Tawil   2023-01-26
Nienawiść do Żydów na amerykańskich uniwersytetach   Kemp   2023-01-23
Afrykański region Sahelu: wkracza rosyjska Grupa Wagnera, by pogorszyć sytuację   Franklin   2023-01-21
Konferencja w Damaszku w sprawie upadku Izraela     2023-01-16
Dlaczego Palestyńczycy chcą mordować modlących się Żydów?   Tawil   2023-01-15
Kurdowie – naród bez praw   Koraszewski   2023-01-14
Co zabiło rozwiązanie w postaci dwóch państw? Aplauz i pieniądze dla terrorystów   Tobin   2023-01-14
Tureckie “zbrodnie przeciwko ludzkości i nielegalna okupacja Cypru   Bulut   2023-01-13
ONZ wzmacnia terrorystyów   Tawil   2023-01-12
Jeśli antysyjonizm nie jest antysemityzmem, dlaczego Arabowie werbowali nazistów w 1948 roku?     2023-01-10
Młodzi palestyńscy arabscy terroryści nie są niewinnymi dziećmi   Flatow   2023-01-08
Nie, umowa nuklearna Iranu nie jest jeszcze martwa a Rosja pomaga Iranowi, by stał się mocarstwem nuklearnym   Rafizadeh   2023-01-07
Odgórne ataki na wizytę na Wzgórzu   Collins   2023-01-07
Jak twittersfera szerzy antysemitizm   Collier   2023-01-05
Gazańczyk oszukuje antysyjonistów – antysemityzm ogłupia ludzi   Collier   2023-01-02
Jezus palestyński terrorysta i jego 72 ciemnookie dziewice   Hirsch   2023-01-01
Głupota ujawnia się w działaniu, część II: „zrównywanie”   Bard   2022-12-28
Śmierć masowego mordercy, Nassera Abu Hmeida     2022-12-27
Zbliża się trudne Boże Narodzenie w Karabachu   Fernandez   2022-12-27
Palestyńscy rodzice zaniepokojeni rekrutacją ich nieletnich dzieci na „męczenników”   Fitzgerald   2022-12-26
Administracja Bidena i urojenie dwóch państw   Tawil   2022-12-25
Palestyńczyk uderza się w palec, USA żądają śledztwa   Flatow   2022-12-24
Podczas gdy świat milczy, AP nadal bluzga antysemityzmem   Hirsch   2022-12-21
Oszczerstwo apartheidu, by zniszczyć Izrael   Toameh   2022-12-19
Nauka terroru dla maluchów – ponowna ocena porozumień z Oslo   Marcus   2022-12-18

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


&#8222;Choroba&#8221; przywrócona przez Putina


&#8222;Przebudzeni&#8221;


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk