Prawda

Poniedziałek, 26 lutego 2024 - 11:33

« Poprzedni Następny »


Wojna do samego końca


Daniel Greenfield 2023-10-10

<span>Uderzenie z powietrza na meczet w Gazie będący magazynem broni Hamasu.</span>
Uderzenie z powietrza na meczet w Gazie będący magazynem broni Hamasu.

Co powinien zrobić naród, gdy jego kobiety i dzieci są mordowane i brane jako zakładnicy?

Izrael ma ten sam wybór, co zawsze. Ten wybór staje się coraz wyraźniejszy z każdym rokiem i każdym okrucieństwem.

Może przeprowadzić kolejne „ograniczone wejście” do Gazy, zbombardować domy niektórych terrorystów, a następnie wrócić do siebie, miejmy nadzieję, z odbitymi zakładnikami, i czekać, aż coś podobnego lub jeszcze gorszego wydarzy się ponownie.

Albo faktycznie armia może pójść na wojnę i wygrać.


Izrael, podobnie jak Ameryka, nie wygrywa już wojen. Ma operacje. Eliminuje przywódców terrorystycznych i czasami komórki terrorystyczne. A potem wraca do domu. Ale kiedy dom jest o rzut kamieniem od miejsca, w którym żyją potwory, nie ma jak wrócić do domu. Zagrożenie domu jest tam, gdzie są potwory.

Wojna kończy się zwycięstwem. Zniszczeniem wroga. Od chwili odrodzenia się Izraela islamscy terroryści prowadzą wojnę, którą chcą zakończyć zwycięstwem. Jeśli Izrael nie będzie walczył o zwycięstwo, zginie.

 

Jak wygląda wojna? Nie jest „proporcjonalna” ani „ograniczona”. Nie opiera się na „odstraszaniu” i nie kończy się „rozejmem”. Jeśli pod koniec wojny wróg nadal istnieje, nie wygrałeś.

Izrael nie stoczył jeszcze wojny z terrorystami. Nie mówiąc już o wygraniu.

Minęło 30 lat, odkąd izraelska lewica sprzedała mit pokoju z arabskimi muzułmańskimi fanatykami w Gazie i w Judei i Samarii, i niecałe 20 lat, odkąd jako alternatywę sprzedano budowę murów i umocnień.

 

Żadna z tych opcji nie była realną opcją przeciwko ludobójczemu wrogowi.

Mit pokoju i mit obrony nigdy nie brały pod uwagę tego, kim jest wróg.

Wrogiem nie jest Hamas – wielka nazwa ramienia Bractwa Muzułmańskiego, wspieranego i finansowanego przez Iran – jest to kultura, która od czasów Mahometa pragnie zabijać Żydów i wszystkich niemuzułmanów.

 

To, co widzieliśmy w atakach Hamasu, mordowanie starych kobiet i dzieci, degradację zwłok zamordowanej kobiety i wszystkie inne okrucieństwa, wywodzi się z tej samej ideologii i kultury, co ta, która obcinała głowy więźniom i wrzucała żywych ludzi do ognia w Syrii i Iraku, która gwałciła skazane na śmierć więźniarki polityczne w Iranie, by nie umarły jako dziewice, oraz która dokonywała napaści seksualnych na 12-letnie dziewczynki w Iraku przez mężczyzn, którzy oświadczyli, że gwałt „przybliżył je do Allaha”. Ta sama ideologia i kultura, która spowodowała wbicie samolotów w drapacze chmur, podłożenie bomby podczas maratonu i wjeżdżanie ciężarówkami w przechodniów.

To tylko kilka z nowszych i godnych uwagi okrucieństw, które miały miejsce w ciągu ponad tysiąca lat terroru.

 

Nie da się żyć w pokoju z Religią Pokoju, chyba że w ramach tymczasowych rozejmów lub dzięki sile. A siła nie oznacza posiadania niszczycielskiej broni, której naród boi się użyć. Nie oznacza budowania murów i nadziei, że za każdym razem, gdy wróg nadejdzie, uda się go odepchnąć.

Krwawa lekcja, jakiej po raz kolejny nas nauczono, jest taka, że zajmowanie się tylko obroną daje wrogowi inicjatywę, impet i wybór pola bitwy.

 

Masakra w Simchat Tora nazywana jest izraelskim 11 września. Łączy je jedna rzecz, a mianowicie to, że zarówno Ameryka, jak i Izrael uwierzyły, że w powstrzymaniu islamskich terrorystów mogą polegać na wywiadzie i sporadycznych ukierunkowanych atakach powietrznych. Ale terrorystom wystarczy, że uda im się tylko jeden raz. Mogą ponieść porażkę i w większości przypadków ponoszą porażkę, ale kiedy im się udaje, naród płonie. Przy wystarczającej liczbie prób, wystarczającym szkoleniu i wystarczającym wsparciu w końcu odniosą sukces. To prosta statystyka. A potem dzieje się to, co dzieje się teraz.

Gra ograniczona do obrony prowadzi do 11 września lub masowej rzezi Izraelczyków, która miała miejsce podczas żydowskiego święta Simchat Tora.

 

Gra ograniczona do obrony to powolne samobójstwo.

Pierwszą zasadą współistnienia z islamskimi dżihadystami jest to, że na dłuższą metę nie jest to możliwe.

Nie można zawrzeć z nimi pokoju ani „porozumienia”. Można ich odstraszać tylko do pewnego czasu. W końcu przebiją się przez twoją obronę. A potem samoloty rozbiją się o drapacze chmur, a młodzi ludzie zostaną zamordowani na koncercie. Gorzej będzie, jeśli nie wyciągniesz wniosków z tych lekcji.

Albo pokonasz islamskich terrorystów, albo oni pokonają ciebie. Idea środka jest iluzją, która trwa tylko tak długo, jak długo wytrzymają twoje możliwości.

 

Jedyne, co działa, to ofensywa.

Przejście do ofensywy umożliwiło zaistnienie Izraela. Osuszanie bagien i sprawianie, że pustynia zakwitła, było w porządku, ale to milicja obywatelska, a następnie wczesna armia narodowa, dały uciskanej mniejszości szansę na realną suwerenność, uderzając bezlitośnie na wroga.

Aż do lat 80. Izrael nie tolerował dżihadystów w swoich granicach. W latach dziewięćdziesiątych nie tylko nauczył się ich tolerować, ale także zawarł z nimi układ. Na początku lat 2000. nauczył się ich akceptować jako fakt. Samochwały z wspaniałymi tytułami przechwalały się tym porozumieniem i twierdziły, że terroryści wiedzieli, iż nie wolno posuwać się za daleko, bo doszłoby do kolejnych ataków powietrznych. W tej dekadzie Izraelczycy w Jerozolimie i Tel Awiwie ponownie przyzwyczaili się do przebywania w schronach przeciwrakietowych. A teraz terroryści przebili się w potężnym ataku na terytorium Izraela poza tak zwaną „zieloną linię”.

 

Obecnie głośno mówi się o trwałym zlikwidowaniu zdolności militarnych Hamasu. Naprawdę mam nadzieję, że to szczere, ponieważ tak wielkie słowa słyszeliśmy już wcześniej. A potem naloty zabijają kobiety i dzieci w Gazie. Świat potępia Izrael. Stany Zjednoczone grożą odcięciem wsparcia. I wszystko się rozpada.

Jak wielu zauważyło, wycofanie się Szarona z Gazy zakończyło się porażką. Pomysł, że Izrael może odizolować Gazę i uniemożliwić Hamasowi zabicie większej liczby Izraelczyków, jest bardziej martwy niż szacunkowe 800 ofiar. Liczba, która będzie nadal rosła. Był jednak martwy dużo wcześniej.

 

Izrael ma wybór pomiędzy wyeliminowaniem Hamasu z Gazy lub ponownym przeżyciem Simchat Tory. I czegoś jeszcze gorszego.

W menu nie ma innych opcji. Ani pokój, ani odstraszanie nie pomogą. Tylko wojna.

Wojna kończy się, kiedy wróg przestaje istnieć.

Ile razy musimy powtarzać wiersz „W mieście rzezi” Bialika w kraju, który został zbudowany, aby położyć kres takim rzeczom? Ile razy musimy chodzić na groby zamordowanych kobiet i dzieci, które zginęły, ponieważ zabrakło nam nie odwagi fizycznej, ale moralnej, aby położyć kres ich zabójcom?

 

Jak długo jeszcze musimy wybierać każdą inną opcję niż wojna, wyobrażając sobie, że odrzucenie wojny jest w jakiś sposób szlachetne lub oszczędzi życie?

Jak długo jeszcze musimy żyć w świecie fantazji, w którym nie trzeba dokonywać trudnych wyborów?

Kiedy wróg chce cię zgładzić: twoim wyborem jest wojna lub śmierć. Pokój i odstraszanie oznaczają śmierć. Wojna daje szansę przeżycie.

 

Link do oryginału: http://www.danielgreenfield.org/2023/10/only-war.html?utm_source=MadMimi&;utm_medium=email&utm_content=Daniel+Greenfield+Article%3A+Only+War&utm_campaign=20231008_m176344079_Daniel+Greenfield+Article%3A+%28post_title%29&utm_term=Only+War

Sultan Knish, 8 października 2023

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Skomentuj Tipsa en vn Wydrukuj


Syjonizm

Znalezionych 348 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Przykro mi, ale nie ma rozwiązania w postaci dwóch państwUdawanie, że można zawrzeć porozumienie z przywódcami palestyńskimi, otwiera jedynie drzwi do kolejnego 7 października. Izraelczycy nie dadzą się oszukać.   Taub   2024-02-24
Spór o reformę sądownictwa ośmielił wrogów Izraela   Toameh   2024-02-19
Kiedy terroryści rządzą   Bryen   2024-02-18
Izraelczycy nie zgodzą się na nic innego niż pełne zwycięstwo w GazieWykorzystywanie losu porwanych, aby skłonić Izrael do poddania się Hamasowi, jest chorą, manipulacyjną strategią, która jest skazana na polityczną porażkę   Taub   2024-02-12
Dekret prezydencki Bidena powinien nakładać sankcje na Palestyńczyków   Bard   2024-02-09
Arabscy obywatele Izraela wiedzą, że wygrali   Tawil   2024-02-08
Nowy wojskowy mesjasz izraelskiej lewicyWspólny amerykańsko-izraelski plan obalenia Netanjahu z generałem Gadim Eisenkotem w roli głównej zyskuje na popularności w miarę postępu wojny w Gazie   Taub   2024-02-02
Pusty Dzień Pamięci o HolokauścieCi, którzy popierają zawieszenie broni, aby umożliwić ludobójczemu ruchowi antysemickiemu, takiemu jak Hamas, dokonywanie kolejnych rzezi Żydów, nie powinni udawać, że opłakują Sześć Milionów.   Tobin   2024-01-28
Nadwrażliwy Sąd Najwyższy Izraela popełnia dwa błędyNajwyższa władza prawna w kraju pogłębia swoje niepokojące tendencje antydemokratyczne, pokazując, że jest głucha na nastroje narodowe   Taub   2024-01-25
Bezpieczeństwo i solidarność   Collins   2024-01-20
Zwycięstwo jest ważniejsze niż wsparcie USAPremier Izraela Benjamin Netanjahu i jego ministrowie muszą pamiętać, że Izrael nie jest amerykańskim państwem wasalnym.   Glick   2024-01-19
Język propagandy sowieckiej. Postępowy antysyjonizm i trujące dziedzictwo nienawiści zimnowojennej.   Tabarovsky   2024-01-17
Niepokojące rozmowy i gorzkie prawdy   Collins   2024-01-11
Zrozumienie Bliskiego Wschodu wymaga znajomości różnicy między Szalom i Salam   Amos   2024-01-08
Izrael ma prawa   Bryen   2024-01-05
Czy Biden chce, żeby Izrael przegrał wojnę?   Williams   2023-12-27
Ta wojna przyspiesza integrację charedim z izraelskim głównym nurtem     2023-12-22
Ponura przyszłość Izraela: wojna na wyczerpanie na wszystkich frontach   Morris   2023-12-19
Nie stosujcie wobec Żydów dziwacznej, teoretycznie chrześcijańskiej etyki     2023-12-17
Co uchodzi za normalne?   Collins   2023-11-29
Blinken ma klapki na oczach   Bard   2023-11-22
Będziemy się bronić - List z Tel Awiwu   Taub   2023-11-18
List otwarty do Gerszona Baskina i izraelskiego obozu pokojowego   Landes   2023-11-10
Drogi świecie, nie obchodzi mnie to   Lewis   2023-11-08
Dlaczego w Izraelu czuję się jak w domu   Mozias Slavin   2023-11-06
Prawdziwie „proporcjonalną” reakcją na Hamas jest jego eliminacja   Altabef   2023-10-20
Dlaczego Izrael musi prowadzić wojnę ma pełną skalę     2023-10-17
Wojna do samego końca   Greenfield   2023-10-10
Ameryka zdradziła Izrael   Leibovitz   2023-10-09
Porozumienia z Oslo – jak zawiódł izraelski wywiad   i Yigal Carmon   2023-09-30
Zwykła kobieta na wojnie   Oren   2023-09-20
Modlitwa za rok 5784   Glick   2023-09-16
Syryjska Żydówka odpowiada na zarzuty o dyskryminacji przez Aszkenazyjczyków     2023-08-31
Czy nadawanie priorytetu wolności od terroryzmu jest rasizmem?   Tobin   2023-08-28
O dalekim Izraelu raz jeszcze   Koraszewski   2023-08-24
Walka lub ucieczka.Gdzie jest patriotyzm ludzi, którzy opuszczają Izrael z powodu zawirowań politycznych?   Collins   2023-08-20
"Telegraph" legitimizuje nazistowską analogię   Levick   2023-08-18
Idź i wróć człowiekiem. Książka Andrzeja Koraszewskiego   Tabisz   2023-08-12
Nasza odwieczna walka o Syjon   Chesler   2023-08-07
Prawo i anarchia   Collins   2023-07-29
Napisany 100 lat temu esej Davida Lloyd George’a o antysemityzmie i syjonizmie   Lloyd   2023-07-28
W jakiej sprawie płonie Izrael?   Koraszewski   2023-07-26
Pokój z widokiem na morderców   Koraszewski   2023-07-23
Widmo krąży po Europie   Koraszewski   2023-07-21
Niektórzy ludzie lewicy i Arabowie są oburzeni promowaniem wzajemnego szacunku i równości między izraelskimi Żydami i Arabami     2023-07-18
Zrozumieć prawdziwe pochodzenie karykatury z “New York Timesa”. Jak antysemicka propaganda sowiecka przenika współczesny lewicowy antysyjonizm   Tabarovsky   2023-07-16
Dlaczego władze palestyńskie nienawidzą archeologów   Flatow   2023-07-09
Izrael musi przestać używać nazwy „Zachodni Brzeg” dla „Judei i Samarii”   Fitzgerald   2023-06-30
Prokuratorzy spalonej ziemi.Prokuratorzy Netanjahu, dowódcy policji i media zamierzają walczyć do samego końca.   Glick   2023-06-29
Jedyne miejsce na Bliskim Wschodzie, gdzie mniejszości rozkwitają   Abdul-Hussain   2023-06-27
List do Kena Rotha: Demonizowanie Izraela przez wykorzystywanie Holokaustu   Steinberg   2023-06-10
We wszystkim, co ma związek z wodą, Izrael jest światowym liderem   Fitzgerald   2023-06-04
Nie nazywaj promowania antysyjonizmu wśród młodzieży żydowskiej „dialogiem”   Tobin   2023-06-01
Kiedy Arabowie zaproponowali wymianę ludności: swoich Żydów za palestyńskich uchodźców Arabów     2023-05-29
Jestem głęboko zaniepokojony tym, że Departament Stanu jest głęboko zaniepokojony   Flatow   2023-05-28
Najdziwaczniejszy kraj pod słońcem   Koraszewski   2023-05-27
Problem Departamentu Stanu z Izraelem   Bard   2023-05-26
„Economist” rzuca fałszywe oskarżenie „faszyzmu” na syjonistycznego przywódcę   Levick   2023-05-24
List izraelskiego ambasadora jest błędny   Pandavar   2023-05-16
Rakiety i ataki hipokryzji   Collins   2023-05-13
Między motylami i rakietami   Collins   2023-05-12
Izraelskie marzenie   Collins   2023-05-04
Izrael jest antyrasistowski, antykolonialny, antyfaszystowski (i był od samego początku)Powstanie Izraela nie było cudem, ale epizodem ogromnej odwagi moralnej i militarnej   Herf   2023-05-03
Czego nie rozumieją autorzy artykułów, którzy twierdzą o “realnym istnieniu jednego państwa”   Frantzman   2023-05-01
Więcej niż cud: Izrael ma 75 lat    Jacoby   2023-04-27
Ilu ludzi można by było uratować, gdyby Izrael odrodził się w 1938 zamiast w 1948 roku? (plakaty)     2023-04-25
Dlaczego Izrael jest oceniany inaczej.Międzynarodowe wyzwania Jerozolimy   Horowitz   2023-04-21
Izraelski laureat Nagrody Nobla wyraża poparcie reformy sądownictwa   Fitzgerald   2023-04-18
Opowieść o dwóch osiedlach   Greenfield   2023-04-03
Jak rozsądna jest reforma sądownictwa w Izraelu?   Tsalic   2023-03-27
Izraelskie protesty – nie mogę dłużej milczeć   Chesler   2023-03-23
Izrael jest podzielony, ale palestyńscy terroryści biorą na cel wszystkich Żydów   Flatow   2023-03-21
92,5% Palestyńczyków zabitych w tym roku było członkami grup terrorystycznych lub brali czynny udział w atakach     2023-03-14
Jak piąty marca stał się pamiętnym dniem dla Żydów w Iraku   w Izraelu   2023-03-12
Błędne przekonania o Żydach Mizrahijczykach i izraelskiej polityceOdpowiedź na artykuł Sama Shubego   Julius   2023-03-11
Odrażający atak na arabską wioskę     2023-03-02
Żydzi mają rdzenne prawa do Wzgórza Świątynnego   Trotter   2023-02-09
Dlaczego Netanjahu ma rację, chcąc zreformować wszechpotężny Sąd Najwyższy   Kontorovich   2023-02-06
Demokracja w Izraelu jest zagrożona – ale nie z tego powodu, o którym myślisz     2023-01-25
Tymi, którzy atakują status quo w Jerozolimie, są krytycy Izraela   Bard   2023-01-21
Nowa książka obala mit, że „spisek syjonistyczny” zmusił Żydów do opuszczenia Iraku     2023-01-09
Klauzula sumienia w Izraelu i w Polsce   Koraszewski   2022-12-30
Demokracja w Izraelu   Dershowitz   2022-12-29
Izrael to nie Kanada, więc nie będziemy zachowywać się tak jak oni   Altabef   2022-12-23
Długi historyczny rodowód antysemickich („antysyjonistycznych”) Żydów   Amos   2022-11-13
Netanjahu nadaje treść słowom „Nigdy więcej”, po raz kolejny   Pandavar   2022-11-11
Poranek po dniu wyborów   Collins   2022-11-05
Izrael wczoraj i dziś   Koraszewski   2022-11-04
Narracja o „przemocy osadników” i wybory do Knesetu   Blum   2022-10-29
Niebezpieczeństwa państwa Palestyna: wielowymiarowe zagrożenia dla Izraela   Sherman   2022-10-28
Sprawa Jerozolimy jest bardziej złożona niż myślisz   Julius   2022-10-18
Palestyńczycy i ich język   Rosenthal   2022-09-29
Przed krytykowaniem Izraela USA powinny posprzątać u siebie w domu   Bard   2022-09-26
Antysyjonizm i jego korzenie   Frantzman   2022-09-24
Żydowska historia miasta Betar i fałszerstwo osiedla Battir   Rose   2022-09-23
Aby Izrael był bezpieczny, musi pogrzebać złudzenia Oslo   Glick   2022-09-22
Syjonizm wygrał. Dlaczego więc nadal jest atakowany 125 lat po Bazylei?   Tobin   2022-09-01
Mędzenie nad Hebronem   Tsalic   2022-08-20
Dylemat więźniów   Collins   2022-07-10
Czym jest “Status Quo” na Wzgórzu Świątynnym?   Hirsch   2022-06-24

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Lekarze bez Granic


Wojna w Ukrainie


Krytycy Izraela


Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


&#8222;Choroba&#8221; przywrócona przez Putina


&#8222;Przebudzeni&#8221;


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk