Prawda

Środa, 21 kwietnia 2021 - 16:52

« Poprzedni Następny »


Powiadom znajomych o tym artykule:
Do:
Od:

Europa świadoma konsekwencji nadal finansuje radykalizację AP


Melody Sucharewicz 2020-11-06

Prezydent Autonomii Palestyńskiej, Mahmoud Abbas, wygłasza przemówienie w kwaterze głównej AP w Ramallah w styczniu(zdjęcie: FLASH90)

Prezydent Autonomii Palestyńskiej, Mahmoud Abbas, wygłasza przemówienie w kwaterze głównej AP w Ramallah w styczniu

(zdjęcie: FLASH90)Unia Europejska i jej państwa członkowskie są największym blokiem darczyńców finansującym Autonomię Palestyńską.

Palestyńskie dziecko może iść do szkoły ulicą nazwaną imieniem Abu Dżihada, który zaplanował porwanie autobusu, podczas którego zginęło 38 Izraelczyków, w tym 13 dzieci, spędzić dzień, ucząc się szkole nazwanej imieniem założyciela Hamasu, Ahmada Jassina i zakończyć dzień w domu młodzieżowym nazwanym imieniem Abu Ijada, odpowiedzialnego za zamordowanie izraelskich olimpijczyków w Monachium.

“Czy myślisz, że to jest piękne?” – pyta prezenter 11-letnią dziewczynkę w popularnym palestyńskim programie telewizyjnym.  

 

“Szahada [męczeństwo] jest bardzo, bardzo piękna – odpowiedziała dziewczynka. – Wszyscy tęsknią do szahady. Co może być lepszego niż pójście do raju?”

 

“Każde palestyńskie dziecko w wieku, powiedzmy, 12 lat mówi: ‘O Panie, chciałabym zostać szahidem [męczennikiem]’” – mówi inna dziewczynka.

 

Dzieci od bardzo wczesnego wieku są uczone identyfikowania się z islamistycznym kultem śmierci – szahidyzmem – katalizowanym antysemickimi memami w stylu Goebbelsa, co wykuwa nieodwracalną nienawiść do Żydów i Izraela.

 

Przez ostatnie dziesięć lat opublikowano w międzynarodowych mediach i społecznościowych mediach całe tomy przykładów pokazujących rzeczywistość podżegania do nienawiści w kulturze głównego nurtu i w podręcznikach szkolnych, ujawniając tę choreografię nienawiści. Nic z tego nie jest nowe.

 

Ani też nie jest nowa informacja o materialnych bodźcach do dokonywania zamachów terrorystycznych, jakie daje palestyńskie kierownictwo przez wypłacanie specjalnych pensji terrorystom lub ich rodzinom w zamian za popełnione potworności. Tylko w 2018 roku budżet płac dla terrorystów w Autonomii Palestyńskiej wynosił około 180 milionów euro i opierał się na perwersyjnej formule: im więcej Żydów zabijesz, tym więcej pieniędzy dostaniesz.

 

4 października 2003 roku palestyńska terrorystka, Hanadi Dżaradat, weszła do restauracji Maxim przy nadbrzeżnej drodze Hajfa-Tel Awiw, wysadziła się w powietrze, zabijając 21 Izraelczyków, wśród nich rodzinę 10-letniego Orana Almoga. On sam stracił wzrok i miał szrapnele w całym ciele. Rodzina Dżaradat otrzymała dziesiątki tysięcy dolarów jako nagrodę za zamach samobójczy ich córki. Jej dwaj wspólnicy zarobili ponad 500 tysięcy dolarów w formie płac dla terrorystów.

 

Czternaście lat później Oran Almog, wtedy młody przedsiębiorca, poleciał do Nowego Jorku, żeby przemówić w ONZ i prosił kraje darczyńców, by zażądały zakończenia polityki „płacy za mord”. Bezskutecznie. Unia Europejska i jej państwa członkowskie są największym blokiem darczyńców finansującym AP. Tylko w 2018 roku UE przekazała AP 370 milionów euro, z czego największa część pochodziła z Niemiec. Trzydzieści procent tych pieniędzy idzie na płace dla terrorystów.

 

Od ponad dziesięciu lat europejscy politycy wiedzieli, że ich podatnicy są mimowolnymi płatnikami na rzecz systematycznego teatru radykalizacji. Wiedzą, że kultura nienawiści, którą ślepo finansują, podsyca idee i symbole antysemityzmu i radykalnego islamu. Wiedzą, że wiele z NGO “kulturalnych” i “praw człowieka”, które hojnie wspierają, ma związki z grupami terrorystycznymi, promują ruch Bojkot, Dywestycje i Sankcje i przynoszą wszystko, ale nie lepszą przyszłość dla Palestyńczyków.   

 

Wiedzą także, że zamykanie na to oczu szkodzi nie tylko bezpieczeństwu Izraela i szansom na pokój, ale także samym zasadom, jakie kierują zewnętrznymi stosunkami UE: “Działania Unii na arenie międzynarodowej oparte są na zasadach, które leżą u podstaw jej utworzenia, rozwoju i rozszerzenia oraz które zamierza wspierać na świecie: demokracji, państwa prawnego, powszechności i niepodzielności praw człowieka i podstawowych wolności, poszanowania godności ludzkiej...” (Art. 21[1] TEU).

 

Mimo to, poza okazjonalnymi pustymi słowami i bezzębną rezolucją z 2017 roku, UE akceptuje swoją rolę. Autonomia Palestyńska nadal radykalizuje pokolenia Palestyńczyków, a Unia Europejska nadal za to płaci.

 

Próby namówienie do reform programów szkolnych spotkały się z oburzeniem i odrzucono je jako “atak na naród palestyński, jego historię i jego walkę” (oficjalne oświadczenie na witrynie internetowej AP, 13.4.2017). Zamówiony przez UE raport, który miał zbadać podżeganie w podręcznikach szkolnych, stał się powodem wielkiego zażenowania, bowiem zamiast palestyńskich podręczników badał podręczniki wydane pod nadzorem Ministerstwa Edukacji Izraela dla  wschodniej Jerozolimy, co oczywiście dało uspokajające wyniki.

 

Przez kilka miesięcy AP odmawiała przyjęcia 750 milionów dolarów pieniędzy z podatków zbieranych dla niej przez Izrael, jako karę dla Izraela za aneksję, która się nie zdarzyła, prosząc UE o uzupełnienie wynikłego deficytu. Unia odmówiła, ale straciła kolejną okazję do uwarunkowania dalszych wypłat od zakończenia negacjonistycznego i destrukcyjnego dogmatu AP.

 

Jak długo panuje ten dogmat, pokój i dobrobyt Palestyńczyków nie są możliwe. I jak długo Europa finansuje ten dogmat, tak długo nie będzie zmiany.

 

Najwyższa pora, by Europa przerwała ten złowrogi cykl i przyjęła paradygmat oparty na interesie i rzeczywistości, jaki przyjęły starające się o pokój państwa arabskie, takie jak ZEA i Bahrajn.  

 

Ta paradoksalna polityka zagraniczna, która zdradza wartości, o jakie Europa tak wytrwale walczyła, przypomina politykę appeasementu wobec irańskiego reżimu.  

 

Nuklearne ambicje, rakiety balistyczne, które mogą dosięgnąć Europy (testy pocisków podwojono po zawarciu JCPOA), regionalna agresja, finansowanie terrorystycznych marionetek, potworne łamanie praw człowieka ludności Iranu, jak koszmarna egzekucja w zeszłym miesiącu zapaśnika Navida Afkariego, terrorystyczne spiski na europejskiej ziemi, otwarty antysemityzm , którego kulminacją jest nadchodzący, kolejny konkurs karykatur na temat Holocaustu i nieustanne groźby wymazania Izraela z mapy – akceptowanie tego wszystkiego niebezpiecznie naraża nie tylko wartości, jakie wyznaje Europa, ale jej strategiczne interesy.

 

Ajatollahowie dali Europie 60-dniowe ultimatum, by zapewnić dalszy dopływ petrodolarów po zarządzonym przez Donalda Trumpa wyjściu USA z JCPOA. Wkrótce po tym minister spraw zagranicznych Niemiec wsiadł do samolotu, by ugłaskać Teheran – ten sam minister spraw zagranicznych, które bez wątpienia widzi siebie jako prawdziwego przyjaciela Izraela i mówi, że poszedł do polityki z powodu Auschwitz.

 

Ajatollahowie obchodzili 40. rocznicę łamiącej prawa człowieka, zagrażającej światowemu pokojowi Rewolucji Islamskiej – federalny prezydent Niemiec pospieszył z wysłaniem gratulacji, ten sam prezydent, który zaledwie kilka dni wcześniej, przysięgał o zobowiązaniu swojego kraju do bezwarunkowej walki z antysemityzmem i do obrony uniwersalnych wartości.  

 

Ten paradoksalny wzór zachowania, który można by nazwać hipokryzją, jest zagadką dla wielu komentatorów i ekspertów, którzy próbują zrozumieć zachowanie Europy, szczególnie w świetle niezmiernie konstruktywnej roli, jaką mogłaby odgrywać na Bliskim Wschodzie.

 

Robienie tego samego raz za razem i spodziewanie się innych wyników jest tym, co Einstein nazwał szaleństwem. Europa nie jest obłąkana w sensie klinicznym, ale jej polityka zagraniczna na Bliskim Wschodzie nie pokazuje wysokiego politycznego IQ. Nawet ślepy zobaczyłby więcej. 

 

Aware of the consequences, Europe still funds PA radicalization

Jerusalem Post, 26 października 2020

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaMelody Sucharewicz


Izraelska dziennikarka. Urodzona w Monachium, po maturze, w wieku 19 lat, wyemigrowała do Izraela. Studiowała w Tel-Awiwie. Po wygraniu telewizyjnego konkursu „The Ambassador”, przez rok podróżowała po świecie, występowała jako ambasador dobrej woli i mówiła o procesie pokojowym na Bliskim Wschodzie. Między innymi wystąpiła w Parlamencie Europejskim. Prowadzi  blog https://blogs.timesofisrael.com/author/melody-sucharewicz/ na stronie internetowej „Times of Israel”.

 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 1818 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Irracjonalna, niebezpieczna polityka wobec Iranu nie jest przypadkiem   Rosenthal   2021-04-18
Polityka,  czyli wojna innymi środkami   Koraszewski   2021-04-17
Czy możemy wygrać w “szarej strefie”?   Kemp   2021-04-15
Amerykanie zabici przez palestyńskich Arabów: zapomniane ofiary terroru   Flatow   2021-04-15
Antony Blinken zadzwonił do niewłaściwego faceta   Flatow   2021-04-14
Brytyjski dyplomata, który uratował ponad 40 tysięcy Żydów   Bull   2021-04-13
Wykorzystywanie zachodniego świata akademickiego przez Chiny   Bergman   2021-04-13
Dlaczego Żydzi i Polacy nadal spierają się o Holocaust?   Tobin   2021-04-12
Ameryka zmienia stronę   Rosenthal   2021-04-10
Co Palestyńczycy w obliczu zbliżających się wyborów myślą o korupcji w ich społeczeństwie?   Roth   2021-04-09
Administracja Bidena i Iran: tajne umowy i ponowne ugłaskiwanie?   Rafizadeh   2021-04-08
Congressional Research Service zmieniła historię palestyńskiego nacjonalizmu. Dwukrotnie.     2021-04-07
Lękliwe cenzurowanie Dantego i wyznania Adama Michnika   Koraszewski   2021-04-05
Dlaczego Biden jest obojętny wobec gloryfikacji antysemityzmu przez ONZ?   Bayefsky   2021-04-04
USA, Chiny, Rosja i pułapka Tucydydesa   Taheri   2021-04-02
Rzekome międzynarodowe prawo jest najnowszym antyizraelskim oszczerstwem   Kontorovich   2021-04-02
Francja: Profesor pod ochroną policyjną po odmowie zrównania “islamofobii” z antysemityzmem   Spencer   2021-04-01
Za Bidena stare błędy stają się znowu nowymi   Rosenthal   2021-03-31
Ameryka versus Iran: czyli kto zaczął?   Abdul-Hussain   2021-03-30
Ryzykowna podróż śladami dziadów   Koraszewski   2021-03-29
Czego chcą Palestyńczycy   Abdul-Hussain   2021-03-28
Dania uderza w „społeczeństwa równoległe”   Kern   2021-03-27
Podlizująca się Chinom WHO stwarza niebezpieczeństwo kolejnej pandemii   Ridley   2021-03-25
Oblężenie Paryża, czyli wojna światów   Zbierski   2021-03-24
Chiny zwiększają naciski na Tajwan   Bergman   2021-03-23
Małostkowy izolacjonizm UE niszczy Europę   Ridley   2021-03-20
Palestyńczycy: Dlaczego terroryści popierają masowych morderców   Toameh   2021-03-20
Wstęga nienawiści Möbiusa   Savodnik   2021-03-17
Jak wizja Orwella może stać się rzeczywistością   Rosenthal   2021-03-17
“New York Times” kryje terrorystkę i na dodatek oczernia Goldę Meir   Flatow   2021-03-14
Nie rzucajcie księcia wilkom na pożarcie   Bard   2021-03-13
Uwagi o politycznej dyskalkulii   Koraszewski   2021-03-13
Chiny kontynuują miażdżenie Hong Kongu   Bergman   2021-03-12
Biden porzuca pokój na Bliskim Wschodzie   Glick   2021-03-10
Politycznie, lirycznie i empatycznie   Koraszewski   2021-03-07
Społeczeństwo, które nie może dyskutować o wpływie ideologii trans na dzieci, nie jest demokracją   Tobin   2021-03-06
BBC milczy o zaplanowanych wyborach palestyńskich   Sela   2021-03-06
Notoryczna kradzież pięknych słów   Koraszewski   2021-03-05
Oto dziennikarze BBC, którzy byli szczególnie nieuczciwi w sprawie Izraela.   Fitzgerald   2021-03-05
Chiny kupują ludzi na zachodnich uniwersytetach   Meotti   2021-03-04
Głupia polityka bliskowschodnia Bidena   Rosenthal   2021-03-02
Palestyńczycy: Unia Europejska ułatwia zwycięstwo Hamasu   Tawil   2021-02-28
Spotkanie w BBC Davida Baddiela z profesorem z SOAS, który usprawiedliwia palestyńską negację Holocaustu   Levick   2021-02-26
Dlaczego Międzynarodowy Trybunał Karny jest w błędzie: Izrael nie jest winny “zbrodni wojennych”   Fitzgerald   2021-02-25
Propaganda terroryzmu nadal obecna na Twitterze   Fernandez   2021-02-23
Okrucieństwo podnoszenia płacy minimalnej   Jacoby   2021-02-23
Na tropach dyktatora i smętków   Koraszewski   2021-02-22
Czy zapał Bidena do zawarcia umowy zadziała lepiej niż „maksymalne naciski”?   Tobin   2021-02-22
Kościół antyrasizmu   Coyne   2021-02-20
Łamanie praw człowieka, o którym nikt nie mówi   Toameh   2021-02-19
Czy sukcesy Trumpa przetrwają na Bliskim Wschodzie?   Milliere   2021-02-18
Nawet najbardziej elokwentni Palestyńczycy (tacy jak Noura Erakat) mają idiotyczną mentalność “sumy zerowej”, że pomaganie Izraelowi równa się szkodzeniu Palestyńczykom     2021-02-17
Człowiek to brzmi dumnie   Koraszewski   2021-02-17
Dla Obamy Izrael nie był “żadną Ziemią Obiecaną”   Bard   2021-02-16
Przeszłość i przyszłość, czyli uwagi o futurologii   Koraszewski   2021-02-15
Wybory prezydenta Bidena wskazują na długą listę błędów w polityce wobec Bliskiego Wschodu   Amos   2021-02-15
Klapki na oczach antyizraelskich historyków: “Porozumienia Abrahamowe nie są historyczne”     2021-02-14
Hady Amr i inne powody do złośliwej satysfakcji w Ramallah   Blum   2021-02-13
Zagubiona w kontrowersji wokół laserów z przestrzeni kosmicznej   Collins   2021-02-12
O kryzysach humanitarnych i kryzysie humanistycznym   Koraszewski   2021-02-11
O Polaku, który zaważył na losach świata   Garczyński-Gąssowski   2021-02-09
Palestyńczycy: Nie dla normalizacji z „syjonistycznym tworem”   Toameh   2021-02-08
Oszustwo w sprawie palestyńskich uchodźców   Bard   2021-02-07
Nowi ludzie w Waszyngtonie: Co kryje się za gestami   Taheri   2021-02-06
Niegdysiejszy i przyszły “bystrooki ekspert”, Robert Malley   Fitzgerald   2021-02-06
Rękawiczki Berniego, memy i inne sprawy   Collins   2021-02-03
Dlaczego ustępstwa Bidena wobec Palestyńczyków szkodzą im zamiast pomagać   Tobin   2021-02-02
Arabski medyczny apartheid – gdzie jest oburzenie?   Tawil   2021-02-01
Wendy Sherman i sztuka spadania w górę   Tobin   2021-01-26
Dokąd zmierzasz Ameryko?   Koraszewski   2021-01-25
Edukacyjna czystka etniczna   Kemp   2021-01-25
Czy Ameryka powinna wznowić finansowanie UNRWA?   Fitzgerald   2021-01-24
Rozruchy w Waszyngtonie i tłumek wieszczący “koniec Ameryki”   Taheri   2021-01-22
Rzecz o prawdzie, nauczaniu i namaszczonych   Koraszewski   2021-01-21
Dlaczego giganty Big Tech nigdy nie cenzurują zagranicznych reżimów autorytarnych?   Frantzman   2021-01-20
Izrael wraca do przyszłości   Glick   2021-01-18
Grona rozproszonego gniewu   Koraszewski   2021-01-18
Oskarżenie Izraela o “apartheid” przez B’Tselem ukrywa jego złowrogą agendę   Frantzman   2021-01-17
W obronie obiektywności i liberalizmu   Jackoby   2021-01-15
Media społecznościowe cenzorem XXI wieku.   Lindenberg   2021-01-13
Depcząc zdrowy rozsądek   Tsalic   2021-01-12
Zamach na dyskurs wieczorową porą   Koraszewski   2021-01-11
Biegnące ku dorosłości. Czyli jak szybko dojrzewają dzieci? Zbyt szybko!   Ferus   2021-01-10
Arabia Saudyjska i progi zwalniające postęp na drodze do normalizacji   Fitzgerald   2021-01-10
Szalone rady dla prezydenta Bidena   Bard   2021-01-09
Kiedy załamują się rządy prawa nikt nie jest bezpieczny   Tobin   2021-01-08
Dwa “haniebne” lata Niemiec w Radzie Bezpieczeństwa ONZ   Kern   2021-01-08
Nowy rok: lepszy czy mniej zły?   Taheri   2021-01-07
Jak antyizraelskie głosy stworzyły pełną hipokryzji, nieprawdziwą narrację o szczepionkach   Frantzman   2021-01-07
Co mówił Stalin o fałszowaniu wyborów   Greenfield   2021-01-06
Radości Paryża w czasach koronawirusa   Taheri   2021-01-05
Palestyńczycy: Międzynarodowa konferencja “pokojowa” dla wyeliminowania Izraela   Tawil   2021-01-04
Joseph Massad i “Brzydki Palestyńczyk”     2021-01-03
Czy Palestyńczycy potrafią przystosować się do zmieniających się czasów?   Tobin   2021-01-02
Zrozumienie lobby sprzeciwiającego się nowym stosunkom Izraela w Zatoce   Frantzman   2021-01-01
Otwarcie nawiasu prezydentury Bidena   Taheri   2020-12-30
Więcej niż tylko pokój – normalność   Amos   2020-12-28
Trudne lekcje Arabskiej Wiosny   i Alberto M. Fernandez   2020-12-27
Życzcie swoim chrześcijańskim znajomym Wesołych Świąt   Al-Sajf   2020-12-26
Sprawa palestyńska w oczach Libańczyka   Saghija   2020-12-26

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

PrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedza


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk