Prawda

Środa, 30 wrzesnia 2020 - 19:46

« Poprzedni Następny »


Palestyńczycy: Priorytety muzułmańskich “uczonych” podczas COVID-19


Khald Abu Toameh 2020-08-04

Kiedy Palestyńczycy stoją przed ostrym wzrostem liczby przypadków koronawirusa w palestyńskich miastach, wsiach i obozach na Zachodnim Brzegu, ich islamscy przywódcy religijni reagują na swój zwykły sposób: podżegając przeciwko Izraelowi i Żydom. Na zdjęciu: palestyńskie służby na punkcie kontrolnym w Betlejem pilnują zamknięcia miasta w celu powstrzymania szerzenia się wirusa. Asharq Al-Awsat
Kiedy Palestyńczycy stoją przed ostrym wzrostem liczby przypadków koronawirusa w palestyńskich miastach, wsiach i obozach na Zachodnim Brzegu, ich islamscy przywódcy religijni reagują na swój zwykły sposób: podżegając przeciwko Izraelowi i Żydom. Na zdjęciu: palestyńskie służby na punkcie kontrolnym w Betlejem pilnują zamknięcia miasta w celu powstrzymania szerzenia się wirusa. Asharq Al-Awsat

Kiedy Palestyńczycy stoją przed ostrym wzrostem liczby przypadków koronawirusa w palestyńskich miastach, wsiach i obozach na Zachodnim Brzegu, ich islamscy przywódcy religijni reagują na swój zwykły sposób: podżegając przeciwko Izraelowi i Żydom.


Ci przywódcy religijni mówią, że niepokoją się także o inne “epidemie”, które stanowią zagrożenie dla Arabów i muzułmanów, takie jak pokój z Izraelem i prawa kobiet.  


Według ministerstwa zdrowia Autonomii Palestyńskiej w informacji z 23 lipca liczba Palestyńczyków, u których od marca stwierdzono koronawirusa, doszła  do 8411. Siedemdziesięciu jeden Palestyńczyków zmarło z powodu tej choroby, podało ministerstwo.


Taka niepokojąca statystyka nie wydaje się jednak martwić tak zwane Stowarzyszenie Palestyńskich Uczonych. Ci samozwańczy uczeni religijni, którzy dumnie określają się mianem “spadkobierców proroków”, mówią, że nie widzą różnicy między niebezpieczeństwami koronawirusa a niebezpieczeństwem pokoju z Izraelem.


Islamska grupa w niedawnym oświadczeniu zamieściła modlitwę do “Wszechmogącego Boga, by chronił nasz naród przed tą epidemią [koronawirusa] i chronił go przed epidemią normalizacji” stosunków z Izraelem. Oświadczenie wydali w reakcji na twierdzenia Palestyńczyków i Arabów, że pewne arabskie sieci telewizyjne nadały program rzekomo promujące normalizację stosunków między krajami arabskimi a Izraelem.  


“Uczeni” orzekli, że jest haram (zabronione przez prawo islamskie) dla muzułmanów oglądanie takich programów. „Potwierdzamy - powiedzieli – że bojkotowanie tych kanałów jest obowiązkiem religijnym i chcemy przypomnieć naszemu narodowi, że kampania bojkotu tego [izraelskiego] wroga narasta w muzułmańskich i nie-muzułmańskich krajach.


Od wybuchu pandemii koronawirusa Stowarzyszenie Palestyńskich Uczonych nie oferowało Palestyńczykom niczego poza antyizraelskim podżeganiem i wezwaniami do dżihadu (świętej wojny) przeciwko Izraelowi i Żydom. To jest jedyny “środek zaradczy”, jaki ci “uczeni” dają swoim wyznawcom, kiedy ci borykają się z rosnąca liczbą zarażeń koronawirusem i ekonomicznymi trudnościami wynikającymi z zamknięć i innych restrykcji, mających na celu opanowanie szerzenia się choroby.


W kolejnym oświadczeniu Stowarzyszenie Palestyńskich Uczonych całkowicie zignorowało obawy Palestyńczyków wobec alarmującego wzrostu potwierdzonych przypadków koronawirusa. Zamiast tego, ta grupa rozpoczęła kolejną wojowniczą kampanię przeciwko Izraelowi i Żydom, powtarzając stare, antysemickie oszczerstwo, że Żydzi „bezczeszczą błogosławione miejsca święte swoimi brudnymi stopami”.


Oskarżając Żydów o “tchórzostwo i zamianę meczetów w miejsca rozrywki” muzułmańscy “uczeni” powiedzieli, że Żydzi pozostaną w stanie strachu “ponieważ zerwali swoje stosunki z Bogiem”.


Nie trzeba mówić, że “uczeni” nie zapomnieli o wysłaniu kolejnego ostrzeżenia do Arabów i muzułmanów przeciwko angażowaniu się w jakikolwiek rodzaj normalizowania stosunków z Izraelem. „Uczeni” powiedzieli, że jeśli nie posłuchają tego ostrzeżenia, “dotknie ich klątwa Boga w tym życiu i w następnym”. Następnie wysłali kolejne ostrzeżenie do Żydów: “Niech was nie kuszą ci, którzy popierają normalizację [stosunków z Izraelem] i pamiętajcie, że Koran zstąpił z nieba, by wziąć górę i triumfować”.  


Muzułmańscy "uczeni" także wydają się przejmować możliwością, że palestyńskie kobiety mogą być bliżej uzyskania praw, które teraz przyznane są wyłącznie mężczyznom. Dla tych religijnych osobistości perspektywa kobiety traktowanej równo i z szacunkiem wydaje się być większym zagrożeniem niż koronawirus.  


Decyzja
 Autonomii Palestyńskiej, by dołączyć do Konwencji o Likwidacji Wszelkich Form Dyskryminacji Kobiet (CEDAW), międzynarodowego traktatu przyjętego w 1979 roku przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych, rozwścieczyła Stowarzyszenie Palestyńskich Uczonych i wiele innych ekstremistycznych grup islamistycznych, wodzów plemiennych i postaci religijnych na Zachodnim Brzegu i w Gazie. W grudniu 2019 roku głowy kilku palestyńskich klanów krytykowały AP za przystąpienie do CEDAW i wzywały do zakazania działania grupom kobiecym na Zachodnim Brzegu i w Strefie Gazy.


Stowarzyszenie Palestyńskich Uczonych przyłączyło się niedawno do kampanii przeciwko temu traktatowi mimo zaabsorbowania Palestyńczyków wybuchem epidemii koronawirusa.


"Traktat CEDAW twierdzi, że chce chronić kobiety i rodzinę - czytamy w innym oświadczeniu Stowarzyszenia. – W rzeczywistości chce zniszczyć społeczną strukturę przez szerzenie występków i zepchnięciu społeczeństwa w bagno dezintegracji i straty”.


Muzułmańscy "uczeni" mówią więc, że nie obchodzą ich palestyńskie kobiety, które może dotknąć wirus – bezpośrednio lub pośrednio – ale obchodzi ich zapewnienie, że kobiety nie otrzymają praw, jakie mają palestyńscy mężczyźni.  


Ci "uczeni" nie mają żadnej porady dla palestyńskich kobiet podczas epidemii koronawirusa, poza wydawaniem fatw (islamskich opinii) o menstruowaniu podczas muzułmańskiego miesiąca postu, ramadan. W islamie kobiety mają przerwać post podczas menstruacji.


Jednym z pytań, które wydają się absorbować “uczonych”, jest to, co dzieje się, kiedy muzułmanka dostaje okresu podczas postu.


Na całym świecie ludzie są zaabsorbowani zapobieganiem szerzenia się koronawirusa i ratowaniem globalnej gospodarki. Najlepsze umysły świata ścigają się z czasem, żeby wynaleźć szczepionkę, która uratuje miliony ludzi zagrożonych COVID-19. Pandemia wywołała panikę w sprawie podstawowych warunków życie: zdrowia i utrzymania.


Palestyńscy przywódcy islamscy tymczasem zajmują się religijnymi implikacjami menstruacji. Dla tych przywódców pokój z Izraelem, nie zaś wirus, zagraża zdrowiu Arabów i muzułmanów.


Ci muzułmańscy przywódcy wydają się bardziej zainteresowani zapobieżeniem temu, by kobiety pracowały na równych warunkach niż ludźmi cierpiącymi z powodu pandemii. Wydają się także bardziej zainteresowani demonizowaniem Izraela niż zajęciem się demonem o nazwie COVID-19.


Palestinians: The Priorities of Muslim ‘Scholars’ During COVID19

Gatestone Institute, 27 lipca 2020

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaKhaled Abu Toameh - urodzony w 1963 r. w Tulkarem na Zachodnim Brzegu, palestyński dziennikarz, któremu wielokrotnie grożono śmiercią. Publikował między innymi w "The Jerusalem Post", "Wall Street Journal", "Sunday Times", "U.S. News", "World Report", "World Tribune", "Daily Express" i palestyńskim dzienniku "Al-Fajr". Od 1989 roku jest współpracownikiem i konsultantem NBC News.

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Nowy ateizm i krytyka religii

Znalezionych 657 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Beczka dziegciu i łyżka miodu   Ferus   2020-09-27
Refleksje sprzed lat: „Głęboka wiara” i inne.   Ferus   2020-09-20
Zamordowanie amerykańskiego “bluźniercy” w Pakistanie   Ibrahim   2020-09-16
Czy istnieją „głęboko niewierzący”?   Ferus   2020-09-06
Ludzie są grzeszni, ale Kościół (na pokaz) jest święty   Kruk   2020-09-03
Kogo bije dzban?   Koraszewski   2020-08-31
Refleksje sprzed lat: „Łaska boska” i inne   Ferus   2020-08-30
Ignorowane ludobójstwo chrześcijan w Nigerii    Ibrahim   2020-08-25
Egocentryzm religijny   Ferus   2020-08-23
Quo vadis religio?   Ferus   2020-08-16
Palestyńczycy: Priorytety muzułmańskich “uczonych” podczas COVID-19   Toameh   2020-08-04
Ituriel – elektroniczny bóg. Czyli książka, której nie napisałem.   Ferus   2020-08-02
Porwanie Holocaustu dla Dżihadu: Auschwitz i Kneset   Pandavar   2020-07-08
Dlaczego nauki i religii nie można ze sobą pogodzić   Koraszewski   2020-07-05
Palestyńczycy: Nieislamskie prawo o ochronie rodziny   Toameh   2020-07-02
Uprowadzenie Holocaustu dla Dżihadu: Auschwitz i Kneset   Pandavar   2020-07-01
Pochwała parlamentarnego ateizmu   Koraszewski   2020-06-28
Palestyńczycy: Czy rzeczywiście chodzi o “aneksję”?   Toameh   2020-06-26
Uprowadzenie Holocaustu dla Dżihadu: Auschwitz i KnesetCzęść 5: Wbijanie noża   Pandavar   2020-06-24
Przerażająca prawda o dziewicach z raju   Koraszewski   2020-06-24
Najskuteczniejsze narzędzie ludzkości – fikcja (VI)   Ferus   2020-06-21
Turcja: Uczniowie czytają Koran i porzucają islam   Bulut   2020-06-19
Wiara, nauka i umiłowanie bzdury   Koraszewski   2020-06-17
Uprowadzenie Holocaustu dla Dżihadu: Auschwitz i Kneset   Pandavar   2020-06-17
Najskuteczniejsze narzędzie ludzkości – fikcja. V   Ferus   2020-06-14
Dżihadystyczne narracje i islamskie fobie w Nigerii   Igwe   2020-06-11
Uprowadzenie Holocaustu dla Dżihadu (3)   Pandavar   2020-06-10
Najskuteczniejsze narzędzie ludzkości – fikcja. IV   Ferus   2020-06-07
Uprowadzenie Holocaustu dla Dżihadu   Pandavar   2020-06-03
Najskuteczniejsze narzędzie ludzkości – fikcja (III)   Ferus   2020-05-31
Uprowadzenie Holocaustu dla Dżihadu: Auschwitz i Knesset.   Pandavar   2020-05-27
Męczeństwo w obronie niezmiernej głupoty   Koraszewski   2020-05-25
Najskuteczniejsze narzędzie ludzkości – fikcja. II   Ferus   2020-05-24
Nie ma boga nad Boga   Koraszewski   2020-05-18
Najskuteczniejsze narzędzie ludzkości - fikcja   Ferus   2020-05-17
Naprawdę świat chce być oszukiwany?   Ferus   2020-05-10
Usunięcie „Izraela” z duńskiej Biblii   Jacoby   2020-05-05
Fikcja uznawana za Prawdę (VIII)   Ferus   2020-05-03
Fikcja uznawana za Prawdę (VII)   Ferus   2020-04-26
Fikcja uznawana za Prawdę (VI)   Ferus   2020-04-19
Fikcja uznawana za Prawdę (V)   Ferus   2020-04-11
Fikcja uznawana za Prawdę (IV)   Ferus   2020-04-05
Oderwanie charedim   Rosenthal   2020-04-01
Fikcja uznawana za Prawdę (III)   Ferus   2020-03-29
Pandemia i muzułmańskie priorytety   Pandavar   2020-03-26
Fikcja uznawana za Prawdę (II)   Ferus   2020-03-22
Fikcja uznawana za Prawdę   Ferus   2020-03-15
Uciekłaś od wojny, a oni przyjęli cię      2020-03-13
Najdłużej trwająca mistyfikacja. Podsumowanie.   Ferus   2020-03-08
Religie usprawiedliwiają zabijanie, kradzież i inne przestępstwa   Al-Tamimi   2020-03-06
Credo islamu z ust autorytetu     2020-03-02
Najdłużej trwająca mistyfikacja w dziejach ludzkości (IX)   Ferus   2020-03-01
Francja po cichu wprowadza z powrotem przestępstwo bluźnierstwa   Meotti   2020-02-27
Najdłużej trwająca mistyfikacja w dziejach ludzkości (VIII)   Ferus   2020-02-23
Najdłużej trwająca mistyfikacja w dziejach ludzkości (VII)   Ferus   2020-02-16
Najdłużej trwająca mistyfikacja w dziejach ludzkości (VI)   Ferus   2020-02-09
Najdłużej trwająca mistyfikacja w dziejach ludzkości (V)   Ferus   2020-02-02
Najdłużej trwająca mistyfikacja w dziejach ludzkości (IV)   Ferus   2020-01-26
Nie, islamofobia nie jest tym samym co antysemityzm   Bulut   2020-01-26
Niepowodzenie islamistycznej kampanii Erdogana w Turcji   Bekdil   2020-01-25
Najbardziej szalony grant Templetona jak dotąd: Ewolucja i “ofiarna miłość”   Coyne   2020-01-20
Najdłużej trwająca mistyfikacja w dziejach ludzkości. Suplement „B”.   Ferus   2020-01-19
Najdłużej trwająca mistyfikacja w dziejach ludzkości. Suplement „A”.   Ferus   2020-01-12
Najdłużej trwająca mistyfikacja w dziejach ludzkości (III)   Ferus   2020-01-05
Murem za czarną zarazą   Koraszewski   2019-12-30
Najdłużej trwająca mistyfikacja w dziejach ludzkości (II)   Ferus   2019-12-29
Jak Bóg stworzyl kiłę i dlaczego było to dobre   Kruk   2019-12-28
Najdłużej trwająca mistyfikacja w dziejach ludzkości   Ferus   2019-12-22
Moje ostatnie jasełkowe refleksje   Ferus   2019-12-15
Papież Franciszek, „Pieśń o Rolandzie” i imam Al-Tayeb   Meotti   2019-12-12
Refleksje sprzed lat: Podstępna działalność Szatana i inne.   Ferus   2019-12-08
Chrześcijaństwo, Zagłada i syjonizm   Koraszewski   2019-12-02
Bajka-nie bajka o powstaniu religii   Ferus   2019-12-01
Wskrzeszenie Józefy K.   Koraszewski   2019-11-26
Refleksje sprzed lat: Wartości chrześcijańskie   Ferus   2019-11-24
Byli ateiści, obecnie wierzący   Ferus   2019-11-17
Dewocja to pobożność? Czyli wizyta u starszej pobożnej pani.   Ferus   2019-11-10
Biskupa czerep rubaszny   Koraszewski   2019-11-08
Sen mara, Bóg wiara, nieśmiały głos podświadomości, czy bezsensowne rojenia senne?   Ferus   2019-11-03
Refleksje sprzed lat: „Proporcje krzyku i smaku”   Ferus   2019-10-27
Trudne początki mitu   Ferus   2019-10-20
Jak Bóg ogarnia swoje dzieło   Ferus   2019-10-13
Uduchowiony erotyzm bogów i wyznawców (V)   Ferus   2019-10-06
Uduchowiony erotyzm bogów i wyznawców IV   Ferus   2019-09-29
Katolicka Afryka i jej niepokoje   Igwe   2019-09-27
Turcja: ucieczka od religii?   Bulut   2019-09-25
Uduchowiony erotyzm bogów i wyznawców (III)   Ferus   2019-09-22
Uduchowiony erotyzm bogów i wyznawców (II)   Ferus   2019-09-15
Uduchowiony erotyzm bogów i wyznawców   Ferus   2019-09-08
Zlecenie walki z szatanem   Koraszewski   2019-09-02
Mrówki i ludzie. Czyli niepokojące podobieństwo „korony stworzenia” do bezrozumnych owadów.   Ferus   2019-09-01
Jabłko, które jabłkiem nie było   Ferus   2019-08-25
Ta miłość zaczęła się od strachu   Koraszewski   2019-08-24
Problem „ukrywającego się Boga”.   Ferus   2019-08-18
Hipoteza Boga kontra nauka (IV)   Ferus   2019-08-11
Na początku był jakiś Jezus   Koraszewski   2019-08-05
Hipoteza Boga kontra nauka (III)   Ferus   2019-08-04
Hipoteza Boga kontra nauka (II)   Ferus   2019-07-28
Hipoteza Boga kontra nauka   Ferus   2019-07-21
Apostołowie Nowego Ładu (II)   Ferus   2019-07-14

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

CervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabija


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk