Prawda

Środa, 20 października 2021 - 08:10

« Poprzedni Następny »


Palestyńczycy: Priorytety muzułmańskich “uczonych” podczas COVID-19


Khald Abu Toameh 2020-08-04

Kiedy Palestyńczycy stoją przed ostrym wzrostem liczby przypadków koronawirusa w palestyńskich miastach, wsiach i obozach na Zachodnim Brzegu, ich islamscy przywódcy religijni reagują na swój zwykły sposób: podżegając przeciwko Izraelowi i Żydom. Na zdjęciu: palestyńskie służby na punkcie kontrolnym w Betlejem pilnują zamknięcia miasta w celu powstrzymania szerzenia się wirusa. Asharq Al-Awsat
Kiedy Palestyńczycy stoją przed ostrym wzrostem liczby przypadków koronawirusa w palestyńskich miastach, wsiach i obozach na Zachodnim Brzegu, ich islamscy przywódcy religijni reagują na swój zwykły sposób: podżegając przeciwko Izraelowi i Żydom. Na zdjęciu: palestyńskie służby na punkcie kontrolnym w Betlejem pilnują zamknięcia miasta w celu powstrzymania szerzenia się wirusa. Asharq Al-Awsat

Kiedy Palestyńczycy stoją przed ostrym wzrostem liczby przypadków koronawirusa w palestyńskich miastach, wsiach i obozach na Zachodnim Brzegu, ich islamscy przywódcy religijni reagują na swój zwykły sposób: podżegając przeciwko Izraelowi i Żydom.


Ci przywódcy religijni mówią, że niepokoją się także o inne “epidemie”, które stanowią zagrożenie dla Arabów i muzułmanów, takie jak pokój z Izraelem i prawa kobiet.  


Według ministerstwa zdrowia Autonomii Palestyńskiej w informacji z 23 lipca liczba Palestyńczyków, u których od marca stwierdzono koronawirusa, doszła  do 8411. Siedemdziesięciu jeden Palestyńczyków zmarło z powodu tej choroby, podało ministerstwo.


Taka niepokojąca statystyka nie wydaje się jednak martwić tak zwane Stowarzyszenie Palestyńskich Uczonych. Ci samozwańczy uczeni religijni, którzy dumnie określają się mianem “spadkobierców proroków”, mówią, że nie widzą różnicy między niebezpieczeństwami koronawirusa a niebezpieczeństwem pokoju z Izraelem.


Islamska grupa w niedawnym oświadczeniu zamieściła modlitwę do “Wszechmogącego Boga, by chronił nasz naród przed tą epidemią [koronawirusa] i chronił go przed epidemią normalizacji” stosunków z Izraelem. Oświadczenie wydali w reakcji na twierdzenia Palestyńczyków i Arabów, że pewne arabskie sieci telewizyjne nadały program rzekomo promujące normalizację stosunków między krajami arabskimi a Izraelem.  


“Uczeni” orzekli, że jest haram (zabronione przez prawo islamskie) dla muzułmanów oglądanie takich programów. „Potwierdzamy - powiedzieli – że bojkotowanie tych kanałów jest obowiązkiem religijnym i chcemy przypomnieć naszemu narodowi, że kampania bojkotu tego [izraelskiego] wroga narasta w muzułmańskich i nie-muzułmańskich krajach.


Od wybuchu pandemii koronawirusa Stowarzyszenie Palestyńskich Uczonych nie oferowało Palestyńczykom niczego poza antyizraelskim podżeganiem i wezwaniami do dżihadu (świętej wojny) przeciwko Izraelowi i Żydom. To jest jedyny “środek zaradczy”, jaki ci “uczeni” dają swoim wyznawcom, kiedy ci borykają się z rosnąca liczbą zarażeń koronawirusem i ekonomicznymi trudnościami wynikającymi z zamknięć i innych restrykcji, mających na celu opanowanie szerzenia się choroby.


W kolejnym oświadczeniu Stowarzyszenie Palestyńskich Uczonych całkowicie zignorowało obawy Palestyńczyków wobec alarmującego wzrostu potwierdzonych przypadków koronawirusa. Zamiast tego, ta grupa rozpoczęła kolejną wojowniczą kampanię przeciwko Izraelowi i Żydom, powtarzając stare, antysemickie oszczerstwo, że Żydzi „bezczeszczą błogosławione miejsca święte swoimi brudnymi stopami”.


Oskarżając Żydów o “tchórzostwo i zamianę meczetów w miejsca rozrywki” muzułmańscy “uczeni” powiedzieli, że Żydzi pozostaną w stanie strachu “ponieważ zerwali swoje stosunki z Bogiem”.


Nie trzeba mówić, że “uczeni” nie zapomnieli o wysłaniu kolejnego ostrzeżenia do Arabów i muzułmanów przeciwko angażowaniu się w jakikolwiek rodzaj normalizowania stosunków z Izraelem. „Uczeni” powiedzieli, że jeśli nie posłuchają tego ostrzeżenia, “dotknie ich klątwa Boga w tym życiu i w następnym”. Następnie wysłali kolejne ostrzeżenie do Żydów: “Niech was nie kuszą ci, którzy popierają normalizację [stosunków z Izraelem] i pamiętajcie, że Koran zstąpił z nieba, by wziąć górę i triumfować”.  


Muzułmańscy "uczeni" także wydają się przejmować możliwością, że palestyńskie kobiety mogą być bliżej uzyskania praw, które teraz przyznane są wyłącznie mężczyznom. Dla tych religijnych osobistości perspektywa kobiety traktowanej równo i z szacunkiem wydaje się być większym zagrożeniem niż koronawirus.  


Decyzja
 Autonomii Palestyńskiej, by dołączyć do Konwencji o Likwidacji Wszelkich Form Dyskryminacji Kobiet (CEDAW), międzynarodowego traktatu przyjętego w 1979 roku przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych, rozwścieczyła Stowarzyszenie Palestyńskich Uczonych i wiele innych ekstremistycznych grup islamistycznych, wodzów plemiennych i postaci religijnych na Zachodnim Brzegu i w Gazie. W grudniu 2019 roku głowy kilku palestyńskich klanów krytykowały AP za przystąpienie do CEDAW i wzywały do zakazania działania grupom kobiecym na Zachodnim Brzegu i w Strefie Gazy.


Stowarzyszenie Palestyńskich Uczonych przyłączyło się niedawno do kampanii przeciwko temu traktatowi mimo zaabsorbowania Palestyńczyków wybuchem epidemii koronawirusa.


"Traktat CEDAW twierdzi, że chce chronić kobiety i rodzinę - czytamy w innym oświadczeniu Stowarzyszenia. – W rzeczywistości chce zniszczyć społeczną strukturę przez szerzenie występków i zepchnięciu społeczeństwa w bagno dezintegracji i straty”.


Muzułmańscy "uczeni" mówią więc, że nie obchodzą ich palestyńskie kobiety, które może dotknąć wirus – bezpośrednio lub pośrednio – ale obchodzi ich zapewnienie, że kobiety nie otrzymają praw, jakie mają palestyńscy mężczyźni.  


Ci "uczeni" nie mają żadnej porady dla palestyńskich kobiet podczas epidemii koronawirusa, poza wydawaniem fatw (islamskich opinii) o menstruowaniu podczas muzułmańskiego miesiąca postu, ramadan. W islamie kobiety mają przerwać post podczas menstruacji.


Jednym z pytań, które wydają się absorbować “uczonych”, jest to, co dzieje się, kiedy muzułmanka dostaje okresu podczas postu.


Na całym świecie ludzie są zaabsorbowani zapobieganiem szerzenia się koronawirusa i ratowaniem globalnej gospodarki. Najlepsze umysły świata ścigają się z czasem, żeby wynaleźć szczepionkę, która uratuje miliony ludzi zagrożonych COVID-19. Pandemia wywołała panikę w sprawie podstawowych warunków życie: zdrowia i utrzymania.


Palestyńscy przywódcy islamscy tymczasem zajmują się religijnymi implikacjami menstruacji. Dla tych przywódców pokój z Izraelem, nie zaś wirus, zagraża zdrowiu Arabów i muzułmanów.


Ci muzułmańscy przywódcy wydają się bardziej zainteresowani zapobieżeniem temu, by kobiety pracowały na równych warunkach niż ludźmi cierpiącymi z powodu pandemii. Wydają się także bardziej zainteresowani demonizowaniem Izraela niż zajęciem się demonem o nazwie COVID-19.


Palestinians: The Priorities of Muslim ‘Scholars’ During COVID19

Gatestone Institute, 27 lipca 2020

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaKhaled Abu Toameh - urodzony w 1963 r. w Tulkarem na Zachodnim Brzegu, palestyński dziennikarz, któremu wielokrotnie grożono śmiercią. Publikował między innymi w "The Jerusalem Post", "Wall Street Journal", "Sunday Times", "U.S. News", "World Report", "World Tribune", "Daily Express" i palestyńskim dzienniku "Al-Fajr". Od 1989 roku jest współpracownikiem i konsultantem NBC News.

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Nowy ateizm i krytyka religii

Znalezionych 734 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Pytanie bez odpowiedzi   Łukaszewski   2021-10-18
Atak ateizmu na ludzki rozum? II.   Ferus   2021-10-17
Nasila się dżihadystyczne ludobójstwo chrześcijan w Nigerii   Ibrahim   2021-10-16
Atak ateizmu na ludzki rozum?!   Ferus   2021-10-10
Idea, która wyprowadziła rozum na manowce   Ferus   2021-10-03
"Time Magazine” i zachodnie podejście do islamizmu   Mahmoud   2021-10-02
Powolne odrzucanie religijnego mitu   Koraszewski   2021-09-27
Duchowni czy wyrachowani biznesmeni w sutannach?   Ferus   2021-09-26
Kościół zdeprawowany i mamoną silny   Koraszewski   2021-09-22
Turecki ateista zamordowany 31 lat temu   Bulut   2021-09-18
Naturalne czy sztucznie wykreowane religie?   Ferus   2021-09-12
Bogowie popkultury.Czyli jakimi religijnymi stereotypami „karmi” nas telewizja.   Ferus   2021-09-05
Ojciec święty, święty Paweł i teologia zastąpienia    Koraszewski   2021-08-30
(Nie)Fachowe pośrednictwo religijne.Czyli nieudana próba połączenia sprzecznych ze sobą zachowań.   Ferus   2021-08-29
Chora koncepcja Boga/bogów   Ferus   2021-08-22
W oparach ateizmu z czasu przeszłego   Koraszewski   2021-08-19
Islam – religia pokoju   Koraszewski   2021-08-16
Rozum i Wiara (XVIII)   Ferus   2021-08-15
Kult jednostki i bunt umysłu zniewolonego   Pandavar   2021-08-10
Biblia, kobiety i Bóg? (III)   Ferus   2021-08-08
Bezduszna duchowość ateistów   Koraszewski   2021-08-03
Most nad przepaścią (III)   Ferus   2021-08-01
Most nad przepaścią (II)   Ferus   2021-07-25
Most nad przepaścią   Ferus   2021-07-18
Chrześcijańskie stanowisko wobec rozdziału Kościoła i państwa   Koraszewski   2021-07-17
Czy ateizm może być nauczany jako religia?   Koraszewski   2021-07-12
Bajka o „zagubionej owcy” i cwanych „pasterzach duchowych”   Ferus   2021-07-11
Biblia, kobiety i Bóg? (II)   Ferus   2021-07-04
Ekumeniczne spotkanie apostatów   Koraszewski   2021-06-29
Czy wolno krytykować muzułmanów?   Pandavar   2021-06-28
Targniecie się na życie wieczne?   Ferus   2021-06-27
Dwa różne Dekalogi   Ferus   2021-06-20
Pasterze i ich bezwolne owce, czyli paradoksy „duchowego pasterzowania”   Ferus   2021-06-13
Biblia, kobiety i Bóg? Czyli co takiego Bóg chce powiedzieć czytelnikom Pisma Świętego?   Ferus   2021-06-06
Jest człowieczeństwo i jest muzułmańskie człowieczeństwo   Pandavar   2021-06-03
Żałoba bez złudzeń   Igwe   2021-05-26
Bezbożne „Ranczo” (II)   Ferus   2021-05-23
Ateista i „zatroskany głos rozsądku”   Ferus   2021-05-16
Obraza uczuć religijnych. Czyli co obraża osoby wierzące, a co nie, choć może powinno?   Ferus   2021-05-09
„Szczepionkowa” hipoteza powstania religii   Ferus   2021-05-02
Książka Lucjana Ferusa   Koraszewski   2021-04-26
Kłamiemy, gdyż taką mamy naturę? Czyli „względna równowaga między prawdą a fikcją”.   Ferus   2021-04-25
Duchowa służba zdrowia. Czyli oblicze Boga zatroskanego Miłosierdziem.   Ferus   2021-04-18
Poświąteczna refleksja. Kiedy mity traktowane są jako rzeczywistość.   Ferus   2021-04-11
Nieautoryzowany wywiad z Bogiem   Ferus   2021-04-04
Miecz czy Rozum? Czyli jak uczy historia religii: na jedno wychodzi!   Ferus   2021-03-28
Diabelskie zwierciadło jest winne złu?   Ferus   2021-03-21
Dziewuchy dziewuchom tu i tam   Koraszewski   2021-03-16
Irracjonalne „objawienia boże” (II)   Ferus   2021-03-14
Irracjonalne „objawienia boże”   Ferus   2021-03-07
Groza umiarkowanego islamizmu   Chesler   2021-03-04
Hartowanie ciała i hart ducha   Ferus   2021-02-28
Bezbożne „Ranczo”.Czyli nie jest dobrze, iż wierni mało wiedzą o religii, czy raczej bardzo dobrze?   Ferus   2021-02-21
Uciekinierzy z bastionu fałszywych świętości (IV)   Ferus   2021-02-14
Uciekinierzy z bastionu fałszywych świętości (III)   Ferus   2021-02-07
Uciekinierzy z bastionu fałszywych świętości (II)   Ferus   2021-01-31
Uciekinierzy z bastionu fałszywych świętości   Ferus   2021-01-24
Bajkowe dziedzictwo religii. Czyli wspaniała, ale też przerażająca potęga wyobraźni.   Ferus   2021-01-17
Bóg, ojczyzna, nędza i zniewolenie   Koraszewski   2021-01-14
Opatrzność Boża, a szczepienia na COVID-19   Ferus   2021-01-03
W Gazie Hamas jest Grinchem, który ukradł Boże Narodzenie   Fitzgerald   2020-12-31
Episkopat Polski w sprawie szczepionek zaleca: róbta co chceta   Koraszewski   2020-12-30
Bożonarodzeniowa koniunkcja planet. Czyli coroczna „koniunkcja” religii z nauką.   Ferus   2020-12-27
Listy byłych niewolników do ich byłych Panów (III)   Ferus   2020-12-20
Islam nakazuje kochać Mahometa i Dżihad bardziej niż własne rodziny     2020-12-14
Listy byłych niewolników do ich byłych Panów (II)   Ferus   2020-12-13
Listy byłych niewolników do ich byłych Panów   Ferus   2020-11-29
Brudny czyściec i diabelnie skuteczny strach przed piekłem   Ferus   2020-11-22
Dylemat moralny czy prosty wybór?   Ferus   2020-11-15
Refleksje sprzed lat: „W obronie kobiet” II.   Ferus   2020-11-08
Refleksje sprzed lat: „W obronie kobiet”   Ferus   2020-11-01
Nasze zacofanie jest najgorszą obrazą Proroka   Montaser   2020-10-31
USA to jedyny kraj, który rozlicza mułłów   Rafizadeh   2020-10-27
Dyspensa zwalniająca wiernych z myślenia   Ferus   2020-10-25
Dziecinne pytanie: Po co ludzie stworzyli bogów?   Ferus   2020-10-18
Dziecinne pytanie: Po co Bóg stworzył ludzi?   Ferus   2020-10-11
Alternatywa dla idei zbawienia   Ferus   2020-10-04
Beczka dziegciu i łyżka miodu   Ferus   2020-09-27
Refleksje sprzed lat: „Głęboka wiara” i inne.   Ferus   2020-09-20
Zamordowanie amerykańskiego “bluźniercy” w Pakistanie   Ibrahim   2020-09-16
Czy istnieją „głęboko niewierzący”?   Ferus   2020-09-06
Ludzie są grzeszni, ale Kościół (na pokaz) jest święty   Kruk   2020-09-03
Kogo bije dzban?   Koraszewski   2020-08-31
Refleksje sprzed lat: „Łaska boska” i inne   Ferus   2020-08-30
Ignorowane ludobójstwo chrześcijan w Nigerii    Ibrahim   2020-08-25
Egocentryzm religijny   Ferus   2020-08-23
Quo vadis religio?   Ferus   2020-08-16
Palestyńczycy: Priorytety muzułmańskich “uczonych” podczas COVID-19   Toameh   2020-08-04
Ituriel – elektroniczny bóg. Czyli książka, której nie napisałem.   Ferus   2020-08-02
Porwanie Holocaustu dla Dżihadu: Auschwitz i Kneset   Pandavar   2020-07-08
Dlaczego nauki i religii nie można ze sobą pogodzić   Koraszewski   2020-07-05
Palestyńczycy: Nieislamskie prawo o ochronie rodziny   Toameh   2020-07-02
Uprowadzenie Holocaustu dla Dżihadu: Auschwitz i Kneset   Pandavar   2020-07-01
Pochwała parlamentarnego ateizmu   Koraszewski   2020-06-28
Palestyńczycy: Czy rzeczywiście chodzi o “aneksję”?   Toameh   2020-06-26
Uprowadzenie Holocaustu dla Dżihadu: Auschwitz i KnesetCzęść 5: Wbijanie noża   Pandavar   2020-06-24
Przerażająca prawda o dziewicach z raju   Koraszewski   2020-06-24
Najskuteczniejsze narzędzie ludzkości – fikcja (VI)   Ferus   2020-06-21
Turcja: Uczniowie czytają Koran i porzucają islam   Bulut   2020-06-19
Wiara, nauka i umiłowanie bzdury   Koraszewski   2020-06-17

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Bohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotu


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk