Prawda

Niedziela, 17 stycznia 2021 - 04:18

« Poprzedni Następny »


Zgraja „proizraelskiej surowej miłości” a umowa z ZEA


Seth J. Frantzman 2020-09-02

Pierwsza strona gazety w ZEA w dniu 1 września 2020r.
Pierwsza strona gazety w ZEA w dniu 1 września 2020r.

Pamiętamy przemówienie Johna Kerry'ego z 2016 roku o rezolucji ONZ, w której potępiono rolę Izraela na Zachodnim Brzegu. Kerry powiedział, że administracja jest “głęboko oddana Izraelowi i jego bezpieczeństwu” i zapewniał, że on tak bardzo pragnie, by Izrael „żył w pokoju i bezpieczeństwie ze swoimi sąsiadami”.

 

Jest bardzo wiele podobnych głosów na Zachodzie i w USA, głosów, które twierdzą, że są “proizraelskie”… gdzie jednak były wczoraj i przez ostatnie tygodnie, kiedy Izrael i ZEA doszły do porozumienia i mogły dostrzec nowe horyzonty dla obu krajów?

 

Nieobecne. Milczące. Nie zainteresowane.


Kilka z tych głosów w USA, które przez lata uważały Izrael za swoje główne hobby i twierdziły, że dbają o Izrael, miały nawet spotkanie przez Zoom, na którym dyskutowały, jak należy zdemontować Izrael.

 

Powodem, dla którego umowa z ZEA nie jest dla nich interesująca, jest to, że szerokie kręgi “proizraelskiej, pro-pokojowej” zgrai nie są tak naprawdę zainteresowane Izraelem i pokojem w regionie, ani też Palestyńczykami. W rzeczywistości w ogóle nie interesuje ich region jako całość ani rola Izraela w regionie. Nie dbają o “bezpieczeństwo” Izraela ani o “pokój z sąsiadami”.

 

Skąd to wiemy? Ponieważ nigdy nie działali na rzecz pokoju, z żadnymi sąsiadami. Nigdy nie chcieli pokoju między Izraelem a ZEA, Izraelem a Sudanem, Izraelem a Tunezją, Libanem, Marokiem, Iranem lub jakimkolwiek innym krajem. Chcieli używać braku normalnych stosunków jako narzędzia do zmuszenia Izraela do ustępstw. Widzieli izolację Izraela jako sposób zdobycia tego, czego chcieli. Myśleli, że gdyby tylko mogli założyć wystarczająco ścisłe oblężenie Izraela, zmieniłby się.


Słysząc tę samą historię o jakimkolwiek innym kraju… powiedzmy, na przykład o Iranie, zapewnienia, że ludzie “proirańscy” to ci, którzy starają się odciąć jego stosunki z innymi i izolować go… moglibyście powiedzieć, iż „nie wygląda to specjalnie proirańsko”… jeśli deklarujecie, że jesteście propakistańscy, ale nie chcecie, żeby Pakistan miał normalne stosunki dyplomatyczne z innymi państwami, wolicie, żeby był izolowany i oblężony oraz zmuszony do ustępstw, czy to jest propakistańskość?   

 

Tylko w odniesieniu do Izraela musimy wysłuchiwać, jak ludzie z obozu “surowej miłości” „proizraelskiej” (krytycy Izraela chcą tego, co dla niego najlepsze), są tymi, którzy chcą ten kraj izolować. Dlaczego Izraelczycy i Palestyńczycy nie mieliby swobodnie podróżować do Zatoki, Iraku lub Maroka? Wiele razy, spotykając ludzi Zachodu w tych miejscach, miałem wrażenie, że odczuwają pewien rodzaj przywileju, mówili do mnie: “jak się tu dostałeś, przecież jesteś z Izraela”, lub: “jak to możliwe, że Izraelczycy w ogóle przyjeżdżają tutaj”… Jak gdyby byli bardziej szczęśliwi, gdyby “mieli to miejsce dla siebie”… Nie mówili w ten sposób o żadnym innym kraju… Chodzi mi o to, że mogli nie cierpieć birmańskiego reżimu… ale nigdy nie odczuwali zadowolenia na myśl, że przeciętny Birmańczyk może nie móc dokądś podróżować. Ten osobliwy pogląd mieli tylko w sprawie Izraela.

 

Przyznajmy więc. Przez dziesięciolecia wielu ludzi na Zachodzie aktywnie działało na rzecz izolacji Izraela. Dyplomaci z USA i Europy niezmiernie rzadko zachęcali inne kraje do otwarcia na Izrael. Zachowywali milczenie mimo faktu, że wygłaszali puste słowa o “pokoju”. Byli jednak zawsze głęboko przeciwni pokojowi. Twierdzili, że chcą tylko użyć izolacji, by zmusić Izrael do zmiany. Uważali, że to wzmocni umiarkowanych. Ci sami ludzie wierzą jednak, że izolowanie Iranu wzmocni tamtejszych twardogłowych. Dziwne, bo w sprawie Izraela wierzyli, że izolowanie Izraela, bojkotowanie go, wzmocni jakichś umiarkowanych. Zamiast tego dostali Netanjahu. I to właśnie twardogłowi w Izraelu i w obecnej administracji USA doprowadzili do tej umowy z ZEA.  

 

Jest to bardzo interesujące. Oni wierzyli, że mogą izolować Izrael, założyć wokół niego oblężenie… a nawet, że mogą używać lub usprawiedliwiać „zbrojnych napaści”, by zmusić Izrael do ustępstw… to była ich konsekwentna idea… nigdy nie orędowali za zakończeniem podżegania przez Hamas i jego popleczników… czynnie podsycali płomienie ekstremizmu przeciwko Izraelowi, mówiąc równocześnie o „bezpieczeństwie”… mając nadzieję, że jakoś izolacja i ataki mogą doprowadzić Izrael do zrobienia tego, czego oni chcieli.

 

Nic dziwnego, że milczeli, kiedy pierwszy samolot z Izraela wylądował w Abu Zabi. Bo teraz wszystkie ich koncepcje zostały podarte. Bo wyraźnie pokazuje to ludzi, którzy twierdzą, że lubią, a nawet kochają Izrael i chcą tego, co “najlepsze dla Izraela”. Może, gdyby działali na rzecz szerokiej normalizacji stosunków krajów arabskich z Izraelem, a następnie użyli tego do rozmów z Izraelem o pokoju, mając nadzieję, że wspólna praca w regionie na rzecz większej swobody podróży i dobrobytu, może przynieść zmianę… przez wzmocnienie umiarkowanych… mogliby osiągnąć pokój. Zamiast tego używali izolacji jako narzędzia… chcieli, by każdy kraj w regionie trzymał Izrael na odległość… i myśleli, że to będzie działać, mimo siedemdziesięciu lat dowodów, że im bardziej próbujesz izolować Izrael, tym większe są jego osiągnięcia.   

 

Należy teraz postawić pytania o to, jak nieistotna jest ten zgraja szarlatanów, tych, którzy mówią o “bezpieczeństwie” Izraela, ale w rzeczywistości sprzeciwiają się normalnym stosunkom Izraela z krajami w regionie… którzy nie chcą izolować Iranu, ale chcą izolować Izrael. Umowa z ZEA jest dobrym papierkiem lakmusowym dla sprawdzenia ich zamiarów. Większość milczy lub potępiła umowę. I to pokazuje ich prawdziwe barwy. Nigdy nie chcieli bezpiecznego Izraela.

 

The ‘tough love, pro-israel’ crowd and the UAE deal

1 września 2020

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaSeth J. Frantzman


Publicysta “Jerusalem Post”. Zajmował się badaniami nad historią ziemi świętej, historią Beduinów i arabskich chrześcijan, historią Jerozolimy, prowadził również wykłady w zakresie kultury amerykańskiej. Urodzony w Stanach Zjednoczonych w rodzinie farmerskiej, studiował w USA i we Włoszech, zajmował się handlem nieruchomościami, doktoryzował się na  Hebrew University w Jerozolimie. 

Od Redakcji „Listów z naszego sadu”


Doskonałą ilustracją tego o czym pisze Seth Frantzman jest tweet Kennetha Rotha, szefa Human Rights Watch i odpowiedź na tę wypowiedź Hilela Neuera z UN Watch.   


Całe jojczenie o locie na trasie Izrael-ZEA nie robi niczego, by zmienić ciemiężącą „rzeczywistość jednego państwa” dla okupowanych Palestyńczyków. Dokonają tego tylko równe prawa.
Całe jojczenie o locie na trasie Izrael-ZEA nie robi niczego, by zmienić ciemiężącą „rzeczywistość jednego państwa” dla okupowanych Palestyńczyków. Dokonają tego tylko równe prawa.

Oto odpowiedź:


Hillel Neuer

Szanowny Ken Roth z

Human Rights Watch

 

Dzisiaj ujawniłeś, że kochasz pokój tak jak ladacznica ujawniła swoją miłość do dziecka, kiedy poprosiła króla Salomona, by przeciął je na dwoje.

 

Zdecydowałeś się użyć słowa w jidysz – czego nigdy nie robisz – tylko po to, by szydzić z Żydów świętujących porozumienie pokojowe Izrael-ZEA.

 

Normalnie nigdy nie używasz żydowskich słów ani idei, ani też nie dajesz żadnej w ogóle pozytywnej wzmianki o Żydach.

 

Dziesięciolecia twoich pełnych pogardy działań, komentarzy i postaw wobec Żydów, judaizmu i żydowskiego państwa jedną rzecz uczyniły całkiem jasną: wstydzisz się swojej żydowskiej tożsamości.

 

Dlatego codziennie poświęcasz swoją nikczemną, żarliwą wściekłość na przedstawianie żydowskiego państwa w przypominających nazistów kategoriach.

 

Tylko w tym roku oskarżyłeś Izrael o “zbrodnie wojenne” 10 razy częściej niż oskarżyłeś Iran, Syrię, Hamas, Rosję, Chiny i Wenezuelę – razem wzięte. Podobnie, w okresie 18 miesięcy w latach 2017-2018 poświęciłeś ponad 70% twoich tweetów oskarżających o „nielegalne” czyny krytyce jednego, jedynego państwa: Izraela. W odróżnieniu od tego, tylko 1% twoich tweetów oskarżał o to samo Syrię, Rosję, Irak, Libię lub Jemen. (Patrz unwatch.org/obsessedkenroth)

 

Także założyciel twojej organizacji, mój nieżyjący już przyjaciel, Robert Bernstein, widział jak twoja patologiczna nienawiść doprowadziła cię na mroczną drogę obrony terrorystycznych grup, które dążą do zniszczenia Izraela – i Bernstein potępił cię za to na łamach “New York Times”.

 

Prawa człowieka nie są twoim prawdziwym motywem, ale powoływanie się na nie daje ci pozór cnoty także wtedy, kiedy działasz powodowany bigoterią, agresją i wrogością wobec narodu, który przez całą historię zawsze był najłatwiejszym celem i atakowanie którego najlepiej wspierało kariery.

 

Pora, byś odszedł – a jeśli nie, to wzywam Human Rights Watch, by cię wyrzucili.

 

Z poważaniem,

Hillel C. Neuer

Dyrektor wykonawczy

United Nations Watch

Genewa, Szwajcaria

 

 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 1740 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

W obronie obiektywności i liberalizmu   Jackoby   2021-01-15
Media społecznościowe cenzorem XXI wieku.   Lindenberg   2021-01-13
Depcząc zdrowy rozsądek   Tsalic   2021-01-12
Zamach na dyskurs wieczorową porą   Koraszewski   2021-01-11
Biegnące ku dorosłości. Czyli jak szybko dojrzewają dzieci? Zbyt szybko!   Ferus   2021-01-10
Arabia Saudyjska i progi zwalniające postęp na drodze do normalizacji   Fitzgerald   2021-01-10
Szalone rady dla prezydenta Bidena   Bard   2021-01-09
Kiedy załamują się rządy prawa nikt nie jest bezpieczny   Tobin   2021-01-08
Dwa “haniebne” lata Niemiec w Radzie Bezpieczeństwa ONZ   Kern   2021-01-08
Nowy rok: lepszy czy mniej zły?   Taheri   2021-01-07
Jak antyizraelskie głosy stworzyły pełną hipokryzji, nieprawdziwą narrację o szczepionkach   Frantzman   2021-01-07
Co mówił Stalin o fałszowaniu wyborów   Greenfield   2021-01-06
Radości Paryża w czasach koronawirusa   Taheri   2021-01-05
Palestyńczycy: Międzynarodowa konferencja “pokojowa” dla wyeliminowania Izraela   Tawil   2021-01-04
Joseph Massad i “Brzydki Palestyńczyk”     2021-01-03
Czy Palestyńczycy potrafią przystosować się do zmieniających się czasów?   Tobin   2021-01-02
Zrozumienie lobby sprzeciwiającego się nowym stosunkom Izraela w Zatoce   Frantzman   2021-01-01
Otwarcie nawiasu prezydentury Bidena   Taheri   2020-12-30
Więcej niż tylko pokój – normalność   Amos   2020-12-28
Trudne lekcje Arabskiej Wiosny   i Alberto M. Fernandez   2020-12-27
Życzcie swoim chrześcijańskim znajomym Wesołych Świąt   Al-Sajf   2020-12-26
Sprawa palestyńska w oczach Libańczyka   Saghija   2020-12-26
Heretycki impuls: Zamiatin i Orwell   Moore   2020-12-25
Nowy raport o antysemityzmie online, który trzeba koniecznie przeczytać     2020-12-23
Propagandziści palestyńskich Arabów dosłownie piszą na nowo historię   Flatow   2020-12-22
Mało nas, mało nas, do pieczenia chleba   Koraszewski   2020-12-22
Europa nie może walczyć z antysemityzmem, podczas gdy ignoruje zagrożenie  Izraela   Harris   2020-12-21
Pochwała dyplomatycznych quid pro quo   Tobin   2020-12-20
Czy Zjednoczone Emiraty Arabskie będą bezpieczniejsze i bardziej tolerancyjne wobec Żydów niż większość Europy?   Frantzman   2020-12-19
Kolumbowy błąd Georga Orwella   Koraszewski   2020-12-17
Czy Palestyńczycy są ofiarami “kultury anulowania”?     2020-12-16
Baronówna Sonia von Dombrowsky   Garczyński-Gąssowski   2020-12-15
Terroryzm: ostrzeżenie Iranu dla Europy   Kemp   2020-12-15
Nowa kokieteria Erdoğana: oszukańcze reformy demokratyczne   Bekdil   2020-12-14
New York Times wyciąga starą historię, by zmieszać z błotem Izrael   Miller   2020-12-13
Kobayahshi Maru, paradoks szantażysty i Trump   Amos   2020-12-10
Moralne bankructwo Banku Światowego   Hirsch   2020-12-09
Wołanie o spóźnioną sprawiedliwość dla pułkownika Larry’ego Franklina   Glick   2020-12-07
Pogromcy szarańczy szkolą Etiopczyków    Leichman   2020-12-07
Arabowie: Dlaczego UE opłakuje tego irańskiego naukowca?   Toameh   2020-12-06
Biblia w ręku ateisty - recenzja   Koraszewski   2020-12-03
Arabka pisze o głupocie odmowy normalizacji stosunków z Żydami   Mahmoud   2020-12-03
Iran, a  nie Izrael, jest wrogiem Arabów   Zajed   2020-12-02
Ziemia obiecana Baracka Obamy   Lipman   2020-12-01
Książka, której jeszcze nie możesz przeczytać   Pandavar   2020-12-01
Zamachowcy, demokraci i potępieńcze łkania   Koraszewski   2020-11-30
Antysemici zwalczają antysemityzm: orwellowska farsa   Blum   2020-11-28
Czy Francja, Hiszpania i Irlandia zgodziły się finansować palestyńskie organizacje terrorystyczne?   Hirsch   2020-11-26
Odkrywając pokój w Dubaju   Yemini   2020-11-25
Izrael jest besztany za opór przeciwko arabskiej kolonizacji   Rosenthal   2020-11-24
Usprawiedliwianie muzułmańskiej wściekłości na karykatury Mahometa   Saghieh   2020-11-23
Brytyjski rząd raz za razem opluwa Izrael   Collier   2020-11-21
Urojenie osobistej dyplomacji   Tobin   2020-11-20
Iran: Mułłowie świętują w nadziei na powrót do bomby nuklearnej   Rafizadeh   2020-11-20
Trzynastu wspaniałych pod wodzą misjonarza   Koraszewski   2020-11-19
Pluralistyczna Europa odrzuciła wojny religijne, a teraz poddaje się „potworowi” ekstremistycznego, politycznego islamu   Abdel-Samad   2020-11-18
W wasze ręce, czyli moja nowa książka   Koraszewski   2020-11-17
Historyczna Palestyna: czyli co należy wiedzieć!   Oz   2020-11-17
Wybory 2020 były okropne   Glick   2020-11-16
Amerykańsko-żydowsko-radzieckie doświadczenie   Tabarovsky   2020-11-15
Muzułmanie: Meczet Al-Aksa nie należy do Palestyńczyków   Toameh   2020-11-14
Muślinowa kurtyna samooszustwa   Koraszewski   2020-11-14
Święta wojna Erdoğana przeciw ‘niewiernej Europie’   Bekdil   2020-11-13
Gazeta “Guardian” w pełni naśladuje Electronic Intifada   Collier   2020-11-13
Dlaczego znowu głosowałam na Trumpa   Nykiel-Herbert   2020-11-12
„Co izraelscy żołnierze robią palestyńskim dzieciom” -  recenzja   Kalwas   2020-11-12
Hipokryzja Demokratów szkodzi demokracji   Tobin   2020-11-11
Oblężenie Francji, 2020   Rosenthal   2020-11-10
Europa musi bezwarunkowo bronić swoich wartości   Harris   2020-11-10
Sukces Trumpa na Bliskim Wschodzie wynika z jego konkretnego (nie tylko retorycznego) poparcia dla trwałości Izraela     2020-11-09
Ataki na chrześcijan ukazują hipokryzję kontrowersji wokół  “bluźnierstwa”   Frantzman   2020-11-07
Corbyn to tylko jeden człowiek. Lewicowy antysemityzm to tradycja   Johnson   2020-11-07
Dziennikarz: rzemieślnik czy misjonarz?   Koraszewski   2020-11-06
Europa świadoma konsekwencji nadal finansuje radykalizację AP   Sucharewicz   2020-11-06
Odpowiedzialność instytucji za tsunami współczesnego antysemityzmu   Nirenstein   2020-11-05
Jak “New York Times” pomógł ukryć masowe morderstwo Stalina na Ukrainie   Tabarovsky   2020-11-04
Jak wygląda palestyńska porażka   Toameh   2020-11-04
Rzeczywisty dylemat Netanjahu (i Trumpa)   Glick   2020-11-02
Pora rozliczyć grupy “praw człowieka” za ich antysemityzm   Tobin   2020-10-30
“GUARDIAN” znowu propaguje kłamstwo o “50 rasistowskich prawach”   Levick   2020-10-29
Roosevelt i Żydzi   Rosenthal   2020-10-28
Dlaczego islam pilnie potrzebuje reformacji   Ayaan Hirsi Ali   2020-10-28
Jedna wojna i sześciu przegrywających   Taheri   2020-10-27
Zamordowanie francuskiego nauczyciela i sprawa terminologii używanej przez media   Frantzman   2020-10-26
Czy koniec wojen o ropę naftową?   Koraszewski   2020-10-24
Zakup Chevron jest kolejnym gwoździem do trumny ruchu BDS   Tobin   2020-10-21
Całkowicie nieodpowiedzialny wirus   Koraszewski   2020-10-21
Saeb Erekat pospiesznie przewieziony do szpitala Hadassah   Fitzgerald   2020-10-20
Media społecznościowe i radykalna wolność słowa   Rosenthal   2020-10-20
Po co Żydom państwo, a szczególnie żydowskie?   Koraszewski   2020-10-19
“Przebudzony” świat idzie na wojnę przeciwko Wonder Woman   Tobin   2020-10-18
Arabia Saudyjska: My także mamy dosyć Palestyńczyków   Toameh   2020-10-17
Pokój z Izraelem jest koniecznością   Al-Dughaither   2020-10-16
Czy możliwe jest pohamowanie skrajnej stronniczości BBC?   Gerstenfeld   2020-10-15
Umowa Izrael-ZEA pokazuje hipokryzję “aktywistów ruchu pokojowego”     2020-10-14
Życie na salonach światowego humanizmu   Koraszewski   2020-10-14
Nagle nie ma zgody co do tego, jak ma wyglądać izraelsko-palestyński pokój   Amos   2020-10-12
Ostatni gwóźdź do trumny palestyńsko-arabskich stosunków?   Toameh   2020-10-11
Ścigając i będąc ściganym: wiara w czarnoksięstwo i afrykańskie oświecenie   Igwe   2020-10-10
UE staje po stronie “najgorszego na świecie sprawcy łamania praw człowieka”   Rafizadeh   2020-10-10

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

CervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabija


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk