Prawda

Poniedziałek, 18 listopada 2019 - 10:16

« Poprzedni Następny »


Obwiniony przez fałszywe skojarzenie: Izrael ”w szczególności”


Simon Plosker 2019-10-30


Antyizraelscy aktywiści używają każdej okazji, żeby przedstawić Izrael jako winnego przez kojarzenie go z państwami, które zachowują się w kontrowersyjny sposób. Południowoamerykańskie państwo doświadcza obecnie gwałtownych protestów ulicznych, które jak dotąd doprowadziły do śmierci 15 osób.

 

Co to ma wspólnego z Izraelem?


Mnóstwo, zdaniem ”Independenta”.[Słyszeliście dużo o przemocy w Chile. Prawdopodobnie nie słyszeliście, że ich armia uczy się swoich taktyk w Izraelu.<br /> W ostatnich latach wydaje się, że IDF używa taktyki okaleczania palestyńskich demonstrantów zamiast strzelania, by zabić – i to jest coś, co widzimy w Chile w tym tygodniu]

[Słyszeliście dużo o przemocy w Chile. Prawdopodobnie nie słyszeliście, że ich armia uczy się swoich taktyk w Izraelu.
W ostatnich latach wydaje się, że IDF używa taktyki okaleczania palestyńskich demonstrantów zamiast strzelania, by zabić – i to jest coś, co widzimy w Chile w tym tygodniu] Kim jest Benjamin Zinevich?Najpierw jednak – kim jest Benjamin Zinevich, autor tego artykułu?


Czy jest pracownikiem uniwersyteckim? Ekspertem stosunków między Izraelem a Chile?


Nie.


”Independent” nie dostarcza żadnej informacji o Zinevichu, ale zwykłe przeszukanie Google ujawnia, że jest studentem New York University, gdzie jest czołowym antyizraelskim aktywistą i członkiem organizacji Students for Justice in Palestine (SJP), opisanej przez Anti-Defamation League jako ”sieć propalestyńskich grup studenckich w całych USA, które szerzą antyizraelską propagandę, często zaprawioną podburzającą, a czasami wojowniczą retoryką. Są głównymi organizatorami kampanii Bojkotu, Dywestycji i Sankcji (BDS) na kampusach i specjalizują się konfrontacyjnych taktykach, takich jak zakłócanie proizraelskich imprez organizowanych przez studentów i budowanie atrap ‘muru apartheidu’ oraz rozdawanie fałszywych ‘zawiadomień o eksmisji’, żeby w dramatyczny sposób pokazać to, co uważają za izraelskie prześladowanie Palestyńczyków”. 

 

Zinevich niedawno współsponsorował rezolucję na kampusie New York University, wzywającą do bojkotu programu tego uniwersytetu studiów za granicą w Tel Awiwie.

 

Strona biograficzna Zinevicha w ”Independent” jest pusta. Czy „Independent” nie powinien w imię przejrzystości ujawnić, kim jest autor? 


”Szczególnie należy zauważyć” Izrael


Pisząc w ”Independent”, Zinevich mówi:

Podczas gdy [chilijska] armia zachowuje się wobec cywilów z brutalnością nie widzianą od czasów dyktatury, która zakończyła się na początku lat 1990, ważne jest naświetlenie międzynarodowych powiązań z taką brutalnością. Szczególnie należy zauważyć taktyczne i techniczne militarne poparcie Chile przez Izrael, w przeszłości i obecnie.

Dlaczego to rzekome militarne poparcie miałoby być „zauważone szczególnie”?


The Global Arms Trade: A Handbook
 pisze, że od 2005 roku Chile kupuje broń od USA, Holandii, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Niemiec, Francji i Hiszpanii, jak również od Izraela.

 

Nie ma żadnego zasadnego powodu, dla którego należałoby „szczególnie zauważyć” Izrael poza pełną nienawiści agendą Zinevicha i „Independent”.


Naciągane powiązania


Zinevich pisze:

Dzisiaj siły zbrojne zarówno Chile, jak Izraela nie czynią żadnych prób, by ukryć swój sojusz, przytaczając na stronie internetowej chilijskiej ambasady w Izraelu cele “wzmocnienia związków z…Izraelem dla umożliwienia wymiany wiedzy, szkolenia i doświadczeń”. Podczas wizyty izraelskiego generała Jaakowa Baraka w Chile w 2018 roku, Chile i Izrael podpisały porozumienie, które mówiło o zachęcaniu do dalszej „kooperacji w militarnej edukacji, szkoleniu i doktrynie”.

W rzeczywistości nie ma powodu, żeby ukrywać sojusz między krajami, które mają ze sobą stosunki dyplomatyczne, szczególnie między dwiema demokracjami. Język użyty na stronie chilijskiej ambasady w Izraelu jest taki, jakiego można się spodziewać na stronie każdej ambasady, promującej pozytywne związki.


Zinevich zignorował inne przykłady pozytywnej kooperacji Izraela i Chile, takie jak na przykład, pracowników Magen David Adom, sieci izraelskiego pogotowia i banków krwi, którzy pomagają władzom miejskim w Providencia w chilijskiej stolicy Santiago w szkoleniu miejskiego personelu bezpieczeństwa w udzielaniu pierwszej pomocy w nagłych wypadkach medycznych.  

 

Następnie docieramy do naciąganego powiązania, które Zinevich próbuje promować:

W ostatnich latach wydaje się, że Izraelskie Siły Obronne (IDF) używają taktyki okaleczania palestyńskich demonstrantów zamiast strzelania, by zabić. Od ponad roku palestyńscy cywile maszerują ku murowi w Gazie w proteście przeciwko izraelskiej okupacji i [żołnierze] IDF strzelili niemal 60 procentom spośród tych 10 511 cywilów w dolne kończyny, z ponad 90 procentami ofiar spowodowanych ostrą amunicją.

 

W zeszłym tygodniu te izraelskie taktyki były używane wobec chilijskich cywilów przy wielu okazjach. Jedna z kobiet otrzymała postrzał w udo i według doniesień była w krytycznym stanie z powodu krwotoku. W innym wypadku 23-letni mężczyzna otrzymał postrzał w nogę zanim wojskowy pojazd zmiażdżył go na śmierć.

 

Te podobne taktyki nie są przypadkowe i są międzynarodową częścią tego, co aktywiści grup takich jak Jewish Voice for Peace nazwali “śmiercionośną wymianą”.

Zinevich jest również członkiem Jewish Voice for Peace, organizacji, którą ADL opisuje jako “grupę radykalnych aktywistów antyizraelskich, która oręduje za całkowitym bojkotem ekonomicznym, kulturalnym i akademickim państwa Izrael. JVP odrzuca pogląd, że izraelsko-palestyński konflikt jest tragicznym sporem o ziemię, który jest utrwalany przez cykle przemocy, strach i nieufność obu stron, na rzecz przekonania, że motywacja izraelskiej polityki i działań jest głęboko zakorzeniona w żydowskim szowinizmie rasowym i religijnej supremacji”. 

 

Wygląda na to, że Zinevich wziął elementy kampanii JVP “Śmiercionośna wymiana” i zastosował je do Chile. Według Miriam F. Elman z Syracuse University, „Śmiercionośna wymiana” jest antysemicka i fałszywie obwinia Izrael i jego żydowsko-amerykańskich zwolenników o podsycanie dyskryminacyjnych praktyk policji wobec mniejszości w Ameryce oraz o militaryzację podejścia do przestępstw i publicznych protestów. Pisząc w ”Fathom Journal”, Elman mówi:

U swoich podstaw ta kampania kupczy antysemickimi stereotypami o żydowskiej mocy, żeby oskarżyć Izrael i żydowskie organizacje w Ameryce o spiskowanie przeciwko kolorowym Amerykanom. Kampania narzuca podziały rasowe na konflikt na Bliskim Wschodzie przez ustawienie Izraela i jego żydowskich zwolenników w Ameryce jako wrogów, którzy bezpośrednio zagrażają amerykańskim (i palestyńskim) „czarnym i brązowym ciałom”.

Zinevich po prostu zamienił amerykańskie „czarne i brązowe ciała” na chilijską “klasę robotniczą i rdzenne grupy, takie jak Mapuche, [którzy] przez stulecia doświadczają kolonialnego ucisku”.

 

Tak więc, widzimy, że cała hipoteza Zinevicha opiera się na jego własnej, napędzanej ideologicznie bigoterii.


Jakże przykro, że ”Independent”, najprawdopodobniej także napędzany przez antyizraelską agendę, dał Zinevichowi platformę do szerzenia nienawiści.


Guilt By False Association: Israel ’Noted in Particular’

Honest Reporting, 23 października 2019

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

Simon Plosker

 

Izraelski dziennikarz związany z Times of Israel i redaktor naczelny strony HonestReporting.

 

 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
1. Krwiożercze intencje kuba 2019-10-30


Notatki

Znalezionych 1413 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Izrael nie może pozwolić tym, którzy wzywają do jego zniszczenia, na pozostawanie w kraju   Yemini   2019-11-18
”Guardian” nie kwestionuje kłamstw Omara Shakira z HRW   Levick   2019-11-17
Aktywiści klimatyczni koncentrują się na złych rozwiązaniach   Lomborg   2019-11-16
Spirala islamskiego terroru   Koraszewski   2019-11-14
Żelazna Kopuła przechwytując rakiety zamyka usta uprawnionej krytyce Izraela     2019-11-11
Kiedy spotkania z historią gubią się w cyberprzestrzeni   Collins   2019-11-10
Niezrozumiana Palestyna   Marquardt-Bigman   2019-11-09
Coolidge i FDR mieli rację w sprawie pracowników państwowych i związków zawodowych   Jacoby   2019-11-07
Zakaz mowy nienawiści nie chroni Żydów ani przed jej przyczynami, ani skutkami   Amos   2019-11-07
Rozkład normalny i paranormalny   Koraszewski   2019-11-05
Milczący świadkowie w wojnie przeciwko Żydom   Chesler   2019-11-05
Pochowajcie Baghdadiego, ale nie jego zbrodnie   Collins   2019-11-03
Straszna wrzawa na ulicy Żydowskiej   Koraszewski   2019-11-02
Autonomia Palestyńska i jej pieniądze   Bedein   2019-11-01
Obwiniony przez fałszywe skojarzenie: Izrael ”w szczególności”   Plosker   2019-10-30
Kościół, który szerzy nienawiść   Pour   2019-10-26
Nie, Omar Barghouti nie jest współzałożycielem ruchu bojkotu, BDS   Steinberg   2019-10-25
Netanjahu, media i los izraelskiej demokracji   Glick   2019-10-23
Dlaczego nauki ścisłe są ścisłe, a nauki społeczne rozwiązłe?   Koraszewski   2019-10-23
Kolejny cios zadany przez ONZ prawom człowieka   Neuer   2019-10-21
Ogórkowi Żydzi w Paryżu   Lewin   2019-10-19
Palestyńczycy kradną elektryczność, a potem winią Izrael   Tawil   2019-10-18
Syryjskiej wojny domowej nie wywołała zmiana klimatu   Lomborg   2019-10-17
Syzyf znowu marzy   Landes   2019-10-16
Gra Teheranu w ciuciubabkę   Taheri   2019-10-15
BDS: odporny na rozsądek i wiedzę   MacEoin   2019-10-14
ISIS wraca pod skrzydła Turcji   Coughlin   2019-10-13
Pierwsze dymy w następnej wojnie bliskowschodniej   Frantzman   2019-10-12
Walczyli obok USA przez pięć lat, żeby zbombardował ich sojusznik USA z NATO   Frantzman   2019-10-11
Powrót nieumiarkowanych katolików i innych   Koraszewski   2019-10-09
Lekcje z północnej Syrii   Spyer   2019-10-09
Czy palestyńscy przywódcy chcą lepszego życia dla swojej ludności?   Toameh   2019-10-08
Rosjanie i Polacy raz jeszcze   i Andrzej Koraszewski   2019-10-07
Trzech skrajnie prawicowych przywódców zamierza stworzyć telewizję „zwalczającą islamofobię”   Frantzman   2019-10-07
Czy regulowanie antysemityzmu na kampusach jest cenzurą?   Tobin   2019-10-05
Turcja: Alarmująca rozprawa z dziennikarzami, rozpaczliwy apel do ONZ   Bulut   2019-10-03
Co następne dla Turcji? Broń jądrowa!   Bekdil   2019-10-01
Kolejne palestyńskie oszczerstwo o Izraelu i Żydach   Tawil   2019-09-29
Dlaczego Egipt nie chce pomóc Gazie   Toameh   2019-09-25
Kiedy muzułmanie prześladują gejów, jest to wina Żydów   Greenfield   2019-09-24
Jak despoci interpretują umowy z Zachodem   Tawil   2019-09-22
Dlaczego Arabowie nienawidzą Palestyńczyków   Toameh   2019-09-20
Brexit i jego efekty na Bliskim Wschodzie   Gross   2019-09-17
Dlaczego Izraelczycy nigdy nie zapomnieli swojego 9/11   Tobin   2019-09-16
Palestyńczycy: ofiary arabskiej dyskryminacji i rasizmu   Toameh   2019-09-09
Izraelczycy, Palestyńczycy i ”Love Island”   Tsalic   2019-09-08
Negocjacje USA-Taliban: śmiertelna pułapka Kataru   Carmon   2019-09-07
Niebezpieczny stalinizm „przebudzonych” na skrajnej lewicy   Dershowitz   2019-09-07
Czego amerykańscy Żydzi nie rozumieją o BDS   Greenfield   2019-09-06
Odwaga twierdzenia, że nie wszystkie kultury są równe   Hill   2019-09-05
Globalna nieodpowiedzialność: brak procesów ISIS za zbrodnie wojenne   Frantzman   2019-09-04
Czy Autonomia Palestyńska przygotowuje kolejną intifadę?   Tawil   2019-09-02
BBC przedstawia Izrael jako kraj, którego armia krzywdzi palestyńskie dzieci   Plosker   2019-08-29
Muzułmanie przeciwko antysemityzmowi   MacEoin   2019-08-28
W Absurdystanie bez zmian   Koraszewski   2019-08-27
Jak TRUMP rozpoczął wojnę domową między Hamasem a agendą ONZ   Greenfield   2019-08-27
Najdłużej istniejąca teoria spiskowa   MacEoin   2019-08-26
Dlaczego zachodni lewicowcy uwielbiają prawicowych ekstremistów za granicą?   Frantzman   2019-08-26
Iran: chłostanie martwego osła jest daremne   Taheri   2019-08-25
Palestyńczycy: co jest złego w budowaniu szpitala?   Tawil   2019-08-21
Czy Izrael jest państwem bliskowschodnim?   Koraszewski   2019-08-19
Czy Palestyńczycy w Gazie mogą zbuntować się przeciwko Hamasowi?   Toameh   2019-08-18
Chińczycy trzymają się mocno   Koraszewski   2019-08-17
Najnowszy horror ONZ: ignorowani uchodźcy chrześcijańscy   Bulut   2019-08-16
Państwo, naród, społeczeństwo   Koraszewski   2019-08-15
Zaślepienie w sprawie muzułmańskiego antysemityzmu   Julius   2019-08-15
Polowania na czarownice wymagają międzynarodowego działania   Igwe   2019-08-13
"Sprawiedliwość" jest dla lewicy antyizraelskim wytrychem. Nie ma nic wspólnego z prawdziwą sprawiedliwością.     2019-08-12
Barack Obama i ludobójstwa    Isaac   2019-08-10
Słabość cywilizacji i zderzenie barbarii z barbarią   Koraszewski   2019-08-09
Demon ISIS jest w nas wszystkich     2019-08-09
Coraz groźniejszy impas między cywilizacjami   MacEoin   2019-08-07
Dlaczego Palestyńczycy zaatakowali Saudyjczyka?   Toameh   2019-08-03
Jordania podziela obawy Izraela   Koraszewski   2019-08-02
Schadenfreude i skandal w UNRWA   Blum   2019-08-01
Szczęśliwe zakończenie dramatów palestyńczyka prześladowanego za uratowanie rannych Żydów   Blum   2019-07-31
Jordania, pokój i jak niewiele się naprawdę zmieniło   Roth   2019-07-30
Demaskowanie oszukańczych organizacji praw człowieka   Gerstenfeld   2019-07-24
Biafra kiedyś i w przyszłości?   Fitzgerald   2019-07-24
W BDS nie chodzi o bojkot. Chodzi o zamianę Izraela w państwo pariasa.     2019-07-23
Kocha, lubi, szanuje   Koraszewski   2019-07-22
Pora, by Europa przebolała ”najgorszą możliwą umowę”   Coughlin   2019-07-21
Zamienianie Holocaustu w metaforę   Greenfield   2019-07-20
Tylko nie nazywaj jej palestyńską Arabką!   Flatow   2019-07-19
Trzy „nie”, które ustawiły Bliski Wschód na drodze konfliktu   Lipman   2019-07-18
USA i Iran: Co NIE jest mądrą polityką   Rafizadeh   2019-07-16
Dziesięciolecia szczucia na brytyjskich Żydów   Collier   2019-07-16
Zbadaj swoje przesądy   Koraszewski   2019-07-15
"Hamas nie boi się wyborów"   Toameh   2019-07-14
Niemcy: niektóre mowy nienawiści są ”równiejsze od innych”   Bergman   2019-07-12
Słowa Lindy Sarsour, „Jezus był Palestyńczykiem”, ignorują żydowską historię   Frantzman   2019-07-10
Niemcy, które zbroiły Saddama Husajna, mówią, że państwo kurdyjskie zaszkodzi pokojowi   Frantzman   2019-07-09
Palestyńska bieda: kto nie ma udziału w bogactwie?     2019-07-08
Afryka: alarmujący wzrost prześladowań chrześcijan   Bulut   2019-07-07
Palestyńska wojna z przedsiębiorcami   Tawil   2019-07-06
Nie potrzebujemy żadnej edukacji   Collins   2019-07-02
Czy zbliża się wielka wojna?   Koraszewski   2019-07-01
Abstrakcyjna ludzka godność   Ferus   2019-06-30
Moje świadectwo o reparacjach za niewolnictwo   Hughes   2019-06-29
Pamięć o Jazydach i Lalisz w Światowy Dzień Uchodźcy   Frantzman   2019-06-28

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

SchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczySkomplikowana ewolucjaArgument neuroróżnorodnościNowe badanie pamięci długotrwałej


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk