Prawda

Sobota, 4 kwietnia 2020 - 03:48

« Poprzedni Następny »


Obwiniony przez fałszywe skojarzenie: Izrael ”w szczególności”


Simon Plosker 2019-10-30


Antyizraelscy aktywiści używają każdej okazji, żeby przedstawić Izrael jako winnego przez kojarzenie go z państwami, które zachowują się w kontrowersyjny sposób. Południowoamerykańskie państwo doświadcza obecnie gwałtownych protestów ulicznych, które jak dotąd doprowadziły do śmierci 15 osób.

 

Co to ma wspólnego z Izraelem?


Mnóstwo, zdaniem ”Independenta”.[Słyszeliście dużo o przemocy w Chile. Prawdopodobnie nie słyszeliście, że ich armia uczy się swoich taktyk w Izraelu.<br /> W ostatnich latach wydaje się, że IDF używa taktyki okaleczania palestyńskich demonstrantów zamiast strzelania, by zabić – i to jest coś, co widzimy w Chile w tym tygodniu]

[Słyszeliście dużo o przemocy w Chile. Prawdopodobnie nie słyszeliście, że ich armia uczy się swoich taktyk w Izraelu.
W ostatnich latach wydaje się, że IDF używa taktyki okaleczania palestyńskich demonstrantów zamiast strzelania, by zabić – i to jest coś, co widzimy w Chile w tym tygodniu] Kim jest Benjamin Zinevich?Najpierw jednak – kim jest Benjamin Zinevich, autor tego artykułu?


Czy jest pracownikiem uniwersyteckim? Ekspertem stosunków między Izraelem a Chile?


Nie.


”Independent” nie dostarcza żadnej informacji o Zinevichu, ale zwykłe przeszukanie Google ujawnia, że jest studentem New York University, gdzie jest czołowym antyizraelskim aktywistą i członkiem organizacji Students for Justice in Palestine (SJP), opisanej przez Anti-Defamation League jako ”sieć propalestyńskich grup studenckich w całych USA, które szerzą antyizraelską propagandę, często zaprawioną podburzającą, a czasami wojowniczą retoryką. Są głównymi organizatorami kampanii Bojkotu, Dywestycji i Sankcji (BDS) na kampusach i specjalizują się konfrontacyjnych taktykach, takich jak zakłócanie proizraelskich imprez organizowanych przez studentów i budowanie atrap ‘muru apartheidu’ oraz rozdawanie fałszywych ‘zawiadomień o eksmisji’, żeby w dramatyczny sposób pokazać to, co uważają za izraelskie prześladowanie Palestyńczyków”. 

 

Zinevich niedawno współsponsorował rezolucję na kampusie New York University, wzywającą do bojkotu programu tego uniwersytetu studiów za granicą w Tel Awiwie.

 

Strona biograficzna Zinevicha w ”Independent” jest pusta. Czy „Independent” nie powinien w imię przejrzystości ujawnić, kim jest autor? 


”Szczególnie należy zauważyć” Izrael


Pisząc w ”Independent”, Zinevich mówi:

Podczas gdy [chilijska] armia zachowuje się wobec cywilów z brutalnością nie widzianą od czasów dyktatury, która zakończyła się na początku lat 1990, ważne jest naświetlenie międzynarodowych powiązań z taką brutalnością. Szczególnie należy zauważyć taktyczne i techniczne militarne poparcie Chile przez Izrael, w przeszłości i obecnie.

Dlaczego to rzekome militarne poparcie miałoby być „zauważone szczególnie”?


The Global Arms Trade: A Handbook
 pisze, że od 2005 roku Chile kupuje broń od USA, Holandii, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Niemiec, Francji i Hiszpanii, jak również od Izraela.

 

Nie ma żadnego zasadnego powodu, dla którego należałoby „szczególnie zauważyć” Izrael poza pełną nienawiści agendą Zinevicha i „Independent”.


Naciągane powiązania


Zinevich pisze:

Dzisiaj siły zbrojne zarówno Chile, jak Izraela nie czynią żadnych prób, by ukryć swój sojusz, przytaczając na stronie internetowej chilijskiej ambasady w Izraelu cele “wzmocnienia związków z…Izraelem dla umożliwienia wymiany wiedzy, szkolenia i doświadczeń”. Podczas wizyty izraelskiego generała Jaakowa Baraka w Chile w 2018 roku, Chile i Izrael podpisały porozumienie, które mówiło o zachęcaniu do dalszej „kooperacji w militarnej edukacji, szkoleniu i doktrynie”.

W rzeczywistości nie ma powodu, żeby ukrywać sojusz między krajami, które mają ze sobą stosunki dyplomatyczne, szczególnie między dwiema demokracjami. Język użyty na stronie chilijskiej ambasady w Izraelu jest taki, jakiego można się spodziewać na stronie każdej ambasady, promującej pozytywne związki.


Zinevich zignorował inne przykłady pozytywnej kooperacji Izraela i Chile, takie jak na przykład, pracowników Magen David Adom, sieci izraelskiego pogotowia i banków krwi, którzy pomagają władzom miejskim w Providencia w chilijskiej stolicy Santiago w szkoleniu miejskiego personelu bezpieczeństwa w udzielaniu pierwszej pomocy w nagłych wypadkach medycznych.  

 

Następnie docieramy do naciąganego powiązania, które Zinevich próbuje promować:

W ostatnich latach wydaje się, że Izraelskie Siły Obronne (IDF) używają taktyki okaleczania palestyńskich demonstrantów zamiast strzelania, by zabić. Od ponad roku palestyńscy cywile maszerują ku murowi w Gazie w proteście przeciwko izraelskiej okupacji i [żołnierze] IDF strzelili niemal 60 procentom spośród tych 10 511 cywilów w dolne kończyny, z ponad 90 procentami ofiar spowodowanych ostrą amunicją.

 

W zeszłym tygodniu te izraelskie taktyki były używane wobec chilijskich cywilów przy wielu okazjach. Jedna z kobiet otrzymała postrzał w udo i według doniesień była w krytycznym stanie z powodu krwotoku. W innym wypadku 23-letni mężczyzna otrzymał postrzał w nogę zanim wojskowy pojazd zmiażdżył go na śmierć.

 

Te podobne taktyki nie są przypadkowe i są międzynarodową częścią tego, co aktywiści grup takich jak Jewish Voice for Peace nazwali “śmiercionośną wymianą”.

Zinevich jest również członkiem Jewish Voice for Peace, organizacji, którą ADL opisuje jako “grupę radykalnych aktywistów antyizraelskich, która oręduje za całkowitym bojkotem ekonomicznym, kulturalnym i akademickim państwa Izrael. JVP odrzuca pogląd, że izraelsko-palestyński konflikt jest tragicznym sporem o ziemię, który jest utrwalany przez cykle przemocy, strach i nieufność obu stron, na rzecz przekonania, że motywacja izraelskiej polityki i działań jest głęboko zakorzeniona w żydowskim szowinizmie rasowym i religijnej supremacji”. 

 

Wygląda na to, że Zinevich wziął elementy kampanii JVP “Śmiercionośna wymiana” i zastosował je do Chile. Według Miriam F. Elman z Syracuse University, „Śmiercionośna wymiana” jest antysemicka i fałszywie obwinia Izrael i jego żydowsko-amerykańskich zwolenników o podsycanie dyskryminacyjnych praktyk policji wobec mniejszości w Ameryce oraz o militaryzację podejścia do przestępstw i publicznych protestów. Pisząc w ”Fathom Journal”, Elman mówi:

U swoich podstaw ta kampania kupczy antysemickimi stereotypami o żydowskiej mocy, żeby oskarżyć Izrael i żydowskie organizacje w Ameryce o spiskowanie przeciwko kolorowym Amerykanom. Kampania narzuca podziały rasowe na konflikt na Bliskim Wschodzie przez ustawienie Izraela i jego żydowskich zwolenników w Ameryce jako wrogów, którzy bezpośrednio zagrażają amerykańskim (i palestyńskim) „czarnym i brązowym ciałom”.

Zinevich po prostu zamienił amerykańskie „czarne i brązowe ciała” na chilijską “klasę robotniczą i rdzenne grupy, takie jak Mapuche, [którzy] przez stulecia doświadczają kolonialnego ucisku”.

 

Tak więc, widzimy, że cała hipoteza Zinevicha opiera się na jego własnej, napędzanej ideologicznie bigoterii.


Jakże przykro, że ”Independent”, najprawdopodobniej także napędzany przez antyizraelską agendę, dał Zinevichowi platformę do szerzenia nienawiści.


Guilt By False Association: Israel ’Noted in Particular’

Honest Reporting, 23 października 2019

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

Simon Plosker

 

Izraelski dziennikarz związany z Times of Israel i redaktor naczelny strony HonestReporting.

 

 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
1. Krwiożercze intencje kuba 2019-10-30


Notatki

Znalezionych 1501 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Pułapka białego przywileju i odrzucenie kultu wiktymologii   Hill   2020-03-31
Ukoronowanie efektu motyla   Collins   2020-03-30
Pokątna hodowla staruszków   Koraszewski   2020-03-28
Antyizraelskie NGO wykorzystują COVID-19, żeby szerzyć nienawiść   Wertman   2020-03-27
Antysemicka propaganda Hamasu nauczana w naszych szkołach   Collier   2020-03-26
Demokratyczny wirus i autorytarne metody przeciwdziałania zarazie   Koraszewski   2020-03-24
Dwa rodzaje antysemityzmu stały się częścią prezydenckiej kampanii   Tobin   2020-03-22
Syria ma duże więcej palestyńskich kobiet w więzieniach niż Izrael. I tortutują je na śmierć     2020-03-20
Jesień Oświecenia   Koraszewski   2020-03-19
Breaking the Silence! Dlaczego kłamiecie?   Oz   2020-03-18
Jestem sceptyczny wobec paniki klimatycznej, ale poważnie traktuję obawy w sprawie koronawirusa   Jacoby   2020-03-17
Izrael pomaga Palestyńczykom w powstrzymaniu koronawirusa; Arabowie zdradzają ich   Toameh   2020-03-17
Wyzwania, wyznania i środki zapobiegawcze   Koraszewski   2020-03-14
Kto atakuje palestyńskich chrześcijan?   Tawil   2020-03-13
Brexit jako stymulacja dla brytyjskiej bionauki   Ridley   2020-03-11
Czarna rozpacz egipskiego dysydenta   Koraszewski   2020-03-09
Kto uniemożliwia Palestyńczykom głosowanie?   Toameh   2020-03-09
Co Boris Johnson powinien wiedzieć o innowacjach   Ridley   2020-03-04
UNESCO, Izrael i kultura jako broń   Shindman   2020-03-01
Mieszkańcy greckich wysp chcą odzyskać swoje życie   Bekdil   2020-02-29
Zaraza, bóg i polityka prewencyjna   Koraszewski   2020-02-28
Zapomnij o „pokoju”. Zacznij optymalizować status quo. To przecież już wybrali Izrael i Autonomia Palestyńska     2020-02-26
Olbrzymi błąd MFW w ocenie subsydiów energetycznych   Lomborg   2020-02-22
Co myślą palestyńscy Arabowie?   Roth   2020-02-19
Palestyńskie wybory: Jak Abbas i Europa próbują obwinić Izrael   Toameh   2020-02-18
Thatcher ostrzegała nas, żeby powoli budować europejską integrację. Niestety, nie chcieliśmy słuchać.   Wennström   2020-02-17
From Brussels with love   Koraszewski   2020-02-16
Okrucieństwo wobec zwierząt jest bardziej nagłaśniane niż chrześcijanie z odciętymi głowami   Meotti   2020-02-14
Wielka Brytania, jeśli chce lepiej się rozwijać, musi ponownie odkryć niepowodzenie   Ridley   2020-02-08
”Zbrodnia” Arabów śpiewających dla Arabów w Izraelu   Toameh   2020-02-08
Martin Luther King i Edward Said: Palestyńskich intelektualistów nie interesują prawa człowieka     2020-02-07
Trochę optymizmu na odmianę   Rosenthal   2020-02-06
Z sennika ateisty: anioły   Kruk   2020-02-05
Francja, "pączkująca republika islamska"   Meotti   2020-02-03
„Umowa stulecia”, czy „policzek stulecia”?   Koraszewski   2020-02-01
Plan pokojowy Trumpa wykazuje więcej troski o polepszenie życia Palestyńczyków niż jakikolwiek poprzedni plan „ekspertów”     2020-01-30
Homo sapiens i jego późniejsze nakładki   Koraszewski   2020-01-29
Wielka Brytania powinna poprzeć plan pokojowy Trumpa   Kemp   2020-01-29
Czy jestem antysemitką współczując  Palestyńczykom?   Koraszewski   2020-01-25
Polityczne gry w Hadze   Steinberg   2020-01-21
Polityka wokół Holocaustu jest błędna   Tobin   2020-01-20
Potomkinowskie wsie polityków i historyków   Koraszewski   2020-01-19
Kieruneki Madagaskar   Garczyński-Gąssowski   2020-01-18
Putinowskie wsie   Garczyński-Gąssowski   2020-01-17
Obłuda zachodnich postępowców   Yemini   2020-01-17
Bałkanizacja humanistycznych umysłów   Koraszewski   2020-01-15
Zachodnie feministki zdezerterowały z frontu wspierającego uciemiężone muzułmańskie kobiety   Chesler   2020-01-15
Szukając drogi przez Brexit Unia Europejska może spojrzeć na rok 1783   Ridley   2020-01-14
Osmanowie wrócili   Frantzman   2020-01-13
Co było wspaniałe w latach 2010.   Jackoby   2020-01-11
Dlaczego mówienie o „żydowskim geniuszu” jest kontrowersyjne   Tobin   2020-01-11
Czy trup generała jest dobrym papierkiem lakmusowym?   Koraszewski   2020-01-10
Promowanie błędnego przekonania o ”Palestyńczykach”   Oz   2020-01-09
Szaleństwo tłumów - nowa rewolucja kulturalna   Koraszewski   2020-01-08
Dlaczego prezydent Trump spełnia obietnicę daną w San Remo w 1920 roku   Kontorovich   2020-01-06
Dlaczego atakują Żydów w Nowym Jorku   Rosenthal   2020-01-05
„Niebezpiczna i głupia eskalacja”   Koraszewski   2020-01-04
My, ”krytyczne wobec gender” feministki, płacimy cenę za głośne mówienie. Ale cena milczenia jest wyższa   Emmons   2020-01-03
ONZ i Wielka Brytania traktują prześladowanych chrześcijan jak „wrogów”   Ibrahim   2020-01-02
Groźna prawda o BDS i antysemityzmie na kampusach   Tobin   2020-01-01
Kampania kłamstw ICC   Yemini   2019-12-30
Raport Davida Colliera o Amnesty International oraz jej toksyczności i nienawici   (Varda Epstein)   2019-12-28
Amnesty International – od uprzedzeń do obsesji   Collier   2019-12-26
Absurdalna niechęć UE do ryzyka dławi nowe idee   Ridley   2019-12-26
BBC potrafi znaleźć choinki tylko w Palestynie    Collier   2019-12-25
Despoci imperiów na swoim kilometrze kwadratowym   Taheri   2019-12-25
Opowieść wigilijna i wojna narracji   Koraszewski   2019-12-24
Obłędne tango islamofobii     2019-12-23
Kto będzie decydował?   Novella   2019-12-21
Uwiecznianie kłamstwa o palestyńskich uchodźcach   Yemini   2019-12-20
Turcja: Zabójstwa kobiet stają się epidemią   Bulut   2019-12-19
Plan Iranu udaremnienia zawieszenia broni w Gazie   Toameh   2019-12-19
Dyskusja o antysemityzmie w czarnej społeczności jest bardzo spóźniona     2019-12-18
Zanikająca woda i energetyczna apokalipsa   Koraszewski   2019-12-17
Europa nie ukrywa dłużej swojej wrogości wobec Izraela   Destexhe   2019-12-17
Zwróćcie uwagę, naiwni zachodni dobro-czyńcy   Chesler   2019-12-11
Hopium czyli stan umysłów   Koraszewski   2019-12-09
Spisek przeciwko szczelinowaniu   Ridley   2019-12-07
W studio aktorów uświadomionych: jak szkoliłam przyszłych lekarzy, by pilnowali swoich zaimków   Slatz   2019-12-06
Antysyjonizm na kampusie widziany oczyma syryjskiego uchodźcy    Dandachi   2019-12-06
Pies Pawłowa wiecznie żywy   Koraszewski   2019-12-05
Elizabeth Warren gra kartą ”seksizmu”   Jacoby   2019-12-04
Irańczycy: “Dlaczego świat milczy, kiedy nasz rząd nas morduje?”   Bulut   2019-11-30
Zerwana zasłona zniewolenia   Koraszewski   2019-11-28
Socjalizm stał się antysemityzmem oświeconych   Tobin   2019-11-28
Dokąd zmierzają ludowe powstania na Bliskim Wschodzie?   Fernandez   2019-11-23
Socjalizm? Nie, dziękuję.   Koraszewski   2019-11-20
Hańba Europie     2019-11-19
Izrael nie może pozwolić tym, którzy wzywają do jego zniszczenia, na pozostawanie w kraju   Yemini   2019-11-18
”Guardian” nie kwestionuje kłamstw Omara Shakira z HRW   Levick   2019-11-17
Aktywiści klimatyczni koncentrują się na złych rozwiązaniach   Lomborg   2019-11-16
Spirala islamskiego terroru   Koraszewski   2019-11-14
Żelazna Kopuła przechwytując rakiety zamyka usta uprawnionej krytyce Izraela     2019-11-11
Kiedy spotkania z historią gubią się w cyberprzestrzeni   Collins   2019-11-10
Niezrozumiana Palestyna   Marquardt-Bigman   2019-11-09
Coolidge i FDR mieli rację w sprawie pracowników państwowych i związków zawodowych   Jacoby   2019-11-07
Zakaz mowy nienawiści nie chroni Żydów ani przed jej przyczynami, ani skutkami   Amos   2019-11-07
Rozkład normalny i paranormalny   Koraszewski   2019-11-05
Milczący świadkowie w wojnie przeciwko Żydom   Chesler   2019-11-05
Pochowajcie Baghdadiego, ale nie jego zbrodnie   Collins   2019-11-03

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Sześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczy


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk