Prawda

Czwartek, 24 wrzesnia 2020 - 16:04

« Poprzedni Następny »


Obwiniony przez fałszywe skojarzenie: Izrael ”w szczególności”


Simon Plosker 2019-10-30


Antyizraelscy aktywiści używają każdej okazji, żeby przedstawić Izrael jako winnego przez kojarzenie go z państwami, które zachowują się w kontrowersyjny sposób. Południowoamerykańskie państwo doświadcza obecnie gwałtownych protestów ulicznych, które jak dotąd doprowadziły do śmierci 15 osób.

 

Co to ma wspólnego z Izraelem?


Mnóstwo, zdaniem ”Independenta”.



[Słyszeliście dużo o przemocy w Chile. Prawdopodobnie nie słyszeliście, że ich armia uczy się swoich taktyk w Izraelu.<br /> W ostatnich latach wydaje się, że IDF używa taktyki okaleczania palestyńskich demonstrantów zamiast strzelania, by zabić – i to jest coś, co widzimy w Chile w tym tygodniu]

[Słyszeliście dużo o przemocy w Chile. Prawdopodobnie nie słyszeliście, że ich armia uczy się swoich taktyk w Izraelu.
W ostatnich latach wydaje się, że IDF używa taktyki okaleczania palestyńskich demonstrantów zamiast strzelania, by zabić – i to jest coś, co widzimy w Chile w tym tygodniu]



 Kim jest Benjamin Zinevich?



Najpierw jednak – kim jest Benjamin Zinevich, autor tego artykułu?


Czy jest pracownikiem uniwersyteckim? Ekspertem stosunków między Izraelem a Chile?


Nie.


”Independent” nie dostarcza żadnej informacji o Zinevichu, ale zwykłe przeszukanie Google ujawnia, że jest studentem New York University, gdzie jest czołowym antyizraelskim aktywistą i członkiem organizacji Students for Justice in Palestine (SJP), opisanej przez Anti-Defamation League jako ”sieć propalestyńskich grup studenckich w całych USA, które szerzą antyizraelską propagandę, często zaprawioną podburzającą, a czasami wojowniczą retoryką. Są głównymi organizatorami kampanii Bojkotu, Dywestycji i Sankcji (BDS) na kampusach i specjalizują się konfrontacyjnych taktykach, takich jak zakłócanie proizraelskich imprez organizowanych przez studentów i budowanie atrap ‘muru apartheidu’ oraz rozdawanie fałszywych ‘zawiadomień o eksmisji’, żeby w dramatyczny sposób pokazać to, co uważają za izraelskie prześladowanie Palestyńczyków”. 

 

Zinevich niedawno współsponsorował rezolucję na kampusie New York University, wzywającą do bojkotu programu tego uniwersytetu studiów za granicą w Tel Awiwie.

 

Strona biograficzna Zinevicha w ”Independent” jest pusta. Czy „Independent” nie powinien w imię przejrzystości ujawnić, kim jest autor? 


”Szczególnie należy zauważyć” Izrael


Pisząc w ”Independent”, Zinevich mówi:

Podczas gdy [chilijska] armia zachowuje się wobec cywilów z brutalnością nie widzianą od czasów dyktatury, która zakończyła się na początku lat 1990, ważne jest naświetlenie międzynarodowych powiązań z taką brutalnością. Szczególnie należy zauważyć taktyczne i techniczne militarne poparcie Chile przez Izrael, w przeszłości i obecnie.

Dlaczego to rzekome militarne poparcie miałoby być „zauważone szczególnie”?


The Global Arms Trade: A Handbook
 pisze, że od 2005 roku Chile kupuje broń od USA, Holandii, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Niemiec, Francji i Hiszpanii, jak również od Izraela.

 

Nie ma żadnego zasadnego powodu, dla którego należałoby „szczególnie zauważyć” Izrael poza pełną nienawiści agendą Zinevicha i „Independent”.


Naciągane powiązania


Zinevich pisze:

Dzisiaj siły zbrojne zarówno Chile, jak Izraela nie czynią żadnych prób, by ukryć swój sojusz, przytaczając na stronie internetowej chilijskiej ambasady w Izraelu cele “wzmocnienia związków z…Izraelem dla umożliwienia wymiany wiedzy, szkolenia i doświadczeń”. Podczas wizyty izraelskiego generała Jaakowa Baraka w Chile w 2018 roku, Chile i Izrael podpisały porozumienie, które mówiło o zachęcaniu do dalszej „kooperacji w militarnej edukacji, szkoleniu i doktrynie”.

W rzeczywistości nie ma powodu, żeby ukrywać sojusz między krajami, które mają ze sobą stosunki dyplomatyczne, szczególnie między dwiema demokracjami. Język użyty na stronie chilijskiej ambasady w Izraelu jest taki, jakiego można się spodziewać na stronie każdej ambasady, promującej pozytywne związki.


Zinevich zignorował inne przykłady pozytywnej kooperacji Izraela i Chile, takie jak na przykład, pracowników Magen David Adom, sieci izraelskiego pogotowia i banków krwi, którzy pomagają władzom miejskim w Providencia w chilijskiej stolicy Santiago w szkoleniu miejskiego personelu bezpieczeństwa w udzielaniu pierwszej pomocy w nagłych wypadkach medycznych.  

 

Następnie docieramy do naciąganego powiązania, które Zinevich próbuje promować:

W ostatnich latach wydaje się, że Izraelskie Siły Obronne (IDF) używają taktyki okaleczania palestyńskich demonstrantów zamiast strzelania, by zabić. Od ponad roku palestyńscy cywile maszerują ku murowi w Gazie w proteście przeciwko izraelskiej okupacji i [żołnierze] IDF strzelili niemal 60 procentom spośród tych 10 511 cywilów w dolne kończyny, z ponad 90 procentami ofiar spowodowanych ostrą amunicją.

 

W zeszłym tygodniu te izraelskie taktyki były używane wobec chilijskich cywilów przy wielu okazjach. Jedna z kobiet otrzymała postrzał w udo i według doniesień była w krytycznym stanie z powodu krwotoku. W innym wypadku 23-letni mężczyzna otrzymał postrzał w nogę zanim wojskowy pojazd zmiażdżył go na śmierć.

 

Te podobne taktyki nie są przypadkowe i są międzynarodową częścią tego, co aktywiści grup takich jak Jewish Voice for Peace nazwali “śmiercionośną wymianą”.

Zinevich jest również członkiem Jewish Voice for Peace, organizacji, którą ADL opisuje jako “grupę radykalnych aktywistów antyizraelskich, która oręduje za całkowitym bojkotem ekonomicznym, kulturalnym i akademickim państwa Izrael. JVP odrzuca pogląd, że izraelsko-palestyński konflikt jest tragicznym sporem o ziemię, który jest utrwalany przez cykle przemocy, strach i nieufność obu stron, na rzecz przekonania, że motywacja izraelskiej polityki i działań jest głęboko zakorzeniona w żydowskim szowinizmie rasowym i religijnej supremacji”. 

 

Wygląda na to, że Zinevich wziął elementy kampanii JVP “Śmiercionośna wymiana” i zastosował je do Chile. Według Miriam F. Elman z Syracuse University, „Śmiercionośna wymiana” jest antysemicka i fałszywie obwinia Izrael i jego żydowsko-amerykańskich zwolenników o podsycanie dyskryminacyjnych praktyk policji wobec mniejszości w Ameryce oraz o militaryzację podejścia do przestępstw i publicznych protestów. Pisząc w ”Fathom Journal”, Elman mówi:

U swoich podstaw ta kampania kupczy antysemickimi stereotypami o żydowskiej mocy, żeby oskarżyć Izrael i żydowskie organizacje w Ameryce o spiskowanie przeciwko kolorowym Amerykanom. Kampania narzuca podziały rasowe na konflikt na Bliskim Wschodzie przez ustawienie Izraela i jego żydowskich zwolenników w Ameryce jako wrogów, którzy bezpośrednio zagrażają amerykańskim (i palestyńskim) „czarnym i brązowym ciałom”.

Zinevich po prostu zamienił amerykańskie „czarne i brązowe ciała” na chilijską “klasę robotniczą i rdzenne grupy, takie jak Mapuche, [którzy] przez stulecia doświadczają kolonialnego ucisku”.

 

Tak więc, widzimy, że cała hipoteza Zinevicha opiera się na jego własnej, napędzanej ideologicznie bigoterii.


Jakże przykro, że ”Independent”, najprawdopodobniej także napędzany przez antyizraelską agendę, dał Zinevichowi platformę do szerzenia nienawiści.


Guilt By False Association: Israel ’Noted in Particular’

Honest Reporting, 23 października 2019

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

Simon Plosker

 

Izraelski dziennikarz związany z Times of Israel i redaktor naczelny strony HonestReporting.

 

 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj




Komentarze
1. Krwiożercze intencje kuba 2019-10-30


Notatki

Znalezionych 1625 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Arabowie przyznają się do błędu   Koraszewski   2020-09-24
Więcej niż stracona okazja dla Palestyńczyków   Tobin   2020-09-23
Symbole (i symbolizm) ujawniają gorzką bliskowschodnią prawdę   Flatow   2020-09-22
Wojna Czerwono-Zielonego sojuszu przeciwko Izraelowi trwa   Glick   2020-09-21
Dlaczego John Kerry i inni nie mieli racji w sprawie pokoju i Izraela - analiza   Frantzman   2020-09-20
Obnażenie palestyńskich kłamstw    Blum   2020-09-19
Niewolnice w Al-Dżazira   Fernandez   2020-09-19
Arabowie: Izrael nie jest naszym wrogiem   Toameh   2020-09-18
Prośba o pokorę od Benjamina Franklina   Jacoby   2020-09-17
Ostry zakręt historii   Koraszewski   2020-09-16
Niewolnictwo: czy jest monopol na cierpienie?   Taheri   2020-09-15
Kulturowe wojny w szkołach w Kalifornii   Julius   2020-09-15
Przegląd wiadomości w drodze na zakupy   Koraszewski   2020-09-13
Pożegnanie lata, czyli prywatne drzewo życia   Ferus   2020-09-13
ZEA: Nie jesteśmy zdrajcami, palestyńscy przywódcy są skorumpowani   Toameh   2020-09-11
Nawet antysemickie media w Iraku mówią z zainteresowaniem o normalizacji     2020-09-10
Normalizacja może stworzyć prawdziwy „Nowy Bliski Wschód”   Rosenthal   2020-09-09
Milczenie ONZ i UE wobec “szokującego łamania praw człowieka” przez Iran   Rafizadeh   2020-09-08
Kiedy Palestyńczyk wreszcie się obudzi?!   Al-Dahiri   2020-09-08
Lot nad Arabią Saudyjską   Jacoby   2020-09-07
Kogo Żydzi powinni bać się najbardziej podczas „powstania”?   Tobin   2020-09-06
Wielki krok naprzód dla światowego pokoju – i ci, którzy wolą go ignorować   Kemp   2020-09-05
Harvard zaprasza głównego palestyńskiego negacjonistę    Lipman   2020-09-04
Obietnica i zagrożenia porozumienia pokojowego z Dżuba    Fernandez   2020-09-04
Arabski antysemityzm za europejskie pieniądze   Koraszewski   2020-09-03
Zgraja „proizraelskiej surowej miłości” a umowa z ZEA   Frantzman   2020-09-02
Dlaczego niektórzy Palestyńczycy popierają porozumienie Izrael-ZEA?   Toameh   2020-09-01
Krótka historia europejskich obserwatorów w Gazie   Steinberg   2020-08-31
ONZ doprowadza mnie do szału   Collins   2020-08-30
Świat na śliskiej drodze   Taheri   2020-08-29
Co finansuje Europa?   Henig-Cohen   2020-08-29
Appeasement: Europejska choroba   Kemp   2020-08-27
Entliczek, pentliczek, czerwony stoliczek   Koraszewski   2020-08-27
Erdoğan potrzebuje nowych wrogów   Bekdil   2020-08-26
A co z 17 milionami niewolników w świecie islamskim?   Meotti   2020-08-22
Mulowie i Hezbollah – specjaliści w szmuglu narkotyków   Rafizadeh   2020-08-21
"Guardian" doszlusował do Iranu i Turcji w sprzeciwie wobec umowy pokojowej Izraela i ZEA   Levick   2020-08-19
Kiedy pamięć staje się więzieniem narodów   Taheri   2020-08-18
Czyje życie liczy się?   Maistrovoy   2020-08-17
Iran: najnowsza kolonia Chin?   Rafizadeh   2020-08-15
Jak zostałam anulowana   Chesler   2020-08-13
Gorsza strona naszej natury   Koraszewski   2020-08-12
Amerykanie nie ufają medium   Jacoby   2020-08-10
Urok domowej wirusologii   Koraszewski   2020-08-09
Dramat w Bejrucie ukazuje poziom zagrożenia Izraela   Frantzman   2020-08-08
Turcja na ścieżce wojennej   Bulut   2020-08-07
Między Zachodnią Papuą a Zachodnim Brzegiem   Collins   2020-08-06
Intersekcjonalność, czyli kto, co i z kim?   Amos   2020-08-05
Strach przed słowem zastępuje wolność słowa   Jacoby   2020-08-04
Izrael był Strefą Zero dla nowej “przebudzonej” religii   Friedman   2020-08-03
Brytyjski wykładowca wyrzucony z pracy za wyrażenie podziwu dla Żydów   Fitzgerald   2020-08-01
List, który były niewolnik, Frederick Douglass napisał do swojego pana w 10. rocznicę ucieczki   Douglas   2020-08-01
Dlaczego podpisałam list w „Harper’s Magazine”   Hakakian   2020-07-30
Zimna wojna europejskich NGO, by “minimalizować proizraelskie głosy”   Steinberg   2020-07-29
Kiedy napięcia rasowe wrą, czy o taranowaniu samochodami w Izraelu informuje się inaczej?   Ben-Zvi   2020-07-25
“Przebudzona” Ameryka jest rosyjską powieściąMetafizyczna przepaść między XIX-wieczną Rosją a XXI-wieczną Ameryką zmniejsza się   Savodnik   2020-07-24
Europa: ofiary gwałtu oskarżone o rasizm   Ibrahim   2020-07-22
Czymże jest nazwa? Pochodzenie Judei, Filistii, Palestyny i Izraela   Judd   2020-07-20
Francja opowiada się za popierającymi terror politycznymi żądaniami AP, włącznie z żądaniem uwolnienia masowych morderców   Hirsch   2020-07-19
UE mówi, że odrzuca jednostronne kroki na Obszarze C – finansując jednostronne kroki na Obszarze C     2020-07-18
Wojna kulturowa lewicy niszczy zwyczajnych ludzi wraz z potężnymi   Tobin   2020-07-18
ONZ adoptowała palestyńskie kłamstwa, mity i morderczy terror wobec Izraela    Hirsch   2020-07-17
Igraszki z hasłem „nie zabijaj”   Koraszewski   2020-07-14
Jazydzi: historia prześladowań   Bulut   2020-07-13
Andrew Sullivan o nowomowie   Coyne   2020-07-12
Kontrrewolucjoniści wszystkich krajów łączmy się   Koraszewski   2020-07-09
Mohammad Massad: Gorący apel o rozsądek  byłego terrorysty   Oz   2020-07-05
Chińskie urojenie Nasrallaha i innych   Fernandez   2020-07-04
Zatruty koktajl skarg i zażaleń   Taheri   2020-07-04
Kiedy trzeba powiedzieć: przepraszam, myliłem się   Koraszewski   2020-07-03
Współczesne niewolnictwo i “przebudzona” hipokryzja   Bergman   2020-06-30
Erdoğan życzy: „Wielu dalszych szczęśliwych zdobyczy"   Bekdil   2020-06-29
Czarne Życie Się Liczy, a co z palestyńskim życiem?   Blum   2020-06-28
Postępujący nihilizm i zgnilizna postmodernizmu na Zachodzie   Hill   2020-06-26
Sowiecka mentalność Amerykanów. Zbiorowa demonizacja przenika naszą kulturę   Tabarovsky   2020-06-23
Normalizacja i prezenty z warunkami   Collins   2020-06-23
Niszczycielska siła rewolucyjnego romantyzmu   Koraszewski   2020-06-22
Karykatura sprawiedliwości w Międzynarodowym Trybunale Karnym?Prokuratorka Bensouda powinna zostać zdyskwalifikowana.   Calvo   2020-06-22
Zamach na dziedzictwo Martina Luther Kinga   Blum   2020-06-21
Jordania zaprzecza, że anektowała Zachodni Brzeg     2020-06-20
Mocarstwa igrają z ogniem w Libii   Taheri   2020-06-19
Gaza, jakiej nie chcą, byście zobaczyli   Tawil   2020-06-16
Hipokryci z UE anektują terytoria i ostro potępiają izraelską aneksję   Flatow   2020-06-14
Żaden artykuł nie zrekompensuje jego uprzedzonego i antyizraelskiego tytułu   Amos   2020-06-13
Przegląd porannych narracji   Koraszewski   2020-06-10
Rosną naciski, by zatrzymać fundusze UE do związanych z terrorem palestyńskich NGO     2020-06-07
Dzień nadziei i odwagi   Jacoby   2020-06-04
Nieprzyzwoici policjanci, nieprzyzwoici buntownicy   Jacoby   2020-06-03
Sztuczne oburzenie o ”aneksję”   Rosenthal   2020-06-01
Wahający się biurokraci powstrzymują następną falę innowacji   Ridley   2020-05-29
Porwanie zachodniej wolności   Nirenstein   2020-05-25
Stan wojenny w cyberprzestrzeni   Koraszewski   2020-05-22
Międzynarodowy sąd kapturowy ma zbadać zbrodnie wojenne Izraela   Franklin   2020-05-21
Apartheid i koronawirus na Bliskim Wschodzie   Toameh   2020-05-19
Jedni osuszali moczary, inni propagują nienawiść   Koraszewski   2020-05-16
Dlaczego Międzynarodowy Czerwony Krzyż gloryfikuje matkę rodu terrorystycznej rodziny?     2020-05-13
Wielu umrze z głodu, a nie z powodu wirusa     2020-05-08
Szepty i krzyki w arabskojęzycznych mediach   Koraszewski   2020-05-08
Rada Praw Człowieka Narodów Zjednoczonych wychwala Iran   MacEoin   2020-05-07
„Przebudzona” feministka woli, by ludzie umierali, niż żeby biali mężczyźni z Oksfordu pierwsi stworzyli szczepionkę na koronawirusa   Coyne   2020-05-01

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Wzmacnianie układu odpornościowego



Wykluczenie Tajwanu z WHO



Drzazgę źle się czyta



Sześć lat



Pochodzenie



Papież Franciszek



Schadenfreude



Pseudonaukowa histeria...


Panstwo etc



Biły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,



Radykalne poglądy polityczne


Einstein



Socjologia



Allah stworzyl



Uprzednie doświadczenie



Żydowski exodus



PRL Chrystusem narodów



Odrastające głowy hydry nazizmu



Homeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDF



Prawo powrotu



Mózg i kodowanie predyktywne



Nocna rozmowa



WSzyscy wiedza



Nieustający marsz



Oświecenie Pinker



Alternatywna medycyna zabija



Kobiety ofiarami



Prometeusz



modyfikowana pszenica


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk