Prawda

Sobota, 4 lipca 2020 - 16:31

« Poprzedni Następny »


Obwiniony przez fałszywe skojarzenie: Izrael ”w szczególności”


Simon Plosker 2019-10-30


Antyizraelscy aktywiści używają każdej okazji, żeby przedstawić Izrael jako winnego przez kojarzenie go z państwami, które zachowują się w kontrowersyjny sposób. Południowoamerykańskie państwo doświadcza obecnie gwałtownych protestów ulicznych, które jak dotąd doprowadziły do śmierci 15 osób.

 

Co to ma wspólnego z Izraelem?


Mnóstwo, zdaniem ”Independenta”.[Słyszeliście dużo o przemocy w Chile. Prawdopodobnie nie słyszeliście, że ich armia uczy się swoich taktyk w Izraelu.<br /> W ostatnich latach wydaje się, że IDF używa taktyki okaleczania palestyńskich demonstrantów zamiast strzelania, by zabić – i to jest coś, co widzimy w Chile w tym tygodniu]

[Słyszeliście dużo o przemocy w Chile. Prawdopodobnie nie słyszeliście, że ich armia uczy się swoich taktyk w Izraelu.
W ostatnich latach wydaje się, że IDF używa taktyki okaleczania palestyńskich demonstrantów zamiast strzelania, by zabić – i to jest coś, co widzimy w Chile w tym tygodniu] Kim jest Benjamin Zinevich?Najpierw jednak – kim jest Benjamin Zinevich, autor tego artykułu?


Czy jest pracownikiem uniwersyteckim? Ekspertem stosunków między Izraelem a Chile?


Nie.


”Independent” nie dostarcza żadnej informacji o Zinevichu, ale zwykłe przeszukanie Google ujawnia, że jest studentem New York University, gdzie jest czołowym antyizraelskim aktywistą i członkiem organizacji Students for Justice in Palestine (SJP), opisanej przez Anti-Defamation League jako ”sieć propalestyńskich grup studenckich w całych USA, które szerzą antyizraelską propagandę, często zaprawioną podburzającą, a czasami wojowniczą retoryką. Są głównymi organizatorami kampanii Bojkotu, Dywestycji i Sankcji (BDS) na kampusach i specjalizują się konfrontacyjnych taktykach, takich jak zakłócanie proizraelskich imprez organizowanych przez studentów i budowanie atrap ‘muru apartheidu’ oraz rozdawanie fałszywych ‘zawiadomień o eksmisji’, żeby w dramatyczny sposób pokazać to, co uważają za izraelskie prześladowanie Palestyńczyków”. 

 

Zinevich niedawno współsponsorował rezolucję na kampusie New York University, wzywającą do bojkotu programu tego uniwersytetu studiów za granicą w Tel Awiwie.

 

Strona biograficzna Zinevicha w ”Independent” jest pusta. Czy „Independent” nie powinien w imię przejrzystości ujawnić, kim jest autor? 


”Szczególnie należy zauważyć” Izrael


Pisząc w ”Independent”, Zinevich mówi:

Podczas gdy [chilijska] armia zachowuje się wobec cywilów z brutalnością nie widzianą od czasów dyktatury, która zakończyła się na początku lat 1990, ważne jest naświetlenie międzynarodowych powiązań z taką brutalnością. Szczególnie należy zauważyć taktyczne i techniczne militarne poparcie Chile przez Izrael, w przeszłości i obecnie.

Dlaczego to rzekome militarne poparcie miałoby być „zauważone szczególnie”?


The Global Arms Trade: A Handbook
 pisze, że od 2005 roku Chile kupuje broń od USA, Holandii, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Niemiec, Francji i Hiszpanii, jak również od Izraela.

 

Nie ma żadnego zasadnego powodu, dla którego należałoby „szczególnie zauważyć” Izrael poza pełną nienawiści agendą Zinevicha i „Independent”.


Naciągane powiązania


Zinevich pisze:

Dzisiaj siły zbrojne zarówno Chile, jak Izraela nie czynią żadnych prób, by ukryć swój sojusz, przytaczając na stronie internetowej chilijskiej ambasady w Izraelu cele “wzmocnienia związków z…Izraelem dla umożliwienia wymiany wiedzy, szkolenia i doświadczeń”. Podczas wizyty izraelskiego generała Jaakowa Baraka w Chile w 2018 roku, Chile i Izrael podpisały porozumienie, które mówiło o zachęcaniu do dalszej „kooperacji w militarnej edukacji, szkoleniu i doktrynie”.

W rzeczywistości nie ma powodu, żeby ukrywać sojusz między krajami, które mają ze sobą stosunki dyplomatyczne, szczególnie między dwiema demokracjami. Język użyty na stronie chilijskiej ambasady w Izraelu jest taki, jakiego można się spodziewać na stronie każdej ambasady, promującej pozytywne związki.


Zinevich zignorował inne przykłady pozytywnej kooperacji Izraela i Chile, takie jak na przykład, pracowników Magen David Adom, sieci izraelskiego pogotowia i banków krwi, którzy pomagają władzom miejskim w Providencia w chilijskiej stolicy Santiago w szkoleniu miejskiego personelu bezpieczeństwa w udzielaniu pierwszej pomocy w nagłych wypadkach medycznych.  

 

Następnie docieramy do naciąganego powiązania, które Zinevich próbuje promować:

W ostatnich latach wydaje się, że Izraelskie Siły Obronne (IDF) używają taktyki okaleczania palestyńskich demonstrantów zamiast strzelania, by zabić. Od ponad roku palestyńscy cywile maszerują ku murowi w Gazie w proteście przeciwko izraelskiej okupacji i [żołnierze] IDF strzelili niemal 60 procentom spośród tych 10 511 cywilów w dolne kończyny, z ponad 90 procentami ofiar spowodowanych ostrą amunicją.

 

W zeszłym tygodniu te izraelskie taktyki były używane wobec chilijskich cywilów przy wielu okazjach. Jedna z kobiet otrzymała postrzał w udo i według doniesień była w krytycznym stanie z powodu krwotoku. W innym wypadku 23-letni mężczyzna otrzymał postrzał w nogę zanim wojskowy pojazd zmiażdżył go na śmierć.

 

Te podobne taktyki nie są przypadkowe i są międzynarodową częścią tego, co aktywiści grup takich jak Jewish Voice for Peace nazwali “śmiercionośną wymianą”.

Zinevich jest również członkiem Jewish Voice for Peace, organizacji, którą ADL opisuje jako “grupę radykalnych aktywistów antyizraelskich, która oręduje za całkowitym bojkotem ekonomicznym, kulturalnym i akademickim państwa Izrael. JVP odrzuca pogląd, że izraelsko-palestyński konflikt jest tragicznym sporem o ziemię, który jest utrwalany przez cykle przemocy, strach i nieufność obu stron, na rzecz przekonania, że motywacja izraelskiej polityki i działań jest głęboko zakorzeniona w żydowskim szowinizmie rasowym i religijnej supremacji”. 

 

Wygląda na to, że Zinevich wziął elementy kampanii JVP “Śmiercionośna wymiana” i zastosował je do Chile. Według Miriam F. Elman z Syracuse University, „Śmiercionośna wymiana” jest antysemicka i fałszywie obwinia Izrael i jego żydowsko-amerykańskich zwolenników o podsycanie dyskryminacyjnych praktyk policji wobec mniejszości w Ameryce oraz o militaryzację podejścia do przestępstw i publicznych protestów. Pisząc w ”Fathom Journal”, Elman mówi:

U swoich podstaw ta kampania kupczy antysemickimi stereotypami o żydowskiej mocy, żeby oskarżyć Izrael i żydowskie organizacje w Ameryce o spiskowanie przeciwko kolorowym Amerykanom. Kampania narzuca podziały rasowe na konflikt na Bliskim Wschodzie przez ustawienie Izraela i jego żydowskich zwolenników w Ameryce jako wrogów, którzy bezpośrednio zagrażają amerykańskim (i palestyńskim) „czarnym i brązowym ciałom”.

Zinevich po prostu zamienił amerykańskie „czarne i brązowe ciała” na chilijską “klasę robotniczą i rdzenne grupy, takie jak Mapuche, [którzy] przez stulecia doświadczają kolonialnego ucisku”.

 

Tak więc, widzimy, że cała hipoteza Zinevicha opiera się na jego własnej, napędzanej ideologicznie bigoterii.


Jakże przykro, że ”Independent”, najprawdopodobniej także napędzany przez antyizraelską agendę, dał Zinevichowi platformę do szerzenia nienawiści.


Guilt By False Association: Israel ’Noted in Particular’

Honest Reporting, 23 października 2019

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

Simon Plosker

 

Izraelski dziennikarz związany z Times of Israel i redaktor naczelny strony HonestReporting.

 

 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
1. Krwiożercze intencje kuba 2019-10-30


Notatki

Znalezionych 1558 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Chińskie urojenie Nasrallaha i innych   Fernandez   2020-07-04
Zatruty koktajl skarg i zażaleń   Taheri   2020-07-04
Kiedy trzeba powiedzieć: przepraszam, myliłem się   Koraszewski   2020-07-03
Współczesne niewolnictwo i “przebudzona” hipokryzja   Bergman   2020-06-30
Erdoğan życzy: „Wielu dalszych szczęśliwych zdobyczy"   Bekdil   2020-06-29
Czarne Życie Się Liczy, a co z palestyńskim życiem?   Blum   2020-06-28
Postępujący nihilizm i zgnilizna postmodernizmu na Zachodzie   Hill   2020-06-26
Sowiecka mentalność Amerykanów. Zbiorowa demonizacja przenika naszą kulturę   Tabarovsky   2020-06-23
Normalizacja i prezenty z warunkami   Collins   2020-06-23
Niszczycielska siła rewolucyjnego romantyzmu   Koraszewski   2020-06-22
Karykatura sprawiedliwości w Międzynarodowym Trybunale Karnym?Prokuratorka Bensouda powinna zostać zdyskwalifikowana.   Calvo   2020-06-22
Zamach na dziedzictwo Martina Luther Kinga   Blum   2020-06-21
Jordania zaprzecza, że anektowała Zachodni Brzeg     2020-06-20
Mocarstwa igrają z ogniem w Libii   Taheri   2020-06-19
Gaza, jakiej nie chcą, byście zobaczyli   Tawil   2020-06-16
Hipokryci z UE anektują terytoria i ostro potępiają izraelską aneksję   Flatow   2020-06-14
Żaden artykuł nie zrekompensuje jego uprzedzonego i antyizraelskiego tytułu   Amos   2020-06-13
Przegląd porannych narracji   Koraszewski   2020-06-10
Rosną naciski, by zatrzymać fundusze UE do związanych z terrorem palestyńskich NGO     2020-06-07
Dzień nadziei i odwagi   Jacoby   2020-06-04
Nieprzyzwoici policjanci, nieprzyzwoici buntownicy   Jacoby   2020-06-03
Sztuczne oburzenie o ”aneksję”   Rosenthal   2020-06-01
Wahający się biurokraci powstrzymują następną falę innowacji   Ridley   2020-05-29
Porwanie zachodniej wolności   Nirenstein   2020-05-25
Stan wojenny w cyberprzestrzeni   Koraszewski   2020-05-22
Międzynarodowy sąd kapturowy ma zbadać zbrodnie wojenne Izraela   Franklin   2020-05-21
Apartheid i koronawirus na Bliskim Wschodzie   Toameh   2020-05-19
Jedni osuszali moczary, inni propagują nienawiść   Koraszewski   2020-05-16
Dlaczego Międzynarodowy Czerwony Krzyż gloryfikuje matkę rodu terrorystycznej rodziny?     2020-05-13
Wielu umrze z głodu, a nie z powodu wirusa     2020-05-08
Szepty i krzyki w arabskojęzycznych mediach   Koraszewski   2020-05-08
Rada Praw Człowieka Narodów Zjednoczonych wychwala Iran   MacEoin   2020-05-07
„Przebudzona” feministka woli, by ludzie umierali, niż żeby biali mężczyźni z Oksfordu pierwsi stworzyli szczepionkę na koronawirusa   Coyne   2020-05-01
Popiół czy diament   Lewin   2020-04-30
Żydowskie zniewolenie pod rządami islamu wypełza na światło dzienne   Pandavar   2020-04-29
Jak nie świętować Dnia Ziemi   Tobin   2020-04-29
Koronawirus: belgijska masakra   Godefridi   2020-04-28
Nędza filozofii arystokratów ducha   Koraszewski   2020-04-27
Izrael od tygodni wydaje pozwolenia na towary „podwójnego zastosowania” dla Gazy – i nikt o tym nie informuje     2020-04-27
Jak zaraźliwe są teorie spiskowe?   Koraszewski   2020-04-22
Moralny dylemat opróżniania więzień podczas pandemii   Tobin   2020-04-22
Koronawirus: dyrektor WHO ma długą historię tuszowania faktów    Kern   2020-04-21
Lekcje z pandemii   Rosenthal   2020-04-21
Mieszane uczucia o WHO   Novella   2020-04-20
Ludzie nienawidzący Izraela, którzy udają, że obchodzi ich Gaza, wyrządzają krzywdę dziesiątkom milionów Arabów     2020-04-20
Jak media i palestyńscy Arabowie zmienili się przez ostatnie 50 lat?   Amos   2020-04-18
Jemen, Libia, Syria: kraje, gdzie koronawirus może się  szerzyć się niedostrzegany   Frantzman   2020-04-17
Pracownica @Amnesty International, która naciskała Hamas, by aresztował Gazańczyków za wideokonferencję z Izraelczykami     2020-04-14
Równania z bezlikiem niewiadomych   Koraszewski   2020-04-13
Epidem-ideologia: jak polityczny dogmat wpływa na reakcje na COVID-19   Tsalic   2020-04-13
Artykuł o Gazie w farmaceutycznym piśmie jest niezgodny z medyczną etyką zawodową   Plosker   2020-04-11
WHO musi odpowiedzieć na poważne pytania zanim można jej będzie powierzyć prowadzenie dochodzenia w sprawie COVID-19   Ridley   2020-04-10
Koronawirus: UE wspiera Palestyńczyków 71 milionami euro   Toameh   2020-04-10
Amerykanin, Chińczyk, Rosjanin, Turek i Polak mówią o świecie po pandemii   Koraszewski   2020-04-09
Wykluczenie Tajwanu z WHO jest politycznym i medialnym skandalem   Jacoby   2020-04-08
Członkowie Kongresu wprowadzeni w błąd i skłonieni do podpisania rasistowskiego listu przeciwko Izraelowi   Flatow   2020-04-08
Chronienie się przed koronawirusem a izraelska godzina policyjna   Fitzgerald   2020-04-04
Pułapka białego przywileju i odrzucenie kultu wiktymologii   Hill   2020-03-31
Ukoronowanie efektu motyla   Collins   2020-03-30
Pokątna hodowla staruszków   Koraszewski   2020-03-28
Antyizraelskie NGO wykorzystują COVID-19, żeby szerzyć nienawiść   Wertman   2020-03-27
Antysemicka propaganda Hamasu nauczana w naszych szkołach   Collier   2020-03-26
Demokratyczny wirus i autorytarne metody przeciwdziałania zarazie   Koraszewski   2020-03-24
Dwa rodzaje antysemityzmu stały się częścią prezydenckiej kampanii   Tobin   2020-03-22
Syria ma duże więcej palestyńskich kobiet w więzieniach niż Izrael. I tortutują je na śmierć     2020-03-20
Jesień Oświecenia   Koraszewski   2020-03-19
Breaking the Silence! Dlaczego kłamiecie?   Oz   2020-03-18
Jestem sceptyczny wobec paniki klimatycznej, ale poważnie traktuję obawy w sprawie koronawirusa   Jacoby   2020-03-17
Izrael pomaga Palestyńczykom w powstrzymaniu koronawirusa; Arabowie zdradzają ich   Toameh   2020-03-17
Wyzwania, wyznania i środki zapobiegawcze   Koraszewski   2020-03-14
Kto atakuje palestyńskich chrześcijan?   Tawil   2020-03-13
Brexit jako stymulacja dla brytyjskiej bionauki   Ridley   2020-03-11
Czarna rozpacz egipskiego dysydenta   Koraszewski   2020-03-09
Kto uniemożliwia Palestyńczykom głosowanie?   Toameh   2020-03-09
Co Boris Johnson powinien wiedzieć o innowacjach   Ridley   2020-03-04
UNESCO, Izrael i kultura jako broń   Shindman   2020-03-01
Mieszkańcy greckich wysp chcą odzyskać swoje życie   Bekdil   2020-02-29
Zaraza, bóg i polityka prewencyjna   Koraszewski   2020-02-28
Zapomnij o „pokoju”. Zacznij optymalizować status quo. To przecież już wybrali Izrael i Autonomia Palestyńska     2020-02-26
Olbrzymi błąd MFW w ocenie subsydiów energetycznych   Lomborg   2020-02-22
Co myślą palestyńscy Arabowie?   Roth   2020-02-19
Palestyńskie wybory: Jak Abbas i Europa próbują obwinić Izrael   Toameh   2020-02-18
Thatcher ostrzegała nas, żeby powoli budować europejską integrację. Niestety, nie chcieliśmy słuchać.   Wennström   2020-02-17
From Brussels with love   Koraszewski   2020-02-16
Okrucieństwo wobec zwierząt jest bardziej nagłaśniane niż chrześcijanie z odciętymi głowami   Meotti   2020-02-14
Wielka Brytania, jeśli chce lepiej się rozwijać, musi ponownie odkryć niepowodzenie   Ridley   2020-02-08
”Zbrodnia” Arabów śpiewających dla Arabów w Izraelu   Toameh   2020-02-08
Martin Luther King i Edward Said: Palestyńskich intelektualistów nie interesują prawa człowieka     2020-02-07
Trochę optymizmu na odmianę   Rosenthal   2020-02-06
Z sennika ateisty: anioły   Kruk   2020-02-05
Francja, "pączkująca republika islamska"   Meotti   2020-02-03
„Umowa stulecia”, czy „policzek stulecia”?   Koraszewski   2020-02-01
Plan pokojowy Trumpa wykazuje więcej troski o polepszenie życia Palestyńczyków niż jakikolwiek poprzedni plan „ekspertów”     2020-01-30
Homo sapiens i jego późniejsze nakładki   Koraszewski   2020-01-29
Wielka Brytania powinna poprzeć plan pokojowy Trumpa   Kemp   2020-01-29
Czy jestem antysemitką współczując  Palestyńczykom?   Koraszewski   2020-01-25
Polityczne gry w Hadze   Steinberg   2020-01-21
Polityka wokół Holocaustu jest błędna   Tobin   2020-01-20
Potomkinowskie wsie polityków i historyków   Koraszewski   2020-01-19
Kieruneki Madagaskar   Garczyński-Gąssowski   2020-01-18

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Wzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenica


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk