Prawda

Sobota, 2 marca 2024 - 17:33

« Poprzedni Następny »


MEMRI

O mordowaniu zwalczających polio


2014-02-13


W Pakistanie obserwujemy wzrost ataków na personel podający dzieciom szczepionki przeciwko polio. Prasa muzułmańska pisze o rozpowszechnianych przez duchownych pogłoskach, że szczepionka „jest spiskiem CIA, żeby wysterylizować dzieci muzułmańskie”; W artykule w popularnym magazynie dla kobiet czytamy m. in.: „Żydzi, którzy marzą o rządzeniu światem, wynaleźli… szczepionki, lekarstwa i zastrzyki… żeby osłabić muzułmanów”

21 stycznia 2014 r. zastrzelono na ulicach Karaczi troje członków zespołu podającego szczepionki przeciwko polio, w tym dwie kobiety, inny pracownik takiego zespołu szczepień przeciw polio został zabity w okręgu Mansehra prowincji Chyber Pachtunchwa.


Według informacji z 22 stycznia z mediów pakistańskich: „Po tych atakach pracownicy służby zdrowia zatrzymali akcje szczepień przeciwko polio w całym Pakistanie, gdzie wysiłki zwalczenia tej choroby napotykają na przeszkody ze strony lokalnych bojówkarzy talibskich i twardogłowych duchownych, którzy ogłaszają, że jest to spisek zachodni, aby uczynić dzieci  bezpłodnymi, a także jest sprzeczny z nakazami islamu".


W ostatnich latach ataki na zespoły szczepiące przeciwko polio narastały w całym Pakistanie. Podczas gdy sąsiednie Indie powstrzymały polio w 2011 r. i w lutym 2014 r. mają otrzymać certyfikat Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) kraju wolnego od polio, Pakistan stał się źródłem niepokoju z powodu rosnącej liczby przypadków polio i wiele krajów rozważa obowiązek szczepienia na polio dla podróżujących do Pakistanu.


Na całym świecie notuje się postęp w zwalczaniu polio, ale nie w Pakistanie. W kwietniu 2013 r. według oceny WHO Pakistan znajdował się wśród trzech krajów – razem z Afganistanem i Nigerią – które pozostawały polio-endemiczne, podczas gdy w 1988 r. było tych krajów 125.Teorie spiskowe przeciwko szczepieniu na polio nabrały impetu po tym, jak ujawniono, że amerykańska CIA użyła kampanii szczepienia przeciwko polio prowadzonej przez dra Szakila Afridiego, by zebrać informacje prowadzące do operacji wojskowej w 2011 r. w Abbottabadzie, w której zabito przywódcę Al-Kaidy Osamę bin Ladena. Jednak komentator pakistański Raza Rumi pisał na Twitterze: „Spójrzmy prawdzie w oczy. Jeszcze zanim odkryto gafy Szakila Afridiego i CIA ze szczepieniami, duchowni w Pakistanie sprzeciwiali się szczepieniom przeciw polio".


Poniżej podajemy fragmenty z doniesień z mediów pakistańskich wyjaśniających, jak kampania przeciwko szczepieniom została wzmocniona przez duchownych islamskich w społeczeństwie pakistańskim..


W pakistańskiej gazecie “The News” z 22 stycznia 2014 r. znajduje się artykuł oceniający ogólną sytuację w Pakistanie w sprawie kampanii szczepienia przeciwko polio:


"Dane specjalnego zespołu premiera do monitorowania polio ujawniają, że kampania ta od 17 lipca 2012 r. kosztowała życie 31 pracowników zespołów podających szczepionki przeciwko polio oraz policjantów. Wraz z wzrostem ataków na pracowników kampania szczepień została poważnie utrudniona i szczepienia nie objęły niemal 300 tysięcy dzieci.


Nie tylko to, ale społeczność międzynarodowa zamyka także drzwi na wjazd do ich krajów dla Pakistańczyków bez uzyskania zaświadczenia o szczepieniu przeciwko polio.


Jeśli spojrzymy na historię oporu wobec kampanii przeciwko polio, to zaczął się on w 2005 r., kiedy obecny szef Tehreek-e-Taliban Pakistan (TTP) Mullah Fazlullah zakazał szczepienia w Swat - okręgu, gdzie talibowie byli bardzo silni. Jednak kampania oporu przeciwko szczepieniom przeciw polio stała się bardziej agresywna i zaczęto atakować pracowników szczepiących przeciwko polio po zabiciu Osamy bin Ladena przez siły USA w Abbottabadzie 2 maja 2011"


14 listopada 2013 r. “The News”, w artykule zatytułowanym "Pakistańczyków może czekać zakaz podróżowania, jeśli polio nie zostanie opanowane" ostrzegano:


"Po ujawnieniu przypadków polio w Chinach, Egipcie, Palestynie i Syrii, które wiąże się z odwiedzającymi Pakistan,  pakistański wirus polio zagraża teraz Turcji i częściom Europy, bowiem zakaz prowadzenia kampanii szczepień przeciwko polio na terytoriach plemiennych nadal pozbawia tysiące dzieci szczepionki przeciwko tej strasznej chorobie. Po potwierdzeniu przez WHO i UNICEF, że wirus polio, który zaraził 13 dzieci w Syrii, przedostał się z Pakistanu, naukowcy w Europie alarmują, obawiając się, że olbrzymie masy uchodźców z Syrii przybywających do Turcji mogą przenieść wirus polio….".


Informacja z mediów pakistańskich: Ponad 200 przywódców plemiennych i uczonych islamskich “popiera zakaz talibów szczepienia przeciwko polio”


"Duchowny, Maulvi Ibrahim Chisti, w Muzaffargarh ogłosił kampanię szczepień przeciwko polio za ‘nieislamską’ i oznajmił w lokalnym meczecie, że należy prowadzić dżihad przeciwko przybywającemu zespołowi szczepiących przeciwko polio”  […]


Pakistan Cyber Force (PCF), grupa pakistańskich aktywistów i hakerów promuje na Facebooku poglądy antysemickie, twierdząc, że kampania szczepienia przeciwko polio, która jest prowadzona w Pakistanie przez różne organizacje pozarządowe, jest częścią planu syjonistycznego.


PCF powołuje się na raport z gazety w języku urdu, że pięcioro dzieci pakistańskich zmarło z powodu szczepionki przeciwko polio i pisze:


"Szydzono i wyśmiewano Pakistan Cyber Force, kiedy zdemaskowaliśmy syjonistyczny plan eugeniczny masowych szczepień i umyślnego wstrzykiwania śmiertelnych chorób najbardziej niewinnym - Nowonarodzonym Dzieciom. Teraz nawet najgorsi krytycy zostali uciszeni!"


W artykule opublikowanym w “Mahnama Banat-e-Aisha”, magazynie dla kobiet w języku urdu, nazwano kampanię zwalczania polio spiskiem żydowskim prowadzonym przez organizacje międzynarodowe. Artykuł zatytułowany „Polio: choroba czy niebezpieczny spisek żydowski?” stwierdza, że wiele organizacji międzynarodowych, takich jak Bill and Melinda Gates Foundation, WHO, Rotary International, Bank Światowy i UNICEF, które dostarczają olbrzymich funduszy na międzynarodowe kampanie zwalczania polio, służą interesom syjonistycznym.


Poniżej podajemy fragmenty tego artykułu:


"Żydzi, którzy marzą o rządzeniu światem, w zorganizowany sposób wynaleźli różnego typu szczepionki, leki i zastrzyki, żeby osłabić muzułmanów w ich wierze na poziomie duchowym, praktycznym i moralnym i uczynić ich ciała skażonymi.  Kampania doustnej szczepionki polio to jest spisek międzynarodowy – poza krajami syjonistycznymi. W pełni skupiają się teraz na krajach Azji Południowej – Indiach, Pakistanie i Bangladeszu. USA już zaznaczyły ten obszar jako niesłychanie strategiczny region.


Czy kiedykolwiek zastanowiliście się, dlaczego ci chciwi Żydzi i chrześcijanie wydają miliony dolarów na tę kampanię?


1) Pentagon, instytucja obrony USA, dostarcza około 100 000 milionów [sic] dolarów na tę kampanię każdego roku.


2) WHO wydaje 150 000 milionów [sic] dolarów na tę kampanię każdego roku.  


3) Rotary International także dostarcza znacznych sum na tę kampanię. Podobnie jak tysiące  NGO, Bill and Melinda Gates Foundation, NGO przewodniczącego Microsoftu Billa Gatesa, sama dała 750 milionów na szczepienie dzieci w biednych krajach – ponad dwa razy tyle, ile rząd USA dał ludziom, których dotknęło tsunami. To pomoże WHO zaszczepić 90% dzieci na świecie do roku 2015. Wiadomo, że wszystkie te organizacje pracują otwarcie w interesie syjonistów.


4) Instytucje takie jak Center for Diseases [sic],  ICC Control [sic] i Bank Światowy także inwestują olbrzymie sumy w takie programy.


5) UNICEF nadzoruje kampanię szczepień polio w Indiach. Już wydała na tę kampanię setki milionów dolarów. Z drugiej strony ONZ od 1991 r. i nadal zakazuje dostarczania niezbędnych leków do Iraku. Z powodu tego zakazu w tym kraju zmarło pół miliona dzieci. Jako alternatywę, aby uratować dzieci w tym kraju, założono firmę farmaceutyczną w Sudanie, ale została zniszczona przez bomby USA, a ONZ pozostała milczącym widzem.


[…] Analiza tego, jak przygotowuje się szczepionkę na polio, wystarcza, by zrozumieć, że wirus jest haram [zabroniony w islamie] i nieczyste zwierzęta, takie jak małpy, szympansy, psy, myszy i świnie są wstrzykiwane w nasze muzułmańskie ciała.


Za to osiągnięcie odpowiedzialny jest nikt inny jak Jonas Edward Salk (1914-1995). Poza tym, że był znanym bakteriologiem, był on wielkim żydowskim przywódca duchowym, który jest czczony także dzisiaj przez żydowskich uczonych religijnych i rabinów. […]
Artykuł w piśmie w języku urdu zatytułowany: \
Artykuł w piśmie w języku urdu zatytułowany: "Polio: Choroba czy niebezpieczny spisek żydowski?”

*Jest to skrócona wersja opracowania po angielsku. Cały komunikat można przeczytać (po angielsku) tutaj: http://www.memri.org/report/en/0/0/0/0/0/0/7813.htm


MEMRI, Specjalny komunikat nr 5635, z 10 lutego 2014

Skomentuj Tipsa en vn Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 2556 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Wszyscy jesteśmy imigrantami   Koraszewski   2024-03-02
Współudział UE w finansowaniu irańskiego terrroru   Rafizadeh   2024-03-01
Dzień po i jego konteksty   Koraszewski   2024-02-26
Sabotowanie romansu USA-Izrael   Altabef   2024-02-24
Eurowizja i bębny wojny   Collins   2024-02-23
Milczenie feministycznych owiec: ani słowa o horrorach HamasuZwolennicy #MeToo milczeli.   Chesler   2024-02-22
A zwycięzcą jest – Hamas!   Dershowitz   2024-02-21
"Palestyńczycy są tacy sami jak my", zapewnia mędrzec Blinken   Pandavar   2024-02-20
Żyjemy w momencie kulturowego chaosu   Meotti   2024-02-20
Chleba naszego powszedniego daj nam Google   Koraszewski   2024-02-19
Jak propalestyńscy są zachodni demonstranci?     2024-02-16
@Guardian kłamie, żeby przedstawić żołnierzy IDF jako potwory – ale pokazuje, że @IDF pozostaje najbardziej moralną armią na świecie     2024-02-15
Blinken powinien wiedzieć, że Autonomia Palestyńska jest równie zła jak rządy Hamasu w Gazie   Marcus   2024-02-14
Czy może istnieć uczciwa propalestyńska lewica?   Levick   2024-02-14
Hipokryzja zdefiniowana: grupy praw człowieka martwią się wszelkimi ograniczeniami w przepływie uchodźców, ale milczą w sprawie Egiptu, który zakazuje wjazdu jakimkolwiek uchodźcom z Gazy     2024-02-13
Czy uchodźcy żydowscy i arabscy są równi?Mimo prawie miliona żydowskich uchodźców z krajów arabskich, Organizacja Narodów Zjednoczonych nadal ma obsesję wyłącznie na punkcie potomków uchodźców arabskich.   Julius   2024-02-11
Kilka uwag wokół niepewności   Koraszewski   2024-02-09
Moi drodzy Palestyńczycy: Czas pozbyć się naszych przywódców i przyjąć izraelskie oferty pokojowe   Eid   2024-02-07
Jak zdemontować UNRWA: instrukcja krok po kroku     2024-02-07
Wojna Izraela z Hamasem jest najmniej śmiercionośną wojną w regionieDlaczego więc media opisują go jako „jedną z najbardziej śmiercionośnych… w historii”?   Greenfield   2024-02-06
Zdradziecka awangarda intelektualna   Koraszewski   2024-02-04
Departament Stanu a rzeczywistość   Bard   2024-02-03
Szef ONZ twierdzi, że Palestyńczycy mają „prawo do państwowości”. Dlaczego?   Fitzgerald   2024-02-03
UNRWA istnieje, aby pomóc w prowadzeniu wojny, której celem jest likwidacja Izraela   Tobin   2024-02-02
Islamscy terroryści tworzą klęski głodowe, żeby czerpać korzyści z pomocy zagranicznejWalka z terrorystami nie powoduje klęsk głodowych; pomoc humanitarna dla terrorystów powoduje klęski głodowe.   Greenfield   2024-02-01
Kto pierwszy mrugnie w wojnie w Gazie?   Fernandez   2024-02-01
Dokumentowanie działań umożliwiających zbrodnie wojenne Hamasu: agencje ONZ, programy pomocy rządowej i organizacje pozarządowe   Steinberg   2024-01-31
Prawdziwe ludobójstwa, które świat ignorujeZamiast przeciwstawić się prawdziwym zbrodniom przeciw ludzkości, społeczność międzynarodowa obrzuca Izrael krwawymi oszczerstwami.   Bryen   2024-01-29
Wysoki Przedstawiciel UE, Josep Borrell, przyznaje, że chce „dwóch państw”, a nie „pokoju”     2024-01-26
Błędna odpowiedź Bidena w sprawie TajwanuGłównym zagrożeniem dla pokoju w Azji nie jest niepodległość Tajwanu, ale chińska wojowniczość.   Jacoby   2024-01-26
Jak zakończyć cierpienia Palestyńczyków   Tawil   2024-01-24
Dla mediów terroryści Hamasu to duchy   Bard   2024-01-23
Złóżmy pozew przeciwko UNRWA w Hadze   Bedein   2024-01-23
Jak Princeton wybiela haniebną historię Kena Rotha   Steinberg   2024-01-22
Jedna wojna i dwie wizje   Taheri   2024-01-21
Pytasz, czy jesteś antysemitą?   Koraszewski   2024-01-21
“Koszmar zatajonych pieniędzy”: jak Katar kupił Ligę Bluszczową   Williams   2024-01-20
“Krwawe Boże Narodzenie”: chrześcijanie masakrowani w nigeryjskim ludobójstwie   Ibrahim   2024-01-17
Pracownicy pomocy humanitarnej wspierają Hamas   Bard   2024-01-13
Samobójcza głupota „rozwiązania w postaci dwóch państw”   Anderson   2024-01-12
Starzy orędownicy procesu pokojowego i wojna w Gazie   Flatow   2024-01-11
Dlaczego chrześcijańscy przywódcy ignorują ataki na swoją społeczność   Tawil   2024-01-10
Masha Gessen, lub, ври, да знай же меру   Fitzgerald   2024-01-09
Dla mediów terroryści Hamasu to duchy   Bard   2024-01-06
Izrael ma nie tylko armię najbardziej moralną, ale także najbardziej przejrzystą     2024-01-06
Krytycy Izraela po prostu nie chcą, aby Izrael zwyciężył   Tobin   2024-01-05
Kto popiera Hamas?   Dershowitz   2024-01-04
Nie ma „upokorzonej izraelskiej męskości”   Chesler   2024-01-02
Nie ma porównania pomiędzy przemocą palestyńską i żydowską na Zachodnim Brzegu     2024-01-02
Odzyskanie romantyzmu naszej sprawy   Greenfield   2023-12-28
Przyszła strategia ekonomiczna dla pokoju   Mahjar-Barducci   2023-12-25
“Przebudzenie” zagraża amerykańskim Żydom   Tobin   2023-12-23
Dziesięć podstawowych faktów na temat wojny z Hamasem, o których media nie mówią     2023-12-23
Zakazanie przez Bidena prawa wjazdu do USA dla „stosujących przemoc osadników” izraelskich zablokowałby tych, którzy po prostu nie zgadzają się z jego polityką   Kontorovich   2023-12-21
Wojna w Ukrainie i na Bliskim Wschodzie   Koraszewski   2023-12-20
Czy dysonans poznawczy Bidena może pozwolić Izraelowi wygrać wojnę?   Tobin   2023-12-19
Dlaczego islamiści roszczą sobie prawa do ziemi niemuzułmańskiej?   Bulut   2023-12-18
Polityka tożsamości i zaburzenia kognitywne   Koraszewski   2023-12-18
Symfoniczna wersja terroru   Taheri   2023-12-15
Wsparcie dla terroru: jak terroryści wykorzystują organizacje humanitarne   i Nathaniel Rabkin   2023-12-14
Zdumiewająca naiwność Izraelofobów. Zachodnie oburzenie wywołane wyłapywaniem przez IDF podejrzanych członków Hamasu jest absurdalnym kwiecistym moralizowaniem.   O'Neill   2023-12-13
Redaktor kuwejckiej gazety: Hamas powinien być ścigany sądownie za śmierć i zniszczenie, jakie ściągnął na Gazańczyków atakiem z 7 października     2023-12-11
Tak daleko, tak blisko   Koraszewski   2023-12-10
Za kulisami Human Rights Watch: nienawiść i korupcjaPamięci Roberta Bernsteina, założyciela Human Rights Watch   Steinberg   2023-12-09
Najnowszy hit Pallywoodu. Jak usłużne relacje mediów o „zbombardowaniu” szpitala Al-Ahli promowały propagandę Hamasu   Landes   2023-12-07
Nagroda Nobla za terror i inne absurdy   Fernandez   2023-12-06
Gaza – kto z kim walczy i w imię czego?   Koraszewski   2023-12-05
Unia Europejska jest wspólnikiem Iranu   Rafizadeh   2023-12-05
W  Betlejem Boże Narodzenie zostało odwołane , a winni są Żydzi.     2023-12-04
Porażka zachodniego feminizmu, kiedy jest najbardziej potrzebny   Chesler   2023-12-04
Huti: kim są i dlaczego atakują Izrael?   Flatow   2023-12-03
Krótka historia długiej odpowiedzialności zbiorowej   Koraszewski   2023-12-02
Dlaczego Arabowie “zdradzili” Palestyńczyków   Toameh   2023-12-01
Coleman Hughes atakuje porównania między Palestyńczykami a walką Czarnych o wolność w Afryce Południowej i w Ameryce   Coyne   2023-12-01
Prawdziwi eksperci prawa międzynarodowego są zgodni: Hamas jest winny zbrodni wojennych i niemal na pewno ludobójstwa. Ale media ignorują ten przekaz     2023-11-30
Czerwony Krzyż po raz kolejny zawodzi Żydów   Bard   2023-11-28
“Rozwiązanie w postaci dwóch państw” oznacza terroryzm   Greenfield   2023-11-27
Niebezpieczne fantazje Bidena o państwie palestyńskim   Tobin   2023-11-26
Nie, Joe. Powierzenie ONZ odpowiedzialności za Gazę byłoby kiepskim dowcipem   Kontorovich   2023-11-24
Nagroda administracji Bidena dla Iranu w wysokości 10 miliardów dolarów: tylko małe podziękowanie za zorganizowanie wojny, zranienie 56 żołnierzy amerykańskich i próbę wypędzenia USA z Bliskiego Wschodu.   Rafizadeh   2023-11-23
Gaza moja miłość   Koraszewski   2023-11-22
Oszczerstwa o popełnianiu „ludobójstwa przez Izrael mają na celu usprawiedliwienie ewentualnego prawdziwego ludobójstwa na Żydach     2023-11-21
Dlaczego Palestyńczycy nie chcą rządzić Gazą?   Abdul-Hussain   2023-11-18
Gaza, islam i Zachód   Smith   2023-11-17
Pora, żeby Biden publicznie przyznał, że jest to wojna irańskich mułłów przeciwko Izraelowi i Stanom Zjednoczonym   Rafizadeh   2023-11-15
Amerykański front   Rosenthal   2023-11-07
Antonio Guterres nie jest najgorszym sekretarzem generalnym w historii ONZ, ale jest w czołówce   Fitzgerald   2023-11-04
Normalizacja barbarzyństwa. Społeczeństwa, które rezygnują z wolności, wkrótce zobaczą, że zastąpiła ją przemoc.   O'Neill   2023-11-03
Zamknięcie granicy przez Egipt stanowi naruszenie prawa międzynarodowego   Kontorovich   2023-11-01
Po masakrze Żydów przeprowadzonej przez Hamas „GUARDIAN” nienawidzi Żydów jeszcze bardziej   Levick   2023-10-30
Egipt i Jordania odmawiają ratowania palestyńskiego życia     2023-10-28
Wielki Zderzacz Andronów   Koraszewski   2023-10-26
Lepsze pytanie: czego prawo międzynarodowe wymaga od reszty świata w sprawie Hamasu?   Amos   2023-10-25
Właśnie przeczytałem Idź i wróć człowiekiem   Kalwas   2023-10-24
Piekło wojen miejskich nie jest unikalne dla Gazy   Brincka   2023-10-23
Kto i jak współczuje Palestyńczykom?   Koraszewski   2023-10-21
Czy powinniśmy pomagać Palestyńczykom w Gazie?   Destexhe   2023-10-18
Przyzwoici liberałowie mogą wyrządzić więcej szkody niż demonstranci popierający Hamas   Tobin   2023-10-15
List otwarty do redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej” Jarosława Kurskiego   Koraszewski   2023-10-15
Najważniejsza zmiana w świecie arabskim od końca kolonializmu     2023-10-06

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Lekarze bez Granic


Wojna w Ukrainie


Krytycy Izraela


Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk