Prawda

Wtorek, 10 grudnia 2019 - 04:34

« Poprzedni Następny »


MEMRI

O mordowaniu zwalczających polio


2014-02-13


W Pakistanie obserwujemy wzrost ataków na personel podający dzieciom szczepionki przeciwko polio. Prasa muzułmańska pisze o rozpowszechnianych przez duchownych pogłoskach, że szczepionka „jest spiskiem CIA, żeby wysterylizować dzieci muzułmańskie”; W artykule w popularnym magazynie dla kobiet czytamy m. in.: „Żydzi, którzy marzą o rządzeniu światem, wynaleźli… szczepionki, lekarstwa i zastrzyki… żeby osłabić muzułmanów”

21 stycznia 2014 r. zastrzelono na ulicach Karaczi troje członków zespołu podającego szczepionki przeciwko polio, w tym dwie kobiety, inny pracownik takiego zespołu szczepień przeciw polio został zabity w okręgu Mansehra prowincji Chyber Pachtunchwa.


Według informacji z 22 stycznia z mediów pakistańskich: „Po tych atakach pracownicy służby zdrowia zatrzymali akcje szczepień przeciwko polio w całym Pakistanie, gdzie wysiłki zwalczenia tej choroby napotykają na przeszkody ze strony lokalnych bojówkarzy talibskich i twardogłowych duchownych, którzy ogłaszają, że jest to spisek zachodni, aby uczynić dzieci  bezpłodnymi, a także jest sprzeczny z nakazami islamu".


W ostatnich latach ataki na zespoły szczepiące przeciwko polio narastały w całym Pakistanie. Podczas gdy sąsiednie Indie powstrzymały polio w 2011 r. i w lutym 2014 r. mają otrzymać certyfikat Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) kraju wolnego od polio, Pakistan stał się źródłem niepokoju z powodu rosnącej liczby przypadków polio i wiele krajów rozważa obowiązek szczepienia na polio dla podróżujących do Pakistanu.


Na całym świecie notuje się postęp w zwalczaniu polio, ale nie w Pakistanie. W kwietniu 2013 r. według oceny WHO Pakistan znajdował się wśród trzech krajów – razem z Afganistanem i Nigerią – które pozostawały polio-endemiczne, podczas gdy w 1988 r. było tych krajów 125.Teorie spiskowe przeciwko szczepieniu na polio nabrały impetu po tym, jak ujawniono, że amerykańska CIA użyła kampanii szczepienia przeciwko polio prowadzonej przez dra Szakila Afridiego, by zebrać informacje prowadzące do operacji wojskowej w 2011 r. w Abbottabadzie, w której zabito przywódcę Al-Kaidy Osamę bin Ladena. Jednak komentator pakistański Raza Rumi pisał na Twitterze: „Spójrzmy prawdzie w oczy. Jeszcze zanim odkryto gafy Szakila Afridiego i CIA ze szczepieniami, duchowni w Pakistanie sprzeciwiali się szczepieniom przeciw polio".


Poniżej podajemy fragmenty z doniesień z mediów pakistańskich wyjaśniających, jak kampania przeciwko szczepieniom została wzmocniona przez duchownych islamskich w społeczeństwie pakistańskim..


W pakistańskiej gazecie “The News” z 22 stycznia 2014 r. znajduje się artykuł oceniający ogólną sytuację w Pakistanie w sprawie kampanii szczepienia przeciwko polio:


"Dane specjalnego zespołu premiera do monitorowania polio ujawniają, że kampania ta od 17 lipca 2012 r. kosztowała życie 31 pracowników zespołów podających szczepionki przeciwko polio oraz policjantów. Wraz z wzrostem ataków na pracowników kampania szczepień została poważnie utrudniona i szczepienia nie objęły niemal 300 tysięcy dzieci.


Nie tylko to, ale społeczność międzynarodowa zamyka także drzwi na wjazd do ich krajów dla Pakistańczyków bez uzyskania zaświadczenia o szczepieniu przeciwko polio.


Jeśli spojrzymy na historię oporu wobec kampanii przeciwko polio, to zaczął się on w 2005 r., kiedy obecny szef Tehreek-e-Taliban Pakistan (TTP) Mullah Fazlullah zakazał szczepienia w Swat - okręgu, gdzie talibowie byli bardzo silni. Jednak kampania oporu przeciwko szczepieniom przeciw polio stała się bardziej agresywna i zaczęto atakować pracowników szczepiących przeciwko polio po zabiciu Osamy bin Ladena przez siły USA w Abbottabadzie 2 maja 2011"


14 listopada 2013 r. “The News”, w artykule zatytułowanym "Pakistańczyków może czekać zakaz podróżowania, jeśli polio nie zostanie opanowane" ostrzegano:


"Po ujawnieniu przypadków polio w Chinach, Egipcie, Palestynie i Syrii, które wiąże się z odwiedzającymi Pakistan,  pakistański wirus polio zagraża teraz Turcji i częściom Europy, bowiem zakaz prowadzenia kampanii szczepień przeciwko polio na terytoriach plemiennych nadal pozbawia tysiące dzieci szczepionki przeciwko tej strasznej chorobie. Po potwierdzeniu przez WHO i UNICEF, że wirus polio, który zaraził 13 dzieci w Syrii, przedostał się z Pakistanu, naukowcy w Europie alarmują, obawiając się, że olbrzymie masy uchodźców z Syrii przybywających do Turcji mogą przenieść wirus polio….".


Informacja z mediów pakistańskich: Ponad 200 przywódców plemiennych i uczonych islamskich “popiera zakaz talibów szczepienia przeciwko polio”


"Duchowny, Maulvi Ibrahim Chisti, w Muzaffargarh ogłosił kampanię szczepień przeciwko polio za ‘nieislamską’ i oznajmił w lokalnym meczecie, że należy prowadzić dżihad przeciwko przybywającemu zespołowi szczepiących przeciwko polio”  […]


Pakistan Cyber Force (PCF), grupa pakistańskich aktywistów i hakerów promuje na Facebooku poglądy antysemickie, twierdząc, że kampania szczepienia przeciwko polio, która jest prowadzona w Pakistanie przez różne organizacje pozarządowe, jest częścią planu syjonistycznego.


PCF powołuje się na raport z gazety w języku urdu, że pięcioro dzieci pakistańskich zmarło z powodu szczepionki przeciwko polio i pisze:


"Szydzono i wyśmiewano Pakistan Cyber Force, kiedy zdemaskowaliśmy syjonistyczny plan eugeniczny masowych szczepień i umyślnego wstrzykiwania śmiertelnych chorób najbardziej niewinnym - Nowonarodzonym Dzieciom. Teraz nawet najgorsi krytycy zostali uciszeni!"


W artykule opublikowanym w “Mahnama Banat-e-Aisha”, magazynie dla kobiet w języku urdu, nazwano kampanię zwalczania polio spiskiem żydowskim prowadzonym przez organizacje międzynarodowe. Artykuł zatytułowany „Polio: choroba czy niebezpieczny spisek żydowski?” stwierdza, że wiele organizacji międzynarodowych, takich jak Bill and Melinda Gates Foundation, WHO, Rotary International, Bank Światowy i UNICEF, które dostarczają olbrzymich funduszy na międzynarodowe kampanie zwalczania polio, służą interesom syjonistycznym.


Poniżej podajemy fragmenty tego artykułu:


"Żydzi, którzy marzą o rządzeniu światem, w zorganizowany sposób wynaleźli różnego typu szczepionki, leki i zastrzyki, żeby osłabić muzułmanów w ich wierze na poziomie duchowym, praktycznym i moralnym i uczynić ich ciała skażonymi.  Kampania doustnej szczepionki polio to jest spisek międzynarodowy – poza krajami syjonistycznymi. W pełni skupiają się teraz na krajach Azji Południowej – Indiach, Pakistanie i Bangladeszu. USA już zaznaczyły ten obszar jako niesłychanie strategiczny region.


Czy kiedykolwiek zastanowiliście się, dlaczego ci chciwi Żydzi i chrześcijanie wydają miliony dolarów na tę kampanię?


1) Pentagon, instytucja obrony USA, dostarcza około 100 000 milionów [sic] dolarów na tę kampanię każdego roku.


2) WHO wydaje 150 000 milionów [sic] dolarów na tę kampanię każdego roku.  


3) Rotary International także dostarcza znacznych sum na tę kampanię. Podobnie jak tysiące  NGO, Bill and Melinda Gates Foundation, NGO przewodniczącego Microsoftu Billa Gatesa, sama dała 750 milionów na szczepienie dzieci w biednych krajach – ponad dwa razy tyle, ile rząd USA dał ludziom, których dotknęło tsunami. To pomoże WHO zaszczepić 90% dzieci na świecie do roku 2015. Wiadomo, że wszystkie te organizacje pracują otwarcie w interesie syjonistów.


4) Instytucje takie jak Center for Diseases [sic],  ICC Control [sic] i Bank Światowy także inwestują olbrzymie sumy w takie programy.


5) UNICEF nadzoruje kampanię szczepień polio w Indiach. Już wydała na tę kampanię setki milionów dolarów. Z drugiej strony ONZ od 1991 r. i nadal zakazuje dostarczania niezbędnych leków do Iraku. Z powodu tego zakazu w tym kraju zmarło pół miliona dzieci. Jako alternatywę, aby uratować dzieci w tym kraju, założono firmę farmaceutyczną w Sudanie, ale została zniszczona przez bomby USA, a ONZ pozostała milczącym widzem.


[…] Analiza tego, jak przygotowuje się szczepionkę na polio, wystarcza, by zrozumieć, że wirus jest haram [zabroniony w islamie] i nieczyste zwierzęta, takie jak małpy, szympansy, psy, myszy i świnie są wstrzykiwane w nasze muzułmańskie ciała.


Za to osiągnięcie odpowiedzialny jest nikt inny jak Jonas Edward Salk (1914-1995). Poza tym, że był znanym bakteriologiem, był on wielkim żydowskim przywódca duchowym, który jest czczony także dzisiaj przez żydowskich uczonych religijnych i rabinów. […]
Artykuł w piśmie w języku urdu zatytułowany: \
Artykuł w piśmie w języku urdu zatytułowany: "Polio: Choroba czy niebezpieczny spisek żydowski?”

*Jest to skrócona wersja opracowania po angielsku. Cały komunikat można przeczytać (po angielsku) tutaj: http://www.memri.org/report/en/0/0/0/0/0/0/7813.htm


MEMRI, Specjalny komunikat nr 5635, z 10 lutego 2014

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 1425 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Hopium czyli stan umysłów   Koraszewski   2019-12-09
Spisek przeciwko szczelinowaniu   Ridley   2019-12-07
W studio aktorów uświadomionych: jak szkoliłam przyszłych lekarzy, by pilnowali swoich zaimków   Slatz   2019-12-06
Antysyjonizm na kampusie widziany oczyma syryjskiego uchodźcy    Dandachi   2019-12-06
Pies Pawłowa wiecznie żywy   Koraszewski   2019-12-05
Elizabeth Warren gra kartą ”seksizmu”   Jacoby   2019-12-04
Irańczycy: “Dlaczego świat milczy, kiedy nasz rząd nas morduje?”   Bulut   2019-11-30
Zerwana zasłona zniewolenia   Koraszewski   2019-11-28
Socjalizm stał się antysemityzmem oświeconych   Tobin   2019-11-28
Dokąd zmierzają ludowe powstania na Bliskim Wschodzie?   Fernandez   2019-11-23
Socjalizm? Nie, dziękuję.   Koraszewski   2019-11-20
Hańba Europie     2019-11-19
Izrael nie może pozwolić tym, którzy wzywają do jego zniszczenia, na pozostawanie w kraju   Yemini   2019-11-18
”Guardian” nie kwestionuje kłamstw Omara Shakira z HRW   Levick   2019-11-17
Aktywiści klimatyczni koncentrują się na złych rozwiązaniach   Lomborg   2019-11-16
Spirala islamskiego terroru   Koraszewski   2019-11-14
Żelazna Kopuła przechwytując rakiety zamyka usta uprawnionej krytyce Izraela     2019-11-11
Kiedy spotkania z historią gubią się w cyberprzestrzeni   Collins   2019-11-10
Niezrozumiana Palestyna   Marquardt-Bigman   2019-11-09
Coolidge i FDR mieli rację w sprawie pracowników państwowych i związków zawodowych   Jacoby   2019-11-07
Zakaz mowy nienawiści nie chroni Żydów ani przed jej przyczynami, ani skutkami   Amos   2019-11-07
Rozkład normalny i paranormalny   Koraszewski   2019-11-05
Milczący świadkowie w wojnie przeciwko Żydom   Chesler   2019-11-05
Pochowajcie Baghdadiego, ale nie jego zbrodnie   Collins   2019-11-03
Straszna wrzawa na ulicy Żydowskiej   Koraszewski   2019-11-02
Autonomia Palestyńska i jej pieniądze   Bedein   2019-11-01
Obwiniony przez fałszywe skojarzenie: Izrael ”w szczególności”   Plosker   2019-10-30
Kościół, który szerzy nienawiść   Pour   2019-10-26
Nie, Omar Barghouti nie jest współzałożycielem ruchu bojkotu, BDS   Steinberg   2019-10-25
Netanjahu, media i los izraelskiej demokracji   Glick   2019-10-23
Dlaczego nauki ścisłe są ścisłe, a nauki społeczne rozwiązłe?   Koraszewski   2019-10-23
Kolejny cios zadany przez ONZ prawom człowieka   Neuer   2019-10-21
Ogórkowi Żydzi w Paryżu   Lewin   2019-10-19
Palestyńczycy kradną elektryczność, a potem winią Izrael   Tawil   2019-10-18
Syryjskiej wojny domowej nie wywołała zmiana klimatu   Lomborg   2019-10-17
Syzyf znowu marzy   Landes   2019-10-16
Gra Teheranu w ciuciubabkę   Taheri   2019-10-15
BDS: odporny na rozsądek i wiedzę   MacEoin   2019-10-14
ISIS wraca pod skrzydła Turcji   Coughlin   2019-10-13
Pierwsze dymy w następnej wojnie bliskowschodniej   Frantzman   2019-10-12
Walczyli obok USA przez pięć lat, żeby zbombardował ich sojusznik USA z NATO   Frantzman   2019-10-11
Powrót nieumiarkowanych katolików i innych   Koraszewski   2019-10-09
Lekcje z północnej Syrii   Spyer   2019-10-09
Czy palestyńscy przywódcy chcą lepszego życia dla swojej ludności?   Toameh   2019-10-08
Rosjanie i Polacy raz jeszcze   i Andrzej Koraszewski   2019-10-07
Trzech skrajnie prawicowych przywódców zamierza stworzyć telewizję „zwalczającą islamofobię”   Frantzman   2019-10-07
Czy regulowanie antysemityzmu na kampusach jest cenzurą?   Tobin   2019-10-05
Turcja: Alarmująca rozprawa z dziennikarzami, rozpaczliwy apel do ONZ   Bulut   2019-10-03
Co następne dla Turcji? Broń jądrowa!   Bekdil   2019-10-01
Kolejne palestyńskie oszczerstwo o Izraelu i Żydach   Tawil   2019-09-29
Dlaczego Egipt nie chce pomóc Gazie   Toameh   2019-09-25
Kiedy muzułmanie prześladują gejów, jest to wina Żydów   Greenfield   2019-09-24
Jak despoci interpretują umowy z Zachodem   Tawil   2019-09-22
Dlaczego Arabowie nienawidzą Palestyńczyków   Toameh   2019-09-20
Brexit i jego efekty na Bliskim Wschodzie   Gross   2019-09-17
Dlaczego Izraelczycy nigdy nie zapomnieli swojego 9/11   Tobin   2019-09-16
Palestyńczycy: ofiary arabskiej dyskryminacji i rasizmu   Toameh   2019-09-09
Izraelczycy, Palestyńczycy i ”Love Island”   Tsalic   2019-09-08
Negocjacje USA-Taliban: śmiertelna pułapka Kataru   Carmon   2019-09-07
Niebezpieczny stalinizm „przebudzonych” na skrajnej lewicy   Dershowitz   2019-09-07
Czego amerykańscy Żydzi nie rozumieją o BDS   Greenfield   2019-09-06
Odwaga twierdzenia, że nie wszystkie kultury są równe   Hill   2019-09-05
Globalna nieodpowiedzialność: brak procesów ISIS za zbrodnie wojenne   Frantzman   2019-09-04
Czy Autonomia Palestyńska przygotowuje kolejną intifadę?   Tawil   2019-09-02
BBC przedstawia Izrael jako kraj, którego armia krzywdzi palestyńskie dzieci   Plosker   2019-08-29
Muzułmanie przeciwko antysemityzmowi   MacEoin   2019-08-28
W Absurdystanie bez zmian   Koraszewski   2019-08-27
Jak TRUMP rozpoczął wojnę domową między Hamasem a agendą ONZ   Greenfield   2019-08-27
Najdłużej istniejąca teoria spiskowa   MacEoin   2019-08-26
Dlaczego zachodni lewicowcy uwielbiają prawicowych ekstremistów za granicą?   Frantzman   2019-08-26
Iran: chłostanie martwego osła jest daremne   Taheri   2019-08-25
Palestyńczycy: co jest złego w budowaniu szpitala?   Tawil   2019-08-21
Czy Izrael jest państwem bliskowschodnim?   Koraszewski   2019-08-19
Czy Palestyńczycy w Gazie mogą zbuntować się przeciwko Hamasowi?   Toameh   2019-08-18
Chińczycy trzymają się mocno   Koraszewski   2019-08-17
Najnowszy horror ONZ: ignorowani uchodźcy chrześcijańscy   Bulut   2019-08-16
Państwo, naród, społeczeństwo   Koraszewski   2019-08-15
Zaślepienie w sprawie muzułmańskiego antysemityzmu   Julius   2019-08-15
Polowania na czarownice wymagają międzynarodowego działania   Igwe   2019-08-13
"Sprawiedliwość" jest dla lewicy antyizraelskim wytrychem. Nie ma nic wspólnego z prawdziwą sprawiedliwością.     2019-08-12
Barack Obama i ludobójstwa    Isaac   2019-08-10
Słabość cywilizacji i zderzenie barbarii z barbarią   Koraszewski   2019-08-09
Demon ISIS jest w nas wszystkich     2019-08-09
Coraz groźniejszy impas między cywilizacjami   MacEoin   2019-08-07
Dlaczego Palestyńczycy zaatakowali Saudyjczyka?   Toameh   2019-08-03
Jordania podziela obawy Izraela   Koraszewski   2019-08-02
Schadenfreude i skandal w UNRWA   Blum   2019-08-01
Szczęśliwe zakończenie dramatów palestyńczyka prześladowanego za uratowanie rannych Żydów   Blum   2019-07-31
Jordania, pokój i jak niewiele się naprawdę zmieniło   Roth   2019-07-30
Demaskowanie oszukańczych organizacji praw człowieka   Gerstenfeld   2019-07-24
Biafra kiedyś i w przyszłości?   Fitzgerald   2019-07-24
W BDS nie chodzi o bojkot. Chodzi o zamianę Izraela w państwo pariasa.     2019-07-23
Kocha, lubi, szanuje   Koraszewski   2019-07-22
Pora, by Europa przebolała ”najgorszą możliwą umowę”   Coughlin   2019-07-21
Zamienianie Holocaustu w metaforę   Greenfield   2019-07-20
Tylko nie nazywaj jej palestyńską Arabką!   Flatow   2019-07-19
Trzy „nie”, które ustawiły Bliski Wschód na drodze konfliktu   Lipman   2019-07-18
USA i Iran: Co NIE jest mądrą polityką   Rafizadeh   2019-07-16
Dziesięciolecia szczucia na brytyjskich Żydów   Collier   2019-07-16
Zbadaj swoje przesądy   Koraszewski   2019-07-15

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

SchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczySkomplikowana ewolucjaArgument neuroróżnorodnościNowe badanie pamięci długotrwałej


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk