Prawda

Czwartek, 22 sierpnia 2019 - 19:53

« Poprzedni Następny »


MEMRI

O mordowaniu zwalczających polio


2014-02-13


W Pakistanie obserwujemy wzrost ataków na personel podający dzieciom szczepionki przeciwko polio. Prasa muzułmańska pisze o rozpowszechnianych przez duchownych pogłoskach, że szczepionka „jest spiskiem CIA, żeby wysterylizować dzieci muzułmańskie”; W artykule w popularnym magazynie dla kobiet czytamy m. in.: „Żydzi, którzy marzą o rządzeniu światem, wynaleźli… szczepionki, lekarstwa i zastrzyki… żeby osłabić muzułmanów”

21 stycznia 2014 r. zastrzelono na ulicach Karaczi troje członków zespołu podającego szczepionki przeciwko polio, w tym dwie kobiety, inny pracownik takiego zespołu szczepień przeciw polio został zabity w okręgu Mansehra prowincji Chyber Pachtunchwa.


Według informacji z 22 stycznia z mediów pakistańskich: „Po tych atakach pracownicy służby zdrowia zatrzymali akcje szczepień przeciwko polio w całym Pakistanie, gdzie wysiłki zwalczenia tej choroby napotykają na przeszkody ze strony lokalnych bojówkarzy talibskich i twardogłowych duchownych, którzy ogłaszają, że jest to spisek zachodni, aby uczynić dzieci  bezpłodnymi, a także jest sprzeczny z nakazami islamu".


W ostatnich latach ataki na zespoły szczepiące przeciwko polio narastały w całym Pakistanie. Podczas gdy sąsiednie Indie powstrzymały polio w 2011 r. i w lutym 2014 r. mają otrzymać certyfikat Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) kraju wolnego od polio, Pakistan stał się źródłem niepokoju z powodu rosnącej liczby przypadków polio i wiele krajów rozważa obowiązek szczepienia na polio dla podróżujących do Pakistanu.


Na całym świecie notuje się postęp w zwalczaniu polio, ale nie w Pakistanie. W kwietniu 2013 r. według oceny WHO Pakistan znajdował się wśród trzech krajów – razem z Afganistanem i Nigerią – które pozostawały polio-endemiczne, podczas gdy w 1988 r. było tych krajów 125.Teorie spiskowe przeciwko szczepieniu na polio nabrały impetu po tym, jak ujawniono, że amerykańska CIA użyła kampanii szczepienia przeciwko polio prowadzonej przez dra Szakila Afridiego, by zebrać informacje prowadzące do operacji wojskowej w 2011 r. w Abbottabadzie, w której zabito przywódcę Al-Kaidy Osamę bin Ladena. Jednak komentator pakistański Raza Rumi pisał na Twitterze: „Spójrzmy prawdzie w oczy. Jeszcze zanim odkryto gafy Szakila Afridiego i CIA ze szczepieniami, duchowni w Pakistanie sprzeciwiali się szczepieniom przeciw polio".


Poniżej podajemy fragmenty z doniesień z mediów pakistańskich wyjaśniających, jak kampania przeciwko szczepieniom została wzmocniona przez duchownych islamskich w społeczeństwie pakistańskim..


W pakistańskiej gazecie “The News” z 22 stycznia 2014 r. znajduje się artykuł oceniający ogólną sytuację w Pakistanie w sprawie kampanii szczepienia przeciwko polio:


"Dane specjalnego zespołu premiera do monitorowania polio ujawniają, że kampania ta od 17 lipca 2012 r. kosztowała życie 31 pracowników zespołów podających szczepionki przeciwko polio oraz policjantów. Wraz z wzrostem ataków na pracowników kampania szczepień została poważnie utrudniona i szczepienia nie objęły niemal 300 tysięcy dzieci.


Nie tylko to, ale społeczność międzynarodowa zamyka także drzwi na wjazd do ich krajów dla Pakistańczyków bez uzyskania zaświadczenia o szczepieniu przeciwko polio.


Jeśli spojrzymy na historię oporu wobec kampanii przeciwko polio, to zaczął się on w 2005 r., kiedy obecny szef Tehreek-e-Taliban Pakistan (TTP) Mullah Fazlullah zakazał szczepienia w Swat - okręgu, gdzie talibowie byli bardzo silni. Jednak kampania oporu przeciwko szczepieniom przeciw polio stała się bardziej agresywna i zaczęto atakować pracowników szczepiących przeciwko polio po zabiciu Osamy bin Ladena przez siły USA w Abbottabadzie 2 maja 2011"


14 listopada 2013 r. “The News”, w artykule zatytułowanym "Pakistańczyków może czekać zakaz podróżowania, jeśli polio nie zostanie opanowane" ostrzegano:


"Po ujawnieniu przypadków polio w Chinach, Egipcie, Palestynie i Syrii, które wiąże się z odwiedzającymi Pakistan,  pakistański wirus polio zagraża teraz Turcji i częściom Europy, bowiem zakaz prowadzenia kampanii szczepień przeciwko polio na terytoriach plemiennych nadal pozbawia tysiące dzieci szczepionki przeciwko tej strasznej chorobie. Po potwierdzeniu przez WHO i UNICEF, że wirus polio, który zaraził 13 dzieci w Syrii, przedostał się z Pakistanu, naukowcy w Europie alarmują, obawiając się, że olbrzymie masy uchodźców z Syrii przybywających do Turcji mogą przenieść wirus polio….".


Informacja z mediów pakistańskich: Ponad 200 przywódców plemiennych i uczonych islamskich “popiera zakaz talibów szczepienia przeciwko polio”


"Duchowny, Maulvi Ibrahim Chisti, w Muzaffargarh ogłosił kampanię szczepień przeciwko polio za ‘nieislamską’ i oznajmił w lokalnym meczecie, że należy prowadzić dżihad przeciwko przybywającemu zespołowi szczepiących przeciwko polio”  […]


Pakistan Cyber Force (PCF), grupa pakistańskich aktywistów i hakerów promuje na Facebooku poglądy antysemickie, twierdząc, że kampania szczepienia przeciwko polio, która jest prowadzona w Pakistanie przez różne organizacje pozarządowe, jest częścią planu syjonistycznego.


PCF powołuje się na raport z gazety w języku urdu, że pięcioro dzieci pakistańskich zmarło z powodu szczepionki przeciwko polio i pisze:


"Szydzono i wyśmiewano Pakistan Cyber Force, kiedy zdemaskowaliśmy syjonistyczny plan eugeniczny masowych szczepień i umyślnego wstrzykiwania śmiertelnych chorób najbardziej niewinnym - Nowonarodzonym Dzieciom. Teraz nawet najgorsi krytycy zostali uciszeni!"


W artykule opublikowanym w “Mahnama Banat-e-Aisha”, magazynie dla kobiet w języku urdu, nazwano kampanię zwalczania polio spiskiem żydowskim prowadzonym przez organizacje międzynarodowe. Artykuł zatytułowany „Polio: choroba czy niebezpieczny spisek żydowski?” stwierdza, że wiele organizacji międzynarodowych, takich jak Bill and Melinda Gates Foundation, WHO, Rotary International, Bank Światowy i UNICEF, które dostarczają olbrzymich funduszy na międzynarodowe kampanie zwalczania polio, służą interesom syjonistycznym.


Poniżej podajemy fragmenty tego artykułu:


"Żydzi, którzy marzą o rządzeniu światem, w zorganizowany sposób wynaleźli różnego typu szczepionki, leki i zastrzyki, żeby osłabić muzułmanów w ich wierze na poziomie duchowym, praktycznym i moralnym i uczynić ich ciała skażonymi.  Kampania doustnej szczepionki polio to jest spisek międzynarodowy – poza krajami syjonistycznymi. W pełni skupiają się teraz na krajach Azji Południowej – Indiach, Pakistanie i Bangladeszu. USA już zaznaczyły ten obszar jako niesłychanie strategiczny region.


Czy kiedykolwiek zastanowiliście się, dlaczego ci chciwi Żydzi i chrześcijanie wydają miliony dolarów na tę kampanię?


1) Pentagon, instytucja obrony USA, dostarcza około 100 000 milionów [sic] dolarów na tę kampanię każdego roku.


2) WHO wydaje 150 000 milionów [sic] dolarów na tę kampanię każdego roku.  


3) Rotary International także dostarcza znacznych sum na tę kampanię. Podobnie jak tysiące  NGO, Bill and Melinda Gates Foundation, NGO przewodniczącego Microsoftu Billa Gatesa, sama dała 750 milionów na szczepienie dzieci w biednych krajach – ponad dwa razy tyle, ile rząd USA dał ludziom, których dotknęło tsunami. To pomoże WHO zaszczepić 90% dzieci na świecie do roku 2015. Wiadomo, że wszystkie te organizacje pracują otwarcie w interesie syjonistów.


4) Instytucje takie jak Center for Diseases [sic],  ICC Control [sic] i Bank Światowy także inwestują olbrzymie sumy w takie programy.


5) UNICEF nadzoruje kampanię szczepień polio w Indiach. Już wydała na tę kampanię setki milionów dolarów. Z drugiej strony ONZ od 1991 r. i nadal zakazuje dostarczania niezbędnych leków do Iraku. Z powodu tego zakazu w tym kraju zmarło pół miliona dzieci. Jako alternatywę, aby uratować dzieci w tym kraju, założono firmę farmaceutyczną w Sudanie, ale została zniszczona przez bomby USA, a ONZ pozostała milczącym widzem.


[…] Analiza tego, jak przygotowuje się szczepionkę na polio, wystarcza, by zrozumieć, że wirus jest haram [zabroniony w islamie] i nieczyste zwierzęta, takie jak małpy, szympansy, psy, myszy i świnie są wstrzykiwane w nasze muzułmańskie ciała.


Za to osiągnięcie odpowiedzialny jest nikt inny jak Jonas Edward Salk (1914-1995). Poza tym, że był znanym bakteriologiem, był on wielkim żydowskim przywódca duchowym, który jest czczony także dzisiaj przez żydowskich uczonych religijnych i rabinów. […]
Artykuł w piśmie w języku urdu zatytułowany: \
Artykuł w piśmie w języku urdu zatytułowany: "Polio: Choroba czy niebezpieczny spisek żydowski?”

*Jest to skrócona wersja opracowania po angielsku. Cały komunikat można przeczytać (po angielsku) tutaj: http://www.memri.org/report/en/0/0/0/0/0/0/7813.htm


MEMRI, Specjalny komunikat nr 5635, z 10 lutego 2014

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 1354 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Palestyńczycy: co jest złego w budowaniu szpitala?   Tawil   2019-08-21
Czy Izrael jest państwem bliskowschodnim?   Koraszewski   2019-08-19
Czy Palestyńczycy w Gazie mogą zbuntować się przeciwko Hamasowi?   Toameh   2019-08-18
Chińczycy trzymają się mocno   Koraszewski   2019-08-17
Najnowszy horror ONZ: ignorowani uchodźcy chrześcijańscy   Bulut   2019-08-16
Państwo, naród, społeczeństwo   Koraszewski   2019-08-15
Zaślepienie w sprawie muzułmańskiego antysemityzmu   Julius   2019-08-15
Polowania na czarownice wymagają międzynarodowego działania   Igwe   2019-08-13
"Sprawiedliwość" jest dla lewicy antyizraelskim wytrychem. Nie ma nic wspólnego z prawdziwą sprawiedliwością.     2019-08-12
Barack Obama i ludobójstwa    Isaac   2019-08-10
Słabość cywilizacji i zderzenie barbarii z barbarią   Koraszewski   2019-08-09
Demon ISIS jest w nas wszystkich     2019-08-09
Coraz groźniejszy impas między cywilizacjami   MacEoin   2019-08-07
Dlaczego Palestyńczycy zaatakowali Saudyjczyka?   Toameh   2019-08-03
Jordania podziela obawy Izraela   Koraszewski   2019-08-02
Schadenfreude i skandal w UNRWA   Blum   2019-08-01
Szczęśliwe zakończenie dramatów palestyńczyka prześladowanego za uratowanie rannych Żydów   Blum   2019-07-31
Jordania, pokój i jak niewiele się naprawdę zmieniło   Roth   2019-07-30
Demaskowanie oszukańczych organizacji praw człowieka   Gerstenfeld   2019-07-24
Biafra kiedyś i w przyszłości?   Fitzgerald   2019-07-24
W BDS nie chodzi o bojkot. Chodzi o zamianę Izraela w państwo pariasa.     2019-07-23
Kocha, lubi, szanuje   Koraszewski   2019-07-22
Pora, by Europa przebolała ”najgorszą możliwą umowę”   Coughlin   2019-07-21
Zamienianie Holocaustu w metaforę   Greenfield   2019-07-20
Tylko nie nazywaj jej palestyńską Arabką!   Flatow   2019-07-19
Trzy „nie”, które ustawiły Bliski Wschód na drodze konfliktu   Lipman   2019-07-18
USA i Iran: Co NIE jest mądrą polityką   Rafizadeh   2019-07-16
Dziesięciolecia szczucia na brytyjskich Żydów   Collier   2019-07-16
Zbadaj swoje przesądy   Koraszewski   2019-07-15
"Hamas nie boi się wyborów"   Toameh   2019-07-14
Niemcy: niektóre mowy nienawiści są ”równiejsze od innych”   Bergman   2019-07-12
Słowa Lindy Sarsour, „Jezus był Palestyńczykiem”, ignorują żydowską historię   Frantzman   2019-07-10
Niemcy, które zbroiły Saddama Husajna, mówią, że państwo kurdyjskie zaszkodzi pokojowi   Frantzman   2019-07-09
Palestyńska bieda: kto nie ma udziału w bogactwie?     2019-07-08
Afryka: alarmujący wzrost prześladowań chrześcijan   Bulut   2019-07-07
Palestyńska wojna z przedsiębiorcami   Tawil   2019-07-06
Nie potrzebujemy żadnej edukacji   Collins   2019-07-02
Czy zbliża się wielka wojna?   Koraszewski   2019-07-01
Abstrakcyjna ludzka godność   Ferus   2019-06-30
Moje świadectwo o reparacjach za niewolnictwo   Hughes   2019-06-29
Pamięć o Jazydach i Lalisz w Światowy Dzień Uchodźcy   Frantzman   2019-06-28
Bahrajn dowodzi raz jeszcze: jeśli ”pokój” nie jest etapem do zniszczenia Izraela, to palestyńscy przywódcy nie są zainteresowani     2019-06-27
Nowa kultura politycznej przemocy w Turcji   Bekdil   2019-06-23
Zły sen Arabów: absorbowanie Palestyńczyków   Toameh   2019-06-21
Podtrzymuję to, co napisałam o „Palestynie”   Chesler   2019-06-20
Zakrywanie kultury, żeby ”nie urazić”   Meotti   2019-06-18
Dlaczego geje stają po stronie kultur, które ich mordują?   Rosenthal   2019-06-17
Szanse rozmowy o prawdziwym arabsko-izraelskim pokoju na konferencji w Bahrajnie   Bryen   2019-06-16
Palestyńczyk wbija nóż i natychmiast pojawiają się usprawiedliwienia   Flatow   2019-06-15
Oczywiście Palestyńczycy nie potrafią się rządzić. Bowiem w rzeczywistości nie chcą zbudować państwa – chcą zniszczyć inne państwo     2019-06-11
(Niezbyt) ukryte manipulacje mediów   Cohen   2019-06-10
Nigdy więcej   Lewin   2019-06-10
Rezerwiści na służbie walczą o Izrael na amerykańskich kampusach uniwersyteckich   Greenfield   2019-06-09
Biały terroryzm on line: identyfikowanie potencjalnych zagrożeń   Michael Davis   2019-06-08
Problem w Niemczech jest większy niż ”jarmułka”   Tobin   2019-06-08
Świat jest dziwaczny, skoro jedynym człowiekiem, który naprawdę próbuje pomóc Palestyńczykom, jest Jared Kushner – a wszyscy inni są przeciwko     2019-06-07
Dlaczego ”New York Times” próbuje storpedować plan pokojowy Trumpa?   Dershowitz   2019-06-04
Długie życie Roberta Bernsteina   Koraszewski   2019-06-03
WHO, Francja i flirtowanie z antysemityzmem   Yemini   2019-06-02
Dlaczego Palestyńczycy są tak przeciwni „Umowie Stulecia”?   Kedar   2019-06-01
Nowa lista Hamasu ze ”zdrajcami”   Toameh   2019-05-31
Akademicka wolność dla mnie, ale nie dla ciebie   Altabef   2019-05-29
Zbrodnia wojenna!: umieszczenie karteczki w Ścianie Zachodniej   Dershowitz   2019-05-28
Socjalizm to paskudna rzecz   Koraszewski   2019-05-27
Czy powinniśmy porównywać Indie i Izrael?   Julius   2019-05-27
Dajcie pokojowi szansę!   Tsalic   2019-05-26
Jak palestyńscy przywódcy karzą pacjentów   Tawil   2019-05-25
Jaka przyszłość czeka amerykańskich Żydów   Rosenthal   2019-05-24
Imigracja, czyli jak współczuć i być mądrym   Koraszewski   2019-05-23
Iran otrzymał status państwa nuklearnego   Yigal Carmon   2019-05-22
Flirty UE z Ligą Arabską   Bergman   2019-05-19
Coraz węższy, zaściankowy pryzmat dziennikarstwa   Murray   2019-05-16
Kiedy ajatollah rozgrywa swojego  dżokera   Taheri   2019-05-15
”Pinkwashing” i Izrael: jak działać przeciwko własnym, najlepszym interesom   MacEoin   2019-05-14
Sankcje USA nałożone na mułłów działają   Rafizadeh   2019-05-11
Czyje to było zwycięstwo?   Skalski   2019-05-11
Największy zdecentralizowany pomnik pamięci na świecie   Gross   2019-05-03
Raport o naszym niewstąpieniu do Unii   Ferus   2019-05-01
Unicestwienie chrześcijańskiego życia i ludzi: gdzie jest oburzenie Zachodu?   Meotti   2019-04-30
Niemiecki rząd: antyizraelski i proirański   Frank   2019-04-28
Dajmy priorytet zapobieganiu przemocy domowej   Lomborg   2019-04-25
Wzgórza Golan i głębie hipokryzji   Mor   2019-04-24
Naród Islamu i ”społeczna sprawiedliwość” kobiet   MacEoin   2019-04-22
Cierpienia ludności Gazy   Kedar   2019-04-18
Dyplomaci w ONZ dokonują antysemickich czynów   Gerstenfeld   2019-04-16
Dlaczego Palestyńczycy uciekają z Libanu   Toameh   2019-04-14
Powodzie, mułłowie i Kopciuszek w kamaszach   Taheri   2019-04-12
“Dla jednego terrorysta…” – fragment książki   Landes   2019-04-12
Milan Kundera ostrzegał nas przed historyczną amnezją. Teraz widzimy ją znowu.   Morrison   2019-04-11
Morderstwa w Christchurch: prawdziwi współsprawcy   Milliere   2019-04-10
Zbrodnie Zachodu wobec prześladowanych mniejszości na Bliskim Wschodzie   Bergman   2019-04-09
Tysiące muzułmańskich kobiet zgwałconych, torturowanych, zabitych w syryjskich więzieniach. Gdzie są media, ONZ, grupy „praw człowieka”?   Tawil   2019-04-04
Inne porozumienie w sprawie pokoju   Toameh   2019-04-02
Wielka Brytania delegalizuje Hezbollah   Bergman   2019-04-01
Hamed Abdel-Samad o lewicy: Rasism niskich oczekiwań; Oni traktują muzułmanów jak małpy w zoo     2019-03-31
Turcja: Dziesiątki tysięcy ściganych sądownie za „obrażenie” Erdoğana   Bulut   2019-03-30
Fronda: „Brawo Polska - Wzgórza Golan nie dla Izraela!!!”   Koraszewski   2019-03-29
Podtrzymywanie palestyńskiej ”narracji”   Bergman   2019-03-28
Dla BBC nikab to „symbol buntu”   Pearson   2019-03-27
Zastraszony "New York Times" opublikował kłamstwa o ”większość Arabów usuniętych siłą z ich domów w Jaffie”     2019-03-26

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Biły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczySkomplikowana ewolucjaArgument neuroróżnorodnościNowe badanie pamięci długotrwałejŚciganie bluźnierstwaRyby jaskinioweAutyzm


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk