Prawda

Piątek, 5 czerwca 2020 - 11:10

« Poprzedni Następny »


MEMRI

O mordowaniu zwalczających polio


2014-02-13


W Pakistanie obserwujemy wzrost ataków na personel podający dzieciom szczepionki przeciwko polio. Prasa muzułmańska pisze o rozpowszechnianych przez duchownych pogłoskach, że szczepionka „jest spiskiem CIA, żeby wysterylizować dzieci muzułmańskie”; W artykule w popularnym magazynie dla kobiet czytamy m. in.: „Żydzi, którzy marzą o rządzeniu światem, wynaleźli… szczepionki, lekarstwa i zastrzyki… żeby osłabić muzułmanów”

21 stycznia 2014 r. zastrzelono na ulicach Karaczi troje członków zespołu podającego szczepionki przeciwko polio, w tym dwie kobiety, inny pracownik takiego zespołu szczepień przeciw polio został zabity w okręgu Mansehra prowincji Chyber Pachtunchwa.


Według informacji z 22 stycznia z mediów pakistańskich: „Po tych atakach pracownicy służby zdrowia zatrzymali akcje szczepień przeciwko polio w całym Pakistanie, gdzie wysiłki zwalczenia tej choroby napotykają na przeszkody ze strony lokalnych bojówkarzy talibskich i twardogłowych duchownych, którzy ogłaszają, że jest to spisek zachodni, aby uczynić dzieci  bezpłodnymi, a także jest sprzeczny z nakazami islamu".


W ostatnich latach ataki na zespoły szczepiące przeciwko polio narastały w całym Pakistanie. Podczas gdy sąsiednie Indie powstrzymały polio w 2011 r. i w lutym 2014 r. mają otrzymać certyfikat Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) kraju wolnego od polio, Pakistan stał się źródłem niepokoju z powodu rosnącej liczby przypadków polio i wiele krajów rozważa obowiązek szczepienia na polio dla podróżujących do Pakistanu.


Na całym świecie notuje się postęp w zwalczaniu polio, ale nie w Pakistanie. W kwietniu 2013 r. według oceny WHO Pakistan znajdował się wśród trzech krajów – razem z Afganistanem i Nigerią – które pozostawały polio-endemiczne, podczas gdy w 1988 r. było tych krajów 125.Teorie spiskowe przeciwko szczepieniu na polio nabrały impetu po tym, jak ujawniono, że amerykańska CIA użyła kampanii szczepienia przeciwko polio prowadzonej przez dra Szakila Afridiego, by zebrać informacje prowadzące do operacji wojskowej w 2011 r. w Abbottabadzie, w której zabito przywódcę Al-Kaidy Osamę bin Ladena. Jednak komentator pakistański Raza Rumi pisał na Twitterze: „Spójrzmy prawdzie w oczy. Jeszcze zanim odkryto gafy Szakila Afridiego i CIA ze szczepieniami, duchowni w Pakistanie sprzeciwiali się szczepieniom przeciw polio".


Poniżej podajemy fragmenty z doniesień z mediów pakistańskich wyjaśniających, jak kampania przeciwko szczepieniom została wzmocniona przez duchownych islamskich w społeczeństwie pakistańskim..


W pakistańskiej gazecie “The News” z 22 stycznia 2014 r. znajduje się artykuł oceniający ogólną sytuację w Pakistanie w sprawie kampanii szczepienia przeciwko polio:


"Dane specjalnego zespołu premiera do monitorowania polio ujawniają, że kampania ta od 17 lipca 2012 r. kosztowała życie 31 pracowników zespołów podających szczepionki przeciwko polio oraz policjantów. Wraz z wzrostem ataków na pracowników kampania szczepień została poważnie utrudniona i szczepienia nie objęły niemal 300 tysięcy dzieci.


Nie tylko to, ale społeczność międzynarodowa zamyka także drzwi na wjazd do ich krajów dla Pakistańczyków bez uzyskania zaświadczenia o szczepieniu przeciwko polio.


Jeśli spojrzymy na historię oporu wobec kampanii przeciwko polio, to zaczął się on w 2005 r., kiedy obecny szef Tehreek-e-Taliban Pakistan (TTP) Mullah Fazlullah zakazał szczepienia w Swat - okręgu, gdzie talibowie byli bardzo silni. Jednak kampania oporu przeciwko szczepieniom przeciw polio stała się bardziej agresywna i zaczęto atakować pracowników szczepiących przeciwko polio po zabiciu Osamy bin Ladena przez siły USA w Abbottabadzie 2 maja 2011"


14 listopada 2013 r. “The News”, w artykule zatytułowanym "Pakistańczyków może czekać zakaz podróżowania, jeśli polio nie zostanie opanowane" ostrzegano:


"Po ujawnieniu przypadków polio w Chinach, Egipcie, Palestynie i Syrii, które wiąże się z odwiedzającymi Pakistan,  pakistański wirus polio zagraża teraz Turcji i częściom Europy, bowiem zakaz prowadzenia kampanii szczepień przeciwko polio na terytoriach plemiennych nadal pozbawia tysiące dzieci szczepionki przeciwko tej strasznej chorobie. Po potwierdzeniu przez WHO i UNICEF, że wirus polio, który zaraził 13 dzieci w Syrii, przedostał się z Pakistanu, naukowcy w Europie alarmują, obawiając się, że olbrzymie masy uchodźców z Syrii przybywających do Turcji mogą przenieść wirus polio….".


Informacja z mediów pakistańskich: Ponad 200 przywódców plemiennych i uczonych islamskich “popiera zakaz talibów szczepienia przeciwko polio”


"Duchowny, Maulvi Ibrahim Chisti, w Muzaffargarh ogłosił kampanię szczepień przeciwko polio za ‘nieislamską’ i oznajmił w lokalnym meczecie, że należy prowadzić dżihad przeciwko przybywającemu zespołowi szczepiących przeciwko polio”  […]


Pakistan Cyber Force (PCF), grupa pakistańskich aktywistów i hakerów promuje na Facebooku poglądy antysemickie, twierdząc, że kampania szczepienia przeciwko polio, która jest prowadzona w Pakistanie przez różne organizacje pozarządowe, jest częścią planu syjonistycznego.


PCF powołuje się na raport z gazety w języku urdu, że pięcioro dzieci pakistańskich zmarło z powodu szczepionki przeciwko polio i pisze:


"Szydzono i wyśmiewano Pakistan Cyber Force, kiedy zdemaskowaliśmy syjonistyczny plan eugeniczny masowych szczepień i umyślnego wstrzykiwania śmiertelnych chorób najbardziej niewinnym - Nowonarodzonym Dzieciom. Teraz nawet najgorsi krytycy zostali uciszeni!"


W artykule opublikowanym w “Mahnama Banat-e-Aisha”, magazynie dla kobiet w języku urdu, nazwano kampanię zwalczania polio spiskiem żydowskim prowadzonym przez organizacje międzynarodowe. Artykuł zatytułowany „Polio: choroba czy niebezpieczny spisek żydowski?” stwierdza, że wiele organizacji międzynarodowych, takich jak Bill and Melinda Gates Foundation, WHO, Rotary International, Bank Światowy i UNICEF, które dostarczają olbrzymich funduszy na międzynarodowe kampanie zwalczania polio, służą interesom syjonistycznym.


Poniżej podajemy fragmenty tego artykułu:


"Żydzi, którzy marzą o rządzeniu światem, w zorganizowany sposób wynaleźli różnego typu szczepionki, leki i zastrzyki, żeby osłabić muzułmanów w ich wierze na poziomie duchowym, praktycznym i moralnym i uczynić ich ciała skażonymi.  Kampania doustnej szczepionki polio to jest spisek międzynarodowy – poza krajami syjonistycznymi. W pełni skupiają się teraz na krajach Azji Południowej – Indiach, Pakistanie i Bangladeszu. USA już zaznaczyły ten obszar jako niesłychanie strategiczny region.


Czy kiedykolwiek zastanowiliście się, dlaczego ci chciwi Żydzi i chrześcijanie wydają miliony dolarów na tę kampanię?


1) Pentagon, instytucja obrony USA, dostarcza około 100 000 milionów [sic] dolarów na tę kampanię każdego roku.


2) WHO wydaje 150 000 milionów [sic] dolarów na tę kampanię każdego roku.  


3) Rotary International także dostarcza znacznych sum na tę kampanię. Podobnie jak tysiące  NGO, Bill and Melinda Gates Foundation, NGO przewodniczącego Microsoftu Billa Gatesa, sama dała 750 milionów na szczepienie dzieci w biednych krajach – ponad dwa razy tyle, ile rząd USA dał ludziom, których dotknęło tsunami. To pomoże WHO zaszczepić 90% dzieci na świecie do roku 2015. Wiadomo, że wszystkie te organizacje pracują otwarcie w interesie syjonistów.


4) Instytucje takie jak Center for Diseases [sic],  ICC Control [sic] i Bank Światowy także inwestują olbrzymie sumy w takie programy.


5) UNICEF nadzoruje kampanię szczepień polio w Indiach. Już wydała na tę kampanię setki milionów dolarów. Z drugiej strony ONZ od 1991 r. i nadal zakazuje dostarczania niezbędnych leków do Iraku. Z powodu tego zakazu w tym kraju zmarło pół miliona dzieci. Jako alternatywę, aby uratować dzieci w tym kraju, założono firmę farmaceutyczną w Sudanie, ale została zniszczona przez bomby USA, a ONZ pozostała milczącym widzem.


[…] Analiza tego, jak przygotowuje się szczepionkę na polio, wystarcza, by zrozumieć, że wirus jest haram [zabroniony w islamie] i nieczyste zwierzęta, takie jak małpy, szympansy, psy, myszy i świnie są wstrzykiwane w nasze muzułmańskie ciała.


Za to osiągnięcie odpowiedzialny jest nikt inny jak Jonas Edward Salk (1914-1995). Poza tym, że był znanym bakteriologiem, był on wielkim żydowskim przywódca duchowym, który jest czczony także dzisiaj przez żydowskich uczonych religijnych i rabinów. […]
Artykuł w piśmie w języku urdu zatytułowany: \
Artykuł w piśmie w języku urdu zatytułowany: "Polio: Choroba czy niebezpieczny spisek żydowski?”

*Jest to skrócona wersja opracowania po angielsku. Cały komunikat można przeczytać (po angielsku) tutaj: http://www.memri.org/report/en/0/0/0/0/0/0/7813.htm


MEMRI, Specjalny komunikat nr 5635, z 10 lutego 2014

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 1539 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Dzień nadziei i odwagi   Jacoby   2020-06-04
Nieprzyzwoici policjanci, nieprzyzwoici buntownicy   Jacoby   2020-06-03
Sztuczne oburzenie o ”aneksję”   Rosenthal   2020-06-01
Wahający się biurokraci powstrzymują następną falę innowacji   Ridley   2020-05-29
Porwanie zachodniej wolności   Nirenstein   2020-05-25
Stan wojenny w cyberprzestrzeni   Koraszewski   2020-05-22
Międzynarodowy sąd kapturowy ma zbadać zbrodnie wojenne Izraela   Franklin   2020-05-21
Apartheid i koronawirus na Bliskim Wschodzie   Toameh   2020-05-19
Jedni osuszali moczary, inni propagują nienawiść   Koraszewski   2020-05-16
Dlaczego Międzynarodowy Czerwony Krzyż gloryfikuje matkę rodu terrorystycznej rodziny?     2020-05-13
Wielu umrze z głodu, a nie z powodu wirusa     2020-05-08
Szepty i krzyki w arabskojęzycznych mediach   Koraszewski   2020-05-08
Rada Praw Człowieka Narodów Zjednoczonych wychwala Iran   MacEoin   2020-05-07
„Przebudzona” feministka woli, by ludzie umierali, niż żeby biali mężczyźni z Oksfordu pierwsi stworzyli szczepionkę na koronawirusa   Coyne   2020-05-01
Popiół czy diament   Lewin   2020-04-30
Żydowskie zniewolenie pod rządami islamu wypełza na światło dzienne   Pandavar   2020-04-29
Jak nie świętować Dnia Ziemi   Tobin   2020-04-29
Koronawirus: belgijska masakra   Godefridi   2020-04-28
Nędza filozofii arystokratów ducha   Koraszewski   2020-04-27
Izrael od tygodni wydaje pozwolenia na towary „podwójnego zastosowania” dla Gazy – i nikt o tym nie informuje     2020-04-27
Jak zaraźliwe są teorie spiskowe?   Koraszewski   2020-04-22
Moralny dylemat opróżniania więzień podczas pandemii   Tobin   2020-04-22
Koronawirus: dyrektor WHO ma długą historię tuszowania faktów    Kern   2020-04-21
Lekcje z pandemii   Rosenthal   2020-04-21
Mieszane uczucia o WHO   Novella   2020-04-20
Ludzie nienawidzący Izraela, którzy udają, że obchodzi ich Gaza, wyrządzają krzywdę dziesiątkom milionów Arabów     2020-04-20
Jak media i palestyńscy Arabowie zmienili się przez ostatnie 50 lat?   Amos   2020-04-18
Jemen, Libia, Syria: kraje, gdzie koronawirus może się  szerzyć się niedostrzegany   Frantzman   2020-04-17
Pracownica @Amnesty International, która naciskała Hamas, by aresztował Gazańczyków za wideokonferencję z Izraelczykami     2020-04-14
Równania z bezlikiem niewiadomych   Koraszewski   2020-04-13
Epidem-ideologia: jak polityczny dogmat wpływa na reakcje na COVID-19   Tsalic   2020-04-13
Artykuł o Gazie w farmaceutycznym piśmie jest niezgodny z medyczną etyką zawodową   Plosker   2020-04-11
WHO musi odpowiedzieć na poważne pytania zanim można jej będzie powierzyć prowadzenie dochodzenia w sprawie COVID-19   Ridley   2020-04-10
Koronawirus: UE wspiera Palestyńczyków 71 milionami euro   Toameh   2020-04-10
Amerykanin, Chińczyk, Rosjanin, Turek i Polak mówią o świecie po pandemii   Koraszewski   2020-04-09
Wykluczenie Tajwanu z WHO jest politycznym i medialnym skandalem   Jacoby   2020-04-08
Członkowie Kongresu wprowadzeni w błąd i skłonieni do podpisania rasistowskiego listu przeciwko Izraelowi   Flatow   2020-04-08
Chronienie się przed koronawirusem a izraelska godzina policyjna   Fitzgerald   2020-04-04
Pułapka białego przywileju i odrzucenie kultu wiktymologii   Hill   2020-03-31
Ukoronowanie efektu motyla   Collins   2020-03-30
Pokątna hodowla staruszków   Koraszewski   2020-03-28
Antyizraelskie NGO wykorzystują COVID-19, żeby szerzyć nienawiść   Wertman   2020-03-27
Antysemicka propaganda Hamasu nauczana w naszych szkołach   Collier   2020-03-26
Demokratyczny wirus i autorytarne metody przeciwdziałania zarazie   Koraszewski   2020-03-24
Dwa rodzaje antysemityzmu stały się częścią prezydenckiej kampanii   Tobin   2020-03-22
Syria ma duże więcej palestyńskich kobiet w więzieniach niż Izrael. I tortutują je na śmierć     2020-03-20
Jesień Oświecenia   Koraszewski   2020-03-19
Breaking the Silence! Dlaczego kłamiecie?   Oz   2020-03-18
Jestem sceptyczny wobec paniki klimatycznej, ale poważnie traktuję obawy w sprawie koronawirusa   Jacoby   2020-03-17
Izrael pomaga Palestyńczykom w powstrzymaniu koronawirusa; Arabowie zdradzają ich   Toameh   2020-03-17
Wyzwania, wyznania i środki zapobiegawcze   Koraszewski   2020-03-14
Kto atakuje palestyńskich chrześcijan?   Tawil   2020-03-13
Brexit jako stymulacja dla brytyjskiej bionauki   Ridley   2020-03-11
Czarna rozpacz egipskiego dysydenta   Koraszewski   2020-03-09
Kto uniemożliwia Palestyńczykom głosowanie?   Toameh   2020-03-09
Co Boris Johnson powinien wiedzieć o innowacjach   Ridley   2020-03-04
UNESCO, Izrael i kultura jako broń   Shindman   2020-03-01
Mieszkańcy greckich wysp chcą odzyskać swoje życie   Bekdil   2020-02-29
Zaraza, bóg i polityka prewencyjna   Koraszewski   2020-02-28
Zapomnij o „pokoju”. Zacznij optymalizować status quo. To przecież już wybrali Izrael i Autonomia Palestyńska     2020-02-26
Olbrzymi błąd MFW w ocenie subsydiów energetycznych   Lomborg   2020-02-22
Co myślą palestyńscy Arabowie?   Roth   2020-02-19
Palestyńskie wybory: Jak Abbas i Europa próbują obwinić Izrael   Toameh   2020-02-18
Thatcher ostrzegała nas, żeby powoli budować europejską integrację. Niestety, nie chcieliśmy słuchać.   Wennström   2020-02-17
From Brussels with love   Koraszewski   2020-02-16
Okrucieństwo wobec zwierząt jest bardziej nagłaśniane niż chrześcijanie z odciętymi głowami   Meotti   2020-02-14
Wielka Brytania, jeśli chce lepiej się rozwijać, musi ponownie odkryć niepowodzenie   Ridley   2020-02-08
”Zbrodnia” Arabów śpiewających dla Arabów w Izraelu   Toameh   2020-02-08
Martin Luther King i Edward Said: Palestyńskich intelektualistów nie interesują prawa człowieka     2020-02-07
Trochę optymizmu na odmianę   Rosenthal   2020-02-06
Z sennika ateisty: anioły   Kruk   2020-02-05
Francja, "pączkująca republika islamska"   Meotti   2020-02-03
„Umowa stulecia”, czy „policzek stulecia”?   Koraszewski   2020-02-01
Plan pokojowy Trumpa wykazuje więcej troski o polepszenie życia Palestyńczyków niż jakikolwiek poprzedni plan „ekspertów”     2020-01-30
Homo sapiens i jego późniejsze nakładki   Koraszewski   2020-01-29
Wielka Brytania powinna poprzeć plan pokojowy Trumpa   Kemp   2020-01-29
Czy jestem antysemitką współczując  Palestyńczykom?   Koraszewski   2020-01-25
Polityczne gry w Hadze   Steinberg   2020-01-21
Polityka wokół Holocaustu jest błędna   Tobin   2020-01-20
Potomkinowskie wsie polityków i historyków   Koraszewski   2020-01-19
Kieruneki Madagaskar   Garczyński-Gąssowski   2020-01-18
Putinowskie wsie   Garczyński-Gąssowski   2020-01-17
Obłuda zachodnich postępowców   Yemini   2020-01-17
Bałkanizacja humanistycznych umysłów   Koraszewski   2020-01-15
Zachodnie feministki zdezerterowały z frontu wspierającego uciemiężone muzułmańskie kobiety   Chesler   2020-01-15
Szukając drogi przez Brexit Unia Europejska może spojrzeć na rok 1783   Ridley   2020-01-14
Osmanowie wrócili   Frantzman   2020-01-13
Co było wspaniałe w latach 2010.   Jackoby   2020-01-11
Dlaczego mówienie o „żydowskim geniuszu” jest kontrowersyjne   Tobin   2020-01-11
Czy trup generała jest dobrym papierkiem lakmusowym?   Koraszewski   2020-01-10
Promowanie błędnego przekonania o ”Palestyńczykach”   Oz   2020-01-09
Szaleństwo tłumów - nowa rewolucja kulturalna   Koraszewski   2020-01-08
Dlaczego prezydent Trump spełnia obietnicę daną w San Remo w 1920 roku   Kontorovich   2020-01-06
Dlaczego atakują Żydów w Nowym Jorku   Rosenthal   2020-01-05
„Niebezpieczna i głupia eskalacja”   Koraszewski   2020-01-04
My, ”krytyczne wobec gender” feministki, płacimy cenę za głośne mówienie. Ale cena milczenia jest wyższa   Emmons   2020-01-03
ONZ i Wielka Brytania traktują prześladowanych chrześcijan jak „wrogów”   Ibrahim   2020-01-02
Groźna prawda o BDS i antysemityzmie na kampusach   Tobin   2020-01-01
Kampania kłamstw ICC   Yemini   2019-12-30
Raport Davida Colliera o Amnesty International oraz jej toksyczności i nienawici   (Varda Epstein)   2019-12-28

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Wzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenica


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk