Prawda

Poniedziałek, 18 czerwca 2018 - 19:36

« Poprzedni Następny »


Muzułmańscy reformatorzy potrzebują ochrony policyjnej


Giulio Meotti 2017-10-04

Seyran Ates z Berlina, imam, która głosi autentycznie “umiarkowany islam”, potrzebuje nieustannej ochrony policyjnej, by bronić jej przed fundamentalistycznymi islamistami. (Zdjęcie: Sean Gallup/Getty Images)
Seyran Ates z Berlina, imam, która głosi autentycznie “umiarkowany islam”, potrzebuje nieustannej ochrony policyjnej, by bronić jej przed fundamentalistycznymi islamistami. (Zdjęcie: Sean Gallup/Getty Images)

Abdelbaki Essati, imam, o którym władze sądzą, że był w centrum organizatorów zamachów terrorystycznych w Barcelonie i w innych miejscach, był najwyraźniej mistrzem oszukiwaniu -- "zbyt uprzejmy, zbyt poprawny". Udało mu się oszukać europejskie służby wywiadowcze przez głoszenie “umiarkowanej” wersji islamu, a równoczesne organizowanie zamachów dżihadystycznych.


Inna imam w Europie, Seyran Ates, głosi autentycznie “umiarkowany islam”, ale musi mieć nieustanną ochronę policyjną.


Ates, wykształcona na imama, sądziła, że nie ma lepszego miejsca niż Berlin na założenie jej meczetu, Ibn Rushd-Goethe. Jest to pierwsze islamskie miejsce religijne otwarte dla niezamężnych kobiet, homoseksualistów, ateistów, sufich, niezakwefionych kobiet – wszystkich tych ludzi, o których wielu fundamentalistycznych islamistów mówi, że chce uciszyć lub zabić.


Ale po błyskach fleszy i fotografach przyszły groźby śmierci. Obecnie potrzeba sześciu niemieckich policjantów do chronienia Ates. Nie jest to pierwszy raz, kiedy otrzymuje ona groźby śmierci. Zamknęła swoją firmę prawniczą w Kreuzberg (tureckiej dzielnicy Berlina) po tym, jak niemal zamordowano ją w zamachu terrorystycznym. Kula utknęła między jej czwartym a piątym żebrem. Potrzebowała pięciu lat, żeby powrócić do zdrowia.


Tydzień po inauguracji “liberalnego meczetu w Berlinie” jego sala modlitw jest praktycznie rzecz biorąc pusta. Liczba wiernych jest taka sama, jak liczba członków sił bezpieczeństwa. Muzułmanie wydają się bać pokazywania się tam. Ates otrzymała fatwy i groźby z wielu miejsc, od Egiptu do Turcji. Mówi, że dostaje "300 e-maili dziennie zachęcających mnie do kontynuowania”, ale “3000 e-maili dziennie pełnych nienawiści”, niektóre z groźbami śmierci. Jej los nie jest niestety wyjątkowy. W Niemczech jest wielu autentycznie “umiarkowanych” muzułmanów, którzy muszą żyć pod ochroną policyjną. Są to dziennikarze i działacze, którzy postawili wyzwanie terrorowi i radykalnemu islamowi. Bez ochrony staliby się „umiarkowanymi męczennikami”. Ayaan Hirsi Ali uciekła do USA, kiedy rząd Holandii odmówił dalszego chronienia jej.


W Niemczech nie zwolennicy muzułmańskiej supremacji, głoszący konieczność zabijania homoseksualistów, którzy muszą żyć pod ochroną policyjną; muszą pod nią żyć muzułmanie, którzy krytykują zwolenników muzułmańskiej supremacji. Jedynym „przestępstwem” tych zatroskanych muzułmanów było korzystanie z ich demokratycznego prawa do mówienia – i to nie w Iranie, Syrii lub Iraku – ale w Europie.


Ci reformatorzy próbują utrzymać przy życiu wartości Oświecenia – wolność słowa, rozdział religii i państwa, równość wobec prawa – próbują przełamać narzuconą ciszę islamu, w której "bluźnierstwo” karane jest śmiercią.


To oni przełamują te ciszę. Oni bronią prawa do demokracji, do niezależnego sądownictwa, do edukacji. Ceną jednak jest wygnanie, tortury, ostracyzm, publiczna marginalizacja i - zbyt często – samo życie. Gdzie są „umiarkowani muzułmanie”? W świecie muzułmańskim są oni w więzieniu, na wygnaniu, ukrywają się – kiedy nie zostają zamordowani - jak Salman Taseer, jego adwokat, blogerzy z Bangladeszu i niezliczeni inni. W Europie ci autentyczni „umiarkowani muzułmanie” muszą żyć pod ochroną policyjną. Multikulturowość jest dla nich więzieniem. 


Hamed Abdel-Samad
, egipski pisarz i autor książki Islamic Fascism, jest chroniony przez niemiecką policję. Niemiecki socjolog, Bassam Tibi od dwóch lat jest pod ochroną policyjną za sponsorowanie "Euro Islam": jak muzułmanie mogą asymilować się w Europie, co jest odwrotnością islamizacji Europy, jaką próbują osiągnąć fundamentaliści. W wywiadzie dla niemieckiego pisma “Cicero” Tibi przyznał swoją porażkę i „kapitulację”. 


Ekin Deligöz
, przedstawiciel niemieckiej Partii Socjaldemokratycznej, także jest pod ochroną policyjną za apel do kobiet o zdjęcie zasłon jako symbolu “podrzędności i podporządkowania”.  Fatma Bläser, ofiara przymusowego małżeństwa i autorka powieści Hennamond, jest dzisiaj chroniona przez policję. Jeździ od szkoły do szkoły, by podnieść świadomość wśród młodych muzułmanów. Mina Ahadi, która założyła Radę Byłych Muzułmanów, także jest pod nieustanną ochroną rządową.


Kiedy najodważniejszy dziennikarz Turcji, Can Dündar, były redaktor tureckiej gazety “Cumhuriyet” – jedynego medium tureckiego, które wyraziło solidarność z francuskim magazynem satyrycznym “Charlie Hebdo” – wyjechał z Ankary do Niemiec, najprawdopodobniej nie wyobrażał sobie, że w Berlinie będzie potrzebował ochrony policyjnej. W Turcji policja rewidowała jego dom w poszukiwaniu e-maili i artykułów; w Berlinie policja musi pilnować jego domu przeciwko muzułmańskim fundamentalistom, którzy grożą  mu śmiercią. W Turcji chcieli go zabić za krytykowanie politycznego islamu; w Europie jest to samo. 


To są prawdziwie “umiarkowane” głosy w świecie islamski – inaczej niż wielu rzekomych “umiarkowanych” muzułmanów, takich jak Tariq Ramadan, którego przyłapano niedawno na obronie okaleczania genitaliów kobiecych (FGM). Ci bohaterscy reformatorzy muzułmańscy są daleko od islamskich oficjeli organizacji muzułmańskich głównego nurtu, często finansowanych przez bogate dyktatury islamskie. Katar, według dużego badania francuskiej gazety “Libération”, jest głównym źródłem funduszy dla Związku Organizacji Islamskich we Francji (UOIF), czołowej islamskiej organizacji parasolowej w tym kraju. UOIF otrzymuje także pieniądze od Arabii Saudyjskiej i "stowarzyszeń dobroczynnych" w Arabii Saudyjskie i Zatoce.


Ci odważni dysydenci, którzy potrzebują naszej pomocy, walczą o utrzymanie wartości, które są filarami europejskiego Oświecenia – tych, które zaakceptował cały Zachód. Ale nie islam.


Tych mężczyzn i kobiety porównuje się do bohaterów Oświecenia, takich jak Voltaire. Ten francuski filozof nie miał jednak milionów wrogów, którzy mogli spiskować, by obciąć mu głowę.


Europe: Muslim Reformers
Need Police Protection

Gatestone Institute, 22 września 2017

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 Giulio Meotti 


Włoski publicysta, autor książki „A New Shoah: The Untold Story of Israel’s Victims of Terrorism”.

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 1067 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

O chorobie psychicznej i wspomaganym samobójstwie   Coyne   2018-06-18
NGO finansowane z zagranicy - władza polityczna i prawowita demokracja   Steinberg   2018-06-18
Palestyna: Oblanie egzaminu historii   Sherman   2018-06-17
Wielka Brytania: Nowa akcja na rzecz islamskich praw o bluźnierstwie?   Bergman   2018-06-16
Sport, czyli szlachetna rywalizacja   Koraszewski   2018-06-15
Gangi gwałcicieli: opowieść z zielonego Oxfordshire   Murray   2018-06-15
Odrażający antysemityzm w ONZ   Bayefsky   2018-06-11
Palestyńscy podpalacze z latawcami   Rosenthal   2018-06-10
Unijne i palestyńskie nielegalne „fakty w terenie”   Tawil   2018-06-09
Odrastające głowy hydry nazizmu   Koraszewski   2018-06-08
Iran odpłaca za ciosy Izraelowi palestyńską krwią   Kedar   2018-06-07
Kobiety są ofiarami islamskich ekstremistów   Ayari   2018-06-06
Palestyńska „zdrada”   Tawil   2018-06-05
Dobrzy Europejczycy marzą choćby o proporcjonalności   Koraszewski   2018-06-04
Jak multikulturowy, intersekcjonalny postkolonializm cofa nas do Średniowiecza   Rosenthal   2018-06-03
Kolonizowanie martwych Gazy dla teatru kadiszu   Frantzman   2018-06-01
Propalestyńskie organizacje praw człowieka gwiżdżą na Palestyńczyków i na prawa człowieka   Tawil   2018-05-31
Problem mediów z Izraelem   Rosenthal   2018-05-30
Kazania na górkach   Koraszewski   2018-05-29
Norweska NGO gubi drogę na granicy Gazy   Steinberg   2018-05-28
Samodzielnie stworzona Nakba Palestyńczyków   Yemini   2018-05-26
Pięć filarów palestynizmu   Rosenthal   2018-05-25
Pilny list otwarty do sekretarza generalnego ONZ António Gutteresa   Kalulu   2018-05-24
Palestyńczycy: prawdziwa blokada Gazy   Toameh   2018-05-23
Cywilizacja zderzeń narracji   Koraszewski   2018-05-22
Trump przestaje karmić krokodyla   Rosenthal   2018-05-22
Zachód zdradza Kurdów   Meotti   2018-05-21
Gaza, Daniel i toporna robota   Tsalic   2018-05-19
Czy media rzeczywiście rozumieją przemoc w Gazie?   Plosker   2018-05-17
Zasłona dymna: sześć tygodni przemocy na granicy Gazy   Kemp   2018-05-16
220 nalotów na Palestyńczyków; świat ziewa   Toameh   2018-05-14
Ku politycznemu wymarciu   Carmon   2018-05-11
Kiedy nawet ateiści wierzą w fatwy i zaklęcia   Koraszewski   2018-05-10
Czy Putin realizuje idee Sołżenicyna, jak sądzą niektórzy analitycy?   de Lazari   2018-05-10
Palestyńczycy: nowy zwrot w starym kłamstwie   Tawil   2018-05-09
Dlaczego jestem wdzięczny Mahmoudowi Abbasowi   Rosenthal   2018-05-08
Igrzysk, igrzysk, pal diabli chleb   Koraszewski   2018-05-07
Artykuł w “Guardianie” kwestionuje “sztywną ortodoksję” Jom Ha’atzmaut, że Izrael powinien istnieć   White   2018-05-06
Dlaczego nienawidzisz Izraela?   O'Neill   2018-05-01
Proces Tariqa Ramadana o gwałt: obwinianie  ofiar   Meotti   2018-04-27
Zabójcza broń Hamasu: kombinacja rasizmu i antysemityzmu   Maroun   2018-04-26
Europejska imigracja: zakonnice won, terrorystów zapraszamy   Murray   2018-04-25
Niebezpieczne ignorowanie islamskiego antysemityzmu   Bergman   2018-04-24
Dlaczego chrześcijanie potrzebują samostanowienia w Iraku   Bulut   2018-04-23
Wielka Brytania: finansowanie nauki wysadzania się w powietrze   Murray   2018-04-20
Kto jest “uchodźcą”? Żydzi z Maroka a Palestyńczycy z Izraela   Dershowitz   2018-04-19
Tajemny świat Autonomii Palestyńskiej   Tawil   2018-04-18
Bliskowschodnie dziennikarstwo stadne: wszyscy zgadzają się   Landes   2018-04-17
Wolność, rynek, innowacje i wstawanie z kolan   Koraszewski   2018-04-16
Antysemityzm szaleje w Turcji   Bulut   2018-04-16
Izraelski dylemat afrykańskich migrantów   i Daniel Pomerantz   2018-04-15
Nieograniczona tania energia zmieniłaby społeczeństwo   Ridley   2018-04-14
“Obowiązek nienawidzenia Brytanii”   Murray   2018-04-14
Gaza: To co jest ludobójczymi rozruchami dla jednego, jest pokojowymi demonstracjami dla innego   Ruda (Daled Amos)   2018-04-12
Szwedzka minister spraw zagranicznych nie jest antysemitką, ona jest demagogiem   Flatow   2018-04-10
Nieodwzajemniona miłość Erdogana do ArabówBurak Bekdil   Bekdil   2018-04-09
Spotkanie na szczycie Turcja-Iran-Rosja     2018-04-08
Co wspólnego mają Alt-Right i Regresywna Lewica   Anomaly   2018-04-07
Chrześcijanie Nigerii dzisiaj, chrześcijanie Europy jutro   Meotti   2018-04-07
Apartheid w Judei i Samarii narzucony przez AP, wspierany przez Oslo   Maroun   2018-04-06
Co naprawdę znaczy wizyta saudyjskiego księcia?   Charai   2018-04-04
Pseudonauka i pseudoinformacja   Koraszewski   2018-04-02
Mity i fakty: śmiertelne “protesty ” Gazy   Pomerantz   2018-04-02
Prawo powrotu: kłamstwo, które zabija   Maroun   2018-04-01
Intersekcjonalność, plemienność i Farrakhan   Greenfield   2018-03-29
“Washington Post” broni Funduszu Męczenników AP   Pomerantz   2018-03-29
Turecka dyplomacja: bierz zakładników   Bulut   2018-03-28
Pora, by Zachód poszedł w ślady Izraela   Kasheikal   2018-03-27
Masakra Jazydów w Afrin: zabite dzieci, zbombardowane wsie, zniszczone świątynie   Bulut   2018-03-25
Dlaczego Arabowie tak nienawidzą Palestyńczyków?   Kedar   2018-03-24
Stu francuskich intelektualistów ostrzega przed islamskim totalitaryzmem      Fitzgerald   2018-03-23
Prawo Izraela do samoobrony   Rosenthal   2018-03-21
Żydowskie curesy   Lewin   2018-03-19
Jak lewica stała się własnym najgorszym wrogiem – część II   MacEoin   2018-03-18
Jak lewica stała się własnym najgorszym wrogiem – Część I   MacEoin   2018-03-17
Czy zachodni "Zatroskani" rzeczywiście troszczą się o pomoc dla Syryjczyków i Palestyńczyków?   Meotti   2018-03-13
Amerykański syndrom i Katar   Carmon   2018-03-12
Zabobony w postkolonialnej Afryce   Igwe   2018-03-10
"Ohydne przestępstwo" szkolnego programu   Tawil   2018-03-09
Izrael – państwo antyimperialistyczne   Krygier   2018-03-08
Świat mówi „nie”, ale już nie cały świat   Koraszewski   2018-03-07
#MeToo w meczecie   Meotti   2018-03-06
Oxfam, NGO i efekt aureoli    Steinberg   2018-03-04
Poinformujmy Abbasa: Wieczną stolicą “Palestyny” nie jest Jerozolima, jest nią Damaszek     2018-03-03
Więź społeczna, dziedzictwo krwi i rządy jego kurewskiej mości   Koraszewski   2018-03-02
Lekcje historii z dziesiątków lat pod rządami islamizmu   Rafizadeh   2018-03-02
Łupki są prawdziwą rewolucją energetyczną   Ridley   2018-03-01
Jak Izrael, Diaspora i Polska mogą opanować debatę o Holocauście   Frantzman   2018-03-01
Cenzorscy millennialsi są nowymi wiktorianami   Ridley   2018-02-27
Kto spowodował kryzys zdrowotny w Gazie?   Pomerantz   2018-02-27
Przyzwolenie, czyli dziś wolno zabijać   Koraszewski   2018-02-26
Amnesty wie, że to konflikt wewnętrzny między Palestyńczykami spowodował kryzys w Gazie, ale i tak obwinia Izrael     2018-02-26
Śmierć demokracji?   MacEoin   2018-02-25
Zachodnie feministki: hipokryzja hidżabu   Khan   2018-02-24
Europejscy apologeci arabsko-islamskiego ucisku i terroryzmu   Meotti   2018-02-23
Religia i polityka w zwarciu między Arabią Saudyjską a Katarem   Kedar   2018-02-21
Każdy naród powinien uchwalić prawa przeciwko fatwom   Nasreen   2018-02-19
Potworności, o których nikt nie mówi   Toameh   2018-02-19
Kryzys humanitarny w Gazie   Adam   2018-02-18
Irańska “Opowieść podręcznej” i etnocentryzm #MeToo   Frantzman   2018-02-17

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Prawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczySkomplikowana ewolucjaArgument neuroróżnorodnościNowe badanie pamięci długotrwałejŚciganie bluźnierstwaRyby jaskinioweAutyzmOd niepamiętnych czasówTunezyjczycy przeciw złemu prawuDrugie prawo termodynamikiPochwała ignorancjMistyfikacja SokalaIntronizacja ChrystusaObama chrzescijanieSzelest liściCzego wam nie pokazują?Rozdzielenie religii i państwaTrwa ewolucyjne upokorzenie archeopteryksaTrucizna, kamuflaż i tęcza ewolucjiReligia zdrowego rozsądkuKto się boi czarnego luda?Land of the pure


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk