Prawda

Niedziela, 22 października 2017 - 01:18

« Poprzedni Następny »


Muzułmańscy reformatorzy potrzebują ochrony policyjnej


Giulio Meotti 2017-10-04

Seyran Ates z Berlina, imam, która głosi autentycznie “umiarkowany islam”, potrzebuje nieustannej ochrony policyjnej, by bronić jej przed fundamentalistycznymi islamistami. (Zdjęcie: Sean Gallup/Getty Images)
Seyran Ates z Berlina, imam, która głosi autentycznie “umiarkowany islam”, potrzebuje nieustannej ochrony policyjnej, by bronić jej przed fundamentalistycznymi islamistami. (Zdjęcie: Sean Gallup/Getty Images)

Abdelbaki Essati, imam, o którym władze sądzą, że był w centrum organizatorów zamachów terrorystycznych w Barcelonie i w innych miejscach, był najwyraźniej mistrzem oszukiwaniu -- "zbyt uprzejmy, zbyt poprawny". Udało mu się oszukać europejskie służby wywiadowcze przez głoszenie “umiarkowanej” wersji islamu, a równoczesne organizowanie zamachów dżihadystycznych.


Inna imam w Europie, Seyran Ates, głosi autentycznie “umiarkowany islam”, ale musi mieć nieustanną ochronę policyjną.


Ates, wykształcona na imama, sądziła, że nie ma lepszego miejsca niż Berlin na założenie jej meczetu, Ibn Rushd-Goethe. Jest to pierwsze islamskie miejsce religijne otwarte dla niezamężnych kobiet, homoseksualistów, ateistów, sufich, niezakwefionych kobiet – wszystkich tych ludzi, o których wielu fundamentalistycznych islamistów mówi, że chce uciszyć lub zabić.


Ale po błyskach fleszy i fotografach przyszły groźby śmierci. Obecnie potrzeba sześciu niemieckich policjantów do chronienia Ates. Nie jest to pierwszy raz, kiedy otrzymuje ona groźby śmierci. Zamknęła swoją firmę prawniczą w Kreuzberg (tureckiej dzielnicy Berlina) po tym, jak niemal zamordowano ją w zamachu terrorystycznym. Kula utknęła między jej czwartym a piątym żebrem. Potrzebowała pięciu lat, żeby powrócić do zdrowia.


Tydzień po inauguracji “liberalnego meczetu w Berlinie” jego sala modlitw jest praktycznie rzecz biorąc pusta. Liczba wiernych jest taka sama, jak liczba członków sił bezpieczeństwa. Muzułmanie wydają się bać pokazywania się tam. Ates otrzymała fatwy i groźby z wielu miejsc, od Egiptu do Turcji. Mówi, że dostaje "300 e-maili dziennie zachęcających mnie do kontynuowania”, ale “3000 e-maili dziennie pełnych nienawiści”, niektóre z groźbami śmierci. Jej los nie jest niestety wyjątkowy. W Niemczech jest wielu autentycznie “umiarkowanych” muzułmanów, którzy muszą żyć pod ochroną policyjną. Są to dziennikarze i działacze, którzy postawili wyzwanie terrorowi i radykalnemu islamowi. Bez ochrony staliby się „umiarkowanymi męczennikami”. Ayaan Hirsi Ali uciekła do USA, kiedy rząd Holandii odmówił dalszego chronienia jej.


W Niemczech nie zwolennicy muzułmańskiej supremacji, głoszący konieczność zabijania homoseksualistów, którzy muszą żyć pod ochroną policyjną; muszą pod nią żyć muzułmanie, którzy krytykują zwolenników muzułmańskiej supremacji. Jedynym „przestępstwem” tych zatroskanych muzułmanów było korzystanie z ich demokratycznego prawa do mówienia – i to nie w Iranie, Syrii lub Iraku – ale w Europie.


Ci reformatorzy próbują utrzymać przy życiu wartości Oświecenia – wolność słowa, rozdział religii i państwa, równość wobec prawa – próbują przełamać narzuconą ciszę islamu, w której "bluźnierstwo” karane jest śmiercią.


To oni przełamują te ciszę. Oni bronią prawa do demokracji, do niezależnego sądownictwa, do edukacji. Ceną jednak jest wygnanie, tortury, ostracyzm, publiczna marginalizacja i - zbyt często – samo życie. Gdzie są „umiarkowani muzułmanie”? W świecie muzułmańskim są oni w więzieniu, na wygnaniu, ukrywają się – kiedy nie zostają zamordowani - jak Salman Taseer, jego adwokat, blogerzy z Bangladeszu i niezliczeni inni. W Europie ci autentyczni „umiarkowani muzułmanie” muszą żyć pod ochroną policyjną. Multikulturowość jest dla nich więzieniem. 


Hamed Abdel-Samad
, egipski pisarz i autor książki Islamic Fascism, jest chroniony przez niemiecką policję. Niemiecki socjolog, Bassam Tibi od dwóch lat jest pod ochroną policyjną za sponsorowanie "Euro Islam": jak muzułmanie mogą asymilować się w Europie, co jest odwrotnością islamizacji Europy, jaką próbują osiągnąć fundamentaliści. W wywiadzie dla niemieckiego pisma “Cicero” Tibi przyznał swoją porażkę i „kapitulację”. 


Ekin Deligöz
, przedstawiciel niemieckiej Partii Socjaldemokratycznej, także jest pod ochroną policyjną za apel do kobiet o zdjęcie zasłon jako symbolu “podrzędności i podporządkowania”.  Fatma Bläser, ofiara przymusowego małżeństwa i autorka powieści Hennamond, jest dzisiaj chroniona przez policję. Jeździ od szkoły do szkoły, by podnieść świadomość wśród młodych muzułmanów. Mina Ahadi, która założyła Radę Byłych Muzułmanów, także jest pod nieustanną ochroną rządową.


Kiedy najodważniejszy dziennikarz Turcji, Can Dündar, były redaktor tureckiej gazety “Cumhuriyet” – jedynego medium tureckiego, które wyraziło solidarność z francuskim magazynem satyrycznym “Charlie Hebdo” – wyjechał z Ankary do Niemiec, najprawdopodobniej nie wyobrażał sobie, że w Berlinie będzie potrzebował ochrony policyjnej. W Turcji policja rewidowała jego dom w poszukiwaniu e-maili i artykułów; w Berlinie policja musi pilnować jego domu przeciwko muzułmańskim fundamentalistom, którzy grożą  mu śmiercią. W Turcji chcieli go zabić za krytykowanie politycznego islamu; w Europie jest to samo. 


To są prawdziwie “umiarkowane” głosy w świecie islamski – inaczej niż wielu rzekomych “umiarkowanych” muzułmanów, takich jak Tariq Ramadan, którego przyłapano niedawno na obronie okaleczania genitaliów kobiecych (FGM). Ci bohaterscy reformatorzy muzułmańscy są daleko od islamskich oficjeli organizacji muzułmańskich głównego nurtu, często finansowanych przez bogate dyktatury islamskie. Katar, według dużego badania francuskiej gazety “Libération”, jest głównym źródłem funduszy dla Związku Organizacji Islamskich we Francji (UOIF), czołowej islamskiej organizacji parasolowej w tym kraju. UOIF otrzymuje także pieniądze od Arabii Saudyjskiej i "stowarzyszeń dobroczynnych" w Arabii Saudyjskie i Zatoce.


Ci odważni dysydenci, którzy potrzebują naszej pomocy, walczą o utrzymanie wartości, które są filarami europejskiego Oświecenia – tych, które zaakceptował cały Zachód. Ale nie islam.


Tych mężczyzn i kobiety porównuje się do bohaterów Oświecenia, takich jak Voltaire. Ten francuski filozof nie miał jednak milionów wrogów, którzy mogli spiskować, by obciąć mu głowę.


Europe: Muslim Reformers
Need Police Protection

Gatestone Institute, 22 września 2017

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 Giulio Meotti 


Włoski publicysta, autor książki „A New Shoah: The Untold Story of Israel’s Victims of Terrorism”.

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 861 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Patrząc z Jemenu na Singapur     2017-10-21
“Słodki handel” Monteskiusza i “dyplomacja Boga” Cobdena   Ridley   2017-10-20
Izraelscy Arabowie przełamują milczenie   Yemini   2017-10-20
Szwecja: kraj podwójnych standardów   Bergman   2017-10-19
Rakka zdobyta, Erdogan w Warszawie   Koraszewski   2017-10-18
Nazywam się Rachel ‘X’   Collier   2017-10-18
Islam i feminizm   Assaf   2017-10-17
Nieuczciwy artykuł redakcyjny z “Ha’aretz”   Rosenthal   2017-10-15
Państwo w państwie?   Toameh   2017-10-13
Palestyńska normalizacja – z Hamasem, nie z Izraelem   Tawil   2017-10-13
“Szlachetna dzikuska” przemówiła   Arbabzadah   2017-10-12
Odkrycie Ameryki zawdzięczamy islamowi i muzułmanom   Spencer   2017-10-12
Kiedy wilk pilnuje owiec   Nirenstein   2017-10-11
Uwolniony w umowie o Shalita pobożny Arab palestyński, morderca, wraca (zbyt późno) do więziennej celi   Roth   2017-10-10
Mowa obronna na rzecz kurdyjskiej niepodległości    Dershowitz   2017-10-09
Żydowskie matki i palestyńscy ojcowie   Bellerose   2017-10-08
Prawdziwe znaczenie “Nigdy więcej”   Rosenthal   2017-10-07
Mohammad Bakri, wróg Palestyńczyków   Yemini   2017-10-06
Walczymy z radykałami, nie z muzułmanami   Bauer   2017-10-05
Muzułmańscy reformatorzy potrzebują ochrony policyjnej   Meotti   2017-10-04
Najbardziej orwellowska instytucja świata   Koraszewski   2017-10-03
Islamskie reguły w duńskich szkołach   Bergman   2017-10-03
Demokratyczny Kurdystan zainspiruje wolność na Bliskim Wschodzie   Boteach   2017-10-01
Phyllis Chesler na wojnie z “fałszywymi feministkami” z lewicy   Landes   2017-09-30
A jednak moja żona niczego nie złamała   Koraszewski   2017-09-29
Narody Zjednoczone żądają powrotu do status quo   Koraszewski   2017-09-27
Islamiści odpowiedzialni za kryzys uchodźców Rohingya   Habib   2017-09-26
Lekcje dla Zachodu: Uwięzieni z powodu wiary   Rafizadeh   2017-09-25
Big Pharma i inne teorie spiskowe   Koraszewski   2017-09-25
Jak alarmistyczna retoryka wypacza politykę klimatyczną   Lomborg   2017-09-22
Masowe prześladowania chrześcijan i Kurdów przez Turcję   Bulut   2017-09-22
Argument przeciwko otwartym granicom i liberalna nieposkromiona pycha   Sixsmith   2017-09-21
Nazywanie Izraela państwem “białej supremacji” utrwala zachodni antysemityzm   Frantzman   2017-09-21
Testament palestyńskiego nożownika, Katiby Zahrana     2017-09-19
Czy huragan Irma był karą boską?     2017-09-18
Kulisy Porozumienia z Oslo   Carmon   2017-09-15
W poszukiwaniu merytorycznej bezstronności   Koraszewski   2017-09-14
Students for Justice in Palestine wrzucają syjonistów do jednego worka z faszystami i zwolennikami białej supremacji, i wzywają do przemocy   Coyne   2017-09-14
Centryzm: manifest umiarkowania   Winegard   2017-09-13
Oszczerstwo o eksmitowaniu Palestyńczyków z Jerozolimy szerzy się jak ogień na prerii   Julius   2017-09-12
Prawdziwy nauczyciel Chameneiego - Chomeini czy Kim?   Taheri   2017-09-11
Socjalizm głupców, czyli o lewicowym antysemityzmie   Koraszewski   2017-09-10
Patrząc na Afrykę oczyma Ryszarda Kapuścińskiego   Koraszewski   2017-09-08
Chrześcijanie, którzy kochają zbrodniarzy   MacEoin   2017-09-08
Czy pakistańska broń atomowa wpadnie w ręce dżihadystów?   Ahmad   2017-09-07
Czego lub kogo mamy się bać?   Koraszewski   2017-09-05
Czy kultura tolerancji jest zastępowana przez kulturę nietolerancji?   Fares   2017-09-03
Kiedy feministki dołączają do islamskich terrorystów   Rafizadeh   2017-08-31
Przypowieść o dobrym muzułmaninie   Koraszewski   2017-08-30
Apel do sekretarza generalnego   Prosor   2017-08-29
Turcy świętują bombardowanie Cypru napalmem w 1964 r.   Bulut   2017-08-28
Polowanie na muchosa   Kruk   2017-08-26
Marzenia o muzułmańskiej Hiszpanii   Fernandez   2017-08-26
Autonomia Palestyńska jest tworem terrorystycznym i tak powinna być traktowana   Milliere   2017-08-25
Chroniona droga do nuklearnego Iranu   i A. Savyon   2017-08-24
Edukacja turecka: dżihad wchodzi, ewolucja wypada   Bekdil   2017-08-23
Współistnienie czy ISIS   Charbel   2017-08-22
Wielka Brytania nadal zaprasza dżihadystów   Murray   2017-08-21
Wojna z nietolerancją wymaga nietolerancji   Koraszewski   2017-08-20
Liberalizm w niebezpieczeństwie   Palmer   2017-08-20
Obawy przed rosyjskim straszydłem osłabiają Zachód   Frantzman   2017-08-17
Dziecięca choroba „lewicowości”   Koraszewski   2017-08-15
Do wszystkich liberałów: Czy nikt nie zatroszczy się o prawa kobiet i dzieci?   Khan   2017-08-15
Obozy Hamasjugend, Gaza 2017     2017-08-14
Lewica i konflikt izraelsko-palestyński: droga do wzniosłej nienawiści    Palmer   2017-08-13
Dlaczego niektórzy usprawiedliwiają antysemityzm argumentem o polityce Izraela? Ponieważ chcą użyć antysemityzmu do motywowania sprzeciwu wobec polityki Izraela   Frantzman   2017-08-12
Na Wzgórzu Świątynnym i w Australii   Marquardt-Bigman   2017-08-11
Dlaczego żaden członek Państwa Islamskiego nie jest postawiony przed sądem za ludobójstwo Jazydów w 2014 r.?   Frantzman   2017-08-09
Ocenzurowany film, którego nie chcą, byście zobaczyli   Frank   2017-08-08
NGO rzeczywiście troszczące się o ludzi i o pokój     2017-08-07
Islamizacja historii   Bulut   2017-08-05
Środki bezpieczeństwa i rosnące napięcia   Collins   2017-08-04
“Washington Post” wybiela wezwania do zabijania Żydów   Marquardt-Bigman   2017-08-02
Burzliwe życie Wiesława Jaszczyńskiego   Koraszewski   2017-08-01
Oszczerstwa o Al-Aksa, serial wielopokoleniowy   Yemini   2017-08-01
Arabskie powody do zawiści   Charbel   2017-07-30
Jedna z głównych gazet w Niemczech: Media zamieniają terrorystów palestyńskich w ofiary   Weinthal   2017-07-29
Kaznodzieje nienawiści z Al-Aksa   Marquardt-Bigman   2017-07-28
Czy YouTube pomaga terrorystom?   Koraszewski   2017-07-27
Turcja: Obsesja Erdogana na temat Jerozolimy   Bekdil   2017-07-26
Dwoje geografów mówi, że akademicy powinni przestać cytować tak dużo prac heteroseksualnych białych mężczyzn   Coyne   2017-07-25
Trzy konflikty żydowsko-arabskie   Rosenthal   2017-07-24
Mord na Wzgórzu Świątynnym i kanonizacja zbirów     2017-07-22
Problemy na Wzgórzu Świątynnym   Plosker   2017-07-21
Czy ateista może być islamofobem?   Koraszewski   2017-07-19
Szczyt białego przywileju - protesty wobec G20   Frantzman   2017-07-18
Masowa migracja do Europy: przywódcy kontra społeczeństwa   Murray   2017-07-18
Drobna życzliwość (Koran 107): wielkoduszne rozwiązanie konfliktu arabsko-izraelskiego   Landes   2017-07-17
Nieprzemyślana koncepcja relokacji uchodźców.   Ferus   2017-07-16
Australia: Szaleństwo politycznej poprawności trwa dalej   Bergman   2017-07-14
Zachód poddaje się ekstremistom   Koraszewski   2017-07-13
Zachodni politycy, skończcie z obsesją na punkcie “rozwiązań” na Bliskim Wschodzie   Frantzman   2017-07-13
Mohammad Dahlan, nowy burmistrz Strefy Gazy?   Toameh   2017-07-12
Media i ideologia - ponad połowa pola bitwy   Fernandez   2017-07-11
Amerykanin w Warszawie i w Hamburgu   Koraszewski   2017-07-11
Przemoc wobec kobiet: trochę niewygodnych danych dla skorumpowanej ONZ   Bekdil   2017-07-10
Alternatywna rzeczywistość CNN   Stern   2017-07-09
Bohaterowie palestyńskiej walki o pokój     2017-07-07
Islam, jedenasta plaga   Koraszewski   2017-07-06
Bliski Wschód – niespójna polityka USA   Yigal Carmon   2017-07-05

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Sumienie, czyli moralność bez smyczySkomplikowana ewolucjaArgument neuroróżnorodnościNowe badanie pamięci długotrwałejŚciganie bluźnierstwaRyby jaskinioweAutyzmOd niepamiętnych czasówTunezyjczycy przeciw złemu prawuDrugie prawo termodynamikiPochwała ignorancjMistyfikacja SokalaIntronizacja ChrystusaObama chrzescijanieSzelest liściCzego wam nie pokazują?Rozdzielenie religii i państwaTrwa ewolucyjne upokorzenie archeopteryksaTrucizna, kamuflaż i tęcza ewolucjiReligia zdrowego rozsądkuKto się boi czarnego luda?Land of the pureświecące rybyLewica klania sieNis zgubicReligia piekloNienawiscNiedożywienie w UgandzieEwolucja nieuniknionaStarty z powierzchniNiewolnictwo seksualneMiłość teoretycznie przyzwoitychPsy nie idą do Nieba


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk