Prawda

Poniedziałek, 11 grudnia 2023 - 00:09

« Poprzedni Następny »


Kiedy Stany Zjednoczone odmawiają powiedzenia słowa „palestyński”?


Stephen Flatow 2023-09-05

Żołnierz IDF na patrolu w mieście Huwara, gdzie dzień wcześniej terrorysta zastrzelił dwóch Izraelczyków (ojca i syna). Stany Zjednoczone nie chcą przypominać społeczeństwu, że palestyńscy Arabowie zamordowali Żydów na myjni samochodowej.(zdjęcie: NASSER ISHTAYEH/FLASH90)

Żołnierz IDF na patrolu w mieście Huwara, gdzie dzień wcześniej terrorysta zastrzelił dwóch Izraelczyków (ojca i syna). Stany Zjednoczone nie chcą przypominać społeczeństwu, że palestyńscy Arabowie zamordowali Żydów na myjni samochodowej.

(zdjęcie: NASSER ISHTAYEH/FLASH90)Urzędnicy administracji Bidena mówią zwykle otwarcie i wyraźnie o Arabach palestyńskich. Ale jest jedna sytuacja, w której wydaje się, że mają trudność z wypowiedzeniem słowa „Palestyńczycy”. Czy domyślacie się, kiedy to może nastąpić?


Shai Nigreker i jego syn Aviad Nir w zeszłym tygodniu popełnili przestępstwo polegające na myciu samochodu, będąc Żydami. Do zdarzenia doszło w mieście Huwara należącym do Autonomii Palestyńskiej. Ci dwaj mężczyźni nie byli „osadnikami”. Nikogo „nie okupowali”. Pochodzą z nadmorskiego miasta Aszdod, 40 km na południe od Tel Awiwu. Ale kiedy stali przed myjnią samochodową w Huwara, zajmując się swoimi sprawami, podszedł do nich palestyński arabski terrorysta i z zimną krwią ich zamordował.


Ojciec i syn robili dokładnie to, do czego Departament Stanu i lewica żydowska zawsze namawiają izraelskich Żydów: angażowali się w zwykłe interakcje społeczne i gospodarcze z Arabami palestyńskimi. Krytycy zarzucają Izraelczykom, że nie chcą „poznać” Arabów. Upierają się, że gdyby Izraelczycy po prostu spędzali więcej czasu twarzą w twarz z Arabami, zobaczyliby, że współistnienie jest możliwe.


Cóż, to właśnie zrobili Shai i Aviad. Załatwiali codzienne sprawy w Huwara. Wydawali pieniądze w palestyńskich sklepach. Prowadzili rozmowy z arabskimi mieszkańcami. Zabrali samochód do myjni samochodowej.


Atak nie mógł być zaplanowany z góry, ponieważ zabójca nie miał pojęcia, że ci dwaj mężczyźni będą tego dnia w myjni samochodowej w Huwara. Oznacza to, że morderca robił coś innego, gdy ktoś mu powiedział, że w pobliżu widziano Żydów. Poszedł więc zobaczyć, czy uda się ich zabić.Pomyśl o tym przez chwilę. Poziom podżegania antyżydowskiego ze strony Autonomii Palestyńskiej jest tak intensywny, a terrorystom pozwala się na tak swobodne działanie w rządzonym przez AP Huwara, że pewnego przypadkowego dnia, kiedy zauważono dwóch Żydów w myjni samochodowej, był w pobliżu przypadkowy Palestyńczyk terrorysta i tak się złożyło, że miał przy sobie naładowaną broń i w był gotowy zamordować dwóch nieuzbrojonych cywilów w momencie, gdy tylko dostał informację o obecności Żydów.


Zabójca nie potrzebował nawet samochodu do ucieczki. Według doniesień mediów „uciekał pieszo”. Był tak pewny, że mieszkańcy Huwary nie będą mu się sprzeciwiać i tak pewny, że w pobliżu nie będzie policjantów AP, którzy mogliby się wtrącić, że po prostu odszedł.


„Prowadzenie pojazdu, będąc Żydem”


LATA TEMU działacze na rzecz praw obywatelskich w Stanach Zjednoczonych ukuli termin „prowadzenie samochodu, będąc czarnoskórym”, aby opisać niesprawiedliwe aresztowania afroamerykańskich kierowców. Myślę, że Shai Nigreker i Aviad Nir nie zdawali sobie sprawy, że na terytorium Autonomii Palestyńskiej mycie samochodu będąc Żydem jest przestępstwem.


A teraz odpowiedź administracji Bidena.


W ubiegłą sobotę o 13:46, wkrótce po otrzymaniu raportów o morderstwach, Biuro ds. Bliskiego Wschodu Departamentu Stanu wydało oficjalny komentarz administracji za pośrednictwem platformy mediów społecznościowych X, znanej wcześniej jako Twitter. Oto pełny tekst:

„Jednoznacznie potępiamy dzisiejszy atak terrorystyczny na Zachodnim Brzegu, w którym zginęło dwóch Izraelczyków. Stany Zjednoczone składają kondolencje ich rodzinom i wzywają do podjęcia natychmiastowych kroków w celu położenia kresu przemocy i podżeganiu do przemocy”.

Zauważ, czego brakowało? Słowa „Palestyńczyk”. Nie było najmniejszej wskazówki, kto zabił dwóch Izraelczyków. Z tego, co wiemy, mogli to być Marsjanie.


Nie było też najmniejszej wskazówki, od kogo Stany Zjednoczone spodziewają się podjęcia „natychmiastowych kroków w celu położenia kresu przemocy i podżeganiu do przemocy”. Od Albanii? Czerwonego Krzyża? Harcerek?


Za głęboko niepokojącym oświadczeniem administracji Bidena kryje się ich pełna hipokryzji  logika polityczna. Oczywiście administracja nie mogła powstrzymać się od potępienia ataku, bo rozwścieczyłoby to żydowskich wyborców w kluczowych stanach w chwili, gdy rozpoczyna się kampania reelekcyjna prezydenta.


Ale administracja nie chce przypominać społeczeństwu, że palestyńscy Arabowie mordują Żydów na myjni samochodowej. Podważyłoby to krucjatę mającą na celu utworzenie państwa palestyńskiego wzdłuż starych, w jednym miejscu szerokich na czternaście kilometrów granic Izraela. Kto o zdrowych zmysłach zgodziłby się na utworzenie obok siebie suwerennego państwa, rządzonego przez krwiożerczych morderców?


Ponadto administracja Bidena nie chce specjalnie wzywać AP do podjęcia kroków w celu położenia kresu przemocy i podżeganiu – ponieważ wtedy administracja musiałaby podjąć dalsze działania i coś zrobić, kiedy AP odmawia podjęcia tych kroków.


Pamiętajcie, że minęło 30 lat, odkąd AP zgodziła się w Porozumieniach z Oslo na aresztowanie terrorystów, rozbrojenie i zdelegalizowanie grup terrorystycznych, ekstradycję terrorystów do Izraela i położenie kresu wszelkiemu antyżydowskiemu i antyizraelskiemu podżeganiu w jej szkołach i mediach. Jednak nigdy tego nie zrobiła. Jeśli administracja Bidena zażądałaby od AP wypełnienia tych zobowiązań, a następnie zmierzyłaby się z odmową AP, utrudniłaby świetlisty marsz do państwa palestyńskiego.


I tak oto zostaliśmy z tym „potępieniem” przez Departament Stanu, które ledwo jest godne tej nazwy. Potępienia mają znaczenie tylko wtedy, gdy administracja Bidena jest gotowa wskazać stronę, która jest potępiana. Kondolencje będą miały sens tylko wtedy, gdy Stany Zjednoczone będą gotowe podjąć kroki, które zagwarantują, że w przyszłym tygodniu nie będą już składać takich kondolencji. Wszystko inne jest tylko farsą.


Link do oryginału: https://www.jpost.com/opinion/article-756329

Jerusalem Post, 27 sierpnia 2023

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


*Stephen Flatow


Amerykański prawnik, który zainicjował szereg procesów przeciwko Islamskiej Republice Iranu w związku ze sponsorowaniem terroryzmu przez to państwo. Jego córka zginęła w zamachu terrorystycznym w 1995 roku. Wielokrotnie pomagał rządowi USA zidentyfikować organizacje, które pośredniczyły w nielegalnym przekazywaniu pieniędzy do Iranu.


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 2494 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Tak daleko, tak blisko   Koraszewski   2023-12-10
Za kulisami Human Rights Watch: nienawiść i korupcjaPamięci Roberta Bernsteina, założyciela Human Rights Watch   Steinberg   2023-12-09
Najnowszy hit Pallywoodu. Jak usłużne relacje mediów o „zbombardowaniu” szpitala Al-Ahli promowały propagandę Hamasu   Landes   2023-12-07
Nagroda Nobla za terror i inne absurdy   Fernandez   2023-12-06
Gaza – kto z kim walczy i w imię czego?   Koraszewski   2023-12-05
Unia Europejska jest wspólnikiem Iranu   Rafizadeh   2023-12-05
W  Betlejem Boże Narodzenie zostało odwołane , a winni są Żydzi.     2023-12-04
Porażka zachodniego feminizmu, kiedy jest najbardziej potrzebny   Chesler   2023-12-04
Huti: kim są i dlaczego atakują Izrael?   Flatow   2023-12-03
Krótka historia długiej odpowiedzialności zbiorowej   Koraszewski   2023-12-02
Dlaczego Arabowie “zdradzili” Palestyńczyków   Toameh   2023-12-01
Coleman Hughes atakuje porównania między Palestyńczykami a walką Czarnych o wolność w Afryce Południowej i w Ameryce   Coyne   2023-12-01
Prawdziwi eksperci prawa międzynarodowego są zgodni: Hamas jest winny zbrodni wojennych i niemal na pewno ludobójstwa. Ale media ignorują ten przekaz     2023-11-30
Czerwony Krzyż po raz kolejny zawodzi Żydów   Bard   2023-11-28
“Rozwiązanie w postaci dwóch państw” oznacza terroryzm   Greenfield   2023-11-27
Niebezpieczne fantazje Bidena o państwie palestyńskim   Tobin   2023-11-26
Nie, Joe. Powierzenie ONZ odpowiedzialności za Gazę byłoby kiepskim dowcipem   Kontorovich   2023-11-24
Nagroda administracji Bidena dla Iranu w wysokości 10 miliardów dolarów: tylko małe podziękowanie za zorganizowanie wojny, zranienie 56 żołnierzy amerykańskich i próbę wypędzenia USA z Bliskiego Wschodu.   Rafizadeh   2023-11-23
Gaza moja miłość   Koraszewski   2023-11-22
Oszczerstwa o popełnianiu „ludobójstwa przez Izrael mają na celu usprawiedliwienie ewentualnego prawdziwego ludobójstwa na Żydach     2023-11-21
Dlaczego Palestyńczycy nie chcą rządzić Gazą?   Abdul-Hussain   2023-11-18
Gaza, islam i Zachód   Smith   2023-11-17
Pora, żeby Biden publicznie przyznał, że jest to wojna irańskich mułłów przeciwko Izraelowi i Stanom Zjednoczonym   Rafizadeh   2023-11-15
Amerykański front   Rosenthal   2023-11-07
Antonio Guterres nie jest najgorszym sekretarzem generalnym w historii ONZ, ale jest w czołówce   Fitzgerald   2023-11-04
Normalizacja barbarzyństwa. Społeczeństwa, które rezygnują z wolności, wkrótce zobaczą, że zastąpiła ją przemoc.   O'Neill   2023-11-03
Zamknięcie granicy przez Egipt stanowi naruszenie prawa międzynarodowego   Kontorovich   2023-11-01
Po masakrze Żydów przeprowadzonej przez Hamas „GUARDIAN” nienawidzi Żydów jeszcze bardziej   Levick   2023-10-30
Egipt i Jordania odmawiają ratowania palestyńskiego życia     2023-10-28
Wielki Zderzacz Andronów   Koraszewski   2023-10-26
Lepsze pytanie: czego prawo międzynarodowe wymaga od reszty świata w sprawie Hamasu?   Amos   2023-10-25
Właśnie przeczytałem Idź i wróć człowiekiem   Kalwas   2023-10-24
Piekło wojen miejskich nie jest unikalne dla Gazy   Brincka   2023-10-23
Kto i jak współczuje Palestyńczykom?   Koraszewski   2023-10-21
Czy powinniśmy pomagać Palestyńczykom w Gazie?   Destexhe   2023-10-18
Przyzwoici liberałowie mogą wyrządzić więcej szkody niż demonstranci popierający Hamas   Tobin   2023-10-15
List otwarty do redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej” Jarosława Kurskiego   Koraszewski   2023-10-15
Najważniejsza zmiana w świecie arabskim od końca kolonializmu     2023-10-06
ONZ musi zakończyć wykluczanie Tajwanu — zanim będzie za późno   Jacoby   2023-10-05
Zakrzykiwanie cywilizowanego dialogu   Chesler   2023-10-04
Lekcje z Karabachu dla ofiar i  prześladowców   Fernandez   2023-10-04
Afryka: dzielenie kury, która znosi złote jaja   Taheri   2023-09-30
Dlaczego Palestyńczycy uciekają ze Strefy Gazy?   Tawil   2023-09-28
Nieuniknione dysproporcje   Gal   2023-09-28
Problem imigracji   Lloyd   2023-09-27
Arabscy Izraelczycy przeprowadzają się do Strefy C i rozwalają kłamstwo o „apartheidzie”     2023-09-22
Jerycho NIE jest miejscem palestyńskiego dziedzictwa   Williams   2023-09-21
Donald Tusk, „człowiek Euroislamu” w Unii Europejskiej   Lindenberg   2023-09-21
Pierwszy Sekretarz Wszystkich Narodów Świata przemówił   Koraszewski   2023-09-18
Erdoğan: ochoczy zakładnik antyzachodniej doktryny Putina   Bekdil   2023-09-16
Abbas musi ponieść realne konsekwencje swoich antysemickich uwag   Flatow   2023-09-14
Dziennikarka BBC po raz kolejny zakłada pelerynę aktywistki   Sela   2023-09-11
Kłopot z filmami idealizującymi amerykańskich komunistów   Tobin   2023-09-11
Najnowszy antyizraelski dokument prawny ONZ opiera się na kłamstwach     2023-09-07
Niewolnictwo: ostentacyjna hipokryzja BRICS wobec Czarnych Afrykanów   Trewhela   2023-09-06
Oskarżenie o islamofobię   Dawkins   2023-09-05
Kiedy Stany Zjednoczone odmawiają powiedzenia słowa „palestyński”?   Flatow   2023-09-05
Kiedy Havel spotkał Bidena   Clarke   2023-09-04
Przepływy migracyjne i prawo niezamierzonych konsekwencji   Fernandez   2023-09-02
Do dziś UNRWA nie otrzymała od Stanów Zjednoczonych 75 milionów dolarów. Zobaczymy, czy złowieszcze przewidywania się spełnią.     2023-09-02
Świat staje się wielobiegunowy   Mahjar-Barducci   2023-08-28
Sprawiedliwość wymaga uczciwych procedur   Dershowitz   2023-08-26
Krytyka porozumienia między USA a Iranem o wymianie więźniów w prasie saudyjskiej     2023-08-23
Reporter przewidział pogrom Farhud w 1939 roku     2023-08-22
Nanoracjonalizm wojen religijnych w epoce nuklearnej   Koraszewski   2023-08-21
Syndrom „Musimy coś zrobić”   Taheri   2023-08-18
Izraelskie osiedla nie są nielegalneOdpowiedź Nathanielowi Bermanowi   Kontorovich   2023-08-18
Kto rozpoczął II wojnę światową?   Jacoby   2023-08-17
Co się stało z eskalacją izraelskiej dominacji?   Pandavar   2023-08-16
List do przyjaciela i kilku innych osób   Koraszewski   2023-08-09
Barwna historia Palestyny na Twitterze   Collier   2023-08-08
Byli pracownicy Departamentu Stanu przyznają, że się myliliDlaczego więc Izrael miałby ich teraz słuchać?   Flatow   2023-08-06
„Nasz najmniej odrażający wybór”Od premiery filmu „Oppenheimer” odżyła debata na temat użycia bomby atomowej w Japonii   Jacoby   2023-08-04
Nieznośny irracjonalizm racjonalizmu   Koraszewski   2023-08-03
Robert Malley i zew Trzeciego Świata   Mansour   2023-08-01
Eskalacja agresji irańskich mułłów w Ameryce Łacińskiej i na Bliskim Wschodzie   Rafizadeh   2023-07-27
Administracja Bidena zostawia sojusznika USA na lodzie   Bryen   2023-07-27
Przywoływanie do porządku   Collins   2023-07-25
Dlaczego Palestyńczycy zawsze ogłaszają zwycięstwo, kiedy przegrywają?     2023-07-24
Każda umowa z Iranem wymaga zgody Kongresu   Kemp   2023-07-22
Administracja Bidena na nowo definiuje antysemityzm. I wyklucza najbardziej zgubną obecnie formę nienawiści do Żydów   Kontorovich   2023-07-22
Wizyta irańskiego prezydenta w Ameryce Łacińskiej     2023-07-21
Recenzja książki Andrzeja Koraszewskiego   Eyal-Fajtlowicz   2023-07-20
Czy kłamią, że nie wiedzą?   Koraszewski   2023-07-17
Czy ci się to podoba, czy nie, tożsamość ma znaczenie – ale która tożsamość?   Fernandez   2023-07-14
Biden podaje rękę antysemitomBojkot izraelskich instytucji akademickich jest tylko najnowszym przykładem tego, jak Departament Stanu USA niemal wypowiedział wojnę Izraelowi.   Bard   2023-07-13
Najwyższy czas przyjąć Ukrainę do NATO   Jacoby   2023-07-12
Czy Departament Stanu przestrzega prawa USA na terytoriach spornych?     2023-07-11
Co naprawdę powiedział Frederick Douglass w swoim wspaniałym przemówieniu z okazji Dnia Niepodległości   Jacoby   2023-07-11
Dziennikarstwo z użyciem płynów ustrojowych   Koraszewski   2023-07-10
Świat wysyła komunikat: Izrael powinien po prostu zaakceptować mordowanie Żydów     2023-07-08
Podczas gdy Stany Zjednoczone wzywają Izrael do „powściągliwości”, codziennie bombardują cele terrorystyczne na całym świecie     2023-07-05
Saudyjski publicysta niechętnie chwali Izrael i omawia „zjawisko Edy Cohena”     2023-07-04
Pochwała krytyków gender     2023-07-04
Wyburzenia domów przez Izrael i Egipt   Fitzgerald   2023-07-03
Ostatni upust żółci   Koraszewski   2023-07-03
Co arabscy darczyńcy dla amerykańskich uniwersytetów kupują za 10 miliardów dolarów?   Bard   2023-07-02
Krew, ropa i golf: Zachodnia hipokryzja wobec COP-28   Fernandez   2023-07-01
Misterium historycznego zakrętu   Koraszewski   2023-06-28
Chiny, Pakistan i Turcja sięgają po Kaszmir   Bulut   2023-06-27

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHO


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk