Prawda

Niedziela, 3 lipca 2022 - 05:06

« Poprzedni Następny »


Kiedy rządy stają po stronie antysemitów


Jonathan S. Tobin 2022-04-14


Jak nazwiesz sytuację, kiedy władze rządowe stają po stronie antysemickich bigotów a tych, którzy próbują monitorować ekstremistów, określają mianem bigotów i ostrzegają ich, że jeśli będą kontynuować pracę, zostaną pociągnięci do odpowiedzialności? Tego można oczekiwać w autorytarnych państwach, gdzie Żydzi są przedmiotem nieformalnej lub oficjalnej dyskryminacji i gdzie demokratyczne wartości są albo kwestionowane, albo już wyparte.

 

Niemniej to właśnie zdarzyło się w zeszłym tygodniu w Nowym Jorku, kiedy prokuratorka generalna stanu, Letitia James, wydała “nakaz zaprzestania i zaniechania” niektórych działań organizacji Investigative Project on Terrorism (IPT). W liście adresowanym do Stevena Emersona z IPT ostrzegła, by nie “szpiegować muzułmańskich domów modlitw, muzułmańskich grup i znanych przywódców muzułmańskich”. Taka działalność, powiedziała, „może naruszać Civil Rights Law Nowego Jorku i inne stanowe i federalne prawa”.


W liście jest nawiązanie do informacji o dążeniu IPT do “infiltracji” muzułmańskich grup, co Letitia James nazwała “zorganizowaną próbą utrudniania muzułmanom korzystania z ich praw obywatelskich, włącznie z prawem do praktyk religijnych, pokojowych zgromadzeń i politycznego organizowania się, do składania petycji do rządu i brania udziału w wyborach”. Stwierdziła, że takie działania są sprzeczne z “Civil Rights Law Nowego Jorku”, które “zabrania dyskryminacji i nękania jednostek korzystających ze swoich praw obywatelskich na podstawie wyznania”, jak również „zastraszania jednostki na podstawie jej wyznania i praktyk religijnych”.  


Wskazówka jednak, że nie wszystko jest tu takie, jak się na pozór wydaje, pochodzi ze wspomnienia w jej liście, iż jednym z obiektów tego “szpiegowania” przez ITP była Council on American-Islamic Relations (CAIR). CAIR podniosła szum w grudniu, kiedy odkryła, że jeden z jej pracowników z oddziału w Ohio przekazywał informacje do IPT.


Mimo gniewnych pomruków ze strony CAIR i  ściągnięcia wymiaru sprawiedliwości na ITP jest jasne, że jest to blef, i nie trzeba być ekspertem prawa karnego, by wiedzieć, dlaczego. Gdyby CAIR formalnie pozwała IPT, ta muzułmańska grupa zostałaby poddana badaniu, czego właśnie stara się uniknąć. Przy jej historii i przy naturze jej działalności jest to coś, na co CAIR nie może sobie pozwolić.


Chociaż pozuje na grupę obrońców praw obywatelskich i udaje, że jest ofiarą nękania, prawda jest nieco inna. CAIR założono jako grupę reprezentującą używających przemocy ekstremistów i mimo pewnych udanych starań PR, nadal jest bezpiecznym schronieniem dla antysemitów i radykalnych siewców nienawiści. W odróżnieniu od tego Investigative Project on Terrorism ma długą historię demaskowania ekstremistów. Zadaniem tej organizacji jest  ujawnianie prawdy kryjącej się za kłamstwami tych organizacji, które podają się za reprezentantów amerykańskich muzułmanów, ale które poświęcają się działalności propagandowej, w której terroryści są usprawiedliwiani, a Żydzi są przedmiotem nienawiści.  

 

CAIR założyła w latach 1990 Holy Land Foundation, grupa, której misją było zbieranie w Stanach Zjednoczonych funduszy dla terrorystów Hamasu. Choć ich nielegalna operacja zbierania funduszy została z czasem ukrócona przez Departament Skarbu USA, polityczna organizacja, założona, by ją reprezentować, funkcjonuje nadal. CAIR przemianowała się na muzułmańską wersję Anti-Defamation League i wcisnęła się do społeczności obrońców praw obywatelskich, zyskując w wielu miejscach niczym nie zasłużoną szacowność. W ostatnich latach starała się rozszerzyć zasięg swoich działań przez prezentowanie swojej walki z “islamofobią”, terminem, którym obejmuje każdego, kto ośmiela się badać lub krytykować grupy szerzące antysemityzm, nienawiść do Izraela i uzasadniające terroryzm.  


CAIR otrzymała istotną pomoc w tych zakłamanych staraniach z powodu rosnącej popularności intersekcjonalnej ideologii i krytycznej teorii rasy. Te toksyczne idee piętnują zarówno państwo Izrael, jak Żydów jako posiadaczy “białego przywileju” i dlatego można ich zaliczyć do ciemiężców, podczas gdy wszyscy muzułmanie są uważani za ofiary. W ten sposób dano przyzwolenia na antysemityzm, a sprzeciw wobec nienawiści do Żydów jest określany jako wyraz nienawiści.


Jednak CAIR nigdy nie odeszła od swoich ideologicznych korzeni. Stara się promować antysemicki ruch BDS, który obiera zarówno Izrael, jak jego żydowskich zwolenników za cel nielegalnego, dyskryminacyjnego bojkotu. Twierdzi, że jedynie krytykuje Izrael, ale jej rzeczywistym celem jest zniszczenie żydowskiego państwa. Nie było przypadkiem, że terrorysta, który kilka miesięcy temu wziął zakładników w synagodze w Teksasie, był podobno zainspirowany kampanią CAIR o uwolnienie terrorystki siedzącej w pobliskim więzieniu.

 

Niedawno stało się to jeszcze bardziej oczywiste, kiedy jedna z czołowych działaczek tej grupy, Zahra Billoo, wygłosiła wypełnioną nienawiścią tyradę przeciwko Żydom, synagogom i żydowskim organizacjom podczas imprezy zorganizowanej przez American Muslims for Palestine, kolejną radykalną grupę sprzymierzoną z CAIR. Gdyby była wyjątkiem, grupa, która czasami stara się pokazać jako przeciwna antysemityzmowi, choć popiera antysemickie kampanie, potępiłaby jej słowa. Nie zrobiła tego i nawet wielu liberalnych Żydów, którzy wcześniej dali się nabrać na postrzeganie CAIR jako sojusznika, musieli zrozumieć, że oszukano ich.

 

Niemniej CAIR kontynuuje kampanię dyskredytowania każdego, kto stara się powiedzieć o niej prawdę, czasami przy pomocy podobnie zdyskredytowanych lewicowych organizacji, takich jak Southern Poverty Law Center. Niedawno starała się napiętnować grupy, które pokazują prawdę o radykalnych islamistach i popierają Izrael oraz monitorują stronniczość mediów, jak również fundacje, które pomagają finansować taką działalność.

 

Ich ulubiona taktyka jest dobrze znana: określ grupę walczącą z nienawiścią jako grupę nienawiści. Tym gaslighting starali się zamienić ważne organizacje, takie jak CAMERA, Middle East Forum, MEMRI, Clarion Project i IPT w pariasów. To im się nie udało. Jednak przy pomocy politycznych sojuszników na lewym skrzydle Partii Demokratycznej, którzy popierają intersekcjonalne kłamstwa o Izraelu i Żydach, trwają ich bezwstydne próby nazywania ich nieustannego szerzenia nienawiści obroną przed islamofobią.


To czyni, że decyzja prokuratorki Letitii James o wsparciu CAIR jest szczególnie niepokojąca. James zdobyła rozgłos w zeszłym roku z powodu jej udanego usunięcia skompromitowanego gubernatora Nowego Jorku, Andrew Cuomo, z powodu jego historii seksualnego nękania. Mimo że jej ambicje zastąpienia go na stanowisku zostały udaremnione, nadal ma ambicje objęcia wyższego urzędu. W Nowym Jorku, gdzie panuje przewaga Demokratów, oznacza to bicie pokłonów lewicowej bazie jej partii i akceptowanie szkalowania IPT przez CAIR.


To jest złowieszczy sygnał o wpływie intersekcjonalnej ideologii  na Partię Demokratyczną. IPT starał się przekonać sygnalistów w radykalnych grupach takich jak CAIR, by ujawnili ich działalność. Nie jest to żadne naruszanie niczyich praw obywatelskich – nie mówiąc już o próbie przeszkodzenia komukolwiek w publicznej działalności i braniu udziału w wyborach – jest to konieczny wysiłek odkrycia prawdy o działalności przestępczej.  


James i inni na lewicy, którzy kupują kłamstwa CAIR, nie chronią religijnej wolności. Dostarczają prawnej przykrywki antysemitom, którzy ukrywają się za kłamstwem, że każdy, kto mówi przeciwko ich działalności, dyskryminuje muzułmanów. Niestety, zbyt wielu w społeczności żydowskiej i gdzie indziej jest tak zastraszonych narracją CAIR-u o islamofobii, że sądzą, iż wystąpienie przeciwko nim i poparcie tych, którzy ich monitorują, takich jak IPT, narazi ich na oskarżenia o rasizm i bigoterię.


Ludzie dobrej woli, Żydzi i nie-Żydzi, muszą odrzucić wielkie kłamstwo CAIR i stanąć z grupami takimi jak IPT przeciwko fałszywym oskarżeniom James i skandalicznym groźbom. Jeśli tego nie zrobią, muszą zrozumieć, że CAIR i jej sojusznicy nie zadowolą się zastraszeniem IPT. Ich celem jest zamkniecie ust wszystkim proizraelskim grupom i wprowadzenie do głównego nurtu swojego toksycznego antysemityzmu. Kiedy rządy stają po stronie antysemickich bigotów i starają się uciszyć tych, którzy to monitorują, nikt, kto jest gotowy powiedzieć prawdę o nienawiści wobec narodu żydowskiego, nie będzie bezpieczny.


When governments side with anti-Semites, bigots flourish

JNS Org, 6 kwietnia 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska Jonathan S. Tobin

Amerykański dziennikarz, redaktor naczelny JNS.org, (Jewish News Syndicate). Komentuje również na łamach National Review, New York Post, The Federalist, w prasie izraelskiej m. in. na łamach Haaretz.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 2160 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Wojny pełne błędnych kalkulacji   i Alberto M. Fernandez   2022-06-30
Najwspanialszy wynalazek ludzkości   Koraszewski   2022-06-30
Kraje arabskie ponownie odtrąciły UNRWA na konferencji o pomocy finansowej     2022-06-30
Sudan: Ludobójstwo, o którym nikt nie mówi   Rehov   2022-06-30
Monolog prowincjonalnego Hamleta   Kruk   2022-06-29
Niech już UNRWA wreszcie umrze   Blum   2022-06-29
Gdzie były media, kiedy niezależne dochodzenie uznało Amnesty International za organizację „instytucjonalnie rasistowską”?   von Koningsveld   2022-06-28
To nie jest artykuł o Shireen Abu Akleh   Collier   2022-06-27
W poszukiwaniu lekarstwa na obłęd   Koraszewski   2022-06-27
Amnesty International UK jest „instytucjonalnie rasistowska”, „kolonialistyczna” – a jej antysemityzm jest z tym ściśle powiązany     2022-06-25
Kiedy aktor jest aktorem   Jacoby   2022-06-24
Burzenie domów i zagarnianie ziemi, o których nikt nie mówi   Toameh   2022-06-23
Dziwaczna francuska sprawiedliwość   Carmon   2022-06-22
Turcja uderza na Irak, Syrię, Cypr i Grecję   Bulut   2022-06-21
Podcast "Guardiana": 34 minuty palestyńskiej propagandy udającej dziennikarstwo   Levick   2022-06-19
„Choroba” przywrócona przez Putina   Taheri   2022-06-18
Podsycanie urojeń Palestyńczyków   Bard   2022-06-18
Mało nas, mało nas do pieczenia chleba   Koraszewski   2022-06-17
Jak UE może chcieć bliższych więzi z Izraelem, finansując równocześnie terrorystyczne organizacje pozarządowe?   Deutsch   2022-06-16
Kilka słów do prezydenta Macrona: Sois Beau Et Tais-Toi   Fitzgerald   2022-06-15
Nuklearne zwycięstwo irańskich mułłów   Rafizadeh   2022-06-14
Co by było, gdyby Izrael traktował Amerykę tak, jak Ameryka traktuje Izrael?   Bard   2022-06-12
Iran: zbliża się lato gniewu   Taheri   2022-06-10
Alternatywny wszechświat palestyńskiej „suwerenności”   Altabef   2022-06-09
Nie zostawiajcie Amerykanów i sojuszników w ciemności   Rafizadeh   2022-06-08
ONZ twierdzi, że Izrael „w przeważającej mierze” ponosi winę za konflikt z Palestyńczykami     2022-06-08
Klinika Odessa - Ostatni felieton Ludwika Lewina   Lewin   2022-06-07
Wyszukiwarka Google promuje antysemityzm   Collier   2022-06-05
Pięćdziesiąt lat temu masakra w Izraelu ujawniła przerażający stan bezpieczeństwa na lotniskach   Gross   2022-06-04
Bibi, PiS, Kafka i pustelnik   Koraszewski   2022-06-03
Dlaczego dla ONZ jedna masakra w meczecie jest o wiele gorsza niż niezliczone masakry w kościołach?   Ibrahim   2022-06-03
Administracja Bidena błędnie rozumie posunięcia Erdoğana   Bekdil   2022-06-01
Oczywista prawda, której świat nie akceptuje: Palestyńczycy są odpowiedzialni za palestyńską przemoc     2022-06-01
Jak zaprzeczyć Holocaustowi, udając że się tego nie robi   Apfel   2022-05-30
Nienawidzący Izraela są naprawdę mistrzami propagandy     2022-05-29
Czy da się naprawić Human Rights Watch?   Steinberg   2022-05-28
Porozmawiajmy o „nakbie” i o tym, kto jest naprawdę odpowiedzialny za cierpienie Palestyńczyków   Tobin   2022-05-27
Czy politycy mogą być racjonalni?   Koraszewski   2022-05-25
Uchodźcy, ekonomia, zazdrość i nienawiść   Koraszewski   2022-05-23
BDS: Rosja versus Izrael   Kontorovich   2022-05-22
Oszałamiające kłamstwo najbardziej wpływowego muzułmanina na świecie   Ibrahim   2022-05-21
Narcyzm moralny i psychologia porażki   Landes   2022-05-20
Dlaczego Erdoğan szantażuje NATO?   Bekdil   2022-05-19
Radości, których dostarcza antysemityzm   Garrard   2022-05-19
Dlaczego Joe Biden ma taką obsesję na punkcie izraelskich osiedli?   Flatow   2022-05-17
Bardzo potrzebny rurociąg EastMed oczekuje na zaaprobowanie   Bergman   2022-05-17
Smutek wolności utopionej w krwi   Koraszewski   2022-05-16
Jak Biden rozpoczął wojnę z MBS, a potem przyszedł żebrać   Abdul-Hussain   2022-05-14
Urok intratnej neutralności   Koraszewski   2022-05-13
Szefowa związku brytyjskich studentów oskarżona o antysemityzm   Wójcik   2022-05-12
Dlaczego Rosja sądziła, że opowiadanie o “nazistach” będzie przekonujące   Franzman   2022-05-09
Rektor Princeton odrzuca wolność słowa i demonizuje jej obrońców   Klainerman   2022-05-07
Błogosławieństwo uczenia się na pamięć   Jacoby   2022-05-06
Wojna Rosji z Ukrainą: Bez szminki   Tsalic   2022-05-03
W redakcji „New York Timesa” słowo „okupowany” sprawia kłopot   Flatow   2022-05-03
Spiskowe teorie szacownego “Guardiana”   Collier   2022-05-01
Czarny Piotruś w rękawie Putina   Koraszewski   2022-04-30
Odstraszanie Chin: USA powinny uzbroić Tajwan po zęby – natychmiast   Chang   2022-04-29
Bliski Wschód: amerykańska wizja   Taheri   2022-04-28
Kursy walut w czasach putinowskiej zarazy   Koraszewski   2022-04-27
Przypomnienie o wszystkich tych palestyńskich uchodźcach   Bard   2022-04-27
Recenzja książki People Love Dead Jews     2022-04-26
Długi zbiór krótkich tematów   Rosenthal   2022-04-25
Turcja: Strzeżcie się islamistów niosących dary   Bekdil   2022-04-23
Dno nienawiści do Izraela   Levick   2022-04-22
Problem z świadkami Boga i z błaznami w kapłańskich szatach   Koraszewski   2022-04-21
Sprawy, których nie zauważają apologeci Putina   Taheri   2022-04-19
Europa kocha Palestyńczyków i udaje, że nie wie dlaczego   Koraszewski   2022-04-17
„Guardian” trzyma się narracji „biernej ofiary” w sprawie arabskiej przestępczości   Levick   2022-04-16
Gaz ziemny dla Hezbollahu, ale nie dla UE?   Bryen   2022-04-15
Nie, Sekretarzu Blinken, palestyński terror nie jest “bezsensowny”   Suissa   2022-04-15
Kiedy rządy stają po stronie antysemitów   Tobin   2022-04-14
“Kiedy Biden zobaczy, że jego błędy szkodzą interesom Ameryki?”   Toameh   2022-04-13
Wielki rosyjski energetyczny przekręt   Meotti   2022-04-12
Wojna zmienia ludzi w bestie   Koraszewski   2022-04-12
To demografia, głupcze!   Bard   2022-04-10
Wykopanie Rosji z Rady Praw Człowieka ONZ jest pustym gestem   Tobin   2022-04-07
Nieskończona ignorancja wiązania potrzeb Ukrainy z izraelską Żelazną Kopułą   Frantzman   2022-04-07
Jak Unia Europejska finansuje działania na Zachodnim Brzegu łamiące międzynarodowe prawo i podważające pokój   Van Koningsveld   2022-04-06
Obywatel i jego ewolucja w czasie i przestrzeni   Koraszewski   2022-04-06
Irański emerytowany generał: Rosja nie powinna być pośrednikiem w rozmowach nuklearnych     2022-04-05
Pod sztandarem walki z faszyzmem i o prawa człowieka   Koraszewski   2022-04-04
Prawdziwy powód krytykowania izraelskiej reakcji pomocowej dla Ukrainy   Altabef   2022-04-04
Oskarżenie o apartheid, Porozumienie Abrahamowe i “właściwa strona historii”     2022-04-03
Co się dzieje w gabinecie Putina?   Koraszewski   2022-04-01
Czy wywiad USA podrasowuje dowody o Iranie?   Bard   2022-03-31
PMW demaskuje żałosne “potępienie” terroru przez Abbasa   Marcus   2022-03-31
Jak Putin wydał miliony na szerzenie fałszywych informacji o szczelinowaniu   Ridley   2022-03-30
Wiara i człowieczeństwo - przypadek islamu   Koraszewski   2022-03-29
Dla Żydów fake news nie zaczynają się od Trumpa – zaczynają się od Al Dury   Amos   2022-03-28
Arabia Saudyjska i ZEA odmawiają poparcia USA przeciwko Rosji, ponieważ USA odmawiają poparcia ich przeciwko Iranowi     2022-03-28
BBC, rewizja historii i wynalezienie starożytnej Palestyny   Collier   2022-03-27
Grupa na wydziale prawa Harvardu, próbuje tak zdefiniować “apartheid”, by pasował do Izraela     2022-03-26
Czekiści z ulicy Sezamkowej   Koraszewski   2022-03-26
“Uczyńmy antyamerykańskie dyktatury znowu wielkimi”   Rafizadeh   2022-03-25
Kolejny palestyński “umiarkowany” jest zdemaskowany   Flatow   2022-03-24
Porażka odstraszania   Stewart   2022-03-24
Posłaniec z nieudanej przeszłości wskazuje ku problematycznej przyszłości   Tobin   2022-03-23
Jak odstraszyć wystraszonego, że nie dość straszy?   Koraszewski   2022-03-21
Czechosłowacka opcja   Rosenthal   2022-03-20

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologia


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk