Prawda

Niedziela, 26 czerwca 2022 - 10:11

« Poprzedni Następny »


Jeśli zakaz podróży wydany przez Trumpa był rasistowski, to rasistowski jest również zakaz wydany przez Bidena


Jonathan S. Tobin 2021-12-07


Wydane przez Bidena ograniczenia podróży do i z Afryki dowodzą, że Demokraci są hipokrytami winnymi robienia tego, o czym twierdzili że jest złe, kiedy robił to Donald Trump.  

Czy nowe ograniczenia podróży z Afryki do Stanów Zjednoczonych ochronią Amerykanów przed wariantem omikron wirusa COVID-19? Tego jeszcze nie wiadomo, choć rozsądni ludzie mogą martwić się bardziej tym, że dalsze straszenie może napędzać panikę.


Jedna rzecz jest jednak pewna, to że ci sami ludzie, którzy dziś chwalą decyzję Bidena o ograniczeniu podróży z terenów, gdzie odkryto ten nowy szczep, śpiewali na zupełnie inną nutę, kiedy tę samą taktykę stosował były prezydent, Donald Trump. Zapytana w poniedziałek bezpośrednio, czy Biden jest hipokrytą, skoro krytykował kroki, jakie teraz sam podejmuje, sekretarka prasowa Białego Domu, Jen Psaki, odpowiedziała twierdzeniem, które można wyłącznie nazwać bezwstydnym kłamstwem.


Psaki twierdziła, że Biden “nie był krytyczny wobec ograniczeń podróży – sami je zastosowaliśmy”. Powiedziała, że słowa Bidena, kiedy był kandydatem na prezydenta, iż zakaz podróży wydany przez Trumpa był rasistowski, był jedynie krytykowaniem tweetu i że Biden konsultował się z naukowcami, a Trump tego nie robił. Te twierdzenia są fałszywe.

 

Biden: Zakaz podróży Trumpa jest rasistowski


Przez ograniczenie podróży z Południowej Afryki, Botswany, Zimbabwe, Namibii, Lesoto, Eswatini (Suazi), Mozambiku i Malawi, prezydent Biden idzie w ślady Trumpa.

 

Trump narzucił ograniczenia na podróże z Chin 31 stycznia 2020 roku. Tego samego dnia Trump przedłużył wcześniejsze ograniczenia podróży na kraje, które oceniano jako siedliska terroryzmu, co Demokraci nazwali „zakazem antymuzułmańskim” chociaż nie dotyczyły większości krajów, w których jest większość muzułmańska. 

 

Mówiąc i tweetując w dzień po decyzjach Trumpa, Biden powiedział, że przez zatrzymanie podróży z Chin oraz Erytrei, Kirgistanu, Mianmy, Nigerii, Sudanu i Tanzanii (z których cztery są w Afryce) Trump umniejszał “USA w oczach świata przez rozszerzenie zakazu podróży”. „Ten nowy ‘afrykański zakaz’ jest zaplanowany tak, by utrudnić czarnym i brązowym ludziom na imigrację do Stanów Zjednoczonych. To jest haniebne i nie możemy pozwolić, by mu się to udało” – kontynuował Biden.

 

W oczach Demokratów i wiernej, oklaskującej ich części mediów starania Trumpa o powstrzymanie szerzenia się choroby były spowodowane wyłącznie tym, co nazywali ksenofobią byłego prezydenta. Później, kiedy w swojej uwieńczonej powodzeniem kampanii Biden twierdził, że starania Trumpa, by powstrzymać szerzenie się wirusa, były nieudolne i że on dostarczy lepszego, opartego na nauce przywództwa, szydził także z tych zakazów podróży jako z przedłużenia obsesji Trumpa z budowaniem murów i uznawał za kolejny dowód rzekomego rasizmu Trumpa.

 

Także Biden stosuje zakaz podróży


Skok o półtora roku i teraz jest oczywiste dla wszystkich, że mimo wszystkich słów o nauce i kompetencji Biden nie radzi sobie lepiej z pandemią niż Trump. Mówi o szczepionkach jako jedynej odpowiedzi na chorobę, ale nigdy nie mówi o zasługach swojego poprzednika w tym, że szczepionki stworzono w rekordowym czasie, mimo sceptycyzmu, jaki okazywał Biden i inni Demokraci – nie tylko co do szans powodzenia, ale także skuteczności jakiegokolwiek lekarstwa stworzonego za czasów Trumpa.

 

Co jeszcze gorsze, liczba zgonów z powodu COVID-19 w 2021 roku przekroczyła obecnie liczbę wszystkich zmarłych z powodu tego wirusa w 2020 roku, kiedy Trump był prezydentem. Obwinianie Bidena za te zgony może być równie niesprawiedliwe, jak było jego bałamutne twierdzenie, że żniwo śmierci w 2020 roku jest bezpośrednią winą Trumpa. Jest jednak równie oczywiste, że jeśli oceniać politykę Bidena w sprawie zarówno podróży, jak obowiązku szczepień według standardów, jakie on sam stosował do Trumpa, obecny prezydent byłby winien nie tylko niekompetencji, ale także rasizmu.  

 

Apologeci Bidena, jak ci, którzy piszą w “Washington Post”, twierdzą, że krytyka Bidena zakazu podróży przez Trumpa dotyczyła bardziej tonu jego retoryki niż czegokolwiek innego, choć nawet osoba odpowiedzialna za “sprawdzanie faktów” tejże gazety przyznaje, że dowody na ten rodzaj obrony są w najlepszym wypadku chwiejne.

 

Jeśli jednak starania Trumpa o hamowanie terroryzmu i szerzenia się COVID-19 nieproporcjonalnie dotykały muzułmanów, a potem Afrykanów, to samo można powiedzieć o staraniach Bidena, które są skierowane wyłącznie na Afrykanów. Najwyraźniej tak uważają Afrykanie. Lewicowe media jednak, które regularnie i systematycznie określały politykę Trumpa jako z natury rasistowską, nie uważają za taką polityki Bidena. Widocznie nagle odkryli, że ta sama polityka jest koszerna, kiedy stosuje ją administracja Demokratów.

 

Nakazy szczepień wprowadzone przez Demokratów także dyskryminują czarnych ludzi


Już widzieliśmy, że nakazy szczepień przyjęte przez Bidena i różne stany i miasta pod rządami Demokratów dały wyniki, które pokazują, według wszelkich sensownych definicji,  zasadniczo odmienny wpływ na czarnych Amerykanów. Nie trzeba budować teoretycznych scenariuszy, by zrozumieć, że kiedy – jak w Nowym Jorku – niezaszczepieni mają zakaz wstępu do restauracji, teatrów i na stadiony, oznacza to ustanowienie nowego Jim Crow, które dotyka czarnych bardziej niż białych. To samo dotyczy tych, którzy stoją przed zwolnieniem z pracy z powodu starań federalnego rządu o wprowadzenie obowiązku szczepień tak w prywatnym, jak publicznym sektorze.  

 

Jest możliwe, że Biden, podobnie jak inni światowi przywódcy, reaguje zbyt mocno na ten nowy wariant. Po 21 miesiącach rządowej polityki ostrożności w sprawie COVID-19, sceptycyzm jest uzasadniony. Wiemy jednak, że ataki na Trumpa w tych kwestiach były wyłącznie partyjną propagandą i nie miały nic wspólnego z autentyczną troską o dyskryminację.  


Biden i jego zwolennicy są co najmniej hipokrytami. Jednak ich gotowość do zastosowania posunięć, które uderzają w czarnych Amerykanów i innych, niezaszczepionych z mniejszości – przy równoczesnym głoszeniu nieuzasadnionych twierdzeń, że niezaszczepieni Republikanie i zwolennicy Trumpa są przyczyną, że wirus nadal istnieje – oznacza, że jeśli ktokolwiek jest winny posunięć, które nieproporcjonalnie uderzają w czarnych ludzi, to jest to Biden, a nie jego poprzednik.


If Trump’s Travel Bans Were Racist, Then So Are Biden’s

The Federalist, 30 listopada 2021

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaJonathan S. Tobin

Amerykański dziennikarz, redaktor naczelny JNS.org, (Jewish News Syndicate). Komentuje również na łamach National Review, New York Post, The Federalist, w prasie izraelskiej m. in. na łamach Haaretz.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 2151 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Amnesty International UK jest „instytucjonalnie rasistowska”, „kolonialistyczna” – a jej antysemityzm jest z tym ściśle powiązany     2022-06-25
Kiedy aktor jest aktorem   Jacoby   2022-06-24
Burzenie domów i zagarnianie ziemi, o których nikt nie mówi   Toameh   2022-06-23
Dziwaczna francuska sprawiedliwość   Carmon   2022-06-22
Turcja uderza na Irak, Syrię, Cypr i Grecję   Bulut   2022-06-21
Podcast "Guardiana": 34 minuty palestyńskiej propagandy udającej dziennikarstwo   Levick   2022-06-19
„Choroba” przywrócona przez Putina   Taheri   2022-06-18
Podsycanie urojeń Palestyńczyków   Bard   2022-06-18
Mało nas, mało nas do pieczenia chleba   Koraszewski   2022-06-17
Jak UE może chcieć bliższych więzi z Izraelem, finansując równocześnie terrorystyczne organizacje pozarządowe?   Deutsch   2022-06-16
Kilka słów do prezydenta Macrona: Sois Beau Et Tais-Toi   Fitzgerald   2022-06-15
Nuklearne zwycięstwo irańskich mułłów   Rafizadeh   2022-06-14
Co by było, gdyby Izrael traktował Amerykę tak, jak Ameryka traktuje Izrael?   Bard   2022-06-12
Iran: zbliża się lato gniewu   Taheri   2022-06-10
Alternatywny wszechświat palestyńskiej „suwerenności”   Altabef   2022-06-09
Nie zostawiajcie Amerykanów i sojuszników w ciemności   Rafizadeh   2022-06-08
ONZ twierdzi, że Izrael „w przeważającej mierze” ponosi winę za konflikt z Palestyńczykami     2022-06-08
Klinika Odessa - Ostatni felieton Ludwika Lewina   Lewin   2022-06-07
Wyszukiwarka Google promuje antysemityzm   Collier   2022-06-05
Pięćdziesiąt lat temu masakra w Izraelu ujawniła przerażający stan bezpieczeństwa na lotniskach   Gross   2022-06-04
Bibi, PiS, Kafka i pustelnik   Koraszewski   2022-06-03
Dlaczego dla ONZ jedna masakra w meczecie jest o wiele gorsza niż niezliczone masakry w kościołach?   Ibrahim   2022-06-03
Administracja Bidena błędnie rozumie posunięcia Erdoğana   Bekdil   2022-06-01
Oczywista prawda, której świat nie akceptuje: Palestyńczycy są odpowiedzialni za palestyńską przemoc     2022-06-01
Jak zaprzeczyć Holocaustowi, udając że się tego nie robi   Apfel   2022-05-30
Nienawidzący Izraela są naprawdę mistrzami propagandy     2022-05-29
Czy da się naprawić Human Rights Watch?   Steinberg   2022-05-28
Porozmawiajmy o „nakbie” i o tym, kto jest naprawdę odpowiedzialny za cierpienie Palestyńczyków   Tobin   2022-05-27
Czy politycy mogą być racjonalni?   Koraszewski   2022-05-25
Uchodźcy, ekonomia, zazdrość i nienawiść   Koraszewski   2022-05-23
BDS: Rosja versus Izrael   Kontorovich   2022-05-22
Oszałamiające kłamstwo najbardziej wpływowego muzułmanina na świecie   Ibrahim   2022-05-21
Narcyzm moralny i psychologia porażki   Landes   2022-05-20
Dlaczego Erdoğan szantażuje NATO?   Bekdil   2022-05-19
Radości, których dostarcza antysemityzm   Garrard   2022-05-19
Dlaczego Joe Biden ma taką obsesję na punkcie izraelskich osiedli?   Flatow   2022-05-17
Bardzo potrzebny rurociąg EastMed oczekuje na zaaprobowanie   Bergman   2022-05-17
Smutek wolności utopionej w krwi   Koraszewski   2022-05-16
Jak Biden rozpoczął wojnę z MBS, a potem przyszedł żebrać   Abdul-Hussain   2022-05-14
Urok intratnej neutralności   Koraszewski   2022-05-13
Szefowa związku brytyjskich studentów oskarżona o antysemityzm   Wójcik   2022-05-12
Dlaczego Rosja sądziła, że opowiadanie o “nazistach” będzie przekonujące   Franzman   2022-05-09
Rektor Princeton odrzuca wolność słowa i demonizuje jej obrońców   Klainerman   2022-05-07
Błogosławieństwo uczenia się na pamięć   Jacoby   2022-05-06
Wojna Rosji z Ukrainą: Bez szminki   Tsalic   2022-05-03
W redakcji „New York Timesa” słowo „okupowany” sprawia kłopot   Flatow   2022-05-03
Spiskowe teorie szacownego “Guardiana”   Collier   2022-05-01
Czarny Piotruś w rękawie Putina   Koraszewski   2022-04-30
Odstraszanie Chin: USA powinny uzbroić Tajwan po zęby – natychmiast   Chang   2022-04-29
Bliski Wschód: amerykańska wizja   Taheri   2022-04-28
Kursy walut w czasach putinowskiej zarazy   Koraszewski   2022-04-27
Przypomnienie o wszystkich tych palestyńskich uchodźcach   Bard   2022-04-27
Recenzja książki People Love Dead Jews     2022-04-26
Długi zbiór krótkich tematów   Rosenthal   2022-04-25
Turcja: Strzeżcie się islamistów niosących dary   Bekdil   2022-04-23
Dno nienawiści do Izraela   Levick   2022-04-22
Problem z świadkami Boga i z błaznami w kapłańskich szatach   Koraszewski   2022-04-21
Sprawy, których nie zauważają apologeci Putina   Taheri   2022-04-19
Europa kocha Palestyńczyków i udaje, że nie wie dlaczego   Koraszewski   2022-04-17
„Guardian” trzyma się narracji „biernej ofiary” w sprawie arabskiej przestępczości   Levick   2022-04-16
Gaz ziemny dla Hezbollahu, ale nie dla UE?   Bryen   2022-04-15
Nie, Sekretarzu Blinken, palestyński terror nie jest “bezsensowny”   Suissa   2022-04-15
Kiedy rządy stają po stronie antysemitów   Tobin   2022-04-14
“Kiedy Biden zobaczy, że jego błędy szkodzą interesom Ameryki?”   Toameh   2022-04-13
Wielki rosyjski energetyczny przekręt   Meotti   2022-04-12
Wojna zmienia ludzi w bestie   Koraszewski   2022-04-12
To demografia, głupcze!   Bard   2022-04-10
Wykopanie Rosji z Rady Praw Człowieka ONZ jest pustym gestem   Tobin   2022-04-07
Nieskończona ignorancja wiązania potrzeb Ukrainy z izraelską Żelazną Kopułą   Frantzman   2022-04-07
Jak Unia Europejska finansuje działania na Zachodnim Brzegu łamiące międzynarodowe prawo i podważające pokój   Van Koningsveld   2022-04-06
Obywatel i jego ewolucja w czasie i przestrzeni   Koraszewski   2022-04-06
Irański emerytowany generał: Rosja nie powinna być pośrednikiem w rozmowach nuklearnych     2022-04-05
Pod sztandarem walki z faszyzmem i o prawa człowieka   Koraszewski   2022-04-04
Prawdziwy powód krytykowania izraelskiej reakcji pomocowej dla Ukrainy   Altabef   2022-04-04
Oskarżenie o apartheid, Porozumienie Abrahamowe i “właściwa strona historii”     2022-04-03
Co się dzieje w gabinecie Putina?   Koraszewski   2022-04-01
Czy wywiad USA podrasowuje dowody o Iranie?   Bard   2022-03-31
PMW demaskuje żałosne “potępienie” terroru przez Abbasa   Marcus   2022-03-31
Jak Putin wydał miliony na szerzenie fałszywych informacji o szczelinowaniu   Ridley   2022-03-30
Wiara i człowieczeństwo - przypadek islamu   Koraszewski   2022-03-29
Dla Żydów fake news nie zaczynają się od Trumpa – zaczynają się od Al Dury   Amos   2022-03-28
Arabia Saudyjska i ZEA odmawiają poparcia USA przeciwko Rosji, ponieważ USA odmawiają poparcia ich przeciwko Iranowi     2022-03-28
BBC, rewizja historii i wynalezienie starożytnej Palestyny   Collier   2022-03-27
Grupa na wydziale prawa Harvardu, próbuje tak zdefiniować “apartheid”, by pasował do Izraela     2022-03-26
Czekiści z ulicy Sezamkowej   Koraszewski   2022-03-26
“Uczyńmy antyamerykańskie dyktatury znowu wielkimi”   Rafizadeh   2022-03-25
Kolejny palestyński “umiarkowany” jest zdemaskowany   Flatow   2022-03-24
Porażka odstraszania   Stewart   2022-03-24
Posłaniec z nieudanej przeszłości wskazuje ku problematycznej przyszłości   Tobin   2022-03-23
Jak odstraszyć wystraszonego, że nie dość straszy?   Koraszewski   2022-03-21
Czechosłowacka opcja   Rosenthal   2022-03-20
Zwycięzcą w wojnie z Ukrainą nie będzie Rosja ani Ameryka. Będą nim Chiny   Stern   2022-03-19
Jeśli chcesz prawdziwego pokoju, nie nalegaj na podział Jerozolimy, @USAmnIsrael     2022-03-19
Dlaczego świat tak bardzo obchodzi to, co Izrael robi w sprawie Ukrainy?   Tobin   2022-03-18
Amnesty International przyznaje, że chce zniszczenia Izraela   Collier   2022-03-17
Wymyślanie dyskryminacji tam gdzie jej nie ma   Abdul-Hussain   2022-03-16
Przeciwstawianie się Putinowi jest czymś więcej niż sympatią dla słabszego   Tobin   2022-03-15
Sonata na cztery kałachy i czołg   Koraszewski   2022-03-15
Nowa Wielka Gra   i Hügo Krüger   2022-03-14
Reakcje “przebudzonych” na wojnę w Ukrainie   Goska   2022-03-14

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologia


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk