Prawda

Niedziela, 23 stycznia 2022 - 10:10

« Poprzedni Następny »


Jeśli zakaz podróży wydany przez Trumpa był rasistowski, to rasistowski jest również zakaz wydany przez Bidena


Jonathan S. Tobin 2021-12-07


Wydane przez Bidena ograniczenia podróży do i z Afryki dowodzą, że Demokraci są hipokrytami winnymi robienia tego, o czym twierdzili że jest złe, kiedy robił to Donald Trump.  

Czy nowe ograniczenia podróży z Afryki do Stanów Zjednoczonych ochronią Amerykanów przed wariantem omikron wirusa COVID-19? Tego jeszcze nie wiadomo, choć rozsądni ludzie mogą martwić się bardziej tym, że dalsze straszenie może napędzać panikę.


Jedna rzecz jest jednak pewna, to że ci sami ludzie, którzy dziś chwalą decyzję Bidena o ograniczeniu podróży z terenów, gdzie odkryto ten nowy szczep, śpiewali na zupełnie inną nutę, kiedy tę samą taktykę stosował były prezydent, Donald Trump. Zapytana w poniedziałek bezpośrednio, czy Biden jest hipokrytą, skoro krytykował kroki, jakie teraz sam podejmuje, sekretarka prasowa Białego Domu, Jen Psaki, odpowiedziała twierdzeniem, które można wyłącznie nazwać bezwstydnym kłamstwem.


Psaki twierdziła, że Biden “nie był krytyczny wobec ograniczeń podróży – sami je zastosowaliśmy”. Powiedziała, że słowa Bidena, kiedy był kandydatem na prezydenta, iż zakaz podróży wydany przez Trumpa był rasistowski, był jedynie krytykowaniem tweetu i że Biden konsultował się z naukowcami, a Trump tego nie robił. Te twierdzenia są fałszywe.

 

Biden: Zakaz podróży Trumpa jest rasistowski


Przez ograniczenie podróży z Południowej Afryki, Botswany, Zimbabwe, Namibii, Lesoto, Eswatini (Suazi), Mozambiku i Malawi, prezydent Biden idzie w ślady Trumpa.

 

Trump narzucił ograniczenia na podróże z Chin 31 stycznia 2020 roku. Tego samego dnia Trump przedłużył wcześniejsze ograniczenia podróży na kraje, które oceniano jako siedliska terroryzmu, co Demokraci nazwali „zakazem antymuzułmańskim” chociaż nie dotyczyły większości krajów, w których jest większość muzułmańska. 

 

Mówiąc i tweetując w dzień po decyzjach Trumpa, Biden powiedział, że przez zatrzymanie podróży z Chin oraz Erytrei, Kirgistanu, Mianmy, Nigerii, Sudanu i Tanzanii (z których cztery są w Afryce) Trump umniejszał “USA w oczach świata przez rozszerzenie zakazu podróży”. „Ten nowy ‘afrykański zakaz’ jest zaplanowany tak, by utrudnić czarnym i brązowym ludziom na imigrację do Stanów Zjednoczonych. To jest haniebne i nie możemy pozwolić, by mu się to udało” – kontynuował Biden.

 

W oczach Demokratów i wiernej, oklaskującej ich części mediów starania Trumpa o powstrzymanie szerzenia się choroby były spowodowane wyłącznie tym, co nazywali ksenofobią byłego prezydenta. Później, kiedy w swojej uwieńczonej powodzeniem kampanii Biden twierdził, że starania Trumpa, by powstrzymać szerzenie się wirusa, były nieudolne i że on dostarczy lepszego, opartego na nauce przywództwa, szydził także z tych zakazów podróży jako z przedłużenia obsesji Trumpa z budowaniem murów i uznawał za kolejny dowód rzekomego rasizmu Trumpa.

 

Także Biden stosuje zakaz podróży


Skok o półtora roku i teraz jest oczywiste dla wszystkich, że mimo wszystkich słów o nauce i kompetencji Biden nie radzi sobie lepiej z pandemią niż Trump. Mówi o szczepionkach jako jedynej odpowiedzi na chorobę, ale nigdy nie mówi o zasługach swojego poprzednika w tym, że szczepionki stworzono w rekordowym czasie, mimo sceptycyzmu, jaki okazywał Biden i inni Demokraci – nie tylko co do szans powodzenia, ale także skuteczności jakiegokolwiek lekarstwa stworzonego za czasów Trumpa.

 

Co jeszcze gorsze, liczba zgonów z powodu COVID-19 w 2021 roku przekroczyła obecnie liczbę wszystkich zmarłych z powodu tego wirusa w 2020 roku, kiedy Trump był prezydentem. Obwinianie Bidena za te zgony może być równie niesprawiedliwe, jak było jego bałamutne twierdzenie, że żniwo śmierci w 2020 roku jest bezpośrednią winą Trumpa. Jest jednak równie oczywiste, że jeśli oceniać politykę Bidena w sprawie zarówno podróży, jak obowiązku szczepień według standardów, jakie on sam stosował do Trumpa, obecny prezydent byłby winien nie tylko niekompetencji, ale także rasizmu.  

 

Apologeci Bidena, jak ci, którzy piszą w “Washington Post”, twierdzą, że krytyka Bidena zakazu podróży przez Trumpa dotyczyła bardziej tonu jego retoryki niż czegokolwiek innego, choć nawet osoba odpowiedzialna za “sprawdzanie faktów” tejże gazety przyznaje, że dowody na ten rodzaj obrony są w najlepszym wypadku chwiejne.

 

Jeśli jednak starania Trumpa o hamowanie terroryzmu i szerzenia się COVID-19 nieproporcjonalnie dotykały muzułmanów, a potem Afrykanów, to samo można powiedzieć o staraniach Bidena, które są skierowane wyłącznie na Afrykanów. Najwyraźniej tak uważają Afrykanie. Lewicowe media jednak, które regularnie i systematycznie określały politykę Trumpa jako z natury rasistowską, nie uważają za taką polityki Bidena. Widocznie nagle odkryli, że ta sama polityka jest koszerna, kiedy stosuje ją administracja Demokratów.

 

Nakazy szczepień wprowadzone przez Demokratów także dyskryminują czarnych ludzi


Już widzieliśmy, że nakazy szczepień przyjęte przez Bidena i różne stany i miasta pod rządami Demokratów dały wyniki, które pokazują, według wszelkich sensownych definicji,  zasadniczo odmienny wpływ na czarnych Amerykanów. Nie trzeba budować teoretycznych scenariuszy, by zrozumieć, że kiedy – jak w Nowym Jorku – niezaszczepieni mają zakaz wstępu do restauracji, teatrów i na stadiony, oznacza to ustanowienie nowego Jim Crow, które dotyka czarnych bardziej niż białych. To samo dotyczy tych, którzy stoją przed zwolnieniem z pracy z powodu starań federalnego rządu o wprowadzenie obowiązku szczepień tak w prywatnym, jak publicznym sektorze.  

 

Jest możliwe, że Biden, podobnie jak inni światowi przywódcy, reaguje zbyt mocno na ten nowy wariant. Po 21 miesiącach rządowej polityki ostrożności w sprawie COVID-19, sceptycyzm jest uzasadniony. Wiemy jednak, że ataki na Trumpa w tych kwestiach były wyłącznie partyjną propagandą i nie miały nic wspólnego z autentyczną troską o dyskryminację.  


Biden i jego zwolennicy są co najmniej hipokrytami. Jednak ich gotowość do zastosowania posunięć, które uderzają w czarnych Amerykanów i innych, niezaszczepionych z mniejszości – przy równoczesnym głoszeniu nieuzasadnionych twierdzeń, że niezaszczepieni Republikanie i zwolennicy Trumpa są przyczyną, że wirus nadal istnieje – oznacza, że jeśli ktokolwiek jest winny posunięć, które nieproporcjonalnie uderzają w czarnych ludzi, to jest to Biden, a nie jego poprzednik.


If Trump’s Travel Bans Were Racist, Then So Are Biden’s

The Federalist, 30 listopada 2021

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska



Jonathan S. Tobin

Amerykański dziennikarz, redaktor naczelny JNS.org, (Jewish News Syndicate). Komentuje również na łamach National Review, New York Post, The Federalist, w prasie izraelskiej m. in. na łamach Haaretz.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj






Notatki

Znalezionych 2010 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Paradoks hazardzisty i regresja do średniej   Novella   2022-01-21
Gaza mogłaby być drugim Dubajem   Rosenberg   2022-01-20
Kazachstan, czyli dramat w głębokiej mgle   Koraszewski   2022-01-19
W sprawie wolności dla Palestyńczyków Emma Watson ma rację   Flatow   2022-01-18
Podpalony pomnik Kasema Solejmaniego   Fitzgerald   2022-01-18
Turecki sędzia: “Kobiety nie powinny demonstrować przeciwko zabijaniu kobiet”   Douglass-Williams   2022-01-17
Przyczynek do dialogu międzybezwyznaniowego   Koraszewski   2022-01-15
Arabowie “sfrustrowani” irańską polityką Bidena   Toameh   2022-01-15
Harry Potter i poszukiwania fałszywego antysemityzmu   Tobin   2022-01-12
Demokracja w stylu Autonomii Palestyńskiej   Hirsh   2022-01-10
Administracja Bidena musi przynajmniej pomagać każdemu krajowi, który próbuje przeciwstawić się mułłom Iranu   Rafizadeh   2022-01-08
Nowa zimna wojna i wielkie pieniądze   Koraszewski   2022-01-07
Dlaczego “różnorodność” musi prowadzić do antysemityzmu?   Tobin   2022-01-05
Umowa nuklearna zagrozi pokojowi w regionie     2022-01-04
Nie stawiajcie faktów na głowie   Julius   2022-01-01
Fascynująca groźba feminizmu   Koraszewski   2021-12-31
„Ustawa o zwalczaniu międzynarodowej islamofobii” może z łatwością być nadużyta do potępiania Izraela, kiedy broni się przed terrorem     2021-12-30
Zachód i jego stare iluzje   Taheri   2021-12-29
Wysokie stawki historycznego rewizjonizmu   Tobin   2021-12-27
Giganci podejrzanej profesji   Koraszewski   2021-12-23
Akademiccy ideolodzy korumpują STEM. Milcząca liberalna większość musi stawić opór   i Jay Tanzman   2021-12-22
Arabski apartheid, o którym nikt nie mówi   Toameh   2021-12-21
Litwa rzuca rękawicę Chinom   Kern   2021-12-20
Ciekawy proces byłego premiera   Koraszewski   2021-12-18
Zima nadeszła do Afganistanu   Chesler   2021-12-17
Iran buduje bombę, a Biden robi dobrą minę do złej gry   Bard   2021-12-15
Żywot Titanii McGrath   Koraszewski   2021-12-15
Kiedy uchodźcami byli Żydzi…   Abdul-Hussain   2021-12-14
Niemcy, Europa, Żydzi i zdrada klerków raz jeszcze   Koraszewski   2021-12-13
Amerykańscy podatnicy finansują rewizjonistyczną, antysyjonistyczną historię   Julius   2021-12-12
Piękna i bestia BDS   Collins   2021-12-11
Dwulicowa agenda Bidena w sprawie Turcji   Bekdil   2021-12-11
Strona internetowa RaymondIbrahim.com zbanowana jako “pornograficzna”   Ibrahim   2021-12-10
Iran jest testem strategicznej wizji i charakteru Bidena   Tobin   2021-12-08
Jeśli zakaz podróży wydany przez Trumpa był rasistowski, to rasistowski jest również zakaz wydany przez Bidena   Tobin   2021-12-07
Prawdziwy motor historii   Lewin   2021-12-07
Nie, palestyński terroryzm nie jest legalnym „oporem” według prawa międzynarodowego     2021-12-06
Totalitaryzm i wygodne odrętwienie   Pandavar   2021-12-04
Dlaczego uniwersyteckie wydziały miałyby mieć politykę zagraniczną?   Fitzgerald   2021-12-03
Irańska polityka prezydenta Bidena   Rosenthal   2021-12-02
Książka Andrzeja Koraszewskiego „Skąd się wzięło dobro i zło i kilka innych pytań”   Tabisz   2021-12-01
Dlaczego Palestyńczycy uciekają ze Strefy Gazy   Toameh   2021-11-30
W Iranie: brak wody i kłopoty reżimu   Fitzgerald   2021-11-30
Spotkanie dziewczęcego klubu książki z laureatką Pokojowej Nagrody Nobla anulowane z powodu potencjalnej „islamofobii”   Coyne   2021-11-29
Brytyjskie uniwersytety na liście plac islamskich reżimów   Meotti   2021-11-28
Umyślna ślepota wobec związków palestyńskich NGO z terrorem   Steinberg   2021-11-26
Rzecz o etyce w szkole i poza szkołą    Koraszewski   2021-11-25
Łamanie praw człowieka: Unia Europejska pozwala irańskim mułłom na całkowitą bezkarność   Rafizadeh   2021-11-23
Proces Kafki w trzech aktach   Rosenthal   2021-11-20
Zena Agha pisze do “New York Timesa”   Fitzgerald   2021-11-20
Europa przeciwko Żydom: podwykonawcy   Koraszewski   2021-11-19
Kampania Autonomii Palestyńskiej przeciwko palestyńskim NGO   Toameh   2021-11-18
Informacje o prześladowaniach chrześcijan przez muzułmanów obrażają „standardy” Facebooka   Ibrahim   2021-11-18
Były urzędnik byłego Departamentu Stanu mówi, że prawda i fałsz są równe.   Flatow   2021-11-17
UNRWA – najgorsza rzecz, jaka przydarzyła się Palestyńczykom   Marcus   2021-11-15
Dlaczego palestyńska polityka Bidena nie przyniesie pokoju   Toameh   2021-11-13
Czy ruch “przebudzonych” spycha Brytyjczyków na prawo?   Coyne   2021-11-13
"Guardian" Palsplains antysemityzm   Levick   2021-11-12
Nie uchwalajcie ustawy przeciw LGBT   Igwe   2021-11-10
“New York Times”, Izrael i “skradzione palestyńskie potrawy”   Fitzgerald   2021-11-09
Chiny: Ryzykowna zmiana ideologiczna   Taheri   2021-11-08
Niebezpieczna polityka UE wobec mułłów w Iranie   Rafizadeh   2021-11-06
„Guardian” umniejsza terror LFWP, zbywa ich związki z NGO „praw człowieka”   Levick   2021-11-05
Antyizraelska opowieść Amnesty International o Wujku Meena, skierowana do dzieci, jest jeszcze gorsza niż informowano     2021-11-04
Nawet  Szwecja zastanawia się nad dalszą pomocą dla Autonomii Palestyńskiej; a co z USA?   Flatow   2021-11-01
Śmietanka akademicka przeciwko Żydom    Collier   2021-10-31
Ulice, pomniki i gniewu nawyki   Koraszewski   2021-10-30
Mułłowie w Iranie i Chiny wzmocnieni przez administrację Bidena   Rafizadeh   2021-10-27
Miecz Damoklesa nad wolną myślą w Egipcie (i gdzie indziej)   Fernandez   2021-10-25
Konsulat USA w Jerozolimie ponownie podzieli miasto   i Maurice Hirsch   2021-10-23
Bardzo ważna książka o “Trans”   Bawer   2021-10-23
Władcy na glinianych nogach   Fernandez   2021-10-22
Koszty finansowe błędnej świadomości   Koraszewski   2021-10-20
Wielkie zwycięstwo krytycznej teorii rasy wraz z nowymi wymaganiami otrzymania dyplomu   Tobin   2021-10-20
Branie zakładników przez irański reżim: gdzie jest Zachód i ONZ?   Rafizadeh   2021-10-19
Od czegoś trzeba zacząć…   Koraszewski   2021-10-17
Marina i reszta   Łukaszewski   2021-10-14
Dlaczego USA chcą palestyńskiego konsulatu w Jerozolimie   Kontorovich   2021-10-14
Biden ignoruje stanowisko Palestyńczyków   Tawil   2021-10-13
Taniec pijanych motyli   Koraszewski   2021-10-11
Facebook – przestój i panika   Collins   2021-10-09
Aktywiści, którzy serwują połowę wiadomości   Abdul-Hussain   2021-10-08
Dalsze próby uratowania afgańskich kobiet to “jedyna rzecz, jaką możemy zrobić”   Chesler   2021-10-06
Korzenie kryzysu energetycznego   Ridley   2021-10-05
Joe Biden mówi podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ o potrzebie “suwerennego i demokratycznego państwa palestyńskiego”   Fitzgerald   2021-10-03
Jak impas w sprawie federalnego budżetu pokazał rozłam w sprawie Izraela   Tobin   2021-10-01
Kraj NATO, sojusznik Rosji i przyjaciel talibów   Bekdil   2021-09-30
Dlaczego Arabowie nie ufają już Bractwu Muzułmańskiemu?   Toameh   2021-09-29
Dlaczego Irakijczycy nienawidzą Palestyny   Abdul-Hussain   2021-09-29
Sudańskie pułapki na drodze do reform   Fernandez   2021-09-28
Nie ma powodu by przepraszać za ujawnianie hipokryzji   Bard   2021-09-25
Szczęśliwi na widok pokonanej Ameryki   Abdul-Hussain   2021-09-24
Antysemityzm  jest naszym nieszczęściem   Koraszewski   2021-09-24
Arabskie dążenia do lepszego przestrzegania praw człowieka powinny być chwalone, a nie wyśmiewane     2021-09-22
Talibowie domagają się miliarda dolarów pomocy   Fitzgerald   2021-09-21
Źródła ubóstwa narodów   Koraszewski   2021-09-20
Stanisław Lem - pisarz, który widział więcej niż inni   Ferus   2021-09-19
Jak Associated Press łagodzi obraz terrorystów Hamasu   Fitzgerald   2021-09-19
Dyskusja o antysemityzmie wymaga uczciwości   Tobin   2021-09-17
Ucieczka z Afganistanu   Rosenthal   2021-09-16

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Korzenie kryzysu energetycznego



Obietnica



Pytanie bez odpowiedzi



Bohaterzy chińskiego narodu



Naukowcy Unii Europejskiej



Teoria Rasy



Przekupieni



Heretycki impuls



Nie klanial



Cervantes



Wojaki Chrystusa



 Palestyńskie weto



Wzmacnianie układu odpornościowego



Wykluczenie Tajwanu z WHO



Drzazgę źle się czyta



Sześć lat



Pochodzenie



Papież Franciszek



Schadenfreude



Pseudonaukowa histeria...


Panstwo etc



Biły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,



Radykalne poglądy polityczne


Einstein



Socjologia



Allah stworzyl



Uprzednie doświadczenie



Żydowski exodus



PRL Chrystusem narodów



Odrastające głowy hydry nazizmu



Homeopatia, wibracje i oszustwo

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk