Prawda

Poniedziałek, 3 października 2022 - 23:18

« Poprzedni Następny »


Jak zapewnić powtarzanie rakietowych ataków Hamasu


Alan M. Dershowitz 2021-05-15

Jest jeden niezawodny sposób zagwarantowania, że Hamas będzie kontynuował stosowanie terroryzmu wobec Izraela.... Tym niezawodnym sposobem jest nagradzanie terrorystów, którzy stosują taką taktykę i karanie ich zamierzonych ofiar, które próbują się bronić. Na zdjęciu: Pro-palestyńska demonstracja w Londynie 11 maja 2021
Jest jeden niezawodny sposób zagwarantowania, że Hamas będzie kontynuował stosowanie terroryzmu wobec Izraela.... Tym niezawodnym sposobem jest nagradzanie terrorystów, którzy stosują taką taktykę i karanie ich zamierzonych ofiar, które próbują się bronić. Na zdjęciu: Pro-palestyńska demonstracja w Londynie 11 maja 2021

Ten artykuł był pierwotnie opublikowany w nieco innej formie w 2009 roku. Nic się nie zmieniło.


Jest jeden niezawodny sposób zagwarantowania, że Hamas będzie kontynuował stosowanie terroryzmu wobec Izraela i że inne grupy terrorystyczne nasilą używanie terroryzmu wobec cywilnej ludności na całym świecie. Tym niezawodnym sposobem jest nagradzanie terrorystów, którzy stosują taką taktykę i karanie ich zamierzonych ofiar, które próbują się bronić. To jest jedna z najważniejszych lekcji, jakich trzeba nauczyć się z niedawnych wydarzeń w Gazie, ale nie jest to nowa lekcja. W 2002 roku w książce zatytułowanej Why Terrorism Works, napisałem coś, co jest jeszcze istotniejsze dzisiaj niż było wtedy:


"Podstawową przyczyną terroryzmu jest to, że odnosi sukcesy – terroryści stale odnosili korzyści ze swoich działań terrorystycznych. Terroryzm będzie trwał tak długo, jak długo działa na rzecz tych, którzy go używają, jak długo społeczność międzynarodowa nagradza ich, co robiła przez ostatnie trzydzieści pięć lat”.

Hamas otrzymał olbrzymie nagrody od międzynarodowej społeczności, od grup praw człowieka, od mediów, od wielu ludzie ze świata akademickiego i od milionów przyzwoitych ludzi za swoją barbarzyńską taktykę podwójnej zbrodni wojennej, czyli strzelania do izraelskich cywilów zza pleców palestyńskiej ludzkiej tarczy. Izrael był dotkliwie karany za próby bronienia swoich obywateli przed tymi rakietami. Chociaż Hamas doznawał znaczących porażek militarnych z rąk IDF, zyskał bonanzę w opinii publicznej. Jego status w Europie podniósł się, tak samo jak w ONZ i na arabskiej ulicy. Przegrał wojnę na polu bitwy w Gazie, ale wygrał wojnę w sercach i umysłach wielu przyzwoitych i znacznie większej liczby nieprzyzwoitych ludzi na całym świecie. I wygrał te wojnę bardzo małym kosztem. Niezależnie od tego, czy ofiar śmiertelnych było 500-600, jak pisała “Corriere della Sera”, czy 1300 jak informował Hamas, martwi cywile służą interesom Hamasu, który uważa ich za męczenników. Nie są zapisani po stronie kosztów. W księdze obrachunkowej zgodnie z koszmarnym kultem śmierci, który Hamas utrwala, są po stronie zysków.


Tutaj, w prostych słowach, jest dwunastostopniowy program, jakiego Hamas i społeczność międzynarodowa powinni trzymać się, jeśli naprawdę chcą, by terroryzm stał się główną taktyką używaną przeciwko demokracjom przez tych, którzy mają do nich pretensje i żale:


Krok 1:
 Używaj terroryzmu – rakiet skierowanych na cywili, zamachy samobójcze na pizzerie i dyskoteki, bomby podkładane w szkolnych autobusach, strzelaninę w klasie szkolnej… tak szeroko  jak to możliwe przeciwko twoim wrogom do punktu, kiedy już nie mają wyboru i muszą odpowiedzieć akcją militarną.


Krok 2:
 Zapewnij, że terroryści i ich broń, rakiety, materiały wybuchowe… są rozlokowane wśród cywilów na gęsto zaludnionych obszarach.


Krok 3:
 Kiedy przychodzi nieunikniony atak, użyj ludzkiej tarczy, im młodszej, tym lepiej. Rekrutuj wolontariuszy do niej, ale jeśli to konieczne, zmuś ich, także niemowlęta i małe dzieci.


Krok 4:
 Zapewnij, że twoi wojownicy-terroryści noszą cywilne ubrania. Zwerbuj na terrorystów tak wiele kobiet i nastolatków jak to możliwe.


Krok 5:
 Miej przygotowane kamery i życzliwych dziennikarzy, by filmowali każdą śmierć i przekazywali te obrazy tak szeroko, jak to możliwe, do mediów na całym świecie.


Krok 6:
 Powtarzaj zdjęcia tych samych martwych cywilów, szczególnie dzieci i przesyłaj je od jednych mediów do drugich, mnożąc w ten sposób rzekomą liczbę zabitych cywilów. 


Krok 7:
 Bądź pewien, że życzliwi lekarze i personel ONZ przesadzą liczbę zabitych cywilów, licząc jako cywilów każdą osobę poniżej 18 roku życia i każdą kobietę, nawet jeśli są terrorystami.


Krok 8:
 Rozprzestrzeniaj całkowicie fałszywe doniesienia o ofiarach cywilnych i ich lokalizacji, na przykład, twierdząc, że zginęło wielu cywilów w szkole ONZ, kiedy wiesz, że żaden z zabitych nie był w tej szkole. Możesz mieć pełne zaufanie, że media umieszczą twoje przesadzone doniesienie na pierwszej stronie, a kiedy w końcu prawda, po starannym dochodzeniu, wyjdzie na jaw w całe tygodnie lub miesiące później, zostanie zagrzebana na ostatnich stronach.  


Krok 9:
 Oskarżaj demokrację o zbrodnie wojenne i wnoś pozwy przeciwko jej przywódcom i żołnierzom do sądów życzliwych dla Hamasu na całym świecie. Wniesienie spraw sądowych stworzy wrażenie winy, nawet jeśli oskarżenia zostaną odrzucone miesiące lub lata później.


Krok 10:
 Zorganizuj rozmaite “debaty” w ONZ, na których tyrańskie dyktatury z całego świata staną w kolejce do zajęcia podium i potępienia Izraela za zbrodnie rutynowo popełniane przez te dyktatury, ale nie przez Izrael.  


Krok 11:
 Wyciągnij stałą ekipę niezawodnie antyizraelskich ludzi ze świata akademickiego, by zalewali gazety i programy telewizyjne najgorszymi bredniami o prawie międzynarodowym, prawach człowieka i prawach wojny – bzdurami, za które oblano by studenta na egzaminie na każdym porządnym wydziale prawa.  


Krok 12:
 Zapewnij, że Hamas rozumie, iż jeśli powtórzy swoją strategię podwójnej zbrodni wojennej, zostanie znowu nagrodzony, a jeśli Izrael będzie bronił się, zostanie raz jeszcze ukarany.


Te dwanaście kroków są do użytku grup terrorystycznych, krajów i organizacji takich jak ONZ, które wydają się zdeterminowane, by ośmielać i popierać terroryzm.


A teraz sześć kroków dla tych demokracji, które rzeczywiście chciałyby zakończenia ataków terrorystycznych przeciwko cywilom.  


Krok 1:
 Nigdy, w żadnej sytuacji, nie nagradzaj terroryzmu ani grupy, która stosuje terroryzm do osiągnięcia swoich celów.


Krok 2:
 Zawsze karz terrorystów i grupy terrorystyczne, które stosują terroryzm wobec cywilów.


Krok 3:
 Nigdy nie karz demokracji, które starają się zapobiec aktom terroru przeciwko cywilom, szczególnie, kiedy terroryści chowają się wśród własnej ludności cywilnej w celu sprowokowania demokracji do zabicia cywilów.  


Krok 4:
 Nigdy nie pozwól, by organizacje praw człowieka, organizacje międzynarodowe lub trybunały ds. zbrodni wojennych zostały przejęte przez zwolenników terroryzmu lub wrogów demokracji, by karać tylko tych, którzy starają się bronić swoich cywilów przed terroryzmem.  Szczególnie, kiedy demokracje okazywały cierpliwość i nie miały żadnej rozsądnej alternatywy poza wojskową samoobroną.


Krok 5:
 Nigdy nie manipuluj emocjami przyzwoitych ludzi przez pokazywanie im tylko ludzkiej tarczy, cywilów którzy zostali zabici podczas wojskowych działań samoobronnych demokracji, bez wyjaśnienia, że to terroryści spowodowali ich śmierć.


Krok 6:
 Zapewnij, że sprawa, o którą walczą terroryści, doznaje uszczerbku po każdym akcie terroryzmu.


Jak pisałem w 2002 roku:

"Nie tylko nigdy nie wolno nagradzać terroryzmu, sprawa tych, którzy uprawiają terroryzm, musi w wyniku terroryzmu być skompromitowana i to w sposób znacznie mocniejszy niż byłaby bez niego. Sposób, w jaki terroryści definiują i wyliczają koszty i zyski może różnić się od sposobu, w jaki pospolici przestępcy decydują, czy rabować, oszukiwać lub zastraszać, ale odpowiedź społeczeństwa musi opierać się na podobnych zasadach. Ci, którzy uprawiają terroryzm, mają własne kryteria oceny sukcesu i porażki i przy stosowaniu konsekwentnej zasady, że ci, którzy stosują terroryzm muszą ponosić konsekwencje z powodu użycia tej taktyki, musimy pogorszyć ich sytuację zgodnie z ich własnymi kryteriami”.

Społeczność międzynarodowa, ogólnie rzecz biorąc, robi odwrotnie. Przesłanie, jakie wysyła terrorystom, brzmi: “Tak trzymać! To tylko pomoże twojej terrorystycznej sprawie i zaszkodzi demokratycznemu wrogowi”. Nic dziwnego, że Hamas i inne grupy terrorystyczne uważają swoją taktykę popełniania zbrodni wojennych za w pełni zwycięską dla terroryzmu i gwarantującą przegraną demokracji.


How To Assure Repetition of Hamas Rocket Attacks

Gatestone Institute, 14 maja 2021

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaAlan M. Dershowitz

Amerykański prawnik i komentator spraw międzynarodowych. Emerytowany wykładowca prawa konstytucyjnego (w 1967 roku w wieku lat 28 został najmłodszym profesorem zwyczajnym prawa w historii Harvard Law School).


Dershowitz jest autorem wielu książek, wśród których najgłośniejszą jest The Case for Israel (2003). Jest to książka, z którą można się zgadzać lub nie, ale która jest obowiązkową lekturą dla każdego, kto próbuje zrozumieć zawikłany obraz konfliktu na Bliskim Wschodzie oraz sposobu postrzegania Izraela przez resztę świata.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 2227 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Główny nurt i władczyni pierścionka   Koraszewski   2022-10-03
Iran: dymiący wulkan   Taheri   2022-10-03
Iran kupił ponad milion hektarów ziemi w Wenezueli     2022-10-02
Wojownicy sprawiedliwości społecznej ignorują arabskich właścicieli niewolników   Bard   2022-10-01
Czy irański naród otrzyma wsparcie demokratycznego Zachodu?   Koraszewski   2022-09-30
Rosja i Iran: przyjaźń czy tylko partnerstwo?   Amos   2022-09-25
Niebezpieczne związki, czyli sojusze wiernych i niewiernych   Koraszewski   2022-09-24
Nierozwiązywalne konflikty na Bliskim Wschodzie   i Alberto M. Fernandez   2022-09-18
Trzecia droga skręca w prawo   Koraszewski   2022-09-17
Palestyńczycy i świat nie potrzebują jeszcze jednego, skorumpowanego, upadłego, terrorystycznego państwa arabskiego   Toameh   2022-09-17
Jak Zachód zbudował rosyjskiego wroga   Taheri   2022-09-16
Dlaczego ludzie nienawidzą?   Koraszewski   2022-09-15
Fundamentalna irracjonalność palestinizmu   Bellerose   2022-09-14
Administracja Bidena “zaniepokojona” izraelskimi rajdami na Zachodni Brzeg   Fitzgerald   2022-09-13
Departament Stanu traktuje śmierć Abu Akleh jako priorytet, ignorując śmierć Malki Roth   Meyers Epstein   2022-09-12
Kiedy niemieccy ekolodzy i rząd Putiuna mieli gorący romans   Godefridi   2022-09-12
Arabowie do Bidena: Nie podpisuj umowy z Iranem, doprowadzi to do wojny   Toameh   2022-09-10
Oni umarli wszyscy, my wszyscy żyjemy   Koraszewski   2022-09-09
Norwegia dostaje za swoje   Bawer   2022-09-08
Tragedia bez Żydów to żadna wiadomość   von Koningsveld   2022-09-06
A piecyk wciąż dymi   Koraszewski   2022-09-03
Co mają wspólnego Indianie Abenaki z Żydami oraz z firmą Ben &Jerry?   Amos   2022-09-02
Bejrut i Stalingrad Arabów   Fernandez   2022-08-30
Kto egzekwuje antysemickie prawa Autonomii Palestyńskiej dotyczące obrotu ziemią AP?   Hirsch   2022-08-29
Czego szef @UNRWA nie powiedział Radzie Bezpieczeństwa ONZ     2022-08-28
Burza w szklance wody, czy spór o fundamentalne zasady?   Koraszewski   2022-08-27
Kiedy krytyka George’a Sorosa jest antysemicka?     2022-08-25
Czy jest szansa na redukcję zatrudnienia w przemyśle wróżbiarskim?   Koraszewski   2022-08-24
Książka o niemieckich nazistach nad Nilem     2022-08-23
Podczas nadchodzącej sesji ONZ Palestyńczycy będą domagać się pełnego uznania „Państwa Palestyna”   Hirsch   2022-08-22
Tożsamość cała w skowronkach   Koraszewski   2022-08-20
Europejskie związki z NGO powiązanymi z palestyńskimi terrorem   i Liora Rosenblatt   2022-08-18
Jak “przebudzeni” wymazali w mediach klasę robotniczą i Żydów   Tobin   2022-08-17
Fałszywe oskarżenia i ideologiczne uprzedzenia   Steinberg   2022-08-17
Czym jest proporcjonalność w prawie międzynarodowym, gdy chodzi o Izrael?   Hirsch   2022-08-16
Palestyńczycy popełniają samobójstwa, podczas gdy ich przywódcy żyją w hotelach i willach   Toameh   2022-08-15
Dżihad i pokój, kiedy wyrosną gruszki na wierzbie   Blum   2022-08-13
O różnych formach oderwania od rzeczywistości   Koraszewski   2022-08-13
Biden i bardzo masochistyczny gwóźdź   Taheri   2022-08-12
Co zobaczył Seward w Jerozolimie   Jacoby   2022-08-09
Pandemia małpiego rozumu   Koraszewski   2022-08-08
Dlaczego zachodni dziennikarze omijają temat nepotyzmu i korupcji w Autonomii Palestyńskiej?   Fitzgerald   2022-08-07
Ekoekstremizm rzucił Sri Lankę na kolana   Ridley   2022-08-04
Zielone marzenia, inflacyjne realia   i Hügo Krüger   2022-08-03
Haniebna polityka Unii Europejskiej wobec mułłów w Iranie   Rafizadeh   2022-08-02
Judaizm zasługuje na taki sam szacunek jak islam   Tobin   2022-07-31
Administracja Bidena finansuje antyizraelskie programy szkolne i propagandę nienawiści   Tawil   2022-07-29
Dyskryminacja z miłości i dobrego serca   Koraszewski   2022-07-29
Odkryte taśmy z wyznaniami Eichmanna   Jacoby   2022-07-27
Wycieczka Bidena do szpitala we wschodniej Jerozolimie   Fitzgerald   2022-07-24
Palestyńczycy robią pranie mózgu światu: mały przykład, który demaskuje cały przemysł palestyńskich kłamstw     2022-07-23
Obecność mitu pod strzechą i blachodachówką   Koraszewski   2022-07-23
Administracja Bidena: najbardziej przyjazna dla irańskich mułłów?   Rafizadeh   2022-07-22
Wyzwolenie Arabów z rąk globalnej lewicy   Mansour   2022-07-21
Biznes zawodowych „obrońców praw człowieka”   Koraszewski   2022-07-20
NATO w Madrycie: To nie będzie ostatni szantaż Erdoğana   Bekdil   2022-07-20
Palestyńskie tortury: raport dla ONZ     2022-07-19
UNRWA nadal uczy nienawiści, ale administracji Bidena to nie przeszkadza   Fitzgerald   2022-07-17
Od dziesięcioleci istnieje „Plan Marshalla” dla Palestyńczyków. Nie zadziałał     2022-07-16
Covid, wojna i inne troski   Koraszewski   2022-07-15
Strach i odraza w Iranie   Fitzgerald   2022-07-14
Biblia dla pana proboszcza   Kruk   2022-07-13
Jak naruszyliśmy standardy pewnej „społeczności”   Koraszewski   2022-07-12
Kto ukradł palestyńską ziemię? Jordania   Bard   2022-07-09
Śmierć dziennikarki, kim są winni?   Flatow   2022-07-07
Konformizm w domu wariatów jest strategią przetrwania   Koraszewski   2022-07-06
Wielka Brytania i jej polityka wobec Jerozolimy   Fitzgerald   2022-07-05
Wojny pełne błędnych kalkulacji   i Alberto M. Fernandez   2022-06-30
Najwspanialszy wynalazek ludzkości   Koraszewski   2022-06-30
Kraje arabskie ponownie odtrąciły UNRWA na konferencji o pomocy finansowej     2022-06-30
Sudan: Ludobójstwo, o którym nikt nie mówi   Rehov   2022-06-30
Monolog prowincjonalnego Hamleta   Kruk   2022-06-29
Niech już UNRWA wreszcie umrze   Blum   2022-06-29
Gdzie były media, kiedy niezależne dochodzenie uznało Amnesty International za organizację „instytucjonalnie rasistowską”?   von Koningsveld   2022-06-28
To nie jest artykuł o Shireen Abu Akleh   Collier   2022-06-27
W poszukiwaniu lekarstwa na obłęd   Koraszewski   2022-06-27
Amnesty International UK jest „instytucjonalnie rasistowska”, „kolonialistyczna” – a jej antysemityzm jest z tym ściśle powiązany     2022-06-25
Kiedy aktor jest aktorem   Jacoby   2022-06-24
Burzenie domów i zagarnianie ziemi, o których nikt nie mówi   Toameh   2022-06-23
Dziwaczna francuska sprawiedliwość   Carmon   2022-06-22
Turcja uderza na Irak, Syrię, Cypr i Grecję   Bulut   2022-06-21
Podcast "Guardiana": 34 minuty palestyńskiej propagandy udającej dziennikarstwo   Levick   2022-06-19
„Choroba” przywrócona przez Putina   Taheri   2022-06-18
Podsycanie urojeń Palestyńczyków   Bard   2022-06-18
Mało nas, mało nas do pieczenia chleba   Koraszewski   2022-06-17
Jak UE może chcieć bliższych więzi z Izraelem, finansując równocześnie terrorystyczne organizacje pozarządowe?   Deutsch   2022-06-16
Kilka słów do prezydenta Macrona: Sois Beau Et Tais-Toi   Fitzgerald   2022-06-15
Nuklearne zwycięstwo irańskich mułłów   Rafizadeh   2022-06-14
Co by było, gdyby Izrael traktował Amerykę tak, jak Ameryka traktuje Izrael?   Bard   2022-06-12
Iran: zbliża się lato gniewu   Taheri   2022-06-10
Alternatywny wszechświat palestyńskiej „suwerenności”   Altabef   2022-06-09
Nie zostawiajcie Amerykanów i sojuszników w ciemności   Rafizadeh   2022-06-08
ONZ twierdzi, że Izrael „w przeważającej mierze” ponosi winę za konflikt z Palestyńczykami     2022-06-08
Klinika Odessa - Ostatni felieton Ludwika Lewina   Lewin   2022-06-07
Wyszukiwarka Google promuje antysemityzm   Collier   2022-06-05
Pięćdziesiąt lat temu masakra w Izraelu ujawniła przerażający stan bezpieczeństwa na lotniskach   Gross   2022-06-04
Bibi, PiS, Kafka i pustelnik   Koraszewski   2022-06-03
Dlaczego dla ONZ jedna masakra w meczecie jest o wiele gorsza niż niezliczone masakry w kościołach?   Ibrahim   2022-06-03
Administracja Bidena błędnie rozumie posunięcia Erdoğana   Bekdil   2022-06-01
Oczywista prawda, której świat nie akceptuje: Palestyńczycy są odpowiedzialni za palestyńską przemoc     2022-06-01

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk