Prawda

Piątek, 10 lipca 2020 - 04:11

« Poprzedni Następny »


Czego amerykańscy Żydzi nie rozumieją o BDS


Daniel Greenfield 2019-09-06


Nie ma miejsca na ziemi, które bojkotujący Izrael bardziej lubią odwiedzać niż… Izrael.  


Omar Barghouti
, katarski założyciel ruchu BDS mieszka w Izraelu od 25 lat. I ten aktywista, który pomógł przedstawić światu bojkot Izraela, spędził te lata na argumentowaniu, że powinien mieć pozwolenie na życie w Izraelu, studiowanie na izraelskich uniwersytetach i kupowanie izraelskich produktów.  


Jedynym ustępstwem Barghoutiego na rzecz własnych zasad BDS było oszustwo przy płaceniu izraelskich podatków. Po wygłaszaniu wykładów na całym świecie o znaczeniu bojkotowania Izraela Barghouti trzymał honoraria za wykłady w amerykańskim banku. Założyciel BDS ukrył dochód w wysokości 700 tysięcy dolarów, który byłby opodatkowany, by zapłacić za podstawowe usługi, z jakich korzysta żyjąc w kraju, którego nienawidzi.


Kilka miesięcy temu Stany Zjednoczone odmówiły Barghoutiemu pozwolenia na wjazd do tego kraju, albo z powodu jego poparcia dla terroryzmu, albo z powodu uchylania się od płacenia podatków. Bojkotujący wreszcie został zbojkotowany.


A bojkotowanie BDS jest najlepszym sposobem pokonania go.


Paradoks bojkotu Barghoutiego nie jest wyjątkowy wśród wrogów państwa żydowskiego.  Kiedy Izrael uchwalił prawo zakazujące wstępu do Izraela czynnym zwolennikom BDS,  lewica oburzyła się. To prawo nie byłoby jednak potrzebne, gdyby aktywiści BDS naprawdę bojkotowali Izrael. Zamiast tego, ci samo aktywiści BDS, którzy wzywają każdego muzyka mającego mieć koncert w Izraelu, by trzymał się z daleka od Izraela, nie mogą powtrzymać się przed odwiedzaniem tego kraju.


Robią to z tego samego powodu, dla którego maniacy zadają sobie wiele trudu, by nękać swoje ofiary.  


BDS nie chodzi o unikanie Izraela, ale o wezwania do bojkotu jako rodzaj nękania. Nie chodzi o zdystansowanie się, ale o pełne  wrogości zaangażowanie. Wezwania do bojkotu są oportunistycznym pretekstem do inscenizowania konfrontacji z popierającymi Izrael na publicznym forum przez radykałów, którzy przeszli przez lotnisko Ben Guriona mimo swojej fanatycznej nienawiści do wydawania choćby szekla w państwie żydowskim.


Kiedy nazistowscy bandyci zbierali się przed żydowskimi sklepami w Berlinie z plakatami ostrzegającymi przed kupowaniem w nich, szerzyli - według nowoczesnego, postępowego żargonu – świadomość o nikczemności Żydów. W BDS, który kontynuuje nazistowski bojkot, także mniej chodzi o bojkot, jak o szerzenie świadomości.


To dlatego panie Tlaib i Omar chciały wybrać się do Izraela. Podobnie jak wszyscy aktywiści BDS ich celem było zainscenizowanie publicznej konfrontacji. A przez zakazanie im wjazdu Izrael ograniczył zasięg tej konfrontacji.


Po to właśnie uchwalono prawo o zakazie wjazdu dla popleczników BDS.  


Izrael zmęczył się turystami protestu z całego świata, pokazującymi się w kraju po to, żeby ich aresztowano. Zmęczył się lewicowymi aktywistami, inscenizującymi konflikty z policją i żołnierzami. Ma powyżej dziurek od nosa zwolenników BDS, którzy wydają tysiące dolarów na wizyty w kraju, że móc dodać symboliczne zdjęcie z aresztowania do swojego konta na Instagram.


Aktywiści BDS twierdzą, że ich nienawistna działalność jest formą protestu bez przemocy. I Izrael bez przemocy zaprotestował przeciwko BDS przez zakazanie wjazdu do żydowskiego państwa Omar, Tlaib i innym bigotom.


Jeśli bojkotowanie Izraela jest uprawnione, ponieważ jest „bez przemocy”, to bojkotowanie bojkotujących jest równie uprawnione.  


Ale orędownicy BDS twierdzą, że ich bojkot jest „bez przemocy”, zaś bojkotowanie ich łamie ich prawa człowieka. Bojkotowanie BDS jest odbieraniem wolności słowa – twierdzili po  wprowadzeniu w życie zakazu wjazdu.


A potem kongresmenka Tlaib wezwała do bojkotu programu Billa Mahera, który krytykował jej wezwania do bojkotu.

"Może ludzie powinni bojkotować jego program -  rozprawiała Tlaib. – Mam dość ludzi dyskredytujących ten rodzaj wystąpień, który skupia się na równości i wolności”.

Zniszczenie jedynego niemuzułmańskiego kraju w regionie i założenie tam islamskiej teokracji, która pozbawiłaby chrześcijan, Żydów i wszystkich innych równych praw jest dążeniem do ”równości i wolności”. A właściwą reakcją na krytykę BDS jest wezwanie do bojkotu występujących przeciwko bojkotowi. W imię wolności słowa.   


Prawda o BDS jest taka, że nie jest ruchem „bez przemocy”. Jest politycznym uzupełnieniem ruchu terrorystycznego.


“W ruchu BDS nie mówimy, że jesteśmy przeciwko zbrojnemu oporowi” – powiedział Barghouti.


W BDS nie chodzi o mowę ani o ekonomię, ale o zastraszanie. Podobnie jak dla jego nazistowskiego poprzednika, celem bojkotu jest zdominowanie przestrzeni publicznej przez serię konfrontacji z Żydami. Te konfrontacje są wykalkulowane tak, by wydawało się, że sprawcy nękania są ofiarami i twierdzenie, że odpowiedzi na to nękanie są odbieraniem sprawcom wolności słowa.  


Dlatego starania o ustawodawcze powstrzymanie BDS nie działa. Zamiast tego dostarcza aktywistom BDS więcej platform do inscenizowania konfrontacji i odgrywania roli ofiary. Ustawodawcze działania przeciwko BDS zakładały, że celem antyizraelskich aktywistów jest ekonomiczny i kulturalny bojkot. Aktywiści BDS są szczęśliwi z narzucania bojkotu, gdzie tylko mogą, ale ich prawdziwym celem jest utrzymanie tarć i protestów przeciwko Izraelowi. Konfrontacja nie jest środkiem, ale celem samym w sobie.


BDS kopiuje polityczną dynamikę terrorystów, ponieważ popiera ich wartości i cele.


To, czego aktywiści BDS rzeczywiście chcą, jest uwaga. Chcą szeregu coraz większych konfrontacji, które pozwolę im na stały atak na Izrael i na odgrywanie roli ofiary. Ta strategia jest przedłużeniem ataków terrorystycznych na Izrael, których celem nie jest jedynie zabijanie Żydów, ale przyciągnięcie uwagi świata.


Organizacje amerykańskich Żydów potępiły izraelski zakaz wjazdu dla BDS, a przecież zajmuje się on strategią BDS w znacznie właściwszy sposób niż ustawy przeciwko BDS uchwalane w Stanach Zjednoczonych.


Amerykańscy Żydzi traktują BDS jako bezprecedensowy kryzys. Izraelczycy jednak rozumieją, że BDS jest po prostu jedną z wielu kampanii nękania, których celem jest zdobycie rozgłosu dla sprawy. 


BDS żyje z rozgłosu. Izraelczycy rozumieją, że najlepszym sposobem pokonania BDS jest pozbawienie go rozgłosu.


Amerykańskie organizacje żydowskie potępiły zakaz wjazdu do Izraela dla orędowników BDS, popierając równocześnie ustawowe zakazy BDS. Większość amerykańskich organizacji żydowskich uznała za niemądre zakazanie kongresmenkom Tlaib i Omar wjazdu do Izraela. Pozbawiło to jednak Tlaib i Omar okazji do uczestniczenia w protestach i doprowadzenia do własnego aresztowania.


W tej sytuacji Tlaib i Omar muszą zadowolić się lamentowaniem, że nie pozwolono im wjechać do Izraela. Mowa Tlaib jest znacznie mniej skuteczną sztuczką propagandową niż wideo z jej aresztowania przez izraelską policję.


A tego naprawdę chciała.


Omar Barghouti, założyciel BDS, spędził dwadzieścia pięć lat, żyjąc w Izraelu. Izraelczycy z własnego, gorzkiego doświadczenia wiedzą, że łatwiej jest trzymać aktywistów BDS poza granicami kraju niż pozbyć się ich, kiedy już tam są.


Najlepszym sposobem bojkotowania bojkotujących jest niewpuszczanie ich do kraju, który tak maniakalnie prześladują.


What American Jews don’t understand about BDS

Frontpage.mag, 26 sierpnia 2019

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaDaniel Greenfield


Amerykański pisarz i publicysta, mieszka w Nowym Jorku. Prowadzi stronę internetową Sultan Knish.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
1. My home is my castle kuba 2019-09-06


Notatki

Znalezionych 1560 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Kontrrewolucjoniści wszystkich krajów łączmy się   Koraszewski   2020-07-09
Mohammad Massad: Gorący apel o rozsądek  byłego terrorysty   Oz   2020-07-05
Chińskie urojenie Nasrallaha i innych   Fernandez   2020-07-04
Zatruty koktajl skarg i zażaleń   Taheri   2020-07-04
Kiedy trzeba powiedzieć: przepraszam, myliłem się   Koraszewski   2020-07-03
Współczesne niewolnictwo i “przebudzona” hipokryzja   Bergman   2020-06-30
Erdoğan życzy: „Wielu dalszych szczęśliwych zdobyczy"   Bekdil   2020-06-29
Czarne Życie Się Liczy, a co z palestyńskim życiem?   Blum   2020-06-28
Postępujący nihilizm i zgnilizna postmodernizmu na Zachodzie   Hill   2020-06-26
Sowiecka mentalność Amerykanów. Zbiorowa demonizacja przenika naszą kulturę   Tabarovsky   2020-06-23
Normalizacja i prezenty z warunkami   Collins   2020-06-23
Niszczycielska siła rewolucyjnego romantyzmu   Koraszewski   2020-06-22
Karykatura sprawiedliwości w Międzynarodowym Trybunale Karnym?Prokuratorka Bensouda powinna zostać zdyskwalifikowana.   Calvo   2020-06-22
Zamach na dziedzictwo Martina Luther Kinga   Blum   2020-06-21
Jordania zaprzecza, że anektowała Zachodni Brzeg     2020-06-20
Mocarstwa igrają z ogniem w Libii   Taheri   2020-06-19
Gaza, jakiej nie chcą, byście zobaczyli   Tawil   2020-06-16
Hipokryci z UE anektują terytoria i ostro potępiają izraelską aneksję   Flatow   2020-06-14
Żaden artykuł nie zrekompensuje jego uprzedzonego i antyizraelskiego tytułu   Amos   2020-06-13
Przegląd porannych narracji   Koraszewski   2020-06-10
Rosną naciski, by zatrzymać fundusze UE do związanych z terrorem palestyńskich NGO     2020-06-07
Dzień nadziei i odwagi   Jacoby   2020-06-04
Nieprzyzwoici policjanci, nieprzyzwoici buntownicy   Jacoby   2020-06-03
Sztuczne oburzenie o ”aneksję”   Rosenthal   2020-06-01
Wahający się biurokraci powstrzymują następną falę innowacji   Ridley   2020-05-29
Porwanie zachodniej wolności   Nirenstein   2020-05-25
Stan wojenny w cyberprzestrzeni   Koraszewski   2020-05-22
Międzynarodowy sąd kapturowy ma zbadać zbrodnie wojenne Izraela   Franklin   2020-05-21
Apartheid i koronawirus na Bliskim Wschodzie   Toameh   2020-05-19
Jedni osuszali moczary, inni propagują nienawiść   Koraszewski   2020-05-16
Dlaczego Międzynarodowy Czerwony Krzyż gloryfikuje matkę rodu terrorystycznej rodziny?     2020-05-13
Wielu umrze z głodu, a nie z powodu wirusa     2020-05-08
Szepty i krzyki w arabskojęzycznych mediach   Koraszewski   2020-05-08
Rada Praw Człowieka Narodów Zjednoczonych wychwala Iran   MacEoin   2020-05-07
„Przebudzona” feministka woli, by ludzie umierali, niż żeby biali mężczyźni z Oksfordu pierwsi stworzyli szczepionkę na koronawirusa   Coyne   2020-05-01
Popiół czy diament   Lewin   2020-04-30
Żydowskie zniewolenie pod rządami islamu wypełza na światło dzienne   Pandavar   2020-04-29
Jak nie świętować Dnia Ziemi   Tobin   2020-04-29
Koronawirus: belgijska masakra   Godefridi   2020-04-28
Nędza filozofii arystokratów ducha   Koraszewski   2020-04-27
Izrael od tygodni wydaje pozwolenia na towary „podwójnego zastosowania” dla Gazy – i nikt o tym nie informuje     2020-04-27
Jak zaraźliwe są teorie spiskowe?   Koraszewski   2020-04-22
Moralny dylemat opróżniania więzień podczas pandemii   Tobin   2020-04-22
Koronawirus: dyrektor WHO ma długą historię tuszowania faktów    Kern   2020-04-21
Lekcje z pandemii   Rosenthal   2020-04-21
Mieszane uczucia o WHO   Novella   2020-04-20
Ludzie nienawidzący Izraela, którzy udają, że obchodzi ich Gaza, wyrządzają krzywdę dziesiątkom milionów Arabów     2020-04-20
Jak media i palestyńscy Arabowie zmienili się przez ostatnie 50 lat?   Amos   2020-04-18
Jemen, Libia, Syria: kraje, gdzie koronawirus może się  szerzyć się niedostrzegany   Frantzman   2020-04-17
Pracownica @Amnesty International, która naciskała Hamas, by aresztował Gazańczyków za wideokonferencję z Izraelczykami     2020-04-14
Równania z bezlikiem niewiadomych   Koraszewski   2020-04-13
Epidem-ideologia: jak polityczny dogmat wpływa na reakcje na COVID-19   Tsalic   2020-04-13
Artykuł o Gazie w farmaceutycznym piśmie jest niezgodny z medyczną etyką zawodową   Plosker   2020-04-11
WHO musi odpowiedzieć na poważne pytania zanim można jej będzie powierzyć prowadzenie dochodzenia w sprawie COVID-19   Ridley   2020-04-10
Koronawirus: UE wspiera Palestyńczyków 71 milionami euro   Toameh   2020-04-10
Amerykanin, Chińczyk, Rosjanin, Turek i Polak mówią o świecie po pandemii   Koraszewski   2020-04-09
Wykluczenie Tajwanu z WHO jest politycznym i medialnym skandalem   Jacoby   2020-04-08
Członkowie Kongresu wprowadzeni w błąd i skłonieni do podpisania rasistowskiego listu przeciwko Izraelowi   Flatow   2020-04-08
Chronienie się przed koronawirusem a izraelska godzina policyjna   Fitzgerald   2020-04-04
Pułapka białego przywileju i odrzucenie kultu wiktymologii   Hill   2020-03-31
Ukoronowanie efektu motyla   Collins   2020-03-30
Pokątna hodowla staruszków   Koraszewski   2020-03-28
Antyizraelskie NGO wykorzystują COVID-19, żeby szerzyć nienawiść   Wertman   2020-03-27
Antysemicka propaganda Hamasu nauczana w naszych szkołach   Collier   2020-03-26
Demokratyczny wirus i autorytarne metody przeciwdziałania zarazie   Koraszewski   2020-03-24
Dwa rodzaje antysemityzmu stały się częścią prezydenckiej kampanii   Tobin   2020-03-22
Syria ma duże więcej palestyńskich kobiet w więzieniach niż Izrael. I tortutują je na śmierć     2020-03-20
Jesień Oświecenia   Koraszewski   2020-03-19
Breaking the Silence! Dlaczego kłamiecie?   Oz   2020-03-18
Jestem sceptyczny wobec paniki klimatycznej, ale poważnie traktuję obawy w sprawie koronawirusa   Jacoby   2020-03-17
Izrael pomaga Palestyńczykom w powstrzymaniu koronawirusa; Arabowie zdradzają ich   Toameh   2020-03-17
Wyzwania, wyznania i środki zapobiegawcze   Koraszewski   2020-03-14
Kto atakuje palestyńskich chrześcijan?   Tawil   2020-03-13
Brexit jako stymulacja dla brytyjskiej bionauki   Ridley   2020-03-11
Czarna rozpacz egipskiego dysydenta   Koraszewski   2020-03-09
Kto uniemożliwia Palestyńczykom głosowanie?   Toameh   2020-03-09
Co Boris Johnson powinien wiedzieć o innowacjach   Ridley   2020-03-04
UNESCO, Izrael i kultura jako broń   Shindman   2020-03-01
Mieszkańcy greckich wysp chcą odzyskać swoje życie   Bekdil   2020-02-29
Zaraza, bóg i polityka prewencyjna   Koraszewski   2020-02-28
Zapomnij o „pokoju”. Zacznij optymalizować status quo. To przecież już wybrali Izrael i Autonomia Palestyńska     2020-02-26
Olbrzymi błąd MFW w ocenie subsydiów energetycznych   Lomborg   2020-02-22
Co myślą palestyńscy Arabowie?   Roth   2020-02-19
Palestyńskie wybory: Jak Abbas i Europa próbują obwinić Izrael   Toameh   2020-02-18
Thatcher ostrzegała nas, żeby powoli budować europejską integrację. Niestety, nie chcieliśmy słuchać.   Wennström   2020-02-17
From Brussels with love   Koraszewski   2020-02-16
Okrucieństwo wobec zwierząt jest bardziej nagłaśniane niż chrześcijanie z odciętymi głowami   Meotti   2020-02-14
Wielka Brytania, jeśli chce lepiej się rozwijać, musi ponownie odkryć niepowodzenie   Ridley   2020-02-08
”Zbrodnia” Arabów śpiewających dla Arabów w Izraelu   Toameh   2020-02-08
Martin Luther King i Edward Said: Palestyńskich intelektualistów nie interesują prawa człowieka     2020-02-07
Trochę optymizmu na odmianę   Rosenthal   2020-02-06
Z sennika ateisty: anioły   Kruk   2020-02-05
Francja, "pączkująca republika islamska"   Meotti   2020-02-03
„Umowa stulecia”, czy „policzek stulecia”?   Koraszewski   2020-02-01
Plan pokojowy Trumpa wykazuje więcej troski o polepszenie życia Palestyńczyków niż jakikolwiek poprzedni plan „ekspertów”     2020-01-30
Homo sapiens i jego późniejsze nakładki   Koraszewski   2020-01-29
Wielka Brytania powinna poprzeć plan pokojowy Trumpa   Kemp   2020-01-29
Czy jestem antysemitką współczując  Palestyńczykom?   Koraszewski   2020-01-25
Polityczne gry w Hadze   Steinberg   2020-01-21
Polityka wokół Holocaustu jest błędna   Tobin   2020-01-20

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Wzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenica


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk