Prawda

Sobota, 27 lutego 2021 - 04:43

« Poprzedni Następny »


Arabowie: Dlaczego UE opłakuje tego irańskiego naukowca?


Khaled Abu Toameh 2020-12-06

Potępiając zabicie irańskiego naukowca, Mohsena Fachrizadeha, uważanego za ojca nowoczesnego programu broni nuklearnej Iranu, Unia Europejska znalazła się po stronie grup terrorystycznych, takich jak Hezbollah, Hamas i Palestyński Islamski Dżihad. Na zdjęciu: Minister spraw zagranicznych Iranu, Dżavad Zarif spotyka się z Josepem Borrellem, Wysokim przedstawicielem Unii do spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa, w Teheranie 3 lutego 2020 roku. (Zdjęcie: Iranpress)
Potępiając zabicie irańskiego naukowca, Mohsena Fachrizadeha, uważanego za ojca nowoczesnego programu broni nuklearnej Iranu, Unia Europejska znalazła się po stronie grup terrorystycznych, takich jak Hezbollah, Hamas i Palestyński Islamski Dżihad. Na zdjęciu: Minister spraw zagranicznych Iranu, Dżavad Zarif spotyka się z Josepem Borrellem, Wysokim przedstawicielem Unii do spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa, w Teheranie 3 lutego 2020 roku. (Zdjęcie: Iranpress)

Podczas gdy Unia Europejska potępiła zabicie irańskiego naukowca, Mohsena Fachrizadeha, uważanego za ojca nowoczesnego program nuklearnego Iranu, wielu Arabów i muzułmanów wyraziło ulgę z powodu jego eliminacji.


Potępiając zabicie Fachrizadeha, UE znalazła się po stronie palestyńskich grup terrorystycznych, takich jak wspierane przez Iran Hamas i Palestyński Islamski Dżihad. Te grupy, wraz z grupą terrorystyczną Hezbollah z Libanu, jeszcze jedną marionetką Iranu, oraz Bractwem Muzułmańskim, także wyraziły oburzenie z powodu zabicia naukowca.


Irańskie marionetki są zasmucone, ponieważ uważają zabicie tego naukowca za przeszkodę do osiągnięcia celu Teheranu zlikwidowania „syjonistycznego tworu”.


Irańczycy muszą być bardzo zadowoleni z UE za jej szczere kondolencje dla rodziny Fachrizadeha i innych, którzy mogli zostać zabici w ataku na jego konwój.  


Wspierane przez Iran grupy terrorystyczne i ich przywódcy także złożyli kondolencje po zabiciu naukowca. Przywódca Hamasu, Ismail Hanija, w rozmowie telefonicznej z irańskim ministrem spraw zagranicznych, Dżavadem Zarifem, złożył kondolencje "w imieniu palestyńskiego kierownictwa i Hamasu”.


Inni Arabowie i muzułmanie jednak powiedzieli w tym tygodniu, że nie mogą zrozumieć tych, którzy opłakują śmierć niebezpiecznego człowieka, którego głównym zadaniem było wyprodukowanie broni jądrowej.   


Słowa tych Arabów i muzułmanów są, oczywiście, skierowane także do Wysokiego przedstawiciela Unii Europejskiej do spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa, Josepa Borrellego, którego rzecznik wydał oświadczenie 28 listopada 2020 roku, potępiające zabicie Fachrizadeha jako "zbrodniczy czyn" i mówiące, że „jest sprzeczne z poszanowaniem praw człowieka, jakie reprezentuje UE”.  W oświadczeniu czytamy:

"Wysoki Przedstawiciel wyraża kondolencje członkom rodzin osób, którzy zostali zabici, życząc szybkiego powrotu do zdrowia każdej osobie, która mogła odnieść rany”.  

Saudyjski autor, Tarek Al-Hameed, przypomniał UE i irańskim marionetkom, że Fachrizadeh nie był po prostu jakimś niewinnym naukowcem o dobrych intencjach.  


"Nie ma triumfowania w sprawie tej śmierci, ale irański naukowiec, Mohsen Fachrizadeh, dowódca w [irańskim] Korpusie Strażników Rewolucji, nie był naukowcem, który odkrył szczepionkę przeciwko koronawirusowi, ale naukowcem nazywanym ojcem irańskiej bomby jądrowej” - napisał Al-Hameed.

"Projekt tego irańskiego naukowca jest nikczemnym projektem i nikczemnym planem dla regionu jako całości. Ważne jest rzucenie światła na tych, którzy pospieszyli ze złożeniem kondolencji Irańczykom. Pierwszymi żałobnikami oczywiście, którzy uważają zabicie irańskiego naukowca za czyn terrorystyczny, byli Hezbollah, Bractwo Muzułmańskie, Hamas, Turcja, Katar i reżim Assada w Syrii.  Potępienie zabicia irańskiego naukowca przez te terrorystyczne organizacje lub państwa, które wspierają terroryzm, takie jak Turcja i Katar, wskazuje na identyfikację tych krajów z Iranem”.

Hameed powiedział następnie, że ci, którzy potępiają zabicie naukowca, są “symbolami hipokryzji w naszym regionie”. Gdyby było inaczej, dodał, “jak mogą potępiać zabicie człowieka, który poświęcił całe życie na tworzenie złowrogiej bomby dla nikczemnego reżimu, ale nie potępiają Iranu, który zabija niewinnych ludzi w regionie. Iran zabija Syryjczyków, Irakijczyków i Libańczyków, niszczy Jemen i sponsoruje wszystkie terrorystyczne grupy w naszym regionie”.  


Hameed wezwał do "potępienia i zawstydzenia” tych, którzy opłakują Fachrizadeha, i potępiają tych, którzy go zabili.


Saudyjski politolog, Mohammed Al-Saaed, napisał, że "zakłócenie możliwości dostępu irańskiego reżimu do broni jądrowej jest dalekosiężną przysługą dla ludzkości”. Powiedział, że “nie jest rozsądne, by zacofany, ciemiężący reżim terrorystyczny zdobył broń jądrową”. Iran, podkreślił  Al-Saeed, widzi broń jądrową jako narzędzie, “które umożliwi mu okupowanie reszty świata”.  


Al-Saeed powiedział, że mułłowie w Teheranie “nie posiadają minimum islamskiej moralności, by przeszkodziła im w popełnianiu potworności i ich działania roją się od zbrodni. Irak, Jemen i Liban są przykładami”.


Mówiąc o władcach Iranu, Al-Saeed zauważa:

"Mówimy o gangu, który porwał Iran i jego pokonany naród stał się zakładnikiem tego gangu. Stara się on porwać cały region, a napędza go głęboka nienawiść do Arabów. Czy jest do zaakceptowania pozwolenie mu na produkcję broni jądrowej i użycie jej do zabicia milionów ludzi?”

Autor a ZEA, Muhammad Nafe, wskazuje, że ci, którzy wylewają łzy nad zabiciem irańskiego naukowca, “zapomnieli, że jest on odpowiedzialny za najbardziej niebezpieczny program produkcji przez Iran broni jądrowej i pocisków balistycznych, które zagrażają bezpieczeństwu całego regionu”.


Nafe zastanawiał się, dlaczego ci, którzy opłakują zabicie Fachrizadeha, milczeli w sprawie chaosu i niestabilności, jaki irański reżim wywołał w kilku krajach arabskich, włącznie z Irakiem, Syrią i Jemenem, jak też w sprawie prześladowania tysięcy Irańczyków w ich kraju.  


Powiedział, że “niebezpieczny sojusz” między islamistami a irańskim reżimem spowodował chaos w świecie arabskim. Arabowie, dodał, “stali się bardziej świadomi powagi tego sojuszu”.


W odróżnieniu od unijnych polityków saudyjski politolog, Abdullah Otaibi, nie opłakuje zabicia irańskiego naukowca. W rzeczywistości, Otaibi przypomniał Europejczykom i reszcie świata, że irański reżim przez ostatnich czterdzieści lat “nie wahał się przed taśmowym stosowaniem skrytobójstwa” wobec swoich politycznych przeciwników.

"Irański reżim także wybierał zabójstwa jako jedną ze swoich broni… Wszystkie gałęzie irańskiego reżimu w regionie używają tej samej metody w Iraku, Syrii, Jemenie i Libanie, gdzie Hezbollah dokonywał zabójstw przez długi czas. Te działania są jedną z ulubionych broni irańskiego reżimu”.

Otaibi, wyrażając poparcie dla zamachu na Fachrizadeha przypomniał, że irański reżim ma teraz nadzieję, że Joe Biden przywróci “poddanie się i strach przed Iranem” Baracka Obamy,  torując drogę do powrotu do „wadliwego” porozumienia nuklearnego między supermocarstwami a Iranem.


Sądząc po reakcjach tych i innych Arabów i muzułmanów wydaje się, że rozumieją oni, że irański reżim zawsze rozgląda się za możliwością podważenia bezpieczeństwa i stabilności na Bliskim Wschodzie. Postawa UE i innych hipokrytów, którzy potępili zabicie Fachrizadeha, budzi w nich szczerą odrazę. Ponadto, ci Arabowie i muzułmanie wysyłają zdecydowane przesłanie do Bidena: irański reżim pozostaje śmiertelnym niebezpieczeństwem i powrót do umowy nuklearnej osiągniętej za czasów administracji Obamy, będzie uznany przez wielu Arabów i muzułmanów za zgubną zdradę i śmiertelne zagrożenie dla ich krajów, jak również dla Izraela.


Arabs: Why Is the EU Mourning This Iranian Scientist?

Gatestone Institute, 4 grudnia 2020

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

 Khaled Abu Toameh - urodzony w 1963 r. w Tulkarem na Zachodnim Brzegu, palestyński dziennikarz, któremu wielokrotnie grożono śmiercią. Publikował między innymi w "The Jerusalem Post", "Wall Street Journal", "Sunday Times", "U.S. News", "World Report", "World Tribune", "Daily Express" i palestyńskim dzienniku "Al-Fajr". Od 1989 roku jest współpracownikiem i konsultantem NBC News.

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 1776 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Spotkanie w BBC Davida Baddiela z profesorem z SOAS, który usprawiedliwia palestyńską negację Holocaustu   Levick   2021-02-26
Dlaczego Międzynarodowy Trybunał Karny jest w błędzie: Izrael nie jest winny “zbrodni wojennych”   Fitzgerald   2021-02-25
Propaganda terroryzmu nadal obecna na Twitterze   Fernandez   2021-02-23
Okrucieństwo podnoszenia płacy minimalnej   Jacoby   2021-02-23
Na tropach dyktatora i smętków   Koraszewski   2021-02-22
Czy zapał Bidena do zawarcia umowy zadziała lepiej niż „maksymalne naciski”?   Tobin   2021-02-22
Kościół antyrasizmu   Coyne   2021-02-20
Łamanie praw człowieka, o którym nikt nie mówi   Toameh   2021-02-19
Czy sukcesy Trumpa przetrwają na Bliskim Wschodzie?   Milliere   2021-02-18
Nawet najbardziej elokwentni Palestyńczycy (tacy jak Noura Erakat) mają idiotyczną mentalność “sumy zerowej”, że pomaganie Izraelowi równa się szkodzeniu Palestyńczykom     2021-02-17
Człowiek to brzmi dumnie   Koraszewski   2021-02-17
Dla Obamy Izrael nie był “żadną Ziemią Obiecaną”   Bard   2021-02-16
Przeszłość i przyszłość, czyli uwagi o futurologii   Koraszewski   2021-02-15
Wybory prezydenta Bidena wskazują na długą listę błędów w polityce wobec Bliskiego Wschodu   Amos   2021-02-15
Klapki na oczach antyizraelskich historyków: “Porozumienia Abrahamowe nie są historyczne”     2021-02-14
Hady Amr i inne powody do złośliwej satysfakcji w Ramallah   Blum   2021-02-13
Zagubiona w kontrowersji wokół laserów z przestrzeni kosmicznej   Collins   2021-02-12
O kryzysach humanitarnych i kryzysie humanistycznym   Koraszewski   2021-02-11
O Polaku, który zaważył na losach świata   Garczyński-Gąssowski   2021-02-09
Palestyńczycy: Nie dla normalizacji z „syjonistycznym tworem”   Toameh   2021-02-08
Oszustwo w sprawie palestyńskich uchodźców   Bard   2021-02-07
Nowi ludzie w Waszyngtonie: Co kryje się za gestami   Taheri   2021-02-06
Niegdysiejszy i przyszły “bystrooki ekspert”, Robert Malley   Fitzgerald   2021-02-06
Rękawiczki Berniego, memy i inne sprawy   Collins   2021-02-03
Dlaczego ustępstwa Bidena wobec Palestyńczyków szkodzą im zamiast pomagać   Tobin   2021-02-02
Arabski medyczny apartheid – gdzie jest oburzenie?   Tawil   2021-02-01
Wendy Sherman i sztuka spadania w górę   Tobin   2021-01-26
Dokąd zmierzasz Ameryko?   Koraszewski   2021-01-25
Edukacyjna czystka etniczna   Kemp   2021-01-25
Czy Ameryka powinna wznowić finansowanie UNRWA?   Fitzgerald   2021-01-24
Rozruchy w Waszyngtonie i tłumek wieszczący “koniec Ameryki”   Taheri   2021-01-22
Rzecz o prawdzie, nauczaniu i namaszczonych   Koraszewski   2021-01-21
Dlaczego giganty Big Tech nigdy nie cenzurują zagranicznych reżimów autorytarnych?   Frantzman   2021-01-20
Izrael wraca do przyszłości   Glick   2021-01-18
Grona rozproszonego gniewu   Koraszewski   2021-01-18
Oskarżenie Izraela o “apartheid” przez B’Tselem ukrywa jego złowrogą agendę   Frantzman   2021-01-17
W obronie obiektywności i liberalizmu   Jackoby   2021-01-15
Media społecznościowe cenzorem XXI wieku.   Lindenberg   2021-01-13
Depcząc zdrowy rozsądek   Tsalic   2021-01-12
Zamach na dyskurs wieczorową porą   Koraszewski   2021-01-11
Biegnące ku dorosłości. Czyli jak szybko dojrzewają dzieci? Zbyt szybko!   Ferus   2021-01-10
Arabia Saudyjska i progi zwalniające postęp na drodze do normalizacji   Fitzgerald   2021-01-10
Szalone rady dla prezydenta Bidena   Bard   2021-01-09
Kiedy załamują się rządy prawa nikt nie jest bezpieczny   Tobin   2021-01-08
Dwa “haniebne” lata Niemiec w Radzie Bezpieczeństwa ONZ   Kern   2021-01-08
Nowy rok: lepszy czy mniej zły?   Taheri   2021-01-07
Jak antyizraelskie głosy stworzyły pełną hipokryzji, nieprawdziwą narrację o szczepionkach   Frantzman   2021-01-07
Co mówił Stalin o fałszowaniu wyborów   Greenfield   2021-01-06
Radości Paryża w czasach koronawirusa   Taheri   2021-01-05
Palestyńczycy: Międzynarodowa konferencja “pokojowa” dla wyeliminowania Izraela   Tawil   2021-01-04
Joseph Massad i “Brzydki Palestyńczyk”     2021-01-03
Czy Palestyńczycy potrafią przystosować się do zmieniających się czasów?   Tobin   2021-01-02
Zrozumienie lobby sprzeciwiającego się nowym stosunkom Izraela w Zatoce   Frantzman   2021-01-01
Otwarcie nawiasu prezydentury Bidena   Taheri   2020-12-30
Więcej niż tylko pokój – normalność   Amos   2020-12-28
Trudne lekcje Arabskiej Wiosny   i Alberto M. Fernandez   2020-12-27
Życzcie swoim chrześcijańskim znajomym Wesołych Świąt   Al-Sajf   2020-12-26
Sprawa palestyńska w oczach Libańczyka   Saghija   2020-12-26
Heretycki impuls: Zamiatin i Orwell   Moore   2020-12-25
Nowy raport o antysemityzmie online, który trzeba koniecznie przeczytać     2020-12-23
Propagandziści palestyńskich Arabów dosłownie piszą na nowo historię   Flatow   2020-12-22
Mało nas, mało nas, do pieczenia chleba   Koraszewski   2020-12-22
Europa nie może walczyć z antysemityzmem, podczas gdy ignoruje zagrożenie  Izraela   Harris   2020-12-21
Pochwała dyplomatycznych quid pro quo   Tobin   2020-12-20
Czy Zjednoczone Emiraty Arabskie będą bezpieczniejsze i bardziej tolerancyjne wobec Żydów niż większość Europy?   Frantzman   2020-12-19
Kolumbowy błąd Georga Orwella   Koraszewski   2020-12-17
Czy Palestyńczycy są ofiarami “kultury anulowania”?     2020-12-16
Baronówna Sonia von Dombrowsky   Garczyński-Gąssowski   2020-12-15
Terroryzm: ostrzeżenie Iranu dla Europy   Kemp   2020-12-15
Nowa kokieteria Erdoğana: oszukańcze reformy demokratyczne   Bekdil   2020-12-14
New York Times wyciąga starą historię, by zmieszać z błotem Izrael   Miller   2020-12-13
Kobayahshi Maru, paradoks szantażysty i Trump   Amos   2020-12-10
Moralne bankructwo Banku Światowego   Hirsch   2020-12-09
Wołanie o spóźnioną sprawiedliwość dla pułkownika Larry’ego Franklina   Glick   2020-12-07
Pogromcy szarańczy szkolą Etiopczyków    Leichman   2020-12-07
Arabowie: Dlaczego UE opłakuje tego irańskiego naukowca?   Toameh   2020-12-06
Biblia w ręku ateisty - recenzja   Koraszewski   2020-12-03
Arabka pisze o głupocie odmowy normalizacji stosunków z Żydami   Mahmoud   2020-12-03
Iran, a  nie Izrael, jest wrogiem Arabów   Zajed   2020-12-02
Ziemia obiecana Baracka Obamy   Lipman   2020-12-01
Książka, której jeszcze nie możesz przeczytać   Pandavar   2020-12-01
Zamachowcy, demokraci i potępieńcze łkania   Koraszewski   2020-11-30
Antysemici zwalczają antysemityzm: orwellowska farsa   Blum   2020-11-28
Czy Francja, Hiszpania i Irlandia zgodziły się finansować palestyńskie organizacje terrorystyczne?   Hirsch   2020-11-26
Odkrywając pokój w Dubaju   Yemini   2020-11-25
Izrael jest besztany za opór przeciwko arabskiej kolonizacji   Rosenthal   2020-11-24
Usprawiedliwianie muzułmańskiej wściekłości na karykatury Mahometa   Saghieh   2020-11-23
Brytyjski rząd raz za razem opluwa Izrael   Collier   2020-11-21
Urojenie osobistej dyplomacji   Tobin   2020-11-20
Iran: Mułłowie świętują w nadziei na powrót do bomby nuklearnej   Rafizadeh   2020-11-20
Trzynastu wspaniałych pod wodzą misjonarza   Koraszewski   2020-11-19
Pluralistyczna Europa odrzuciła wojny religijne, a teraz poddaje się „potworowi” ekstremistycznego, politycznego islamu   Abdel-Samad   2020-11-18
W wasze ręce, czyli moja nowa książka   Koraszewski   2020-11-17
Historyczna Palestyna: czyli co należy wiedzieć!   Oz   2020-11-17
Wybory 2020 były okropne   Glick   2020-11-16
Amerykańsko-żydowsko-radzieckie doświadczenie   Tabarovsky   2020-11-15
Muzułmanie: Meczet Al-Aksa nie należy do Palestyńczyków   Toameh   2020-11-14
Muślinowa kurtyna samooszustwa   Koraszewski   2020-11-14
Święta wojna Erdoğana przeciw ‘niewiernej Europie’   Bekdil   2020-11-13
Gazeta “Guardian” w pełni naśladuje Electronic Intifada   Collier   2020-11-13

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

PrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedza


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk