Prawda

Czwartek, 6 sierpnia 2020 - 11:15

« Poprzedni Następny »


Ale ISIS zabija więcej muzułmanów niż nie-muzułmanów!


Raymond Ibrahim 2015-12-24


Wraz z powstaniem Państwa Islamskiego (ISIS, ISIL lub IS) stara apologetyka, mająca na celu uwolnienie islamu od odpowiedzialności za przemoc, znowu wysunęła się na czoło. Twierdzi się w tej argumentacji, że ponieważ ISIS zabija innych muzułmanów, to oczywiście jego przemoc nie może opierać się na islamie, który zakazuje muzułmanom zabijać muzułmańskich współwyznawców w imię religii islamskiej.


Jest to zawsze podkreślane, ilekroć islamscy dżihadyści popełniają masakry na Zachodzie. Przemawiając po ataku terrorystycznym w San Bernardino, w którym zginęło 14 ludzi, prezydent Obama, który wcześniej utrzymywał, że Państwo Islamskie “nie jest islamskie”, powiedział:


ISIL nie mówi w imieniu islamu. To są zbiry i mordercy, część kultu śmierci... Ponadto, olbrzymia większość ofiar terroryzmu na świecie to muzułmanie(podkreślenie dodane).


Także po paryskim zamachu terrorystycznym w listopadzie, w którym zginęło 130 ludzi, brytyjski “Independent” opublikował artykuł zatytułowany: “Ataki paryskie: ISIS odpowiedzialne za więcej śmierci muzułmańskich niż ofiar zachodnich”. A w “Daily Beast” przedstawiono argument, że “Przed horrorem w Paryżu ISIS codziennie zabijało muzułmanów. My, muzułmanie, gardzimy tymi szalonymi ludźmi bardziej niż ktokolwiek…. Ale największymi ofiarami tej barbarzyńskiej grupy terrorystycznej są muzułmanie. To jest bezdyskusyjne”.


Wraz z dystansowaniem islamu od przemocy – prawdziwi muzułmanie nie zabijają innych muzułmanów w imię dżihadu – ten argument jeszcze bardziej zamąca kwestię tego, kto jest prawdziwą ofiarą terroryzmu: dlaczego mówić o muzułmanach masakrujących nie-muzułmanów – czy będą to ludzie Zachodu w Paryżu i Kalifornii, czy chrześcijańskie mniejszości w świecie islamskim – skoro muzułmanie są głównymi ofiarami i najbardziej zasługują na współczucie?


Niemniej ten argument jest błędny na wielu poziomach. Po pierwsze, islam sunnicki głównego nurtu – dominujący na świecie nurt islamu, który wyznaje także ISIS – uważa wszystkich nie-sunnitów za fałszywych muzułmanów; w najlepszym wypadku są to heretycy, którzy nie podporządkowali się „prawdziwemu islamowi”.


W ten właśnie sposób sunnici widzą szyitów i odwrotnie – stad odwieczna wojna. Podczas gdy dla zachodnich gadających głów to wszystko są „muzułmanów” – i dochodzą w ten sposób do błędnego wniosku, że ISIS nie jest islamskie, ponieważ zabija „muzułmańskich współwyznawców” – każda grupa patrzy na tę drugą jak na wroga. (Dopiero od niedawna, od kiedy obie grupy spiskują przeciwko Zachodowi i Izraelowi, czasami współpracują.)


Ogólnie więc, kiedy sunniccy dżihadyści masakrują szyitów – lub sufich, Druzów i Bahajów, mniejsze grupy w różnym stopniu związane z islamem – robią to zgodnie z dokładnie tą samą logiką, jak kiedy masakrują mniejszości chrześcijańskie lub obywateli europejskich, amerykańskich i izraelskich: wszyscy oni są niewiernymi, którzy muszą albo przyjąć prawdziwą wiarę, podporządkować się lub umrzeć


Fakt, że ISIS zabija innych “muzułmanów”, potwierdza tylko aspekty supremacji i nietolerancji sunnizmu, które nie ograniczają się do ISIS. Spójrzcie tylko na naszego dobrego „przyjaciela i sojusznika”, Arabię Saudyjską, której oficjalną religią jest sunnizm, i zobaczcie nieludzkie traktowanie mniejszości szyickich.


A co z sunnitami zabitymi podczas dżihadu Państwa Islamskiego? Stosuje się wobec nich racjonalizację, że są „męczennikami” – nieumyślnymi ofiarami – które wejdą do islamskiego raju. Przez wieki zajmowano się tematem współwyznawców sunnitów zabitych podczas dżihadu. Starannie zanalizował to przywódca Al-Kaidy, Ayman Al-Zawahiri, w eseju „Dżihad, męczeństwo i zabicie niewinnych” (The Al Qaeda Reader, s. 137-171).  Po opisaniu stanowiska trzech z czterech szkół myśli sunnickiej - Hanafi, Szafi‘i i Hanbali – które nie zabraniają przypadkowego lub nieuniknionego zabicia muzułmanów podczas dżihadu, Zawahiri podsumował: 


Jedyną rzeczą mudżahedini [dżihadyści] mają obowiązek zrobić, jeśli świadomie zabili muzułmanina [który przebywał wśród niewiernych będących celem], jest pokuta. Pieniądze za krew [rekompensata dla krewnych zabitego] jest całkowicie poza dyskusją. Zapłaty można dokonać tylko jeśli jest nadmiar pieniędzy, które nie są już potrzebne do finansowania dżihadu. Także tutaj tylko wtedy, kiedy ich [muzułmanów] przebywanie wśród niewiernych jest z usprawiedliwionego powodu, takiego jak prowadzenie interesu. I zakładamy, że zabici są męczennikami, i wierzymy, że to, co Szejk islamu [Ibn Tajmijja] powiedział o nich, obowiązuje: “Ci muzułmanie, którzy zostają zabici przypadkowo, są męczennikami; a obowiązkowy dżihad nigdy nie powinien być zarzucony, bo tworzy męczenników”.


A co z tymi sunnitami, których ISIS zabija intencjonalnie? Tutaj dżihadyści odwołują się do takfir, aktu, w którym jedna grupa sunnicka oskarża drugą grupę sunnicką o to, że jest takfir – to jest, nie jest muzułmańska, jest niewierna i krew jej członków można rozlewać bezkarnie. Takfir istniał w islamie niemal od początku jego istnienia, poczynając od charydżytów – którzy rytualnie zarzynali muzułmanów za nie trzymanie się litery prawa  - i był/jest używany dla usprawiedliwienia dżihadu między różnymi narodami i imperiami sunnickimi.


Krótko mówiąc, dla dżihadystów sunnickich – nie tylko ISIS, ale Al-Kaida, Boko Haram, Hamas i im podobnych – wszyscy nie sunnici są niewiernymi, a więc zwierzyną łowną. Jeśli zaś chodzi o sunnitów-współwyznawców, są męczennikami („obowiązkowy dżihad nigdy nie powinien być zarzucony, bo tworzy męczenników”); jeśli sunnici-współwyznawcy umyślnie przeszkadzają, zostają potępieni jako niewierni i przykładnie zabici.


Argument, że ISIS i inne organizacje dżihadystyczne zabijają muzułmanów, niczego nie dowodzi. Muzułmanie masakrowali muzułmanów pod zarzutem, że „nie są dość islamscy” od samego początku: czego może więc oczekiwać oczywisty nie-muzułmanin – taki jak zachodni niewierny?


W ostatecznym rachunku jest dżihad i więcej dżihadu dla wszystkich bez wyjątku.


ISIS kills more muslims non-Muslims

18 grudnia 2015

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaRaymond Ibrahim

Urodzony w Stanach Zjednoczonych w rodzinie koptyjskiej, jest amerykańskim badaczem, tłumaczem z arabskiego, pisarzem i publicystą. Autor książek Crucified Again: Exposing Islam's New War on Christians (Regnery, 2013) oraz The Al Qaeda Reader (Doubleday, 2007).


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
1. Kłamstwa w zachodnich mediach. mieczysławski 2015-12-24


Notatki

Znalezionych 1579 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Między Zachodnią Papuą a Zachodnim Brzegiem   Collins   2020-08-06
Intersekcjonalność, czyli kto, co i z kim?   Amos   2020-08-05
Strach przed słowem zastępuje wolność słowa   Jacoby   2020-08-04
Izrael był Strefą Zero dla nowej “przebudzonej” religii   Friedman   2020-08-03
Brytyjski wykładowca wyrzucony z pracy za wyrażenie podziwu dla Żydów   Fitzgerald   2020-08-01
List, który były niewolnik, Frederick Douglass napisał do swojego pana w 10. rocznicę ucieczki   Douglas   2020-08-01
Dlaczego podpisałam list w „Harper’s Magazine”   Hakakian   2020-07-30
Zimna wojna europejskich NGO, by “minimalizować proizraelskie głosy”   Steinberg   2020-07-29
Kiedy napięcia rasowe wrą, czy o taranowaniu samochodami w Izraelu informuje się inaczej?   Ben-Zvi   2020-07-25
“Przebudzona” Ameryka jest rosyjską powieściąMetafizyczna przepaść między XIX-wieczną Rosją a XXI-wieczną Ameryką zmniejsza się   Savodnik   2020-07-24
Europa: ofiary gwałtu oskarżone o rasizm   Ibrahim   2020-07-22
Czymże jest nazwa? Pochodzenie Judei, Filistii, Palestyny i Izraela   Judd   2020-07-20
Francja opowiada się za popierającymi terror politycznymi żądaniami AP, włącznie z żądaniem uwolnienia masowych morderców   Hirsch   2020-07-19
UE mówi, że odrzuca jednostronne kroki na Obszarze C – finansując jednostronne kroki na Obszarze C     2020-07-18
Wojna kulturowa lewicy niszczy zwyczajnych ludzi wraz z potężnymi   Tobin   2020-07-18
ONZ adoptowała palestyńskie kłamstwa, mity i morderczy terror wobec Izraela    Hirsch   2020-07-17
Igraszki z hasłem „nie zabijaj”   Koraszewski   2020-07-14
Jazydzi: historia prześladowań   Bulut   2020-07-13
Andrew Sullivan o nowomowie   Coyne   2020-07-12
Kontrrewolucjoniści wszystkich krajów łączmy się   Koraszewski   2020-07-09
Mohammad Massad: Gorący apel o rozsądek  byłego terrorysty   Oz   2020-07-05
Chińskie urojenie Nasrallaha i innych   Fernandez   2020-07-04
Zatruty koktajl skarg i zażaleń   Taheri   2020-07-04
Kiedy trzeba powiedzieć: przepraszam, myliłem się   Koraszewski   2020-07-03
Współczesne niewolnictwo i “przebudzona” hipokryzja   Bergman   2020-06-30
Erdoğan życzy: „Wielu dalszych szczęśliwych zdobyczy"   Bekdil   2020-06-29
Czarne Życie Się Liczy, a co z palestyńskim życiem?   Blum   2020-06-28
Postępujący nihilizm i zgnilizna postmodernizmu na Zachodzie   Hill   2020-06-26
Sowiecka mentalność Amerykanów. Zbiorowa demonizacja przenika naszą kulturę   Tabarovsky   2020-06-23
Normalizacja i prezenty z warunkami   Collins   2020-06-23
Niszczycielska siła rewolucyjnego romantyzmu   Koraszewski   2020-06-22
Karykatura sprawiedliwości w Międzynarodowym Trybunale Karnym?Prokuratorka Bensouda powinna zostać zdyskwalifikowana.   Calvo   2020-06-22
Zamach na dziedzictwo Martina Luther Kinga   Blum   2020-06-21
Jordania zaprzecza, że anektowała Zachodni Brzeg     2020-06-20
Mocarstwa igrają z ogniem w Libii   Taheri   2020-06-19
Gaza, jakiej nie chcą, byście zobaczyli   Tawil   2020-06-16
Hipokryci z UE anektują terytoria i ostro potępiają izraelską aneksję   Flatow   2020-06-14
Żaden artykuł nie zrekompensuje jego uprzedzonego i antyizraelskiego tytułu   Amos   2020-06-13
Przegląd porannych narracji   Koraszewski   2020-06-10
Rosną naciski, by zatrzymać fundusze UE do związanych z terrorem palestyńskich NGO     2020-06-07
Dzień nadziei i odwagi   Jacoby   2020-06-04
Nieprzyzwoici policjanci, nieprzyzwoici buntownicy   Jacoby   2020-06-03
Sztuczne oburzenie o ”aneksję”   Rosenthal   2020-06-01
Wahający się biurokraci powstrzymują następną falę innowacji   Ridley   2020-05-29
Porwanie zachodniej wolności   Nirenstein   2020-05-25
Stan wojenny w cyberprzestrzeni   Koraszewski   2020-05-22
Międzynarodowy sąd kapturowy ma zbadać zbrodnie wojenne Izraela   Franklin   2020-05-21
Apartheid i koronawirus na Bliskim Wschodzie   Toameh   2020-05-19
Jedni osuszali moczary, inni propagują nienawiść   Koraszewski   2020-05-16
Dlaczego Międzynarodowy Czerwony Krzyż gloryfikuje matkę rodu terrorystycznej rodziny?     2020-05-13
Wielu umrze z głodu, a nie z powodu wirusa     2020-05-08
Szepty i krzyki w arabskojęzycznych mediach   Koraszewski   2020-05-08
Rada Praw Człowieka Narodów Zjednoczonych wychwala Iran   MacEoin   2020-05-07
„Przebudzona” feministka woli, by ludzie umierali, niż żeby biali mężczyźni z Oksfordu pierwsi stworzyli szczepionkę na koronawirusa   Coyne   2020-05-01
Popiół czy diament   Lewin   2020-04-30
Żydowskie zniewolenie pod rządami islamu wypełza na światło dzienne   Pandavar   2020-04-29
Jak nie świętować Dnia Ziemi   Tobin   2020-04-29
Koronawirus: belgijska masakra   Godefridi   2020-04-28
Nędza filozofii arystokratów ducha   Koraszewski   2020-04-27
Izrael od tygodni wydaje pozwolenia na towary „podwójnego zastosowania” dla Gazy – i nikt o tym nie informuje     2020-04-27
Jak zaraźliwe są teorie spiskowe?   Koraszewski   2020-04-22
Moralny dylemat opróżniania więzień podczas pandemii   Tobin   2020-04-22
Koronawirus: dyrektor WHO ma długą historię tuszowania faktów    Kern   2020-04-21
Lekcje z pandemii   Rosenthal   2020-04-21
Mieszane uczucia o WHO   Novella   2020-04-20
Ludzie nienawidzący Izraela, którzy udają, że obchodzi ich Gaza, wyrządzają krzywdę dziesiątkom milionów Arabów     2020-04-20
Jak media i palestyńscy Arabowie zmienili się przez ostatnie 50 lat?   Amos   2020-04-18
Jemen, Libia, Syria: kraje, gdzie koronawirus może się  szerzyć się niedostrzegany   Frantzman   2020-04-17
Pracownica @Amnesty International, która naciskała Hamas, by aresztował Gazańczyków za wideokonferencję z Izraelczykami     2020-04-14
Równania z bezlikiem niewiadomych   Koraszewski   2020-04-13
Epidem-ideologia: jak polityczny dogmat wpływa na reakcje na COVID-19   Tsalic   2020-04-13
Artykuł o Gazie w farmaceutycznym piśmie jest niezgodny z medyczną etyką zawodową   Plosker   2020-04-11
WHO musi odpowiedzieć na poważne pytania zanim można jej będzie powierzyć prowadzenie dochodzenia w sprawie COVID-19   Ridley   2020-04-10
Koronawirus: UE wspiera Palestyńczyków 71 milionami euro   Toameh   2020-04-10
Amerykanin, Chińczyk, Rosjanin, Turek i Polak mówią o świecie po pandemii   Koraszewski   2020-04-09
Wykluczenie Tajwanu z WHO jest politycznym i medialnym skandalem   Jacoby   2020-04-08
Członkowie Kongresu wprowadzeni w błąd i skłonieni do podpisania rasistowskiego listu przeciwko Izraelowi   Flatow   2020-04-08
Chronienie się przed koronawirusem a izraelska godzina policyjna   Fitzgerald   2020-04-04
Pułapka białego przywileju i odrzucenie kultu wiktymologii   Hill   2020-03-31
Ukoronowanie efektu motyla   Collins   2020-03-30
Pokątna hodowla staruszków   Koraszewski   2020-03-28
Antyizraelskie NGO wykorzystują COVID-19, żeby szerzyć nienawiść   Wertman   2020-03-27
Antysemicka propaganda Hamasu nauczana w naszych szkołach   Collier   2020-03-26
Demokratyczny wirus i autorytarne metody przeciwdziałania zarazie   Koraszewski   2020-03-24
Dwa rodzaje antysemityzmu stały się częścią prezydenckiej kampanii   Tobin   2020-03-22
Syria ma duże więcej palestyńskich kobiet w więzieniach niż Izrael. I tortutują je na śmierć     2020-03-20
Jesień Oświecenia   Koraszewski   2020-03-19
Breaking the Silence! Dlaczego kłamiecie?   Oz   2020-03-18
Jestem sceptyczny wobec paniki klimatycznej, ale poważnie traktuję obawy w sprawie koronawirusa   Jacoby   2020-03-17
Izrael pomaga Palestyńczykom w powstrzymaniu koronawirusa; Arabowie zdradzają ich   Toameh   2020-03-17
Wyzwania, wyznania i środki zapobiegawcze   Koraszewski   2020-03-14
Kto atakuje palestyńskich chrześcijan?   Tawil   2020-03-13
Brexit jako stymulacja dla brytyjskiej bionauki   Ridley   2020-03-11
Czarna rozpacz egipskiego dysydenta   Koraszewski   2020-03-09
Kto uniemożliwia Palestyńczykom głosowanie?   Toameh   2020-03-09
Co Boris Johnson powinien wiedzieć o innowacjach   Ridley   2020-03-04
UNESCO, Izrael i kultura jako broń   Shindman   2020-03-01
Mieszkańcy greckich wysp chcą odzyskać swoje życie   Bekdil   2020-02-29
Zaraza, bóg i polityka prewencyjna   Koraszewski   2020-02-28
Zapomnij o „pokoju”. Zacznij optymalizować status quo. To przecież już wybrali Izrael i Autonomia Palestyńska     2020-02-26

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Wzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenica


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk