Prawda

Wtorek, 7 lutego 2023 - 17:15

« Poprzedni Następny »


Administracja Bidena finansuje antyizraelskie programy szkolne i propagandę nienawiści


Bassam Tawil 2022-07-29

Pieniądze amerykańskich podatników, dzięki administracji Bidena, ponownie trafiają teraz bezpośrednio do Agencji Narodów Zjednoczonych ds. Pomocy Uchodźcom Palestyńskim (UNRWA), agencji, która promuje nienawiść do Izraela i odmawia mu prawa do istnienia. Na zdjęciu: Kadr z filmu dokumentalnego „Obóz Dżihad” przedstawiający obóz letni w Gazie sponsorowany i finansowany przez UNWRA.
Pieniądze amerykańskich podatników, dzięki administracji Bidena, ponownie trafiają teraz bezpośrednio do Agencji Narodów Zjednoczonych ds. Pomocy Uchodźcom Palestyńskim (UNRWA), agencji, która promuje nienawiść do Izraela i odmawia mu prawa do istnienia. Na zdjęciu: Kadr z filmu dokumentalnego „Obóz Dżihad” przedstawiający obóz letni w Gazie sponsorowany i finansowany przez UNWRA.

Administracja Bidena postanowiła wznowić pomoc finansową dla Agencji Narodów Zjednoczonych ds. Pomocy Uchodźcom Palestyńskim (UNRWA), mimo że podręczniki szkolne tej agencji nadal podżegają do przemocy i wymazują istnienie Izraela z map. Oznacza to, że pieniądze amerykańskich podatników, dzięki administracji Bidena, ponownie trafiają bezpośrednio do międzynarodowej agencji, która promuje nienawiść do Izraela i odmawia mu prawa do istnienia.

Wznowienie pomocy finansowej dla UNRWA przyczyni się również do utrwalenia problemu uchodźców palestyńskich i ich potomków.


Zamiast pomagać „uchodźcom” w przejściu do normalnego życia i szukaniu lepszej przyszłości dla siebie i swoich dzieci, UNRWA będzie nadal zachęcać ich do pozostania w obozach dla uchodźców, zapewniając im różne usługi, w tym edukację i opiekę zdrowotną. Dlaczego jakikolwiek Palestyńczyk miałby chcieć opuścić obóz dla uchodźców, skoro otrzymuje bezpłatną edukację i opiekę zdrowotną?


Najnowsze oświadczenie administracji amerykańskiej zostało wydane podczas niedawnej wizyty prezydenta Joe Bidena w Izraelu i na Zachodnim Brzegu. „Stany Zjednoczone wierzą, że uchodźcy palestyńscy zasługują na to, by żyć godnie, z zaspokojonymi podstawowymi potrzebami i nadzieją na przyszłość” – oświadczył Biały Dom.


„Prezydent Biden ogłosi dodatkowe 201 milionów dolarów dla Agencji ONZ ds. Pomocy Uchodźcom Palestyńskim na dalsze dostarczanie kluczowych usług uchodźcom palestyńskim na Zachodnim Brzegu, w Gazie, Jordanii, Libanie i Syrii…


Te świadczone usługi bezpośrednio przyczyniają się do utrzymania stabilności regionalnej, co jest korzystne dla interesów Stanów Zjednoczonych, naszych sojuszników i naszych partnerów. Ten wkład umacnia status Stanów Zjednoczonych jako największego donatora UNRWA. Te nowe fundusze zwiększą pomoc dla UNRWA podczas administracji Bidena do ponad 618 milionów dolarów".


Twierdzenie, że usługi UNRWA przyczyniają się do utrzymania stabilności w regionie, jest nie tylko fałszywe, ale wręcz śmieszne i absurdalne.


Przez ostatnie siedemdziesiąt lat UNRWA zapewniała obozom uchodźców wszelkiego rodzaju usługi, w tym żywność, lekarstwa, opiekę zdrowotną, edukację i zakwaterowanie. Pomoc ta z pewnością nie przyczyniła się do łagodzenia napięć ani zapobiegania przemocy w szczególności w obozach dla uchodźców lub ogólnie w regionie.


Wręcz przeciwnie, większość obozów dla uchodźców stała się siedliskami grup i jednostek ekstremistycznych i terrorystycznych, zwłaszcza na Zachodnim Brzegu, w Strefie Gazy, Libanie i Syrii. Obozy dla uchodźców na tych obszarach wyprodukowały dziesiątki tysięcy terrorystów, którzy byli odpowiedzialni za zabicie tysięcy Izraelczyków i Arabów. Obozy na Zachodnim Brzegu i w Strefie Gazy odegrały ważną rolę w dwóch gwałtownych powstaniach, które wybuchły przeciwko Izraelowi w 1987 i 2000 roku. Obozy w Libanie i Syrii podobnie odegrały znaczącą rolę w wojnach domowych, które wybuchły tam w połowie lat 70. (Liban) i na początku roku 2011 (Syria).


Przemoc i napięcia w tych obozach dla uchodźców miały miejsce, gdy były administrowane przez UNRWA, która zapewniała mieszkańcom „żywotne usługi”. Służby te nie powstrzymały terrorystów przed przeprowadzeniem ataków na Izrael i Arabów w Libanie i Syrii.


Co gorsza, fakt, że UNRWA zaopatruje mieszkańców obozów we wszystkie te usługi, skutecznie zwalnia ich z odpowiedzialności: nie muszą chodzić do pracy, aby opłacić edukację, opiekę zdrowotną i żywność, którą otrzymują bezpłatnie od UNRWA. Terrorysta, który chce przeprowadzić zamach, nie musi martwić się o dobro i przyszłość swojej rodziny, ponieważ UNRWA jest zawsze gotowa zaspokoić wszystkie codzienne potrzeby.


Ten kokon opieki społecznej nie oznacza oczywiście, że wszystkie obozy dla uchodźców są uwikłane w terroryzm i przemoc. Jednak można śmiało powiedzieć, że wiele z tych obozów przyjmuje, zachęca i produkuje terrorystów.


Weźmy na przykład północny Zachodni Brzeg, gdzie obóz uchodźców w Dżanin jest zarządzany przez UNRWA.


W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat obóz stał się głównym ośrodkiem na Zachodnim Brzegu skupiającym terrorystów należących do kilku grup. Należą do nich Hamas, Palestyński Islamski Dżihad i Brygady Męczenników Al-Aksa – zbrojne skrzydło rządzącej frakcji Fatah kierowane przez palestyńskiego przywódcę Mahmuda Abbasa. Chociaż UNRWA kontroluje obóz uchodźców w Dżanin, jej przedstawiciele nie byli w stanie zapobiec ani jednemu atakowi terrorystycznemu stamtąd.


UNRWA nie ma oczywiście mandatu do podejmowania działań przeciwko terrorystom, ani sił, ani środków, aby to zrobić.


Nie oznacza to jednak, że agencja nie może nic zrobić, aby złagodzić napięcia i zniechęcić do terroryzmu i przemocy. Mogłaby na przykład działać na rzecz promowania pokoju i współistnienia między Izraelem a Palestyńczykami. Mogłaby promować tolerancję i pokój w prowadzonych przez siebie szkołach w obozach dla uchodźców. Czy UNRWA robi którąkolwiek z tych rzeczy?


Badanie opublikowane na początku lipca przez Instytut Monitorowania Pokoju i Tolerancji Kulturowej w Edukacji Szkolnej (IMPACT-se) wykazało, że dzieci uczęszczające do szkół UNRWA są narażone na podręczniki zawierające odniesienia do przemocy, męczeństwa, jawnego antysemityzmu, dżihadu (świętej wojny), odrzucenie możliwości zawarcia pokoju z Izraelem oraz całkowite pominięcie jakiejkolwiek historycznej obecności Żydów w regionie.


„Pomimo stosunkowo niewielkiej ilości dostępnych materiałów, znaleźliśmy materiały, które nie są zgodne z międzynarodowymi standardami i które zachęcają do przemocy, dżihadu i męczeństwa, antysemityzmu, nienawiści i nietolerancji, z jawnie upolitycznionym językiem, który narusza zarówno wartości ONZ, jak i politykę neutralności UNRWA. ...


Materiał wyprodukowany przez UNRWA zawiera teksty gloryfikujące prowadzenie wojny i poświęcenie własnego życia i krwi w celu wyzwolenia ojczyzny, która jest opisywana jako całość Mandatu Palestyny [całego dzisiejszego Izraela]. Takie przykłady obejmują ćwiczenia gramatyczne, w których używa się zdań omawiających 'dżihad wojowników’, ofiary z krwi i wyzwolenie Palestyny spod okupacji, otwarcie sugeruje przemoc uczniom… i fragmenty wychwalające palestyńskich bojowników, których noże ‘wylądowały na szyjach żołnierzy [izraelskiego] wroga’… Inny przykład używa wiersza, który ma nauczyć uczniów, że umieranie jako męczennicy to ‘hobby’, i że wprowadzanie pokoju jest niepożądane i jest oznaką słabości”.


Badanie wykazało, że materiał wyprodukowany przez UNRWA konsekwentnie ignoruje istnienie Izraela i zleca uczniom oznaczanie miast i miejsc w Izraelu jako palestyńskich. Ponadto ćwiczenia z badań społecznych sugerują, że Izrael jest jednostką kolonialną stworzoną przez kolonializm europejski w celu podzielenia świata arabskiego. Izrael jest opisywany wyłącznie w negatywny sposób jako mający złośliwe intencje wobec Palestyńczyków. Oskarża się go o celowe i złośliwe maltretowanie więźniów palestyńskich (terrorystów) i ich rodzin oraz o próbę wymazania palestyńskiego dziedzictwa i tożsamości. W niektórych przypadkach Izraelczycy są oskarżani o bezczeszczenie Jerozolimy i meczetu Aksa.


Zamiast naciskać na UNRWA, aby zmieniła swoją politykę i powstrzymała antyizraelskie podżeganie w szkołach, administracja Bidena postanowiła nagrodzić agencję za zachęcanie do nienawiści, przemocy, męczeństwa oraz delegitymizacji i demonizacji Izraela i Żydów. Zamiast naciskać na UNRWA, by pomogła uchodźcom wydostać się z biedy i nędzy obozów, administracja Bidena, wznawiając pomoc finansową dla agencji, w rzeczywistości przedłuża „cierpienie” Palestyńczyków w obozach.


Pieniądze, które administracja Bidena przekazuje UNRWA, mają na celu zachowanie statusu obozów i zapewnienie, że mieszkający tam Palestyńczycy pozostaną tam, gdzie są. Popierając UNRWA administracja Bidena nakazuje uchodźcom cierpliwość w obozach, ponieważ pewnego dnia przeniosą się do Izraela w ramach tzw. prawa powrotu.


„Prawo powrotu” oznacza zalanie Izraela milionami palestyńskich uchodźców i ich potomków jako pierwszy krok w kierunku jego zniszczenia i zastąpienia go wspieranym przez Iran państwem islamskim rządzonym przez Hamas i palestyński Islamski Dżihad.


Krótko mówiąc, administracja Bidena właśnie wysłała wiadomość do Palestyńczyków i wszystkich nienawidzących Izraela, że wspiera ich wysiłki i podziela ich marzenie o unicestwieniu Izraela. Ci, którzy finansują podręczniki szkolne gloryfikujące terrorystów i odmawiające Izraelowi prawa do istnienia, są współwinni globalnego dżihadu przeciwko Izraelowi.

 

Biden Administration Funds Anti-Israel Curricula, Hate Massages

Gatestone Institute, 20 lipca 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

Bassam Tavil - muzułmański badacz i publicysta mieszkający na Bliskim Wschodzie.


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 2313 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Palestyńczycy naprawdę zasługują na współczucie   Koraszewski   2023-02-07
„Imam Pokoju” wzywa Arabów, muzułmanów do zaakceptowania Izraela     2023-02-07
Unia Europejska w sprawie praw człowieka w Iranie: najpierw biznes   Rafizadeh   2023-02-01
Państwa arabskie wysyłają miliardy na amerykańskie uniwersytety     2023-01-29
Naród ofiar jest skazany na porażkę   Greenfield   2023-01-28
Dlaczego należy zakazać flagi OWP i Konfederacji?   Flatow   2023-01-27
Komu na rękę z niewidzialną ręką?   Koraszewski   2023-01-27
UE i administracja Bidena wciąż ugłaskują i nagradzają mułłów Iranu   Rafizadeh   2023-01-24
Żyjemy w ciekawych czasach   Koraszewski   2023-01-24
Wojna Unii Europejskiej z Izraelem   Tawil   2023-01-19
Czy istnieje środek prawny na kłamstwa George'a Santosa?   Dershowitz   2023-01-19
Wieczny dyktator i brakujący pokój: historia Mahmuda Abbasa   Eid   2023-01-19
Orwellowska obsesja „New York Timesa” na punkcie Izraela   Chesler   2023-01-18
Palestyna: Perwersyjny – i wprawiający w osłupienie - paradoks   Sherman   2023-01-17
Kolejna faza ewolucji państwucha   Koraszewski   2023-01-17
Najważniejsze niepisane prawo na Zachodzie: nie drażnij irracjonalnych, ekstremistycznych muzułmanów     2023-01-13
Głupota ujawnia się w działaniu, część 3: ignorowanie porażek   Bard   2023-01-11
Nie ma chleba bez wolności?   Koraszewski   2023-01-11
Europa na łasce Kataru?   Godefridi   2023-01-10
Turecki “postęp”: Sześcioletnią dziewczynkę wydał za mąż jej ojciec, znany szejk   Bekdil   2023-01-06
Antysemityzm ludzi łagodnych i dobrych - raz jeszcze   Koraszewski   2023-01-06
Dzisiejsza Rosja i “Długi Telegram”   Koraszewski   2023-01-05
Zapomniane przemówienie Jasera Arafata   Shaw   2023-01-04
Znaczenie wielkiego exodusu Mizrahi   Julius   2023-01-03
Profesor Matczak i hollywoodzka puma   Koraszewski   2023-01-02
Śmieć chrześcijaństwa w Betlejem   Ibrahim   2022-12-31
Ukraina: przepis na ugłaskanie zbrodniarza   Taheri   2022-12-31
Przesłanie Zełenskiego w mundurze polowym   Jacoby   2022-12-29
Konserwatyzm w dobie populistycznej rewolty   Winegard   2022-12-23
Europa budzi się i dostrzega korupcję w organizacjach pozarządowych   Steinberg   2022-12-22
W Iranie i Chinach protestujący domagają się wolności. Gdzie jest przywódca wolnego świata?   Jacoby   2022-12-22
Niemiecki kanclerz obawia się zimnej wojny   Koraszewski   2022-12-21
Niemieckie spojrzenie na globalne perspektywy   Taheri   2022-12-20
Historia medialnej intifady przeciwko Izraelowi   Chesler   2022-12-20
Mułłowie Iranu: kiedy zbudzi się Unia Europejska?   Rafizadeh   2022-12-15
Turcja i Izrael: otwarcia i ponowne zamknięcia   Bekdil   2022-12-15
Uwolnić Iran z rąk terrorystów i morderców   Grzegorz Lindenberg   2022-12-13
Długi cień zimnej wojny   Koraszewski   2022-12-12
Głupota ujawnia się w działaniu   Bard   2022-12-12
Kolonializm i Żydzi, ofiary czy kolaboranci?   Julius   2022-12-11
Zniekształcona pamięć wojny koreańskiej   Shankar   2022-12-09
Czy Izrael powinien bojkotować palestyńskich Arabów?   Amos   2022-12-08
Komu wierzymy i dlaczego tak niechętnie?   Koraszewski   2022-12-07
Kolejne medialne wymówki dla Palestyńczyków i ich terroru   Bard   2022-12-07
Dwoje ludzi przekraczających rzeczywistość we wnętrzu jednego katalońskiego domu   Zbierski   2022-12-02
“New York Times” i jego współpracownicy   Fitzgerald   2022-12-02
Niewinne zdumienie pewnego socjologa   Koraszewski   2022-12-01
Wyjście ze stalinowskiego zimna   Ashenden   2022-11-29
Eureka! Odkryto arabskie lobby   Bard   2022-11-26
Stare irańskie hasło podbija świat   Taheri   2022-11-25
Nie, nierówności dochodów nie są najwyższe w historii. Są na historycznie niskim poziomie   Jacoby   2022-11-22
Porwanie studiów bliskowschodnich   i Alex Joffe   2022-11-20
Mistrzostwa świata w piłce nożnej i światowe rozgrywki   Collins   2022-11-19
Zabłąkane pociski: czego Ukraina (i Polska) mogą nauczyć się od Izraela   Frantzman   2022-11-18
Mroźna zima dla Europy: obwiniaj strategiczną ślepotę   Bekdil   2022-11-16
Thomas Friedman, zwolennik równego kopania wszystkiego, co izraelskie   Flatow   2022-11-14
Inwestowanie w naukę dla bezpieczeństwa żywnościowego w Afryce   Bafana   2022-11-14
Kapitalizm to dobra rzecz   Koraszewski   2022-11-12
Skuteczna walka ze skrajnym ubóstwem   Jacoby   2022-11-11
Zabijanie Lewiatana tysiącem ciosów   Taheri   2022-11-10
Krytyczna teoria rasy i antysemityzm   Levick   2022-11-10
Afrykańscy farmerzy zarobili około 282 miliony dolarów na GMO w 2020 roku – nowe badanie   Opoku   2022-11-09
Niebezpieczeństwo „śpiącej” umowy nuklearnej: silniejsza Rosja, Chiny, Korea Północna, Iran   Rafizadeh   2022-11-08
Refleksje o książce Roberta Spencera Who Lost Afghanistan?   Chesler   2022-11-08
Palestyńska walka o potrawy   Fitzgerald   2022-11-07
Arabowie o zachodniej hipokryzji w sprawie irańskich dronów     2022-11-07
Chaos tworzony przez moralistów na poziomie trzylatków   Tracinski   2022-11-04
Projektanci mody intelektualnej i ich klienci   Koraszewski   2022-11-02
Rewolucja w Iranie jest powstaniem, któremu przewodzą mniejszości etniczne   Mustafa   2022-11-01
Nadzieja w pesymizmie i rozsądku   Koraszewski   2022-10-31
Inna definicja antysemityzmu     2022-10-30
Czego Irańczycy chcą od Waszyngtonu   Taheri   2022-10-29
Zachód odwraca się plecami do prześladowanych chrześcijan, wita radykalnych muzułmanów   Ibrahim   2022-10-26
Opowieści byłego premiera kraju wielkości znaczka pocztowego   Koraszewski   2022-10-25
Odsłonić prawdziwe poglądy antysemitki   Kirchick   2022-10-22
Dzięki administracji Bidena Rosja i Iran są sobie bliższe niż kiedykolwiek   Rafizadeh   2022-10-21
Błąd „jeśli-to” powraca z pełną mocą z okazji umowy o granicy morskiej z Libanem     2022-10-14
Nowa bajka na zimę: “Europa jest ofiarą Amerykanów”   Godefridi   2022-10-12
Pan się myli, Panie Konstanty   Koraszewski   2022-10-12
Także dzisiaj niewolnictwo jest ogólnoświatową plagą   Jacoby   2022-10-11
FAIR – Fairness & Accuracy In Reporting – pokazuje skrajny brak szacunku wobec izraelskich Arabów     2022-10-09
Szef administracji Rady Praw Człowieka ONZ systematycznie naruszał zasady ONZ, ujawniają wycieki e-maili     2022-10-08
Czy Ilhan Omar lub Linda Sarsour dobrowolnie zdjęły hidżab w solidarności z irańskimi kobietami?   Chesler   2022-10-07
Rashida Tlaib, Jaskinia Lwa i wszechobecność nienawiści do Żydów ponad politycznymi podziałami (plus komiks)     2022-10-05
Dalekosiężne skutki śmierci Mahsy Amini   Mahmoud   2022-10-05
Jak USA roztrwoniły swoje strategiczne minerały   Bergman   2022-10-04
Główny nurt i władczyni pierścionka   Koraszewski   2022-10-03
Iran: dymiący wulkan   Taheri   2022-10-03
Iran kupił ponad milion hektarów ziemi w Wenezueli     2022-10-02
Wojownicy sprawiedliwości społecznej ignorują arabskich właścicieli niewolników   Bard   2022-10-01
Czy irański naród otrzyma wsparcie demokratycznego Zachodu?   Koraszewski   2022-09-30
Rosja i Iran: przyjaźń czy tylko partnerstwo?   Amos   2022-09-25
Niebezpieczne związki, czyli sojusze wiernych i niewiernych   Koraszewski   2022-09-24
Nierozwiązywalne konflikty na Bliskim Wschodzie   i Alberto M. Fernandez   2022-09-18
Trzecia droga skręca w prawo   Koraszewski   2022-09-17
Palestyńczycy i świat nie potrzebują jeszcze jednego, skorumpowanego, upadłego, terrorystycznego państwa arabskiego   Toameh   2022-09-17
Jak Zachód zbudował rosyjskiego wroga   Taheri   2022-09-16
Dlaczego ludzie nienawidzą?   Koraszewski   2022-09-15
Fundamentalna irracjonalność palestinizmu   Bellerose   2022-09-14
Administracja Bidena “zaniepokojona” izraelskimi rajdami na Zachodni Brzeg   Fitzgerald   2022-09-13

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk