Prawda

Sobota, 9 grudnia 2023 - 06:02

« Poprzedni Następny »


Palestyńscy rodzice zaniepokojeni rekrutacją ich nieletnich dzieci na „męczenników”


Hugh Fitzgerald 2022-12-26


Od wielu lat uzbrojone frakcje palestyńskie zajmują się zmuszaniem innych do „poświęcenia się dla sprawy”. Na przykład w Strefie Gazy Hamas, Palestyński Islamski Dżihad i Ludowy Front Wyzwolenia Palestyny przez wiele lat ukrywały swoją broń w obiektach cywilnych i w ich pobliżu – w szkołach, szpitalach, biurowcach, mieszkaniach – aby zapewnić że cywile również będą narażeni na niebezpieczeństwo, jeśli i kiedy Izrael zaatakuje te kryjówki z bronią. Oczywiście Izrael robi wszystko, co w jego mocy, aby ostrzec cywilów w budynkach, które mają być celem ataków, wysyłając e-maile, dzwoniąc i wykorzystując technikę „pukania w dach”. Mimo to zawsze znajdą się tacy, którzy nie odejdą na czas, i pomimo najlepszych wysiłków Izraela, są ranni i zabici palestyńscy cywile.

Inną praktyką Palestyńczyków jest rekrutowanie nieletnich, podsycanie im marzeń o zostaniu „szahidami” lub „męczennikami” dla Allaha i Palestyny. Coraz więcej rodziców dzieci wyraża zaniepokojenie tą praktyką; nie chcą, aby ich nastoletni synowie stali się mięsem armatnim. Więcej na ten temat można znaleźć tutaj: „Mieszkańcy Nablus martwią się, że nieletni dołączają do starć z IDF”, autor: Khaled Abu Toameh, Jerusalem Post, 17 grudnia 2022 r.

Niektórzy Palestyńczycy w Nablusie wyrażają zaniepokojenie rekrutacją nieletnich przez grupy zbrojne w mieście i pobliskim obozie uchodźców Balata.


Niektórzy z nieletnich otrzymali zadanie od grup Jaskinia Lwów i Batalion Balata przygotowania ładunków wybuchowych, które są używane przeciwko żołnierzom, podały źródła palestyńskie. Inni byli uzbrojeni w karabiny.

Przygotowanie materiałów wybuchowych dla innych do użycia przeciwko żołnierzom IDF samo w sobie jest bardzo niebezpiecznym zadaniem. Podobnie jest z uzbrojeniem nieletnich w broń palną, co czyni ich jeszcze bardziej gotowymi i chętnymi do udziału w bitwach, do walki i umierania za Palestynę. Uzbrojeni w broń palną stają się także bardziej prawdopodobnymi celami snajperów IDF.

Rekrutacja nieletnich przez palestyńskie grupy zbrojne nie jest nowym zjawiskiem. W rzeczywistości ta praktyka istnieje od dziesięcioleci.


Ale w ostatnich tygodniach niektórzy mieszkańcy Nablus krytykowali grupy zbrojne za umożliwianie chłopcom w wieku 15-17 lat brania udziału w starciach z IDF. Mieszkańcy zaatakowali również grupy za wykorzystywanie chłopców do przygotowywania ładunków wybuchowych i monitorowania ruchów żołnierzy IDF….


Dyrektor szkoły w tym mieście powiedział, że otrzymał skargi od wielu rodziców na temat „wyzyskiwania” ich dzieci przez grupy zbrojne. „Ściśle współpracujemy z rodzinami i palestyńskimi służbami bezpieczeństwa, aby rozwiązać ten problem – powiedział
. - Nie chcemy narażać życia naszych dzieci”

Jedynym „rozwiązaniem” tego problemu narażania dzieci na niebezpieczeństwo jest wspólne wywieranie przez rodziców wystarczającej presji na grupy terrorystyczne, aby zaprzestały tej bezwstydnej praktyki przekonywania młodych ludzi do walki i umierania za „sprawę Palestyny”.

15-letni chłopiec, który przedstawił się jako Nasser, powiedział „Jerusalem Post”, że „pracuje” dla Batalionu Balata, który składa się z dziesiątek zbrojnych mężczyzn z obozu dla uchodźców.


W wywiadzie przeprowadzonym na Starym Mieście w Nablusie w zeszłym tygodniu Nasser powiedział, że on i jeden z jego przyjaciół, 16-letni Mohammed, zajmowali się przygotowywaniem improwizowanych ładunków wybuchowych dla grupy…

Nakłanianie tych dzieci – 15-letniego Nassera i 16-letniego Mohammeda – do ryzykowania życiem przy próbach złożenia „improwizowanego urządzenia wybuchowego” jest haniebne. Ilu dorosłych, a tym bardziej dzieci, zginęło robiąc to? To jest stwarzanie zagrożenia dla dzieci.

„ Moim wzorem do naśladowania jest Ibrahim al-Nabulsi” – powiedział Nasser, mówiąc o zamachowcu z Nablus, zabitym przez IDF na Starym Mieście w Nablusie w sierpniu ubiegłego roku. „Chcę być męczennikiem jak Ibrahim”…


„Powiedziałem ojcu: ‘Ty mnie kochasz i chcesz, żebym był z tobą, ale Bóg też mnie kocha i chce, żebym był z Nim. Wybrałem bycie z Bogiem'”.

Jestem pewien, że serce ojca Nassera zamarło, gdy usłyszał, jak jego 15-letni syn deklaruje, że jest gotowy do zostania „szahidem”, by nie być z ojcem tu na ziemi, ale z „Bogiem”, który „chce, bym był z Nim”. Dokładnie wyprano mu mózg. Ojciec niewiele może zrobić, poza wyładowaniem swojej wściekłości na tych z grup terrorystycznych, którzy doprowadzili jego syna do tej brzemiennej w skutki decyzji, stawiając mu jako przykład nieżyjącego Ibrahima al-Nabulsiego.

Nasser powiedział, że on i jego przyjaciele stracili zaufanie do Autonomii Palestyńskiej. „Naszym przywódcą jest [dowódca wojskowy Hamasu] Mohammed Deif. Reprezentuje nas i palestyński ruch oporu”.

Tak, mimo swoich wielu wad, Autonomia Palestyńska– w przeciwieństwie do Hamasu i innych grup terrorystycznych – nie próbuje rekrutować do swojego skrzydła wojskowego, Fatahu, dzieci-żołnierzy, nieletnich „szahidów”. Autonomia Palestyńska sporadycznie współpracuje też z izraelskimi siłami bezpieczeństwa przy krzyżowaniu planów ich wspólnych wrogów, Hamasu i PIJ, co bez wątpienia jest powodem, dla którego Nasser i jego przyjaciele „stracili zaufanie” do AP.

Chociaż Nasser mieszka w obozie dla uchodźców Balata, prawie codziennie odwiedza miejsce śmierci al-Nabulsiego na Starym Mieście w Nablusie. Dodaje, że kiedy wraca do obozu Balata, razem z innymi nastolatkami przygotowuje ładunki wybuchowe.

Jakież skazane na porażkę życie zgotował sobie Nasser. Rzucił szkołę w wieku 15 lat. Zamiast uczyć się, oddaje hołd zmarłemu Ibrahimowi al-Nabulsi, odwiedzając prawie codziennie miejsce, w którym zginął „męczennik”. Nasser nie ma teraz przyszłości poza naśladowaniem życia al-Nabulsiego i prawie na pewno szybkiej śmierci. Spędza dni na przygotowywaniu materiałów wybuchowych – najbardziej niebezpieczne przedsięwzięcie – pracując razem z innymi palestyńskimi nastolatkami, którzy marzą o mordowaniu Izraelczyków i, jeśli to konieczne, oddaniu własnego życia „za Palestynę”.

W zeszłym miesiącu 15-letni Mahdi Haszasz zginął, gdy wybuchło urządzenie wybuchowe, które miał przy sobie.


Incydent miał miejsce podczas starć między bandytami a żołnierzami IDF towarzyszącymi żydowskim wyznawcom do Grobu Józefa w pobliżu obozu Balata.

Inny 15-latek, Mahdi Haszasz, przypadkowo wysadził się w powietrze, niosąc ładunek wybuchowy, być może ten sam, który wcześniej sam, choć wadliwie, sfabrykował. To właśnie Izraelczycy zjadliwie nazywają „wypadkiem przy pracy”. Bez wątpienia Mahdi chciał rzucić nim w żołnierzy IDF, ale zanim to zrobił, źle skonstruowany ładunek wybuchowy rozerwał go na strzępy. A może to nie urządzenie było wadliwe, ale powodem była nastoletnia nieostrożność Mahdiego Haszasza, która skończyła się jego śmiercią. Czy był to rodzaj granatu i czy po wyciągnięciu zawleczki Haszasz zwlekał zbyt długo z rzuceniem go tak, że wybuchł mu w dłoni? Batalion Balata nie informuje.

Batalion Balata uznał później Haszasza za jednego ze swoich „męczenników”.  Grupa jednak nie przyznała publicznie, że Haszasz, nazywany Szaimounem, miał przy sobie ładunek wybuchowy.


Przyjaciele Haszasza powiedzieli „Jerusalem Post”, że podobnie jak wielu nastolatków, jedną z jego misji było również monitorowanie ruchów IDF, kiedy wkraczają do Nablus.


Po jego śmierci Batalion Balata wychwalał Haszasza jako „bohatera” i określił go jako „Lwa Batalionu”.

Takie pochwały dla Mahdiego Haszasza sprawiają, że inni podatni na wpływy palestyńscy nastolatkowie chcą naśladować jego życie, a zwłaszcza „heroiczną” śmierć.

W sierpniu ubiegłego roku 18-letni Waseem Chalifeh, również z obozu dla uchodźców Balata, został zabity przez IDF podczas walki u boku bandytów z Batalionu Balata. Rok wcześniej Chalifeh został postrzelony i ciężko ranny przez IDF podczas starć zbrojnych w obozie.


Źródła w obozie potwierdziły, że Chalifeh wstąpił do Batalionu Balata w wieku 16 lat.

Waseem Chalifeh po raz pierwszy zobaczył walkę, gdy miał 17 lat. Trzymał się tego, mimo że został ranny, ale jego starsi towarzysze z Batalionu Balata wyprali mu mózg tak bardzo, że uwierzył, że życie „szahida” jest jego najwyższym powołaniem. I ledwie rozpocząwszy życie, wciąż nieletni, Waseem Chalifeh zginął.

Inny nastolatek, 16-letni Ahmed Szehadeh, zginął podczas starć zbrojnych z IDF w Nablusie pod koniec listopada.


Szehadeh, mieszkaniec Starego Miasta, był bliskim przyjacielem Haszasza. Kilka dni przed śmiercią Szehadeh opublikował wideo, na którym stoi obok grobu Haszasza.

Batalion Balata opisał Szehadeha jako „chłopca z kamieniami”, co odnosi się do jego udziału w rzucaniu kamieniami w żołnierzy IDF. Niektórzy mieszkańcy twierdzili, że Szehadeh został zwerbowany przez Jaskinię Lwów….


Podobnie jak wszyscy ci nastoletni wojownicy, którzy chcieli zostać męczennikami, Szehadeh miał gruntownie wyprany mózg, by „walczyć na rzecz Allaha”. Inspirację znalazł w „męczeństwie” swojego przyjaciela Haszasza; zamieścił wideo, na którym stoi obok grobu swojego przyjaciela na kilka dni przed tym, jak sam zginął w walce z żołnierzami IDF w Nablusie.


Grupy terrorystyczne na Zachodnim Brzegu aktywnie rekrutują nastolatków. Ta praktyka świadczy o okrutnej obojętności wobec życia tych nastoletnich Palestyńczyków, których nakłaniają do przyłączenia się do tych grup, by służyli jako mięso armatnie, albo przygotowując materiały wybuchowe, co jest niebezpiecznym zadaniem, albo w walce jeszcze zanim osiągną dorosłość. I choć niektórzy palestyńscy rodzice, zwłaszcza matki, twierdzą, że są zadowoleni, że ich dzieci wybrały „męczeństwo” i mieli nadzieję, że ich pozostali synowie pójdą i zrobią to samo, większość palestyńskich rodziców rozpacza, że ich dzieci również mogą pójść w ich ślady tą samą żałosną ścieżką, co Nasser, Waseem Chalifeh, Ahmed Szehadeh i Mahdi Haszasz.


Palestinian Parents Alarmed as Their Minor Children are Recruited to Be ‘Martyrs’

Johad Watch, 20 grudnia 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska
*Hugh Fitzgerald jest publicystą Juhad Watch. 


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1384 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Dlaczego uniwersytety Ligi Bluszczowej są tak zblazowane w kwestii ludobójstwa   O'Neill   2023-12-08
Rosną dowody na przestępstwa seksualne Hamasu – ale rośnie też obojętność świata     2023-12-06
Nie akceptuj terroryzmu jako nowej normalności   Greenfield   2023-12-02
Od rzeki do morza   Herf   2023-11-30
Jedyna droga naprzód   Koraszewski   2023-11-29
Palestyńczycy są współwinni zbrodni Hamasu   Dershowitz   2023-11-28
Skrajne poparcie dla grupy terrorystycznej Hamasu i dla zagłady Izraela   Tawil   2023-11-27
Ludobójstwo i miliony jego obrońców   Koraszewski   2023-11-25
Al-Kaida na subkontynencie indyjskim     2023-11-25
Milczenie jest w rzeczywistości współudziałem   Pessin   2023-11-24
Globalne milczenie, kiedy Pakistan nakazuje przymusową deportację 1,7 miliona afgańskich uchodźców   Ahmad   2023-11-21
Marsz dla Palestyny był marszem skrajnie prawicowym   O'Neill   2023-11-20
List otwarty Żyda do świata zachodniego po ataku Hamasu na Izrael w 2023 r    Żyd   2023-11-20
Zrozumieć koszmar wojny w Gazie   Koraszewski   2023-11-19
Hamas jest postrzegany jako przedstawiciel Palestyńczyków   Marcus   2023-11-17
Dziennikarze pomagający terrorystom przyczyniają się do wprowadzenia nienawiści do Żydów do głównego nurtu   Tobin   2023-11-16
Zaciekłe podżeganie przez Al-Azhar: Pochwały dla palestyńskich bojówkarzy dżihadu; Losem Izraela jest zagłada; USA to największy szatan; Żydzi są potomkami małp i świń     2023-11-16
Human Rights Watch: Destrukcyjny program, symboliczna równowaga   Steinberg   2023-11-15
Plakaty przedstawiające porwane izraelskie dzieci powodują traumę wśród zwolenników Hamasu   Greenfield   2023-11-14
Rozwiązanie w postaci “dwóch państw”, żeby można było mordować Żydów   Tawil   2023-11-13
Rozgrzeszenie HamasuJak „przebudzeni” zachodni radykałowie stali się moralnymi spin doktorami Hamasu.   O'Neill   2023-11-12
Skąd biorą się zaprzeczenia potwornościom 7 października?   Glick   2023-11-11
Palestyna, czyli ostrze włóczni   Koraszewski   2023-11-11
Kolejna nowa wojna? Żołnierze, którzy ścinają głowy Ormianom są bohaterami Azerbejdżanu   Bulut   2023-11-10
Nie “tylko Hamas”   i Erielle Davidson   2023-11-09
Zlikwidowanie zbrodniarzy wojennych ratuje wszystkich   Bryen   2023-11-09
Popierają „Palestynę”, ponieważ nienawidzą Żydów   Tobin   2023-11-07
Mówimy „nie” hipokryzji i nienawiści UNICEF   Steinberg   2023-11-06
Kto powiedział, że Hamas nie reprezentuje Palestyńczyków?   Tawil   2023-11-04
Jak atak Hamasu zaskoczył Izrael   Greenfield   2023-11-03
Wojna z Źydami   Oren   2023-11-02
Negatywny wynik testu Hamasu   Landes   2023-11-02
Marzenie o aksamitnym Palestyńskim Państwie Hamasu i Innych   Koraszewski   2023-11-01
Powraca oszczerstwo o rytuale krwi   Dershowitz   2023-10-31
Jak Iran bezpośrednio wspierał atak Hamasu na Izrael   Toameh   2023-10-30
Który z nich powinien otrzymać pomoc humanitarną?   Pandavar   2023-10-29
Hamas, Israel i hipokryzja arabskich oraz innym muzułmańskich przywódców    Toameh   2023-10-28
To islam, głupczeNie chodzi tu o Izrael, kolonializm, globalizm czy kapitalizm; chodzi o islam.   Greenfield   2023-10-27
Barbarzyństwo Hamasu jest częścią tradycji arabskich pogromów   Julius   2023-10-27
Kim są cywile Gazy?   Bard   2023-10-26
Połowa amerykańskich wyborców poniżej 35. roku życia uważa, że masakry i gwałty na Żydach można uzasadnić     2023-10-25
Gwałt jako broń wojenna, tym razem w Izraelu. Dlaczego feministki milczą?   i Mandy Sanghera   2023-10-24
Cywile z Gazy potrzebują schronienia. Dlaczego świat arabski tego nie zapewni?   Jacoby   2023-10-23
Niemożliwe żądanie BidenaJego wizyta w Izraelu była pokazem dysonansu poznawczego.   Glick   2023-10-22
Nasze miasta i ulice są pełne nienawistników   Collier   2023-10-21
Polityczni i wojskowi przywódcy Iranu zachęcają Hamas do kontynuowania walki aż do osiągnięcia celu Iranu i Hamasu – zniszczenia Izraela     2023-10-20
Dlaczego Żydzi nie pozwolą się po prostu zabić?   O'Neill   2023-10-19
Wirusy tradycji, wirusy kłamstwa, wirusy umysłu   Koraszewski   2023-10-17
Hamas i Iran: rzeź Żydów przez dziesięciolecia   Toameh   2023-10-16
Drugie ludobójstwo Ormian   Bulut   2023-10-16
Iran jest mózgiem i rękami stojącymi za Hamasem     2023-10-14
To był zły tydzień dla tych, którzy twierdzą, że antysyjonizm nie jest antysemityzmem     2023-10-13
Wywiad funkcjonariusza Hamasu dla Russia Today     2023-10-12
Barbarzyński nihilizm „wolnej Palestyny” Nadszedł czas, abyśmy rozliczyli beznadziejność leżącą u podstaw arabskiej i zachodniej ideologii „wyzwolenia”.   Mansour   2023-10-12
Ideologia masowego morderstwa   Herf   2023-10-11
„Umiarkowana” Autonomia Palestyńska stoi zdecydowanie po stronie masowych morderców i gwałcicieli     2023-10-11
Al-Azhar wyraża uznanie dla terroryzmu Hamasu     2023-10-10
Palestyńskie deklaracje w dniu napaści na Izrael     2023-10-09
Kolejna wojna przeciw Żydom   Koraszewski   2023-10-08
Autonomia Palestyńska przyznaje, że nie ma „izraelskiej okupacji”   Flatow   2023-10-07
Gdzie są palestyńskie ustępstwa na rzecz pokoju?   Tawil   2023-10-05
Dlaczego Hamas wysyła Palestyńczyków na śmierć na granicy z Izraelem?   Toameh   2023-10-03
Palestyńczycy: Izraelskie ustępstwa są oznaką słabości   Tawil   2023-10-02
Kult „antysyjonizmu”   Tabarovsky   2023-10-01
Kolejne palestyńskie marzenie   Ibrahim   2023-09-29
Dlaczego lekceważą trudną sytuację Palestyńczyków w Libanie?   Eid   2023-09-27
Terror palestyński jest wojną religijną na rzecz Allaha przeciwko Żydom. ONZ musi uznać Izraelczyków zamordowanych przez Palestyńczyków za ofiary przemocy na tle religijnym   Marcus   2023-09-26
“Żyd zachowuje się źle” – sfilmujmy to   Collier   2023-09-25
Abbas już wcześniej powiedział to wszystko     2023-09-24
Wątpliwy związek między edukacją a antysemityzmem   Jacoby   2023-09-23
ARABSKA gazeta wychodząca W LONDYNIE PROPAGUJE ANTYSEMITYZM I WSPARCIE DLA TERRORU     2023-09-19
YouTube  i polscy neonaziści     2023-09-19
Celem palestyńskiego procesu pokojowego było zwiększenie terroryzmu   Marcus   2023-09-17
Jak zostać stypendystą podoktoranckim w Columbii? Napisz 341 stron antyizraelskiego bełkotu!     2023-09-13
Irańska strategia brania zachodnich zakładników   A. Savyon*   2023-09-13
22 lata od 9/11 i napięcie wciąż narasta – dżihadyści czekają na kolejną szansę   Stalinsky   2023-09-12
Jak palestyńskie dziecko zostaje terrorystą?   Flatow   2023-09-10
Nazistowskie przemówienie w Ramallah ilustruje szerszą historię   Glick   2023-09-09
Abbas: Hitler walczył z europejskimi Żydami z powodu ich lichwiarstwa     2023-09-08
HRW zamazuje dowody udziału nieletnich w palestyńskim terroryzmie     2023-09-06
Naziści nadali nienawiści do Żydów akademickie oblicze. Ich spadkobiercy mają „Instytut krytycznych badań nad syjonizmem”     2023-09-04
Którymi drogami powraca nazizm?   Koraszewski   2023-09-03
“Washington Post” o “dobrych” terrorystach   Tawil   2023-09-01
Syria, kraj zgubiony w wiadomościach   Taheri   2023-09-01
Walka Indii z dżihadem   Bulut   2023-08-31
Kilka uwag o palestyńskiej fladze   Collier   2023-08-30
Obwinianie wyłącznie Izraela za problemy psychiczne w Strefie Gazy jest po prostu kolejną formą nienawiści do Żydów     2023-08-29
Norweg melduje Radzie Bezpieczeństwa   Koraszewski   2023-08-27
Irański IRGC przechwala się sukcesami wśród Palestyńczyków i Hezbollahu   Frantzman   2023-08-26
Dlaczego nowe palestyńskie rakiety mają znaczenieMogą wyrządzić znacznie więcej szkód niż karabin czy nóż.   Flatow   2023-08-25
„Musimy prowadzić ‘Wielki Dżihad’, żeby zbudować Wielki Iran”     2023-08-25
Prawdziwe słonie w salonie (edycja 2023)     2023-08-17
Palestyńczycy wołają o pomoc   Tawil   2023-08-15
Czy nikt nie pyta, dlaczego w Dżenin jest obóz dla uchodźców?   Bard   2023-08-14
Kara śmierci dla mordercy i tolerancja dla jego propagandy   Stalinsky   2023-08-11
Przykład tego, jak środowisko akademickie tworzy antyizraelską narrację z kłamstw     2023-08-10
Dlaczego MEMRI przestał używać usługi Cloudflare i dlaczego rząd USA powinien zrobić to samo   Stalinsky   2023-08-09
Finansowana przez Unię Europejską edukacja do dżihadu i męczeństwa   Tawil   2023-08-05
Abbas po raz kolejny mówi Palestyńczykom, żeby poszli do diabła     2023-08-04
Pamiętając, co dzieje się, kiedy Żydzi polegają na innych   Amos   2023-08-03

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHO


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk