Prawda

Czwartek, 23 marca 2023 - 08:56

« Poprzedni Następny »


Administracja Bidena i urojenie dwóch państw


Bassam Tawil 2022-12-25

<span>Wyniki kilku sondaży opinii publicznej, w tym najnowszego, pokazują, czego chce większość Palestyńczyków: zabicia większej liczby Żydów i unicestwienia Izraela. Rosnąca popularność Hamasu wśród Palestyńczyków jest wyraźnym znakiem, że większość z nich identyfikuje się z celem grupy islamistów, jakim jest zniszczenie Izraela. Na zdjęciu: terrorysta z ugrupowania Jaskinia Lwów na ulicy w Nablusie. (Photo via Lions' Den social media account.)</span>
Wyniki kilku sondaży opinii publicznej, w tym najnowszego, pokazują, czego chce większość Palestyńczyków: zabicia większej liczby Żydów i unicestwienia Izraela. Rosnąca popularność Hamasu wśród Palestyńczyków jest wyraźnym znakiem, że większość z nich identyfikuje się z celem grupy islamistów, jakim jest zniszczenie Izraela. Na zdjęciu: terrorysta z ugrupowania Jaskinia Lwów na ulicy w Nablusie. (Photo via Lions' Den social media account.)

Kilka dni po tym, jak sekretarz stanu USA Antony Blinken potwierdził zaangażowanie administracji Bidena w „rozwiązanie w postaci dwóch państw”, Palestyńczycy raz jeszcze odrzucili ten pomysł i poparli dalszy terroryzm przeciwko Izraelowi.


Palestyńska odpowiedź nadeszła w postaci sondażu opinii publicznej opublikowanego 13 grudnia przez Palestyńskie Centrum Badań nad Polityką oraz w oświadczeniach palestyńskiej islamistycznej grupy Hamas, która panuje w Strefie Gazy.


Sondaż wykazał, że 69% Palestyńczyków uważa, że „rozwiązanie w postaci dwóch państw” nie jest już praktyczne ani wykonalne. Kolejne 72% uważa, że szanse na utworzenie obok Izraela państwa palestyńskiego w ciągu najbliższych pięciu lat są niewielkie lub żadne.


Krótko mówiąc, Palestyńczycy mówią Blinkenowi i administracji Bidena, że mogą marzyć o fantazji w postaci dwóch państw tak długo, jak chcą, ale oni wolą „walkę zbrojną” i terroryzm od negocjacji pokojowych z Izraelem.


Na pytanie o najskuteczniejszy sposób budowy niepodległego państwa 51% Palestyńczyków wybrało „walkę zbrojną”. 55% opowiedziało się za powrotem do konfrontacji zbrojnych i intifady (powstania) przeciwko Izraelowi.


Jeszcze bardziej niepokojące jest to, że 72% Palestyńczyków powiedziało, że opowiada się za utworzeniem grup terrorystycznych, takich jak Jaskinia Lwów, których członkowie w ciągu ostatnich kilku miesięcy przeprowadzali strzelaniny przeciwko izraelskim żołnierzom i cywilom na północnym Zachodnim Brzegu [Judei i Samarii].


Na początku tego miesiąca Blinken  w przemówieniu przed krajową konferencją J Street powiedział, że administracja Bidena będzie nadal dążyć do „zrealizowania trwałego celu dwóch państw”. Dodał:

„Popieramy tę wizję, ponieważ jest pragmatyczna. Nadal wierzymy, jak powiedział prezydent podczas swojej podróży do Ziemi Świętej tego lata, że dwa państwa – oparte na liniach z 1967 r., z wzajemnie uzgodnioną wymianą – pozostają najlepszym sposobem na osiągnięcie naszego celu: Izraelczyków i Palestyńczyków żyjących obok siebie w pokoju i bezpieczeństwie”.

W zeszłym miesiącu Blinken potwierdził fantazję administracji Bidena o dwóch państwach –wzdłuż notorycznie niedającej się obronić linii rozejmu z 1949 r., gdzie wówczas akurat ustały walki – w rozmowie telefonicznej z prezydentem Autonomii Palestyńskiej Mahmoudem Abbasem.


Wyniki kilku sondaży opinii publicznej, w tym najnowszego, pokazują, że Blinken i jego zespół albo oszukują samych siebie, albo po prostu nie rozumieją lub nie widzą, czego chce większość Palestyńczyków: zabicia większej liczby Żydów i unicestwienia Izraela.


To nie pierwszy sondaż pokazujący, że większość Palestyńczyków sprzeciwia się „rozwiązaniu w postaci dwóch państw”. A to dlatego, że domagają się państwa palestyńskiego nie obok Izraela, ale zamiast Izraela.


Co więcej, nie jest to pierwszy sondaż, który pokazuje, że większość Palestyńczyków nadal popiera Hamas, grupę terrorystyczną, której statut otwarcie wzywa do dżihadu (świętej wojny) i eliminacji Izraela.


Karta
 Hamasu cytuje duchowego założyciela Bractwa Muzułmańskiego, Hassana al-Bannę, mówiącego: „Izrael będzie istniał i będzie kontynuował istnienie, dopóki islam go nie zniszczy, tak jak zniszczył innych przed nim”.


Rosnąca popularność Hamasu wśród Palestyńczyków jest wyraźnym znakiem, że większość z nich identyfikuje się z celem grupy islamistów, jakim jest zniszczenie Izraela.


Podobnie jak Hamas, ci Palestyńczycy chcą zastąpić Izrael państwem islamistycznym, którego granice rozciągają się od rzeki Jordan do Morza Śródziemnego.


Według ostatniego sondażu, gdyby dziś odbyły się nowe wybory prezydenckie w Autonomii Palestyńskiej, ulubiony palestyński rozmówca administracji Bidena, Mahmoud Abbas, otrzymałby 36% głosów, a przywódca Hamasu Ismail Hanijja 54%. Ponadto 75% stwierdziło, że chce rezygnacji 87-letniego Abbasa.


Byłoby dobrze, gdyby Blinken słuchał tego, co przywódcy Hamasu dobitnie mówili w ostatnich dniach na wiecach z okazji 35. rocznicy powstania ich organizacji. Przywódcy Hamasu powtórzyli groźby „wykorzenienia syjonistycznego wroga” z Izraela poprzez terroryzm. Chwalili także grupy terrorystyczne na kontrolowanych przez Autonomię Palestyńską obszarach Zachodniego Brzegu, które przeprowadzają ataki na Izraelczyków.


Z okazji rocznicy Hamas wydał 14 grudnia oświadczenie , które zasadniczo obala twierdzenia niektórych ludzi Zachodu, że stał się grupą „umiarkowaną”, gotową zaakceptować „rozwiązanie w postaci dwóch państw”:

„W 35. rocznicę swojego powstania Islamski Ruch Oporu [Hamas] potwierdza, co następuje: Palestyna, od jej rzeki [Jordan] do jej Morza [Śródziemnego], jest ziemią ludu palestyńskiego. Będziemy nadal trzymać się całkowicie [roszczeń do tej ziemi] oraz naszego uzasadnionego prawa do obrony i wyzwolenia jej wszelkimi środkami, z których najważniejszym jest zbrojny opór”.

Gdyby Palestyńczycy naprawdę chcieli mieć własne państwo obok Izraela, mogliby je mieć wiele lat temu. Jednak Mahmoud Abbas i jego poprzednik, Jaser Arafat, odrzucili wszystkie oferty pokojowe, jakie otrzymywali od izraelskich przywódców w ciągu ostatnich 22 lat, nawet bez kontroferty.

„Palestyńskie odrzucanie wszystkiego brało górę, kiedy na porządku dnia była konkretna propozycja podziału, jak ta zaproponowana przez byłego premiera, Ehuda Baraka w 2000 roku, lub ta, którą zaproponował były premier Ehud Olmert w 2007 roku”, powiedział Efraim Inbar, prezes Jerozolimskiego Instytut Strategii i Bezpieczeństwa. „Każde państwo palestyńskie będzie niezadowolone ze swoich granic i zamierza użyć siły, aby osiągnąć swoje cele”.

Propozycja Baraka skierowana do Jasera Arafata obejmowała utworzenie państwa palestyńskiego na około 92% Zachodniego Brzegu i 100% Strefy Gazy, a także ustanowienie stolicy Palestyny we wschodniej Jerozolimie. Arafat powiedział: nie.


Olmert zaproponował wycofanie się z 93% Zachodniego Brzegu, całej Strefy Gazy i dużej części wschodniej Jerozolimy. Abbas powiedział: nie.


Blinken i jego doradcy mogliby się wiele nauczyć od byłego prezydenta USA Billa Clintona, który był gospodarzem szczytu pokojowego w Camp David w 2000 roku. Arafat odrzucił wówczas hojną ofertę, którą otrzymał od Baraka. Kiedy Arafat odmówił, Clinton uderzył w stół i powiedział: „Prowadzicie swój lud i region do katastrofy”.


Od tego czasu Palestyńczycy robią wszystko, co w ich mocy, aby wypełnić proroctwo Clintona. Nadal uciekają się do terroryzmu, gloryfikują terrorystów i wspierają finansowo ich rodziny oraz wspierają Hamas w jego dżihadzie mającym na celu zniszczenie Izraela.


Każdy, kto popiera ustanowienie państwa palestyńskiego, toruje Palestyńczykom drogę do wykorzystania Zachodniego Brzegu i Strefy Gazy jako bazy do ataku i zniszczenia Izraela.


Ostatnią rzeczą, jakiej potrzebuje Izrael i jego arabscy sąsiedzi, jest kontrolowane przez Iran państwo terrorystyczne na Zachodnim Brzegu i w Strefie Gazy, które zostałoby wykorzystane do przeprowadzania ataków zarówno na Izraelczyków, jak i Arabów. Taki stan byłby receptą na wojnę, a nie pokój na Bliskim Wschodzie.


Dziś jest oczywiste, że pragnienie zabicia Żydów i wyeliminowania Izraela pozostaje dla wielu Palestyńczyków ważniejsze niż zbudowanie państwa, które żyłoby w pokoju i bezpieczeństwie ramię w ramię z Izraelem. Nadszedł czas, aby administracja Bidena obudziła się i zrozumiała fakt, który Clinton rozumiał ponad 20 lat temu – że odrzucenie wszystkich propozycji pokoju przez palestyńskich przywódców ciągnie naród palestyński i cały Bliski Wschód ku krwawej katastrofie.


Sposobem na rozwiązanie problemu przez społeczność międzynarodową – poczynając od Stanów Zjednoczonych – jest naleganie, aby wszelka pomoc była ściśle uzależniona od porzucenia przez Palestyńczyków nawoływań do terroryzmu, które teraz zakażają całe społeczeństwo palestyńskie i znajdują się nawet w krzyżówkach. Jeśli nie będzie na to zgody, płatności muszą zostać faktycznie wstrzymane. Jeśli ktoś idzie do banku i prosi o pożyczkę, musi spełnić określone warunki; dlaczego ma być inaczej z pomocą międzynarodową? W przeciwnym razie wszystkie sumy, które nie „znikają”, są otwarcie wykorzystywane do finansowania terroryzmu, dżihadu i zabijania Żydów.


Biden Administration and the Two-State Delusion

Gatestone Institute, 19 grudnia 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

*Bassam Tawil jest muzułmańskim badaczem i publicystą mieszkającym na Bliskim Wschodzie.

 


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1212 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Doradca Abbasa: Polityka Autonomii Palestyńskiej opiera się na planie kolejnych etapów   Marcus   2023-03-20
Palestyńscy uchodźcy: od 1948 roku do dzisiaj   Lax   2023-03-15
Autonomia Palestyńska walczy o prawa dla terrorystów!   Tawil   2023-03-15
Oto kolejny dowód, że @Amnesty jest antysemicka     2023-03-09
Słowa poprzedzają czyny   Carmon   2023-03-08
Algorytmy Google z 2010 roku, które promowały dżihad, są ponownie analizowane w Sądzie Najwyższym w sprawach dotyczących federalnego prawa   Stalinsky   2023-03-07
Nie ma szczepionki na wirusa nienawiści do Żydów     2023-03-05
Cały świat może się mylić   Landes   2023-03-04
Czy media byłyby tak obojętne?   Spencer   2023-03-03
Palestyńczycy i wiedza o Holokauście   Fitzgerald   2023-03-01
Oszczerstwo „apartheidu” jest całkowicie fałszywe i antysemickie     2023-02-26
Shamima Begum, „panna młoda ISIS”, jaki obiekt kampanii newswashing   Bulut   2023-02-25
Unia Europejska i administracja Bidena akceptują palestyńskie kłamstwa   Tawil   2023-02-25
Powrót masakry, której nie było   Rosenthal   2023-02-21
Ludobójstwo w Nigerii: administracja Bidena tuszuje fakty   Ibrahim   2023-02-20
Co zatem „sprowokowało” atak w Ramot?   Flatow   2023-02-14
Czy negocjacje pokojowe zapobiegają terrorowi?   Levick   2023-02-13
Mnemozyna, półbogini pamięci   Koraszewski   2023-02-12
Istnieje związek między syjonizmem a współczesnym arabskim antysemityzmem     2023-02-11
“New York Times” i OWP są stworzeni dla siebie   Bard   2023-02-10
Administracja Bidena trzyma się umyślnej ślepoty   Amos   2023-02-08
Antyizraelska narracja, która definiuje ostatnie starcia izraelsko-palestyńskie   Frantzman   2023-02-05
Najbardziej postępowi, liberalni, zachodni Palestyńczycy popierają mordowanie Żydów     2023-02-04
Praca doktorska Mahmouda Abbasa   Tabarovsky   2023-02-03
Po masakrze w jerozolimskiej synagodze Palestyńczycy muszą stawić czoła przemocy w naszej kulturze   Eid   2023-02-01
Nie, panie prezydencie Biden, atak na synagogę nie był skierowany przeciwko „cywilizowanemu światu”   Suissa   2023-01-31
Kilka myśli o ataku terrorystycznym w Jerozolimie   Frantzman   2023-01-30
Turcja: otwarte drzwi dla Putina do szkodzenia zachodnim interesom   Bekdil   2023-01-30
O palestyńskich podręcznikach i nazistowskich swastykach   Pandavar   2023-01-28
Jak Facebook dławi byłych muzułmanów w Norwegii   Bower   2023-01-26
Palestyńczycy rekrutują nieletnich, a potem potępiają Izrael za strzelanie do “niewinnych dzieci”   Tawil   2023-01-26
Nienawiść do Żydów na amerykańskich uniwersytetach   Kemp   2023-01-23
Afrykański region Sahelu: wkracza rosyjska Grupa Wagnera, by pogorszyć sytuację   Franklin   2023-01-21
Konferencja w Damaszku w sprawie upadku Izraela     2023-01-16
Dlaczego Palestyńczycy chcą mordować modlących się Żydów?   Tawil   2023-01-15
Kurdowie – naród bez praw   Koraszewski   2023-01-14
Co zabiło rozwiązanie w postaci dwóch państw? Aplauz i pieniądze dla terrorystów   Tobin   2023-01-14
Tureckie “zbrodnie przeciwko ludzkości i nielegalna okupacja Cypru   Bulut   2023-01-13
ONZ wzmacnia terrorystyów   Tawil   2023-01-12
Jeśli antysyjonizm nie jest antysemityzmem, dlaczego Arabowie werbowali nazistów w 1948 roku?     2023-01-10
Młodzi palestyńscy arabscy terroryści nie są niewinnymi dziećmi   Flatow   2023-01-08
Nie, umowa nuklearna Iranu nie jest jeszcze martwa a Rosja pomaga Iranowi, by stał się mocarstwem nuklearnym   Rafizadeh   2023-01-07
Odgórne ataki na wizytę na Wzgórzu   Collins   2023-01-07
Jak twittersfera szerzy antysemitizm   Collier   2023-01-05
Gazańczyk oszukuje antysyjonistów – antysemityzm ogłupia ludzi   Collier   2023-01-02
Jezus palestyński terrorysta i jego 72 ciemnookie dziewice   Hirsch   2023-01-01
Głupota ujawnia się w działaniu, część II: „zrównywanie”   Bard   2022-12-28
Śmierć masowego mordercy, Nassera Abu Hmeida     2022-12-27
Zbliża się trudne Boże Narodzenie w Karabachu   Fernandez   2022-12-27
Palestyńscy rodzice zaniepokojeni rekrutacją ich nieletnich dzieci na „męczenników”   Fitzgerald   2022-12-26
Administracja Bidena i urojenie dwóch państw   Tawil   2022-12-25
Palestyńczyk uderza się w palec, USA żądają śledztwa   Flatow   2022-12-24
Podczas gdy świat milczy, AP nadal bluzga antysemityzmem   Hirsch   2022-12-21
Oszczerstwo apartheidu, by zniszczyć Izrael   Toameh   2022-12-19
Nauka terroru dla maluchów – ponowna ocena porozumień z Oslo   Marcus   2022-12-18
Czy to Europa popiera? Al-Haq mówi światu, aby zdemontował Izrael     2022-12-17
Pan Trump jest bardzo urażony   Koraszewski   2022-12-14
Żydowskie życie jest tanie. Spójrzcie tylko, jak traktują je media   Rindsberg   2022-12-13
ONZ: kiepskie żarty, sztuczki i katastrofy   Collins   2022-12-10
Kulturowe zawłaszczenie i Żydzi   Glick   2022-12-09
Teheran znowu wymachuje “opcją Samsona”   Taheri   2022-12-06
Zainspirowany fikcyjnymi wydarzeniami artykuł „Guardiana” o „izraelskiej masakrze”   Levick   2022-12-06
Szczyt groteski: antyizraelskie grupy próbują skłonić organizacje LGBTQ i feministyczne do popierania palestyńskich prześladowców gejów i mizoginistów     2022-12-05
Co stało się z planem podziału ONZ z 1947 roku?   Hirsch   2022-12-04
Palestyńczycy mieli wspaniałe Święto Dziękczynienia, Izrael mniej   Bryen   2022-12-03
Barbarzyńcy u bram Kijowa   Koraszewski   2022-12-03
Iran i Turcja mają wspólny interes w atakowaniu Kurdów   Frantzman   2022-12-01
75 lat temu: arabskie wypowiedzenie wojny Żydom. Nie syjonistom - Żydom     2022-11-30
Jak brytyjscy politycy stają po stronie terrorystów   Collier   2022-11-29
BDS jest wściekły, bo Izrael i Jordania zgadzają się na rekultywację granicznej rzeki   Fitzgerald   2022-11-28
Podwójna gra Kataru z islamistami na boisku   Toameh   2022-11-27
Przebudzony antysemityzm, książka Davida Bernsteina   Levick   2022-11-25
Opowieść o dwóch terrorach   Hirsch   2022-11-24
Ostrzeżenie dla czytelnika książki   Landes   2022-11-23
Syjonistyczne dziki napadają na Palestyńczyków     2022-11-22
Jeśli chodzi o Izrael, propaganda triumfuje nad faktami   Yemini   2022-11-21
Izraelożercy kłamią statystyką     2022-11-18
Palestyńskie odrzucenie prawa Izraela do istnienia   Hirsch   2022-11-16
Palestyński antysemityzm nie ma ukrytej filozofii – to po prostu czysta nienawiść do Żydów     2022-11-15
Kłamstwa i bezkompromisowy antysemityzm ze strony „Komisji Śledczej” ONZ   Bayefsky   2022-11-12
Palestyńczycy: dlaczego ignoruje się ataki na chrześcijan?   Toameh   2022-11-09
Hidżab, fizyka i ”śmierć Ameryce”   Koraszewski   2022-11-06
Pionki Putina w Sojuszu NATO? Jak Zachód ośmiela Erdoğana   Bekdil   2022-11-05
Raport specjalnej sprawozdawczyni ONZ, Franceski Albanese to antysyjonistyczna propaganda w sowieckim stylu     2022-11-03
Twitter ucisza mnie, stając po stronie antysemitów   Collier   2022-11-02
Jak Amerykanie i Europejczycy ośmielają palestyński terroryzm   Tawil   2022-11-01
Izrael zaoferował pokój w 2000 roku, a jego obywatele do dziś giną   Levick   2022-10-31
Ohydne, antysemickie oszczerstwo z 1969 roku rzucane przez aktywistów Fatahu i ludzi lewicy: „Szalom & Napalm”     2022-10-27
ONZ daje mistrzowski pokaz antysemityzmu   Bayefsky   2022-10-26
Terroryści ISIS grasują w Turcji nadal niewoląc porwane kobiety   Bulut   2022-10-25
Przypisy Komisji Śledczej ONZ zdradzają jej kłamstwa     2022-10-24
Co się dzieje, gdy oferujesz Palestyńczykom państwo?   Flatow   2022-10-23
Francesca Albanese, specjalna sprawozdawczyni ONZ, absurdalnie udaje, że jest obiektywna     2022-10-20
Oddajcie jej kurdyjskie imię: Jina Amini   Mahjar-Barducci   2022-10-19
“Stan wyjątkowy” Cypru: Turcja używa masowej nielegalnej imigracji jako broni   Bulut   2022-10-17
Amerykańska lewica i prawica oskarżają się wzajem o antysemityzm, chowając pod dywan swój własny   Tobin   2022-10-16
Kardynał Wielkiej Brytanii mówi Liz Truss, by nie przenosiła ambasady Wielkiej Brytanii do Jerozolimy   Fitzgerald   2022-10-15
Czy palestyński dziennikarz @HosanSalemG jest antypalestyńskim rasistą, kiedy mówi, że wszyscy palestyńscy dziennikarze popierają terror?     2022-10-13
Abbas domaga się od ONZ cofnięcia wskazówek zegara   Hirsch   2022-10-10
Co złego to Żydzi, czyli świat w coraz szybszym tempie wraca w stare koleiny   Koraszewski   2022-10-06

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


&#8222;Choroba&#8221; przywrócona przez Putina


&#8222;Przebudzeni&#8221;


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk