Prawda

Niedziela, 5 kwietnia 2020 - 11:47

« Poprzedni Następny »


Palestyńczycy w potrzebie lustra?


Bassam Tawil 2019-08-11

Milczenie Autonomii Palestyńskiej wobec zamordowania Dvira Soreka, żydowskiego nastolatka, wysyła jasny komunikat palestyńskiemu społeczeństwu: zabicie Żyda jest chwalebne. Na uniwersytecie Bir Zeit na Zachodnim Brzegu (na zdjęciu) studenci świętowali to morderstwo rozdając słodycze i chwaląc terrorystów. (Zdjęcie: Oromiya321/Wikimedia Commons)
Milczenie Autonomii Palestyńskiej wobec zamordowania Dvira Soreka, żydowskiego nastolatka, wysyła jasny komunikat palestyńskiemu społeczeństwu: zabicie Żyda jest chwalebne. Na uniwersytecie Bir Zeit na Zachodnim Brzegu (na zdjęciu) studenci świętowali to morderstwo rozdając słodycze i chwaląc terrorystów. (Zdjęcie: Oromiya321/Wikimedia Commons)

Palestyńczycy znowu świętują zamordowanie Żyda – tym razem 18-letniego Dvira Soreka, nieuzbrojonego żołnierza nie na służbie, który został zasztyletowany, a jego ciało znaleziono 8 sierpnia na kamienistej ziemi koło miejscowości żydowskich Gusz Ecjon w pobliżu Betlejem.


Ani jeden Palestyńczyk nie potępił bezlitosnego zabicia nastolatka. Autonomia Palestyńska (AP), której przywódca, Mahmoud Abbas, mówił wcześniej, że jest przeciwny terroryzmowi, najwyraźniej nie widział potrzeby potępienia zamordowania Soreka.


Zamiast tego Autonomia Palestyńska nadal wydaje wiele oświadczeń, potępiając Izrael za „naruszanie międzynarodowego prawa” przez budowanie nowych domów dla żydowskich rodzin na Zachodnim Brzegu. Oświadczenie, wydane kilka godzin po zamachu terrorystycznym w Gusz Ecjon, nie wspomina o zamordowaniu żydowskiego nastolatka.  


W oczach kierownictwa Autonomii Palestyńskiej inauguracja nowej dzielnicy w żydowskiej miejscowości jest „wielką zbrodnią”, którą trzeba przedstawić Międzynarodowemu Trybunałowi Karnemu.


Oto co miał do powiedzenia  rzecznik Mahmouda Abbasa, Nabil Abu Rudaineh, o budowaniu domów w miejscowości Bet El, na północ od miasta Ramallah na Zachodnim Brzegu:

"Ten akt jest potępiony i odrzucony, i narusza międzynarodowe rezolucje, włącznie z Rezolucją 2334 Rady Bezpieczeństwa ONZ, która mówi, że działalność osiedli stanowi jawne pogwałcenie prawa międzynarodowego. Te trwające prowokacje i wrogie czyny wymagają praktycznych decyzji”.

Kiedy izraelskie siły bezpieczeństwa ścigały terrorystę lub terrorystów, którzy zabili żydowskiego nastolatka, Abbas instruował swoje ministerstwo spraw zagranicznych, by złożyli skargę przeciwko Izraelowi w Międzynarodowym Trybunale Karnym z powodu jego polityki budowania domów. Abbas  instruował także swojego wysłannika przy ONZ, Riada Mansoura, by przeprowadził konsultacje z członkami Rady Bezpieczeństwa w sprawie możliwości przygotowania sesji nadzwyczajnej, by potępić izraelskie działania.


Instrukcje Abbasa opublikowały media Autonomii Palestyńskiej, kiedy odbywał się pogrzeb żydowskiego nastolatka. Raz jeszcze media Abbasa wybrały całkowite zignorowanie zamachu terrorystycznego, który kosztował życie młodego Żyda.


Nikt nie oczekuje, że Abbas złoży kondolencje rodzinie Sorek lub że wyśle palestyńskich przedstawicieli na pogrzeb. Niemniej przez milczenie wobec brutalnego zamordowania nieuzbrojonego żydowskiego nastolatka i publiczne oświadczenia potępiające Izrael w tym samym dniu, w którym miejsce miał ten zamach, Abbas i Autonomia Palestyńska pokazują z najwyższą jasnością ich całkowitą pogardę dla życia ludzkiego.


Kiedy trwał pościg za terrorystą lub terrorystami, rządzący Autonomia Palestyńską Fatah, partia Abbasa, wezwał Palestyńczyków, by tworzyli „komitety straży”, aby „udaremnić” rzekome ataki odwetowe ze strony osadników. Apel Fatahu jest wyłącznie kontynuacją palestyńskiego podżegania przeciwko Żydom żyjącym na Zachodnim Brzegu.  


Nie trzeba mówić, że Żydzi, z których większość jest przestrzegającymi prawa obywatelami, nie dopuścili się ataków odwetowych po odkryciu ciała Soreka. Żydzi żyjący w bloku Gusz Ecjon zawsze mieli dobre stosunki ze swoimi palestyńskimi sąsiadami, z których wielu zatrudniają w osiedlach i żydowskich przedsiębiorstwach na tym terenie.   


Milczenie Autonomii Palestyńskiej wobec zamordowania Dvira Soreka, żydowskiego nastolatka, wysyła jasny komunikat palestyńskiemu społeczeństwu: zabicie Żyda jest chwalebne.  


Milczenie Abbasa w rzeczywistości zachęca wielu Palestyńczyków do wyrażania radości z powodu zamachu terrorystycznego.


Gdy tylko rozeszła się wiadomość o tym morderstwie, palestyńskie grupy terrorystyczne wydawały się konkurować ze sobą w obsypywaniu sprawców pochwałami. Islamski Dżihad, Hamas i kilka frakcji OWP, włącznie z Ludowym Frontem Wyzwolenia Palestyny i Demokratycznym Frontem Wyzwolenia Palestyny, natychmiast wydały oświadczenia "witające" tę "bohaterską operację". Te grupy wezwały także Palestyńczyków do nasilenia ataków terrorystycznych przeciwko izraelskim żołnierzom i osadnikom na Zachodnim Brzegu.  


W próbie przeszkodzenia izraelskim silom bezpieczeństwa w schwytaniu terrorystów, palestyńskie frakcje i aktywiści zaapelowali do Palestyńczyków mieszkających w tej okolicy, by szybko wymazali zdjęcia z kamer bezpieczeństwa zainstalowanych w ich domach i przedsiębiorstwach.   


Na uniwersytecie Bir Zeit na Zachodnim Brzegu studenci świętowali morderstwo przez rozdawanie słodyczy i chwalili terrorystów.  


Tymczasem wielu Palestyńczyków zwróciło się do mediów społecznościowych, by tam w całkowicie jednoznacznych słowach świętować zabicie Soreka.


Niektórzy Palestyńczycy porównywali ofiarę do "owcy na Eid al-Adha", muzułmańskiego „Święta ofiary”. Święto czci gotowość Abrahama do poświęcenia własnego syna na rozkaz Boga. Zanim jednak Abraham mógł poświęcić syna, Bóg dostarczył do poświęcenia owcę w zamian za syna. Na Twitterze Palestyńczycy nazywali Soreka "owcą na Eid al-Adha", ponieważ został "zarżnięty" w przeddzień muzułmańskiego święta.


Nawiązując do muzułmańskiego święta, które zaczyna się w niedzielę, inny Palestyńczyk komentował: "Widocznie Palestyńczycy przyzwyczaili się do składania ofiar przed Eid al-Adha".


Kilku Palestyńczyków po informacji o zabiciu Soreka wymieniało pozdrowienia świąteczne stwierdzając, że był to "szczęśliwy Eid".


Inni Palestyńczycy napisali, że byli zachwyceni, kiedy dowiedzieli się, że dziadek Soreka, ocalały w Holocaustu rabin Benjamin Harling, został zamordowany przez terrorystów 19 lat temu. „Błogosławione niech będą ręce palestyńskich wojowników oporu, którzy zabili żołnierza, którego dziadek został zabity w operacji w 2000 roku” - napisał jedne z nich na Twitterze.


Trudno było znaleźć choćby jednego Palestyńczyka, który był gotowy wyrazić odrazę do tego zamachu terrorystycznego. Ale to ma sens. Dlaczego jakikolwiek Palestyńczyk miałby wystąpić przeciwko terroryzmowi, skoro ich przywódcy albo milczą, albo radośnie świętują zamordowanie żydowskiego nastolatka?


To jest nienawiść wobec Izraela i Żydów, która została wyryta w sercach i umysłach Palestyńczyków. Kiedy Palestyńczycy wiążą zamordowanie żydowskiego nastolatka z muzułmańskim świętem i tradycją składania ofiary z owcy, wyraźnie nadszedł czas na to, by Palestyńczycy uważnie przyjrzeli się sami sobie – a jeśli nie chcą tego zrobić, być może społeczność międzynarodowa mogłaby wreszcie dostarczyć im lustro.  


Palestinians: In Need of a Mirror?

Gatestone Institute, 9 sierpnia 2019

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Bassam Tawil

Muzułmański badacz i publicysta mieszkający na Bliskim Wschodzie.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 747 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Dziesiątki milionów Europejczyków ma demoniczne poglądy na Izrael   Gerstenfeld   2020-04-05
Koronawirus: dlaczego palestyńscy przywódcy nie pomagają Gazie w zwalczaniu zarazy   Tawil   2020-04-03
Mimo koronawirusa dżihad przeciwko Izraelowi trwa   Toameh   2020-04-02
Muzułmańscy ekstremiści wykorzystują koronawirusa do promocji terroryzmu i nienawiści   Tawil   2020-03-31
Hamas: już strzelać czy zachować spokój?     2020-03-28
Oszustwo AP: umiarkowanie po angielsku i ekstremizm po arabsku   i Itamar Marcus   2020-03-24
Dlaczego Palestyńczycy umierają w więzieniach Hamasu?   Tawil   2020-03-16
Oszczerstwo o rytuale krwi arcybiskupa Hanny   Fitzgerald   2020-03-15
Jasbir Puar i moralna klęska świata akademickiego   Rosenthal   2020-03-12
Zabawa w  antysemityzm podczas karnawału w Aalst   Collins   2020-03-11
Europie nie wolno paść ofiarą szantażu Erdoğana   Bekdil   2020-03-07
Jak zachodnie media stały się użytecznymi idiotami Gazy?   Yemini   2020-03-06
Czystka etniczna  Żydów i hipokryzja lewicy   Collier   2020-03-05
W rzeczywistości Palestyńczycy nigdy nie dążyli do pokoju   Yemini   2020-03-02
Czy chrześcijanie znikną z Bliskiego Wschodu?   Dabbas   2020-02-28
Zamiana praw człowieka w kiepski dowcip   Gordon   2020-02-25
Czy upiory totalitaryzmu mogą się odrodzić?   Koraszewski   2020-02-23
Balony z Gazy – problem wybuchającego terroru   Lipman   2020-02-22
Finansowane przez UE, kierowane przez Palestyńczyków. Kampanie BDS w szatach UE   Collier   2020-02-21
Przebierańcy   Lewin   2020-02-20
Nasz europejski wróg   Rosenthal   2020-02-17
Prosto o arabsko-izraelskim konflikcie   Pickles   2020-02-15
Błędny profil palestyńskich terrorystów   Flatow   2020-02-13
Podżeganie irańskiego reżimu do zniszczenia Izraela   Shindman   2020-02-12
Palestyńczycy: Po podżeganiu do przemocy Abbas przybywa do Nowego Jorku, by walczyć z planem pokojowym   Tawil   2020-02-11
Przecież nikt nie traktuje tego poważnie   Koraszewski   2020-02-10
Francja: Wypal trawkę, zabij Żyda, uniknij procesu, idź wolny   Milliere   2020-02-09
W Międzynarodowym Dniu Pamięci Holocaustu fake news i przywódcy podburzający do nienawiści nie są niczym nowym   Amos   2020-02-02
Czy obsesyjna nienawiść irańskiego reżimu do Żydów będzie jego zgubą?   Rosenthal   2020-01-27
Historia stara jak świat   Frantzman   2020-01-27
Autonomia Palestyńska walczy z Żydami, by „bronić” całej ludzkości   Marcus   2020-01-23
Czego światowi przywódcy nie dowiedzą się w Jad Waszem   Julius   2020-01-22
Ciekawe czasy   Lewin   2020-01-16
Zmiana reżimu w Iranie powinna stać się międzynarodowym celem   Rosenthal   2020-01-13
Dekapitacja chrześcijan w prezencie na Boże Narodzenie, Zachód ziewa   Meotti   2020-01-10
Organizacja Wyzwolenia Palestyny: czym jest OWP?   Lipman   2020-01-08
Bernard-Henri Levy o masakrze chrześcijan w Nigerii     2020-01-04
Czy dać państwo Czarnym Hebrajskim Izraelitom?   Flatow   2020-01-03
Nie dawaj fałszywego świadectwa, chyba, że…   Koraszewski   2020-01-02
Hamas, trzydzieści dwa lata później   Toameh   2019-12-29
Bój na śmierć i życie w Tell Tamer   Fernandez   2019-12-21
Angela Merkel finansuje zarówno Muzeum Auschwitz, jak i terroryzm     2019-12-14
Dlaczego nie ma pokoju między muzułmanami a Izraelem   Bulut   2019-12-12
”Israel Denial” odsłania akademickie próby delegitymizacji Izraela   Steinberg   2019-12-10
Iran strzela do protestujących, Europa spiskuje, by wzbogacić morderców   Tobin   2019-12-05
Inwersja antysemityzmu     2019-12-03
Trzeba zakończyć prześladowania ludzi przez radykałów   Franklin   2019-11-29
Były terrorysta wypomina Warren i Sandersowi popieranie palestyńskich terrorystów.   Greenfield   2019-11-25
Uniwersyteckie przyzwolenie dla szerzenia nienawiści   Tobin   2019-11-21
Prawdziwa twarz sprawy palestyńskiej   Collier   2019-11-20
Palestynizm i zasada ”przede wszystkim zaszkodzić”   Rosenthal   2019-11-16
Prawo do samoobrony dla wszystkich poza Izraelem   Tobin   2019-11-15
Jestem imigrantem z Indii. Zaczepiono mnie w Bonn w Niemczech, bo wzięto mnie za Żyda.   Uniyal   2019-11-13
Czego boją się palestyńscy przywódcy?   Toameh   2019-11-12
UE popiera Iran – czołowego kata dzieci na świecie   Rafizadeh   2019-11-06
Otwartość ONZ na turecki plan dla północnej Syrii, podczas gdy 300 tysięcy Kurdów musi uciekać   Frantzman   2019-11-04
Dlaczego Hamas popiera wojnę Erdogana   Toameh   2019-10-31
Terroryści wzywają do zabijania Żydów – z siedziby ONZ w Gazie   Tawil   2019-10-29
Zapowiedź wielkiej wojny?   Koraszewski   2019-10-28
Nowi „baszybuzucy” Turcji: Wolna Armia Syrii   Bekdil   2019-10-27
"Antynormalizacja" z Izraelem: prawdziwy cel   Tawil   2019-10-24
Dwa oblicza antysemityzmu   Yemini   2019-10-22
Co przyjaciele Iranu robią w Gazie   Toameh   2019-10-20
Jak Erdogan planował tę czystkę etniczną   Lowe   2019-10-17
Solidarność z Palestyńczykami – obsesyjna odskocznia do antysemityzmu   Collier   2019-10-04
Zamienione w broń palestyńskie dzieci   Roth   2019-09-28
Chrześcijanie masakrowani, media odwracają wzrok   Meotti   2019-09-27
Szminkowanie trupa z Oslo   Koraszewski   2019-09-21
Boko Haram: krwawy terror, końca nie widać   Bulut   2019-09-18
Dorastaliśmy nienawidząc i przeklinając Żydów   Koraszewski   2019-09-15
Iran jest gotowy do ”wymazania syjonistycznego reżimu z mapy”   Rafizadeh   2019-09-14
Ewoluująca ideologia białej supremacji i jej protagoniści   i Yigal Carmon   2019-09-13
Wojna, pokój, podżegacze i podżegani   Koraszewski   2019-09-12
Palestyńczycy: Dlaczego fakty miałyby nam wchodzić w drogę?   Tawil   2019-09-11
Bal tchórzy, opętanych i szubrawców   Koraszewski   2019-09-05
Do europejskich przywódców: żydowskie życie jest tanie   Milliere   2019-09-03
Hamas, Islamski Dżihad: "Krąg ognia rozszerza się"   Toameh   2019-08-31
Wehikuł czasu Mahmouda Abbasa skazuje pokój (raz jeszcze)   Tobin   2019-08-30
Kto mówi, że przestępstwo nie popłaca?   Bedein   2019-08-23
Pięć nagłówków pokazuje antysemickie incydenty na całym świecie - analiza   Frantzman   2019-08-22
Proirańska, antyizraelska polityka zagraniczna Niemiec   Kern   2019-08-14
Palestyńczycy w potrzebie lustra?   Tawil   2019-08-11
Powody, dla których pokojowe rozwiązania konfliktu arabsko-izraelskiego zawsze zawodzą   Hamid   2019-08-10
BDS, Omar Shakir i eliminacjonizm wobec izraela   Steinberg   2019-08-04
Plan Hamasu i Iranu na zlikwidowanie Izraela   Tawil   2019-07-29
Walka z BDS. Część I   Rosenthal   2019-07-27
Hamas maszeruje, by zniszczyć Izrael   Toameh   2019-07-26
Antyizraelskie prawa zaproponowane przez Dublin: złe dla Irlandii, gorsze dla Palestyńczyków, straszne dla wszystkich   Franklin   2019-07-13
Nihil novi   Lewin   2019-07-11
Tak, antysyjonizm jest tylko najnowszą odmianą antysemityzmu     2019-07-04
Palestyńscy ”umiarkowani”: karabiny, granaty i terroryzm    Tawil   2019-06-29
Dlaczego neonaziści tak bardzo kochają ruch BDS?     Marquardt-Bigman   2019-06-26
Haniebny wzrost antysemityzmu a antysemicki tweet znanego aktora   Frantzman   2019-06-25
Zatajany los palestyńskich chrześcijan   Ibrahim   2019-06-24
Mułłowie obiecują ”koniec” Izraela i amerykańskiej cywilizacji   Rafizadeh   2019-06-22
Rewelacje o Hezbollahu w Wielkiej Brytanii częścią niepokojącego trendu obłaskawiania Iranu   Frantzman   2019-06-19
Normalizacja islamskiego antysemityzmu   Wójcik   2019-06-06
Ludobójstwo chrześcijan weszło na ”alarmujący etap”   Ibrahim   2019-05-29
Na początku był Arab z nożem. 180 lat wykrętów (wersja 2)   Collier   2019-05-21
Bliskowschodni ruch antypokojowy   Toameh   2019-05-20

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Sześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczy


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk