Prawda

Niedziela, 24 stycznia 2021 - 00:13

« Poprzedni Następny »


Muzułmańscy ekstremiści wykorzystują koronawirusa do promocji terroryzmu i nienawiści


Bassam Tawil 2020-03-31

Dr M. Zuhdi Jasser
Dr M. Zuhdi Jasser

Kiedy kraje na całym świecie robią, co mogą, aby zapobiec szerzeniu się koronawirusa, muzułmańscy ekstremiści i terroryści nieustanie promują ataki terrorystyczne przeciwko innym muzułmanom, jak również „niewiernym”.


Ci terroryści i ekstremiści prawdopodobnie modlą się, by „niewierni” znaleźli szczepionkę na wirusa – umożliwiając im w ten sposób powrót do meczetów i podjęcie na nowo wezwań do zabijania „niewiernych”. Wiele arabskich i islamskich krajów zakazało modłów w meczetach, by pomoc w zapobieganiu zarazie podczas wojny z koronawirusem.


Kiedy naukowcy i inni „niewierni” na całym świecie, włącznie z Izraelem, pracują bez wytchnienia nad znalezieniem szczepionki przeciwko temu wirusowi, Bractwo Muzułmańskie i niektórzy jego sojusznicy wydają fatwy (islamskie orzeczenia religijne), które ujawniają ich niebezpieczną ideologię i pogardę dla życia ludzkiego.


Na przykład, szejk Aid al-Karni, od dawna związany z wywodzącą się z Bractwa Muzułmańskiego Sahwah ("Przebudzenie"), powiedział (zanim został zatrzymany, skazany na śmierć i publicznie wyparł się swoich poglądów w Arabii Saudyjskiej):

"Modlę się do Allaha, by spowodował, by wrogowie wpadli we własną pułapkę i by zniszczył Żydów i ich pomocników wśród chrześcijan i komunistów, i by zamienił ich w łupy muzułmanów. Chwalę Dżihad, poświęcenie i opór przeciwko okupantom w Iraku. Przeklinamy ich wszystkich każdego wieczoru i modlimy się, by Allah zechciał ich unicestwić, rozdarł ich na części i dał nam zwycięstwo nad nimi... "

Na innym wideo al-Karni powiedział: "Gardła muszą zostać poderżnięte i czaszki rozbite… To jest droga do zwycięstwa, do szahada i do poświęcenia”.  


Egipski autor, Amr Hosny, opublikował artykuł w egipskiej gazecie „Al-Tahrir”, oskarżając arabskie i muzułmańskie społeczeństwo o nadmierną wrażliwość na punkcie honoru islamu, co prowadzi do pełnych przemocy i morderczych zachowań wobec innych:

"Za każdym razem, kiedy ekstremistyczni muzułmanie popełniają straszliwą zbrodnię przeciwko ludzkości, wychodzą jacyś ludzie i przeraźliwie głośno krzyczą, że nie ma to nic wspólnego z islamem, ignorując fakt, że poglądy i ideologie nie istnieją jako abstrakcyjne byty, ale przyjmują kształt w umysłach i zachowaniu tych, którzy w nie wierzą, zgodnie z otaczającą kulturą, która definiuje naturę ich stosunków z innymi. Kultura naszych islamskich społeczeństw w tym pokoleniu, szczególnie arabskich społeczeństw, daje pełen przemocy islam, którego wyznawcy po prostu mordują każdego, kto się z nimi nie zgadza, pod pretekstem, że zostali obrażeni. Równocześnie oni [muzułmanie] nigdy nie rozważają uczuć kogoś innego poza sobą…


Omar Mateen, młody amerykański muzułmanin afgańskiego pochodzenia, który zmasakrował 50 homoseksualistów, był obrażony, ponieważ zobaczył dwóch całujących się mężczyzn, ale zamordowanie 50 ludzi nie obrażało jego uczuć religijnych. Po wszystkich tych zbrodniach członkowie innych kultur są bardziej gotowi na zaakceptowanie ekstremizmu w imieniu swoich rządów i narodów przeciwko muzułmanom, a szczególnie Arabom, ponieważ [w ich oczach] są oni [wszyscy] potencjalnymi terrorystami, których trzeba wykorzenić z ich społeczeństw.  


Musimy uznać istnienie skazy w islamskiej kulturze – szczególnie arabskiej – która bije w sercu muzułmanina... i powoduje w nim przekonanie, że inny zasługuje na śmierć, jeśli obrazi uczucia religijne [muzułmanów]..." [Tahrirnews.com, June 14, 2016].

Dr M. Zuhdi Jasser, podczas przesłuchania przed Izbą Reprezentantów USA, mówił o logo Bractwa Muzułmańskiego:  

"Na następnym slajdzie jest logo.... Nie zmienili swojego logo. A na dole pod tymi mieczami, które nie są pokojowe, które są symbolem przemocy, są słowa wei du (pu) [pokój z Nim] ...z rozdziału 8 Koranu, wersetu 16 [chodzi o werset 60, red. zapisujący najwyraźniej przesłyszał się] i mówią one ‘przygotujcie’. A nie są to słowa skautów ‘bądź przygotowany, bądź gotowy’”. (s. 41)

Rozdział 8, werset 60 Koranu brzmi:

Przygotujcie przeciwko nim, ile możecie sił i oddziałów konnicy, którymi moglibyście przerazić wroga Allaha i wroga waszego, jak również innych, którzy są poza nimi, a których wy nie znacie. Allah ich zna…!

Dr Jasser kontynuował:

"A jeśli spojrzycie na motto, mówi ono, jak wskazywałem, że śmierć dla Boga jest ich najwyższa ambicją....


Bractwo Muzułmańskie nigdy nie potępiło ani teologicznie, ani ideologicznie, motywowanego przez religię terroryzmu. A jeśli to robili, był to fałsz, bo wielokrotnie do terroryzmu wracali.


Recep Erdogan, szef grupy Bractwa Muzułmańskiego w Turcji, także znanej jako AKP, powiedział: ‘Demokracja jest jak pociąg: jedziemy aż otrzymujemy to, co chcieliśmy, a wtedy wysiadamy”. (s. 41)

Organizacja Globalny Indeks Fatw (GFI Index), stowarzyszona z egipskim Dar al-Ifta i Sekretariatem Generalnym Władz Fatw na Całym Świecie, ujawniła 16 marca, że monitoruje i analizuje fatwy o koronawirusie.


Ta organizacja podaje, że duża liczba fatw związanych z chorobą pochodzi od „nieoficjalnych” organów i jednostek.


GFI Index wyciąga wniosek, że "ekstremistyczne organizacje i grupy terrorystyczne wykorzystują wybuch epidemii wirusa, by realizować swoją ideologię, szerzyć chaos, terror i panikę i kwestionować instytucje i przywódców narodu”.  


Według tego raportu, Bractwo Muzułmańskie i ISIS poprzez liczne fatwy wzywają muzułmanów do tworzenia „ludzkiej broni biologicznej”, by atakować wrogów islamu. Orzekli także, że muzułmanie, którzy umrą z powodu koronawirusa, są uważani za „męczenników”.  


Następnie w raporcie podano, że Bractwo Muzułmańskie i salafici, ruch odrodzenia w islamie sunnickim z korzeniami w XVIII-wiecznym ruchu wahabitów, który odrodził się w nowoczesnej Arabii Saudyjskiej, orzekli, że wirus jest ”bożą karą na tych, którzy zakazali nikabu”, odzieży, ktora zakrywa twarz, noszona przez niektóre muzułmańskie kobiety jako część interpretacji hidżabu (skromnego ubioru).


Te dwie grupy, Bractwo Muzułmańskie i salafici, orzekły także, że wybuch epidemii koronawirusa był bożą karą za prześladowania ujgurskich muzułmanów w Chinach.  


W sierpniu 2018 roku komisja ONZ usłyszała, że około milion ujgurskich muzułmanów i innych grup muzułmańskich zostało internowanych w zachodniej prowincji Chin, Sinciangu, gdzie podobno poddawani są  makabrycznym programom "reedukacji".


Według raportu GFI, Bractwo Muzułmańskie i niektórzy salafici „nadal używają [wirusa] do wprowadzania w życie swojej ideologii, ponieważ wiążą wybuch epidemii z zakazem nikabu na egipskich uniwersytetach i w instytucjach”.  


W raporcie wskazano, że 55% „nieoficjalnych” fatw Bractwa Muzułmańskiego i salafitów skupiało się na sprawie bożej kary, przy czym w niektórych twierdzono, że koronawirus jest „zemstą” Boga na Chinach za prześladowania muzułmanów.


Ponadto, 35% fatw stwierdzało, że wybuch epidemii wirusa podkreślił potrzebę noszenia nikabu przez kobiety.


W raporcie zanotowano, że islamistyczny duchowny, Osama Hidżazi, twierdził niedawno, że noszenie nikabu jest „skutecznym środkiem” na koronawirusa. Jego zdaniem „Światowa Organizacja Zdrowia powinna nakazać krajom świata, by zmusiły mężczyzn i kobiety do noszenia nikabu”.  


Z drugiej strony, niektórzy muzułmańscy ekstremiści i terroryści próbują zbić zyski finansowe na koronawirusie, podaje raport. Mauretański szejk Jahthia Ould Dahi, powiedział niedawno:

"Koronawirusa leczą umiłowani Proroka Mahometa i nie ma powodu do niepokoju. Są oni gotowi jechać do Chin i leczyć go, z wolą Boga. Koszt terapii tej epidemii różni się zależnie od pacjentów, ich sytuacji i ich (finansowych) możliwości”.

Egipski członek Bractwa Muzułmańskiego, który uciekł z Egiptu, Bahjat Saber, używa wybuchu epidemii wirusa do wzywania do ataków terrorystycznych przeciwko władzom egipskim. Saber wezwał muzułmanów, którzy mają grypę lub podejrzewają, że zarazili się koronawirusem, by wchodzili na posterunki policji i do innych rządowych instytucji w celu szerzenia choroby.  


W raporcie jest informacja, że dokumenty wywiadowcze, jakie wyciekły z irackiego ministerstwa spraw wewnętrznych, ujawniły, że ISIS stara się rekrutować swoich zarażonych wirusem członków, by działali jako „ludzkie bomby biologiczne” w różnych częściach Iraku. Tak więc ISIS chce użyć swoich członków do szerzenia wirusa wśród Irakijczyków. 


Dobrą wiadomością jest to, że orzeczenia terrorystów i ekstremistów nie reprezentują poglądów czołowych autorytetów religijnych w większości arabskich i islamskich krajów. Złą wiadomością jest, że ekstremistyczni muzułmanie i ich sojusznicy znowu pokazują pogardę dla życia ludzkiego, włącznie z życiem muzułmanów, którzy sprzeciwiają się ich ideologii, terroryzmowi i dżihadowi. Istnieją muzułmanie (poza szejkiem al-Karni), którzy pilnie potrzebują pomocy świata.


Muslim Eextremists Exploit Coronavirus to Promote Terrorism, Hate, and Other Muslims that Need the World’s Help

Gatestone Institute, 25 marca 2020

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Bassam Tawil


Muzułmański badacz i publicysta mieszkający na Bliskim Wschodzie


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 818 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

BDS jest zagrożeniem dla całego wolnego świata   Landes   2021-01-23
Media: Izrael musi być oczerniany za swój bijący światowy rekord program szczepień   Kemp   2021-01-20
Ataki mediów na Izrael są dobrane do potrzeb chwili   Amos   2021-01-19
Turcja: Turcy czczą sympatyka nazizmu   Bulut   2021-01-16
Szczepienia i odwieczna plaga   Collins   2021-01-12
„Guardian” znowu rozpowszechnia kłamstwo o „izraelskim apartheidzie”   Levick   2021-01-11
Pora, by świat położył kres globalnej sieci przestępczości i korupcji Hezbollahu i Iranu   Alamuddin   2021-01-09
Administracja Bidena i “Wojna o prawo powrotu”   Rosenthal   2020-12-29
Dżihad w Boże Narodzenie: "Zimno zabijaj ich z nienawiścią i wściekłością"   Kemp   2020-12-25
Turcja zapowiada powrót Turków     2020-12-24
AP: Cały Izrael jest “naszą ziemią, Palestyną”; wszyscy Izraelczycy są osadnikami;  koniec Izraela jest pewny   Zilberdik   2020-12-24
Palestyńskie podżeganie przeciwko izraelskim dziennikarzom   Tawil   2020-12-17
Czy Teheran buduje “kuchnię diabła”?   Taheri   2020-12-12
Magazyn “Time” opublikował stronniczy, popierający BDS artykuł, który udaje, że jest obiektywny     2020-12-11
Zagrzebane w relacjach “Guardiana” o śmierci szefa programu nuklearnego Iranu: wezwania Teheranu do zniszczenia Izraela   Levick   2020-12-05
Premier AP, Shtajjeh, broni polityki “płaca za mordowanie”   Fitzgerald   2020-11-29
Mordercza wojna o zdrowie moralne   Koraszewski   2020-11-27
Ciekawy opis antysemityzmu z 1944 roku dokładnie opisuje antysyjonizm     2020-11-27
Dlaczego Bractwo Muzułmańskie wylazło z nory   Toameh   2020-11-22
Dekapitacja wolności w Europie   Collier   2020-10-24
Nerdeen Kiswani walczy o Palestynę od rzeki do morza   Fitzgerald   2020-10-07
Sprawa Al-Dury po 20 latach   Landes   2020-10-06
Rzeczy, o których chce nas poinformować najbardziej na świecie poszukiwana terrorystka   Roth   2020-10-05
Groźba państw sierocych dla porządku świata    Taheri   2020-09-24
Życie czarnych chrześcijan widocznie nie liczy się   Meotti   2020-09-21
„Czarny Wrzesień” pół wieku temu i teraz   Fernandez   2020-09-17
Turecki prezydent zapowiada wojnę     2020-09-14
Gdzie postawić granicę antysemitom?   Tobin   2020-09-12
Cypr: 46 lat tureckiej okupacji   Bulut   2020-09-11
Palestyńczycy: Żydzi i chrześcijanie są naszymi wrogami   Toameh   2020-08-24
Popłoch wśród uzależnionych od wojny z syjonizmem   Tobin   2020-08-15
Jordania skarży się na Izraelczyków, którzy “szturmują meczet” Al-Aksa   Fitzgerald   2020-08-14
Musimy nadal osuszać bagna antysemickich kłamstw   Chesler   2020-08-10
Czego nauczyłeś się dzisiaj w szkole, drogie małe dziecko ze szkoły UNRWA w Gazie?   Bedein   2020-07-28
Plan Hamas-Huti wojny nie tylko z Izraelem, ale także z innymi Arabami   Toameh   2020-07-27
Instytucjonalny rasizm Narodów Zjednoczonych   Bergman   2020-07-26
AP na bieżąco przekłamuje historię   i Nan Jacques Zilberdik   2020-07-24
Rasizm uznaje się za nieodłączną cechę zachodnich społeczeństw. Dlaczego nie antysemityzm?   Gerstenfeld   2020-07-23
Palestyńczycy: Abbas podpisuje własny wyrok śmierci   Toameh   2020-07-22
Jak zachowywaliby się Palestyńczycy przy rozwiązaniu w postaci jednego państwa?     2020-07-16
Po zamianie Hagia Sophia w meczet Turcja przysięga, że “wyzwoli Al-Aksę”   Frantzman   2020-07-12
Trwający problem antysemityzmu w Niemczech   Bergman   2020-07-10
Trzeba stanowczo wystąpić przeciwko promocji mordowania   Gerstenfeld   2020-07-07
UE nadal próbuje finansować palestyńskie NGO związane z terrorem   Toameh   2020-07-06
Żydzi: Azjaci, Słowianie, a teraz straszni biali suprematyści   Amos   2020-07-03
Żeby karać głównych sprawców terroru AP, Izrael musi nauczyć się rozumieć język “palestyński”   Marcus   2020-06-30
Grają surmy bojowe i werble wciąż warczą   Koraszewski   2020-06-27
New York Review of Books” papuguje kłamstwa o ”Śmiertelnej wymianie”     2020-06-18
Problem z „pokojem”   Toameh   2020-06-15
Iran: Mimo pandemii Ayatollah wzywa do dżihadu przeciw żydowskiemu państwu   Rafizadeh   2020-06-11
Palestyńczycy: Burzenie domów, o których nikt nie mówi   Toameh   2020-06-08
Palestyńskie ”prawo powrotu” jest bronią polityczną   Julius   2020-06-04
Mułłowie Iranu propagują antyizraelską agendę mimo koronawirusa   Rafizadeh   2020-05-28
Hipokryzja UE, używającej ”prawa międzynarodowego”, które stosuje wyłącznie wobec Izraela     2020-05-26
Cenny dar Abbasa dla Iranu: Hamas   Toameh   2020-05-24
Żydzi nigdy nie żyli jak równi w arabskich i muzułmańskich krajach   Shulewitz   2020-05-23
Gorycz z powodu nieudanego ludobójstwa   Greenfield   2020-05-22
Turcja: ”Resztki po mieczu” Erdogana   Bulut   2020-05-21
Palestyńscy uchodźcy i UNRWA – pora powiedzieć prawdę   Collier   2020-05-20
Nakba trwa od 72 lat. Ale jest czymś innym niż mówią Palestyńczycy     2020-05-17
Turecka ”sprawiedliwość”: uwolnić gangsterów, trzymać dysydentów w zamknięciu   Bekdil   2020-05-16
Program oszustw i kłamstw OWP   Tawil   2020-05-15
If Not Now i Gisha twierdzą, że Gaza jest okupowana, Definicja @ICRC nie zgadza się – ale ICRC zmienia regułę wyłącznie dla Gazy   Amos   2020-05-10
Palestyńskie kłamstwa nigdy nie umierają; Wikipedia i Google trzymają je przy życiu   Chesler   2020-05-04
Antysemityzm jest najstarszym ”fake news” świata   Yemini   2020-04-28
Palestyński wirus: wzory osobowe Abbasa   Tawil   2020-04-25
”Financial Times” rozpowszechnia kłamstwo o „segregacji” w Izraelu   Levick   2020-04-24
Dlaczego Turcja przytula Hamas?   Toameh   2020-04-23
Gobbels polubiłby wiele w mediach społecznościowych   Stalinsky   2020-04-19
Pandemiczne zawieszenie broni antysemityzmu? Nie ma mowy   Tobin   2020-04-16
Założyciel BDS: Izrael powinien nas uratować, a potem umrzeć   Tobin   2020-04-09
Dziesiątki milionów Europejczyków ma demoniczne poglądy na Izrael   Gerstenfeld   2020-04-05
Koronawirus: dlaczego palestyńscy przywódcy nie pomagają Gazie w zwalczaniu zarazy   Tawil   2020-04-03
Mimo koronawirusa dżihad przeciwko Izraelowi trwa   Toameh   2020-04-02
Muzułmańscy ekstremiści wykorzystują koronawirusa do promocji terroryzmu i nienawiści   Tawil   2020-03-31
Hamas: już strzelać czy zachować spokój?     2020-03-28
Oszustwo AP: umiarkowanie po angielsku i ekstremizm po arabsku   i Itamar Marcus   2020-03-24
Dlaczego Palestyńczycy umierają w więzieniach Hamasu?   Tawil   2020-03-16
Oszczerstwo o rytuale krwi arcybiskupa Hanny   Fitzgerald   2020-03-15
Jasbir Puar i moralna klęska świata akademickiego   Rosenthal   2020-03-12
Zabawa w  antysemityzm podczas karnawału w Aalst   Collins   2020-03-11
Europie nie wolno paść ofiarą szantażu Erdoğana   Bekdil   2020-03-07
Jak zachodnie media stały się użytecznymi idiotami Gazy?   Yemini   2020-03-06
Czystka etniczna  Żydów i hipokryzja lewicy   Collier   2020-03-05
W rzeczywistości Palestyńczycy nigdy nie dążyli do pokoju   Yemini   2020-03-02
Czy chrześcijanie znikną z Bliskiego Wschodu?   Dabbas   2020-02-28
Zamiana praw człowieka w kiepski dowcip   Gordon   2020-02-25
Czy upiory totalitaryzmu mogą się odrodzić?   Koraszewski   2020-02-23
Balony z Gazy – problem wybuchającego terroru   Lipman   2020-02-22
Finansowane przez UE, kierowane przez Palestyńczyków. Kampanie BDS w szatach UE   Collier   2020-02-21
Przebierańcy   Lewin   2020-02-20
Nasz europejski wróg   Rosenthal   2020-02-17
Prosto o arabsko-izraelskim konflikcie   Pickles   2020-02-15
Błędny profil palestyńskich terrorystów   Flatow   2020-02-13
Podżeganie irańskiego reżimu do zniszczenia Izraela   Shindman   2020-02-12
Palestyńczycy: Po podżeganiu do przemocy Abbas przybywa do Nowego Jorku, by walczyć z planem pokojowym   Tawil   2020-02-11
Przecież nikt nie traktuje tego poważnie   Koraszewski   2020-02-10
Francja: Wypal trawkę, zabij Żyda, uniknij procesu, idź wolny   Milliere   2020-02-09
W Międzynarodowym Dniu Pamięci Holocaustu fake news i przywódcy podburzający do nienawiści nie są niczym nowym   Amos   2020-02-02
Czy obsesyjna nienawiść irańskiego reżimu do Żydów będzie jego zgubą?   Rosenthal   2020-01-27

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

CervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabija


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk