Prawda

Sobota, 28 maja 2022 - 15:33

« Poprzedni Następny »


Muzułmańscy ekstremiści wykorzystują koronawirusa do promocji terroryzmu i nienawiści


Bassam Tawil 2020-03-31

Dr M. Zuhdi Jasser
Dr M. Zuhdi Jasser

Kiedy kraje na całym świecie robią, co mogą, aby zapobiec szerzeniu się koronawirusa, muzułmańscy ekstremiści i terroryści nieustanie promują ataki terrorystyczne przeciwko innym muzułmanom, jak również „niewiernym”.


Ci terroryści i ekstremiści prawdopodobnie modlą się, by „niewierni” znaleźli szczepionkę na wirusa – umożliwiając im w ten sposób powrót do meczetów i podjęcie na nowo wezwań do zabijania „niewiernych”. Wiele arabskich i islamskich krajów zakazało modłów w meczetach, by pomoc w zapobieganiu zarazie podczas wojny z koronawirusem.


Kiedy naukowcy i inni „niewierni” na całym świecie, włącznie z Izraelem, pracują bez wytchnienia nad znalezieniem szczepionki przeciwko temu wirusowi, Bractwo Muzułmańskie i niektórzy jego sojusznicy wydają fatwy (islamskie orzeczenia religijne), które ujawniają ich niebezpieczną ideologię i pogardę dla życia ludzkiego.


Na przykład, szejk Aid al-Karni, od dawna związany z wywodzącą się z Bractwa Muzułmańskiego Sahwah ("Przebudzenie"), powiedział (zanim został zatrzymany, skazany na śmierć i publicznie wyparł się swoich poglądów w Arabii Saudyjskiej):

"Modlę się do Allaha, by spowodował, by wrogowie wpadli we własną pułapkę i by zniszczył Żydów i ich pomocników wśród chrześcijan i komunistów, i by zamienił ich w łupy muzułmanów. Chwalę Dżihad, poświęcenie i opór przeciwko okupantom w Iraku. Przeklinamy ich wszystkich każdego wieczoru i modlimy się, by Allah zechciał ich unicestwić, rozdarł ich na części i dał nam zwycięstwo nad nimi... "

Na innym wideo al-Karni powiedział: "Gardła muszą zostać poderżnięte i czaszki rozbite… To jest droga do zwycięstwa, do szahada i do poświęcenia”.  


Egipski autor, Amr Hosny, opublikował artykuł w egipskiej gazecie „Al-Tahrir”, oskarżając arabskie i muzułmańskie społeczeństwo o nadmierną wrażliwość na punkcie honoru islamu, co prowadzi do pełnych przemocy i morderczych zachowań wobec innych:

"Za każdym razem, kiedy ekstremistyczni muzułmanie popełniają straszliwą zbrodnię przeciwko ludzkości, wychodzą jacyś ludzie i przeraźliwie głośno krzyczą, że nie ma to nic wspólnego z islamem, ignorując fakt, że poglądy i ideologie nie istnieją jako abstrakcyjne byty, ale przyjmują kształt w umysłach i zachowaniu tych, którzy w nie wierzą, zgodnie z otaczającą kulturą, która definiuje naturę ich stosunków z innymi. Kultura naszych islamskich społeczeństw w tym pokoleniu, szczególnie arabskich społeczeństw, daje pełen przemocy islam, którego wyznawcy po prostu mordują każdego, kto się z nimi nie zgadza, pod pretekstem, że zostali obrażeni. Równocześnie oni [muzułmanie] nigdy nie rozważają uczuć kogoś innego poza sobą…


Omar Mateen, młody amerykański muzułmanin afgańskiego pochodzenia, który zmasakrował 50 homoseksualistów, był obrażony, ponieważ zobaczył dwóch całujących się mężczyzn, ale zamordowanie 50 ludzi nie obrażało jego uczuć religijnych. Po wszystkich tych zbrodniach członkowie innych kultur są bardziej gotowi na zaakceptowanie ekstremizmu w imieniu swoich rządów i narodów przeciwko muzułmanom, a szczególnie Arabom, ponieważ [w ich oczach] są oni [wszyscy] potencjalnymi terrorystami, których trzeba wykorzenić z ich społeczeństw.  


Musimy uznać istnienie skazy w islamskiej kulturze – szczególnie arabskiej – która bije w sercu muzułmanina... i powoduje w nim przekonanie, że inny zasługuje na śmierć, jeśli obrazi uczucia religijne [muzułmanów]..." [Tahrirnews.com, June 14, 2016].

Dr M. Zuhdi Jasser, podczas przesłuchania przed Izbą Reprezentantów USA, mówił o logo Bractwa Muzułmańskiego:  

"Na następnym slajdzie jest logo.... Nie zmienili swojego logo. A na dole pod tymi mieczami, które nie są pokojowe, które są symbolem przemocy, są słowa wei du (pu) [pokój z Nim] ...z rozdziału 8 Koranu, wersetu 16 [chodzi o werset 60, red. zapisujący najwyraźniej przesłyszał się] i mówią one ‘przygotujcie’. A nie są to słowa skautów ‘bądź przygotowany, bądź gotowy’”. (s. 41)

Rozdział 8, werset 60 Koranu brzmi:

Przygotujcie przeciwko nim, ile możecie sił i oddziałów konnicy, którymi moglibyście przerazić wroga Allaha i wroga waszego, jak również innych, którzy są poza nimi, a których wy nie znacie. Allah ich zna…!

Dr Jasser kontynuował:

"A jeśli spojrzycie na motto, mówi ono, jak wskazywałem, że śmierć dla Boga jest ich najwyższa ambicją....


Bractwo Muzułmańskie nigdy nie potępiło ani teologicznie, ani ideologicznie, motywowanego przez religię terroryzmu. A jeśli to robili, był to fałsz, bo wielokrotnie do terroryzmu wracali.


Recep Erdogan, szef grupy Bractwa Muzułmańskiego w Turcji, także znanej jako AKP, powiedział: ‘Demokracja jest jak pociąg: jedziemy aż otrzymujemy to, co chcieliśmy, a wtedy wysiadamy”. (s. 41)

Organizacja Globalny Indeks Fatw (GFI Index), stowarzyszona z egipskim Dar al-Ifta i Sekretariatem Generalnym Władz Fatw na Całym Świecie, ujawniła 16 marca, że monitoruje i analizuje fatwy o koronawirusie.


Ta organizacja podaje, że duża liczba fatw związanych z chorobą pochodzi od „nieoficjalnych” organów i jednostek.


GFI Index wyciąga wniosek, że "ekstremistyczne organizacje i grupy terrorystyczne wykorzystują wybuch epidemii wirusa, by realizować swoją ideologię, szerzyć chaos, terror i panikę i kwestionować instytucje i przywódców narodu”.  


Według tego raportu, Bractwo Muzułmańskie i ISIS poprzez liczne fatwy wzywają muzułmanów do tworzenia „ludzkiej broni biologicznej”, by atakować wrogów islamu. Orzekli także, że muzułmanie, którzy umrą z powodu koronawirusa, są uważani za „męczenników”.  


Następnie w raporcie podano, że Bractwo Muzułmańskie i salafici, ruch odrodzenia w islamie sunnickim z korzeniami w XVIII-wiecznym ruchu wahabitów, który odrodził się w nowoczesnej Arabii Saudyjskiej, orzekli, że wirus jest ”bożą karą na tych, którzy zakazali nikabu”, odzieży, ktora zakrywa twarz, noszona przez niektóre muzułmańskie kobiety jako część interpretacji hidżabu (skromnego ubioru).


Te dwie grupy, Bractwo Muzułmańskie i salafici, orzekły także, że wybuch epidemii koronawirusa był bożą karą za prześladowania ujgurskich muzułmanów w Chinach.  


W sierpniu 2018 roku komisja ONZ usłyszała, że około milion ujgurskich muzułmanów i innych grup muzułmańskich zostało internowanych w zachodniej prowincji Chin, Sinciangu, gdzie podobno poddawani są  makabrycznym programom "reedukacji".


Według raportu GFI, Bractwo Muzułmańskie i niektórzy salafici „nadal używają [wirusa] do wprowadzania w życie swojej ideologii, ponieważ wiążą wybuch epidemii z zakazem nikabu na egipskich uniwersytetach i w instytucjach”.  


W raporcie wskazano, że 55% „nieoficjalnych” fatw Bractwa Muzułmańskiego i salafitów skupiało się na sprawie bożej kary, przy czym w niektórych twierdzono, że koronawirus jest „zemstą” Boga na Chinach za prześladowania muzułmanów.


Ponadto, 35% fatw stwierdzało, że wybuch epidemii wirusa podkreślił potrzebę noszenia nikabu przez kobiety.


W raporcie zanotowano, że islamistyczny duchowny, Osama Hidżazi, twierdził niedawno, że noszenie nikabu jest „skutecznym środkiem” na koronawirusa. Jego zdaniem „Światowa Organizacja Zdrowia powinna nakazać krajom świata, by zmusiły mężczyzn i kobiety do noszenia nikabu”.  


Z drugiej strony, niektórzy muzułmańscy ekstremiści i terroryści próbują zbić zyski finansowe na koronawirusie, podaje raport. Mauretański szejk Jahthia Ould Dahi, powiedział niedawno:

"Koronawirusa leczą umiłowani Proroka Mahometa i nie ma powodu do niepokoju. Są oni gotowi jechać do Chin i leczyć go, z wolą Boga. Koszt terapii tej epidemii różni się zależnie od pacjentów, ich sytuacji i ich (finansowych) możliwości”.

Egipski członek Bractwa Muzułmańskiego, który uciekł z Egiptu, Bahjat Saber, używa wybuchu epidemii wirusa do wzywania do ataków terrorystycznych przeciwko władzom egipskim. Saber wezwał muzułmanów, którzy mają grypę lub podejrzewają, że zarazili się koronawirusem, by wchodzili na posterunki policji i do innych rządowych instytucji w celu szerzenia choroby.  


W raporcie jest informacja, że dokumenty wywiadowcze, jakie wyciekły z irackiego ministerstwa spraw wewnętrznych, ujawniły, że ISIS stara się rekrutować swoich zarażonych wirusem członków, by działali jako „ludzkie bomby biologiczne” w różnych częściach Iraku. Tak więc ISIS chce użyć swoich członków do szerzenia wirusa wśród Irakijczyków. 


Dobrą wiadomością jest to, że orzeczenia terrorystów i ekstremistów nie reprezentują poglądów czołowych autorytetów religijnych w większości arabskich i islamskich krajów. Złą wiadomością jest, że ekstremistyczni muzułmanie i ich sojusznicy znowu pokazują pogardę dla życia ludzkiego, włącznie z życiem muzułmanów, którzy sprzeciwiają się ich ideologii, terroryzmowi i dżihadowi. Istnieją muzułmanie (poza szejkiem al-Karni), którzy pilnie potrzebują pomocy świata.


Muslim Eextremists Exploit Coronavirus to Promote Terrorism, Hate, and Other Muslims that Need the World’s Help

Gatestone Institute, 25 marca 2020

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Bassam Tawil


Muzułmański badacz i publicysta mieszkający na Bliskim Wschodzie


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1059 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Jeden majowy dzień — w Jerozolimie i Nowym Jorku   Chesler   2022-05-26
Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10
Iran mówi otwarcie – i powinniśmy uważnie słuchać     2022-05-08
Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!     2022-05-07
Czy umiemy wyobrazić sobie świat bez Izraela?   Tobin   2022-05-06
Allah sprowadził Żydów do Palestyny, żebyśmy mogli ich wykończyć     2022-05-04
Ramadan kończy się z hukiem   Blum   2022-05-02
Oni wszyscy mają krew na rękach   Collier   2022-04-21
W XXI wieku antysyjonizm znaczy antysemityzm   Tobin   2022-04-20
Jak USA utrwalają palestyńską przemoc   Blum   2022-04-19
Palestyńczycy popierają mordowanie przypadkowych Żydów     2022-04-18
Szaleństwa głębokiej wiary   Fitzgerald   2022-04-13
Intifada z okazji ramadanu?   Blum   2022-04-09
Nie nagradzajcie Palestyńczyków za nową falę terroru   Tobin   2022-04-05
Większość “Palestyńczyków” głosowałaby dziś na Hamas   Greenfield   2022-04-02
Dlaczego Stany Zjednoczone nadal płacą za antysemicką farsę w ONZ?   Tobin   2022-04-01
AP zachęcała do zamachu terrorystycznego w Beer Szewie… i nagrodzi go   Marcus   2022-03-29
Śpiew i taniec o “apartheidzie”: Infantylna @Amnesty jest obecnie taka sama jak inne antyizraelskie grupy     2022-03-22
Reportaż rosyjskiej telewizji o syryjskich żołnierzach zgłaszających się na ochotnika do walki wraz z Rosją przeciwko Ukrainie     2022-03-17
Obywatele właściwie poinformowani   Koraszewski   2022-03-16
Kłamstwo o dłuższej i silniejszej umowie z Iranem   Bard   2022-03-11
Biden rozbija złudzenia Izraela   Glick   2022-03-10
Electronic Intifada w pełni popiera Putina   Collier   2022-03-07
Propagandowy front Władimira Putina   Koraszewski   2022-03-07
Rosja: Iran jest naszym sojusznikiem, uczestniczymy w rozwijaniu jego projektu nuklearnego     2022-03-03
Chiny: To USA są winne ukraińskiego konfliktu     2022-03-02
„Apartheid” jest nową „okupacją” – terminem używanym w czysto propagandowych celach     2022-02-28
Czy Putin będzie strzelał do zakładników?   Rosenthal   2022-02-28
Lepszy kontrakt za pochwałę terroryzmu   Fitzgerald   2022-02-23
Nękanie w Judei i Samarii musi się zakończyć – ale kto nęka kogo?   Oz   2022-02-20
Nie ugłaskuj krokodyla “przebudzenia”     2022-02-18
Toksyczna szczodrość. Jak Europejczycy używają izraelskich NGO do destabilizowania Izraela   Altabef   2022-02-15
Losowy przykład nieuczciwości raportu Amnesty International     2022-02-14
Strategia Autonomii Palestyńskiej używania dzieci-żołnierzy przeciwko Izraelowi   Marcus   2022-02-13
Co naprawdę oznacza wspieranie „palestyńskiego pojednania”?   i Itamar Marcus   2022-02-12
Saudyjski dziennikarz o zerwaniu związków z Palestyńczykami   Fitzgerald   2022-02-11
Groza ujawnienia proizraelskiego stanowiska   Goska   2022-02-09
Neonazistowska fascynacja salafickim dżihadem   Wójcik   2022-02-08
Antysemici wszystkich krajów łączcie się   Koraszewski   2022-02-07
Palestyńscy najemnicy Iranu: Dżihad przeciw Izraelowi i Ameryce   Toameh   2022-02-06
Kościół, który promuje antysemityzm   Tobin   2022-02-04
Grupy terrorystyczne kochają Amnesty International, jako że kieruje się planami zniszczenia Izraela naszkicowanymi w Durban     2022-02-03
Amnesty wymyśla kolejną definicję apartheidu – tylko dla Izraela     2022-02-02
Wojna przeciwko Żydom prowadzona przez grupy “obrony praw człowieka”: @Amnesty, @HRW i @BTselem     2022-02-01
Powrót „Protokołów mędrców Syjonu”   Rosenthal   2022-01-31
„Guardian” wynalazł nowe antyizraelskie oszczerstwo: „Sportswashing”   Levick   2022-01-30
Pamiętajcie Dajr Jasin!   Troy   2022-01-29
Wikipedia morduje historię     2022-01-25
Associated Press zamienia palestyński wypadek drogowy w podżeganie przeciwko Izraelowi   Fitzgerald   2022-01-23
Wędrówka idei na Bliskim Wschodzie   Mansour   2022-01-22
Neonaziści dążą do wykucia braterskiej więzi z dżihadystami   Stalinsky   2022-01-19
Kiedy atakowani są Żydzi, przedstawiciele władz boją się powiedzieć “antysemityzm”   Frantzman   2022-01-17
Sowieckie kłamstwo o izraelskim apartheidzie   Kemp   2022-01-14
„Nieistotne religijne idee”? Nie, każdy terroryzm jest oparty na głębokiej wierze, niezależnie od tego, czy jest religijny, polityczny, społeczny czy inny – część I   M. Reiter   2022-01-13
Litania nieszczęść Hassana Nasrallaha   Fitzgerald   2022-01-13
Palestyńczycy: Jesteśmy dumni z naszych terrorystów   Tawil   2022-01-11
Życie w epoce kamienia   Rosenthal   2022-01-09
The Yellow Spot: szczegółowa relacja z tamtych czasów o nazistowskim prześladowaniu Żydów w latach 1933-1935 brzmi bardzo podobnie do dzisiejszego antysemityzmu     2022-01-08
Co stałoby się z Arabami podczas nuklearnego uderzenia na Izrael i dlaczego nikogo to nie obchodzi?     2022-01-07
Z Facebooka egipskiego dysydenta   Mansour   2022-01-04
Co naprawdę zdarzyło się z milionem Żydów w krajach arabskich?   Collier   2022-01-03
Palestyńska szkoła terroryzmu   Tawil   2022-01-02
ONZ wypowiada wojnę Izraelowi   Rosenthal   2021-12-31
Unicestwienie Izraela najwyższym ideałem Iranu     2021-12-27
Według sondażu 93% palestyńskich Arabów w Jerozolimie woli rządy izraelskie od palestyńskich   Fitzgerald   2021-12-25
Human Rights Watch znowu zakłada, że Żydzi są rasistami i na tej podstawie pisze raport o Lod     2021-12-23
Kiedy antysyjonistyczna grupa dowodzi, że jej propaganda jest kłamstwem   Oz   2021-12-22
Obosieczny antysemityzm przyzwolenia   Nirenstein   2021-12-20
Iran: eksportowanie ropy czy rewolucji?   Taheri   2021-12-18
Znajdowanie prawdziwych ofiar terroru   Collins   2021-12-17
Na kampusach wśród personelu komisji “Różnorodności, równości i włączenia” są najbardziej nietolerancyjni ludzie     2021-12-16
Dziesiąta rocznica “pinkwashing” i czego nas ona uczy o antysemickich teoriach spiskowych     2021-12-10
Raport nazywa traktowanie chrześcijańskich dziewcząt i kobiet w muzułmańskich krajach “katastrofą praw człowieka”   Spencer   2021-12-03
Antysyjonizm i antysemityzm nie robią niczego, by pomóc Palestyńczykom   Regev   2021-11-29
Sunnicki Hamas i szyicki Iran: braterska więź w terrorze pod hasłem “śmierć Izraelowi”   Fitzgerald   2021-11-27
Terrorysta, który rozbija wszystkie stereotypy o terrorystach   Flatow   2021-11-23
Unia Europejska nadal nie wpisuje całego Hezbollahu na listę organizacji terrorystycznych   Fitzgerald   2021-11-22
Czy termin “nakba” jest antysemicki?     2021-11-21
“Od Rzeki do Morza”: Hamas wyjaśnia, czego chcą brytyjscy studenci   Kemp   2021-11-16
Jak Palestyńczycy ukradli cierpienia, no cóż, właściwie wszystkim   Collier   2021-11-14
Terroryści „palestyńskiego” dżihadu dostają więcej niż zarabiają lekarze i nauczyciele   Greenfield   2021-11-11
EU @eu_eeas ciągle mówi o nieistniejących “granicach sprzed 1967”, skoro explicite nigdy nie miały one być granicami?     2021-11-10
Odciąć finansowanie NGO powiązanych z terroryzmem   Eid   2021-11-07
Palestyńscy więźniowie, o których nikt nie mówi   Toameh   2021-11-06
Niemka skazana za zbrodnie ISIS   Frantzman   2021-11-02
Terroryzm jako palestyńska kultura   Marcus   2021-11-02
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą zawrzeć pokoju z Izraelem   Toameh   2021-10-29
Czy Trzecia Konwencja Genewska stosuje się do palestyńskich terrorystów aresztowanych przez Izrael?    Hirsch   2021-10-28
Łajdackie porwanie “praw człowieka” leży u samego sedna kontrowersji wokół NGO   Tobin   2021-10-27
Protest, bo terrorystce odmówiono platformy   Fitzgerald   2021-10-26
Hamas jest beneficjentem dyplomacji bazującej na urojeniach   Glick   2021-10-24
Między bojkotami a rękawicą rzuconą przez Gazę   Collins   2021-10-22
Okropna prawda o irlandzkim antysemityzmie   Collier   2021-10-19
Oszukańcze sztuczki UNRWA, by wyciszyć słowa prawdy   Blum   2021-10-15
Próbowali spalić Żydów żywcem. Znowu   Flatow   2021-10-12

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologia


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk