Prawda

Poniedziałek, 18 marca 2019 - 19:26

« Poprzedni Następny »


Human Rights Watch i Rada Praw Człowieka: naturalni wspólnicy przeciwko Izraelowi


Daled Amos 2018-07-03


"Organizacja Narodów Zjednoczonych jest zaakceptowanym forum do demonstrowania międzynarodowej nienawiści”. 
Yes, Prime Minister brytyjski program telewizyjny


Uprzedzenie Organizacji Narodów Zjednoczonych wobec Izraela jest dobrze znane.

Wystarczy porównać potępienia demokratycznego Izraela przez ONZ w stosunku do potępień najgorszych przestępców, łamiących prawa człowieka na całym świecie.

Powyżej jest zestawienie potępień różnych krajów przez Zgromadzenie Ogólne ONZ ze strony UN Watch, które to pokazuje.


Uprzedzenie Rady Praw Człowieka ONZ wobec Izraela jest potężniejsze. Ma ona stały Punkt 7 porządku obrad, który czyni z Izraela jedyne państwo członkowskie permanentnie figurujące na porządku dnia z obowiązkiem regularnego szkalowania. 


ONZ nie jest jednak osamotniona w tej jednostronnej krytyce Izraela.

W 2009 r. Robert Bernstein napisał krytykę Human Rights Watch, organizacji, którą niegdyś sam założył. Krytykował tę organizację za jej wrogość wobec Izraela:


Nigdzie nie widać tego wyraźniej niż w jej pracy na Bliskim Wschodzie. Ten region pełen jest autorytarnych reżimów z historią skandalicznego łamania praw człowieka. Niemniej w ostatnich latach Human Rights Watch wydała znacznie więcej potępień Izraela za naruszanie prawa międzynarodowego  niż jakiegokolwiek innego państwa w regionie. [kursywa dodana]


Według prezesa NGO Monitor, Geralda Steinberga, "obsesyjne potępianie w raportach, na konferencjach prasowych i w artykułach wzmacnia wniosek założyciela HRW, Roberta Bernsteina, że organizacja ta straciła prawo twierdzenia, że jest siłą moralną".


Oto wykres, jaki NGO Monitor zestawił za 2009 rok:


Najwyraźniej ta krytyka dotarła do HRW.

W roku 2011, było więcej równowagi w rozrzucie raportów, jakie wydawali:Nie powstrzymało to jednak HRW przed tym, by w artykułach o konflikcie arabsko-izraelskim koncentrować się niemal wyłącznie na oskarżeniach wobec Izraela.

Rok 2015 jest ostatnim rokiem, dla którego NGO Monitor ma informację.

Liczba raportów o Izraelu w porównaniu z innymi krajami na Bliskim Wschodzie wydaje się znowu rosnąć.Przez wszystkie te lata Human Rights Watch skupiała krytykę na Izraelu – w sposób bardzo podobny do Rady Praw Człowieka ONZ.

 

Kiedy więc ambasador USA przy ONZ, Nikki Haley próbowała zainicjować reformę Rady Praw Człowieka, nikogo nie zaskoczyło, że HRW (wraz z innymi NGO, włącznie z Amnesty International) próbowała zablokować tę próbę.

Proszę pamiętać, że propozycja reformy nie ograniczała się do sprawy nieproporcjonalnego skupienia na Izraelu, ale dotyczyła także właściwego sprawdzania państw, które mają dołączyć do Rady.

Oto list, jaki Haley wysłała do tych NGO, które blokowały próby zreformowania Rady Praw Człowieka: 


20 czerwca 2018Do Human Rights WatchW czerwcu zeszłego roku pojechałam do Rady Praw Człowieka ONZ w Genewie i powiedziałam bardzo wyraźnie, że dalsze uczestnictwo Stanów Zjednoczonych w Radzie zależy od podjęcia znaczących reform w dwóch konkretnych dziedzinach: (1) poprawienie jakości członkowstwa w Radzie; i (2) usunięcie antyizraelskiego nastawienia z agendy Rady. Od tego czasu reforma Rady Praw Człowieka była wysoko na liście prorytetów Administracji w sprawie Narodów Zjednoczonych.Po tym, jak byliśmy współgospodarzemi Tygodnia Spotkań na Wysokim Szczeblu, w którym uczestniczyło ponad 40 Państw Członkowskich, spotkaliśmy się z ponad 125 Państwami Członkowskimi na bilateralnych i multilateralnych spotkaniach, by omówić wagę reformy Rady. Znaleźliśmy niemal powszechną zgodę w sprawie potrzeby radykalnych i systemowych reform i staraliśmy się zamienić te wspólne cele w działania.W zeszłym miesiącu nasza Misja udostępniła niewielkiej grupie Państw Członkowskich propozycję Rezolucji o Wzmocnieniu Rady Praw Człowieka. Do dzisiaj nie otrzymaliśmy ani jednej pisemnej korekty od ani jednego Państwa Członkowskiego. Faktycznie, jedynymi pisemnymi odpowiedziami Państw członkowskich były oficjalne protesty Rosji i Chin, jak również wasz wspólny list, wszystkie żądające dokładnie tego samego – by Państwa Członkowskie sprzeciwiły się naszej rezolucji i nie zajmowały tym tekstem.Jest niefortunne, że wasz list starał się podważyć nasze próby ulepszenia Rady Praw Człowieka. Stajecie się po stronie Rosji i Chin i przeciwko Stanom Zjednoczonym w kluczowej kwestii praw człowieka.Powinniście wiedzieć, że wasze starania zablokowania negocjacji i udaremnienia reformy były dodatkowym czynnikiem w decyzji USA o wycofaniu się z Rady. Idąc naprzód zachęcamy was do odegrania konstruktywnej roli na rzecz praw człowieka, zamiast roli niszczącej, jaką odegraliście w tej sprawie.W żaden sposób nasze wycofanie się z dysfunkcjonalnego organu praw człowieka nie stanowi wycofania się Ameryki z walki o prawa człowieka. Stany Zjednoczone nadal będą światowym przywódcą w walce o prawa człowieka dla wszystkich ludzi i w kierowaniu uwagi międzynarodowej na masowe potworności. Chętnie będziemy współpracować z NGO, które podzielają nasze cele, ale nie z tymi, które je podważają.PozdrawiamNikki R. Haly

20 czerwca 2018

Do Human Rights Watch

W czerwcu zeszłego roku pojechałam do Rady Praw Człowieka ONZ w Genewie i powiedziałam bardzo wyraźnie, że dalsze uczestnictwo Stanów Zjednoczonych w Radzie zależy od podjęcia znaczących reform w dwóch konkretnych dziedzinach: (1) poprawienie jakości członkowstwa w Radzie; i (2) usunięcie antyizraelskiego nastawienia z agendy Rady. Od tego czasu reforma Rady Praw Człowieka była wysoko na liście prorytetów Administracji w sprawie Narodów Zjednoczonych.

Po tym, jak byliśmy współgospodarzemi Tygodnia Spotkań na Wysokim Szczeblu, w którym uczestniczyło ponad 40 Państw Członkowskich, spotkaliśmy się z ponad 125 Państwami Członkowskimi na bilateralnych i multilateralnych spotkaniach, by omówić wagę reformy Rady. Znaleźliśmy niemal powszechną zgodę w sprawie potrzeby radykalnych i systemowych reform i staraliśmy się zamienić te wspólne cele w działania.

W zeszłym miesiącu nasza Misja udostępniła niewielkiej grupie Państw Członkowskich propozycję Rezolucji o Wzmocnieniu Rady Praw Człowieka. Do dzisiaj nie otrzymaliśmy ani jednej pisemnej korekty od ani jednego Państwa Członkowskiego. Faktycznie, jedynymi pisemnymi odpowiedziami Państw członkowskich były oficjalne protesty Rosji i Chin, jak również wasz wspólny list, wszystkie żądające dokładnie tego samego – by Państwa Członkowskie sprzeciwiły się naszej rezolucji i nie zajmowały tym tekstem.

Jest niefortunne, że wasz list starał się podważyć nasze próby ulepszenia Rady Praw Człowieka. Stajecie się po stronie Rosji i Chin i przeciwko Stanom Zjednoczonym w kluczowej kwestii praw człowieka.

Powinniście wiedzieć, że wasze starania zablokowania negocjacji i udaremnienia reformy były dodatkowym czynnikiem w decyzji USA o wycofaniu się z Rady. Idąc naprzód zachęcamy was do odegrania konstruktywnej roli na rzecz praw człowieka, zamiast roli niszczącej, jaką odegraliście w tej sprawie.

W żaden sposób nasze wycofanie się z dysfunkcjonalnego organu praw człowieka nie stanowi wycofania się Ameryki z walki o prawa człowieka. Stany Zjednoczone nadal będą światowym przywódcą w walce o prawa człowieka dla wszystkich ludzi i w kierowaniu uwagi międzynarodowej na masowe potworności. Chętnie będziemy współpracować z NGO, które podzielają nasze cele, ale nie z tymi, które je podważają.

Pozdrawiam

Nikki R. HalyProszę zauważyć, że list Haley pokazuje, że USA nie parły ślepo do reformowania Rady Praw Człowieka ONZ. Pisze ona, że odbyły się spotkania z ponad 125 państwami członkowskimi ONZ i że był „niemal powszechna zgoda w sprawie potrzeby radykalnych i systemowych reform Rady”.

Niemniej, kiedy USA rozprowadziły swoją propozycję rezolucji dla osiągnięcia tych reform, ani jedno z tych państw nie odpowiedziało, nie dając nawet własnej kontrpropozycji.

Haley nawiązuje do listu Human Rights Watch i innych NGO, które starały się podważyć próby ulepszenia Rady Praw Człowieka i „zablokować negocjacje i udaremnić reformę”. Według Haley ten list przyczynił się dodatkowo do decyzji USA o wycofaniu się z Rady.

Human Rights Watch zaprzeczyła zarzutom Haley, ale nie opublikowała jej listu.

Sarah Margon, waszyngtońska dyrektorka Human Rights Watch oskarża administrację Trumpa o „nagonkę na niezależne grupy praw człowieka, które próbują stworzyć skuteczniejszą politykę”.  

 

Podobnie jak w liście, który te grupy wysłały, by zablokować reformę, również w jej wypowiedzi to, czym ta „bardziej skuteczna polityka” ma być, pozostaje tajemnicą.

 

Human Rights Watch and the UN Human Rights Council: Natural Allies Against Israel

Elder of Ziyon, 26 czerwca 2018

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Daled Amos
(Bennet Ruda) 


Amerykański bloger piszący o historii i problemach Bliskiego Wschodu, a w szczególności Izraela.  http://daledamos.blogspot.com/


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 623 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Obalanie oskarżenia o użycie „nieproporcjonalnej siły”   Plosker   2019-03-18
Palestyńczycy: Abbas staje przed „sądem” pod zarzutem zdrady   Toameh   2019-03-17
Nie wiatr niesie odpowiedź na ”balonowy terror”   Collins   2019-03-14
Palestyńczycy: Nie dla pokoju i pojednania z „niewiernymi”   Toameh   2019-03-13
Kolorowe pranie czy pranie mózgów - uwagi o Eurowizji w Izraelu?   Benson   2019-03-08
Palestyńczycy: "Nie ma miejsca na twór syjonistyczny w Palestynie”   Tawil   2019-03-07
Iran: narastające prześladowania chrześcijan   Rafizadeh   2019-03-05
Dzwon alarmowy – powrót antysemityzmu   Collins   2019-02-28
Zbrodnie wojenne Hamasu i Islamskiego Dżihadu wobec dzieci i kobiet   Tawil   2019-02-23
“Nowy Bliski Wschód” – może za 500 lat?   Rosenthal   2019-02-22
Dlaczego brytyjska lewica nie zacznie czepiać się kogoś innego?    MacEoin   2019-02-19
Do ludzi z Gazy: kupcie sobie własne cholerne szpitale   Rose   2019-02-16
Skąd się bierze gwałtowny wzrost antysemityzmu na świecie?   Dershowitz   2019-02-15
Tragedia wschodnich chrześcijan i na czym polega żydostwo   Lewin   2019-02-14
Irańska rewolucja i uprzedzenia establishmentu   Glick   2019-02-03
Przypomnienia, wspomnienia i upamiętnienia Holocaustu   Collins   2019-01-27
”Guardian” delegitymizuje Izrael w kłamliwym artykule redakcyjnym   Plosker   2019-01-26
Naziści w przebraniu. Antyizraelskie przesłanie jest skrajnie prawicową retoryką   Collier   2019-01-24
Co mają wspólnego Mahmoud Abbas i handlarze narkotykami   Amos   2019-01-21
Kiedy skrajnie prawicowi żydożercy zgadzają się ze skrajnie lewicowymi żydożercami   Marquardt-Bigman   2019-01-14
Palestyńczycy: Prawdziwe ”zbrodnie”   Tawil   2019-01-12
Pallywood znowu podnosi swój ohydny łeb   Lieberman   2019-01-08
Palestyna: Co byłoby, gdyby nie było wojny sześciodniowej?   Sherman   2019-01-06
Gaza: sześć kłamstw i jedna prawda   Maroun   2019-01-04
Erdoğan nie jest dobrotliwym sułtanem z przeszłości, jest potworem, którego trzeba powstrzymać   Yemini   2019-01-03
Dżihadystyczny psychopata: czaruje nas, uwodzi i pożera   Chesler   2018-12-31
Rasowa polityka antysemityzmu i islamofobii   Frantzman   2018-12-30
Sił dżihadu nie można oswoić ani obłaskawić   Yemini   2018-12-28
Żadnych Żydów w Europie i żadnego państwa żydowskiego na Bliskim Wschodzie   Meotti   2018-12-27
Zwolennicy ISIS grożą zamachami terrorystycznymi podczas Świąt     2018-12-23
Co złego to Żydzi   Rosenthal   2018-12-18
Antysemityzm drogą do kariery w Turcji   Bulut   2018-12-17
11 w Pittsburghu i niemowlę w Ofra     2018-12-14
Walcz z antysemityzmem w swoim domu, a nie u sąsiada   Maroun   2018-12-11
Brytyjski profesor – fan Hamasu i jego ”poezja”     2018-12-05
Brendan O’Neill o obsesji potępiania Izraela przez lewicę   Coyne   2018-11-28
Jak wyrwać się z łap osobliwie pojmowanej empatii?   Koraszewski   2018-11-24
Dlaczego wznowione sankcje wobec Iranu są dobre dla Palestyńczyków   Toameh   2018-11-23
Tykająca bomba zegarowa islamskiej nienawiści do Żydów w USA   Bergman   2018-11-21
Jak ”New York Times” usprawiedliwia antysemityzm   Chesler   2018-11-18
Rzeź chrześcijan, brak reakcji egipskich władz   Ibrahim   2018-11-13
Żydzi a rządy prawa w Europie   Gerstenfeld   2018-11-12
Asia Bibi: Pakistańska zdrada sprawiedliwości   Meotti   2018-11-07
W Nowym Jorku są setki antyżydowskich przestępstw nienawiści – i ANI JEDEN schwytany sprawca nie był ze skrajnej prawicy      2018-11-03
Masakra w synagodze w Pittsburghu: pobudka dla antysemitów?   Maroun   2018-11-02
Ukryci zakładnicy w wojnie Hamasu w Gazie   Collins   2018-10-20
Nowoczesne ”ostateczne rozwiązanie” jest bardzo podobne do starego   Maroun   2018-10-18
Jak Iran planuje przejęcie Gazy   Toameh   2018-10-17
Jak Palestyńczycy kłamią Europejczykom   Tawil   2018-10-13
Cel Iranu - zlikwidowanie Izraela     2018-09-29
Islamskich antysemitów chroni niemieckie państwo prawa   Tibi   2018-09-26
Turcja: tortury, wykorzystywanie seksualne szaleją w więzieniach   Bulut   2018-09-21
Krytyka czy patologiczna nienawiść?   Rosenthal   2018-09-19
Lewicowy nacjonalizm i bolszewicka prawica   Koraszewski   2018-09-18
Nienawiść Corbyna do Izraela nie jest żadną niespodzianką   Bergman   2018-09-13
Ku czemu zmierza antysyjonizm?   Koraszewski   2018-09-09
Ankara oskarża dziennikarza z okupowanego Cypru   Bulut   2018-09-08
Za co nienawidzą Żydów   Lewinskaja   2018-09-03
Żydowski exodus, który Corbyn ignoruje   Julius   2018-08-30
Pani biskup i jej fałszywe świadectwo   Landes   2018-08-28
Odpowiedzialność Abbasa za kryzys w Gazie   Tawil   2018-08-26
Nasze dzieci mogą wybrać demokrację zamiast islamu     2018-08-24
Przykro mi, liberałowie – antysyjonizm jest antysemityzmem   Marquardt-Bigman   2018-08-19
Niewolnictwo Jazydów, handel dziećmi, groźby śmierci wobec dziennikarzy: czy Turcja powinna pozostać w NATO?   Bulut   2018-08-16
Mordercza nienawiść do Żydów znowu szerzy się jak ogień   Meotti   2018-08-15
Czy Corbyn jest antysemitą?   Tsalic   2018-08-13
Muzułmański program: Dżihad, islamski kalifat, zlikwidowanie Izraela     2018-08-11
Powracająca (brunatna) fala   Koraszewski   2018-08-10
Ujawnianie zbrodni ISIS jest terroryzmem   Bulut   2018-07-30
Demonstracja przeciwko Trumpowi szerzy truciznę na ulicach Londynu   Collier   2018-07-29
Dlaczego Iran wspiera palestyńskie grupy terroru?   Toameh   2018-07-28
Najnowsza fatwa muftiego Jerozolimy   Tawil   2018-07-26
„Ogniste sokoly” i dylemat - walczyć czy uciekać   Collins   2018-07-21
"Zasiłek dżihadysty": poglądy na pracę na Bliskim Wschodzie   Darwish   2018-07-17
Międzynarodowa społeczność ignoruje ludobójstwo chrześcijan w Nigerii   Ibrahim   2018-07-14
KADISZ – modlitwa żałobników   Kłys   2018-07-12
Co jest z nami nie tak?   Rosenthal   2018-07-11
Iran: „Tworzymy potęgę w Libanie – bo chcemy stamtąd walczyć z wrogiem z całą naszą siłą”     2018-07-07
Co jest siłą napędową antyizraelskiej polityki?   Rosenthal   2018-07-05
Human Rights Watch i Rada Praw Człowieka: naturalni wspólnicy przeciwko Izraelowi   Amos   2018-07-03
Turcja: „Święta wojna” Erdogana   Bekdil   2018-06-28
Turcja: gloryfikacja morderstwa, męczeństwa i dzieci-żołnierzy   Bulut   2018-06-26
Piromani z Gazy   Bergman   2018-06-12
Radykalizm: prawdziwym szokiem była reakcja Amerykanów...   Rafizadeh   2018-05-29
Czy będzie międzynarodowe dochodzenie dla Afrin   Frantzman   2018-05-27
Zachodnia Nakba: nienawiść do Izraela   Meotti   2018-05-24
Gaza: raz jeszcze o pokojowych Marszach Powrotu     2018-05-20
Nasi ludzie zdjęli mundury i dołączyli do marszów     2018-05-19
Gaza, Hamas i dlaczego nie będę dzisiaj krytykował Izraela   Colier   2018-05-18
Gazańczycy są ofiarami ideologii i nienawiści   Yemini   2018-05-15
Antysemityzm, tym razem w islamistycznej odmianie, znowu dręczy Francję   Ahmed   2018-05-07
Ateista jest robakiem w ciele muzułmanów…     2018-05-05
Hitler zawarł umowę z Żydami     2018-05-04
Ludobójstwo w Nigerii   Ibrahim   2018-05-03
“Biuro prasowe” Hamasu: prawda przychodzi na metę ostatnia   Tawil   2018-05-02
Kiedy globalne media ignorują latawce ze swastyką, Hamas wygrywa wojnę propagandową   Yemini   2018-04-30
Jaka jest cena życia palestyńskich cywilów?   Maroun   2018-04-22
Gdzie Alt-Right gubi się w sprawie Żydów   i Nathan Cofnas   2018-04-02
Nowy palestyński dżihad dla unicestwienia Izraela   Tawil   2018-03-31
Parkland i antysemityzm   Ahmed   2018-03-30

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczySkomplikowana ewolucjaArgument neuroróżnorodnościNowe badanie pamięci długotrwałejŚciganie bluźnierstwaRyby jaskinioweAutyzmOd niepamiętnych czasówTunezyjczycy przeciw złemu prawuDrugie prawo termodynamiki


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk