Prawda

Środa, 28 lutego 2024 - 01:26

« Poprzedni Następny »


Opowieść o dwóch osiedlach


Daniel Greenfield 2023-04-03


Plany architektoniczne pokazują luksusowe mieszkania własnościowe, które mogłyby być w Miami czy Santa Monica, z pięknymi  balkonami, palmami i eleganckimi, nowoczesnymi wnętrzami z kominkiem, krytym basenem i ogrodem z huśtawką.


Jest tylko jeden haczyk: żeby tu mieszkać, trzeba być terrorystą.


Nowe osiedle powstaje w Izraelu.

 

Najnowszym rozszerzeniem programu Autonomii Palestyńskiej „Płaca za mordowanie”, który nagradza terrorystów za ataki na Izraelczyków i wszystkich nie-muzułmanów, jest luksusowy dom z wyjątkowymi wymogami dotyczącymi zamieszkania w tym miejscu. Aby się zakwalifikować, musisz spędzić co najmniej 5 lat w izraelskim więzieniu.


Terrorystyczna osada ma powstać w pobliżu izraelskiej wioski Ofra, która padła ofiarą licznych ataków terrorystycznych, w tym postrzelenia ciężarnej kobiety.


Osiedle terrorystyczne jest wspierane nie tylko przez Autonomię Palestyńską OWP, ale także przez grupy regionalne, takie jak Arabski Fundusz Rozwoju i Islamski Bank Rozwoju, których członkami jest większość głównych arabskich i muzułmańskich krajów regionu.


Islamski Bank Rozwoju, działający w Arabii Saudyjskiej, od dawna finansuje islamski terroryzm. Szczególnie w Izraelu. W zeszłym tygodniu amerykańska dyplomatka, Uzra Zeya spotkała się z członkami Organizacji Współpracy Islamskiej (OIC) w celu omówienia „partnerstwa z Islamskim Bankiem Rozwoju”. (Nie wspomniano o finansowanym przez ten bank osiedlu terrorystycznym.)


Jednak w paskudnej, niedyplomatycznej eskalacji administracja Bidena wezwała ambasadora Izraela, by zbesztać go za zniesienie prawa apartheidu zakazującego Żydom powrotu do ich domów we wsiach takich jak Homesz. Rzecznik Departamentu Stanu Bidena potępił możliwość ponownego zamieszkania Żydów w miejscach takich jak Homesz jako „prowokacyjną i przynoszącą efekt przeciwny do zamierzonego”.


Terrorystyczna wieś, w której wolno zamieszkać tylko terrorystom i której zarząd obejmuje członków rodzin czołowych terrorystów z Hamasu i LFWP, nie jest ani „prowokacyjna”, ani „przynosząca efekt przeciwny do zamierzonego”, ale Żydzi powracający do ruin własnej zniszczonej wsi są niebezpiecznie prowokujący.


Według administracji Bidena „zmniejszenie przemocy leży w interesie wszystkich stron, w tym Izraela. Stany Zjednoczone zdecydowanie wzywają Izrael do powstrzymania się od zezwalania na powrót osadników na ten obszar”. Żydzi mieszkający we wsi powodują przemoc, ale budowanie wsi dla terrorystów to przedsięwzięcie pacyfistyczne.


Według administracji Bidena „budowanie osiedli jest przeszkodą dla pokoju”. Z wyjątkiem sytuacji, gdy są to osiedla muzułmańskich terrorystów.


W przeciwieństwie do luksusowych apartamentów finansowanych przez Saudyjczyków dla muzułmańskich terrorystów, pozostali Żydzi z Homesz mieszkają w prowizorycznych namiotach. Nie wolno im budować żadnych trwałych domów. Technicznie rzecz biorąc, nie wolno im tam nawet nocować i są nieustannie wyrzucani pod presją lokalnych i zagranicznych lewicowców. A jednak wciąż wracają.


W sierpniu 2005 r. premier Ehud Olmert, później skazany i uwięziony za przestępstwa korupcyjne, siłą wypędził 70 żydowskich rodzin mieszkających w izraelskiej wiosce Homesz.


„Wycofanie się” koordynowane z administracją Busha dokonało czystek etnicznych tysięcy żydowskich mieszkańców, zniszczyło ich domy i zrównało z ziemią synagogi w oczekiwaniu, że nadejdzie nowa era pokoju, kiedy OWP i Hamas będą miały więcej terytorium do zabawy. Zamiast tego Hamas i OWP wykorzystały swoje nowe zdobycze do rozpoczęcia nowej fali terroru.


Rodziny wypędzone ze swoich domów w Homesz wróciły, by spróbować je odzyskać. Zawiesili izraelską flagę nad gruzami, odprawili ślub i odmówili modlitwy. W odpowiedzi rząd Olmerta odciął im żywność i wodę. (Gdyby to zrobiono muzułmańskim terrorystom, widzielibyśmy międzynarodowe oburzenie.) Wypędzeni Żydzi nadal się nie poddawali.


Jedną z tych, którzy się nie poddali, była Limor Har-Melech. Limor była w 7 miesiącu ciąży, kiedy terroryści OWP otworzyli ogień. Ich samochód się przewrócił. Zginął jej mąż Szalom, kierowca karetki pogotowia. Poważnie ranna 24-letnia matka przeżyła. Podobnie jak jej nowo narodzona córka.


Limor, wciąż nosząca na twarzy blizny po ataku, ponownie wyszła za mąż, ma teraz dziesięcioro dzieci i została wybrana do Knesetu: izraelskiego parlamentu. Po 18 latach (liczbie symbolizującej „chai” czyli życie w judaizmie) od wyrzucenia jej z domu uchwalono ustawę, o którą walczyła, mającą na celu zniesienie zakazu powrotu Żydów do Homesz. Ustawa ta została potępiona przez administrację Bidena.


Departament Stanu, który nie wezwał „dyplomatów” OWP w związku z licznymi tegorocznymi atakami terrorystycznymi (w których zginął jeden Amerykanin, Elan Ganeles z Connecticut, i rany odniósł inny Amerykanin, Daniel Stern, były żołnierz piechoty morskiej, który pomimo postrzału w głowę zdołał odeprzeć atakującego i sprowadzić swoją rodzinę w bezpieczne miejsce), wezwał ambasadora Izraela, aby zbesztać go za Homesz.


W samym środku Homesz, tej kolekcji poszarpanych namiotów, znajduje się jesziwa: szkoła religijna. Jej uczniowie i nauczyciele zostali aresztowani za łamanie prawa poprzez studiowanie i nauczanie w tym miejscu. Lewicowcy Sądu Najwyższego zażądali ostatnio od rządu, by pokazał, dlaczego nie udało mu się ich trwale wyeksmitować. W odpowiedzi uchwalono ustawę legalizującą obecność Żydów w mieście, którego początki sięgają tysięcy lat. A administracja Bidena szalała.


Departament Stanu Bidena twierdzi, że zezwolenie Żydom na zamieszkanie w Homesz „stanowi wyraźną sprzeczność z zobowiązaniami, jakie rząd izraelski podjął wobec Stanów Zjednoczonych”, aby trwale wypędzić Żydów z ich domów i zniszczyć całe wsie „w celu ustabilizowania sytuacji i zmniejszenia tarć”. Osiemnaście lat później, gdzie jest stabilność lub brak tarć?


Gdzie są zapewnienia składane przez administrację Clintona państwu Izrael, że przyznanie OWP autonomii zakończy terroryzm? Trzydzieści lat temu Bill Clinton twierdził, że OWP zaakceptowała „prawo Izraela do istnienia w pokoju i bezpieczeństwie” oraz „wyrzeczenia się terroryzmu”.


Pomysł OWP na wyrzeczenie się terroryzmu polega na wydawaniu setek milionów dolarów rocznie na finansowanie terroryzmu poprzez „Płacę za mordowanie”, włączając w to budowę osiedla tylko dla terrorystów. A administracja Bidena naruszyła nie tylko swoje zobowiązania, ale także prawo Stanów Zjednoczonych, kontynuując finansowanie terrorystów, nie zgłaszając nawet najmniejszego sprzeciwu wobec terroru i osiedla dla terrorystów.


Po zabójstwie Taylora Force'a, studiującego w Izraelu weterana, który walczył w Afganistanie, Kongres uchwalił Taylor Force Act zakazujący dalszej pomocy zagranicznej terrorystom. Administracja Bidena rażąco naruszyła Taylor Force Act, wysyłając ponad 1 miliard dolarów na obszary okupowane przez terrorystów.


Decyzja Bidena o finansowaniu terrorystów doprowadziła do 900% wzrostu liczby zabitych przez terrorystów w Izraelu.


Być może administracja Bidena rozważyłaby „zmniejszenie tarć” poprzez zaprzestanie nielegalnego finansowania terroryzmu, zamiast żądać od Izraela etnicznej czystki Żydów z części Izraela.


„Opowieść o dwóch osiedlach” pokazuje stronniczość i podwójne standardy administracji Bidena.


Mając wybór między osiedlem dla terrorystów i osiedlem dla Żydów, administracja Bidena zdecydowała się potępić wieś żydowską, jednocześnie kontynuując finansowanie terrorystów. Politycy i media są oburzeni wsią Homesz, ale starannie unikają mówienia o wsi Dżihad.


Tymczasem Żydzi obozujący w Homesz nadal mieszkają w namiotach, unikają punktów kontrolnych i ryzykują życiem, idąc okrężnymi drogami, by dotrzeć na wyżyny, na której kiedyś stała ich wieś i gdzie są zdeterminowani, znów ją odbudować. Podczas gdy muzułmańscy terroryści będą osiedlać się w luksusowych apartamentach, pływać w krytym basenie i cieszyć się owocami swojej morderczej pracy, niedoceniani bohaterowie będą nadal ryzykować życiem, przeciwstawiając się im.


I przeciwstawiając się ich pomocnikom w administracji Bidena.


A Tale of Two Settlements

Frontpage Mag., 28 marca 2023

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


*Daniel Greenfield

Amerykański pisarz i publicysta, mieszka w Nowym Jorku. Prowadzi stronę internetową Sultan Knish


Skomentuj Tipsa en vn Wydrukuj


Syjonizm

Znalezionych 348 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Przykro mi, ale nie ma rozwiązania w postaci dwóch państwUdawanie, że można zawrzeć porozumienie z przywódcami palestyńskimi, otwiera jedynie drzwi do kolejnego 7 października. Izraelczycy nie dadzą się oszukać.   Taub   2024-02-24
Spór o reformę sądownictwa ośmielił wrogów Izraela   Toameh   2024-02-19
Kiedy terroryści rządzą   Bryen   2024-02-18
Izraelczycy nie zgodzą się na nic innego niż pełne zwycięstwo w GazieWykorzystywanie losu porwanych, aby skłonić Izrael do poddania się Hamasowi, jest chorą, manipulacyjną strategią, która jest skazana na polityczną porażkę   Taub   2024-02-12
Dekret prezydencki Bidena powinien nakładać sankcje na Palestyńczyków   Bard   2024-02-09
Arabscy obywatele Izraela wiedzą, że wygrali   Tawil   2024-02-08
Nowy wojskowy mesjasz izraelskiej lewicyWspólny amerykańsko-izraelski plan obalenia Netanjahu z generałem Gadim Eisenkotem w roli głównej zyskuje na popularności w miarę postępu wojny w Gazie   Taub   2024-02-02
Pusty Dzień Pamięci o HolokauścieCi, którzy popierają zawieszenie broni, aby umożliwić ludobójczemu ruchowi antysemickiemu, takiemu jak Hamas, dokonywanie kolejnych rzezi Żydów, nie powinni udawać, że opłakują Sześć Milionów.   Tobin   2024-01-28
Nadwrażliwy Sąd Najwyższy Izraela popełnia dwa błędyNajwyższa władza prawna w kraju pogłębia swoje niepokojące tendencje antydemokratyczne, pokazując, że jest głucha na nastroje narodowe   Taub   2024-01-25
Bezpieczeństwo i solidarność   Collins   2024-01-20
Zwycięstwo jest ważniejsze niż wsparcie USAPremier Izraela Benjamin Netanjahu i jego ministrowie muszą pamiętać, że Izrael nie jest amerykańskim państwem wasalnym.   Glick   2024-01-19
Język propagandy sowieckiej. Postępowy antysyjonizm i trujące dziedzictwo nienawiści zimnowojennej.   Tabarovsky   2024-01-17
Niepokojące rozmowy i gorzkie prawdy   Collins   2024-01-11
Zrozumienie Bliskiego Wschodu wymaga znajomości różnicy między Szalom i Salam   Amos   2024-01-08
Izrael ma prawa   Bryen   2024-01-05
Czy Biden chce, żeby Izrael przegrał wojnę?   Williams   2023-12-27
Ta wojna przyspiesza integrację charedim z izraelskim głównym nurtem     2023-12-22
Ponura przyszłość Izraela: wojna na wyczerpanie na wszystkich frontach   Morris   2023-12-19
Nie stosujcie wobec Żydów dziwacznej, teoretycznie chrześcijańskiej etyki     2023-12-17
Co uchodzi za normalne?   Collins   2023-11-29
Blinken ma klapki na oczach   Bard   2023-11-22
Będziemy się bronić - List z Tel Awiwu   Taub   2023-11-18
List otwarty do Gerszona Baskina i izraelskiego obozu pokojowego   Landes   2023-11-10
Drogi świecie, nie obchodzi mnie to   Lewis   2023-11-08
Dlaczego w Izraelu czuję się jak w domu   Mozias Slavin   2023-11-06
Prawdziwie „proporcjonalną” reakcją na Hamas jest jego eliminacja   Altabef   2023-10-20
Dlaczego Izrael musi prowadzić wojnę ma pełną skalę     2023-10-17
Wojna do samego końca   Greenfield   2023-10-10
Ameryka zdradziła Izrael   Leibovitz   2023-10-09
Porozumienia z Oslo – jak zawiódł izraelski wywiad   i Yigal Carmon   2023-09-30
Zwykła kobieta na wojnie   Oren   2023-09-20
Modlitwa za rok 5784   Glick   2023-09-16
Syryjska Żydówka odpowiada na zarzuty o dyskryminacji przez Aszkenazyjczyków     2023-08-31
Czy nadawanie priorytetu wolności od terroryzmu jest rasizmem?   Tobin   2023-08-28
O dalekim Izraelu raz jeszcze   Koraszewski   2023-08-24
Walka lub ucieczka.Gdzie jest patriotyzm ludzi, którzy opuszczają Izrael z powodu zawirowań politycznych?   Collins   2023-08-20
"Telegraph" legitimizuje nazistowską analogię   Levick   2023-08-18
Idź i wróć człowiekiem. Książka Andrzeja Koraszewskiego   Tabisz   2023-08-12
Nasza odwieczna walka o Syjon   Chesler   2023-08-07
Prawo i anarchia   Collins   2023-07-29
Napisany 100 lat temu esej Davida Lloyd George’a o antysemityzmie i syjonizmie   Lloyd   2023-07-28
W jakiej sprawie płonie Izrael?   Koraszewski   2023-07-26
Pokój z widokiem na morderców   Koraszewski   2023-07-23
Widmo krąży po Europie   Koraszewski   2023-07-21
Niektórzy ludzie lewicy i Arabowie są oburzeni promowaniem wzajemnego szacunku i równości między izraelskimi Żydami i Arabami     2023-07-18
Zrozumieć prawdziwe pochodzenie karykatury z “New York Timesa”. Jak antysemicka propaganda sowiecka przenika współczesny lewicowy antysyjonizm   Tabarovsky   2023-07-16
Dlaczego władze palestyńskie nienawidzą archeologów   Flatow   2023-07-09
Izrael musi przestać używać nazwy „Zachodni Brzeg” dla „Judei i Samarii”   Fitzgerald   2023-06-30
Prokuratorzy spalonej ziemi.Prokuratorzy Netanjahu, dowódcy policji i media zamierzają walczyć do samego końca.   Glick   2023-06-29
Jedyne miejsce na Bliskim Wschodzie, gdzie mniejszości rozkwitają   Abdul-Hussain   2023-06-27
List do Kena Rotha: Demonizowanie Izraela przez wykorzystywanie Holokaustu   Steinberg   2023-06-10
We wszystkim, co ma związek z wodą, Izrael jest światowym liderem   Fitzgerald   2023-06-04
Nie nazywaj promowania antysyjonizmu wśród młodzieży żydowskiej „dialogiem”   Tobin   2023-06-01
Kiedy Arabowie zaproponowali wymianę ludności: swoich Żydów za palestyńskich uchodźców Arabów     2023-05-29
Jestem głęboko zaniepokojony tym, że Departament Stanu jest głęboko zaniepokojony   Flatow   2023-05-28
Najdziwaczniejszy kraj pod słońcem   Koraszewski   2023-05-27
Problem Departamentu Stanu z Izraelem   Bard   2023-05-26
„Economist” rzuca fałszywe oskarżenie „faszyzmu” na syjonistycznego przywódcę   Levick   2023-05-24
List izraelskiego ambasadora jest błędny   Pandavar   2023-05-16
Rakiety i ataki hipokryzji   Collins   2023-05-13
Między motylami i rakietami   Collins   2023-05-12
Izraelskie marzenie   Collins   2023-05-04
Izrael jest antyrasistowski, antykolonialny, antyfaszystowski (i był od samego początku)Powstanie Izraela nie było cudem, ale epizodem ogromnej odwagi moralnej i militarnej   Herf   2023-05-03
Czego nie rozumieją autorzy artykułów, którzy twierdzą o “realnym istnieniu jednego państwa”   Frantzman   2023-05-01
Więcej niż cud: Izrael ma 75 lat    Jacoby   2023-04-27
Ilu ludzi można by było uratować, gdyby Izrael odrodził się w 1938 zamiast w 1948 roku? (plakaty)     2023-04-25
Dlaczego Izrael jest oceniany inaczej.Międzynarodowe wyzwania Jerozolimy   Horowitz   2023-04-21
Izraelski laureat Nagrody Nobla wyraża poparcie reformy sądownictwa   Fitzgerald   2023-04-18
Opowieść o dwóch osiedlach   Greenfield   2023-04-03
Jak rozsądna jest reforma sądownictwa w Izraelu?   Tsalic   2023-03-27
Izraelskie protesty – nie mogę dłużej milczeć   Chesler   2023-03-23
Izrael jest podzielony, ale palestyńscy terroryści biorą na cel wszystkich Żydów   Flatow   2023-03-21
92,5% Palestyńczyków zabitych w tym roku było członkami grup terrorystycznych lub brali czynny udział w atakach     2023-03-14
Jak piąty marca stał się pamiętnym dniem dla Żydów w Iraku   w Izraelu   2023-03-12
Błędne przekonania o Żydach Mizrahijczykach i izraelskiej polityceOdpowiedź na artykuł Sama Shubego   Julius   2023-03-11
Odrażający atak na arabską wioskę     2023-03-02
Żydzi mają rdzenne prawa do Wzgórza Świątynnego   Trotter   2023-02-09
Dlaczego Netanjahu ma rację, chcąc zreformować wszechpotężny Sąd Najwyższy   Kontorovich   2023-02-06
Demokracja w Izraelu jest zagrożona – ale nie z tego powodu, o którym myślisz     2023-01-25
Tymi, którzy atakują status quo w Jerozolimie, są krytycy Izraela   Bard   2023-01-21
Nowa książka obala mit, że „spisek syjonistyczny” zmusił Żydów do opuszczenia Iraku     2023-01-09
Klauzula sumienia w Izraelu i w Polsce   Koraszewski   2022-12-30
Demokracja w Izraelu   Dershowitz   2022-12-29
Izrael to nie Kanada, więc nie będziemy zachowywać się tak jak oni   Altabef   2022-12-23
Długi historyczny rodowód antysemickich („antysyjonistycznych”) Żydów   Amos   2022-11-13
Netanjahu nadaje treść słowom „Nigdy więcej”, po raz kolejny   Pandavar   2022-11-11
Poranek po dniu wyborów   Collins   2022-11-05
Izrael wczoraj i dziś   Koraszewski   2022-11-04
Narracja o „przemocy osadników” i wybory do Knesetu   Blum   2022-10-29
Niebezpieczeństwa państwa Palestyna: wielowymiarowe zagrożenia dla Izraela   Sherman   2022-10-28
Sprawa Jerozolimy jest bardziej złożona niż myślisz   Julius   2022-10-18
Palestyńczycy i ich język   Rosenthal   2022-09-29
Przed krytykowaniem Izraela USA powinny posprzątać u siebie w domu   Bard   2022-09-26
Antysyjonizm i jego korzenie   Frantzman   2022-09-24
Żydowska historia miasta Betar i fałszerstwo osiedla Battir   Rose   2022-09-23
Aby Izrael był bezpieczny, musi pogrzebać złudzenia Oslo   Glick   2022-09-22
Syjonizm wygrał. Dlaczego więc nadal jest atakowany 125 lat po Bazylei?   Tobin   2022-09-01
Mędzenie nad Hebronem   Tsalic   2022-08-20
Dylemat więźniów   Collins   2022-07-10
Czym jest “Status Quo” na Wzgórzu Świątynnym?   Hirsch   2022-06-24

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Lekarze bez Granic


Wojna w Ukrainie


Krytycy Izraela


Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk