Prawda

Środa, 7 czerwca 2023 - 11:21

« Poprzedni Następny »


Odrażający atak na arabską wioskę


Elder of Ziyon 2023-03-02


Zamieszki religijnych Żydów w Huwara w niedzielę wieczorem były niewybaczalne. Nic nie usprawiedliwia atakowania niewinnych ludzi, palenia domów i śmierci jednego człowieka. Świętowanie przez mieszkańców Huwary zamordowania dwóch żydowskich braci nie jest i nie może być usprawiedliwieniem dla takiego zachowania. Żydzi byli w tym przypadku terrorystami według każdej definicji tego terminu.

Ale jest jeszcze gorzej.


Być może najbardziej odrażającą częścią było to wideo pokazujące tych religijnych Żydów modlących się w kierunku pożarów, które wznieśli.

 


 


Ta perwersja judaizmu jest nie do zniesienia. 

 

To jest definicja chilul Haszem – profanacja imienia Boga – przez co wszyscy Żydzi wyglądają źle z powodu działań kilku. 

 

My, religijni Żydzi, nie możemy polegać na logicznym błędzie „żaden prawdziwy Szkot”, mówiąc, że to nie są prawdziwi Żydzi. Są prawdziwymi Żydami. A ich niemoralne, radosne działania reprezentują katastrofalną porażkę religijnego syjonizmu, bez względu na to, jak mały procent tej społeczności reprezentują. Nie wspominając już o ich atakach na IDF, stawiających ich na tym samym poziomie moralnym co palestyńscy terroryści.

 

Co prawda nie podoba mi się użycie słowa „pogrom” do opisania tego szału, ale jest to zrozumiałe. 

 

Jest jednak jedno pojęcie, którego niektórzy Żydzi (i arabscy posłowie) używają do opisania przemocy, która jest nie do zaakceptowania. I to jest „Noc Kryształowa”.

 

Tego określenia użył Nachum Barnea z „Yediot Aharonot” i Yossi Melman z „Haaretz”.

 

Jakkolwiek niemoralny i brutalny był masowy atak terrorystyczny w Huwara, nazywanie go Nocą Kryształową jest fałszywe, nieodpowiedzialne i odrażające. Słuszny gniew z powodu szaleństwa nie może usprawiedliwiać używania analogii do Holokaustu. Nie ma porównania między tymi zamieszkami, jakkolwiek odrażającymi, a dniem, w którym nazistowskie Niemcy oficjalnie rozpoczęły swoją politykę ludobójstwa. Nie jest to ani trochę podobne pod względem skali, intencji, efektu ani współudziału rządu. 

 

I trzeba się zastanowić, czy ten ostatni punkt był prawdziwym powodem, dla którego Barnea i Melman użyli tego terminu. 

 

Nie wierzę, by Izrael kiedykolwiek był tak podzielony, jak teraz, i zamiast pracować nad rozwiązaniami, obie strony grają w gry polityczne – i nie cofają się przed porównywaniem swoich przeciwników politycznych do nazistów. Lewicowe media niemal cieszą się, że znienawidzeni „osadnicy” w końcu „udowodnili”, jacy są okropni, a teraz ci, którzy ich nienawidzili przez cały czas, czują, że w końcu mogą porównać ich i ich sojuszników w rządzie do nazistów. 

 

Poparcie posła Knesetu, Zviki Fogela, dla uczestników zamieszek zasługuje na najgłębszą pogardę. Ale użycie tego przez Jaira Lapida jako broni przeciwko całemu rządowi nie jest dużo lepsze. (A kiedy Netanjahu przewodził opozycji, był tak samo zły i dzielący jak Lapid jest teraz).

 

Wiele sprzeciwu wobec proponowanych reform sądownictwa wynika ze szczerej troski, czy to rzeczywistej, czy błędnej. W relacjach i reakcjach na propozycje było znacznie więcej żaru niż światła. Wiele z tego to ten sam polityczny oportunizm, a przesadna retoryka sprawia, że brzmi to tak, jakby reformy, co do których większość rozsądnych ludzi zgadza się, że muszą w tej czy innej formie nastąpić, są ostatecznym złem. I znowu wina leży po obu stronach – Netanjahu powinien był zrobić znacznie więcej, aby te reformy były ponadpartyjne, a nie demonizowały drugiej strony.

 

Polityczni oportuniści, podobnie jak wrogowie Izraela, nie chcą rozwiązań. Chcą wygrać za wszelką cenę, a nawet bardziej - chcą widzieć, jak druga strona przegrywa. Ta cena jest rzeczywiście bardzo wysoka – do tego stopnia, że próbuje się skłonić Żydów w diasporze do publicznego przeciwstawienia się Izraelowi. Jest to mentalność o sumie zerowej, którą obie strony politycznego spektrum chętnie pożyczają od wrogów Izraela.

 

Ludzie podsycający nienawiść dla własnych egoistycznych celów nie są lepsi od J-Street czy Jewish Voice for Peace. 

 

Ta fragmentacja, która rozpoczęła się w Izraelu, jest teraz normalizowana w całym świecie żydowskim. Niereligijne organizacje żydowskie głównego nurtu rutynowo publicznie krytykują Izrael. Ci nieodpowiedzialni żydowscy terroryści z Huwara do pewnego stopnia dzielą nawet religijną społeczność żydowską, chociaż zdecydowana większość organizacji ortodoksyjnych potępiła przemoc.

 

Te podziały są największym zagrożeniem dla przyszłości Izraela – większym niż Iran, większym niż terror palestyński, większym niż perspektywa Stanów Zjednoczonych, które mogłyby obrócić się przeciwko niemu, jak chciałoby tak wielu antysemitów. A jeśli cokolwiek może zwrócić USA przeciwko Izraelowi, to są to działania typu Huwara. Antysemityzm rozprzestrzenia się poprzez apelowanie do podświadomej bigoterii, a scena orgii zniszczenia dokonywanego przez religijnych Żydów ma ogromny wpływ psychologiczny. Szkody wyrządzone przez tych Żydów są nieobliczalne.


Plakat Jewish Voice for Peace
Plakat Jewish Voice for Peace

Palestyńskie i antyizraelskie media i organizacje uwielbiają to wszystko. Ten  artykuł z „Al Quds” (Wielka Brytania) wykorzystuje użycie przez Nachuma Barnea słów „Noc Kryształowa” jako carte blanche dla Arabów, by bez poczucia winy porównywali Izrael do nazistów. „Guardian” ochoczo przytacza słowa Barnei, które uzasadnią przyszłe analogie do Holokaustu w tej gazecie i innych mediach głównego nurtu.

 

Nie łudźcie się – tak jak antysemicka obelga „apartheidu” została znormalizowana, antysemici, którzy używają analogii do Holokaustu, właśnie zyskali bardzo wiele poparcia dla ich dążenia do znormalizowania również tego.

 

Wszystko z powodu godnych pogardy Żydów w Huwara i Izraelczyków, którzy nie mogą się oprzeć używaniu ich do zdobywania punktów politycznych po obu stronach.

 

Chociaż nadal nie ma porównania między niemoralnością społeczeństwa palestyńskiego a najgorszymi w społeczeństwie izraelskim – Izraelczycy zebrali pieniądze na odszkodowania dla ofiar Huwara, podczas gdy Palestyńczycy świętują z powodu tego, że zamordowano Żydów – uczestnicy zamieszek dali bezcenny dar tym, którzy szerzą nieustanną antyizraelską propagandę.


Palestyńska karykatura polityczna<br />
Palestyńska karykatura polityczna


Izraelscy ekstremiści i oportuniści wyrządzają Izraelowi i światowemu żydostwu więcej szkód, niż antysemici mogliby sobie wymarzyć. 

 

Jedynymi zwycięzcami są światowi antysemici. I są bardzo, bardzo zadowoleni z tego, co widzą.

 

Huwara is a massive chilul Hashem - and a hint towards the biggest danger to Israel and world Jewry today

Elder of Ziyon, 1 marca 2023

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

*Elder of Ziyon - blog amerykańskiego badacza nad antysemityzmem w mediach i organizacjach.  


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Syjonizm

Znalezionych 297 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

We wszystkim, co ma związek z wodą, Izrael jest światowym liderem   Fitzgerald   2023-06-04
Nie nazywaj promowania antysyjonizmu wśród młodzieży żydowskiej „dialogiem”   Tobin   2023-06-01
Kiedy Arabowie zaproponowali wymianę ludności: swoich Żydów za palestyńskich uchodźców Arabów     2023-05-29
Jestem głęboko zaniepokojony tym, że Departament Stanu jest głęboko zaniepokojony   Flatow   2023-05-28
Najdziwaczniejszy kraj pod słońcem   Koraszewski   2023-05-27
Problem Departamentu Stanu z Izraelem   Bard   2023-05-26
„Economist” rzuca fałszywe oskarżenie „faszyzmu” na syjonistycznego przywódcę   Levick   2023-05-24
List izraelskiego ambasadora jest błędny   Pandavar   2023-05-16
Rakiety i ataki hipokryzji   Collins   2023-05-13
Między motylami i rakietami   Collins   2023-05-12
Izraelskie marzenie   Collins   2023-05-04
Izrael jest antyrasistowski, antykolonialny, antyfaszystowski (i był od samego początku)Powstanie Izraela nie było cudem, ale epizodem ogromnej odwagi moralnej i militarnej   Herf   2023-05-03
Czego nie rozumieją autorzy artykułów, którzy twierdzą o “realnym istnieniu jednego państwa”   Frantzman   2023-05-01
Więcej niż cud: Izrael ma 75 lat    Jacoby   2023-04-27
Ilu ludzi można by było uratować, gdyby Izrael odrodził się w 1938 zamiast w 1948 roku? (plakaty)     2023-04-25
Dlaczego Izrael jest oceniany inaczej.Międzynarodowe wyzwania Jerozolimy   Horowitz   2023-04-21
Izraelski laureat Nagrody Nobla wyraża poparcie reformy sądownictwa   Fitzgerald   2023-04-18
Opowieść o dwóch osiedlach   Greenfield   2023-04-03
Jak rozsądna jest reforma sądownictwa w Izraelu?   Tsalic   2023-03-27
Izraelskie protesty – nie mogę dłużej milczeć   Chesler   2023-03-23
Izrael jest podzielony, ale palestyńscy terroryści biorą na cel wszystkich Żydów   Flatow   2023-03-21
92,5% Palestyńczyków zabitych w tym roku było członkami grup terrorystycznych lub brali czynny udział w atakach     2023-03-14
Jak piąty marca stał się pamiętnym dniem dla Żydów w Iraku   w Izraelu   2023-03-12
Błędne przekonania o Żydach Mizrahijczykach i izraelskiej polityceOdpowiedź na artykuł Sama Shubego   Julius   2023-03-11
Odrażający atak na arabską wioskę     2023-03-02
Żydzi mają rdzenne prawa do Wzgórza Świątynnego   Trotter   2023-02-09
Dlaczego Netanjahu ma rację, chcąc zreformować wszechpotężny Sąd Najwyższy   Kontorovich   2023-02-06
Demokracja w Izraelu jest zagrożona – ale nie z tego powodu, o którym myślisz     2023-01-25
Tymi, którzy atakują status quo w Jerozolimie, są krytycy Izraela   Bard   2023-01-21
Nowa książka obala mit, że „spisek syjonistyczny” zmusił Żydów do opuszczenia Iraku     2023-01-09
Klauzula sumienia w Izraelu i w Polsce   Koraszewski   2022-12-30
Demokracja w Izraelu   Dershowitz   2022-12-29
Izrael to nie Kanada, więc nie będziemy zachowywać się tak jak oni   Altabef   2022-12-23
Długi historyczny rodowód antysemickich („antysyjonistycznych”) Żydów   Amos   2022-11-13
Netanjahu nadaje treść słowom „Nigdy więcej”, po raz kolejny   Pandavar   2022-11-11
Poranek po dniu wyborów   Collins   2022-11-05
Izrael wczoraj i dziś   Koraszewski   2022-11-04
Narracja o „przemocy osadników” i wybory do Knesetu   Blum   2022-10-29
Niebezpieczeństwa państwa Palestyna: wielowymiarowe zagrożenia dla Izraela   Sherman   2022-10-28
Sprawa Jerozolimy jest bardziej złożona niż myślisz   Julius   2022-10-18
Palestyńczycy i ich język   Rosenthal   2022-09-29
Przed krytykowaniem Izraela USA powinny posprzątać u siebie w domu   Bard   2022-09-26
Antysyjonizm i jego korzenie   Frantzman   2022-09-24
Żydowska historia miasta Betar i fałszerstwo osiedla Battir   Rose   2022-09-23
Aby Izrael był bezpieczny, musi pogrzebać złudzenia Oslo   Glick   2022-09-22
Syjonizm wygrał. Dlaczego więc nadal jest atakowany 125 lat po Bazylei?   Tobin   2022-09-01
Mędzenie nad Hebronem   Tsalic   2022-08-20
Dylemat więźniów   Collins   2022-07-10
Czym jest “Status Quo” na Wzgórzu Świątynnym?   Hirsch   2022-06-24
Dlaczego Izrael jest tak nieudolny w wydalaniu Arabów?   Flatow   2022-06-20
Szawuot, wojna sześciodniowa i żałosny status quo na Wzgórzu Świątynnym   Blum   2022-06-17
Lekcja z prawdopodobnego upadku rządu? Przestańcie martwić się o międzynarodową opinię   Tobin   2022-06-14
Kto jest winien zamieszek w Jerozolimie?   Yemini   2022-06-13
Wojna sześciodniowa z 1967 roku: dlaczego nadal ma znaczenie   Harris   2022-06-06
Nieuczciwość Petera Beinarta wobec Ben Guriona i sprawa „transferu ludności”     2022-05-25
List do “Drogiej Europy”   Rosenthal   2022-05-24
Izrael, Holocaust i błąd logiczny post hoc   Jacoby   2022-05-14
Hamas musi zostać zniszczony   Rosenthal   2022-05-09
Dżihad niejedno ma imię   Ruthie   2022-04-11
Antysyjoniści dla Palestyny dyskutują o izraelskich Mizrachijczykach     2022-03-30
Pytania, które zadają Izraelczycy, kiedy jest kolejny zamach terrorystyczny     2022-03-25
Izrael i lekcje z Wiednia i Ukrainy   Fitzgerald   2022-03-21
Wielki przywilej bycia Żydem   Altabef   2022-02-26
Co naprawdę znaczy syjonizm?   Rosenthal   2022-02-21
Na pogardę nie odpowiadamy prośbą o litość   Rosenthal   2022-02-10
Amnesty zniekształca moją arabską tożsamość i niszczy Izrael   Haddad   2022-02-05
Arabski rasizm i “żydowskie państwo”   Toameh   2022-01-21
Powtarzanie słów “nigdy więcej” w obliczu narastającego antysemityzmu   Lyons   2022-01-16
Dlaczego potrzebują podwójnych standardów wobec przemocy na Zachodnim Brzegu?   Tobin   2021-12-29
Izrael – najlepsze miejsce, żeby być Arabem   Eid   2021-12-28
Myśl o żydowskiej Palestynie: nie dla salonowych Żydów     2021-12-24
Światło przewodnie dla rdzennych narodów   Trotter   2021-12-04
Co przemawia przeciw otworzeniu amerykańskiego konsulatu w Jerozolimie   Collins   2021-11-25
Syjonizm humanistyczny, czyli dlaczego warto dostrzegać łajdactwo antysyjonizmu   Koraszewski   2021-11-24
Kiedy Palestyna była koszerna   Rose   2021-11-08
Zrozumieć nienawiść do Izraela   Rosenthal   2021-11-03
To jest plemienny konflikt   Rosenthal   2021-10-30
Paragraf międzynarodowej konwencji, który dowodzi, że Human Rights Watch wypacza międzynarodowe prawo przeciwko Izraelowi     2021-10-18
Dlaczego Żydzi tak pospiesznie bronią swoich wrogów?   Julius   2021-10-16
“Syjoniści” uczą syjonizmu   Tsalic   2021-10-07
O samowystarczalności w zakresie obrony   Rosenthal   2021-10-04
Raport ONZ z 1949 roku pokazuje, że Arabowie nie chcieli Jerozolimy – chcieli tylko odebrać ją Żydom     2021-09-28
Kiedy zostanie zdyskredytowany mit o “szczęśliwym dhimmi”?   Julius   2021-09-27
Dlaczego Oslo nadal panuje   Glick   2021-09-23
Izrael i niekończąca się wojna z Gazą   Fitzgerald   2021-09-08
Walczcie wreszcie, do diabła!   Rosenthal   2021-09-05
Sprawa roszczeń: dlaczego Polska ma rację   Leibovitz   2021-08-20
Antysemityzm i żydowskie państwo   Rosenthal   2021-08-19
Co “wszyscy wiedzą”   Rosenthal   2021-08-16
Dla antysemitów Żyd jest Żydem i tylko Żydem   Harris   2021-07-22
Co możemy w tej sprawie zrobić?   Rosenthal   2021-07-17
Naiwna wiara w rozwiązania w postaci dwóch państw   Bard   2021-07-14
Krytycy Izraela są pełni odrazy wobec żydowskiej suwerenności i siły militarnej   Bernstein   2021-07-09
“Ha’aretz” jest wrogiem narodu żydowskiego   Rosenthal   2021-07-08
Apartheid – etykietka i oszczerstwo   Collins   2021-07-06
Syjonizm i demokracja   Rosenthal   2021-07-02
Komu potrzebne jest państwo Izrael?   Rosenthal   2021-07-01
Dlaczego Izrael nie powinien odwoływać jerozolimskiego marszu flag   Meir   2021-06-11
Theodor Herzl żyje, ma się dobrze i mieszka w Nowym Jorku (a także Los Angeles, Paryżu i Londynie)   Friedman   2021-06-08
Etiopscy Żydzi i słoń w antyizraelskim salonie   Frantzman   2021-06-07

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


&#8222;Choroba&#8221; przywrócona przez Putina


&#8222;Przebudzeni&#8221;


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk