Prawda

Czwartek, 24 wrzesnia 2020 - 15:52

« Poprzedni Następny »


Pandemia i muzułmańskie priorytety


Anjuli Pandavar 2020-03-26

Szejk Yasir Qadhi
Szejk Yasir Qadhi

Zajrzałam wczoraj do szpitala, żeby mi obejrzeli gojącą się na nodze ranę. Wejście było zablokowane przez polową szpitalną kontrolę na otwartym powietrzu. Przed wpuszczeniem mnie lekarze chcieli wiedzieć, czy nie mam przypadkiem jakichś symptomów COVID-19. Nie miałam, ale poprosiłam, żeby sprawdzili sami. Jest O.K., możecie spokojnie czytać dalej.     


Gdybym nadal była muzułmanką to zwyczajne spotkanie z lekarzami spowodowałoby szereg komplikacji:


1. Mogłabym zaprotestować przeciw zadawaniu takich pytań, ponieważ jestem muzułmanką i Allah ma mnie w opiece. Takie pytania mogą sobie zadawać niewiernym. 


2. Mogłabym odmówić badania, ponieważ szariat mówi, że muzułmanie nie mogą poddawać się kontroli niewiernych.  


3. Mogłabym również odmówić poddania się kontroli, stwierdzając, że moja wiara jest silna. Dla muzułmanki śmierć z powodu wirusa jest korzyścią, ponieważ zostaje męczennicą i będzie miała dobre życie wieczne.   


4. Gdyby mi powiedzieli, że mogę zarazić innych, odpowiedziałabym, że moim obowiązkiem muzułmanki jest zaufanie do doktryny al-wala’ wa’l-bara’. Jeśli zarażę muzułmanów, Allah będzie nad nimi czuwał, jeśli zarażę niewiernych, Allah będzie ze mnie zadowolony.   


5. Gdybym wcześniej oglądała nadane kilka dni temu wideo szejka Saajida Liphama Myśli o koronawirusie (COVID-19), mogłabym zadać sobie pytanie, jakie są moje priorytety – życie doczesne, czy życie wieczne? Kto wie, jak bym odpowiedziała na to pytanie? Gdybym nadal była muzułmanką, istnieje możliwość, że moim priorytetem byłoby życie wieczne i odmówiłabym sprawdzania.        


6. Gdybym natomiast oglądała wideo z ubiegłego tygodnia szejka Yasira Qadhiego Porady w obliczu koronawirusa (COVID-19), mogłabym powiedzieć tym aroganckim lekarzom, że niezależnie od tego co oni robią, jeśli Allah postanowi, że wszyscy umrzemy na tego wirusa, to wszyscy umrzemy. A jeśli Allah postanowi, że wszyscy wyzdrowiejemy, to wszyscy wyzdrowiejemy, nawet jeśli wszyscy pozarażamy jeden drugiego. Mogłabym zawrócić na pięcie, współczując biednym głupcom pozbawionym muzułmańskiej wiary.      


7. Gdybym wcześniej oglądała nadane dwa dni temu wideo szejka Yasira Qadhiego  O odwołaniu modlitw w meczecie Masjids w związku z COVID-19 mogłabym przystać na żądania lekarzy, ponieważ szejk powiedział, żeby nie robić niczego głupiego i stosować się do zaleceń władz. Jednak równie dobrze mogłabym tam stać i marznąć jak głupia, ponieważ widziałam to wcześniejsze wideo Qadhiego, na którym przekonująco mówił mi, że nie ma znaczenia, kto i co robi, ponieważ Allah już zdecydował co będzie. A teraz nie powiedział mi, żebym zignorowała to, co mówił wcześniej. Czy to drugie wideo przekreśla to pierwsze? Czy może szejk Yasir Qadhi zrozumiał swój błąd, wpadł w panikę i postanowił pospiesznie nagrać nowe wideo, żeby ograniczyć szkody? Szkody, które mógł spowodować zdrowiu muzułmanów, czy szkodę własnej reputacji i pozycji w społeczności wstrząśniętej jego faux pas?


8. Widziałam wcześniej wideo Noumana Alego Khana Odpowiedź na kryzys – Khutbah. Więc gdybym nadal była muzułmanką, stałabym tam i marzła jak głupia, ponieważ zabrał trzydzieści pięć minut z mojego życia, żeby mi nic nie powiedzieć.    


9. Mogłabym zapytać o drogę do najbliższego sanktuarium.


10. Mogłabym również wyciągnąć nóż i z wrzaskiem “Allahu akbar!” rzucić się na lekarzy.


Jest wyraźny wzór w tych poradach „uczonych” dla muzułmanów, jak reagować na kryzys COVID-19. Na początku kryzysu byli napaleni i zapewniali jacy wspaniali są muzułmanie, mający specjalne relacje z Allahem, który z jednej strony może robić, komu chce, co mu się podoba, a z drugiej, cokolwiek czyni muzułmanom, jest to dla nich dobre, więc wszystkie zalecenia przekazywane muzułmanom przez tych ogłupionych niewiernych są tak czy inaczej bez znaczenia. Muzułmańskie posłuszeństwo prowadzi do katastrofalnych zachowań, takich jak pielgrzymki do sanktuariów i całowanie kamieni, dotykanych i całowanych przez innych. To przykład skrajny, ale praktykowany przez wielu i podziwiany przez miliony.         


Drogą, na którą ci „uczeni” rzucili się na początku, było szczucie muzułmanów mających silną wiarę w Allaha przeciw muzułmanom zachowującym ostrożność w obliczu zarazy. „Uczeni” w rodzaju Ustadha Baajoura czy Saajida Liphama są wystarczająco durni, żeby to mówić zupełnie wyraźnie. Bardziej podstępni, tacy jak  Yasir Qadhi, używali dwójmowy, mówiąc muzułmanom zarówno, żeby byli zapobiegliwi i zarazem ufali Allahowi, ale zawsze kładli nacisk na to drugie. Wspominając o potrzebie zachowania ostrożności, zostawiali sobie furtkę, przez którą mogą uciec od odpowiedzialności za zdrowie tych muzułmanów, którzy źle wyjdą na pełnym i wyłącznym zaufaniu do Allaha.         


Kompletne zidiocenie i narażanie milionów ludzi trwa w najlepsze w Dar al-Islam. Teraz jednak, wraz z ograniczeniami wychodzenia z domów i zakazem masowych spotkań na Zachodzie oraz masowymi grobami w Iranie, ta początkowa fanfaronada znanych, mieszkających na Zachodzie „uczonych” znikła. Najbardziej widoczne jest to u Yasira Quadhiego, który pospiesznie opublikował nowe wideo, w którym praktycznie błaga swoich widzów, żeby wstrzymali się od zbiorowych modłów. Jest to oczywiście słuszne wezwanie, ale co z tymi napalonymi muzułmanami, których kilka dni wcześniej wzywał do niezachwianej wiary w qadr? Oczywiście tłum ufający zasadzie „słuchaj i bądź posłuszny” będzie słuchał i będzie posłuszny, będzie jak tłum w Roku 1984 posłusznie przeskakiwał od jednej prawdy do drugiej, jakby tej pierwszej nigdy nie było.


Inni „uczeni”, nie tak utalentowani jak Qadhi, ale nie mniej przebiegli, postanowili wygłaszać dłuższe khutbahs, w których nie mówią nic. Nawet pakistański gadatliwy premier, Imran Khan wydaje się zamartwiać koronawirusem. We wczorajszym  telewizyjnym wywiadzie nie zobaczyliśmy jego normalnego bełkotu w stylu Erdogana, którego tak bardzo lubi naśladować. Tym razem próbował ratować swoje ego supermana, żądając od Zachodu dżizji. „Nie mamy środków na walkę z tym”. Naprawdę? Jesteście, jak zapewnia sam stwórca wszechświata, najlepszym ludem. A mimo to, ten stwórca wszechświata nie ma środków dla swojego najlepszego ludu?      


„Uczeni” śpiewają teraz inaczej, chociaż nie zamierzają tego przyznać. Skłaniają się do chwilowego zawieszenia doktryny al-wala’ wa’l-bara’, wzywając, by muzułmanie tymczasem słuchali i stosowali się do zaleceń niewiernych. Implikacje tej zmiany mogą umknąć przeciętnemu muzułmaninowi, ale wątpiący muzułmanin, muzułmanin skłonny do krytycznego myślenia, muzułmanin nie darzący „uczonych” ślepym szacunkiem, zauważy pęknięcia w doskonałej zbroi Allaha i wyciekającą przez nie bezradność islamu.       


Dlaczego ci „uczeni” byli tacy pewni siebie trzy tygodnie temu i dlaczego mają tak głupie miny teraz? Czy ich religijna wiedza, przekonanie, że są „strażnikami, pośrednikami i interpretatorami słowa bożego” osłabło przez te trzy tygodnie? Czego nie zauważyli? Religijne mądrości nie zmieniły się, nadal są doskonałe. Każdy muzułmanin to wie. Więc dlaczego ci „uczeni” nagle zamilkli na temat COVID-19, lub mówią coś zupełnie innego?  Niezależnie co mówią, niezależnie jakie środki ostrożności będziemy podejmować, Allah już zadecydował o naszym losie. „Co ma być to będzie. Muzułmanin ma ufać Allahowi” oświadczył szejk Yasir Qadhi. “Czyń więcej du’a,” powtarzali wszyscy. To jest to, co się liczy. Tak muzułmanin odpowiada na wirusa.  


Tylko niewierni, jak zwykle zagubieni w ciemnościach, będą myli ręce, nosili maski, unikali zgromadzeń, przestrzegali kwarantanny, jakby mogli zmienić wyroki boskie. No cóż, przepraszam, że to zauważam, ale wygląda, na to, że niewierni poradzą sobie z zarazą, a muzułmanie będą mrzeć jak muchy. Oczywiście, „uczeni” zapewniają nas, że każdy muzułmanin, który umiera z powodu wirusa, jest jak męczennik i otrzyma nagrodę w niebie. Jednak jeśli niewierni nie umierają, ponieważ świadomie podejmują pewne działania, a muzułmanie umierają, ponieważ świadomie nie podejmują takich działań, czy nie jest to przypadkiem dowodem, że islam jest kultem śmierci, jak zauważało to już wielu ludzi wcześniej?      

Co mówią ci „uczeni” na temat wybuchu epidemii w Dar al-Islam? Na tym forum są tylko niewierni i apostaci (a nie islamofobi, jak się niektórym wydaje), więc nie ma tu „uczonych”, którzy każą słuchać i być posłusznym. Turcy ciągle jeszcze patrzą z góry na Iran, ale poprzeczka jest nisko, już nie można jej bardziej obniżyć. Co zobaczymy kiedy wydostaną się dane na temat COVID-19 w Turcji i jakieś masowe groby?


Imran Khan żąda od Zachodu więcej środków na opiekę zdrowotną w islamskiej republice, ale na co właściwie? Widzimy w sąsiedztwie Pakistanu inną Islamską Republikę. Fanfaronada władz, kłamstwa, lizanie ołtarzy, śmierć polityków i masowe groby. Zachodni uczeni nie są przekonani, że islam jest właściwą drogą. Czytali więcej niż tylko jedną książkę.     


Muslim Priorities in a Dangerous Pandemic

Jihad Watch, 20 marca 2020

Tłumaczenie: Andrzej Koraszewski Anjuli Pandavar


Urodzona w RPA czarna Brytyjka, pisarka, którą niedawno wyrzucono z jednego z forów dyskusyjnych amerykańskich ateistów pod zarzutem rasizmu, bigoterii i kilku innych grzechów głównych, z których kroplę goryczy przelało jej stwierdzenie, że czarny bandyta to nadal bandyta.


Anjuli Pandavar przedstawia się czasem jako obywatelkę świata. Faktycznie jeździ po świecie, wykłada literaturę angielską, czyta lokalną, pasjonuje się historią, a ta pasja towarzyszy jej od dziecka.   

 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Nowy ateizm i krytyka religii

Znalezionych 656 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Refleksje sprzed lat: „Głęboka wiara” i inne.   Ferus   2020-09-20
Zamordowanie amerykańskiego “bluźniercy” w Pakistanie   Ibrahim   2020-09-16
Czy istnieją „głęboko niewierzący”?   Ferus   2020-09-06
Ludzie są grzeszni, ale Kościół (na pokaz) jest święty   Kruk   2020-09-03
Kogo bije dzban?   Koraszewski   2020-08-31
Refleksje sprzed lat: „Łaska boska” i inne   Ferus   2020-08-30
Ignorowane ludobójstwo chrześcijan w Nigerii    Ibrahim   2020-08-25
Egocentryzm religijny   Ferus   2020-08-23
Quo vadis religio?   Ferus   2020-08-16
Palestyńczycy: Priorytety muzułmańskich “uczonych” podczas COVID-19   Toameh   2020-08-04
Ituriel – elektroniczny bóg. Czyli książka, której nie napisałem.   Ferus   2020-08-02
Porwanie Holocaustu dla Dżihadu: Auschwitz i Kneset   Pandavar   2020-07-08
Dlaczego nauki i religii nie można ze sobą pogodzić   Koraszewski   2020-07-05
Palestyńczycy: Nieislamskie prawo o ochronie rodziny   Toameh   2020-07-02
Uprowadzenie Holocaustu dla Dżihadu: Auschwitz i Kneset   Pandavar   2020-07-01
Pochwała parlamentarnego ateizmu   Koraszewski   2020-06-28
Palestyńczycy: Czy rzeczywiście chodzi o “aneksję”?   Toameh   2020-06-26
Uprowadzenie Holocaustu dla Dżihadu: Auschwitz i KnesetCzęść 5: Wbijanie noża   Pandavar   2020-06-24
Przerażająca prawda o dziewicach z raju   Koraszewski   2020-06-24
Najskuteczniejsze narzędzie ludzkości – fikcja (VI)   Ferus   2020-06-21
Turcja: Uczniowie czytają Koran i porzucają islam   Bulut   2020-06-19
Wiara, nauka i umiłowanie bzdury   Koraszewski   2020-06-17
Uprowadzenie Holocaustu dla Dżihadu: Auschwitz i Kneset   Pandavar   2020-06-17
Najskuteczniejsze narzędzie ludzkości – fikcja. V   Ferus   2020-06-14
Dżihadystyczne narracje i islamskie fobie w Nigerii   Igwe   2020-06-11
Uprowadzenie Holocaustu dla Dżihadu (3)   Pandavar   2020-06-10
Najskuteczniejsze narzędzie ludzkości – fikcja. IV   Ferus   2020-06-07
Uprowadzenie Holocaustu dla Dżihadu   Pandavar   2020-06-03
Najskuteczniejsze narzędzie ludzkości – fikcja (III)   Ferus   2020-05-31
Uprowadzenie Holocaustu dla Dżihadu: Auschwitz i Knesset.   Pandavar   2020-05-27
Męczeństwo w obronie niezmiernej głupoty   Koraszewski   2020-05-25
Najskuteczniejsze narzędzie ludzkości – fikcja. II   Ferus   2020-05-24
Nie ma boga nad Boga   Koraszewski   2020-05-18
Najskuteczniejsze narzędzie ludzkości - fikcja   Ferus   2020-05-17
Naprawdę świat chce być oszukiwany?   Ferus   2020-05-10
Usunięcie „Izraela” z duńskiej Biblii   Jacoby   2020-05-05
Fikcja uznawana za Prawdę (VIII)   Ferus   2020-05-03
Fikcja uznawana za Prawdę (VII)   Ferus   2020-04-26
Fikcja uznawana za Prawdę (VI)   Ferus   2020-04-19
Fikcja uznawana za Prawdę (V)   Ferus   2020-04-11
Fikcja uznawana za Prawdę (IV)   Ferus   2020-04-05
Oderwanie charedim   Rosenthal   2020-04-01
Fikcja uznawana za Prawdę (III)   Ferus   2020-03-29
Pandemia i muzułmańskie priorytety   Pandavar   2020-03-26
Fikcja uznawana za Prawdę (II)   Ferus   2020-03-22
Fikcja uznawana za Prawdę   Ferus   2020-03-15
Uciekłaś od wojny, a oni przyjęli cię      2020-03-13
Najdłużej trwająca mistyfikacja. Podsumowanie.   Ferus   2020-03-08
Religie usprawiedliwiają zabijanie, kradzież i inne przestępstwa   Al-Tamimi   2020-03-06
Credo islamu z ust autorytetu     2020-03-02
Najdłużej trwająca mistyfikacja w dziejach ludzkości (IX)   Ferus   2020-03-01
Francja po cichu wprowadza z powrotem przestępstwo bluźnierstwa   Meotti   2020-02-27
Najdłużej trwająca mistyfikacja w dziejach ludzkości (VIII)   Ferus   2020-02-23
Najdłużej trwająca mistyfikacja w dziejach ludzkości (VII)   Ferus   2020-02-16
Najdłużej trwająca mistyfikacja w dziejach ludzkości (VI)   Ferus   2020-02-09
Najdłużej trwająca mistyfikacja w dziejach ludzkości (V)   Ferus   2020-02-02
Najdłużej trwająca mistyfikacja w dziejach ludzkości (IV)   Ferus   2020-01-26
Nie, islamofobia nie jest tym samym co antysemityzm   Bulut   2020-01-26
Niepowodzenie islamistycznej kampanii Erdogana w Turcji   Bekdil   2020-01-25
Najbardziej szalony grant Templetona jak dotąd: Ewolucja i “ofiarna miłość”   Coyne   2020-01-20
Najdłużej trwająca mistyfikacja w dziejach ludzkości. Suplement „B”.   Ferus   2020-01-19
Najdłużej trwająca mistyfikacja w dziejach ludzkości. Suplement „A”.   Ferus   2020-01-12
Najdłużej trwająca mistyfikacja w dziejach ludzkości (III)   Ferus   2020-01-05
Murem za czarną zarazą   Koraszewski   2019-12-30
Najdłużej trwająca mistyfikacja w dziejach ludzkości (II)   Ferus   2019-12-29
Jak Bóg stworzyl kiłę i dlaczego było to dobre   Kruk   2019-12-28
Najdłużej trwająca mistyfikacja w dziejach ludzkości   Ferus   2019-12-22
Moje ostatnie jasełkowe refleksje   Ferus   2019-12-15
Papież Franciszek, „Pieśń o Rolandzie” i imam Al-Tayeb   Meotti   2019-12-12
Refleksje sprzed lat: Podstępna działalność Szatana i inne.   Ferus   2019-12-08
Chrześcijaństwo, Zagłada i syjonizm   Koraszewski   2019-12-02
Bajka-nie bajka o powstaniu religii   Ferus   2019-12-01
Wskrzeszenie Józefy K.   Koraszewski   2019-11-26
Refleksje sprzed lat: Wartości chrześcijańskie   Ferus   2019-11-24
Byli ateiści, obecnie wierzący   Ferus   2019-11-17
Dewocja to pobożność? Czyli wizyta u starszej pobożnej pani.   Ferus   2019-11-10
Biskupa czerep rubaszny   Koraszewski   2019-11-08
Sen mara, Bóg wiara, nieśmiały głos podświadomości, czy bezsensowne rojenia senne?   Ferus   2019-11-03
Refleksje sprzed lat: „Proporcje krzyku i smaku”   Ferus   2019-10-27
Trudne początki mitu   Ferus   2019-10-20
Jak Bóg ogarnia swoje dzieło   Ferus   2019-10-13
Uduchowiony erotyzm bogów i wyznawców (V)   Ferus   2019-10-06
Uduchowiony erotyzm bogów i wyznawców IV   Ferus   2019-09-29
Katolicka Afryka i jej niepokoje   Igwe   2019-09-27
Turcja: ucieczka od religii?   Bulut   2019-09-25
Uduchowiony erotyzm bogów i wyznawców (III)   Ferus   2019-09-22
Uduchowiony erotyzm bogów i wyznawców (II)   Ferus   2019-09-15
Uduchowiony erotyzm bogów i wyznawców   Ferus   2019-09-08
Zlecenie walki z szatanem   Koraszewski   2019-09-02
Mrówki i ludzie. Czyli niepokojące podobieństwo „korony stworzenia” do bezrozumnych owadów.   Ferus   2019-09-01
Jabłko, które jabłkiem nie było   Ferus   2019-08-25
Ta miłość zaczęła się od strachu   Koraszewski   2019-08-24
Problem „ukrywającego się Boga”.   Ferus   2019-08-18
Hipoteza Boga kontra nauka (IV)   Ferus   2019-08-11
Na początku był jakiś Jezus   Koraszewski   2019-08-05
Hipoteza Boga kontra nauka (III)   Ferus   2019-08-04
Hipoteza Boga kontra nauka (II)   Ferus   2019-07-28
Hipoteza Boga kontra nauka   Ferus   2019-07-21
Apostołowie Nowego Ładu (II)   Ferus   2019-07-14
Bóg bez państwa i państwo bez Boga   Koraszewski   2019-07-12

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Wzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenica


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk