Prawda

Niedziela, 3 lipca 2022 - 05:25

« Poprzedni Następny »


“Uczyńmy antyamerykańskie dyktatury znowu wielkimi”


Majid Rafizadeh 2022-03-25

Zachód czeka jeszcze jeden szok, ponieważ wydaje się, że administracja Bidena zamiast podnieść krajową produkcję gazu i ropy zwraca się do irańskiego reżimu (a także reżimu w Wenezueli), by zastąpiły dostawy z Rosji. Kupowanie ropy od mułłów w Iranie oznacza finansowanie reżimu, który sponsoruje globalny terroryzm i uważa za swój obowiązek religijny unicestwienie Izraela i atakowanie USA.
Zachód czeka jeszcze jeden szok, ponieważ wydaje się, że administracja Bidena zamiast podnieść krajową produkcję gazu i ropy zwraca się do irańskiego reżimu (a także reżimu w Wenezueli), by zastąpiły dostawy z Rosji. Kupowanie ropy od mułłów w Iranie oznacza finansowanie reżimu, który sponsoruje globalny terroryzm i uważa za swój obowiązek religijny unicestwienie Izraela i atakowanie USA.

Zachód czeka jeszcze jeden szok, ponieważ wydaje się, że administracja Bidena zamiast podnieść krajową produkcję gazu i ropy zwraca się do irańskiego reżimu (a także do nielegalnego rządu Nicolása Maduro w Wenezueli), by zastąpiły dostawy z Rosji.


Zamiast dostarczenia tysiącom Amerykanów dobrze płatnych miejsc pracy przez eksportowanie amerykańskiej ropy naftowej i gazu do Europy i innych sojuszników Ameryki, rząd USA wydaje się być zdecydowany na wzbogacenie i wzmocnienie niektórych z najbardziej na świecie brutalnych i nieprzejednanych dyktatur, zaczynając od Rosji i Iranu, które wydają się nie mieć żadnych zamiarów chociażby złagodzenia swojego wrogiego zachowania wobec sąsiadów.


Podczas wywiadu 2 marca o drastycznie rosnących cenach ropy naftowej Stephanie Ruhle z MSNBC zapytała ministra transportu, Pete’a Buttigiego, czy administracja Bidena rozważa uruchomienie rurociągu Keystone XL, czy „wypracowanie czegoś z Iranem”. Zamiast odpowiedzieć, że USA nie będą kupować ropy od największego na świecie państwowego sponsora terroryzmu, Buttigieg powiedział:

"Prezydent powiedział, że wszystkie opcje są na stole. Musimy jednak upewnić się, że nie pędzimy za stałym rozwiązaniem pilnych, krótkoterminowych problemów, kiedy bardziej strategiczne i taktyczne działania na krótką metę mogą być korzystne”.

Ta odpowiedź wywołała oburzenie. "Zespół Bidena - tweetował senator Ted Cruz –woli finansować reżim ajatollaha głoszący hasło  ‘Śmierć Ameryce’ niż pozwolić Amerykanom na samodzielne produkowanie energii na nasze krajowe potrzeby”.


"Używanie północnoamerykańskiej ropy naftowej, by zakończyć ekonomiczną zależność od zasobów wrogich krajów, jest długoterminowym rozwiązaniem” - powiedział kongresman Ralph Norman, (R-SC)


"Biden oznajmił, że zakazuje zakupu rosyjskiej ropy naftowej. To wspaniale - powiedział Fox Business  senator Steve Daines (R-MT) . – Musimy jednak zwiększyć amerykańską produkcję energii, a nie szukać jej w Iranie lub Wenezueli. Jest absurdalne, że prezydent wyciąga ręce do wenezuelskiej dyktatury, do Irańczyków, kiedy mógłby wyciągnąć rękę do amerykańskich producentów ropy naftowej i gazu ziemnego”. Dodał: “Dlaczego nie ściągnąć ich wszystkich [amerykańskich producentów ropy i gazu] do Waszyngtonu, by zorganizować nadzwyczajne spotkanie tutaj, w Waszyngtonie, i zapytać ich: 'jak mamy podnieść produkcję ropy naftowej i gazu ziemnego w USA?’”


Kupowanie ropy od mułłów z Iranu oznacza finansowanie reżimu, który sponsoruje globalny terroryzm i uważa za swój obowiązek religijny unicestwienie Izraela i atakowanie USA. Zaledwie  w dzień po tym jak Rada Bezpieczeństwa ONZ głosowała za zniesieniem embargo na broń dla Iranu w październiku 2020 roku, rządzący mułłowie pokazali pocisk balistyczny, który podobno może sięgnąć do Stanów Zjednoczonych. 15 sierpnia 2020 roku tytuł artykułu w języku farsi (w kontrolowanej przez państwo agencji informacyjnej Afkar), brzmiał: "Amerykańska ziemia jest teraz w zasięgu irańskich bomb”. W artykule były przechwałki o szkodach, jakie irański reżim może wyrządzić USA:

"Przez wysłanie wojskowego satelity w przestrzeń Iran pokazał teraz, że potrafi dosięgnąć całe amerykańskie terytorium; irański parlament ostrzegał poprzednią administrację [USA], że elektromagnetyczny atak nuklearny na Stany Zjednoczone prawdopodobnie zabije 90 procent Amerykanów”.

W artykule grożono także Unii Europejskiej, która głosowała za zniesieniem embargo na broń do Iranu:

"Ten sam rodzaj technologii pocisków balistycznych, użyty do wystrzelenia satelity może przenosić jądrową, chemiczną, a także biologiczną broń, by wymazać Izrael z mapy, uderzyć w bazy USA i sojuszników w regionie oraz w instalacje USA, i zaatakować NATO jeszcze dalej na zachód w Europie”.

Czy administracja Bidena nie zauważyła, że ugłaskiwanie irańskiego reżimu tylko go ośmiela? Podczas ośmiu lat administracji Obamy-Bidena pięciu członków Rady Bezpieczeństwa ONZ zniosło wszystkie wyniszczające sankcje, jakie przez dziesięciolecia nakładano na Islamską Republikę Iranu.  


"Od 1984 roku – jak mówi specjalista spraw irańskich, Michael Rubin – Departament Stanu USA zaklasyfikował Iran jako głównego, państwowego sponsora terroryzmu. Iran nie tylko finansuje marionetkowe milicje w celu zdestabilizowania państw w regionie, ale także sponsoruje wiele grup terroru, które zajmują się zamachami bombowymi, zabijaniem i porywaniami na całym świecie.


Prezydent Barack Obama podczas swojej kadencji unieważnił cztery wcześniejsze dekrety prezydenckie przeciwko Iranowi – usuwając tym samym jednostronne sankcje USA i uwalniając aktywa Iranu oceniane na 150 miliardów dolarów. Departament Skarbu USA usunął niemal 400 irańskich obywateli z listy zablokowanych osób, uwalniając zasoby i pozwalając im na prowadzenie interesów w USA. Administracja Obamy-Bidena dała irańskiemu reżimowi możliwość ponownego wejścia do globalnego systemu finansowego i do eksportowania i importowania wielu towarów, które były uprzednio zakazane. Reszta zachodniego świata poszła ich śladem: UE usunęła związane z programem nuklearnym ekonomiczne i finansowe sankcje nałożone na Teheran i zaczęła prowadzić interesy z teokratycznym establishmentem.


Tym jednak, co wkrótce zobaczyła międzynarodowa społeczność, była większa częstotliwość rakiet, jakimi Huti ostrzeliwali z Jemenu cywilne cele; rozlokowanie bojowników Hezbollahu w Syrii i wzrost liczby ataków finansowanego przez Iran Hamasu na Izrael. Z miliardami dolarów płynących do kieszeni najwyższego przywódcy Iranu, Ajatollaha Alego Chameneiego i Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej (IRGC), Teheran nie zmienił swojego zachowania na lepsze. Stał się silniejszy i bardziej ośmielony w dążeniu do swoich rewolucyjnych celów antyamerykanizmu i antysemityzmu. Finansowany przez rząd USA Voice of America otwarcie nazywał Iran "najgorszym na świecie państwowym sponsorem terroryzmu".


Podczas administracji Obamy, u szczytu polityki ugłaskiwania mułłów, Iran ośmielał się publicznie nękać marynarkę USA, zatrzymać marynarzy USA i więzić amerykańskich obywateli. Chamenei wielokrotnie zapowiadał "Śmierć Ameryce" i "Śmierć Izraelowi", i wygłaszał  podżegające słowa o wymazaniu Izraela z powierzchni ziemi „w mniej niż osiem minut”.


Arabia Saudyjska i Zjednoczone Emiraty Arabskie, lojalni sojusznicy USA, po wieloletnich atakach i groźbach ze strony Iranu znalazły się opuszczone przez USA i zaczęły zwracać się ku Chinom.


Tymczasem administracja Bidena podobno uważa RosjęChiny i Iran przemiennie za “partnerów”, "konkurentów" lub "zawierających umowy". Rosja, China i Iran nie są “partnerami”. Nie są "konkurentami". Są agresorami! Jasne, że chcieliby “pomóc” Stanom Zjednoczonym ze “zmianą klimatu” i “przejścia na zielone energie”, co dałoby im olbrzymi nowy rynek na ich ropę naftową i gaz ziemny, jak również możliwość zwiększonego nacisku na Zachód. Europejskie i amerykańskie raporty już pokazywały, że rosyjskie “szemrane pieniądze” (anonimowe finansowanie) zachodnich pozarządowych grup środowiskowych trwało od lat, by popychać ten program.


Ameryka zależna od antydemokratycznych dyktatur dla zaspokojenia potrzeb na ropę i gaz, byłaby dla nich wspaniałym zyskiem ekonomicznym i politycznym, wykraczającym daleko poza ich najśmielsze marzenia. Wyobraźcie sobie Amerykę uzależnioną od dobrej woli Rosji i Chin.   


A teraz, w nowej “umowie z Iranem” wydaje się, że Rosja nie tylko służy jako negocjator dla Stanów Zjednoczonych, i że USA zgodziły się usunąć 10 miliardów dolarów w sankcjach, które właśnie nałożyły na Rosję za inwazję na Ukrainę, żeby Rosja mogła zbudować nuklearny reaktor w Iranie, ale także, według kongresmena Michaela Waltza*, że wzbogacony uran z Iranu będzie teraz wysyłany do Rosji. Na domiar do tego wszystkiego, jak twierdzi Waltz, nowym arbitrem tego, czy Iran wypełnia warunki umowy, czy nie, będzie – Rosja. Kto zwariował?


*"Mornings with Maria," Fox Business Channel, 18 marca 2022


The Biden Administration’s Campain to “Make Anti-American  Ddictatorships Great Again”

Gatestone Institute, 19 marca 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Majid Rafizadeh

 

Amerykański politolog irańskiego pochodzenia. Wykładowca na Harvard University, Przewodniczący International American Council. Członek zarządu Harvard International Review.

 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
1. To make Iran green again... Marek Eyal 2022-03-25


Notatki

Znalezionych 2160 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Wojny pełne błędnych kalkulacji   i Alberto M. Fernandez   2022-06-30
Najwspanialszy wynalazek ludzkości   Koraszewski   2022-06-30
Kraje arabskie ponownie odtrąciły UNRWA na konferencji o pomocy finansowej     2022-06-30
Sudan: Ludobójstwo, o którym nikt nie mówi   Rehov   2022-06-30
Monolog prowincjonalnego Hamleta   Kruk   2022-06-29
Niech już UNRWA wreszcie umrze   Blum   2022-06-29
Gdzie były media, kiedy niezależne dochodzenie uznało Amnesty International za organizację „instytucjonalnie rasistowską”?   von Koningsveld   2022-06-28
To nie jest artykuł o Shireen Abu Akleh   Collier   2022-06-27
W poszukiwaniu lekarstwa na obłęd   Koraszewski   2022-06-27
Amnesty International UK jest „instytucjonalnie rasistowska”, „kolonialistyczna” – a jej antysemityzm jest z tym ściśle powiązany     2022-06-25
Kiedy aktor jest aktorem   Jacoby   2022-06-24
Burzenie domów i zagarnianie ziemi, o których nikt nie mówi   Toameh   2022-06-23
Dziwaczna francuska sprawiedliwość   Carmon   2022-06-22
Turcja uderza na Irak, Syrię, Cypr i Grecję   Bulut   2022-06-21
Podcast "Guardiana": 34 minuty palestyńskiej propagandy udającej dziennikarstwo   Levick   2022-06-19
„Choroba” przywrócona przez Putina   Taheri   2022-06-18
Podsycanie urojeń Palestyńczyków   Bard   2022-06-18
Mało nas, mało nas do pieczenia chleba   Koraszewski   2022-06-17
Jak UE może chcieć bliższych więzi z Izraelem, finansując równocześnie terrorystyczne organizacje pozarządowe?   Deutsch   2022-06-16
Kilka słów do prezydenta Macrona: Sois Beau Et Tais-Toi   Fitzgerald   2022-06-15
Nuklearne zwycięstwo irańskich mułłów   Rafizadeh   2022-06-14
Co by było, gdyby Izrael traktował Amerykę tak, jak Ameryka traktuje Izrael?   Bard   2022-06-12
Iran: zbliża się lato gniewu   Taheri   2022-06-10
Alternatywny wszechświat palestyńskiej „suwerenności”   Altabef   2022-06-09
Nie zostawiajcie Amerykanów i sojuszników w ciemności   Rafizadeh   2022-06-08
ONZ twierdzi, że Izrael „w przeważającej mierze” ponosi winę za konflikt z Palestyńczykami     2022-06-08
Klinika Odessa - Ostatni felieton Ludwika Lewina   Lewin   2022-06-07
Wyszukiwarka Google promuje antysemityzm   Collier   2022-06-05
Pięćdziesiąt lat temu masakra w Izraelu ujawniła przerażający stan bezpieczeństwa na lotniskach   Gross   2022-06-04
Bibi, PiS, Kafka i pustelnik   Koraszewski   2022-06-03
Dlaczego dla ONZ jedna masakra w meczecie jest o wiele gorsza niż niezliczone masakry w kościołach?   Ibrahim   2022-06-03
Administracja Bidena błędnie rozumie posunięcia Erdoğana   Bekdil   2022-06-01
Oczywista prawda, której świat nie akceptuje: Palestyńczycy są odpowiedzialni za palestyńską przemoc     2022-06-01
Jak zaprzeczyć Holocaustowi, udając że się tego nie robi   Apfel   2022-05-30
Nienawidzący Izraela są naprawdę mistrzami propagandy     2022-05-29
Czy da się naprawić Human Rights Watch?   Steinberg   2022-05-28
Porozmawiajmy o „nakbie” i o tym, kto jest naprawdę odpowiedzialny za cierpienie Palestyńczyków   Tobin   2022-05-27
Czy politycy mogą być racjonalni?   Koraszewski   2022-05-25
Uchodźcy, ekonomia, zazdrość i nienawiść   Koraszewski   2022-05-23
BDS: Rosja versus Izrael   Kontorovich   2022-05-22
Oszałamiające kłamstwo najbardziej wpływowego muzułmanina na świecie   Ibrahim   2022-05-21
Narcyzm moralny i psychologia porażki   Landes   2022-05-20
Dlaczego Erdoğan szantażuje NATO?   Bekdil   2022-05-19
Radości, których dostarcza antysemityzm   Garrard   2022-05-19
Dlaczego Joe Biden ma taką obsesję na punkcie izraelskich osiedli?   Flatow   2022-05-17
Bardzo potrzebny rurociąg EastMed oczekuje na zaaprobowanie   Bergman   2022-05-17
Smutek wolności utopionej w krwi   Koraszewski   2022-05-16
Jak Biden rozpoczął wojnę z MBS, a potem przyszedł żebrać   Abdul-Hussain   2022-05-14
Urok intratnej neutralności   Koraszewski   2022-05-13
Szefowa związku brytyjskich studentów oskarżona o antysemityzm   Wójcik   2022-05-12
Dlaczego Rosja sądziła, że opowiadanie o “nazistach” będzie przekonujące   Franzman   2022-05-09
Rektor Princeton odrzuca wolność słowa i demonizuje jej obrońców   Klainerman   2022-05-07
Błogosławieństwo uczenia się na pamięć   Jacoby   2022-05-06
Wojna Rosji z Ukrainą: Bez szminki   Tsalic   2022-05-03
W redakcji „New York Timesa” słowo „okupowany” sprawia kłopot   Flatow   2022-05-03
Spiskowe teorie szacownego “Guardiana”   Collier   2022-05-01
Czarny Piotruś w rękawie Putina   Koraszewski   2022-04-30
Odstraszanie Chin: USA powinny uzbroić Tajwan po zęby – natychmiast   Chang   2022-04-29
Bliski Wschód: amerykańska wizja   Taheri   2022-04-28
Kursy walut w czasach putinowskiej zarazy   Koraszewski   2022-04-27
Przypomnienie o wszystkich tych palestyńskich uchodźcach   Bard   2022-04-27
Recenzja książki People Love Dead Jews     2022-04-26
Długi zbiór krótkich tematów   Rosenthal   2022-04-25
Turcja: Strzeżcie się islamistów niosących dary   Bekdil   2022-04-23
Dno nienawiści do Izraela   Levick   2022-04-22
Problem z świadkami Boga i z błaznami w kapłańskich szatach   Koraszewski   2022-04-21
Sprawy, których nie zauważają apologeci Putina   Taheri   2022-04-19
Europa kocha Palestyńczyków i udaje, że nie wie dlaczego   Koraszewski   2022-04-17
„Guardian” trzyma się narracji „biernej ofiary” w sprawie arabskiej przestępczości   Levick   2022-04-16
Gaz ziemny dla Hezbollahu, ale nie dla UE?   Bryen   2022-04-15
Nie, Sekretarzu Blinken, palestyński terror nie jest “bezsensowny”   Suissa   2022-04-15
Kiedy rządy stają po stronie antysemitów   Tobin   2022-04-14
“Kiedy Biden zobaczy, że jego błędy szkodzą interesom Ameryki?”   Toameh   2022-04-13
Wielki rosyjski energetyczny przekręt   Meotti   2022-04-12
Wojna zmienia ludzi w bestie   Koraszewski   2022-04-12
To demografia, głupcze!   Bard   2022-04-10
Wykopanie Rosji z Rady Praw Człowieka ONZ jest pustym gestem   Tobin   2022-04-07
Nieskończona ignorancja wiązania potrzeb Ukrainy z izraelską Żelazną Kopułą   Frantzman   2022-04-07
Jak Unia Europejska finansuje działania na Zachodnim Brzegu łamiące międzynarodowe prawo i podważające pokój   Van Koningsveld   2022-04-06
Obywatel i jego ewolucja w czasie i przestrzeni   Koraszewski   2022-04-06
Irański emerytowany generał: Rosja nie powinna być pośrednikiem w rozmowach nuklearnych     2022-04-05
Pod sztandarem walki z faszyzmem i o prawa człowieka   Koraszewski   2022-04-04
Prawdziwy powód krytykowania izraelskiej reakcji pomocowej dla Ukrainy   Altabef   2022-04-04
Oskarżenie o apartheid, Porozumienie Abrahamowe i “właściwa strona historii”     2022-04-03
Co się dzieje w gabinecie Putina?   Koraszewski   2022-04-01
Czy wywiad USA podrasowuje dowody o Iranie?   Bard   2022-03-31
PMW demaskuje żałosne “potępienie” terroru przez Abbasa   Marcus   2022-03-31
Jak Putin wydał miliony na szerzenie fałszywych informacji o szczelinowaniu   Ridley   2022-03-30
Wiara i człowieczeństwo - przypadek islamu   Koraszewski   2022-03-29
Dla Żydów fake news nie zaczynają się od Trumpa – zaczynają się od Al Dury   Amos   2022-03-28
Arabia Saudyjska i ZEA odmawiają poparcia USA przeciwko Rosji, ponieważ USA odmawiają poparcia ich przeciwko Iranowi     2022-03-28
BBC, rewizja historii i wynalezienie starożytnej Palestyny   Collier   2022-03-27
Grupa na wydziale prawa Harvardu, próbuje tak zdefiniować “apartheid”, by pasował do Izraela     2022-03-26
Czekiści z ulicy Sezamkowej   Koraszewski   2022-03-26
“Uczyńmy antyamerykańskie dyktatury znowu wielkimi”   Rafizadeh   2022-03-25
Kolejny palestyński “umiarkowany” jest zdemaskowany   Flatow   2022-03-24
Porażka odstraszania   Stewart   2022-03-24
Posłaniec z nieudanej przeszłości wskazuje ku problematycznej przyszłości   Tobin   2022-03-23
Jak odstraszyć wystraszonego, że nie dość straszy?   Koraszewski   2022-03-21
Czechosłowacka opcja   Rosenthal   2022-03-20

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologia


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk