Prawda

Poniedziałek, 25 października 2021 - 16:24

« Poprzedni Następny »


Szczęśliwi na widok pokonanej Ameryki


Hussain Abdul-Hussain 2021-09-24


Najgorsi antyamerykańscy tyrani świata – Władimir Putin z Rosji, Xi Jinping z Chin i Ali Chamenei z Iranu – będą zachwyceni czytając “Foreign Policy”, skrajnie lewicową publikację z Waszyngtonu, która ma obsesję na punkcie krytykowania amerykańskich wartości i przedstawiania Ameryki jako siły globalnego zła, która spowodowała wiele męczarni i nieszczęść na świecie.


Podobnie jak Putin, Xi i Chamenei, “Foreign Policy” nie znosi koncepcji amerykańskiej wyjątkowości, a bardziej konkretnie, hasła „Wiek europejskiego Oświecenia”. Dyktatorzy tego świata za niepowodzenia swoich krajów nigdy nie winią własnej tyranii, ale zachodnie próby modernizowania reszty świata i przerabiania go na swój obraz i podobieństwo. Według tej szkoły myślenia, wszystko, co poszło nie tak w Rosji, Chinach, Iranie i reszcie niedemokratycznego świata,  nie było spowodowane niezdolnością tych krajów do dogonienia, ale zachodnimi oczekiwaniami, że to jednak spróbują. Dlatego, w celu poprawienia sytuacji, reżimy Rosji, Chin i Iranu chcą nie dopuścić, by ich kraje zaakceptowały zachodnie koncepcje – szczególnie demokrację – i zamiast tego skupiły się na „rdzennej autentyczności”, cokolwiek to ma znaczyć.


“Foreign Policy” i skrajna lewica Zachodu wyobrażają sobie, że jeśli Zachód zostawi resztę świata w spokoju, wszyscy na całym świecie będą żyli tak, jak natura zamierzała: będą jedli organiczną żywność, ćwiczyli jogę i jeździli tylko na rowerach. Populacja świata zajmie się Kamasutrą i będzie zachowywać się bez żadnej dyskryminacji płci i rasy. Kiedy znikną amerykańskie wpływy, wszyscy na całym świecie będą pozdrawiali się mówiąc Namaste.


To jednak nie jest rzeczywistość. To jest Hollywood.


Świat poza demokratycznym blokiem, o którym niewielu redaktorów i autorów “Foreign Policy” ma zielone pojęcie, jest niebezpiecznym, złym, rasistowskim miejscem, gdzie podstawową regułą jest „siła pięści”.


Dla zachodniej skrajnej lewicy kraj taki jak Izrael jest najbardziej rasistowskim państwem apartheidu, którego prawa dyskryminują nieżydowskich obywateli. W rzeczywistości izraelskie prawo wyborcze jest najbardziej sprawiedliwe i równe na świecie i jest znacznie bardziej reprezentatywne niż amerykański system wyborczy. Spytajcie dowolnego specjalistę prawa wyborczego o różnicę między wyborami w Izraelu z jednym okręgiem, głosowaniem na listy partyjne i proporcjonalnością, a amerykańskim systemem wyborczym z wiecznymi manipulacjami okręgami wyborczymi i wypaczonym systemem większościowym.


“Foreign Policy” i skrajna lewica rzadko jednak interesują się rzeczywistością. Zamiast tego używają swoich umiejętności do wypaczania rzeczywistości i pokazywania jej tak, by pasowała do ich chorych idei o tym, o ile lepiej wyglądałby świat wolny od Ameryki. Tłumek dekolonizatorów  — ci wszyscy magicy w rodzaju Blinkena, Malley’a, Walts’a i podobnych – z których większość wychowała się jako uprzywilejowani biali mężczyźni, sądzą, że Ameryka wygląda tak jak oni i że reszta świata to tłum nie-białych ofiar. W rzeczywistości, bez Ameryki i bez porządku, jaki próbowała zaprowadzić po 1945 roku, świat byłby dużo gorszym miejscem. Bez złamania nazizmu przez Amerykę oszaleli maniacy, tacy jak Hitler, nadal paliliby dzisiaj ludzi wszelkich ras. Bez Ameryki Rosja Sowiecka okaleczyłaby Iran i anektowała jego bogatą w ropę naftową północ (nie oczekujcie, że skrajna lewica wam to powie, nadal zamiast tego skupiają się na Ameryce obalającej premiera Musaddegha).


Magazyn “Foreign Policy” zmobilizował pięciu autorów, by obwiniali Amerykę o wszystko, włącznie ze “stworzeniem śmiertelnych zaniedbań Covid19”, po co bowiem winić państwo, które nie powstrzymało lub nie ostrzegło w porę świata o najwcześniejszym pojawieniu się groźnego wirusa, skoro można winić Amerykę za to, że migiem nie naprawiła błędów Chin.  


Te pięć artykułów zaprzecza sobie wzajemnie, ale dla “Foreign Policy” nie ma to najmniejszego znaczenia: ważne jest że wszystkie depczą amerykański system wartości.  


“Foreign Policy” jest zagniewany na ekspansjonizm Ameryki i jej próby tworzenia świata na swoje podobieństwo. Pismo uderza w amerykańską wyjątkowość i krytykuje amerykańskie interwencje. Niemniej równocześnie atakuje Amerykę za opuszczenie “strategicznych sojuszników i narażonych cywilów”. Czytelnik nie ma możliwości zrozumienia, z którą polityką redakcja nie zgadza się: czy zła jest koncepcja szerzenia amerykańskich wartości? Czy złe jest wycofanie się Ameryki ze świata, co kończy te wysiłki? To nie ma znaczenia. Autor artykułu w “Foreign Policy”, który krytykuje Amerykę za opuszczenie “narażonych cywilów”, sprzeciwiał się także wojnie Ameryki, która ratowała irackich cywilów przed tyranią Saddama Husajna.


Pozytywne w analfabetyzmie redaktorów i autorów “Foreign Policy” w sprawach polityki zagranicznej jest to, że Ameryka jest zbyt potężna, by została pokonana przez propagandę. Siłą Ameryki jest jej wolność, która wyzwala kreatywność, która z kolei turboładuje amerykańskie innowacje i gospodarkę. Współtwórca Google jest Rosjaninem, ale jego pomysł mógł dostać skrzydeł tylko w Ameryce.  


Być może “Foreign Policy” powinien zrozumieć fakt, że jedynym poważnym wrogiem Ameryki jest wróg wewnętrzny. Wrogiem jest cenzurowanie idei. Jak długo Ameryka cieszy się wolnością słowa, wyznania, biznesu i wszystkiego innego i jak długo Amerykanie ufają swojemu rządowi, że wykona zadanie chronienia tych niezbywalnych praw, nie ma znaczenia, co dzieje się w Iranie lub Afganistanie. W końcu, klęska Ameryki w Wietnamie przytłacza wszystkie straty Ameryki w Afganistanie i Iraku. Ale klęska w Wietnamie nie  mogła zakończyć wyjątkowości Ameryki i nie zrobi tego ani Afganistan, ani wzrost siły Chin. Po prostu spytajcie byłego prezydenta Jimmy Cartera, co myśli o swoim przemówieniu, „Malaise Speech” sprzed 42 lat.


Przykro mi, “Foreign Policy”, ale jak długo Ameryka pozostanie wolna i demokratyczna, pozostanie jaśniejącym miastem na wzgórzu, pozostanie wyjątkowa i pozostanie … Ameryką.

 

Happy to see America beaten

House of Wisdom, 19 września 2021

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaHussain Abdul-Hussain


Iracko-libański dziennikarz mieszkający w Waszyngtonie.  Pracuje jako analityk w instytucie Fundacji Defence of Democrecies. Wcześniej pracował w utworzonej przez amerykański Kongres Arabic TV, przed tym był reporterem w wychodzącej w Bejrucie The Daily Star. Jest absolwentem Amerykańskiego Uniwersytetu w Bejrucie, gdzie studiował historię Bliskiego Wschodu.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
1. Ważna różnica MEF 2021-09-24


Notatki

Znalezionych 1942 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Miecz Damoklesa nad wolną myślą w Egipcie (i gdzie indziej)   Fernandez   2021-10-25
Konsulat USA w Jerozolimie ponownie podzieli miasto   i Maurice Hirsch   2021-10-23
Bardzo ważna książka o “Trans”   Bawer   2021-10-23
Władcy na glinianych nogach   Fernandez   2021-10-22
Koszty finansowe błędnej świadomości   Koraszewski   2021-10-20
Wielkie zwycięstwo krytycznej teorii rasy wraz z nowymi wymaganiami otrzymania dyplomu   Tobin   2021-10-20
Branie zakładników przez irański reżim: gdzie jest Zachód i ONZ?   Rafizadeh   2021-10-19
Od czegoś trzeba zacząć…   Koraszewski   2021-10-17
Marina i reszta   Łukaszewski   2021-10-14
Dlaczego USA chcą palestyńskiego konsulatu w Jerozolimie   Kontorovich   2021-10-14
Biden ignoruje stanowisko Palestyńczyków   Tawil   2021-10-13
Taniec pijanych motyli   Koraszewski   2021-10-11
Facebook – przestój i panika   Collins   2021-10-09
Aktywiści, którzy serwują połowę wiadomości   Abdul-Hussain   2021-10-08
Dalsze próby uratowania afgańskich kobiet to “jedyna rzecz, jaką możemy zrobić”   Chesler   2021-10-06
Korzenie kryzysu energetycznego   Ridley   2021-10-05
Joe Biden mówi podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ o potrzebie “suwerennego i demokratycznego państwa palestyńskiego”   Fitzgerald   2021-10-03
Jak impas w sprawie federalnego budżetu pokazał rozłam w sprawie Izraela   Tobin   2021-10-01
Kraj NATO, sojusznik Rosji i przyjaciel talibów   Bekdil   2021-09-30
Dlaczego Arabowie nie ufają już Bractwu Muzułmańskiemu?   Toameh   2021-09-29
Dlaczego Irakijczycy nienawidzą Palestyny   Abdul-Hussain   2021-09-29
Sudańskie pułapki na drodze do reform   Fernandez   2021-09-28
Nie ma powodu by przepraszać za ujawnianie hipokryzji   Bard   2021-09-25
Szczęśliwi na widok pokonanej Ameryki   Abdul-Hussain   2021-09-24
Antysemityzm  jest naszym nieszczęściem   Koraszewski   2021-09-24
Arabskie dążenia do lepszego przestrzegania praw człowieka powinny być chwalone, a nie wyśmiewane     2021-09-22
Talibowie domagają się miliarda dolarów pomocy   Fitzgerald   2021-09-21
Źródła ubóstwa narodów   Koraszewski   2021-09-20
Stanisław Lem - pisarz, który widział więcej niż inni   Ferus   2021-09-19
Jak Associated Press łagodzi obraz terrorystów Hamasu   Fitzgerald   2021-09-19
Dyskusja o antysemityzmie wymaga uczciwości   Tobin   2021-09-17
Ucieczka z Afganistanu   Rosenthal   2021-09-16
Palestyńczycy: Dlaczego środki pomocowe Bidena nie przyniosą pokoju   Toameh   2021-09-16
Dziwny apel do teoretycznie przyzwoitych   Koraszewski   2021-09-15
Nie ma niczego takiego jak palestyński terrorysta   Flatow   2021-09-13
Lepiej poczekać z nawiązywaniem stosunków z talibami   Taheri   2021-09-13
Ocena dwóch katastrof z września 2001 roku   Glick   2021-09-12
Wielka Brytania: Witamy w Średniowieczu roku 2021   Ash   2021-09-10
Nowe próby wybielania haniebnej postawy papieża Piusa XII podczas Holocaustu     2021-09-09
Długi marsz przebudzeńców   Koraszewski   2021-09-09
Opatrywanie wielkich dzieł sztuki ostrzeżeniami dla wrażliwych jest brakiem zrozumienia istoty sztuki   Tobin   2021-09-08
Co byłoby, gdyby palestyńscy uchodźcy byli …. ?   Oz   2021-09-07
Przekazanie Afganistanu talibom nie pomaga strategicznym priorytetom Ameryki; sabotuje je   Carmon   2021-09-07
Nawet antysemici kochają martwych Żydów   Koraszewski   2021-09-06
Słaby koń raz jeszcze   Jacoby   2021-09-06
Biuro podróży Bidena w Kabulu   Taheri   2021-09-04
Upadłe państwo Libanu zwalcza “normalizację” stosunków z Izraelem   Toameh   2021-09-03
Nie ma boga nad Godota, a Godek jest jego posłanką   Koraszewski   2021-09-02
Kto oślepił Mohammada Szabana?   Fitzgerald   2021-09-02
Polityka zagraniczna Bidena jest nie do utrzymania   Bard   2021-09-01
Korzenie klęski Ameryki   Glick   2021-08-29
Tożsamość i pamięć zakodowana w DNA   Ibrahim   2021-08-28
Miłość ponad kolorem skóry   Jacoby   2021-08-27
"Pan Hitler mnie oszukał"   Koraszewski   2021-08-26
Powrót pokusy socjalizmu   Jacoby   2021-08-25
Jak daleko jest Kabul od Polski?   Koraszewski   2021-08-23
BBC przewodzi światu w walce z Izraelem   Kemp   2021-08-22
Biden popiera okupację   Flatow   2021-08-21
Pomarańczowa alternatywa w czasach Internetu   Koraszewski   2021-08-21
Klęska w Afganistanie i problem uchodźców   Bekdil   2021-08-20
Ratowanie tylko jednej afgańskiej kobiety   Chesler   2021-08-17
Arabowie świętują upadek islamistów w Tunezji   Toameh   2021-08-17
Żadna “inwestycja” USA nie wypłaca tak dużych i stałych dywidend jak inwestycja w Izrael   Fithzgerald   2021-08-15
Klimat, klimat pokaż rogi…   Koraszewski   2021-08-14
Jak Zachód się zgubił   Rosenthal   2021-08-13
Rozchodzą się drogi Turcji i Zachodu   Bekdil   2021-08-12
Media porzuciły fakty, żeby mówić o “anielskich” palestyńskich aktywistach   Levick   2021-08-11
Do administracji Bidena: Żadnej wizy, żadnych negocjacji z masowym mordercą z irańskiego reżimu   Rafizadeh   2021-08-09
Inkluzywna ekskluzywność   Bawer   2021-08-07
Cicho płynie główny ściek   Koraszewski   2021-08-05
Palestyńczycy oskarżają Hamas o magazynowanie broni na cywilnych terenach   Fitzgerald   2021-08-02
Arabowie ostrzegają Bidena: Wojna z terroryzmem nie jest skończona   Toameh   2021-08-02
Robert Spencer – gwałtowny ekstremista   Koraszewski   2021-07-31
Biden i potrzeba długiej łyżki w Wiedniu   Taheri   2021-07-30
Wiara, woda, odsalanie i inne problemy   Koraszewski   2021-07-29
Wikipedia prowadzi wojnę z Żydami   Collier   2021-07-27
Dlaczego Al-Aksa jest niedostępna dla Żydów?   Abdul-Hussain   2021-07-26
"Jeśli nie masz wolności słowa, nie jesteś wolny". Uchodźcy z krajów komunistycznych przerażeni Ameryką   Meotti   2021-07-26
To komunizm, a nie embargo USA, jest powodem kubańskiego cierpienia   Jacoby   2021-07-23
Masz zły dzień? Obwiń Izrael   Abdul-Hussain   2021-07-20
Specjalista z West Point twierdzi, że uderzenie IDF w wieżowiec Al Jalaa Tower było legalne     2021-07-12
Szlachetne zdrowie (psychiczne) w czasach pandemii   Koraszewski   2021-07-08
Ateny, Sparta i nora królika   Koraszewski   2021-07-03
Irańska polityka administracji Bidena: dużo marchewki, ale kija brak   Rafizadeh   2021-07-01
Dziennikarstwo umiera w jasnym świetle dnia   Tobin   2021-06-27
Co dziś myślą palestyńscy Arabowie?   Roth   2021-06-25
Waszyngton, dwójmyślenie i umowa z Iranem   Blum   2021-06-24
Biden powraca do polityki zaprojektowanej przez Bakera-Hamiltona-Rhodesa   Rosenthal   2021-06-22
Fiasko ze szczepionkami: Palestyńscy przywódcy i NGO “praw człowieka” bardziej nienawidzą Izraela niż cenią życie Palestyńczyków     2021-06-21
Opowieści z Gazy, o których zachodnie media NIGDY nie informują     2021-06-17
Biden i plan gry ajatollaha   Taheri   2021-06-15
Kandydaci do Nagrody za Hucpę   Collins   2021-06-14
200 dziennikarzy popiera kłamstwa o Izraelu     2021-06-12
Dlaczego Stany Zjednoczone mają dawać palestyńskim dyktatorom jakąkolwiek pomoc?   Fitzgerald   2021-06-10
Konwalie na byłym cmentarzu   Ferus   2021-05-30
Tak pięknie kwitną konwalie   Koraszewski   2021-05-27
Kochający Hitlera i Stalina socjalista, którego pomnika nikt nie ruszy   Greenfield   2021-05-25
Biedni Amerykanie walczą z rasizmem   Koraszewski   2021-05-22
Czego Palestyńczycy mogliby się nauczyć od Niemców Sudeckich   Schwarz   2021-05-20
Odpowiedź senatorowi Bernie Sandersowi   Harris   2021-05-20

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Bohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotu


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk