Prawda

Piątek, 9 czerwca 2023 - 14:04

« Poprzedni Następny »


Sprawa Ilyi Szapiro demaskuje podwójne rasistowskie standardy uniwersytetu Georgetown


Daniel Greenfield 2022-02-15

Główny budynek założonego w 1789 roku Uniwersytetu Georgetown.
Główny budynek założonego w 1789 roku Uniwersytetu Georgetown.

Profesorka Georgetown University, C. Christine Fair, tweetowała, że "biali mężczyźni", którzy bronili sędziego Kavanaugh, “zasługują na nędzną śmierć, podczas gdy feministki będą się śmiały, kiedy łapią ostatni oddech” a potem „wykastrujemy ich trupy i nakarmimy nimi świnie”.


Administracji Georgetown wyjaśniła, że pogląd Fair, iż biali mężczyźni, którzy popierają właściwą procedurę prawną, powinni zostać zabici i wykastrowani, “nie jest poglądem Uniwersytetu”, podkreślając równocześnie, że “nasza polityka nie zabrania mowy, w której człowiek przedstawia swoje idee, nawet jeśli mogą być one kontrowersyjne i budzące sprzeciw".


Wydział prawa Uniwersytetu Georgetown zajął zupełnie inne stanowisko, kiedy profesor prawa Ilya Shapiro tweetował krytykę decyzji Bidena, że na stanowisko sędziego Sądu Najwyższego będzie brał pod uwagę tylko kandydatury czarnych kobiet. (Tej decyzji sprzeciwia się 76% Amerykanów, włącznie z większością Demokratów i niebiałych obywateli.)


Shapiro słusznie wskazuje, że procedura wyboru sędziego Sądu Najwyższego z rasą jako kryterium doprowadzi do gorszego wyboru. Z tym stanowiskiem zgadza się olbrzymia większość Amerykanów, Demokratów i mniejszości. Ale uniwersytet Georgetown, który nie zawiesił profesorki wzywającej do mordowania i kastrowania białych mężczyzn, zdecydował, że konstytucyjnie chroniona wolność słowa profesora musi być potępiona i zakazana.  


Shapiro, który miał kierować Ośrodkiem Prawa Konstytucyjnego na Wydziale Prawa, dostał lekcję na temat tego, jak uniwersytet Georgetown postrzega wolność słowa i wolność akademicką, kiedy skierowano go na przymusowy urlop.


Dziekan William Treanor określił tweety Shapiro jako “oburzające” i utrzymywał, że “są one sprzeczne z wszystkim, co reprezentuje Wydział Prawa Georgetown, i szkodzą kulturze równości i włączenia, jaką Wydział Prawa Georgetown buduje codziennie”. Oto jak wygląda ta kultura.


Preston Mitchum, profesor z Wydziału Prawa Georgetown tweetował: “tak WSZYSCY biali ludzie są rasistami. Tak, WSZYSCY cis ludzie są transfobami”.


Nie było żadnego potępienia, nie mówiąc już o zawieszeniu Mitchuma ze strony uniwersytetu Georgetown.


Dziekan William Treanor nie miał niczego do powiedzenia o tweetowaniu przez Mitchuma  “Biali mężczyźni używają przemocy. Kropka” lub, żeby nie było żadnej wieloznaczności w kwestii jego rasizmu, kiedy tweetował “Biali ludzie są źli”.


Mitchum tweetował także: “Biali ludzie nie ustalają, co jest rasizmem”.


Napisałem do dziekana Treanora i do biura prasowego Georgetown z pytaniem, czy podejmą jakiekolwiek działania przeciwko Mitchumowi, ale nie dostałem odpowiedzi. Najwyraźniej głoszenie, że „wszyscy biali ludzie są rasistami” i „biali mężczyźni używają przemocy” jest całkowicie zgodne z kulturą równości i włączania w Georgetown. I z jego akademickimi interesami.


W The Dangers of White Spaces Bryce Huebner, profesor filozofii w Georgetown, złorzeczy wszystkiemu od “białego pochodzenia Google” do “białych przestrzeni skonstruowanych wokół białych ciał”, nie wspominając już o “białych wartościach”.


"Jeśli biali ludzie nie są ‘rzeczywistą’ grupą, to nie ma niczego, co działa, by ich zachować” – twierdzi i nic nie czyni białych ludzi “białymi poza ideologią uciskania”.


Biblioteka Uniwersytetu Georgetown promuje “Decentralizowanie białości w sali wykładowej”, podczas gdy klub książki Czytanie Rasy na uniwersytecie oferuje “Białość bogactwa”.


Któregoś dnia Georgetown oszczędzi sobie czasu i wywiesi napis: “Białym wstęp wzbroniony”.


Ten rodzaj rasistowskiego akademickiego dyskursu nie jest wyjątkowy dla Uniwersytetu Georgetown University ani dla świata akademickiego, gdzie artykuły i wykłady regularnie brzmią teraz jak przemówienia Hitlera.


Istnienie białych ludzi ma wyjaśniać wszystkie bolączki od otyłości do globalnego ocieplenia i nierówności. Jedynym racjonalnym wnioskiem, jaki można wyciągnąć z tego rodzaju akademickiego dyskursu, to że jeśli biali ludzie zniknęliby jutro lub zostali zlikwidowani, świat natychmiast stałby się szczęśliwą utopią.


Podobnie jak tyrady Mitchuma i Fair wyraźnie nic z tego nie jest sprzeczne z wartościami uniwersytetu Georgetown.


Rasistowskie podwójne standardy są tutaj zupełnie oczywiste. Nawet najłagodniejsza krytyka rasistowskiego pomysłu, że kandydaci do najwyższego w kraju sądu mają być wybierani w oparciu o ich rasę, spotyka się z wściekłym potępieniem i nielegalnym zawieszeniem szanowanego eksperta prawa konstytucyjnego.  


Tymczasem nawet brutalna retoryka członków kadry profesorskiej o tym, jak bardzo nienawidzą białych ludzi, mężczyzn, Republikanów i każdego, kto różni się od nich, jest w porządku.


Broszura informacyjna dla personelu uniwersytetu Georgetown stwierdza, że uniwersytet “jest oddany wolnym i otwartym dociekaniom, rozważaniom i debacie we wszystkich sprawach” i “wolnemu słowu i bezsłownemu wyrażaniu idei” i twierdzi, że daje wszystkim „członkom uniwersyteckiej społeczności, włącznie z kadrą nauczycielską, studentami i personelem, największą możliwą swobodę wyrażania się”. Poza akcją afirmacyjną.  


Jest zrozumiałe, że Wydział Prawa uniwersytetu Georgetown Law jest wrażliwy na punkcie akcji afirmacyjnej.


W zeszłym roku wydział prawa wyrzucił dwóch profesorów, Sandrę Sellers i Davida Batsona, po tym jak Sellers skarżyła się, że czarni studenci pozostają w tyle z przerabianiem programu na jej kursie, a Batson nie zgłosił sprzeciwu wobec jej słów i powiedział, że “Tym, co doprowadza mnie do szaleństwa… koncepcja, jak to się rozgrywa i czy moje postrzeganie odgrywa tutaj rolę z pewnymi ludźmi, czy też moje nieświadome uprzedzenia odgrywają rolę w tym wszystkim”.  


Treanor oświadczył, że jest “oburzony” i ich głowy potoczyły się, podczas gdy kwestia akcji afirmacyjnej, dzięki której przyjmuje się nieprzygotowanych studentów, pozostała bez dyskusji, na szkodę wszystkich.  


Georgetown ma Biuro Programów Akcji Afirmacyjnej i Biuro Instytucjonalnej Różnorodności, Równości i Akcji Afirmacyjnej, ale wbrew oczekiwaniom poziom nauki  czarnych studentów pozostaje w tyle za poziomem pozostałych studentów. I żadna ilość rasizmu krytycznej teorii rasy nie wydaje się tu pomagać.


Przyjmowanie studentów, którzy mają mniejsze szanse na sukces, nie pomaga im, wręcz przeciwnie.


Sygnalizowanie cnoty nie pomaga czarnym. Odbieranie finansowania policji i wspieranie rasistowskiego nacjonalizmu Black Lives Matter prowadzi do kolejnych śmierci tysięcy  czarnych ludzi. Akcja afirmacyjna pcha czarnych nieprzygotowanych studentów na uniwersytety, gdzie mają większe prawdopodobieństwo niepowodzenia. Nie jest tak dlatego, że czarni studenci są intelektualnie gorsi, ale dlatego, że nie zostali wybrani na podstawie merytorycznych kryteriów.


To samo do pewnego stopnia dotyczy przyjmowania dzieci byłych absolwentów. To dlatego sprawa oszustw przy przyjmowaniu do USC nie dała znakomitych studentów. Kiedy używa się innych kryteriów niż akademickie osiągnięcia, wynik – czy jest to zatrudnianie polityków jako profesorów, czy wybieranie studentów w oparciu o rasę – zawsze będzie gorszy niż gdyby był to uczciwy system, który nagradza merytoryczne zasługi.


I żadna ilość cenzury, zawieszeń, zwolnień lub krytycznej teorii rasy nie zmieni tej prawdy.

 

The Ilya Shapiro Case Exposes Georgetown’s Racism Doubble Standards

7 lutego 2022

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaDaniel Greenfield

Amerykański pisarz i publicysta, mieszka w Nowym Jorku. Prowadzi stronę internetową Sultan Knish.


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 2386 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Antyzachodni klub nuklearny: Korea Północna, Chiny, Rosja i Iran niebezpiecznie atakują Zachód   Rafizadeh   2023-06-08
Polemika z izraelskimi migawkami   Koraszewski   2023-06-08
Amerykanin w Moskwie   Bawer   2023-06-07
Saudyjczycy wyłaniają się jako nowe mocarstwo Bliskiego Wschodu     2023-06-06
Czy modne bzdury przestaną być modne?   Koraszewski   2023-06-05
Amerykańska Narodowa Strategia Przeciwdziałania Antysemityzmowi jest porażką, zanim rozpoczęła działalność     2023-06-03
Głupota i podłość w służbie walki o władzę   Koraszewski   2023-06-02
Nowe media i stare problemy z dialogiem   Koraszewski   2023-05-30
Turcja: Co powiedziałby ojciec?   Taheri   2023-05-30
Wybory w Turcji: nacjonalistyczna polityka tożsamości wygrywa mimo nędzy   Bekdil   2023-05-27
Ekstremiści już planują wykorzystanie AI   Stalinsky   2023-05-23
Wywiad rzeka o seksie   Koraszewski   2023-05-22
Iran: Zastąpienie Chomeiniego Clintonem   Taheri   2023-05-20
Krytyka nazbyt zatroskanego rozumu   Koraszewski   2023-05-19
Dwaj reformatorzy, dwa bardzo różne światy   Fernandez   2023-05-17
Napięcia rosną na Bliskim Wschodzie, gdy jedna strona chce zabijać Żydów, a druga strona to Żydzi, którzy nie chcą umierać i żadna ze stron nie godzi się  na kompromis     2023-05-15
Problem niedoborów wody na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej   Raphaeli   2023-05-15
Dziewczyna z Krochmalnej, która nie została Jentł   Walter   2023-05-10
Co dalej w sprawie uczciwości sztucznej inteligencji?   Koraszewski   2023-05-09
Wiek XXI – wojna przeciw kobietom i zanikanie rodzaju żeńskiego   Chesler   2023-05-08
Systematyczne zaciemnianie uprzedzeń rasowych   Rubinstein   2023-05-05
Absurd goni absurd   Koraszewski   2023-05-04
Świat w krzywych zwierciadłach   Koraszewski   2023-05-02
Dwadzieścia lat po obaleniu Saddama przez Amerykę Irakijczycy są pod butem islamistycznego Iranu   Abdul-Hussain   2023-04-29
Sprawy, które wzbudzają niepokój   Hirsi Ali   2023-04-28
Turcja: Porzuceni iraccy i syryjscy chrześcijanie   Bulut   2023-04-27
Urzędnik państwowy stanął w obronie praw związanych z płcią i drogo za to zapłacił   Kay   2023-04-20
Wycofanie się z Afganistanu było jednym chaosem. Dlaczego Biden udaje, że tak nie było?   Jacoby   2023-04-19
Islamskie dyktatury próbują kupić agencje ONZ   Meotti   2023-04-17
Czy moralność jest zapisana w genach?   Koraszewski   2023-04-13
Francja: “Krajobraz ruin”   Milliere   2023-04-11
„Biedni” Palestyńczycy nie są tacy biedni   Fitzgerald   2023-04-07
Hipokryzja brytyjskiego premiera Rishiego Sunaka wobec Izraela i terroru   Flatow   2023-04-06
Serce i umysł: Ćwierć wieku MEMRI   i Alberto M. Fernandez   2023-04-04
Żart niech się żartem odciska, a przed fejkami uczmy bronić się za młodu   Koraszewski   2023-04-01
Obrona obiektywnego dziennikarstwa   Jacoby   2023-03-31
Co myślą Palestyńczycy?   Hirsch   2023-03-30
Słowa nie mają znaczenia. Mamy władzę nad słowami, a nie odwrotnie.   Krauss   2023-03-29
Dziennikarze czczą Rogeta i porzucają obiektywizm   Bard   2023-03-29
Progresiści zwrócili Demokratów przeciwko Izraelowi   Tobin   2023-03-28
Roger Waters twierdzi, że odmawia się mu „wolności słowa”, obiecuje pozwać niemieckie miasta   Fitzgerald   2023-03-26
Dylematy demokraty, chochoła i warchoła   Koraszewski   2023-03-25
Czy niemowlęta nadal wygrywają wojny?   Taheri   2023-03-24
France24 zawiesza dziennikarzy za antysemityzm   Wójcik   2023-03-22
Nie każda solidarność budzi podziw i uznanie   Koraszewski   2023-03-20
Protesty i Zasada Pani Frearson   Collins   2023-03-19
Amerykańscy profesorowie przemawiają na konferencji terrorystów   Flatow   2023-03-18
Pornografia protestu. Szukanie przyjemności w szlachetności buntu   Leibovitz   2023-03-18
Pożegnać świętości, wrócić do zasad   Koraszewski   2023-03-17
Mordercza obsesja UE na punkcie Izraela   Tawil   2023-03-17
Czy modlitwa w szkole jest zgodna z Konstytucją?   Dershowitz   2023-03-14
Dziecięca choroba lewicowości   Koraszewski   2023-03-10
Lista rzeczy, których NIE zobaczymy i NIE usłyszymy od rządu i mediów USA po zamordowaniu obywatela amerykańskiego w Judei     2023-03-07
Chiny przekraczają “czerwoną linię” pomagając Rosji w wysiłkach wojennych   Bergman   2023-03-03
Katastrofa demokracji, czy katastrofa w demokracji   Koraszewski   2023-03-02
Republika Strachu: 20 lat później   Teheri   2023-03-01
Empatia i wrażliwość sztucznej inteligencji   Krauss   2023-02-28
“Przebudzona” Ameryka — oglądana przez uciekinierkę z Korei Północnej   Bawer   2023-02-27
Rajd IDF na Nablus to kolejny gwóźdź do trumny Autonomii Palestyńskiej   Toameh   2023-02-24
Ukraina: niezamierzone konsekwencje   Taheri   2023-02-23
Gdzie, u licha, była „Palestyna”?   Collier   2023-02-23
Wojna zastępcza Europy przeciwko Izraelowi. Jak UE ignoruje zbrodnie Hamasu   Tawil   2023-02-22
UE walczy z dezinformacją. Ale nie antyizraelską dezinformacją     2023-02-20
Szczęśliwy święty Jerzy   Koraszewski   2023-02-19
Trzęsienia ziemi przynoszą śmierć. Ale także życie   Jacoby   2023-02-18
CIA Burnsa wznawia wojnę z Izraelem   Bard   2023-02-18
„Global Getaway”: nadmiar pustych obietnic ze strony UE?   Bergman   2023-02-17
UNRWA jest problemem a nie rozwiązaniem   Tawil   2023-02-16
Syria: Wojna, która nie ma końca    Taheri   2023-02-16
Dialog ze sztucznym inteligentem   Koraszewski   2023-02-15
Chiny i Rosja pogłębiają więzi   Bergman   2023-02-11
Iran: Wyprzedaż klejnotów rodzinnych, by kupić lojalność   Taheri   2023-02-09
Zagrożeni Asyryjczycy i język Jezusa potrzebują międzynarodowego wsparcia   Bulut   2023-02-08
Palestyńczycy naprawdę zasługują na współczucie   Koraszewski   2023-02-07
„Imam Pokoju” wzywa Arabów, muzułmanów do zaakceptowania Izraela     2023-02-07
Unia Europejska w sprawie praw człowieka w Iranie: najpierw biznes   Rafizadeh   2023-02-01
Państwa arabskie wysyłają miliardy na amerykańskie uniwersytety     2023-01-29
Naród ofiar jest skazany na porażkę   Greenfield   2023-01-28
Dlaczego należy zakazać flagi OWP i Konfederacji?   Flatow   2023-01-27
Komu na rękę z niewidzialną ręką?   Koraszewski   2023-01-27
UE i administracja Bidena wciąż ugłaskują i nagradzają mułłów Iranu   Rafizadeh   2023-01-24
Żyjemy w ciekawych czasach   Koraszewski   2023-01-24
Wojna Unii Europejskiej z Izraelem   Tawil   2023-01-19
Czy istnieje środek prawny na kłamstwa George'a Santosa?   Dershowitz   2023-01-19
Wieczny dyktator i brakujący pokój: historia Mahmuda Abbasa   Eid   2023-01-19
Orwellowska obsesja „New York Timesa” na punkcie Izraela   Chesler   2023-01-18
Palestyna: Perwersyjny – i wprawiający w osłupienie - paradoks   Sherman   2023-01-17
Kolejna faza ewolucji państwucha   Koraszewski   2023-01-17
Najważniejsze niepisane prawo na Zachodzie: nie drażnij irracjonalnych, ekstremistycznych muzułmanów     2023-01-13
Głupota ujawnia się w działaniu, część 3: ignorowanie porażek   Bard   2023-01-11
Nie ma chleba bez wolności?   Koraszewski   2023-01-11
Europa na łasce Kataru?   Godefridi   2023-01-10
Turecki “postęp”: Sześcioletnią dziewczynkę wydał za mąż jej ojciec, znany szejk   Bekdil   2023-01-06
Antysemityzm ludzi łagodnych i dobrych - raz jeszcze   Koraszewski   2023-01-06
Dzisiejsza Rosja i “Długi Telegram”   Koraszewski   2023-01-05
Zapomniane przemówienie Jasera Arafata   Shaw   2023-01-04
Znaczenie wielkiego exodusu Mizrahi   Julius   2023-01-03
Profesor Matczak i hollywoodzka puma   Koraszewski   2023-01-02
Śmieć chrześcijaństwa w Betlejem   Ibrahim   2022-12-31
Ukraina: przepis na ugłaskanie zbrodniarza   Taheri   2022-12-31

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzenie


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk