Prawda

Niedziela, 14 sierpnia 2022 - 16:59

« Poprzedni Następny »


Śmietanka akademicka przeciwko Żydom

 


David Collier 2021-10-31


Celem recenzowania przez fachowców artykułów w pismach specjalistycznych jest zachowanie rzetelności i standardów badań akademickich. Jest to więc działalność kontrolna. Naukowe badanie, które przeszło przez recenzje specjalistów, jest uważane za potwierdzone, że można je publikować w szacownych pismach naukowych i traktować jako „naukę”. Wikipedia, inni pracownicy naukowi, dziennikarze i studenci korzystają z tych pism w przekonaniu, że system sprawdzania rzetelności publikowanych tam tekstów działa.

Co jednak, jeśli nie działa? Żaden polityk nie zbliża się nawet do pola minowego zwanego „wolnością akademicką” – i każdy, kto ośmieli się choćby spojrzeć podejrzliwie na to podstawowe założenie, spotka się z wzrokiem pełnym zgrozy. Świat akademicki nadzoruje sam siebie. Jest strażnikiem i sędzią wszystkiego, co przekazuje. I wszyscy unikają podstawowego pytania – a co, jeśli wewnątrz panuje zgnilizna?


Tam gdzie jest władza – tam są nadużycia. Żadna instytucja – także pod parasolem nauki – nie powinna być poza zasięgiem zewnętrznej krytyki i jeśli okaże się, że działa niewłaściwie, musi być pociągnięta do odpowiedzialności. Quis custodiet ipsos custodes?


Kiedy śmietanka akademicka odpowiada atakiem


Glasgow University właśnie stał się celem ataku dużej grupy toksycznych nauczycieli akademickich. Ponad 500 “uczonych” (celowo piszę to słowo w cudzysłowie) właśnie podpisało petycję atakującą uniwersytet za to, że odważył się “przeprosić” za publikację  antysemickiego artykułu opublikowanego w recenzowanym przez specjalistów piśmie na stronie internetowej Glasgow University. Nie są rozgniewani tym, że uniwersytet opublikował artykuł pełen błędów i antyżydowskich teorii spiskowych, ale tym, że uniwersytet uznał, iż należy przeprosić za tę publikację.

 

Wiem wszystko o tym “akademickim artykule”, ponieważ to ja przedstawiłem rzeczywistą recenzję, ogłosiłem co znalazłem w artykule i kiedy uniwersytet miał szansę staranniej przyjrzeć się sprawie, zrobili to, co było właściwe i przeprosili. Była to rynsztokowa praca, upstrzona błędami, z metodologią poniżej jakichkolwiek standardów i pełna antysemickich teorii spiskowych. Jedynym pytaniem każdy przyzwoity nauczyciel akademicki powinien zadawać, to jakim cudem ten artykuł był w ogóle recenzowany i opublikowany.

 

Autorzy petycji utrzymują, że ponieważ tematem recenzowanego przez specjalistów artykułu było “popieranie Izraela”, został zaatakowany fałszywymi twierdzeniami o antysemityzmie. Ten filar – na podstawie którego British Committee for Universities of Palestine (BRICUP) zainicjował swoją petycję, jest całkowicie fałszywy. Pełen błędów artykuł propagował antysemicką teorię spiskową i dlatego był antysemicki. Nie miało to nic wspólnego z popieraniem Izraela.

 

Podpisali tę petycję wszyscy ci, którzy zawsze podpisują takie petycje. Ilan Pappe, Nicola Pratt, Hilary Rose, Ronit Lentin, Ken Loach i tak dalej. Wiemy, kto podpisuje takie rzeczy.

 

Petycja liczy 425 słów. Cztery razy wspomina recenzowanie przez specjalistów. Widzicie, jak to działa? Używają systemu recenzowania przez specjalistów jako oznaki naukowej rzetelności. W systemie jest wystarczająco wielu toksycznych nauczycieli akademickich, by przepchnąć każdy antyżydowski, rasistowski materiał jako “recenzowany przez specjalistów”  – i tutaj widzimy ich, jak próbują powoływać się na wiarygodność systemu, który pozwala im to robić. Fakt, że ten artykuł został opublikowany, jest wystarczającym dowodem na to, że system jest zgniły, a fakt, że ci ludzie chcą na tym opierać swoją wiarygodność, pokazuje, jak łatwo nadużywać ten proces. Cała ta historia jest po prostu przerażającym oskarżeniem naszego systemu akademickiego.

 

Dlaczego inni pracownicy uniwersytetów nie protestują gwałtownie w tej sprawie, mimo że szkodzi ona wiarygodności ich wszystkich? Gdzie, do diabła, są? Zbyt niewielu to obchodzi. Jak długo nie uderza to w nich samych, wolą raczej stanąć po stronie antysemitów, którzy chcą „wolności” – niż pokrzywdzonych Żydów. Tak niszczony jest od środka świat akademicki.


Trucizna jest wszędzie


Kiedy wyrzucono z pracy Davida Millera za antysemityzm – oni gniewnie protestowali. Kiedy zostaje przyjęta definicja IHRA, żeby ułatwić identyfikowanie antysemickiego dyskursu, oni protestują lub tworzą kontr-definicję, by ją podważyć, a kiedy Glasgow University przeprasza za publikację antysemickiego artykułu – udają przerażenie rzekomym atakiem na akademicką wolność.

 

To są nauczyciele akademiccy, którzy chcą mieć prawo szerzenia antysemityzmu. Tworzą własne pisma i organizacje, by się legitymizować, a nawet stworzyli własną, antysemicką, “naukową” niszę – którą perwersyjnie finansują opłacane przez brytyjskich podatników instytucje akademickie. Są tysiące takich “naukowych” aktywistów na kampusach. Skąd wiemy, że są ich tysiące? Bo ciągle podpisują takie petycje i łatwo ich policzyć.


To nie jest nowy problem


Problemem nie jest to, co dzieje się dzisiaj. Przez wiele dziesięciolecia pozwalano, by rak szerzył się bez przeszkód na naszych uniwersytetach. Ci ludzie zbudowali dla siebie wewnętrzną fortecę i schowali się za murem obronnym zwanym “wolnością akademicką” – pozwalając na niepohamowany rozrost wszystkich dyskryminujących, obelżywych i pokrętnych antysemickich ideologii. Ta sytuacja wymaga drastycznych środków, by choćby spróbować zahamować dziesięciolecia systemowych nadużyć.  


Popatrzmy. Profesor historii przed kamerami telewizji mówi, że czasami z przyczyn politycznych ważne jest kłamanie o historycznych wydarzeniach. I uczy studentów tego właśnie przedmiotu, o którym przyznaje, że czasami kłamie. Jak różni się to od lekarza, który przyznaje, że czasami świadomie przepisuje pacjentom niewłaściwe lekarstwo? Niemniej w świecie akademickim nikt nawet nie mrugnie okiem. Ilana Pappe chroni mur zwany “wolnością akademicką”. Ten człowiek jest aktywistą, który kłamie dla sprawy – to nie zasługuje na przyzwolenie, ani tym bardziej na szacunek.


To nie jest akademicka wolność


Finansowanie  – włącznie z islamistycznym finansowaniem – stworzyło ogniska ekstremizmu, w których studentów nakłania się do szerzenia polityki islamistycznych fundatorów. Nie ma to nic wspólnego z nauką. Ani nie ma nic wspólnego z nauką infiltracja świata akademickiego przez skrajnie lewicowych aktywistów, którzy nadużywają swoich pozycji, świadomie dławią alternatywne głosy i podają studentom własną, ekstremistyczną politykę jako fakty. „Krytyczne myślenie” jest dozwolone , ale tylko w ramach starannie dobranych i stronniczych lektur, które wykładowcy wyliczają jako niezbędne w programie nauczania. Ten proces, który dzieje się na niemal wszystkich kampusach na Zachodzie – także nie jest “nauką”.


Szybki przykład. Na University of Exeter jest kurs “ARA3200” zatytułowany: Gender, Sexuality and Violence in Palestine/Israel [Płeć, seksualność i przemoc w Palestynie/Izraelu]. Ten kurs jest prowadzony pod parasolem Instytutu Badań Arabskich i Islamskich. W tym Instytucie Ilan Pappe jest “dyrektorem Europejskiego Ośrodka Badań Palestyńskich”.

 

To może być przedmiot wart badania, ale jest także niewątpliwą prawdą, że przy stosunkowo wolnym społeczeństwie Izraela, ten kraj prezentuje się na tle innych krajów jako wzorowy. Czy można wyobrazić sobie skierowanie uwagi w tej sprawie na rządzoną przez Hamas Gazę? Lub na ulice rządzone przez gangi z Dżanin?


Ten kurs nie przekazuje jednak studentom prawdy. Oczekiwania wobec studentów wyraźnie to pokazują. Celem kursu jest nauczenie się “jak gender wspiera osadniczy kolonializm” i spojrzenie na to, jak gender “kształtuje opór” w Palestynie/Izraelu. Jest to stronnicza astronomiczna bzdura, która ma wyłącznie na celu budzenie wrogości wobec Izraela.


Dostarczona jest lista lektur dla studentów jako pomoc w opanowaniu tego przedmiotu. Na liście są artykuły napisane przez jedenastu nauczycieli uniwersyteckich:

 

 

Ośmioro z tych jedenastu jawnie popiera ruch bojkotu Izraela - BDS, dwoje innych podpisało petycje przeciwko IHRA. Nie ma tu odmiennych zdań.


To nie jest akademicki kurs, stworzony po to, by stanowić dla studentów wyzwanie i edukację. To jest czysta nienawiść nauczana na naszych uniwersytetach. Studenci, którzy kończą uniwersytet, mogą otrzymać tytuł magistra, a ci z magisterium mogą rozpocząć pracę nad doktoratem - a kiedy uzyskają doktorat, mogą sami objąć stanowisko akademickie – zazwyczaj na innym kampusie – i w ten sposób szerzyć dalej nienawiść. To właśnie działo się przez ostatnich wiele dziesięcioleci w świecie akademickim na całym Zachodzie.  


Należy zauważyć na czym skupiają się ci „naukowcy”


Rozważmy trzy kluczowe bitwy, które dzisiaj się toczą. Jest protest przeciw zwolnieniu z pracy Davida Millera, który znieważał żydowskich studentów. Inny protest dotyczy wprowadzenia definicji antysemityzmu na kampusach, napisanej, by chronić żydowskich studentów. A trzecia bitwa ma miejsce, ponieważ uniwersytet przeprosił za antysemityzm w akademickim artykule.   


To są linie frontu, jakie zdecydowały się nakreślić setki nauczycieli akademickich. A żadna z tych bitew nie ma w ogóle nic wspólnego z pomaganiem Palestyńczykom – wszystkie dotyczą atakowania Żydów. Jak o tym pomyślisz, to wszystko staje się bardziej oczywiste.


Academics against Jews – another shameful story

26 października 2021

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

David Collier 
Brytyjski badacz i bloger śledzący antysemityzm w brytyjskich organizacjach i mediach. 

 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 2191 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Dżihad i pokój, kiedy wyrosną gruszki na wierzbie   Blum   2022-08-13
O różnych formach oderwania od rzeczywistości   Koraszewski   2022-08-13
Biden i bardzo masochistyczny gwóźdź   Taheri   2022-08-12
Co zobaczył Seward w Jerozolimie   Jacoby   2022-08-09
Pandemia małpiego rozumu   Koraszewski   2022-08-08
Dlaczego zachodni dziennikarze omijają temat nepotyzmu i korupcji w Autonomii Palestyńskiej?   Fitzgerald   2022-08-07
Ekoekstremizm rzucił Sri Lankę na kolana   Ridley   2022-08-04
Zielone marzenia, inflacyjne realia   i Hügo Krüger   2022-08-03
Haniebna polityka Unii Europejskiej wobec mułłów w Iranie   Rafizadeh   2022-08-02
Judaizm zasługuje na taki sam szacunek jak islam   Tobin   2022-07-31
Administracja Bidena finansuje antyizraelskie programy szkolne i propagandę nienawiści   Tawil   2022-07-29
Dyskryminacja z miłości i dobrego serca   Koraszewski   2022-07-29
Odkryte taśmy z wyznaniami Eichmanna   Jacoby   2022-07-27
Wycieczka Bidena do szpitala we wschodniej Jerozolimie   Fitzgerald   2022-07-24
Palestyńczycy robią pranie mózgu światu: mały przykład, który demaskuje cały przemysł palestyńskich kłamstw     2022-07-23
Obecność mitu pod strzechą i blachodachówką   Koraszewski   2022-07-23
Administracja Bidena: najbardziej przyjazna dla irańskich mułłów?   Rafizadeh   2022-07-22
Wyzwolenie Arabów z rąk globalnej lewicy   Mansour   2022-07-21
Biznes zawodowych „obrońców praw człowieka”   Koraszewski   2022-07-20
NATO w Madrycie: To nie będzie ostatni szantaż Erdoğana   Bekdil   2022-07-20
Palestyńskie tortury: raport dla ONZ     2022-07-19
UNRWA nadal uczy nienawiści, ale administracji Bidena to nie przeszkadza   Fitzgerald   2022-07-17
Od dziesięcioleci istnieje „Plan Marshalla” dla Palestyńczyków. Nie zadziałał     2022-07-16
Covid, wojna i inne troski   Koraszewski   2022-07-15
Strach i odraza w Iranie   Fitzgerald   2022-07-14
Biblia dla pana proboszcza   Kruk   2022-07-13
Jak naruszyliśmy standardy pewnej „społeczności”   Koraszewski   2022-07-12
Kto ukradł palestyńską ziemię? Jordania   Bard   2022-07-09
Śmierć dziennikarki, kim są winni?   Flatow   2022-07-07
Konformizm w domu wariatów jest strategią przetrwania   Koraszewski   2022-07-06
Wielka Brytania i jej polityka wobec Jerozolimy   Fitzgerald   2022-07-05
Wojny pełne błędnych kalkulacji   i Alberto M. Fernandez   2022-06-30
Najwspanialszy wynalazek ludzkości   Koraszewski   2022-06-30
Kraje arabskie ponownie odtrąciły UNRWA na konferencji o pomocy finansowej     2022-06-30
Sudan: Ludobójstwo, o którym nikt nie mówi   Rehov   2022-06-30
Monolog prowincjonalnego Hamleta   Kruk   2022-06-29
Niech już UNRWA wreszcie umrze   Blum   2022-06-29
Gdzie były media, kiedy niezależne dochodzenie uznało Amnesty International za organizację „instytucjonalnie rasistowską”?   von Koningsveld   2022-06-28
To nie jest artykuł o Shireen Abu Akleh   Collier   2022-06-27
W poszukiwaniu lekarstwa na obłęd   Koraszewski   2022-06-27
Amnesty International UK jest „instytucjonalnie rasistowska”, „kolonialistyczna” – a jej antysemityzm jest z tym ściśle powiązany     2022-06-25
Kiedy aktor jest aktorem   Jacoby   2022-06-24
Burzenie domów i zagarnianie ziemi, o których nikt nie mówi   Toameh   2022-06-23
Dziwaczna francuska sprawiedliwość   Carmon   2022-06-22
Turcja uderza na Irak, Syrię, Cypr i Grecję   Bulut   2022-06-21
Podcast "Guardiana": 34 minuty palestyńskiej propagandy udającej dziennikarstwo   Levick   2022-06-19
„Choroba” przywrócona przez Putina   Taheri   2022-06-18
Podsycanie urojeń Palestyńczyków   Bard   2022-06-18
Mało nas, mało nas do pieczenia chleba   Koraszewski   2022-06-17
Jak UE może chcieć bliższych więzi z Izraelem, finansując równocześnie terrorystyczne organizacje pozarządowe?   Deutsch   2022-06-16
Kilka słów do prezydenta Macrona: Sois Beau Et Tais-Toi   Fitzgerald   2022-06-15
Nuklearne zwycięstwo irańskich mułłów   Rafizadeh   2022-06-14
Co by było, gdyby Izrael traktował Amerykę tak, jak Ameryka traktuje Izrael?   Bard   2022-06-12
Iran: zbliża się lato gniewu   Taheri   2022-06-10
Alternatywny wszechświat palestyńskiej „suwerenności”   Altabef   2022-06-09
Nie zostawiajcie Amerykanów i sojuszników w ciemności   Rafizadeh   2022-06-08
ONZ twierdzi, że Izrael „w przeważającej mierze” ponosi winę za konflikt z Palestyńczykami     2022-06-08
Klinika Odessa - Ostatni felieton Ludwika Lewina   Lewin   2022-06-07
Wyszukiwarka Google promuje antysemityzm   Collier   2022-06-05
Pięćdziesiąt lat temu masakra w Izraelu ujawniła przerażający stan bezpieczeństwa na lotniskach   Gross   2022-06-04
Bibi, PiS, Kafka i pustelnik   Koraszewski   2022-06-03
Dlaczego dla ONZ jedna masakra w meczecie jest o wiele gorsza niż niezliczone masakry w kościołach?   Ibrahim   2022-06-03
Administracja Bidena błędnie rozumie posunięcia Erdoğana   Bekdil   2022-06-01
Oczywista prawda, której świat nie akceptuje: Palestyńczycy są odpowiedzialni za palestyńską przemoc     2022-06-01
Jak zaprzeczyć Holocaustowi, udając że się tego nie robi   Apfel   2022-05-30
Nienawidzący Izraela są naprawdę mistrzami propagandy     2022-05-29
Czy da się naprawić Human Rights Watch?   Steinberg   2022-05-28
Porozmawiajmy o „nakbie” i o tym, kto jest naprawdę odpowiedzialny za cierpienie Palestyńczyków   Tobin   2022-05-27
Czy politycy mogą być racjonalni?   Koraszewski   2022-05-25
Uchodźcy, ekonomia, zazdrość i nienawiść   Koraszewski   2022-05-23
BDS: Rosja versus Izrael   Kontorovich   2022-05-22
Oszałamiające kłamstwo najbardziej wpływowego muzułmanina na świecie   Ibrahim   2022-05-21
Narcyzm moralny i psychologia porażki   Landes   2022-05-20
Dlaczego Erdoğan szantażuje NATO?   Bekdil   2022-05-19
Radości, których dostarcza antysemityzm   Garrard   2022-05-19
Dlaczego Joe Biden ma taką obsesję na punkcie izraelskich osiedli?   Flatow   2022-05-17
Bardzo potrzebny rurociąg EastMed oczekuje na zaaprobowanie   Bergman   2022-05-17
Smutek wolności utopionej w krwi   Koraszewski   2022-05-16
Jak Biden rozpoczął wojnę z MBS, a potem przyszedł żebrać   Abdul-Hussain   2022-05-14
Urok intratnej neutralności   Koraszewski   2022-05-13
Szefowa związku brytyjskich studentów oskarżona o antysemityzm   Wójcik   2022-05-12
Dlaczego Rosja sądziła, że opowiadanie o “nazistach” będzie przekonujące   Franzman   2022-05-09
Rektor Princeton odrzuca wolność słowa i demonizuje jej obrońców   Klainerman   2022-05-07
Błogosławieństwo uczenia się na pamięć   Jacoby   2022-05-06
Wojna Rosji z Ukrainą: Bez szminki   Tsalic   2022-05-03
W redakcji „New York Timesa” słowo „okupowany” sprawia kłopot   Flatow   2022-05-03
Spiskowe teorie szacownego “Guardiana”   Collier   2022-05-01
Czarny Piotruś w rękawie Putina   Koraszewski   2022-04-30
Odstraszanie Chin: USA powinny uzbroić Tajwan po zęby – natychmiast   Chang   2022-04-29
Bliski Wschód: amerykańska wizja   Taheri   2022-04-28
Kursy walut w czasach putinowskiej zarazy   Koraszewski   2022-04-27
Przypomnienie o wszystkich tych palestyńskich uchodźcach   Bard   2022-04-27
Recenzja książki People Love Dead Jews     2022-04-26
Długi zbiór krótkich tematów   Rosenthal   2022-04-25
Turcja: Strzeżcie się islamistów niosących dary   Bekdil   2022-04-23
Dno nienawiści do Izraela   Levick   2022-04-22
Problem z świadkami Boga i z błaznami w kapłańskich szatach   Koraszewski   2022-04-21
Sprawy, których nie zauważają apologeci Putina   Taheri   2022-04-19
Europa kocha Palestyńczyków i udaje, że nie wie dlaczego   Koraszewski   2022-04-17
„Guardian” trzyma się narracji „biernej ofiary” w sprawie arabskiej przestępczości   Levick   2022-04-16

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk