Prawda

Niedziela, 23 stycznia 2022 - 09:33

« Poprzedni Następny »


Śmietanka akademicka przeciwko Żydom

 


David Collier 2021-10-31


Celem recenzowania przez fachowców artykułów w pismach specjalistycznych jest zachowanie rzetelności i standardów badań akademickich. Jest to więc działalność kontrolna. Naukowe badanie, które przeszło przez recenzje specjalistów, jest uważane za potwierdzone, że można je publikować w szacownych pismach naukowych i traktować jako „naukę”. Wikipedia, inni pracownicy naukowi, dziennikarze i studenci korzystają z tych pism w przekonaniu, że system sprawdzania rzetelności publikowanych tam tekstów działa.

Co jednak, jeśli nie działa? Żaden polityk nie zbliża się nawet do pola minowego zwanego „wolnością akademicką” – i każdy, kto ośmieli się choćby spojrzeć podejrzliwie na to podstawowe założenie, spotka się z wzrokiem pełnym zgrozy. Świat akademicki nadzoruje sam siebie. Jest strażnikiem i sędzią wszystkiego, co przekazuje. I wszyscy unikają podstawowego pytania – a co, jeśli wewnątrz panuje zgnilizna?


Tam gdzie jest władza – tam są nadużycia. Żadna instytucja – także pod parasolem nauki – nie powinna być poza zasięgiem zewnętrznej krytyki i jeśli okaże się, że działa niewłaściwie, musi być pociągnięta do odpowiedzialności. Quis custodiet ipsos custodes?


Kiedy śmietanka akademicka odpowiada atakiem


Glasgow University właśnie stał się celem ataku dużej grupy toksycznych nauczycieli akademickich. Ponad 500 “uczonych” (celowo piszę to słowo w cudzysłowie) właśnie podpisało petycję atakującą uniwersytet za to, że odważył się “przeprosić” za publikację  antysemickiego artykułu opublikowanego w recenzowanym przez specjalistów piśmie na stronie internetowej Glasgow University. Nie są rozgniewani tym, że uniwersytet opublikował artykuł pełen błędów i antyżydowskich teorii spiskowych, ale tym, że uniwersytet uznał, iż należy przeprosić za tę publikację.

 

Wiem wszystko o tym “akademickim artykule”, ponieważ to ja przedstawiłem rzeczywistą recenzję, ogłosiłem co znalazłem w artykule i kiedy uniwersytet miał szansę staranniej przyjrzeć się sprawie, zrobili to, co było właściwe i przeprosili. Była to rynsztokowa praca, upstrzona błędami, z metodologią poniżej jakichkolwiek standardów i pełna antysemickich teorii spiskowych. Jedynym pytaniem każdy przyzwoity nauczyciel akademicki powinien zadawać, to jakim cudem ten artykuł był w ogóle recenzowany i opublikowany.

 

Autorzy petycji utrzymują, że ponieważ tematem recenzowanego przez specjalistów artykułu było “popieranie Izraela”, został zaatakowany fałszywymi twierdzeniami o antysemityzmie. Ten filar – na podstawie którego British Committee for Universities of Palestine (BRICUP) zainicjował swoją petycję, jest całkowicie fałszywy. Pełen błędów artykuł propagował antysemicką teorię spiskową i dlatego był antysemicki. Nie miało to nic wspólnego z popieraniem Izraela.

 

Podpisali tę petycję wszyscy ci, którzy zawsze podpisują takie petycje. Ilan Pappe, Nicola Pratt, Hilary Rose, Ronit Lentin, Ken Loach i tak dalej. Wiemy, kto podpisuje takie rzeczy.

 

Petycja liczy 425 słów. Cztery razy wspomina recenzowanie przez specjalistów. Widzicie, jak to działa? Używają systemu recenzowania przez specjalistów jako oznaki naukowej rzetelności. W systemie jest wystarczająco wielu toksycznych nauczycieli akademickich, by przepchnąć każdy antyżydowski, rasistowski materiał jako “recenzowany przez specjalistów”  – i tutaj widzimy ich, jak próbują powoływać się na wiarygodność systemu, który pozwala im to robić. Fakt, że ten artykuł został opublikowany, jest wystarczającym dowodem na to, że system jest zgniły, a fakt, że ci ludzie chcą na tym opierać swoją wiarygodność, pokazuje, jak łatwo nadużywać ten proces. Cała ta historia jest po prostu przerażającym oskarżeniem naszego systemu akademickiego.

 

Dlaczego inni pracownicy uniwersytetów nie protestują gwałtownie w tej sprawie, mimo że szkodzi ona wiarygodności ich wszystkich? Gdzie, do diabła, są? Zbyt niewielu to obchodzi. Jak długo nie uderza to w nich samych, wolą raczej stanąć po stronie antysemitów, którzy chcą „wolności” – niż pokrzywdzonych Żydów. Tak niszczony jest od środka świat akademicki.


Trucizna jest wszędzie


Kiedy wyrzucono z pracy Davida Millera za antysemityzm – oni gniewnie protestowali. Kiedy zostaje przyjęta definicja IHRA, żeby ułatwić identyfikowanie antysemickiego dyskursu, oni protestują lub tworzą kontr-definicję, by ją podważyć, a kiedy Glasgow University przeprasza za publikację antysemickiego artykułu – udają przerażenie rzekomym atakiem na akademicką wolność.

 

To są nauczyciele akademiccy, którzy chcą mieć prawo szerzenia antysemityzmu. Tworzą własne pisma i organizacje, by się legitymizować, a nawet stworzyli własną, antysemicką, “naukową” niszę – którą perwersyjnie finansują opłacane przez brytyjskich podatników instytucje akademickie. Są tysiące takich “naukowych” aktywistów na kampusach. Skąd wiemy, że są ich tysiące? Bo ciągle podpisują takie petycje i łatwo ich policzyć.


To nie jest nowy problem


Problemem nie jest to, co dzieje się dzisiaj. Przez wiele dziesięciolecia pozwalano, by rak szerzył się bez przeszkód na naszych uniwersytetach. Ci ludzie zbudowali dla siebie wewnętrzną fortecę i schowali się za murem obronnym zwanym “wolnością akademicką” – pozwalając na niepohamowany rozrost wszystkich dyskryminujących, obelżywych i pokrętnych antysemickich ideologii. Ta sytuacja wymaga drastycznych środków, by choćby spróbować zahamować dziesięciolecia systemowych nadużyć.  


Popatrzmy. Profesor historii przed kamerami telewizji mówi, że czasami z przyczyn politycznych ważne jest kłamanie o historycznych wydarzeniach. I uczy studentów tego właśnie przedmiotu, o którym przyznaje, że czasami kłamie. Jak różni się to od lekarza, który przyznaje, że czasami świadomie przepisuje pacjentom niewłaściwe lekarstwo? Niemniej w świecie akademickim nikt nawet nie mrugnie okiem. Ilana Pappe chroni mur zwany “wolnością akademicką”. Ten człowiek jest aktywistą, który kłamie dla sprawy – to nie zasługuje na przyzwolenie, ani tym bardziej na szacunek.


To nie jest akademicka wolność


Finansowanie  – włącznie z islamistycznym finansowaniem – stworzyło ogniska ekstremizmu, w których studentów nakłania się do szerzenia polityki islamistycznych fundatorów. Nie ma to nic wspólnego z nauką. Ani nie ma nic wspólnego z nauką infiltracja świata akademickiego przez skrajnie lewicowych aktywistów, którzy nadużywają swoich pozycji, świadomie dławią alternatywne głosy i podają studentom własną, ekstremistyczną politykę jako fakty. „Krytyczne myślenie” jest dozwolone , ale tylko w ramach starannie dobranych i stronniczych lektur, które wykładowcy wyliczają jako niezbędne w programie nauczania. Ten proces, który dzieje się na niemal wszystkich kampusach na Zachodzie – także nie jest “nauką”.


Szybki przykład. Na University of Exeter jest kurs “ARA3200” zatytułowany: Gender, Sexuality and Violence in Palestine/Israel [Płeć, seksualność i przemoc w Palestynie/Izraelu]. Ten kurs jest prowadzony pod parasolem Instytutu Badań Arabskich i Islamskich. W tym Instytucie Ilan Pappe jest “dyrektorem Europejskiego Ośrodka Badań Palestyńskich”.

 

To może być przedmiot wart badania, ale jest także niewątpliwą prawdą, że przy stosunkowo wolnym społeczeństwie Izraela, ten kraj prezentuje się na tle innych krajów jako wzorowy. Czy można wyobrazić sobie skierowanie uwagi w tej sprawie na rządzoną przez Hamas Gazę? Lub na ulice rządzone przez gangi z Dżanin?


Ten kurs nie przekazuje jednak studentom prawdy. Oczekiwania wobec studentów wyraźnie to pokazują. Celem kursu jest nauczenie się “jak gender wspiera osadniczy kolonializm” i spojrzenie na to, jak gender “kształtuje opór” w Palestynie/Izraelu. Jest to stronnicza astronomiczna bzdura, która ma wyłącznie na celu budzenie wrogości wobec Izraela.


Dostarczona jest lista lektur dla studentów jako pomoc w opanowaniu tego przedmiotu. Na liście są artykuły napisane przez jedenastu nauczycieli uniwersyteckich:

 

 

Ośmioro z tych jedenastu jawnie popiera ruch bojkotu Izraela - BDS, dwoje innych podpisało petycje przeciwko IHRA. Nie ma tu odmiennych zdań.


To nie jest akademicki kurs, stworzony po to, by stanowić dla studentów wyzwanie i edukację. To jest czysta nienawiść nauczana na naszych uniwersytetach. Studenci, którzy kończą uniwersytet, mogą otrzymać tytuł magistra, a ci z magisterium mogą rozpocząć pracę nad doktoratem - a kiedy uzyskają doktorat, mogą sami objąć stanowisko akademickie – zazwyczaj na innym kampusie – i w ten sposób szerzyć dalej nienawiść. To właśnie działo się przez ostatnich wiele dziesięcioleci w świecie akademickim na całym Zachodzie.  


Należy zauważyć na czym skupiają się ci „naukowcy”


Rozważmy trzy kluczowe bitwy, które dzisiaj się toczą. Jest protest przeciw zwolnieniu z pracy Davida Millera, który znieważał żydowskich studentów. Inny protest dotyczy wprowadzenia definicji antysemityzmu na kampusach, napisanej, by chronić żydowskich studentów. A trzecia bitwa ma miejsce, ponieważ uniwersytet przeprosił za antysemityzm w akademickim artykule.   


To są linie frontu, jakie zdecydowały się nakreślić setki nauczycieli akademickich. A żadna z tych bitew nie ma w ogóle nic wspólnego z pomaganiem Palestyńczykom – wszystkie dotyczą atakowania Żydów. Jak o tym pomyślisz, to wszystko staje się bardziej oczywiste.


Academics against Jews – another shameful story

26 października 2021

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

David Collier 
Brytyjski badacz i bloger śledzący antysemityzm w brytyjskich organizacjach i mediach. 

 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 2010 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Paradoks hazardzisty i regresja do średniej   Novella   2022-01-21
Gaza mogłaby być drugim Dubajem   Rosenberg   2022-01-20
Kazachstan, czyli dramat w głębokiej mgle   Koraszewski   2022-01-19
W sprawie wolności dla Palestyńczyków Emma Watson ma rację   Flatow   2022-01-18
Podpalony pomnik Kasema Solejmaniego   Fitzgerald   2022-01-18
Turecki sędzia: “Kobiety nie powinny demonstrować przeciwko zabijaniu kobiet”   Douglass-Williams   2022-01-17
Przyczynek do dialogu międzybezwyznaniowego   Koraszewski   2022-01-15
Arabowie “sfrustrowani” irańską polityką Bidena   Toameh   2022-01-15
Harry Potter i poszukiwania fałszywego antysemityzmu   Tobin   2022-01-12
Demokracja w stylu Autonomii Palestyńskiej   Hirsh   2022-01-10
Administracja Bidena musi przynajmniej pomagać każdemu krajowi, który próbuje przeciwstawić się mułłom Iranu   Rafizadeh   2022-01-08
Nowa zimna wojna i wielkie pieniądze   Koraszewski   2022-01-07
Dlaczego “różnorodność” musi prowadzić do antysemityzmu?   Tobin   2022-01-05
Umowa nuklearna zagrozi pokojowi w regionie     2022-01-04
Nie stawiajcie faktów na głowie   Julius   2022-01-01
Fascynująca groźba feminizmu   Koraszewski   2021-12-31
„Ustawa o zwalczaniu międzynarodowej islamofobii” może z łatwością być nadużyta do potępiania Izraela, kiedy broni się przed terrorem     2021-12-30
Zachód i jego stare iluzje   Taheri   2021-12-29
Wysokie stawki historycznego rewizjonizmu   Tobin   2021-12-27
Giganci podejrzanej profesji   Koraszewski   2021-12-23
Akademiccy ideolodzy korumpują STEM. Milcząca liberalna większość musi stawić opór   i Jay Tanzman   2021-12-22
Arabski apartheid, o którym nikt nie mówi   Toameh   2021-12-21
Litwa rzuca rękawicę Chinom   Kern   2021-12-20
Ciekawy proces byłego premiera   Koraszewski   2021-12-18
Zima nadeszła do Afganistanu   Chesler   2021-12-17
Iran buduje bombę, a Biden robi dobrą minę do złej gry   Bard   2021-12-15
Żywot Titanii McGrath   Koraszewski   2021-12-15
Kiedy uchodźcami byli Żydzi…   Abdul-Hussain   2021-12-14
Niemcy, Europa, Żydzi i zdrada klerków raz jeszcze   Koraszewski   2021-12-13
Amerykańscy podatnicy finansują rewizjonistyczną, antysyjonistyczną historię   Julius   2021-12-12
Piękna i bestia BDS   Collins   2021-12-11
Dwulicowa agenda Bidena w sprawie Turcji   Bekdil   2021-12-11
Strona internetowa RaymondIbrahim.com zbanowana jako “pornograficzna”   Ibrahim   2021-12-10
Iran jest testem strategicznej wizji i charakteru Bidena   Tobin   2021-12-08
Jeśli zakaz podróży wydany przez Trumpa był rasistowski, to rasistowski jest również zakaz wydany przez Bidena   Tobin   2021-12-07
Prawdziwy motor historii   Lewin   2021-12-07
Nie, palestyński terroryzm nie jest legalnym „oporem” według prawa międzynarodowego     2021-12-06
Totalitaryzm i wygodne odrętwienie   Pandavar   2021-12-04
Dlaczego uniwersyteckie wydziały miałyby mieć politykę zagraniczną?   Fitzgerald   2021-12-03
Irańska polityka prezydenta Bidena   Rosenthal   2021-12-02
Książka Andrzeja Koraszewskiego „Skąd się wzięło dobro i zło i kilka innych pytań”   Tabisz   2021-12-01
Dlaczego Palestyńczycy uciekają ze Strefy Gazy   Toameh   2021-11-30
W Iranie: brak wody i kłopoty reżimu   Fitzgerald   2021-11-30
Spotkanie dziewczęcego klubu książki z laureatką Pokojowej Nagrody Nobla anulowane z powodu potencjalnej „islamofobii”   Coyne   2021-11-29
Brytyjskie uniwersytety na liście plac islamskich reżimów   Meotti   2021-11-28
Umyślna ślepota wobec związków palestyńskich NGO z terrorem   Steinberg   2021-11-26
Rzecz o etyce w szkole i poza szkołą    Koraszewski   2021-11-25
Łamanie praw człowieka: Unia Europejska pozwala irańskim mułłom na całkowitą bezkarność   Rafizadeh   2021-11-23
Proces Kafki w trzech aktach   Rosenthal   2021-11-20
Zena Agha pisze do “New York Timesa”   Fitzgerald   2021-11-20
Europa przeciwko Żydom: podwykonawcy   Koraszewski   2021-11-19
Kampania Autonomii Palestyńskiej przeciwko palestyńskim NGO   Toameh   2021-11-18
Informacje o prześladowaniach chrześcijan przez muzułmanów obrażają „standardy” Facebooka   Ibrahim   2021-11-18
Były urzędnik byłego Departamentu Stanu mówi, że prawda i fałsz są równe.   Flatow   2021-11-17
UNRWA – najgorsza rzecz, jaka przydarzyła się Palestyńczykom   Marcus   2021-11-15
Dlaczego palestyńska polityka Bidena nie przyniesie pokoju   Toameh   2021-11-13
Czy ruch “przebudzonych” spycha Brytyjczyków na prawo?   Coyne   2021-11-13
"Guardian" Palsplains antysemityzm   Levick   2021-11-12
Nie uchwalajcie ustawy przeciw LGBT   Igwe   2021-11-10
“New York Times”, Izrael i “skradzione palestyńskie potrawy”   Fitzgerald   2021-11-09
Chiny: Ryzykowna zmiana ideologiczna   Taheri   2021-11-08
Niebezpieczna polityka UE wobec mułłów w Iranie   Rafizadeh   2021-11-06
„Guardian” umniejsza terror LFWP, zbywa ich związki z NGO „praw człowieka”   Levick   2021-11-05
Antyizraelska opowieść Amnesty International o Wujku Meena, skierowana do dzieci, jest jeszcze gorsza niż informowano     2021-11-04
Nawet  Szwecja zastanawia się nad dalszą pomocą dla Autonomii Palestyńskiej; a co z USA?   Flatow   2021-11-01
Śmietanka akademicka przeciwko Żydom    Collier   2021-10-31
Ulice, pomniki i gniewu nawyki   Koraszewski   2021-10-30
Mułłowie w Iranie i Chiny wzmocnieni przez administrację Bidena   Rafizadeh   2021-10-27
Miecz Damoklesa nad wolną myślą w Egipcie (i gdzie indziej)   Fernandez   2021-10-25
Konsulat USA w Jerozolimie ponownie podzieli miasto   i Maurice Hirsch   2021-10-23
Bardzo ważna książka o “Trans”   Bawer   2021-10-23
Władcy na glinianych nogach   Fernandez   2021-10-22
Koszty finansowe błędnej świadomości   Koraszewski   2021-10-20
Wielkie zwycięstwo krytycznej teorii rasy wraz z nowymi wymaganiami otrzymania dyplomu   Tobin   2021-10-20
Branie zakładników przez irański reżim: gdzie jest Zachód i ONZ?   Rafizadeh   2021-10-19
Od czegoś trzeba zacząć…   Koraszewski   2021-10-17
Marina i reszta   Łukaszewski   2021-10-14
Dlaczego USA chcą palestyńskiego konsulatu w Jerozolimie   Kontorovich   2021-10-14
Biden ignoruje stanowisko Palestyńczyków   Tawil   2021-10-13
Taniec pijanych motyli   Koraszewski   2021-10-11
Facebook – przestój i panika   Collins   2021-10-09
Aktywiści, którzy serwują połowę wiadomości   Abdul-Hussain   2021-10-08
Dalsze próby uratowania afgańskich kobiet to “jedyna rzecz, jaką możemy zrobić”   Chesler   2021-10-06
Korzenie kryzysu energetycznego   Ridley   2021-10-05
Joe Biden mówi podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ o potrzebie “suwerennego i demokratycznego państwa palestyńskiego”   Fitzgerald   2021-10-03
Jak impas w sprawie federalnego budżetu pokazał rozłam w sprawie Izraela   Tobin   2021-10-01
Kraj NATO, sojusznik Rosji i przyjaciel talibów   Bekdil   2021-09-30
Dlaczego Arabowie nie ufają już Bractwu Muzułmańskiemu?   Toameh   2021-09-29
Dlaczego Irakijczycy nienawidzą Palestyny   Abdul-Hussain   2021-09-29
Sudańskie pułapki na drodze do reform   Fernandez   2021-09-28
Nie ma powodu by przepraszać za ujawnianie hipokryzji   Bard   2021-09-25
Szczęśliwi na widok pokonanej Ameryki   Abdul-Hussain   2021-09-24
Antysemityzm  jest naszym nieszczęściem   Koraszewski   2021-09-24
Arabskie dążenia do lepszego przestrzegania praw człowieka powinny być chwalone, a nie wyśmiewane     2021-09-22
Talibowie domagają się miliarda dolarów pomocy   Fitzgerald   2021-09-21
Źródła ubóstwa narodów   Koraszewski   2021-09-20
Stanisław Lem - pisarz, który widział więcej niż inni   Ferus   2021-09-19
Jak Associated Press łagodzi obraz terrorystów Hamasu   Fitzgerald   2021-09-19
Dyskusja o antysemityzmie wymaga uczciwości   Tobin   2021-09-17
Ucieczka z Afganistanu   Rosenthal   2021-09-16

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk