Prawda

Niedziela, 3 lipca 2022 - 04:13

« Poprzedni Następny »


Oskarżenie o apartheid, Porozumienie Abrahamowe i “właściwa strona historii”


Elder of Ziyon 2022-04-03

Minister spraw zagranicznych ZEA przemawiający podczas spotkania na szczycie w Izraelu 28 marca 2028 Źródło: @ABZayed  
Minister spraw zagranicznych ZEA przemawiający podczas spotkania na szczycie w Izraelu 28 marca 2028 Źródło: @ABZayed  

Nie ulega wątpliwości, że trwająca od roku obecna fala absurdalnych oskarżeń, że Izrael jest winny apartheidu, jest skoordynowanym atakiem, którego celem jest wzmocnienie efektu przez utrzymywanie tego oskarżenia w wiadomościach, kiedy kolejne organizacje publikują tendencyjne raporty, ignorując każdy fakt, który zaprzecza tym chorym oskarżeniom. 

 

Nie ulega także wątpliwości, że ta strategia miała swój początek w konferencji w Durban w 2001 roku, gdzie uczestniczkami były te same NGO i gdzie oskarżenie o apartheid wyłoniło się z kompletnych marginesów.  


Podczas gdy obecna fala raportów była najwyraźniej planowana po całych latach przygotowywania gruntu przez “Tygodnie izraelskiego apartheidu” i podobne cyrkowe sztuczki, nie znamy odpowiedzi na pytanie o wybór momentu. Dlaczego te antyizraelskie grupy zdecydowały, że to jest najlepszy moment na wyciągnięcie armat w postaci Human Rights Watch i Amnesty International, by napisały te raport?  

 

Do czasu aż wyciekną notatki służbowe, emaile i treść rozmów między tymi organizacjami a palestyńskimi NGO, które dostarczają im materiałów do dowolnego wypaczania, nie możemy być pewni. Trudno jednak uznać, że ten wybrany moment nie ma nic wspólnego z Porozumieniami Abrahamowymi, które podpisano na kilka zaledwie miesięcy przed tą falą oszczerczych raportów.

 

Antyizraelskie grupyuwielbiają mówić, że są po właściwej stronie historii. Kiedy używają broni w postaci oskarżenia o apartheid, starannie przedstawiają to jak naturalny rozwój świadomości świata o rzekomych izraelskich zbrodniach. Choć izraelscy Arabowie stają się coraz bardziej zintegrowani w izraelskim społeczeństwie, co całkowicie obala twierdzenie o „żydowskiej supremacji”, pełne nienawiści NGO wiedzą, że media nie będą pisać o arabsko-izraelskiej współpracy i wolą przedstawiać Izrael jako rasistowski, a Palestyńczyków jako nieszczęsne, bezsilne ofiary. Między podżeganiem przeciwko Izraelowi a pełnymi uprzedzeń mediami, mają wolną drogę do demonizacji Izraela.

 

Wcześniej mieli solidne poparcie całego świata arabskiego, Europy Zachodniej, która gości antyizraelskie imprezy i działania, ONZ, która była niezmiennie antysemicka i pokolenie studentów, którym wyprano mózgi tak, by uważali, że nienawiść do Izraela jest wyrazem liberalnych poglądów, obok działań na rzecz środowiska i społeczności LGBTQ oraz pacyfizmu.

 

Wtedy zdarzyły się Porozumienia Abrahamowe.

 

Konsekwentne antyizraelskie stanowisko świata arabskiego rozpadało się od lat, ale tak samo jak z arabską integracją w izraelskim społeczeństwie, było poza radarem mediów i dlatego mogli to ignorować ci, którzy uważają, że lepiej niż ktokolwiek inny rozumieją bieg historii, w którym wszystko popiera ich przekonania. Nawet traktaty pokojowe Izraela z Egiptem i Jordanią nie zaszkodziły ich sprawie, ponieważ publiczna retoryka z tych państw pozostawała antyizraelska. 

 

Izraelożercy byli kompletnie zaskoczeni i nieprzygotowani. Ludzie, którzy twierdzili, że popierają światowy pokój i współpracę, stanęli przed dwoma wrogami, na których mogli liczyć, że poprą ich agendę pokoju i współpracy. „Rasistowscy” Żydzi z radością przyjęli partnerstwo z Arabami, a co ważniejsze, umiarkowani Arabowie byli równie entuzjastyczni wobec współpracy z rzekomymi „żydowskimi suprematystami”.

 

Żydowsko-arabski pokój był nie tylko możliwy, ale niesłychanie udany. Efekty zelektryzowały szerszy świat arabski, kiedy izraelscy sportowcy pokazywali się teraz na imprezach sportowych w całym świecie arabskim z Hatikwą odgrywaną, kiedy zwyciężali, a Arabia Saudyjska pozwoliła samolotom El Alu na przelot nad swoim terytorium. Zimny pokój z Egiptem i Jordanią stawał się cieplejszy. 

 

Izraelożercy, którzy spędzili dziesięciolecia na kultywowaniu swojej aury liberalizmu, swojego poparcia dla pokoju za wszelką cenę, nagle znaleźli się po niewłaściwej stronie historii według własnej definicji rozwoju historii.

 

Przez dwadzieścia lat od konferencji w Durban izraelożercy ustawiali agendę ciągłego podżegania świata do nienawiści wobec jedynego państwa żydowskiego przez pouczanie o antyrasizmie. Niemniej nawet media, na które mogli liczyć, że pokażą ich narrację, nie mogły ignorować Żydów i Arabów z entuzjazmem odwiedzających nawzajem swoje państwa, podpisujących co tydzień nowe porozumienia i wychwalających się wzajemnie. 

 

Ich plan przekonania opinii publicznej, że Izrael jest taki, jaka była Republika Południowej Afryki w czasach apartheidu, niszczyły zdjęcia Żydów i muzułmańskich Arabów dosłownie obejmujących się. Każdy mógł zobaczyć, że Izrael nie jest rasistowski – wręcz przeciwnie, syjonistyczni Żydzi i Arabowie mogą współpracować i funkcjonować razem. 

 

Czy to nie jest właściwa strona historii?

 

Izraelożercy nie mogli znieść utraty postępów, jakie poczynili w demonizowaniu Izraela. Muszą odzyskać narrację o żydowskim rasizmie wobec Arabów, a przynajmniej wobec palestyńskich Arabów. Chcą ponownie kontrolować dyskusję, by popierała ich agendę.

 

W tym świetle jest coraz jaśniejsze, że skrajnie lewicowi aktywiści Human Rights Watch i Amnesty International istotnie są antysemitami w każdym sensie tego słowa. 

 

Prawdziwi antyrasiści w pełni popieraliby traktowanie Żydów jako równych w świecie arabskim. Prawdziwi przeciwnicy bigoterii cieszyliby się z żydowsko-arabskiej współpracy. 

 

Tylko bigoci woleliby separację i bojkot Żydów od współpracy z nimi. Tylko antysemici są przerażeni perspektywą “normalizacji” stosunków między państwem żydowskim a jego sąsiadami. 

 

W tym tygodniu odbył się szczyt na wysokim szczeblu między Żydami i Arabami – i odbył się w Izraelu. Nikt, kogo naprawdę obchodzi pokój, nie mógłby się temu sprzeciwiać. Niemniej ci „antyrasiści”, którzy spędzili tak dużo czasu, pieniędzy i energii, by znormalizować nowoczesny antysemityzm – milczą w sprawie tego wspaniałego postępu, jaki nastąpił. Od kiedy Izrael i Zjednoczone Emiraty Arabskie ogłosiły partnerstwo, antyizraelskie grupy próbowały zawrócić konwersację z powrotem na to, jak okropny jest Izrael z dodatkiem, jak okropni są nowi arabscy przyjaciele Izraela.    

 

Ich niezdolność wypowiedzenia choćby jednego pozytywnego słowa o największym trzęsieniu ziemi w stosunkach między Izraelem i Arabami dowodzi, że są prawdziwymi bigotami, a ich ataki na Izrael w imię rzekomej antybigoterii są w rzeczywistości dowodami na ich bigoterię i nienawiść.

 

The Apartheid charge, the Abraham Accords and the "right side of history"

Elder of Ziyon, 28 marca 2022

Tłumaczenie: Małgorzata KOraszewska


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 2160 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Wojny pełne błędnych kalkulacji   i Alberto M. Fernandez   2022-06-30
Najwspanialszy wynalazek ludzkości   Koraszewski   2022-06-30
Kraje arabskie ponownie odtrąciły UNRWA na konferencji o pomocy finansowej     2022-06-30
Sudan: Ludobójstwo, o którym nikt nie mówi   Rehov   2022-06-30
Monolog prowincjonalnego Hamleta   Kruk   2022-06-29
Niech już UNRWA wreszcie umrze   Blum   2022-06-29
Gdzie były media, kiedy niezależne dochodzenie uznało Amnesty International za organizację „instytucjonalnie rasistowską”?   von Koningsveld   2022-06-28
To nie jest artykuł o Shireen Abu Akleh   Collier   2022-06-27
W poszukiwaniu lekarstwa na obłęd   Koraszewski   2022-06-27
Amnesty International UK jest „instytucjonalnie rasistowska”, „kolonialistyczna” – a jej antysemityzm jest z tym ściśle powiązany     2022-06-25
Kiedy aktor jest aktorem   Jacoby   2022-06-24
Burzenie domów i zagarnianie ziemi, o których nikt nie mówi   Toameh   2022-06-23
Dziwaczna francuska sprawiedliwość   Carmon   2022-06-22
Turcja uderza na Irak, Syrię, Cypr i Grecję   Bulut   2022-06-21
Podcast "Guardiana": 34 minuty palestyńskiej propagandy udającej dziennikarstwo   Levick   2022-06-19
„Choroba” przywrócona przez Putina   Taheri   2022-06-18
Podsycanie urojeń Palestyńczyków   Bard   2022-06-18
Mało nas, mało nas do pieczenia chleba   Koraszewski   2022-06-17
Jak UE może chcieć bliższych więzi z Izraelem, finansując równocześnie terrorystyczne organizacje pozarządowe?   Deutsch   2022-06-16
Kilka słów do prezydenta Macrona: Sois Beau Et Tais-Toi   Fitzgerald   2022-06-15
Nuklearne zwycięstwo irańskich mułłów   Rafizadeh   2022-06-14
Co by było, gdyby Izrael traktował Amerykę tak, jak Ameryka traktuje Izrael?   Bard   2022-06-12
Iran: zbliża się lato gniewu   Taheri   2022-06-10
Alternatywny wszechświat palestyńskiej „suwerenności”   Altabef   2022-06-09
Nie zostawiajcie Amerykanów i sojuszników w ciemności   Rafizadeh   2022-06-08
ONZ twierdzi, że Izrael „w przeważającej mierze” ponosi winę za konflikt z Palestyńczykami     2022-06-08
Klinika Odessa - Ostatni felieton Ludwika Lewina   Lewin   2022-06-07
Wyszukiwarka Google promuje antysemityzm   Collier   2022-06-05
Pięćdziesiąt lat temu masakra w Izraelu ujawniła przerażający stan bezpieczeństwa na lotniskach   Gross   2022-06-04
Bibi, PiS, Kafka i pustelnik   Koraszewski   2022-06-03
Dlaczego dla ONZ jedna masakra w meczecie jest o wiele gorsza niż niezliczone masakry w kościołach?   Ibrahim   2022-06-03
Administracja Bidena błędnie rozumie posunięcia Erdoğana   Bekdil   2022-06-01
Oczywista prawda, której świat nie akceptuje: Palestyńczycy są odpowiedzialni za palestyńską przemoc     2022-06-01
Jak zaprzeczyć Holocaustowi, udając że się tego nie robi   Apfel   2022-05-30
Nienawidzący Izraela są naprawdę mistrzami propagandy     2022-05-29
Czy da się naprawić Human Rights Watch?   Steinberg   2022-05-28
Porozmawiajmy o „nakbie” i o tym, kto jest naprawdę odpowiedzialny za cierpienie Palestyńczyków   Tobin   2022-05-27
Czy politycy mogą być racjonalni?   Koraszewski   2022-05-25
Uchodźcy, ekonomia, zazdrość i nienawiść   Koraszewski   2022-05-23
BDS: Rosja versus Izrael   Kontorovich   2022-05-22
Oszałamiające kłamstwo najbardziej wpływowego muzułmanina na świecie   Ibrahim   2022-05-21
Narcyzm moralny i psychologia porażki   Landes   2022-05-20
Dlaczego Erdoğan szantażuje NATO?   Bekdil   2022-05-19
Radości, których dostarcza antysemityzm   Garrard   2022-05-19
Dlaczego Joe Biden ma taką obsesję na punkcie izraelskich osiedli?   Flatow   2022-05-17
Bardzo potrzebny rurociąg EastMed oczekuje na zaaprobowanie   Bergman   2022-05-17
Smutek wolności utopionej w krwi   Koraszewski   2022-05-16
Jak Biden rozpoczął wojnę z MBS, a potem przyszedł żebrać   Abdul-Hussain   2022-05-14
Urok intratnej neutralności   Koraszewski   2022-05-13
Szefowa związku brytyjskich studentów oskarżona o antysemityzm   Wójcik   2022-05-12
Dlaczego Rosja sądziła, że opowiadanie o “nazistach” będzie przekonujące   Franzman   2022-05-09
Rektor Princeton odrzuca wolność słowa i demonizuje jej obrońców   Klainerman   2022-05-07
Błogosławieństwo uczenia się na pamięć   Jacoby   2022-05-06
Wojna Rosji z Ukrainą: Bez szminki   Tsalic   2022-05-03
W redakcji „New York Timesa” słowo „okupowany” sprawia kłopot   Flatow   2022-05-03
Spiskowe teorie szacownego “Guardiana”   Collier   2022-05-01
Czarny Piotruś w rękawie Putina   Koraszewski   2022-04-30
Odstraszanie Chin: USA powinny uzbroić Tajwan po zęby – natychmiast   Chang   2022-04-29
Bliski Wschód: amerykańska wizja   Taheri   2022-04-28
Kursy walut w czasach putinowskiej zarazy   Koraszewski   2022-04-27
Przypomnienie o wszystkich tych palestyńskich uchodźcach   Bard   2022-04-27
Recenzja książki People Love Dead Jews     2022-04-26
Długi zbiór krótkich tematów   Rosenthal   2022-04-25
Turcja: Strzeżcie się islamistów niosących dary   Bekdil   2022-04-23
Dno nienawiści do Izraela   Levick   2022-04-22
Problem z świadkami Boga i z błaznami w kapłańskich szatach   Koraszewski   2022-04-21
Sprawy, których nie zauważają apologeci Putina   Taheri   2022-04-19
Europa kocha Palestyńczyków i udaje, że nie wie dlaczego   Koraszewski   2022-04-17
„Guardian” trzyma się narracji „biernej ofiary” w sprawie arabskiej przestępczości   Levick   2022-04-16
Gaz ziemny dla Hezbollahu, ale nie dla UE?   Bryen   2022-04-15
Nie, Sekretarzu Blinken, palestyński terror nie jest “bezsensowny”   Suissa   2022-04-15
Kiedy rządy stają po stronie antysemitów   Tobin   2022-04-14
“Kiedy Biden zobaczy, że jego błędy szkodzą interesom Ameryki?”   Toameh   2022-04-13
Wielki rosyjski energetyczny przekręt   Meotti   2022-04-12
Wojna zmienia ludzi w bestie   Koraszewski   2022-04-12
To demografia, głupcze!   Bard   2022-04-10
Wykopanie Rosji z Rady Praw Człowieka ONZ jest pustym gestem   Tobin   2022-04-07
Nieskończona ignorancja wiązania potrzeb Ukrainy z izraelską Żelazną Kopułą   Frantzman   2022-04-07
Jak Unia Europejska finansuje działania na Zachodnim Brzegu łamiące międzynarodowe prawo i podważające pokój   Van Koningsveld   2022-04-06
Obywatel i jego ewolucja w czasie i przestrzeni   Koraszewski   2022-04-06
Irański emerytowany generał: Rosja nie powinna być pośrednikiem w rozmowach nuklearnych     2022-04-05
Pod sztandarem walki z faszyzmem i o prawa człowieka   Koraszewski   2022-04-04
Prawdziwy powód krytykowania izraelskiej reakcji pomocowej dla Ukrainy   Altabef   2022-04-04
Oskarżenie o apartheid, Porozumienie Abrahamowe i “właściwa strona historii”     2022-04-03
Co się dzieje w gabinecie Putina?   Koraszewski   2022-04-01
Czy wywiad USA podrasowuje dowody o Iranie?   Bard   2022-03-31
PMW demaskuje żałosne “potępienie” terroru przez Abbasa   Marcus   2022-03-31
Jak Putin wydał miliony na szerzenie fałszywych informacji o szczelinowaniu   Ridley   2022-03-30
Wiara i człowieczeństwo - przypadek islamu   Koraszewski   2022-03-29
Dla Żydów fake news nie zaczynają się od Trumpa – zaczynają się od Al Dury   Amos   2022-03-28
Arabia Saudyjska i ZEA odmawiają poparcia USA przeciwko Rosji, ponieważ USA odmawiają poparcia ich przeciwko Iranowi     2022-03-28
BBC, rewizja historii i wynalezienie starożytnej Palestyny   Collier   2022-03-27
Grupa na wydziale prawa Harvardu, próbuje tak zdefiniować “apartheid”, by pasował do Izraela     2022-03-26
Czekiści z ulicy Sezamkowej   Koraszewski   2022-03-26
“Uczyńmy antyamerykańskie dyktatury znowu wielkimi”   Rafizadeh   2022-03-25
Kolejny palestyński “umiarkowany” jest zdemaskowany   Flatow   2022-03-24
Porażka odstraszania   Stewart   2022-03-24
Posłaniec z nieudanej przeszłości wskazuje ku problematycznej przyszłości   Tobin   2022-03-23
Jak odstraszyć wystraszonego, że nie dość straszy?   Koraszewski   2022-03-21
Czechosłowacka opcja   Rosenthal   2022-03-20

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologia


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk