Prawda

Czwartek, 16 lipca 2020 - 05:29

« Poprzedni Następny »


Obłędne tango islamofobii


Elder of Ziyon 2019-12-23


Niedawno była w Anglii kontrowersja wokół artykułu Melanie Phillips o islamofobii, który był opublikowany w „Jewish Chronicle”:

Nie można przyznać istnienia palestyńskich złych uczynków, włącznie z nienawiścią do Żydów. Ani nie można mówić o nienawiści do Żydów przenikającej muzułmańskie społeczeństwa.  


A to dlatego, że świat islamski otrzymał wolna rękę z powodu tego, że jest historyczną ofiarą Zachodu. Każda taka krytyka zostaje natychmiast uciszona przez twierdzenie, że jest „islamofobiczna”.  

Szokuje, że część żydowskich przywódców przystała na tę trawestację, nawet zrównując „islamofobię” z antysemityzmem.

Pokazuje to zdumiewającą ignorancję i naiwność. Oczywiście, prawdziwe uprzedzenia wobec  muzułmanów muszą być potępione, tak samo jak uprzedzenia wobec hindusów, Sikhów i każdego innego.

Ale okrzyk „islamofobia” jest używany do uciszenia wszelkiej krytyki świata islamskiego, włącznie z islamskim ekstremizmem. To jest druga sprawa, która stawia ludzi w kłopotliwym położeniu wobec antysemityzmu.

“Islamofobię” wymyśliło Bractwo Muzułmańskie, by naśladować antysemityzm, pojęcie, o którym ci islamiści sądzą fałszywie, że chroni Żydów przed krytyką – co samo w sobie jest antysemickim przekonaniem.

Tak więc „islamofobia” przywłaszcza sobie unikatowy atrybut antysemityzmu -  że jest to obłąkańcza idea – w celu fałszywego zaszufladkowania każdej niepożądanej uwagi o świecie islamskim jako rodzaju zaburzenia umysłowego.

Koncepcja „islamofobii” jest więc głęboko antyżydowska. Zrównywanie jej z dehumanizującymi, szalonymi i zasadniczo morderczymi przejawami nienawiści do Żydów jest obsceniczne.

W odpowiedzi Board of Deputies of British Jews tweetował:

Board of Deputies of British Jews

@BoardofDeputies

.@JewishChron's fearless journalism has been at the forefront of tackling antisemitism & its denial. The publication of this piece was an error. Anti-Muslim prejudice is very real & it is on the rise. Our community must stand as allies to all facing racism https://www.thejc.com/comment/columnists/don-t-fall-for-bogus-claims-of-islamophobia-1.494367 ;…

Don’t fall for bogus claims of ‘Islamophobia’

'The taunt of Islamophobia is used to silence any criticism of the Islamic world, including Islamic extremism.'

[Nieustraszone dziennikarstwo .@JewishChron było i jest na czele walki z antysemityzmem & zaprzeczaniem mu. Publikacja tego artykułu była błędem. Antymuzułmańskie uprzedzenia są bardzo realne & i narastają. Nasza społeczność musi stać jako sojusznicy wszystkich, których spotyka rasizm]

Board of Deputies of British Jews (@BoardofDeputies) December 17, 2019

Nie jestem pewien kto wprowadził pojęcie ”islamofobii”, tak definiowanej  jak jest ono jest obecnie używane - widziałem twierdzenia, że stworzył je Iran, nie zaś Bractwo Muzułmańskie – ale główna teza Phillips jest prawdziwa: to pojęcie jest używane do zamknięcia dyskusji w bardzo podobny sposób do tego, jak zdaniem żydożerców Żydzi używają antysemityzm. Tyle tylko, że w wypadku islamofobii jest to prawda. 

Proszę zauważyć, że Phillips bardzo starannie odróżniła rzeczywistą, antymuzułmańską ksenofobię, którą słusznie potępia, od znacznie rozleglejszej koncepcji ”islamofobii”, gdzie każda krytyka islamu lub zachowań muzułmańskich narodów jest uważana za rodzaj bigoterii. To nie dotarło do jej krytyków, którzy nie potrafią rozróżnić między tymi dwoma zjawiskami – dowodząc w ten sposób jej tezy, przez atakowanie jej, żeby robić wrażenie liberalnych i „przebudzonych”.  

Tym, co chyba zgubiło się w tej dyskusji jest historia „fobii” w słowie „islamofobia”.  

Od 150 lat trwa taniec między zachodnimi lękami przed islamem jako dziwną, egzotyczną, ale potencjalnie śmiercionośną ideologią, a muzułmanami podsycającymi te lęki, by nagiąć zachodnią dyplomację do swojej woli. Tutaj jest typowy przykład, pierwszy i ostatni akapit artykułu z 1882 roku:


[Wiele powiedziano przez ostatnie dwa tygodnie o możliwości świętej wojny, jak się ją nazywa, proklamowanej przez Egipt. Zanim zaczęło się bombardowanie Aleksandrii, prawdopodobieństwo takiej wojny było badane przez wielu, którzy obecnie wierzą, że twierdzenie o tym, iż już została proklamowana, jest prawdą.<br />Z obecnej perspektywy będzie wymagało bardzo mądrego działania ze strony europejskich mężów stanu, by uniknąć straszliwej katastrofy świętej wojny.]
[Wiele powiedziano przez ostatnie dwa tygodnie o możliwości świętej wojny, jak się ją nazywa, proklamowanej przez Egipt. Zanim zaczęło się bombardowanie Aleksandrii, prawdopodobieństwo takiej wojny było badane przez wielu, którzy obecnie wierzą, że twierdzenie o tym, iż już została proklamowana, jest prawdą.
Z obecnej perspektywy będzie wymagało bardzo mądrego działania ze strony europejskich mężów stanu, by uniknąć straszliwej katastrofy świętej wojny.]


Albo to z 1895 roku:


[Zielony sztandar islamu


Jak jest proklamowana święta wojna ze wszystkimi jej okropnościami.


Jest rozumiane, że jest doktryną mohamedańską, powiada „Baltimore Sun”, iż dżihad czyli święta wojna, może być tylko proklamowana przez Szejk-ul-Islam, religijnego zastępcę Sułtana na osobisty rozkaz samego Sułtana. Proklamacji dokonuje się przez rozwinięcie sandżakszerif czyli flagi proroka, która jest zrobiona z zielonego jedwabiu z półksiężycem na szczycie drzewca do którego jest doczepiony pióropusz z włosia końskiego. Ta flaga jest złożona w Meczecie St. Sophia w Konstantynopolu. Nie jest to jednak oryginalna flaga proroka, bo ta bandera była biała i była zrobiona z turbanu Koreisza, który Mahomet pochwycił. Ta bowiem, jakiś czas później została zastąpiona czarną flagą, zrobioną z halki Aiszy, ulubionej żony proroka, w której ramionach umarł.

Omar, drugi muzułmański Kalif, zdobył flagę w podboju i przekazał ją następnie w ręce Abasydów i Kalifów Bagdadu i Kalmiry, i została przyniesiona do Europy przez Amurata III i złożona w seraju w Konstantynopolu. Kiedy flaga zmieniła barwę z czarnej w zieloną, nie jest znane, ale według doktryny Mahometa, Sułtan i jego zastępca mają wyłączne uprawnienia do rozwinięcia tej flagi nad Konstantynopolem i proklamowania „świętej wojny”, wojny przeciwko chrześcijaństwu. ]

 

 


Zachód bał się pan-muzułmańskiego dżihadu, od kiedy to pojęcie stało się powszechnie znane. Muzułmanów uważano za egzotycznych i nieobliczalnych, chodzących wszędzie z bułatami, które w każdej chwili są gotowe do użycia przeciwko niewiernym, a więc należy omijać ich szerokim łukiem.

 

Nie trwało długo zanim narody muzułmańskie zrozumiały to i użyły zachodniego strachu przed islamem na swoją korzyść. Sama nieprzewidywalność fatalnego gniewu muzułmańskiego trzyma ludzi Zachodu w spięciu i powoduje, że chcą ugłaskać muzułmanów, żeby się im nie narazić. Czy są to Brytyjczycy reagujący na arabskie pogromy w Palestynie ograniczaniem żydowskiej imigracji, czy zachodnie gazety, które odmawiają publikowania wizerunków Mahometa, które wywołały mordercze rozruchy, muzułmanie rozumieją, że ich wybuchy wściekłości dają polityczne korzyści.

Palestyńscy przywódcy używają groźby arabskiego gniewu i „arabskiej ulicy” dosłownie codziennie od dziesięcioleci, by zdobyć polityczne korzyści. Dzisiejszy przykład: rzecznik Mahmouda Abbasa powiedział: „Bez Jerozolimy nie będzie żadnego państwa, żadnego pokoju i żadnej stabilności dla nikogo". To jest ukryta groźba dla świata permanentnego stanu islamskiego terroru, jeśli Palestyńczycy nie dostaną tego, co chcą, ale Zachód nadal traktuje to poważnie, zamiast traktować to jak groźbę gangsterów, którą to jest – a taka groźba zostałaby całkowicie odrzucona, jeśli przedstawiłby ją nie-muzułmanin.  

Strach przed islamem nie jest bigoterią. Jest tangiem między przestraszonym Zachodem a politycznie sprytnym światem muzułmańskim, który wykorzystuje ten strach.

Nowoczesny gatunek tego, co nazywa się islamofobią, jest niejaką odmianą tego strachu – jest to strach liberałów przed określeniem ich jako bigotów, więc stają na głowie, by nie dopuścić do najmniejszej możliwości obrażenia muzułmanów – z których wielu jest bardziej niż szczęśliwych z odgrywania bardzo wrażliwych ludzi, dla których każda krytyka ich religii lub ich krajów jest dowodem nienawiści. Wielu ludzi Zachodu pracuje teraz ciężko, by uprzedzić nawet najmniejszą możliwość potencjalnej obrazy, co Richard Landes nazywa "proleptyczne poddanie".  USA chcą przenieść ambasadę? Nie, Arabowie na całym świecie zorganizują masowe, śmiertelne demonstracje – więc nie róbcie tego!  

Ten zachodni strach w znacznej mierze przyczynia się do infantylizacji muzułmanów i Arabów. Leżącą u podstaw tego wszystkiego logiką jest to, że zakłada się, iż nie są normalnymi, racjonalnymi ludźmi. Prawdziwą ironią tej lewicowej postawy wobec islamu jest to, jak jest ona protekcjonalna. To dlatego, na przykład, grupy praw człowieka nie stosują wobec muzułmańskich narodów tych samych standardów, jakie stosują wobec Izraela i USA.

Prawdziwym rozwiązaniem jest traktowanie muzułmanów i Arabów jak dorosłych, którzy muszą ponosić odpowiedzialność za swoje czyny – czy jest to seksizm w postaci praw o hidżabie, czy potępienie ich wzywania do rozruchów, by wpłynąć na zachodnią politykę zagraniczną, czy każdy z dziesiątków innych przykładów. Psycholodzy wiedzą, że uczniowie będą zachowywać się w sposób, jakiego oczekuje od nich nauczyciel, a to stosuje się także do szerszego świata. Jak długo Zachód wymaga od muzułmanów niższych standardów moralnych niż od siebie, muzułmańscy przywódcy zrobią wszystko, co w ich mocy, by ludzie zniżyli się do tych oczekiwań.

Czy rzeczywiście stosowanie do wszystkich tych samych standardów moralnych jest takim radykalizmem? Czy jednolite standardy moralne nie są fundamentem liberalizmu?

Do tanga potrzeba dwojga i Zachód może zakończyć ten obłędny taniec.

 

The Islamophobia Tango

Elder of Ziyon, 18 grudnia 2019

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

Elder of Ziyon
Amerykański bloger. 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 1563 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Igraszki z hasłem „nie zabijaj”   Koraszewski   2020-07-14
Jazydzi: historia prześladowań   Bulut   2020-07-13
Andrew Sullivan o nowomowie   Coyne   2020-07-12
Kontrrewolucjoniści wszystkich krajów łączmy się   Koraszewski   2020-07-09
Mohammad Massad: Gorący apel o rozsądek  byłego terrorysty   Oz   2020-07-05
Chińskie urojenie Nasrallaha i innych   Fernandez   2020-07-04
Zatruty koktajl skarg i zażaleń   Taheri   2020-07-04
Kiedy trzeba powiedzieć: przepraszam, myliłem się   Koraszewski   2020-07-03
Współczesne niewolnictwo i “przebudzona” hipokryzja   Bergman   2020-06-30
Erdoğan życzy: „Wielu dalszych szczęśliwych zdobyczy"   Bekdil   2020-06-29
Czarne Życie Się Liczy, a co z palestyńskim życiem?   Blum   2020-06-28
Postępujący nihilizm i zgnilizna postmodernizmu na Zachodzie   Hill   2020-06-26
Sowiecka mentalność Amerykanów. Zbiorowa demonizacja przenika naszą kulturę   Tabarovsky   2020-06-23
Normalizacja i prezenty z warunkami   Collins   2020-06-23
Niszczycielska siła rewolucyjnego romantyzmu   Koraszewski   2020-06-22
Karykatura sprawiedliwości w Międzynarodowym Trybunale Karnym?Prokuratorka Bensouda powinna zostać zdyskwalifikowana.   Calvo   2020-06-22
Zamach na dziedzictwo Martina Luther Kinga   Blum   2020-06-21
Jordania zaprzecza, że anektowała Zachodni Brzeg     2020-06-20
Mocarstwa igrają z ogniem w Libii   Taheri   2020-06-19
Gaza, jakiej nie chcą, byście zobaczyli   Tawil   2020-06-16
Hipokryci z UE anektują terytoria i ostro potępiają izraelską aneksję   Flatow   2020-06-14
Żaden artykuł nie zrekompensuje jego uprzedzonego i antyizraelskiego tytułu   Amos   2020-06-13
Przegląd porannych narracji   Koraszewski   2020-06-10
Rosną naciski, by zatrzymać fundusze UE do związanych z terrorem palestyńskich NGO     2020-06-07
Dzień nadziei i odwagi   Jacoby   2020-06-04
Nieprzyzwoici policjanci, nieprzyzwoici buntownicy   Jacoby   2020-06-03
Sztuczne oburzenie o ”aneksję”   Rosenthal   2020-06-01
Wahający się biurokraci powstrzymują następną falę innowacji   Ridley   2020-05-29
Porwanie zachodniej wolności   Nirenstein   2020-05-25
Stan wojenny w cyberprzestrzeni   Koraszewski   2020-05-22
Międzynarodowy sąd kapturowy ma zbadać zbrodnie wojenne Izraela   Franklin   2020-05-21
Apartheid i koronawirus na Bliskim Wschodzie   Toameh   2020-05-19
Jedni osuszali moczary, inni propagują nienawiść   Koraszewski   2020-05-16
Dlaczego Międzynarodowy Czerwony Krzyż gloryfikuje matkę rodu terrorystycznej rodziny?     2020-05-13
Wielu umrze z głodu, a nie z powodu wirusa     2020-05-08
Szepty i krzyki w arabskojęzycznych mediach   Koraszewski   2020-05-08
Rada Praw Człowieka Narodów Zjednoczonych wychwala Iran   MacEoin   2020-05-07
„Przebudzona” feministka woli, by ludzie umierali, niż żeby biali mężczyźni z Oksfordu pierwsi stworzyli szczepionkę na koronawirusa   Coyne   2020-05-01
Popiół czy diament   Lewin   2020-04-30
Żydowskie zniewolenie pod rządami islamu wypełza na światło dzienne   Pandavar   2020-04-29
Jak nie świętować Dnia Ziemi   Tobin   2020-04-29
Koronawirus: belgijska masakra   Godefridi   2020-04-28
Nędza filozofii arystokratów ducha   Koraszewski   2020-04-27
Izrael od tygodni wydaje pozwolenia na towary „podwójnego zastosowania” dla Gazy – i nikt o tym nie informuje     2020-04-27
Jak zaraźliwe są teorie spiskowe?   Koraszewski   2020-04-22
Moralny dylemat opróżniania więzień podczas pandemii   Tobin   2020-04-22
Koronawirus: dyrektor WHO ma długą historię tuszowania faktów    Kern   2020-04-21
Lekcje z pandemii   Rosenthal   2020-04-21
Mieszane uczucia o WHO   Novella   2020-04-20
Ludzie nienawidzący Izraela, którzy udają, że obchodzi ich Gaza, wyrządzają krzywdę dziesiątkom milionów Arabów     2020-04-20
Jak media i palestyńscy Arabowie zmienili się przez ostatnie 50 lat?   Amos   2020-04-18
Jemen, Libia, Syria: kraje, gdzie koronawirus może się  szerzyć się niedostrzegany   Frantzman   2020-04-17
Pracownica @Amnesty International, która naciskała Hamas, by aresztował Gazańczyków za wideokonferencję z Izraelczykami     2020-04-14
Równania z bezlikiem niewiadomych   Koraszewski   2020-04-13
Epidem-ideologia: jak polityczny dogmat wpływa na reakcje na COVID-19   Tsalic   2020-04-13
Artykuł o Gazie w farmaceutycznym piśmie jest niezgodny z medyczną etyką zawodową   Plosker   2020-04-11
WHO musi odpowiedzieć na poważne pytania zanim można jej będzie powierzyć prowadzenie dochodzenia w sprawie COVID-19   Ridley   2020-04-10
Koronawirus: UE wspiera Palestyńczyków 71 milionami euro   Toameh   2020-04-10
Amerykanin, Chińczyk, Rosjanin, Turek i Polak mówią o świecie po pandemii   Koraszewski   2020-04-09
Wykluczenie Tajwanu z WHO jest politycznym i medialnym skandalem   Jacoby   2020-04-08
Członkowie Kongresu wprowadzeni w błąd i skłonieni do podpisania rasistowskiego listu przeciwko Izraelowi   Flatow   2020-04-08
Chronienie się przed koronawirusem a izraelska godzina policyjna   Fitzgerald   2020-04-04
Pułapka białego przywileju i odrzucenie kultu wiktymologii   Hill   2020-03-31
Ukoronowanie efektu motyla   Collins   2020-03-30
Pokątna hodowla staruszków   Koraszewski   2020-03-28
Antyizraelskie NGO wykorzystują COVID-19, żeby szerzyć nienawiść   Wertman   2020-03-27
Antysemicka propaganda Hamasu nauczana w naszych szkołach   Collier   2020-03-26
Demokratyczny wirus i autorytarne metody przeciwdziałania zarazie   Koraszewski   2020-03-24
Dwa rodzaje antysemityzmu stały się częścią prezydenckiej kampanii   Tobin   2020-03-22
Syria ma duże więcej palestyńskich kobiet w więzieniach niż Izrael. I tortutują je na śmierć     2020-03-20
Jesień Oświecenia   Koraszewski   2020-03-19
Breaking the Silence! Dlaczego kłamiecie?   Oz   2020-03-18
Jestem sceptyczny wobec paniki klimatycznej, ale poważnie traktuję obawy w sprawie koronawirusa   Jacoby   2020-03-17
Izrael pomaga Palestyńczykom w powstrzymaniu koronawirusa; Arabowie zdradzają ich   Toameh   2020-03-17
Wyzwania, wyznania i środki zapobiegawcze   Koraszewski   2020-03-14
Kto atakuje palestyńskich chrześcijan?   Tawil   2020-03-13
Brexit jako stymulacja dla brytyjskiej bionauki   Ridley   2020-03-11
Czarna rozpacz egipskiego dysydenta   Koraszewski   2020-03-09
Kto uniemożliwia Palestyńczykom głosowanie?   Toameh   2020-03-09
Co Boris Johnson powinien wiedzieć o innowacjach   Ridley   2020-03-04
UNESCO, Izrael i kultura jako broń   Shindman   2020-03-01
Mieszkańcy greckich wysp chcą odzyskać swoje życie   Bekdil   2020-02-29
Zaraza, bóg i polityka prewencyjna   Koraszewski   2020-02-28
Zapomnij o „pokoju”. Zacznij optymalizować status quo. To przecież już wybrali Izrael i Autonomia Palestyńska     2020-02-26
Olbrzymi błąd MFW w ocenie subsydiów energetycznych   Lomborg   2020-02-22
Co myślą palestyńscy Arabowie?   Roth   2020-02-19
Palestyńskie wybory: Jak Abbas i Europa próbują obwinić Izrael   Toameh   2020-02-18
Thatcher ostrzegała nas, żeby powoli budować europejską integrację. Niestety, nie chcieliśmy słuchać.   Wennström   2020-02-17
From Brussels with love   Koraszewski   2020-02-16
Okrucieństwo wobec zwierząt jest bardziej nagłaśniane niż chrześcijanie z odciętymi głowami   Meotti   2020-02-14
Wielka Brytania, jeśli chce lepiej się rozwijać, musi ponownie odkryć niepowodzenie   Ridley   2020-02-08
”Zbrodnia” Arabów śpiewających dla Arabów w Izraelu   Toameh   2020-02-08
Martin Luther King i Edward Said: Palestyńskich intelektualistów nie interesują prawa człowieka     2020-02-07
Trochę optymizmu na odmianę   Rosenthal   2020-02-06
Z sennika ateisty: anioły   Kruk   2020-02-05
Francja, "pączkująca republika islamska"   Meotti   2020-02-03
„Umowa stulecia”, czy „policzek stulecia”?   Koraszewski   2020-02-01
Plan pokojowy Trumpa wykazuje więcej troski o polepszenie życia Palestyńczyków niż jakikolwiek poprzedni plan „ekspertów”     2020-01-30
Homo sapiens i jego późniejsze nakładki   Koraszewski   2020-01-29
Wielka Brytania powinna poprzeć plan pokojowy Trumpa   Kemp   2020-01-29

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Wzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenica


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk