Prawda

Poniedziałek, 30 marca 2020 - 21:37

« Poprzedni Następny »


Obłędne tango islamofobii


Elder of Ziyon 2019-12-23


Niedawno była w Anglii kontrowersja wokół artykułu Melanie Phillips o islamofobii, który był opublikowany w „Jewish Chronicle”:

Nie można przyznać istnienia palestyńskich złych uczynków, włącznie z nienawiścią do Żydów. Ani nie można mówić o nienawiści do Żydów przenikającej muzułmańskie społeczeństwa.  


A to dlatego, że świat islamski otrzymał wolna rękę z powodu tego, że jest historyczną ofiarą Zachodu. Każda taka krytyka zostaje natychmiast uciszona przez twierdzenie, że jest „islamofobiczna”.  

Szokuje, że część żydowskich przywódców przystała na tę trawestację, nawet zrównując „islamofobię” z antysemityzmem.

Pokazuje to zdumiewającą ignorancję i naiwność. Oczywiście, prawdziwe uprzedzenia wobec  muzułmanów muszą być potępione, tak samo jak uprzedzenia wobec hindusów, Sikhów i każdego innego.

Ale okrzyk „islamofobia” jest używany do uciszenia wszelkiej krytyki świata islamskiego, włącznie z islamskim ekstremizmem. To jest druga sprawa, która stawia ludzi w kłopotliwym położeniu wobec antysemityzmu.

“Islamofobię” wymyśliło Bractwo Muzułmańskie, by naśladować antysemityzm, pojęcie, o którym ci islamiści sądzą fałszywie, że chroni Żydów przed krytyką – co samo w sobie jest antysemickim przekonaniem.

Tak więc „islamofobia” przywłaszcza sobie unikatowy atrybut antysemityzmu -  że jest to obłąkańcza idea – w celu fałszywego zaszufladkowania każdej niepożądanej uwagi o świecie islamskim jako rodzaju zaburzenia umysłowego.

Koncepcja „islamofobii” jest więc głęboko antyżydowska. Zrównywanie jej z dehumanizującymi, szalonymi i zasadniczo morderczymi przejawami nienawiści do Żydów jest obsceniczne.

W odpowiedzi Board of Deputies of British Jews tweetował:

Board of Deputies of British Jews

@BoardofDeputies

.@JewishChron's fearless journalism has been at the forefront of tackling antisemitism & its denial. The publication of this piece was an error. Anti-Muslim prejudice is very real & it is on the rise. Our community must stand as allies to all facing racism https://www.thejc.com/comment/columnists/don-t-fall-for-bogus-claims-of-islamophobia-1.494367 ;…

Don’t fall for bogus claims of ‘Islamophobia’

'The taunt of Islamophobia is used to silence any criticism of the Islamic world, including Islamic extremism.'

[Nieustraszone dziennikarstwo .@JewishChron było i jest na czele walki z antysemityzmem & zaprzeczaniem mu. Publikacja tego artykułu była błędem. Antymuzułmańskie uprzedzenia są bardzo realne & i narastają. Nasza społeczność musi stać jako sojusznicy wszystkich, których spotyka rasizm]

Board of Deputies of British Jews (@BoardofDeputies) December 17, 2019

Nie jestem pewien kto wprowadził pojęcie ”islamofobii”, tak definiowanej  jak jest ono jest obecnie używane - widziałem twierdzenia, że stworzył je Iran, nie zaś Bractwo Muzułmańskie – ale główna teza Phillips jest prawdziwa: to pojęcie jest używane do zamknięcia dyskusji w bardzo podobny sposób do tego, jak zdaniem żydożerców Żydzi używają antysemityzm. Tyle tylko, że w wypadku islamofobii jest to prawda. 

Proszę zauważyć, że Phillips bardzo starannie odróżniła rzeczywistą, antymuzułmańską ksenofobię, którą słusznie potępia, od znacznie rozleglejszej koncepcji ”islamofobii”, gdzie każda krytyka islamu lub zachowań muzułmańskich narodów jest uważana za rodzaj bigoterii. To nie dotarło do jej krytyków, którzy nie potrafią rozróżnić między tymi dwoma zjawiskami – dowodząc w ten sposób jej tezy, przez atakowanie jej, żeby robić wrażenie liberalnych i „przebudzonych”.  

Tym, co chyba zgubiło się w tej dyskusji jest historia „fobii” w słowie „islamofobia”.  

Od 150 lat trwa taniec między zachodnimi lękami przed islamem jako dziwną, egzotyczną, ale potencjalnie śmiercionośną ideologią, a muzułmanami podsycającymi te lęki, by nagiąć zachodnią dyplomację do swojej woli. Tutaj jest typowy przykład, pierwszy i ostatni akapit artykułu z 1882 roku:


[Wiele powiedziano przez ostatnie dwa tygodnie o możliwości świętej wojny, jak się ją nazywa, proklamowanej przez Egipt. Zanim zaczęło się bombardowanie Aleksandrii, prawdopodobieństwo takiej wojny było badane przez wielu, którzy obecnie wierzą, że twierdzenie o tym, iż już została proklamowana, jest prawdą.<br />Z obecnej perspektywy będzie wymagało bardzo mądrego działania ze strony europejskich mężów stanu, by uniknąć straszliwej katastrofy świętej wojny.]
[Wiele powiedziano przez ostatnie dwa tygodnie o możliwości świętej wojny, jak się ją nazywa, proklamowanej przez Egipt. Zanim zaczęło się bombardowanie Aleksandrii, prawdopodobieństwo takiej wojny było badane przez wielu, którzy obecnie wierzą, że twierdzenie o tym, iż już została proklamowana, jest prawdą.
Z obecnej perspektywy będzie wymagało bardzo mądrego działania ze strony europejskich mężów stanu, by uniknąć straszliwej katastrofy świętej wojny.]


Albo to z 1895 roku:


[Zielony sztandar islamu


Jak jest proklamowana święta wojna ze wszystkimi jej okropnościami.


Jest rozumiane, że jest doktryną mohamedańską, powiada „Baltimore Sun”, iż dżihad czyli święta wojna, może być tylko proklamowana przez Szejk-ul-Islam, religijnego zastępcę Sułtana na osobisty rozkaz samego Sułtana. Proklamacji dokonuje się przez rozwinięcie sandżakszerif czyli flagi proroka, która jest zrobiona z zielonego jedwabiu z półksiężycem na szczycie drzewca do którego jest doczepiony pióropusz z włosia końskiego. Ta flaga jest złożona w Meczecie St. Sophia w Konstantynopolu. Nie jest to jednak oryginalna flaga proroka, bo ta bandera była biała i była zrobiona z turbanu Koreisza, który Mahomet pochwycił. Ta bowiem, jakiś czas później została zastąpiona czarną flagą, zrobioną z halki Aiszy, ulubionej żony proroka, w której ramionach umarł.

Omar, drugi muzułmański Kalif, zdobył flagę w podboju i przekazał ją następnie w ręce Abasydów i Kalifów Bagdadu i Kalmiry, i została przyniesiona do Europy przez Amurata III i złożona w seraju w Konstantynopolu. Kiedy flaga zmieniła barwę z czarnej w zieloną, nie jest znane, ale według doktryny Mahometa, Sułtan i jego zastępca mają wyłączne uprawnienia do rozwinięcia tej flagi nad Konstantynopolem i proklamowania „świętej wojny”, wojny przeciwko chrześcijaństwu. ]

 

 


Zachód bał się pan-muzułmańskiego dżihadu, od kiedy to pojęcie stało się powszechnie znane. Muzułmanów uważano za egzotycznych i nieobliczalnych, chodzących wszędzie z bułatami, które w każdej chwili są gotowe do użycia przeciwko niewiernym, a więc należy omijać ich szerokim łukiem.

 

Nie trwało długo zanim narody muzułmańskie zrozumiały to i użyły zachodniego strachu przed islamem na swoją korzyść. Sama nieprzewidywalność fatalnego gniewu muzułmańskiego trzyma ludzi Zachodu w spięciu i powoduje, że chcą ugłaskać muzułmanów, żeby się im nie narazić. Czy są to Brytyjczycy reagujący na arabskie pogromy w Palestynie ograniczaniem żydowskiej imigracji, czy zachodnie gazety, które odmawiają publikowania wizerunków Mahometa, które wywołały mordercze rozruchy, muzułmanie rozumieją, że ich wybuchy wściekłości dają polityczne korzyści.

Palestyńscy przywódcy używają groźby arabskiego gniewu i „arabskiej ulicy” dosłownie codziennie od dziesięcioleci, by zdobyć polityczne korzyści. Dzisiejszy przykład: rzecznik Mahmouda Abbasa powiedział: „Bez Jerozolimy nie będzie żadnego państwa, żadnego pokoju i żadnej stabilności dla nikogo". To jest ukryta groźba dla świata permanentnego stanu islamskiego terroru, jeśli Palestyńczycy nie dostaną tego, co chcą, ale Zachód nadal traktuje to poważnie, zamiast traktować to jak groźbę gangsterów, którą to jest – a taka groźba zostałaby całkowicie odrzucona, jeśli przedstawiłby ją nie-muzułmanin.  

Strach przed islamem nie jest bigoterią. Jest tangiem między przestraszonym Zachodem a politycznie sprytnym światem muzułmańskim, który wykorzystuje ten strach.

Nowoczesny gatunek tego, co nazywa się islamofobią, jest niejaką odmianą tego strachu – jest to strach liberałów przed określeniem ich jako bigotów, więc stają na głowie, by nie dopuścić do najmniejszej możliwości obrażenia muzułmanów – z których wielu jest bardziej niż szczęśliwych z odgrywania bardzo wrażliwych ludzi, dla których każda krytyka ich religii lub ich krajów jest dowodem nienawiści. Wielu ludzi Zachodu pracuje teraz ciężko, by uprzedzić nawet najmniejszą możliwość potencjalnej obrazy, co Richard Landes nazywa "proleptyczne poddanie".  USA chcą przenieść ambasadę? Nie, Arabowie na całym świecie zorganizują masowe, śmiertelne demonstracje – więc nie róbcie tego!  

Ten zachodni strach w znacznej mierze przyczynia się do infantylizacji muzułmanów i Arabów. Leżącą u podstaw tego wszystkiego logiką jest to, że zakłada się, iż nie są normalnymi, racjonalnymi ludźmi. Prawdziwą ironią tej lewicowej postawy wobec islamu jest to, jak jest ona protekcjonalna. To dlatego, na przykład, grupy praw człowieka nie stosują wobec muzułmańskich narodów tych samych standardów, jakie stosują wobec Izraela i USA.

Prawdziwym rozwiązaniem jest traktowanie muzułmanów i Arabów jak dorosłych, którzy muszą ponosić odpowiedzialność za swoje czyny – czy jest to seksizm w postaci praw o hidżabie, czy potępienie ich wzywania do rozruchów, by wpłynąć na zachodnią politykę zagraniczną, czy każdy z dziesiątków innych przykładów. Psycholodzy wiedzą, że uczniowie będą zachowywać się w sposób, jakiego oczekuje od nich nauczyciel, a to stosuje się także do szerszego świata. Jak długo Zachód wymaga od muzułmanów niższych standardów moralnych niż od siebie, muzułmańscy przywódcy zrobią wszystko, co w ich mocy, by ludzie zniżyli się do tych oczekiwań.

Czy rzeczywiście stosowanie do wszystkich tych samych standardów moralnych jest takim radykalizmem? Czy jednolite standardy moralne nie są fundamentem liberalizmu?

Do tanga potrzeba dwojga i Zachód może zakończyć ten obłędny taniec.

 

The Islamophobia Tango

Elder of Ziyon, 18 grudnia 2019

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

Elder of Ziyon
Amerykański bloger. 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 1500 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Ukoronowanie efektu motyla   Collins   2020-03-30
Pokątna hodowla staruszków   Koraszewski   2020-03-28
Antyizraelskie NGO wykorzystują COVID-19, żeby szerzyć nienawiść   Wertman   2020-03-27
Antysemicka propaganda Hamasu nauczana w naszych szkołach   Collier   2020-03-26
Demokratyczny wirus i autorytarne metody przeciwdziałania zarazie   Koraszewski   2020-03-24
Dwa rodzaje antysemityzmu stały się częścią prezydenckiej kampanii   Tobin   2020-03-22
Syria ma duże więcej palestyńskich kobiet w więzieniach niż Izrael. I tortutują je na śmierć     2020-03-20
Jesień Oświecenia   Koraszewski   2020-03-19
Breaking the Silence! Dlaczego kłamiecie?   Oz   2020-03-18
Jestem sceptyczny wobec paniki klimatycznej, ale poważnie traktuję obawy w sprawie koronawirusa   Jacoby   2020-03-17
Izrael pomaga Palestyńczykom w powstrzymaniu koronawirusa; Arabowie zdradzają ich   Toameh   2020-03-17
Wyzwania, wyznania i środki zapobiegawcze   Koraszewski   2020-03-14
Kto atakuje palestyńskich chrześcijan?   Tawil   2020-03-13
Brexit jako stymulacja dla brytyjskiej bionauki   Ridley   2020-03-11
Czarna rozpacz egipskiego dysydenta   Koraszewski   2020-03-09
Kto uniemożliwia Palestyńczykom głosowanie?   Toameh   2020-03-09
Co Boris Johnson powinien wiedzieć o innowacjach   Ridley   2020-03-04
UNESCO, Izrael i kultura jako broń   Shindman   2020-03-01
Mieszkańcy greckich wysp chcą odzyskać swoje życie   Bekdil   2020-02-29
Zaraza, bóg i polityka prewencyjna   Koraszewski   2020-02-28
Zapomnij o „pokoju”. Zacznij optymalizować status quo. To przecież już wybrali Izrael i Autonomia Palestyńska     2020-02-26
Olbrzymi błąd MFW w ocenie subsydiów energetycznych   Lomborg   2020-02-22
Co myślą palestyńscy Arabowie?   Roth   2020-02-19
Palestyńskie wybory: Jak Abbas i Europa próbują obwinić Izrael   Toameh   2020-02-18
Thatcher ostrzegała nas, żeby powoli budować europejską integrację. Niestety, nie chcieliśmy słuchać.   Wennström   2020-02-17
From Brussels with love   Koraszewski   2020-02-16
Okrucieństwo wobec zwierząt jest bardziej nagłaśniane niż chrześcijanie z odciętymi głowami   Meotti   2020-02-14
Wielka Brytania, jeśli chce lepiej się rozwijać, musi ponownie odkryć niepowodzenie   Ridley   2020-02-08
”Zbrodnia” Arabów śpiewających dla Arabów w Izraelu   Toameh   2020-02-08
Martin Luther King i Edward Said: Palestyńskich intelektualistów nie interesują prawa człowieka     2020-02-07
Trochę optymizmu na odmianę   Rosenthal   2020-02-06
Z sennika ateisty: anioły   Kruk   2020-02-05
Francja, "pączkująca republika islamska"   Meotti   2020-02-03
„Umowa stulecia”, czy „policzek stulecia”?   Koraszewski   2020-02-01
Plan pokojowy Trumpa wykazuje więcej troski o polepszenie życia Palestyńczyków niż jakikolwiek poprzedni plan „ekspertów”     2020-01-30
Homo sapiens i jego późniejsze nakładki   Koraszewski   2020-01-29
Wielka Brytania powinna poprzeć plan pokojowy Trumpa   Kemp   2020-01-29
Czy jestem antysemitką współczując  Palestyńczykom?   Koraszewski   2020-01-25
Polityczne gry w Hadze   Steinberg   2020-01-21
Polityka wokół Holocaustu jest błędna   Tobin   2020-01-20
Potomkinowskie wsie polityków i historyków   Koraszewski   2020-01-19
Kieruneki Madagaskar   Garczyński-Gąssowski   2020-01-18
Putinowskie wsie   Garczyński-Gąssowski   2020-01-17
Obłuda zachodnich postępowców   Yemini   2020-01-17
Bałkanizacja humanistycznych umysłów   Koraszewski   2020-01-15
Zachodnie feministki zdezerterowały z frontu wspierającego uciemiężone muzułmańskie kobiety   Chesler   2020-01-15
Szukając drogi przez Brexit Unia Europejska może spojrzeć na rok 1783   Ridley   2020-01-14
Osmanowie wrócili   Frantzman   2020-01-13
Co było wspaniałe w latach 2010.   Jackoby   2020-01-11
Dlaczego mówienie o „żydowskim geniuszu” jest kontrowersyjne   Tobin   2020-01-11
Czy trup generała jest dobrym papierkiem lakmusowym?   Koraszewski   2020-01-10
Promowanie błędnego przekonania o ”Palestyńczykach”   Oz   2020-01-09
Szaleństwo tłumów - nowa rewolucja kulturalna   Koraszewski   2020-01-08
Dlaczego prezydent Trump spełnia obietnicę daną w San Remo w 1920 roku   Kontorovich   2020-01-06
Dlaczego atakują Żydów w Nowym Jorku   Rosenthal   2020-01-05
„Niebezpiczna i głupia eskalacja”   Koraszewski   2020-01-04
My, ”krytyczne wobec gender” feministki, płacimy cenę za głośne mówienie. Ale cena milczenia jest wyższa   Emmons   2020-01-03
ONZ i Wielka Brytania traktują prześladowanych chrześcijan jak „wrogów”   Ibrahim   2020-01-02
Groźna prawda o BDS i antysemityzmie na kampusach   Tobin   2020-01-01
Kampania kłamstw ICC   Yemini   2019-12-30
Raport Davida Colliera o Amnesty International oraz jej toksyczności i nienawici   (Varda Epstein)   2019-12-28
Amnesty International – od uprzedzeń do obsesji   Collier   2019-12-26
Absurdalna niechęć UE do ryzyka dławi nowe idee   Ridley   2019-12-26
BBC potrafi znaleźć choinki tylko w Palestynie    Collier   2019-12-25
Despoci imperiów na swoim kilometrze kwadratowym   Taheri   2019-12-25
Opowieść wigilijna i wojna narracji   Koraszewski   2019-12-24
Obłędne tango islamofobii     2019-12-23
Kto będzie decydował?   Novella   2019-12-21
Uwiecznianie kłamstwa o palestyńskich uchodźcach   Yemini   2019-12-20
Turcja: Zabójstwa kobiet stają się epidemią   Bulut   2019-12-19
Plan Iranu udaremnienia zawieszenia broni w Gazie   Toameh   2019-12-19
Dyskusja o antysemityzmie w czarnej społeczności jest bardzo spóźniona     2019-12-18
Zanikająca woda i energetyczna apokalipsa   Koraszewski   2019-12-17
Europa nie ukrywa dłużej swojej wrogości wobec Izraela   Destexhe   2019-12-17
Zwróćcie uwagę, naiwni zachodni dobro-czyńcy   Chesler   2019-12-11
Hopium czyli stan umysłów   Koraszewski   2019-12-09
Spisek przeciwko szczelinowaniu   Ridley   2019-12-07
W studio aktorów uświadomionych: jak szkoliłam przyszłych lekarzy, by pilnowali swoich zaimków   Slatz   2019-12-06
Antysyjonizm na kampusie widziany oczyma syryjskiego uchodźcy    Dandachi   2019-12-06
Pies Pawłowa wiecznie żywy   Koraszewski   2019-12-05
Elizabeth Warren gra kartą ”seksizmu”   Jacoby   2019-12-04
Irańczycy: “Dlaczego świat milczy, kiedy nasz rząd nas morduje?”   Bulut   2019-11-30
Zerwana zasłona zniewolenia   Koraszewski   2019-11-28
Socjalizm stał się antysemityzmem oświeconych   Tobin   2019-11-28
Dokąd zmierzają ludowe powstania na Bliskim Wschodzie?   Fernandez   2019-11-23
Socjalizm? Nie, dziękuję.   Koraszewski   2019-11-20
Hańba Europie     2019-11-19
Izrael nie może pozwolić tym, którzy wzywają do jego zniszczenia, na pozostawanie w kraju   Yemini   2019-11-18
”Guardian” nie kwestionuje kłamstw Omara Shakira z HRW   Levick   2019-11-17
Aktywiści klimatyczni koncentrują się na złych rozwiązaniach   Lomborg   2019-11-16
Spirala islamskiego terroru   Koraszewski   2019-11-14
Żelazna Kopuła przechwytując rakiety zamyka usta uprawnionej krytyce Izraela     2019-11-11
Kiedy spotkania z historią gubią się w cyberprzestrzeni   Collins   2019-11-10
Niezrozumiana Palestyna   Marquardt-Bigman   2019-11-09
Coolidge i FDR mieli rację w sprawie pracowników państwowych i związków zawodowych   Jacoby   2019-11-07
Zakaz mowy nienawiści nie chroni Żydów ani przed jej przyczynami, ani skutkami   Amos   2019-11-07
Rozkład normalny i paranormalny   Koraszewski   2019-11-05
Milczący świadkowie w wojnie przeciwko Żydom   Chesler   2019-11-05
Pochowajcie Baghdadiego, ale nie jego zbrodnie   Collins   2019-11-03
Straszna wrzawa na ulicy Żydowskiej   Koraszewski   2019-11-02

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Sześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczy


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk