Prawda

Sobota, 26 wrzesnia 2020 - 07:21

« Poprzedni Następny »


Nowy raport ujawnia NGO akredytowane przy ONZ, które promują przemoc, nienawiść, antysemityzm


Elder of Ziyon 2016-09-12


Human Rights Voices ogłosił nowy raport o rzadko wspominanej sprawie: NGO akredytowanych przy ONZ, które łamią statut Narodów Zjednoczonych przez promowanie nienawiści.  

Wprowadzenie do raportu wyjaśnia wagę sprawy:

Organizacja Narodów Zjednoczonych została założona jako globalny pakt między państwami, z czasem jednak – w imię przejrzystości i otwartości i w celu zwiększania globalizacji – ONZ otworzyła drzwi dla organizacji pozarządowych. Zaproszono ponad 16,5 tysiąca NGO do uczestnictwa w aktywnościach ONZ, dając im w ten sposób bardzo pożądany globalny megafon. Badanie tych NGO ujawnia jednak, że zarówno z powodu źle zaprojektowanych reguł, jak i z powodu rażących zaniedbań ze strony państw członkowskich ONZ, w szeregach tych NGO są orędownicy bigotów, antysemitów i terrorystów, którzy szerzą nienawiść i podżegają do przemocy ze sceny świata.


Państwa demokratyczne pod przewodnictwem Stanów Zjednoczonych sprawują kontrolę nad budżetem Narodów Zjednoczonych albo poprzez biurokrację ONZ, albo politykę wewnętrzną. Poważne potraktowanie walki z szerzeniem nietolerancji i pełnego przemocy ekstremizmu oznacza natychmiastowe położenie kresu używaniu i nadużywaniu Narodów Zjednoczonych do szerzenia i wspierania ksenofobii i jej zabójczych konsekwencji.


Teoretycznie w ONZ istnieją procesy akredytacji z wspólnym wymogiem: respektowania celów i zasad samej ONZ. Aby zakwalifikować się do akredytacji lub stowarzyszenia, NGO muszą działać zgodnie z kartą ONZ lub promować ją. Muszą potwierdzić „wiarę w podstawowe prawa człowieka, godność i wartość jednostki, równość praw mężczyzn i kobiet oraz narodów wielkich i małych”.

W praktyce pozwala się akredytowanym organizacjom pozarządowym na lekceważenie podstawowej misji ONZ przez propagowanie terroru i nietolerancji. Równocześnie umożliwiono im zbliżenie się do świata międzynarodowej dyplomacji i dano dostęp do platform mediów międzynarodowych związanych z ONZ.

Dla organizacji zbudowanej na popiołach Holocaustu najbardziej uderzające jest to, że ONZ umożliwia akredytowanym NGO odgrywanie centralnej roli w propagowaniu nowoczesnego antysemityzmu. Chociaż preambuła do Karty ONZ gwarantuje równe prawa narodom małym i dużym, NGO akredytowane przy ONZ propagują zniszczenie państwa członkowskiego ONZ, Izraela.

Korzyści takiej akredytacji są dla NGO wymierne i znaczące. NGO akredytowane przy ONZ otrzymują bezpieczne miejsca spotkań w budynkach ONZ dla sponsorowanych mówców, organizują tam wystawy i wyświetlają filmy, wszystko to w bezpośredniej bliskości pracy światowych mediów. Główne organizacje medialne z całej planety mają swoje biura w kwaterach głównych ONZ w Nowym Jorku i w Genewie. NGO mogą występować na ważnych spotkaniach ONZ i ich słowa są tłumaczone i nagłaśniane globalnie przez sieci oenzetowskie, a następnie archiwizowane dla publiczności, badaczy i uczniów, od szkół podstawowych do kampusów uniwersyteckich. NGO akredytowane przy ONZ mogą przedstawiać pisemne oświadczenia organom ONZ, otrzymać dla nich oficjalne symbole ONZ z numerem, zamieścić je na stronach internetowych ONZ i zarchiwizować w formacie łatwym do wyszukania dla społeczności globalnej. Stosunkowo niedawno strony internetowe ONZ zaczęły linkować bezpośrednio do stron internetowych NGO, niezmiernie zwiększając ruch na tych stronach, a więc oznacza to także rozpowszechnianie informacji NGO. NGO akredytowane przy ONZ są także zapraszane na sesje negocjacyjne i fora, gdzie podejmuje się decyzje, zyskując tym dostęp do światowego korpusu dyplomatycznego, co wiąże się z okazjami do wywierania wpływu.

Związki między NGO akredytowanymi przy ONZ a promowaniem terroryzmu i nienawiści – w tym szczególnie antysemityzmu – łamie warunki akredytacji tych NGO. W niektórych wypadkach NGO otrzymały akredytację pomimo tych związków. W innych wypadkach, choć te związki mogły rozwinąć się po procesie akredytacji, organy ONZ – mimo prowadzenia obowiązkowych periodycznych procesów kontrolnych – pozwalają takim NGO na zachowanie statusu oenzetowskiego, mimo iż gwałcą podstawowe zasady tej instytucji.

 

Na ogół akredytację lub stowarzyszenie z ONZ można otrzymać przez Radę Ekonomiczną i Społeczną (ECOSOC) lub Departament Informacji Publicznej (DPI). W wypadku spraw związanych z Izraelem, można ją także otrzymać przez Komitet Stosowania Niezbywalnych Praw Narodu Palestyńskiego(CEIRPP). Warunkiem akredytacji NGO przy ONZ jest gwarancja, że „cele organizacji będą w zgodzie z duchem, celami i zasadami Karty Narodów Zjednoczonych” – w wypadku akredytacji przez ECOSOC; “poparcie i respektowanie zasad Karty Narodów Zjednoczonych” – w wypadku stowarzyszenia z DPI; i „poparcie Karty Narodów Zjednoczonych” – w wypadku akredytacji przez  CEIRPP. 

 

Istnieją tysiące NGO akredytowanych przy ONZ i raport przytacza dużą liczbę wypowiedzi tych organizacji, które są antysemickie, podżegają do przemocy i nienawiści:

“Media są kontrolowane przez organizacje syjonistyczne… Moje pytanie brzmi: co jest silniejsze, czy jest to prawo, czy projekt syjonistyczny?”
- z  Centrum Praw Człowieka Meezaan, akredytowanego ze specjalnym statusem konsultacyjnym przez  ECOSOC,-z Islamskiego Komitetu Praw Człowieka, akredytowanego ze specjalnym statusem konsultacyjnym przez ECOSOC oraz akredytowanego przez CEIRPP.

Niewątpliwie są pewne aspekty polityki Izraela wobec Palestyńczyków, które mają wyraźne podobieństwo do ucisku nazistowskiego... “Ludobójstwo” – definiowane przez Konwencję ONZ jako zamiar “zniszczenia, w całości lub w części, grupy narodowej, etnicznej, rasowej lub religijnej” – najtrafniej opisuje starania Izraela wymazania całego narodu, podobne do [starań] nazistów. - z Women for Palestine - Australians for Palestine, akredytowana przez CEIRPP

“Świat, jaki stworzyli syjoniści, zgodnie z ich ideałem żydowskiej suwerenności… jest światem segregacji, z Żydami na szczycie”. - z Friends of Al-Aqsa, akredytowana przez CEIRPP- z Palestine Solidarity Campaign – Tajlandia, akredytowana przez CEIRPP

Są setki takich przykładów i w zasadzie każda antyizraelska NGO może otrzymać oenzetowską akredytację. Nawet NGO, które są uznane za antysemickie przez inne NGO, jak  "If Americans Knew", są akredytowane przez CEIRPP, a ta organizacja głosi, że “ Talmud twierdzi, że… istnieją dwa sprzeczne typy dusz, dusz nieżydowska pochodzi z kręgów szatańskich, podczas gdy dusza żydowska wypływa ze świętości...”

Jest to niesłychanie ważny raport, który pokazuje, jak ONZ czynnie promuje terror, nienawiść i antysemityzm – i jak w ten sposób gwałci własne zasady i reguły. Jedyną drogą do położenia kresu temu procederowi jest wstrzymanie finansowania ONZ przez USA, póki całkowicie nie zreorganizuje systemu akredytacji NGO.


New report reveals UN-accredited NGOs promote violence, hate, antisemitism

Elder of Ziyon, 1 września 2016

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 1627 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Dla postmodernizmu tożsamość jest ważniejsza od rozumu   Rosenthal   2020-09-25
Nieprzyjemna wiadomość dla Thomasa Friedmana   Flatow   2020-09-25
Arabowie przyznają się do błędu   Koraszewski   2020-09-24
Więcej niż stracona okazja dla Palestyńczyków   Tobin   2020-09-23
Symbole (i symbolizm) ujawniają gorzką bliskowschodnią prawdę   Flatow   2020-09-22
Wojna Czerwono-Zielonego sojuszu przeciwko Izraelowi trwa   Glick   2020-09-21
Dlaczego John Kerry i inni nie mieli racji w sprawie pokoju i Izraela - analiza   Frantzman   2020-09-20
Obnażenie palestyńskich kłamstw    Blum   2020-09-19
Niewolnice w Al-Dżazira   Fernandez   2020-09-19
Arabowie: Izrael nie jest naszym wrogiem   Toameh   2020-09-18
Prośba o pokorę od Benjamina Franklina   Jacoby   2020-09-17
Ostry zakręt historii   Koraszewski   2020-09-16
Niewolnictwo: czy jest monopol na cierpienie?   Taheri   2020-09-15
Kulturowe wojny w szkołach w Kalifornii   Julius   2020-09-15
Przegląd wiadomości w drodze na zakupy   Koraszewski   2020-09-13
Pożegnanie lata, czyli prywatne drzewo życia   Ferus   2020-09-13
ZEA: Nie jesteśmy zdrajcami, palestyńscy przywódcy są skorumpowani   Toameh   2020-09-11
Nawet antysemickie media w Iraku mówią z zainteresowaniem o normalizacji     2020-09-10
Normalizacja może stworzyć prawdziwy „Nowy Bliski Wschód”   Rosenthal   2020-09-09
Milczenie ONZ i UE wobec “szokującego łamania praw człowieka” przez Iran   Rafizadeh   2020-09-08
Kiedy Palestyńczyk wreszcie się obudzi?!   Al-Dahiri   2020-09-08
Lot nad Arabią Saudyjską   Jacoby   2020-09-07
Kogo Żydzi powinni bać się najbardziej podczas „powstania”?   Tobin   2020-09-06
Wielki krok naprzód dla światowego pokoju – i ci, którzy wolą go ignorować   Kemp   2020-09-05
Harvard zaprasza głównego palestyńskiego negacjonistę    Lipman   2020-09-04
Obietnica i zagrożenia porozumienia pokojowego z Dżuba    Fernandez   2020-09-04
Arabski antysemityzm za europejskie pieniądze   Koraszewski   2020-09-03
Zgraja „proizraelskiej surowej miłości” a umowa z ZEA   Frantzman   2020-09-02
Dlaczego niektórzy Palestyńczycy popierają porozumienie Izrael-ZEA?   Toameh   2020-09-01
Krótka historia europejskich obserwatorów w Gazie   Steinberg   2020-08-31
ONZ doprowadza mnie do szału   Collins   2020-08-30
Świat na śliskiej drodze   Taheri   2020-08-29
Co finansuje Europa?   Henig-Cohen   2020-08-29
Appeasement: Europejska choroba   Kemp   2020-08-27
Entliczek, pentliczek, czerwony stoliczek   Koraszewski   2020-08-27
Erdoğan potrzebuje nowych wrogów   Bekdil   2020-08-26
A co z 17 milionami niewolników w świecie islamskim?   Meotti   2020-08-22
Mulowie i Hezbollah – specjaliści w szmuglu narkotyków   Rafizadeh   2020-08-21
"Guardian" doszlusował do Iranu i Turcji w sprzeciwie wobec umowy pokojowej Izraela i ZEA   Levick   2020-08-19
Kiedy pamięć staje się więzieniem narodów   Taheri   2020-08-18
Czyje życie liczy się?   Maistrovoy   2020-08-17
Iran: najnowsza kolonia Chin?   Rafizadeh   2020-08-15
Jak zostałam anulowana   Chesler   2020-08-13
Gorsza strona naszej natury   Koraszewski   2020-08-12
Amerykanie nie ufają medium   Jacoby   2020-08-10
Urok domowej wirusologii   Koraszewski   2020-08-09
Dramat w Bejrucie ukazuje poziom zagrożenia Izraela   Frantzman   2020-08-08
Turcja na ścieżce wojennej   Bulut   2020-08-07
Między Zachodnią Papuą a Zachodnim Brzegiem   Collins   2020-08-06
Intersekcjonalność, czyli kto, co i z kim?   Amos   2020-08-05
Strach przed słowem zastępuje wolność słowa   Jacoby   2020-08-04
Izrael był Strefą Zero dla nowej “przebudzonej” religii   Friedman   2020-08-03
Brytyjski wykładowca wyrzucony z pracy za wyrażenie podziwu dla Żydów   Fitzgerald   2020-08-01
List, który były niewolnik, Frederick Douglass napisał do swojego pana w 10. rocznicę ucieczki   Douglas   2020-08-01
Dlaczego podpisałam list w „Harper’s Magazine”   Hakakian   2020-07-30
Zimna wojna europejskich NGO, by “minimalizować proizraelskie głosy”   Steinberg   2020-07-29
Kiedy napięcia rasowe wrą, czy o taranowaniu samochodami w Izraelu informuje się inaczej?   Ben-Zvi   2020-07-25
“Przebudzona” Ameryka jest rosyjską powieściąMetafizyczna przepaść między XIX-wieczną Rosją a XXI-wieczną Ameryką zmniejsza się   Savodnik   2020-07-24
Europa: ofiary gwałtu oskarżone o rasizm   Ibrahim   2020-07-22
Czymże jest nazwa? Pochodzenie Judei, Filistii, Palestyny i Izraela   Judd   2020-07-20
Francja opowiada się za popierającymi terror politycznymi żądaniami AP, włącznie z żądaniem uwolnienia masowych morderców   Hirsch   2020-07-19
UE mówi, że odrzuca jednostronne kroki na Obszarze C – finansując jednostronne kroki na Obszarze C     2020-07-18
Wojna kulturowa lewicy niszczy zwyczajnych ludzi wraz z potężnymi   Tobin   2020-07-18
ONZ adoptowała palestyńskie kłamstwa, mity i morderczy terror wobec Izraela    Hirsch   2020-07-17
Igraszki z hasłem „nie zabijaj”   Koraszewski   2020-07-14
Jazydzi: historia prześladowań   Bulut   2020-07-13
Andrew Sullivan o nowomowie   Coyne   2020-07-12
Kontrrewolucjoniści wszystkich krajów łączmy się   Koraszewski   2020-07-09
Mohammad Massad: Gorący apel o rozsądek  byłego terrorysty   Oz   2020-07-05
Chińskie urojenie Nasrallaha i innych   Fernandez   2020-07-04
Zatruty koktajl skarg i zażaleń   Taheri   2020-07-04
Kiedy trzeba powiedzieć: przepraszam, myliłem się   Koraszewski   2020-07-03
Współczesne niewolnictwo i “przebudzona” hipokryzja   Bergman   2020-06-30
Erdoğan życzy: „Wielu dalszych szczęśliwych zdobyczy"   Bekdil   2020-06-29
Czarne Życie Się Liczy, a co z palestyńskim życiem?   Blum   2020-06-28
Postępujący nihilizm i zgnilizna postmodernizmu na Zachodzie   Hill   2020-06-26
Sowiecka mentalność Amerykanów. Zbiorowa demonizacja przenika naszą kulturę   Tabarovsky   2020-06-23
Normalizacja i prezenty z warunkami   Collins   2020-06-23
Niszczycielska siła rewolucyjnego romantyzmu   Koraszewski   2020-06-22
Karykatura sprawiedliwości w Międzynarodowym Trybunale Karnym?Prokuratorka Bensouda powinna zostać zdyskwalifikowana.   Calvo   2020-06-22
Zamach na dziedzictwo Martina Luther Kinga   Blum   2020-06-21
Jordania zaprzecza, że anektowała Zachodni Brzeg     2020-06-20
Mocarstwa igrają z ogniem w Libii   Taheri   2020-06-19
Gaza, jakiej nie chcą, byście zobaczyli   Tawil   2020-06-16
Hipokryci z UE anektują terytoria i ostro potępiają izraelską aneksję   Flatow   2020-06-14
Żaden artykuł nie zrekompensuje jego uprzedzonego i antyizraelskiego tytułu   Amos   2020-06-13
Przegląd porannych narracji   Koraszewski   2020-06-10
Rosną naciski, by zatrzymać fundusze UE do związanych z terrorem palestyńskich NGO     2020-06-07
Dzień nadziei i odwagi   Jacoby   2020-06-04
Nieprzyzwoici policjanci, nieprzyzwoici buntownicy   Jacoby   2020-06-03
Sztuczne oburzenie o ”aneksję”   Rosenthal   2020-06-01
Wahający się biurokraci powstrzymują następną falę innowacji   Ridley   2020-05-29
Porwanie zachodniej wolności   Nirenstein   2020-05-25
Stan wojenny w cyberprzestrzeni   Koraszewski   2020-05-22
Międzynarodowy sąd kapturowy ma zbadać zbrodnie wojenne Izraela   Franklin   2020-05-21
Apartheid i koronawirus na Bliskim Wschodzie   Toameh   2020-05-19
Jedni osuszali moczary, inni propagują nienawiść   Koraszewski   2020-05-16
Dlaczego Międzynarodowy Czerwony Krzyż gloryfikuje matkę rodu terrorystycznej rodziny?     2020-05-13
Wielu umrze z głodu, a nie z powodu wirusa     2020-05-08
Szepty i krzyki w arabskojęzycznych mediach   Koraszewski   2020-05-08

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Wzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenica


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk