Prawda

Środa, 11 grudnia 2019 - 16:21

« Poprzedni Następny »


Nowy raport ujawnia NGO akredytowane przy ONZ, które promują przemoc, nienawiść, antysemityzm


Elder of Ziyon 2016-09-12


Human Rights Voices ogłosił nowy raport o rzadko wspominanej sprawie: NGO akredytowanych przy ONZ, które łamią statut Narodów Zjednoczonych przez promowanie nienawiści.  

Wprowadzenie do raportu wyjaśnia wagę sprawy:

Organizacja Narodów Zjednoczonych została założona jako globalny pakt między państwami, z czasem jednak – w imię przejrzystości i otwartości i w celu zwiększania globalizacji – ONZ otworzyła drzwi dla organizacji pozarządowych. Zaproszono ponad 16,5 tysiąca NGO do uczestnictwa w aktywnościach ONZ, dając im w ten sposób bardzo pożądany globalny megafon. Badanie tych NGO ujawnia jednak, że zarówno z powodu źle zaprojektowanych reguł, jak i z powodu rażących zaniedbań ze strony państw członkowskich ONZ, w szeregach tych NGO są orędownicy bigotów, antysemitów i terrorystów, którzy szerzą nienawiść i podżegają do przemocy ze sceny świata.


Państwa demokratyczne pod przewodnictwem Stanów Zjednoczonych sprawują kontrolę nad budżetem Narodów Zjednoczonych albo poprzez biurokrację ONZ, albo politykę wewnętrzną. Poważne potraktowanie walki z szerzeniem nietolerancji i pełnego przemocy ekstremizmu oznacza natychmiastowe położenie kresu używaniu i nadużywaniu Narodów Zjednoczonych do szerzenia i wspierania ksenofobii i jej zabójczych konsekwencji.


Teoretycznie w ONZ istnieją procesy akredytacji z wspólnym wymogiem: respektowania celów i zasad samej ONZ. Aby zakwalifikować się do akredytacji lub stowarzyszenia, NGO muszą działać zgodnie z kartą ONZ lub promować ją. Muszą potwierdzić „wiarę w podstawowe prawa człowieka, godność i wartość jednostki, równość praw mężczyzn i kobiet oraz narodów wielkich i małych”.

W praktyce pozwala się akredytowanym organizacjom pozarządowym na lekceważenie podstawowej misji ONZ przez propagowanie terroru i nietolerancji. Równocześnie umożliwiono im zbliżenie się do świata międzynarodowej dyplomacji i dano dostęp do platform mediów międzynarodowych związanych z ONZ.

Dla organizacji zbudowanej na popiołach Holocaustu najbardziej uderzające jest to, że ONZ umożliwia akredytowanym NGO odgrywanie centralnej roli w propagowaniu nowoczesnego antysemityzmu. Chociaż preambuła do Karty ONZ gwarantuje równe prawa narodom małym i dużym, NGO akredytowane przy ONZ propagują zniszczenie państwa członkowskiego ONZ, Izraela.

Korzyści takiej akredytacji są dla NGO wymierne i znaczące. NGO akredytowane przy ONZ otrzymują bezpieczne miejsca spotkań w budynkach ONZ dla sponsorowanych mówców, organizują tam wystawy i wyświetlają filmy, wszystko to w bezpośredniej bliskości pracy światowych mediów. Główne organizacje medialne z całej planety mają swoje biura w kwaterach głównych ONZ w Nowym Jorku i w Genewie. NGO mogą występować na ważnych spotkaniach ONZ i ich słowa są tłumaczone i nagłaśniane globalnie przez sieci oenzetowskie, a następnie archiwizowane dla publiczności, badaczy i uczniów, od szkół podstawowych do kampusów uniwersyteckich. NGO akredytowane przy ONZ mogą przedstawiać pisemne oświadczenia organom ONZ, otrzymać dla nich oficjalne symbole ONZ z numerem, zamieścić je na stronach internetowych ONZ i zarchiwizować w formacie łatwym do wyszukania dla społeczności globalnej. Stosunkowo niedawno strony internetowe ONZ zaczęły linkować bezpośrednio do stron internetowych NGO, niezmiernie zwiększając ruch na tych stronach, a więc oznacza to także rozpowszechnianie informacji NGO. NGO akredytowane przy ONZ są także zapraszane na sesje negocjacyjne i fora, gdzie podejmuje się decyzje, zyskując tym dostęp do światowego korpusu dyplomatycznego, co wiąże się z okazjami do wywierania wpływu.

Związki między NGO akredytowanymi przy ONZ a promowaniem terroryzmu i nienawiści – w tym szczególnie antysemityzmu – łamie warunki akredytacji tych NGO. W niektórych wypadkach NGO otrzymały akredytację pomimo tych związków. W innych wypadkach, choć te związki mogły rozwinąć się po procesie akredytacji, organy ONZ – mimo prowadzenia obowiązkowych periodycznych procesów kontrolnych – pozwalają takim NGO na zachowanie statusu oenzetowskiego, mimo iż gwałcą podstawowe zasady tej instytucji.

 

Na ogół akredytację lub stowarzyszenie z ONZ można otrzymać przez Radę Ekonomiczną i Społeczną (ECOSOC) lub Departament Informacji Publicznej (DPI). W wypadku spraw związanych z Izraelem, można ją także otrzymać przez Komitet Stosowania Niezbywalnych Praw Narodu Palestyńskiego(CEIRPP). Warunkiem akredytacji NGO przy ONZ jest gwarancja, że „cele organizacji będą w zgodzie z duchem, celami i zasadami Karty Narodów Zjednoczonych” – w wypadku akredytacji przez ECOSOC; “poparcie i respektowanie zasad Karty Narodów Zjednoczonych” – w wypadku stowarzyszenia z DPI; i „poparcie Karty Narodów Zjednoczonych” – w wypadku akredytacji przez  CEIRPP. 

 

Istnieją tysiące NGO akredytowanych przy ONZ i raport przytacza dużą liczbę wypowiedzi tych organizacji, które są antysemickie, podżegają do przemocy i nienawiści:

“Media są kontrolowane przez organizacje syjonistyczne… Moje pytanie brzmi: co jest silniejsze, czy jest to prawo, czy projekt syjonistyczny?”
- z  Centrum Praw Człowieka Meezaan, akredytowanego ze specjalnym statusem konsultacyjnym przez  ECOSOC,-z Islamskiego Komitetu Praw Człowieka, akredytowanego ze specjalnym statusem konsultacyjnym przez ECOSOC oraz akredytowanego przez CEIRPP.

Niewątpliwie są pewne aspekty polityki Izraela wobec Palestyńczyków, które mają wyraźne podobieństwo do ucisku nazistowskiego... “Ludobójstwo” – definiowane przez Konwencję ONZ jako zamiar “zniszczenia, w całości lub w części, grupy narodowej, etnicznej, rasowej lub religijnej” – najtrafniej opisuje starania Izraela wymazania całego narodu, podobne do [starań] nazistów. - z Women for Palestine - Australians for Palestine, akredytowana przez CEIRPP

“Świat, jaki stworzyli syjoniści, zgodnie z ich ideałem żydowskiej suwerenności… jest światem segregacji, z Żydami na szczycie”. - z Friends of Al-Aqsa, akredytowana przez CEIRPP- z Palestine Solidarity Campaign – Tajlandia, akredytowana przez CEIRPP

Są setki takich przykładów i w zasadzie każda antyizraelska NGO może otrzymać oenzetowską akredytację. Nawet NGO, które są uznane za antysemickie przez inne NGO, jak  "If Americans Knew", są akredytowane przez CEIRPP, a ta organizacja głosi, że “ Talmud twierdzi, że… istnieją dwa sprzeczne typy dusz, dusz nieżydowska pochodzi z kręgów szatańskich, podczas gdy dusza żydowska wypływa ze świętości...”

Jest to niesłychanie ważny raport, który pokazuje, jak ONZ czynnie promuje terror, nienawiść i antysemityzm – i jak w ten sposób gwałci własne zasady i reguły. Jedyną drogą do położenia kresu temu procederowi jest wstrzymanie finansowania ONZ przez USA, póki całkowicie nie zreorganizuje systemu akredytacji NGO.


New report reveals UN-accredited NGOs promote violence, hate, antisemitism

Elder of Ziyon, 1 września 2016

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 1426 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Zwróćcie uwagę, naiwni zachodni dobro-czyńcy   Chesler   2019-12-11
Hopium czyli stan umysłów   Koraszewski   2019-12-09
Spisek przeciwko szczelinowaniu   Ridley   2019-12-07
W studio aktorów uświadomionych: jak szkoliłam przyszłych lekarzy, by pilnowali swoich zaimków   Slatz   2019-12-06
Antysyjonizm na kampusie widziany oczyma syryjskiego uchodźcy    Dandachi   2019-12-06
Pies Pawłowa wiecznie żywy   Koraszewski   2019-12-05
Elizabeth Warren gra kartą ”seksizmu”   Jacoby   2019-12-04
Irańczycy: “Dlaczego świat milczy, kiedy nasz rząd nas morduje?”   Bulut   2019-11-30
Zerwana zasłona zniewolenia   Koraszewski   2019-11-28
Socjalizm stał się antysemityzmem oświeconych   Tobin   2019-11-28
Dokąd zmierzają ludowe powstania na Bliskim Wschodzie?   Fernandez   2019-11-23
Socjalizm? Nie, dziękuję.   Koraszewski   2019-11-20
Hańba Europie     2019-11-19
Izrael nie może pozwolić tym, którzy wzywają do jego zniszczenia, na pozostawanie w kraju   Yemini   2019-11-18
”Guardian” nie kwestionuje kłamstw Omara Shakira z HRW   Levick   2019-11-17
Aktywiści klimatyczni koncentrują się na złych rozwiązaniach   Lomborg   2019-11-16
Spirala islamskiego terroru   Koraszewski   2019-11-14
Żelazna Kopuła przechwytując rakiety zamyka usta uprawnionej krytyce Izraela     2019-11-11
Kiedy spotkania z historią gubią się w cyberprzestrzeni   Collins   2019-11-10
Niezrozumiana Palestyna   Marquardt-Bigman   2019-11-09
Coolidge i FDR mieli rację w sprawie pracowników państwowych i związków zawodowych   Jacoby   2019-11-07
Zakaz mowy nienawiści nie chroni Żydów ani przed jej przyczynami, ani skutkami   Amos   2019-11-07
Rozkład normalny i paranormalny   Koraszewski   2019-11-05
Milczący świadkowie w wojnie przeciwko Żydom   Chesler   2019-11-05
Pochowajcie Baghdadiego, ale nie jego zbrodnie   Collins   2019-11-03
Straszna wrzawa na ulicy Żydowskiej   Koraszewski   2019-11-02
Autonomia Palestyńska i jej pieniądze   Bedein   2019-11-01
Obwiniony przez fałszywe skojarzenie: Izrael ”w szczególności”   Plosker   2019-10-30
Kościół, który szerzy nienawiść   Pour   2019-10-26
Nie, Omar Barghouti nie jest współzałożycielem ruchu bojkotu, BDS   Steinberg   2019-10-25
Netanjahu, media i los izraelskiej demokracji   Glick   2019-10-23
Dlaczego nauki ścisłe są ścisłe, a nauki społeczne rozwiązłe?   Koraszewski   2019-10-23
Kolejny cios zadany przez ONZ prawom człowieka   Neuer   2019-10-21
Ogórkowi Żydzi w Paryżu   Lewin   2019-10-19
Palestyńczycy kradną elektryczność, a potem winią Izrael   Tawil   2019-10-18
Syryjskiej wojny domowej nie wywołała zmiana klimatu   Lomborg   2019-10-17
Syzyf znowu marzy   Landes   2019-10-16
Gra Teheranu w ciuciubabkę   Taheri   2019-10-15
BDS: odporny na rozsądek i wiedzę   MacEoin   2019-10-14
ISIS wraca pod skrzydła Turcji   Coughlin   2019-10-13
Pierwsze dymy w następnej wojnie bliskowschodniej   Frantzman   2019-10-12
Walczyli obok USA przez pięć lat, żeby zbombardował ich sojusznik USA z NATO   Frantzman   2019-10-11
Powrót nieumiarkowanych katolików i innych   Koraszewski   2019-10-09
Lekcje z północnej Syrii   Spyer   2019-10-09
Czy palestyńscy przywódcy chcą lepszego życia dla swojej ludności?   Toameh   2019-10-08
Rosjanie i Polacy raz jeszcze   i Andrzej Koraszewski   2019-10-07
Trzech skrajnie prawicowych przywódców zamierza stworzyć telewizję „zwalczającą islamofobię”   Frantzman   2019-10-07
Czy regulowanie antysemityzmu na kampusach jest cenzurą?   Tobin   2019-10-05
Turcja: Alarmująca rozprawa z dziennikarzami, rozpaczliwy apel do ONZ   Bulut   2019-10-03
Co następne dla Turcji? Broń jądrowa!   Bekdil   2019-10-01
Kolejne palestyńskie oszczerstwo o Izraelu i Żydach   Tawil   2019-09-29
Dlaczego Egipt nie chce pomóc Gazie   Toameh   2019-09-25
Kiedy muzułmanie prześladują gejów, jest to wina Żydów   Greenfield   2019-09-24
Jak despoci interpretują umowy z Zachodem   Tawil   2019-09-22
Dlaczego Arabowie nienawidzą Palestyńczyków   Toameh   2019-09-20
Brexit i jego efekty na Bliskim Wschodzie   Gross   2019-09-17
Dlaczego Izraelczycy nigdy nie zapomnieli swojego 9/11   Tobin   2019-09-16
Palestyńczycy: ofiary arabskiej dyskryminacji i rasizmu   Toameh   2019-09-09
Izraelczycy, Palestyńczycy i ”Love Island”   Tsalic   2019-09-08
Negocjacje USA-Taliban: śmiertelna pułapka Kataru   Carmon   2019-09-07
Niebezpieczny stalinizm „przebudzonych” na skrajnej lewicy   Dershowitz   2019-09-07
Czego amerykańscy Żydzi nie rozumieją o BDS   Greenfield   2019-09-06
Odwaga twierdzenia, że nie wszystkie kultury są równe   Hill   2019-09-05
Globalna nieodpowiedzialność: brak procesów ISIS za zbrodnie wojenne   Frantzman   2019-09-04
Czy Autonomia Palestyńska przygotowuje kolejną intifadę?   Tawil   2019-09-02
BBC przedstawia Izrael jako kraj, którego armia krzywdzi palestyńskie dzieci   Plosker   2019-08-29
Muzułmanie przeciwko antysemityzmowi   MacEoin   2019-08-28
W Absurdystanie bez zmian   Koraszewski   2019-08-27
Jak TRUMP rozpoczął wojnę domową między Hamasem a agendą ONZ   Greenfield   2019-08-27
Najdłużej istniejąca teoria spiskowa   MacEoin   2019-08-26
Dlaczego zachodni lewicowcy uwielbiają prawicowych ekstremistów za granicą?   Frantzman   2019-08-26
Iran: chłostanie martwego osła jest daremne   Taheri   2019-08-25
Palestyńczycy: co jest złego w budowaniu szpitala?   Tawil   2019-08-21
Czy Izrael jest państwem bliskowschodnim?   Koraszewski   2019-08-19
Czy Palestyńczycy w Gazie mogą zbuntować się przeciwko Hamasowi?   Toameh   2019-08-18
Chińczycy trzymają się mocno   Koraszewski   2019-08-17
Najnowszy horror ONZ: ignorowani uchodźcy chrześcijańscy   Bulut   2019-08-16
Państwo, naród, społeczeństwo   Koraszewski   2019-08-15
Zaślepienie w sprawie muzułmańskiego antysemityzmu   Julius   2019-08-15
Polowania na czarownice wymagają międzynarodowego działania   Igwe   2019-08-13
"Sprawiedliwość" jest dla lewicy antyizraelskim wytrychem. Nie ma nic wspólnego z prawdziwą sprawiedliwością.     2019-08-12
Barack Obama i ludobójstwa    Isaac   2019-08-10
Słabość cywilizacji i zderzenie barbarii z barbarią   Koraszewski   2019-08-09
Demon ISIS jest w nas wszystkich     2019-08-09
Coraz groźniejszy impas między cywilizacjami   MacEoin   2019-08-07
Dlaczego Palestyńczycy zaatakowali Saudyjczyka?   Toameh   2019-08-03
Jordania podziela obawy Izraela   Koraszewski   2019-08-02
Schadenfreude i skandal w UNRWA   Blum   2019-08-01
Szczęśliwe zakończenie dramatów palestyńczyka prześladowanego za uratowanie rannych Żydów   Blum   2019-07-31
Jordania, pokój i jak niewiele się naprawdę zmieniło   Roth   2019-07-30
Demaskowanie oszukańczych organizacji praw człowieka   Gerstenfeld   2019-07-24
Biafra kiedyś i w przyszłości?   Fitzgerald   2019-07-24
W BDS nie chodzi o bojkot. Chodzi o zamianę Izraela w państwo pariasa.     2019-07-23
Kocha, lubi, szanuje   Koraszewski   2019-07-22
Pora, by Europa przebolała ”najgorszą możliwą umowę”   Coughlin   2019-07-21
Zamienianie Holocaustu w metaforę   Greenfield   2019-07-20
Tylko nie nazywaj jej palestyńską Arabką!   Flatow   2019-07-19
Trzy „nie”, które ustawiły Bliski Wschód na drodze konfliktu   Lipman   2019-07-18
USA i Iran: Co NIE jest mądrą polityką   Rafizadeh   2019-07-16
Dziesięciolecia szczucia na brytyjskich Żydów   Collier   2019-07-16

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

SchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczySkomplikowana ewolucjaArgument neuroróżnorodnościNowe badanie pamięci długotrwałej


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk