Prawda

Wtorek, 20 sierpnia 2019 - 05:17

« Poprzedni Następny »


Nowy raport ujawnia NGO akredytowane przy ONZ, które promują przemoc, nienawiść, antysemityzm


Elder of Ziyon 2016-09-12


Human Rights Voices ogłosił nowy raport o rzadko wspominanej sprawie: NGO akredytowanych przy ONZ, które łamią statut Narodów Zjednoczonych przez promowanie nienawiści.  

Wprowadzenie do raportu wyjaśnia wagę sprawy:

Organizacja Narodów Zjednoczonych została założona jako globalny pakt między państwami, z czasem jednak – w imię przejrzystości i otwartości i w celu zwiększania globalizacji – ONZ otworzyła drzwi dla organizacji pozarządowych. Zaproszono ponad 16,5 tysiąca NGO do uczestnictwa w aktywnościach ONZ, dając im w ten sposób bardzo pożądany globalny megafon. Badanie tych NGO ujawnia jednak, że zarówno z powodu źle zaprojektowanych reguł, jak i z powodu rażących zaniedbań ze strony państw członkowskich ONZ, w szeregach tych NGO są orędownicy bigotów, antysemitów i terrorystów, którzy szerzą nienawiść i podżegają do przemocy ze sceny świata.


Państwa demokratyczne pod przewodnictwem Stanów Zjednoczonych sprawują kontrolę nad budżetem Narodów Zjednoczonych albo poprzez biurokrację ONZ, albo politykę wewnętrzną. Poważne potraktowanie walki z szerzeniem nietolerancji i pełnego przemocy ekstremizmu oznacza natychmiastowe położenie kresu używaniu i nadużywaniu Narodów Zjednoczonych do szerzenia i wspierania ksenofobii i jej zabójczych konsekwencji.


Teoretycznie w ONZ istnieją procesy akredytacji z wspólnym wymogiem: respektowania celów i zasad samej ONZ. Aby zakwalifikować się do akredytacji lub stowarzyszenia, NGO muszą działać zgodnie z kartą ONZ lub promować ją. Muszą potwierdzić „wiarę w podstawowe prawa człowieka, godność i wartość jednostki, równość praw mężczyzn i kobiet oraz narodów wielkich i małych”.

W praktyce pozwala się akredytowanym organizacjom pozarządowym na lekceważenie podstawowej misji ONZ przez propagowanie terroru i nietolerancji. Równocześnie umożliwiono im zbliżenie się do świata międzynarodowej dyplomacji i dano dostęp do platform mediów międzynarodowych związanych z ONZ.

Dla organizacji zbudowanej na popiołach Holocaustu najbardziej uderzające jest to, że ONZ umożliwia akredytowanym NGO odgrywanie centralnej roli w propagowaniu nowoczesnego antysemityzmu. Chociaż preambuła do Karty ONZ gwarantuje równe prawa narodom małym i dużym, NGO akredytowane przy ONZ propagują zniszczenie państwa członkowskiego ONZ, Izraela.

Korzyści takiej akredytacji są dla NGO wymierne i znaczące. NGO akredytowane przy ONZ otrzymują bezpieczne miejsca spotkań w budynkach ONZ dla sponsorowanych mówców, organizują tam wystawy i wyświetlają filmy, wszystko to w bezpośredniej bliskości pracy światowych mediów. Główne organizacje medialne z całej planety mają swoje biura w kwaterach głównych ONZ w Nowym Jorku i w Genewie. NGO mogą występować na ważnych spotkaniach ONZ i ich słowa są tłumaczone i nagłaśniane globalnie przez sieci oenzetowskie, a następnie archiwizowane dla publiczności, badaczy i uczniów, od szkół podstawowych do kampusów uniwersyteckich. NGO akredytowane przy ONZ mogą przedstawiać pisemne oświadczenia organom ONZ, otrzymać dla nich oficjalne symbole ONZ z numerem, zamieścić je na stronach internetowych ONZ i zarchiwizować w formacie łatwym do wyszukania dla społeczności globalnej. Stosunkowo niedawno strony internetowe ONZ zaczęły linkować bezpośrednio do stron internetowych NGO, niezmiernie zwiększając ruch na tych stronach, a więc oznacza to także rozpowszechnianie informacji NGO. NGO akredytowane przy ONZ są także zapraszane na sesje negocjacyjne i fora, gdzie podejmuje się decyzje, zyskując tym dostęp do światowego korpusu dyplomatycznego, co wiąże się z okazjami do wywierania wpływu.

Związki między NGO akredytowanymi przy ONZ a promowaniem terroryzmu i nienawiści – w tym szczególnie antysemityzmu – łamie warunki akredytacji tych NGO. W niektórych wypadkach NGO otrzymały akredytację pomimo tych związków. W innych wypadkach, choć te związki mogły rozwinąć się po procesie akredytacji, organy ONZ – mimo prowadzenia obowiązkowych periodycznych procesów kontrolnych – pozwalają takim NGO na zachowanie statusu oenzetowskiego, mimo iż gwałcą podstawowe zasady tej instytucji.

 

Na ogół akredytację lub stowarzyszenie z ONZ można otrzymać przez Radę Ekonomiczną i Społeczną (ECOSOC) lub Departament Informacji Publicznej (DPI). W wypadku spraw związanych z Izraelem, można ją także otrzymać przez Komitet Stosowania Niezbywalnych Praw Narodu Palestyńskiego(CEIRPP). Warunkiem akredytacji NGO przy ONZ jest gwarancja, że „cele organizacji będą w zgodzie z duchem, celami i zasadami Karty Narodów Zjednoczonych” – w wypadku akredytacji przez ECOSOC; “poparcie i respektowanie zasad Karty Narodów Zjednoczonych” – w wypadku stowarzyszenia z DPI; i „poparcie Karty Narodów Zjednoczonych” – w wypadku akredytacji przez  CEIRPP. 

 

Istnieją tysiące NGO akredytowanych przy ONZ i raport przytacza dużą liczbę wypowiedzi tych organizacji, które są antysemickie, podżegają do przemocy i nienawiści:

“Media są kontrolowane przez organizacje syjonistyczne… Moje pytanie brzmi: co jest silniejsze, czy jest to prawo, czy projekt syjonistyczny?”
- z  Centrum Praw Człowieka Meezaan, akredytowanego ze specjalnym statusem konsultacyjnym przez  ECOSOC,-z Islamskiego Komitetu Praw Człowieka, akredytowanego ze specjalnym statusem konsultacyjnym przez ECOSOC oraz akredytowanego przez CEIRPP.

Niewątpliwie są pewne aspekty polityki Izraela wobec Palestyńczyków, które mają wyraźne podobieństwo do ucisku nazistowskiego... “Ludobójstwo” – definiowane przez Konwencję ONZ jako zamiar “zniszczenia, w całości lub w części, grupy narodowej, etnicznej, rasowej lub religijnej” – najtrafniej opisuje starania Izraela wymazania całego narodu, podobne do [starań] nazistów. - z Women for Palestine - Australians for Palestine, akredytowana przez CEIRPP

“Świat, jaki stworzyli syjoniści, zgodnie z ich ideałem żydowskiej suwerenności… jest światem segregacji, z Żydami na szczycie”. - z Friends of Al-Aqsa, akredytowana przez CEIRPP- z Palestine Solidarity Campaign – Tajlandia, akredytowana przez CEIRPP

Są setki takich przykładów i w zasadzie każda antyizraelska NGO może otrzymać oenzetowską akredytację. Nawet NGO, które są uznane za antysemickie przez inne NGO, jak  "If Americans Knew", są akredytowane przez CEIRPP, a ta organizacja głosi, że “ Talmud twierdzi, że… istnieją dwa sprzeczne typy dusz, dusz nieżydowska pochodzi z kręgów szatańskich, podczas gdy dusza żydowska wypływa ze świętości...”

Jest to niesłychanie ważny raport, który pokazuje, jak ONZ czynnie promuje terror, nienawiść i antysemityzm – i jak w ten sposób gwałci własne zasady i reguły. Jedyną drogą do położenia kresu temu procederowi jest wstrzymanie finansowania ONZ przez USA, póki całkowicie nie zreorganizuje systemu akredytacji NGO.


New report reveals UN-accredited NGOs promote violence, hate, antisemitism

Elder of Ziyon, 1 września 2016

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 1353 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Czy Izrael jest państwem bliskowschodnim?   Koraszewski   2019-08-19
Czy Palestyńczycy w Gazie mogą zbuntować się przeciwko Hamasowi?   Toameh   2019-08-18
Chińczycy trzymają się mocno   Koraszewski   2019-08-17
Najnowszy horror ONZ: ignorowani uchodźcy chrześcijańscy   Bulut   2019-08-16
Państwo, naród, społeczeństwo   Koraszewski   2019-08-15
Zaślepienie w sprawie muzułmańskiego antysemityzmu   Julius   2019-08-15
Polowania na czarownice wymagają międzynarodowego działania   Igwe   2019-08-13
"Sprawiedliwość" jest dla lewicy antyizraelskim wytrychem. Nie ma nic wspólnego z prawdziwą sprawiedliwością.     2019-08-12
Barack Obama i ludobójstwa    Isaac   2019-08-10
Słabość cywilizacji i zderzenie barbarii z barbarią   Koraszewski   2019-08-09
Demon ISIS jest w nas wszystkich     2019-08-09
Coraz groźniejszy impas między cywilizacjami   MacEoin   2019-08-07
Dlaczego Palestyńczycy zaatakowali Saudyjczyka?   Toameh   2019-08-03
Jordania podziela obawy Izraela   Koraszewski   2019-08-02
Schadenfreude i skandal w UNRWA   Blum   2019-08-01
Szczęśliwe zakończenie dramatów palestyńczyka prześladowanego za uratowanie rannych Żydów   Blum   2019-07-31
Jordania, pokój i jak niewiele się naprawdę zmieniło   Roth   2019-07-30
Demaskowanie oszukańczych organizacji praw człowieka   Gerstenfeld   2019-07-24
Biafra kiedyś i w przyszłości?   Fitzgerald   2019-07-24
W BDS nie chodzi o bojkot. Chodzi o zamianę Izraela w państwo pariasa.     2019-07-23
Kocha, lubi, szanuje   Koraszewski   2019-07-22
Pora, by Europa przebolała ”najgorszą możliwą umowę”   Coughlin   2019-07-21
Zamienianie Holocaustu w metaforę   Greenfield   2019-07-20
Tylko nie nazywaj jej palestyńską Arabką!   Flatow   2019-07-19
Trzy „nie”, które ustawiły Bliski Wschód na drodze konfliktu   Lipman   2019-07-18
USA i Iran: Co NIE jest mądrą polityką   Rafizadeh   2019-07-16
Dziesięciolecia szczucia na brytyjskich Żydów   Collier   2019-07-16
Zbadaj swoje przesądy   Koraszewski   2019-07-15
"Hamas nie boi się wyborów"   Toameh   2019-07-14
Niemcy: niektóre mowy nienawiści są ”równiejsze od innych”   Bergman   2019-07-12
Słowa Lindy Sarsour, „Jezus był Palestyńczykiem”, ignorują żydowską historię   Frantzman   2019-07-10
Niemcy, które zbroiły Saddama Husajna, mówią, że państwo kurdyjskie zaszkodzi pokojowi   Frantzman   2019-07-09
Palestyńska bieda: kto nie ma udziału w bogactwie?     2019-07-08
Afryka: alarmujący wzrost prześladowań chrześcijan   Bulut   2019-07-07
Palestyńska wojna z przedsiębiorcami   Tawil   2019-07-06
Nie potrzebujemy żadnej edukacji   Collins   2019-07-02
Czy zbliża się wielka wojna?   Koraszewski   2019-07-01
Abstrakcyjna ludzka godność   Ferus   2019-06-30
Moje świadectwo o reparacjach za niewolnictwo   Hughes   2019-06-29
Pamięć o Jazydach i Lalisz w Światowy Dzień Uchodźcy   Frantzman   2019-06-28
Bahrajn dowodzi raz jeszcze: jeśli ”pokój” nie jest etapem do zniszczenia Izraela, to palestyńscy przywódcy nie są zainteresowani     2019-06-27
Nowa kultura politycznej przemocy w Turcji   Bekdil   2019-06-23
Zły sen Arabów: absorbowanie Palestyńczyków   Toameh   2019-06-21
Podtrzymuję to, co napisałam o „Palestynie”   Chesler   2019-06-20
Zakrywanie kultury, żeby ”nie urazić”   Meotti   2019-06-18
Dlaczego geje stają po stronie kultur, które ich mordują?   Rosenthal   2019-06-17
Szanse rozmowy o prawdziwym arabsko-izraelskim pokoju na konferencji w Bahrajnie   Bryen   2019-06-16
Palestyńczyk wbija nóż i natychmiast pojawiają się usprawiedliwienia   Flatow   2019-06-15
Oczywiście Palestyńczycy nie potrafią się rządzić. Bowiem w rzeczywistości nie chcą zbudować państwa – chcą zniszczyć inne państwo     2019-06-11
(Niezbyt) ukryte manipulacje mediów   Cohen   2019-06-10
Nigdy więcej   Lewin   2019-06-10
Rezerwiści na służbie walczą o Izrael na amerykańskich kampusach uniwersyteckich   Greenfield   2019-06-09
Biały terroryzm on line: identyfikowanie potencjalnych zagrożeń   Michael Davis   2019-06-08
Problem w Niemczech jest większy niż ”jarmułka”   Tobin   2019-06-08
Świat jest dziwaczny, skoro jedynym człowiekiem, który naprawdę próbuje pomóc Palestyńczykom, jest Jared Kushner – a wszyscy inni są przeciwko     2019-06-07
Dlaczego ”New York Times” próbuje storpedować plan pokojowy Trumpa?   Dershowitz   2019-06-04
Długie życie Roberta Bernsteina   Koraszewski   2019-06-03
WHO, Francja i flirtowanie z antysemityzmem   Yemini   2019-06-02
Dlaczego Palestyńczycy są tak przeciwni „Umowie Stulecia”?   Kedar   2019-06-01
Nowa lista Hamasu ze ”zdrajcami”   Toameh   2019-05-31
Akademicka wolność dla mnie, ale nie dla ciebie   Altabef   2019-05-29
Zbrodnia wojenna!: umieszczenie karteczki w Ścianie Zachodniej   Dershowitz   2019-05-28
Socjalizm to paskudna rzecz   Koraszewski   2019-05-27
Czy powinniśmy porównywać Indie i Izrael?   Julius   2019-05-27
Dajcie pokojowi szansę!   Tsalic   2019-05-26
Jak palestyńscy przywódcy karzą pacjentów   Tawil   2019-05-25
Jaka przyszłość czeka amerykańskich Żydów   Rosenthal   2019-05-24
Imigracja, czyli jak współczuć i być mądrym   Koraszewski   2019-05-23
Iran otrzymał status państwa nuklearnego   Yigal Carmon   2019-05-22
Flirty UE z Ligą Arabską   Bergman   2019-05-19
Coraz węższy, zaściankowy pryzmat dziennikarstwa   Murray   2019-05-16
Kiedy ajatollah rozgrywa swojego  dżokera   Taheri   2019-05-15
”Pinkwashing” i Izrael: jak działać przeciwko własnym, najlepszym interesom   MacEoin   2019-05-14
Sankcje USA nałożone na mułłów działają   Rafizadeh   2019-05-11
Czyje to było zwycięstwo?   Skalski   2019-05-11
Największy zdecentralizowany pomnik pamięci na świecie   Gross   2019-05-03
Raport o naszym niewstąpieniu do Unii   Ferus   2019-05-01
Unicestwienie chrześcijańskiego życia i ludzi: gdzie jest oburzenie Zachodu?   Meotti   2019-04-30
Niemiecki rząd: antyizraelski i proirański   Frank   2019-04-28
Dajmy priorytet zapobieganiu przemocy domowej   Lomborg   2019-04-25
Wzgórza Golan i głębie hipokryzji   Mor   2019-04-24
Naród Islamu i ”społeczna sprawiedliwość” kobiet   MacEoin   2019-04-22
Cierpienia ludności Gazy   Kedar   2019-04-18
Dyplomaci w ONZ dokonują antysemickich czynów   Gerstenfeld   2019-04-16
Dlaczego Palestyńczycy uciekają z Libanu   Toameh   2019-04-14
Powodzie, mułłowie i Kopciuszek w kamaszach   Taheri   2019-04-12
“Dla jednego terrorysta…” – fragment książki   Landes   2019-04-12
Milan Kundera ostrzegał nas przed historyczną amnezją. Teraz widzimy ją znowu.   Morrison   2019-04-11
Morderstwa w Christchurch: prawdziwi współsprawcy   Milliere   2019-04-10
Zbrodnie Zachodu wobec prześladowanych mniejszości na Bliskim Wschodzie   Bergman   2019-04-09
Tysiące muzułmańskich kobiet zgwałconych, torturowanych, zabitych w syryjskich więzieniach. Gdzie są media, ONZ, grupy „praw człowieka”?   Tawil   2019-04-04
Inne porozumienie w sprawie pokoju   Toameh   2019-04-02
Wielka Brytania delegalizuje Hezbollah   Bergman   2019-04-01
Hamed Abdel-Samad o lewicy: Rasism niskich oczekiwań; Oni traktują muzułmanów jak małpy w zoo     2019-03-31
Turcja: Dziesiątki tysięcy ściganych sądownie za „obrażenie” Erdoğana   Bulut   2019-03-30
Fronda: „Brawo Polska - Wzgórza Golan nie dla Izraela!!!”   Koraszewski   2019-03-29
Podtrzymywanie palestyńskiej ”narracji”   Bergman   2019-03-28
Dla BBC nikab to „symbol buntu”   Pearson   2019-03-27
Zastraszony "New York Times" opublikował kłamstwa o ”większość Arabów usuniętych siłą z ich domów w Jaffie”     2019-03-26
To jeszcze nie apokalipsa   Jacoby   2019-03-25

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Biły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczySkomplikowana ewolucjaArgument neuroróżnorodnościNowe badanie pamięci długotrwałejŚciganie bluźnierstwaRyby jaskinioweAutyzm


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk