Prawda

Sobota, 6 czerwca 2020 - 22:36

« Poprzedni Następny »


Nowy raport ujawnia NGO akredytowane przy ONZ, które promują przemoc, nienawiść, antysemityzm


Elder of Ziyon 2016-09-12


Human Rights Voices ogłosił nowy raport o rzadko wspominanej sprawie: NGO akredytowanych przy ONZ, które łamią statut Narodów Zjednoczonych przez promowanie nienawiści.  

Wprowadzenie do raportu wyjaśnia wagę sprawy:

Organizacja Narodów Zjednoczonych została założona jako globalny pakt między państwami, z czasem jednak – w imię przejrzystości i otwartości i w celu zwiększania globalizacji – ONZ otworzyła drzwi dla organizacji pozarządowych. Zaproszono ponad 16,5 tysiąca NGO do uczestnictwa w aktywnościach ONZ, dając im w ten sposób bardzo pożądany globalny megafon. Badanie tych NGO ujawnia jednak, że zarówno z powodu źle zaprojektowanych reguł, jak i z powodu rażących zaniedbań ze strony państw członkowskich ONZ, w szeregach tych NGO są orędownicy bigotów, antysemitów i terrorystów, którzy szerzą nienawiść i podżegają do przemocy ze sceny świata.


Państwa demokratyczne pod przewodnictwem Stanów Zjednoczonych sprawują kontrolę nad budżetem Narodów Zjednoczonych albo poprzez biurokrację ONZ, albo politykę wewnętrzną. Poważne potraktowanie walki z szerzeniem nietolerancji i pełnego przemocy ekstremizmu oznacza natychmiastowe położenie kresu używaniu i nadużywaniu Narodów Zjednoczonych do szerzenia i wspierania ksenofobii i jej zabójczych konsekwencji.


Teoretycznie w ONZ istnieją procesy akredytacji z wspólnym wymogiem: respektowania celów i zasad samej ONZ. Aby zakwalifikować się do akredytacji lub stowarzyszenia, NGO muszą działać zgodnie z kartą ONZ lub promować ją. Muszą potwierdzić „wiarę w podstawowe prawa człowieka, godność i wartość jednostki, równość praw mężczyzn i kobiet oraz narodów wielkich i małych”.

W praktyce pozwala się akredytowanym organizacjom pozarządowym na lekceważenie podstawowej misji ONZ przez propagowanie terroru i nietolerancji. Równocześnie umożliwiono im zbliżenie się do świata międzynarodowej dyplomacji i dano dostęp do platform mediów międzynarodowych związanych z ONZ.

Dla organizacji zbudowanej na popiołach Holocaustu najbardziej uderzające jest to, że ONZ umożliwia akredytowanym NGO odgrywanie centralnej roli w propagowaniu nowoczesnego antysemityzmu. Chociaż preambuła do Karty ONZ gwarantuje równe prawa narodom małym i dużym, NGO akredytowane przy ONZ propagują zniszczenie państwa członkowskiego ONZ, Izraela.

Korzyści takiej akredytacji są dla NGO wymierne i znaczące. NGO akredytowane przy ONZ otrzymują bezpieczne miejsca spotkań w budynkach ONZ dla sponsorowanych mówców, organizują tam wystawy i wyświetlają filmy, wszystko to w bezpośredniej bliskości pracy światowych mediów. Główne organizacje medialne z całej planety mają swoje biura w kwaterach głównych ONZ w Nowym Jorku i w Genewie. NGO mogą występować na ważnych spotkaniach ONZ i ich słowa są tłumaczone i nagłaśniane globalnie przez sieci oenzetowskie, a następnie archiwizowane dla publiczności, badaczy i uczniów, od szkół podstawowych do kampusów uniwersyteckich. NGO akredytowane przy ONZ mogą przedstawiać pisemne oświadczenia organom ONZ, otrzymać dla nich oficjalne symbole ONZ z numerem, zamieścić je na stronach internetowych ONZ i zarchiwizować w formacie łatwym do wyszukania dla społeczności globalnej. Stosunkowo niedawno strony internetowe ONZ zaczęły linkować bezpośrednio do stron internetowych NGO, niezmiernie zwiększając ruch na tych stronach, a więc oznacza to także rozpowszechnianie informacji NGO. NGO akredytowane przy ONZ są także zapraszane na sesje negocjacyjne i fora, gdzie podejmuje się decyzje, zyskując tym dostęp do światowego korpusu dyplomatycznego, co wiąże się z okazjami do wywierania wpływu.

Związki między NGO akredytowanymi przy ONZ a promowaniem terroryzmu i nienawiści – w tym szczególnie antysemityzmu – łamie warunki akredytacji tych NGO. W niektórych wypadkach NGO otrzymały akredytację pomimo tych związków. W innych wypadkach, choć te związki mogły rozwinąć się po procesie akredytacji, organy ONZ – mimo prowadzenia obowiązkowych periodycznych procesów kontrolnych – pozwalają takim NGO na zachowanie statusu oenzetowskiego, mimo iż gwałcą podstawowe zasady tej instytucji.

 

Na ogół akredytację lub stowarzyszenie z ONZ można otrzymać przez Radę Ekonomiczną i Społeczną (ECOSOC) lub Departament Informacji Publicznej (DPI). W wypadku spraw związanych z Izraelem, można ją także otrzymać przez Komitet Stosowania Niezbywalnych Praw Narodu Palestyńskiego(CEIRPP). Warunkiem akredytacji NGO przy ONZ jest gwarancja, że „cele organizacji będą w zgodzie z duchem, celami i zasadami Karty Narodów Zjednoczonych” – w wypadku akredytacji przez ECOSOC; “poparcie i respektowanie zasad Karty Narodów Zjednoczonych” – w wypadku stowarzyszenia z DPI; i „poparcie Karty Narodów Zjednoczonych” – w wypadku akredytacji przez  CEIRPP. 

 

Istnieją tysiące NGO akredytowanych przy ONZ i raport przytacza dużą liczbę wypowiedzi tych organizacji, które są antysemickie, podżegają do przemocy i nienawiści:

“Media są kontrolowane przez organizacje syjonistyczne… Moje pytanie brzmi: co jest silniejsze, czy jest to prawo, czy projekt syjonistyczny?”
- z  Centrum Praw Człowieka Meezaan, akredytowanego ze specjalnym statusem konsultacyjnym przez  ECOSOC,-z Islamskiego Komitetu Praw Człowieka, akredytowanego ze specjalnym statusem konsultacyjnym przez ECOSOC oraz akredytowanego przez CEIRPP.

Niewątpliwie są pewne aspekty polityki Izraela wobec Palestyńczyków, które mają wyraźne podobieństwo do ucisku nazistowskiego... “Ludobójstwo” – definiowane przez Konwencję ONZ jako zamiar “zniszczenia, w całości lub w części, grupy narodowej, etnicznej, rasowej lub religijnej” – najtrafniej opisuje starania Izraela wymazania całego narodu, podobne do [starań] nazistów. - z Women for Palestine - Australians for Palestine, akredytowana przez CEIRPP

“Świat, jaki stworzyli syjoniści, zgodnie z ich ideałem żydowskiej suwerenności… jest światem segregacji, z Żydami na szczycie”. - z Friends of Al-Aqsa, akredytowana przez CEIRPP- z Palestine Solidarity Campaign – Tajlandia, akredytowana przez CEIRPP

Są setki takich przykładów i w zasadzie każda antyizraelska NGO może otrzymać oenzetowską akredytację. Nawet NGO, które są uznane za antysemickie przez inne NGO, jak  "If Americans Knew", są akredytowane przez CEIRPP, a ta organizacja głosi, że “ Talmud twierdzi, że… istnieją dwa sprzeczne typy dusz, dusz nieżydowska pochodzi z kręgów szatańskich, podczas gdy dusza żydowska wypływa ze świętości...”

Jest to niesłychanie ważny raport, który pokazuje, jak ONZ czynnie promuje terror, nienawiść i antysemityzm – i jak w ten sposób gwałci własne zasady i reguły. Jedyną drogą do położenia kresu temu procederowi jest wstrzymanie finansowania ONZ przez USA, póki całkowicie nie zreorganizuje systemu akredytacji NGO.


New report reveals UN-accredited NGOs promote violence, hate, antisemitism

Elder of Ziyon, 1 września 2016

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 1539 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Dzień nadziei i odwagi   Jacoby   2020-06-04
Nieprzyzwoici policjanci, nieprzyzwoici buntownicy   Jacoby   2020-06-03
Sztuczne oburzenie o ”aneksję”   Rosenthal   2020-06-01
Wahający się biurokraci powstrzymują następną falę innowacji   Ridley   2020-05-29
Porwanie zachodniej wolności   Nirenstein   2020-05-25
Stan wojenny w cyberprzestrzeni   Koraszewski   2020-05-22
Międzynarodowy sąd kapturowy ma zbadać zbrodnie wojenne Izraela   Franklin   2020-05-21
Apartheid i koronawirus na Bliskim Wschodzie   Toameh   2020-05-19
Jedni osuszali moczary, inni propagują nienawiść   Koraszewski   2020-05-16
Dlaczego Międzynarodowy Czerwony Krzyż gloryfikuje matkę rodu terrorystycznej rodziny?     2020-05-13
Wielu umrze z głodu, a nie z powodu wirusa     2020-05-08
Szepty i krzyki w arabskojęzycznych mediach   Koraszewski   2020-05-08
Rada Praw Człowieka Narodów Zjednoczonych wychwala Iran   MacEoin   2020-05-07
„Przebudzona” feministka woli, by ludzie umierali, niż żeby biali mężczyźni z Oksfordu pierwsi stworzyli szczepionkę na koronawirusa   Coyne   2020-05-01
Popiół czy diament   Lewin   2020-04-30
Żydowskie zniewolenie pod rządami islamu wypełza na światło dzienne   Pandavar   2020-04-29
Jak nie świętować Dnia Ziemi   Tobin   2020-04-29
Koronawirus: belgijska masakra   Godefridi   2020-04-28
Nędza filozofii arystokratów ducha   Koraszewski   2020-04-27
Izrael od tygodni wydaje pozwolenia na towary „podwójnego zastosowania” dla Gazy – i nikt o tym nie informuje     2020-04-27
Jak zaraźliwe są teorie spiskowe?   Koraszewski   2020-04-22
Moralny dylemat opróżniania więzień podczas pandemii   Tobin   2020-04-22
Koronawirus: dyrektor WHO ma długą historię tuszowania faktów    Kern   2020-04-21
Lekcje z pandemii   Rosenthal   2020-04-21
Mieszane uczucia o WHO   Novella   2020-04-20
Ludzie nienawidzący Izraela, którzy udają, że obchodzi ich Gaza, wyrządzają krzywdę dziesiątkom milionów Arabów     2020-04-20
Jak media i palestyńscy Arabowie zmienili się przez ostatnie 50 lat?   Amos   2020-04-18
Jemen, Libia, Syria: kraje, gdzie koronawirus może się  szerzyć się niedostrzegany   Frantzman   2020-04-17
Pracownica @Amnesty International, która naciskała Hamas, by aresztował Gazańczyków za wideokonferencję z Izraelczykami     2020-04-14
Równania z bezlikiem niewiadomych   Koraszewski   2020-04-13
Epidem-ideologia: jak polityczny dogmat wpływa na reakcje na COVID-19   Tsalic   2020-04-13
Artykuł o Gazie w farmaceutycznym piśmie jest niezgodny z medyczną etyką zawodową   Plosker   2020-04-11
WHO musi odpowiedzieć na poważne pytania zanim można jej będzie powierzyć prowadzenie dochodzenia w sprawie COVID-19   Ridley   2020-04-10
Koronawirus: UE wspiera Palestyńczyków 71 milionami euro   Toameh   2020-04-10
Amerykanin, Chińczyk, Rosjanin, Turek i Polak mówią o świecie po pandemii   Koraszewski   2020-04-09
Wykluczenie Tajwanu z WHO jest politycznym i medialnym skandalem   Jacoby   2020-04-08
Członkowie Kongresu wprowadzeni w błąd i skłonieni do podpisania rasistowskiego listu przeciwko Izraelowi   Flatow   2020-04-08
Chronienie się przed koronawirusem a izraelska godzina policyjna   Fitzgerald   2020-04-04
Pułapka białego przywileju i odrzucenie kultu wiktymologii   Hill   2020-03-31
Ukoronowanie efektu motyla   Collins   2020-03-30
Pokątna hodowla staruszków   Koraszewski   2020-03-28
Antyizraelskie NGO wykorzystują COVID-19, żeby szerzyć nienawiść   Wertman   2020-03-27
Antysemicka propaganda Hamasu nauczana w naszych szkołach   Collier   2020-03-26
Demokratyczny wirus i autorytarne metody przeciwdziałania zarazie   Koraszewski   2020-03-24
Dwa rodzaje antysemityzmu stały się częścią prezydenckiej kampanii   Tobin   2020-03-22
Syria ma duże więcej palestyńskich kobiet w więzieniach niż Izrael. I tortutują je na śmierć     2020-03-20
Jesień Oświecenia   Koraszewski   2020-03-19
Breaking the Silence! Dlaczego kłamiecie?   Oz   2020-03-18
Jestem sceptyczny wobec paniki klimatycznej, ale poważnie traktuję obawy w sprawie koronawirusa   Jacoby   2020-03-17
Izrael pomaga Palestyńczykom w powstrzymaniu koronawirusa; Arabowie zdradzają ich   Toameh   2020-03-17
Wyzwania, wyznania i środki zapobiegawcze   Koraszewski   2020-03-14
Kto atakuje palestyńskich chrześcijan?   Tawil   2020-03-13
Brexit jako stymulacja dla brytyjskiej bionauki   Ridley   2020-03-11
Czarna rozpacz egipskiego dysydenta   Koraszewski   2020-03-09
Kto uniemożliwia Palestyńczykom głosowanie?   Toameh   2020-03-09
Co Boris Johnson powinien wiedzieć o innowacjach   Ridley   2020-03-04
UNESCO, Izrael i kultura jako broń   Shindman   2020-03-01
Mieszkańcy greckich wysp chcą odzyskać swoje życie   Bekdil   2020-02-29
Zaraza, bóg i polityka prewencyjna   Koraszewski   2020-02-28
Zapomnij o „pokoju”. Zacznij optymalizować status quo. To przecież już wybrali Izrael i Autonomia Palestyńska     2020-02-26
Olbrzymi błąd MFW w ocenie subsydiów energetycznych   Lomborg   2020-02-22
Co myślą palestyńscy Arabowie?   Roth   2020-02-19
Palestyńskie wybory: Jak Abbas i Europa próbują obwinić Izrael   Toameh   2020-02-18
Thatcher ostrzegała nas, żeby powoli budować europejską integrację. Niestety, nie chcieliśmy słuchać.   Wennström   2020-02-17
From Brussels with love   Koraszewski   2020-02-16
Okrucieństwo wobec zwierząt jest bardziej nagłaśniane niż chrześcijanie z odciętymi głowami   Meotti   2020-02-14
Wielka Brytania, jeśli chce lepiej się rozwijać, musi ponownie odkryć niepowodzenie   Ridley   2020-02-08
”Zbrodnia” Arabów śpiewających dla Arabów w Izraelu   Toameh   2020-02-08
Martin Luther King i Edward Said: Palestyńskich intelektualistów nie interesują prawa człowieka     2020-02-07
Trochę optymizmu na odmianę   Rosenthal   2020-02-06
Z sennika ateisty: anioły   Kruk   2020-02-05
Francja, "pączkująca republika islamska"   Meotti   2020-02-03
„Umowa stulecia”, czy „policzek stulecia”?   Koraszewski   2020-02-01
Plan pokojowy Trumpa wykazuje więcej troski o polepszenie życia Palestyńczyków niż jakikolwiek poprzedni plan „ekspertów”     2020-01-30
Homo sapiens i jego późniejsze nakładki   Koraszewski   2020-01-29
Wielka Brytania powinna poprzeć plan pokojowy Trumpa   Kemp   2020-01-29
Czy jestem antysemitką współczując  Palestyńczykom?   Koraszewski   2020-01-25
Polityczne gry w Hadze   Steinberg   2020-01-21
Polityka wokół Holocaustu jest błędna   Tobin   2020-01-20
Potomkinowskie wsie polityków i historyków   Koraszewski   2020-01-19
Kieruneki Madagaskar   Garczyński-Gąssowski   2020-01-18
Putinowskie wsie   Garczyński-Gąssowski   2020-01-17
Obłuda zachodnich postępowców   Yemini   2020-01-17
Bałkanizacja humanistycznych umysłów   Koraszewski   2020-01-15
Zachodnie feministki zdezerterowały z frontu wspierającego uciemiężone muzułmańskie kobiety   Chesler   2020-01-15
Szukając drogi przez Brexit Unia Europejska może spojrzeć na rok 1783   Ridley   2020-01-14
Osmanowie wrócili   Frantzman   2020-01-13
Co było wspaniałe w latach 2010.   Jackoby   2020-01-11
Dlaczego mówienie o „żydowskim geniuszu” jest kontrowersyjne   Tobin   2020-01-11
Czy trup generała jest dobrym papierkiem lakmusowym?   Koraszewski   2020-01-10
Promowanie błędnego przekonania o ”Palestyńczykach”   Oz   2020-01-09
Szaleństwo tłumów - nowa rewolucja kulturalna   Koraszewski   2020-01-08
Dlaczego prezydent Trump spełnia obietnicę daną w San Remo w 1920 roku   Kontorovich   2020-01-06
Dlaczego atakują Żydów w Nowym Jorku   Rosenthal   2020-01-05
„Niebezpieczna i głupia eskalacja”   Koraszewski   2020-01-04
My, ”krytyczne wobec gender” feministki, płacimy cenę za głośne mówienie. Ale cena milczenia jest wyższa   Emmons   2020-01-03
ONZ i Wielka Brytania traktują prześladowanych chrześcijan jak „wrogów”   Ibrahim   2020-01-02
Groźna prawda o BDS i antysemityzmie na kampusach   Tobin   2020-01-01
Kampania kłamstw ICC   Yemini   2019-12-30
Raport Davida Colliera o Amnesty International oraz jej toksyczności i nienawici   (Varda Epstein)   2019-12-28

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Wzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenica


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk