Prawda

Wtorek, 19 listopada 2019 - 07:07

« Poprzedni Następny »


Jak TRUMP rozpoczął wojnę domową między Hamasem a agendą ONZ


Daniel Greenfield 2019-08-27


Nawet w Organizacji Narodów Zjednoczonych, wielkiej, międzynarodowej biurokracji kojarzonej z luksusowymi obiadami, korupcją i współpracą z organizacjami terrorystycznymi, UNRWA wyróżnia się marnotrawstwem, korupcją i terrorem.


Skrót UNRWA (United Nations Relief and Works Agency)  pomija ostatni i najważniejszy człon, bowiem pełna nazwa brzmi: Agenda Narodów Zjednoczonych dla Pomocy Uchodźcom Palestyńskim na Bliskim Wschodzie oraz fakt, że działalność tej Agendy koncentruje się głównie na Gazie. UNRWA uznaje 1,4 miliona, czyli 73% ludzi żyjących w Gazie, za „uchodźców”, mimo że jest to niezależne terytorium rządzone przez Hamas.  


W rzeczywistości istnieją dwie agencje UNRWA. Jedna jest agencją ONZ, kierowaną przez niewielką liczbę międzynarodowego personelu. Druga jest ramieniem Hamasu i zatrudnia tysiące „Palestyńczyków”. Wielu z nich, jeśli nie większość, to członkowie Hamasu. Niektórzy, jak Suhail al-Hindi, były przewodniczący związku zawodowego pracowników UNRWA, który był także członkiem kierownictwa Hamasu, działa na najwyższych szczeblach tej grupy terrorystycznej.   


Podczas gdy garść europejskich pracowników ONZ funkcjonuje jako publiczna twarz UNRWA, rzeczywistą organizacją kierują funkcjonariusze Hamasu, którzy panują w szkołach, używając ich do rekrutowania członków i magazynowania broni. Związek zawodowy pracowników UNRWA jest opanowany przez Hamas i jego pracownicy realizują politykę Hamasu.


Hamas to właśnie oznajmił, kiedy w swojej gazecie odpowiedział na wezwanie do wyrzucenia z UNRWA członków Hamasu, pisząc: "Zwolnienie pracowników agencji z powodu ich politycznej przynależności, oznacza zwolnienie wszystkich pracowników tej agencji pomocowej, ponieważ… wszyscy oni są członkami ‘oporu’”.


Walka o władzę między pracownikami ONZ a Hamasem trwała już wcześniej, podczas starć o nauczanie o Holocauście w szkołach UNRWA i w sprawie wykorzystywania szkół UNRWA do zbrojnego atakowania Izraela.  


Prawdziwy rozłam nastąpił jednak, kiedy administracja Trumpa obcięła całe finansowanie UNRWA.


Podczas Rosz Haszana prezydent Trump powiedział żydowskim przywódcom, że darmowe życia dla terrorystów skończyło się.

“Zatrzymałem olbrzymie ilości pieniędzy, jakie płaciliśmy Palestyńczykom – oznajmił. – Stany Zjednoczone płaciły im niesłychane sumy pieniędzy”.

Przywódcy UNRWA zareagowali na te cięcia oświadczeniem, że zwolnią 250 pracowników w Gazie. Hamasowscy pracownicy UNRWA przejęli wtedy panowanie nad lokalami UNRWA i wygnali międzynarodowy personel.

Mahmoud Zahar, współzałożyciel Hamasu, który kiedyś oświadczył, że Żydzi ”usankcjonowali mordowanie własnych dzieci” i że „usunięcie Żydów z ziemi, którą okupują od 1948 roku jest nieodwołalną zasadą, ponieważ pojawia się w Księdze Allaha”, odwiedził członków UNRWA Hamasu podczas ich, jak to nazwał, „pokojowego i bezpiecznego strajku okupacyjnego”.

“Jestem kapitanem statku, na którym jest 13 tysięcy marynarzy i w zasadzie wyrzucili mnie z mostka kapitańskiego i zamknęli w kajucie kapitańskiej” – uskarżał się Matthias Schmale, dyrektor terenowych działań UNRWA w Gazie.

Schmale w rzeczywistości nigdy nie był kapitanem. Wszystkimi sprawami dowodzą Zahar i inni przywódcy Hamasu.


UNRWA musiała ewakuować większość z 19 osób międzynarodowego personelu, włącznie z najwyższymi, pozostawiając na miejscu sześć osób. Nie miało to praktycznego znaczenia, ponieważ działaniami UNRWA w terenie zarządza 13 tysięcy hamasowców zatrudnionych przez ONZ.


Ale ONZ nie reaguje na protesty i przemoc. ONZ reaguje na raporty. I wkrótce pojawił się raport.


Al Dżazira pokazała wewnętrzny raport ONZ oskarżający przywódców UNRWA o korupcję i złe zachowanie. Al-Dżazira jest ramieniem rządu w Kataru. To państwo islamskiego terroru jest obecnie największym sponsorem Bractwa Muzułmańskiego, wspiera Hamas i jest wszechstronnie zaangażowane w Gazie. Zalew wiadomości o raporcie UNRWA w Al-Dżazirze był wyraźnym sygnałem, że Katar uderza w tę agencję ONZ w imieniu Hamasu.   


Al Dżazira twierdziła, że otrzymała raport od pracowników UNRWA, „zatroskanych”, że nie podejmuje się działań przeciwko „wewnętrznemu kręgowi” kierującemu UNRWA. Wewnętrzny krąg składa się z międzynarodowego kierownictwa, na które Hamas jest zagniewany za próbę zwolnienia setek ludzi Hamasu. 


W raporcie, nadanym przez Al Dżazirę, twierdzono, że szef UNRWA, Pierre Krahenbuhl, ma romans ze swoją doradczynią, Marią Mohammedi, co „żenuje” ich kolegów i ofiarodawców.


Krahenbuhl, szwajcarski weteran NGO, jest oficjalnie żonaty z Taibą Rahim, szefową afgańskiej organizacji non-profit, a Maria Mohammedi, jest Algierką, która była, przynajmniej w przeszłości, zamężna z Rashidem Abdelhamidem, „palestyńskim filmowcem”, który w rzeczywistości jest Algierczykiem wykształconym we Francji i mieszka w Gazie, a choć to wszystko jest bardzo wielonarodowe, jest to także ten rodzaj „międzynarodowej dyplomacji”, na jaki krzywi się ONZ.  


Jeśli jednak to oskarżenie jest prawdziwe, to szwajcarski humanitarysta zasymilował się przez przyjęcie poligamii.  


Raport pełen jest oskarżeń o zastraszanie, nepotyzm, nadużywanie pieniędzy na podróże i – najgorszy możliwy grzech w biurokracji – pomijanie oficjalnych kanałów. I to wszystko mogłoby być poważniejsze, gdyby nie fakt, że reszta UNRWA, co prawdopodobnie obejmuje pracowników, którzy zestawili ten raport, jest islamską grupą terrorystyczną z zamiłowaniem do mordowania dzieci.


W ONZ jednak używanie szkół jako magazynów broni nie jest poważną sprawą, podczas gdy pomijanie oficjalnych kanałów jest nią.


Dyrektor ds. personelu UNRWA, Hakam Shahwan, ustąpił ze stanowiska po jakichś oskarżeniach, które nie zostały podane do wiadomości.  Zastępczyni dyrektora ds. zasobów ludzkich, Nadine Khaddourę, oskarżoną o pomoc w nepotyzmie, „trzeba było wyprowadzić z jej gabinetu pod eskortą przy jej głośnych protestach”, według informacji w Washington Report on Middle East Affairs, antyizraelskim, popierającym terror medium, założonym przez byłego ambasadora USA w Katarze.


Szwajcarzy i Holendrzy oznajmili, że zatrzymują fundusze dla UNRWA do czasu ustalenia kto miał romans z kim i kto zdobył dla czyjego męża świetną pracę w oenzetowskiej agencji praw człowieka, używanej jako przykrywka dla islamskiej grupy terrorystycznej poświęconej zabijaniu Żydów.  


To będzie oznaczało jeszcze mniej pieniędzy dla UNRWA i mniejszą liczbę zatrudnionych w Gazie hamasowców.  


Hamas ma jednak bardzo zamożnych sponsorów w Katarze. Przedmiotem walki o władzę jest ustanowienie raz na zawsze tego, że grupa terrorystyczna Bractwo Muzułmańskie jest psem, a 17 międzynarodowych pracowników UNRWA zaledwie jego ogonem.


Wysadzenie w powietrze przez zamachowca samobójcę tej garści europejskich i północnoafrykańskich lewicowców, którzy postarali się o tę pracę, żeby zajadać się w 5-gwiazdkowych restauracjach, byłoby kontrproduktywne. Odebranie im pracy kampanią pogłosek jest dużo efektywniejsze. I to właśnie robią Katar i Bractwo, które działają przez agentów wpływu.


Walka o władzę zakończy się prawdopodobnie z Hamasem w pełni kierującym UNRWA, zaś międzynarodowy personel nauczy się uzgadniać wszystkie decyzje z zatrudnionymi z Hamasu, którzy w rzeczywistości kierują agencją.


Kiedy w 2014 roku napisałem, że czas “zaprzestać finansowania UNRWA”, ludzie establishmentu zaatakowali to jako kontrproduktywne. Namawiano mnie, bym to wycofał i przestał proponować nierealistyczną i destrukcyjną politykę. A w cztery lata później prezydent Trump zrobił to i obciął wypłaty dla UNRWA z 390 milionów dolarów do zera.  


To cięcie ujawniło to, co wiedzieliśmy cały czas, że UNRWA w rzeczywistości jest fasadą Hamasu.


Hamas zareagował na obcięcie pieniędzy z USA próbą kannibalizacji tej agencji ONZ. Kiedy pieniędzy jest mniej, ta islamska grupa terrorystyczna chce zapewnić, że więcej z kasy trafi do niej, a nie do Europejczyków, którzy udają, że kierują UNRWA, podczas gdy omawiają zmyślone nikczemności Izraela w trakcie kosztownych obiadów w wytwornych restauracjach.     


Kiedy kurtyna rozdzielająca UNRWA i Hamas opada, międzynarodowi darczyńcy stają przed faktem, że nie finansują „nowoczesnej, świeckiej” agencji humanitarnej, jak twierdził pewien godny śmiechu raport  Brookings Institute, think-tanku Demokratów zdominowanego przez Katar, ale finansują Hamas.


Przez odcięcie UNRWA od pieniędzy Trump wywołał starcie między Hamasem a ONZ, które ujawnia nagą prawdę.


How Trump started civil war between Hamas and UN Agency

Frontpagemag., 15 sierpnia 2019

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaDaniel Greenfield

Amerykański pisarz i publicysta, mieszka w Nowym Jorku. Prowadzi stronę internetową Sultan Knish.

 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 1413 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Izrael nie może pozwolić tym, którzy wzywają do jego zniszczenia, na pozostawanie w kraju   Yemini   2019-11-18
”Guardian” nie kwestionuje kłamstw Omara Shakira z HRW   Levick   2019-11-17
Aktywiści klimatyczni koncentrują się na złych rozwiązaniach   Lomborg   2019-11-16
Spirala islamskiego terroru   Koraszewski   2019-11-14
Żelazna Kopuła przechwytując rakiety zamyka usta uprawnionej krytyce Izraela     2019-11-11
Kiedy spotkania z historią gubią się w cyberprzestrzeni   Collins   2019-11-10
Niezrozumiana Palestyna   Marquardt-Bigman   2019-11-09
Coolidge i FDR mieli rację w sprawie pracowników państwowych i związków zawodowych   Jacoby   2019-11-07
Zakaz mowy nienawiści nie chroni Żydów ani przed jej przyczynami, ani skutkami   Amos   2019-11-07
Rozkład normalny i paranormalny   Koraszewski   2019-11-05
Milczący świadkowie w wojnie przeciwko Żydom   Chesler   2019-11-05
Pochowajcie Baghdadiego, ale nie jego zbrodnie   Collins   2019-11-03
Straszna wrzawa na ulicy Żydowskiej   Koraszewski   2019-11-02
Autonomia Palestyńska i jej pieniądze   Bedein   2019-11-01
Obwiniony przez fałszywe skojarzenie: Izrael ”w szczególności”   Plosker   2019-10-30
Kościół, który szerzy nienawiść   Pour   2019-10-26
Nie, Omar Barghouti nie jest współzałożycielem ruchu bojkotu, BDS   Steinberg   2019-10-25
Netanjahu, media i los izraelskiej demokracji   Glick   2019-10-23
Dlaczego nauki ścisłe są ścisłe, a nauki społeczne rozwiązłe?   Koraszewski   2019-10-23
Kolejny cios zadany przez ONZ prawom człowieka   Neuer   2019-10-21
Ogórkowi Żydzi w Paryżu   Lewin   2019-10-19
Palestyńczycy kradną elektryczność, a potem winią Izrael   Tawil   2019-10-18
Syryjskiej wojny domowej nie wywołała zmiana klimatu   Lomborg   2019-10-17
Syzyf znowu marzy   Landes   2019-10-16
Gra Teheranu w ciuciubabkę   Taheri   2019-10-15
BDS: odporny na rozsądek i wiedzę   MacEoin   2019-10-14
ISIS wraca pod skrzydła Turcji   Coughlin   2019-10-13
Pierwsze dymy w następnej wojnie bliskowschodniej   Frantzman   2019-10-12
Walczyli obok USA przez pięć lat, żeby zbombardował ich sojusznik USA z NATO   Frantzman   2019-10-11
Powrót nieumiarkowanych katolików i innych   Koraszewski   2019-10-09
Lekcje z północnej Syrii   Spyer   2019-10-09
Czy palestyńscy przywódcy chcą lepszego życia dla swojej ludności?   Toameh   2019-10-08
Rosjanie i Polacy raz jeszcze   i Andrzej Koraszewski   2019-10-07
Trzech skrajnie prawicowych przywódców zamierza stworzyć telewizję „zwalczającą islamofobię”   Frantzman   2019-10-07
Czy regulowanie antysemityzmu na kampusach jest cenzurą?   Tobin   2019-10-05
Turcja: Alarmująca rozprawa z dziennikarzami, rozpaczliwy apel do ONZ   Bulut   2019-10-03
Co następne dla Turcji? Broń jądrowa!   Bekdil   2019-10-01
Kolejne palestyńskie oszczerstwo o Izraelu i Żydach   Tawil   2019-09-29
Dlaczego Egipt nie chce pomóc Gazie   Toameh   2019-09-25
Kiedy muzułmanie prześladują gejów, jest to wina Żydów   Greenfield   2019-09-24
Jak despoci interpretują umowy z Zachodem   Tawil   2019-09-22
Dlaczego Arabowie nienawidzą Palestyńczyków   Toameh   2019-09-20
Brexit i jego efekty na Bliskim Wschodzie   Gross   2019-09-17
Dlaczego Izraelczycy nigdy nie zapomnieli swojego 9/11   Tobin   2019-09-16
Palestyńczycy: ofiary arabskiej dyskryminacji i rasizmu   Toameh   2019-09-09
Izraelczycy, Palestyńczycy i ”Love Island”   Tsalic   2019-09-08
Negocjacje USA-Taliban: śmiertelna pułapka Kataru   Carmon   2019-09-07
Niebezpieczny stalinizm „przebudzonych” na skrajnej lewicy   Dershowitz   2019-09-07
Czego amerykańscy Żydzi nie rozumieją o BDS   Greenfield   2019-09-06
Odwaga twierdzenia, że nie wszystkie kultury są równe   Hill   2019-09-05
Globalna nieodpowiedzialność: brak procesów ISIS za zbrodnie wojenne   Frantzman   2019-09-04
Czy Autonomia Palestyńska przygotowuje kolejną intifadę?   Tawil   2019-09-02
BBC przedstawia Izrael jako kraj, którego armia krzywdzi palestyńskie dzieci   Plosker   2019-08-29
Muzułmanie przeciwko antysemityzmowi   MacEoin   2019-08-28
W Absurdystanie bez zmian   Koraszewski   2019-08-27
Jak TRUMP rozpoczął wojnę domową między Hamasem a agendą ONZ   Greenfield   2019-08-27
Najdłużej istniejąca teoria spiskowa   MacEoin   2019-08-26
Dlaczego zachodni lewicowcy uwielbiają prawicowych ekstremistów za granicą?   Frantzman   2019-08-26
Iran: chłostanie martwego osła jest daremne   Taheri   2019-08-25
Palestyńczycy: co jest złego w budowaniu szpitala?   Tawil   2019-08-21
Czy Izrael jest państwem bliskowschodnim?   Koraszewski   2019-08-19
Czy Palestyńczycy w Gazie mogą zbuntować się przeciwko Hamasowi?   Toameh   2019-08-18
Chińczycy trzymają się mocno   Koraszewski   2019-08-17
Najnowszy horror ONZ: ignorowani uchodźcy chrześcijańscy   Bulut   2019-08-16
Państwo, naród, społeczeństwo   Koraszewski   2019-08-15
Zaślepienie w sprawie muzułmańskiego antysemityzmu   Julius   2019-08-15
Polowania na czarownice wymagają międzynarodowego działania   Igwe   2019-08-13
"Sprawiedliwość" jest dla lewicy antyizraelskim wytrychem. Nie ma nic wspólnego z prawdziwą sprawiedliwością.     2019-08-12
Barack Obama i ludobójstwa    Isaac   2019-08-10
Słabość cywilizacji i zderzenie barbarii z barbarią   Koraszewski   2019-08-09
Demon ISIS jest w nas wszystkich     2019-08-09
Coraz groźniejszy impas między cywilizacjami   MacEoin   2019-08-07
Dlaczego Palestyńczycy zaatakowali Saudyjczyka?   Toameh   2019-08-03
Jordania podziela obawy Izraela   Koraszewski   2019-08-02
Schadenfreude i skandal w UNRWA   Blum   2019-08-01
Szczęśliwe zakończenie dramatów palestyńczyka prześladowanego za uratowanie rannych Żydów   Blum   2019-07-31
Jordania, pokój i jak niewiele się naprawdę zmieniło   Roth   2019-07-30
Demaskowanie oszukańczych organizacji praw człowieka   Gerstenfeld   2019-07-24
Biafra kiedyś i w przyszłości?   Fitzgerald   2019-07-24
W BDS nie chodzi o bojkot. Chodzi o zamianę Izraela w państwo pariasa.     2019-07-23
Kocha, lubi, szanuje   Koraszewski   2019-07-22
Pora, by Europa przebolała ”najgorszą możliwą umowę”   Coughlin   2019-07-21
Zamienianie Holocaustu w metaforę   Greenfield   2019-07-20
Tylko nie nazywaj jej palestyńską Arabką!   Flatow   2019-07-19
Trzy „nie”, które ustawiły Bliski Wschód na drodze konfliktu   Lipman   2019-07-18
USA i Iran: Co NIE jest mądrą polityką   Rafizadeh   2019-07-16
Dziesięciolecia szczucia na brytyjskich Żydów   Collier   2019-07-16
Zbadaj swoje przesądy   Koraszewski   2019-07-15
"Hamas nie boi się wyborów"   Toameh   2019-07-14
Niemcy: niektóre mowy nienawiści są ”równiejsze od innych”   Bergman   2019-07-12
Słowa Lindy Sarsour, „Jezus był Palestyńczykiem”, ignorują żydowską historię   Frantzman   2019-07-10
Niemcy, które zbroiły Saddama Husajna, mówią, że państwo kurdyjskie zaszkodzi pokojowi   Frantzman   2019-07-09
Palestyńska bieda: kto nie ma udziału w bogactwie?     2019-07-08
Afryka: alarmujący wzrost prześladowań chrześcijan   Bulut   2019-07-07
Palestyńska wojna z przedsiębiorcami   Tawil   2019-07-06
Nie potrzebujemy żadnej edukacji   Collins   2019-07-02
Czy zbliża się wielka wojna?   Koraszewski   2019-07-01
Abstrakcyjna ludzka godność   Ferus   2019-06-30
Moje świadectwo o reparacjach za niewolnictwo   Hughes   2019-06-29
Pamięć o Jazydach i Lalisz w Światowy Dzień Uchodźcy   Frantzman   2019-06-28

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

SchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczySkomplikowana ewolucjaArgument neuroróżnorodnościNowe badanie pamięci długotrwałej


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk