Prawda

Niedziela, 27 wrzesnia 2020 - 21:59

« Poprzedni Następny »


Jak TRUMP rozpoczął wojnę domową między Hamasem a agendą ONZ


Daniel Greenfield 2019-08-27


Nawet w Organizacji Narodów Zjednoczonych, wielkiej, międzynarodowej biurokracji kojarzonej z luksusowymi obiadami, korupcją i współpracą z organizacjami terrorystycznymi, UNRWA wyróżnia się marnotrawstwem, korupcją i terrorem.


Skrót UNRWA (United Nations Relief and Works Agency)  pomija ostatni i najważniejszy człon, bowiem pełna nazwa brzmi: Agenda Narodów Zjednoczonych dla Pomocy Uchodźcom Palestyńskim na Bliskim Wschodzie oraz fakt, że działalność tej Agendy koncentruje się głównie na Gazie. UNRWA uznaje 1,4 miliona, czyli 73% ludzi żyjących w Gazie, za „uchodźców”, mimo że jest to niezależne terytorium rządzone przez Hamas.  


W rzeczywistości istnieją dwie agencje UNRWA. Jedna jest agencją ONZ, kierowaną przez niewielką liczbę międzynarodowego personelu. Druga jest ramieniem Hamasu i zatrudnia tysiące „Palestyńczyków”. Wielu z nich, jeśli nie większość, to członkowie Hamasu. Niektórzy, jak Suhail al-Hindi, były przewodniczący związku zawodowego pracowników UNRWA, który był także członkiem kierownictwa Hamasu, działa na najwyższych szczeblach tej grupy terrorystycznej.   


Podczas gdy garść europejskich pracowników ONZ funkcjonuje jako publiczna twarz UNRWA, rzeczywistą organizacją kierują funkcjonariusze Hamasu, którzy panują w szkołach, używając ich do rekrutowania członków i magazynowania broni. Związek zawodowy pracowników UNRWA jest opanowany przez Hamas i jego pracownicy realizują politykę Hamasu.


Hamas to właśnie oznajmił, kiedy w swojej gazecie odpowiedział na wezwanie do wyrzucenia z UNRWA członków Hamasu, pisząc: "Zwolnienie pracowników agencji z powodu ich politycznej przynależności, oznacza zwolnienie wszystkich pracowników tej agencji pomocowej, ponieważ… wszyscy oni są członkami ‘oporu’”.


Walka o władzę między pracownikami ONZ a Hamasem trwała już wcześniej, podczas starć o nauczanie o Holocauście w szkołach UNRWA i w sprawie wykorzystywania szkół UNRWA do zbrojnego atakowania Izraela.  


Prawdziwy rozłam nastąpił jednak, kiedy administracja Trumpa obcięła całe finansowanie UNRWA.


Podczas Rosz Haszana prezydent Trump powiedział żydowskim przywódcom, że darmowe życia dla terrorystów skończyło się.

“Zatrzymałem olbrzymie ilości pieniędzy, jakie płaciliśmy Palestyńczykom – oznajmił. – Stany Zjednoczone płaciły im niesłychane sumy pieniędzy”.

Przywódcy UNRWA zareagowali na te cięcia oświadczeniem, że zwolnią 250 pracowników w Gazie. Hamasowscy pracownicy UNRWA przejęli wtedy panowanie nad lokalami UNRWA i wygnali międzynarodowy personel.

Mahmoud Zahar, współzałożyciel Hamasu, który kiedyś oświadczył, że Żydzi ”usankcjonowali mordowanie własnych dzieci” i że „usunięcie Żydów z ziemi, którą okupują od 1948 roku jest nieodwołalną zasadą, ponieważ pojawia się w Księdze Allaha”, odwiedził członków UNRWA Hamasu podczas ich, jak to nazwał, „pokojowego i bezpiecznego strajku okupacyjnego”.

“Jestem kapitanem statku, na którym jest 13 tysięcy marynarzy i w zasadzie wyrzucili mnie z mostka kapitańskiego i zamknęli w kajucie kapitańskiej” – uskarżał się Matthias Schmale, dyrektor terenowych działań UNRWA w Gazie.

Schmale w rzeczywistości nigdy nie był kapitanem. Wszystkimi sprawami dowodzą Zahar i inni przywódcy Hamasu.


UNRWA musiała ewakuować większość z 19 osób międzynarodowego personelu, włącznie z najwyższymi, pozostawiając na miejscu sześć osób. Nie miało to praktycznego znaczenia, ponieważ działaniami UNRWA w terenie zarządza 13 tysięcy hamasowców zatrudnionych przez ONZ.


Ale ONZ nie reaguje na protesty i przemoc. ONZ reaguje na raporty. I wkrótce pojawił się raport.


Al Dżazira pokazała wewnętrzny raport ONZ oskarżający przywódców UNRWA o korupcję i złe zachowanie. Al-Dżazira jest ramieniem rządu w Kataru. To państwo islamskiego terroru jest obecnie największym sponsorem Bractwa Muzułmańskiego, wspiera Hamas i jest wszechstronnie zaangażowane w Gazie. Zalew wiadomości o raporcie UNRWA w Al-Dżazirze był wyraźnym sygnałem, że Katar uderza w tę agencję ONZ w imieniu Hamasu.   


Al Dżazira twierdziła, że otrzymała raport od pracowników UNRWA, „zatroskanych”, że nie podejmuje się działań przeciwko „wewnętrznemu kręgowi” kierującemu UNRWA. Wewnętrzny krąg składa się z międzynarodowego kierownictwa, na które Hamas jest zagniewany za próbę zwolnienia setek ludzi Hamasu. 


W raporcie, nadanym przez Al Dżazirę, twierdzono, że szef UNRWA, Pierre Krahenbuhl, ma romans ze swoją doradczynią, Marią Mohammedi, co „żenuje” ich kolegów i ofiarodawców.


Krahenbuhl, szwajcarski weteran NGO, jest oficjalnie żonaty z Taibą Rahim, szefową afgańskiej organizacji non-profit, a Maria Mohammedi, jest Algierką, która była, przynajmniej w przeszłości, zamężna z Rashidem Abdelhamidem, „palestyńskim filmowcem”, który w rzeczywistości jest Algierczykiem wykształconym we Francji i mieszka w Gazie, a choć to wszystko jest bardzo wielonarodowe, jest to także ten rodzaj „międzynarodowej dyplomacji”, na jaki krzywi się ONZ.  


Jeśli jednak to oskarżenie jest prawdziwe, to szwajcarski humanitarysta zasymilował się przez przyjęcie poligamii.  


Raport pełen jest oskarżeń o zastraszanie, nepotyzm, nadużywanie pieniędzy na podróże i – najgorszy możliwy grzech w biurokracji – pomijanie oficjalnych kanałów. I to wszystko mogłoby być poważniejsze, gdyby nie fakt, że reszta UNRWA, co prawdopodobnie obejmuje pracowników, którzy zestawili ten raport, jest islamską grupą terrorystyczną z zamiłowaniem do mordowania dzieci.


W ONZ jednak używanie szkół jako magazynów broni nie jest poważną sprawą, podczas gdy pomijanie oficjalnych kanałów jest nią.


Dyrektor ds. personelu UNRWA, Hakam Shahwan, ustąpił ze stanowiska po jakichś oskarżeniach, które nie zostały podane do wiadomości.  Zastępczyni dyrektora ds. zasobów ludzkich, Nadine Khaddourę, oskarżoną o pomoc w nepotyzmie, „trzeba było wyprowadzić z jej gabinetu pod eskortą przy jej głośnych protestach”, według informacji w Washington Report on Middle East Affairs, antyizraelskim, popierającym terror medium, założonym przez byłego ambasadora USA w Katarze.


Szwajcarzy i Holendrzy oznajmili, że zatrzymują fundusze dla UNRWA do czasu ustalenia kto miał romans z kim i kto zdobył dla czyjego męża świetną pracę w oenzetowskiej agencji praw człowieka, używanej jako przykrywka dla islamskiej grupy terrorystycznej poświęconej zabijaniu Żydów.  


To będzie oznaczało jeszcze mniej pieniędzy dla UNRWA i mniejszą liczbę zatrudnionych w Gazie hamasowców.  


Hamas ma jednak bardzo zamożnych sponsorów w Katarze. Przedmiotem walki o władzę jest ustanowienie raz na zawsze tego, że grupa terrorystyczna Bractwo Muzułmańskie jest psem, a 17 międzynarodowych pracowników UNRWA zaledwie jego ogonem.


Wysadzenie w powietrze przez zamachowca samobójcę tej garści europejskich i północnoafrykańskich lewicowców, którzy postarali się o tę pracę, żeby zajadać się w 5-gwiazdkowych restauracjach, byłoby kontrproduktywne. Odebranie im pracy kampanią pogłosek jest dużo efektywniejsze. I to właśnie robią Katar i Bractwo, które działają przez agentów wpływu.


Walka o władzę zakończy się prawdopodobnie z Hamasem w pełni kierującym UNRWA, zaś międzynarodowy personel nauczy się uzgadniać wszystkie decyzje z zatrudnionymi z Hamasu, którzy w rzeczywistości kierują agencją.


Kiedy w 2014 roku napisałem, że czas “zaprzestać finansowania UNRWA”, ludzie establishmentu zaatakowali to jako kontrproduktywne. Namawiano mnie, bym to wycofał i przestał proponować nierealistyczną i destrukcyjną politykę. A w cztery lata później prezydent Trump zrobił to i obciął wypłaty dla UNRWA z 390 milionów dolarów do zera.  


To cięcie ujawniło to, co wiedzieliśmy cały czas, że UNRWA w rzeczywistości jest fasadą Hamasu.


Hamas zareagował na obcięcie pieniędzy z USA próbą kannibalizacji tej agencji ONZ. Kiedy pieniędzy jest mniej, ta islamska grupa terrorystyczna chce zapewnić, że więcej z kasy trafi do niej, a nie do Europejczyków, którzy udają, że kierują UNRWA, podczas gdy omawiają zmyślone nikczemności Izraela w trakcie kosztownych obiadów w wytwornych restauracjach.     


Kiedy kurtyna rozdzielająca UNRWA i Hamas opada, międzynarodowi darczyńcy stają przed faktem, że nie finansują „nowoczesnej, świeckiej” agencji humanitarnej, jak twierdził pewien godny śmiechu raport  Brookings Institute, think-tanku Demokratów zdominowanego przez Katar, ale finansują Hamas.


Przez odcięcie UNRWA od pieniędzy Trump wywołał starcie między Hamasem a ONZ, które ujawnia nagą prawdę.


How Trump started civil war between Hamas and UN Agency

Frontpagemag., 15 sierpnia 2019

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaDaniel Greenfield

Amerykański pisarz i publicysta, mieszka w Nowym Jorku. Prowadzi stronę internetową Sultan Knish.

 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 1628 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Międzynarodowe prawo dla jednego narodu   Kontorovich   2020-09-27
Dla postmodernizmu tożsamość jest ważniejsza od rozumu   Rosenthal   2020-09-25
Nieprzyjemna wiadomość dla Thomasa Friedmana   Flatow   2020-09-25
Arabowie przyznają się do błędu   Koraszewski   2020-09-24
Więcej niż stracona okazja dla Palestyńczyków   Tobin   2020-09-23
Symbole (i symbolizm) ujawniają gorzką bliskowschodnią prawdę   Flatow   2020-09-22
Wojna Czerwono-Zielonego sojuszu przeciwko Izraelowi trwa   Glick   2020-09-21
Dlaczego John Kerry i inni nie mieli racji w sprawie pokoju i Izraela - analiza   Frantzman   2020-09-20
Obnażenie palestyńskich kłamstw    Blum   2020-09-19
Niewolnice w Al-Dżazira   Fernandez   2020-09-19
Arabowie: Izrael nie jest naszym wrogiem   Toameh   2020-09-18
Prośba o pokorę od Benjamina Franklina   Jacoby   2020-09-17
Ostry zakręt historii   Koraszewski   2020-09-16
Niewolnictwo: czy jest monopol na cierpienie?   Taheri   2020-09-15
Kulturowe wojny w szkołach w Kalifornii   Julius   2020-09-15
Przegląd wiadomości w drodze na zakupy   Koraszewski   2020-09-13
Pożegnanie lata, czyli prywatne drzewo życia   Ferus   2020-09-13
ZEA: Nie jesteśmy zdrajcami, palestyńscy przywódcy są skorumpowani   Toameh   2020-09-11
Nawet antysemickie media w Iraku mówią z zainteresowaniem o normalizacji     2020-09-10
Normalizacja może stworzyć prawdziwy „Nowy Bliski Wschód”   Rosenthal   2020-09-09
Milczenie ONZ i UE wobec “szokującego łamania praw człowieka” przez Iran   Rafizadeh   2020-09-08
Kiedy Palestyńczyk wreszcie się obudzi?!   Al-Dahiri   2020-09-08
Lot nad Arabią Saudyjską   Jacoby   2020-09-07
Kogo Żydzi powinni bać się najbardziej podczas „powstania”?   Tobin   2020-09-06
Wielki krok naprzód dla światowego pokoju – i ci, którzy wolą go ignorować   Kemp   2020-09-05
Harvard zaprasza głównego palestyńskiego negacjonistę    Lipman   2020-09-04
Obietnica i zagrożenia porozumienia pokojowego z Dżuba    Fernandez   2020-09-04
Arabski antysemityzm za europejskie pieniądze   Koraszewski   2020-09-03
Zgraja „proizraelskiej surowej miłości” a umowa z ZEA   Frantzman   2020-09-02
Dlaczego niektórzy Palestyńczycy popierają porozumienie Izrael-ZEA?   Toameh   2020-09-01
Krótka historia europejskich obserwatorów w Gazie   Steinberg   2020-08-31
ONZ doprowadza mnie do szału   Collins   2020-08-30
Świat na śliskiej drodze   Taheri   2020-08-29
Co finansuje Europa?   Henig-Cohen   2020-08-29
Appeasement: Europejska choroba   Kemp   2020-08-27
Entliczek, pentliczek, czerwony stoliczek   Koraszewski   2020-08-27
Erdoğan potrzebuje nowych wrogów   Bekdil   2020-08-26
A co z 17 milionami niewolników w świecie islamskim?   Meotti   2020-08-22
Mulowie i Hezbollah – specjaliści w szmuglu narkotyków   Rafizadeh   2020-08-21
"Guardian" doszlusował do Iranu i Turcji w sprzeciwie wobec umowy pokojowej Izraela i ZEA   Levick   2020-08-19
Kiedy pamięć staje się więzieniem narodów   Taheri   2020-08-18
Czyje życie liczy się?   Maistrovoy   2020-08-17
Iran: najnowsza kolonia Chin?   Rafizadeh   2020-08-15
Jak zostałam anulowana   Chesler   2020-08-13
Gorsza strona naszej natury   Koraszewski   2020-08-12
Amerykanie nie ufają medium   Jacoby   2020-08-10
Urok domowej wirusologii   Koraszewski   2020-08-09
Dramat w Bejrucie ukazuje poziom zagrożenia Izraela   Frantzman   2020-08-08
Turcja na ścieżce wojennej   Bulut   2020-08-07
Między Zachodnią Papuą a Zachodnim Brzegiem   Collins   2020-08-06
Intersekcjonalność, czyli kto, co i z kim?   Amos   2020-08-05
Strach przed słowem zastępuje wolność słowa   Jacoby   2020-08-04
Izrael był Strefą Zero dla nowej “przebudzonej” religii   Friedman   2020-08-03
Brytyjski wykładowca wyrzucony z pracy za wyrażenie podziwu dla Żydów   Fitzgerald   2020-08-01
List, który były niewolnik, Frederick Douglass napisał do swojego pana w 10. rocznicę ucieczki   Douglas   2020-08-01
Dlaczego podpisałam list w „Harper’s Magazine”   Hakakian   2020-07-30
Zimna wojna europejskich NGO, by “minimalizować proizraelskie głosy”   Steinberg   2020-07-29
Kiedy napięcia rasowe wrą, czy o taranowaniu samochodami w Izraelu informuje się inaczej?   Ben-Zvi   2020-07-25
“Przebudzona” Ameryka jest rosyjską powieściąMetafizyczna przepaść między XIX-wieczną Rosją a XXI-wieczną Ameryką zmniejsza się   Savodnik   2020-07-24
Europa: ofiary gwałtu oskarżone o rasizm   Ibrahim   2020-07-22
Czymże jest nazwa? Pochodzenie Judei, Filistii, Palestyny i Izraela   Judd   2020-07-20
Francja opowiada się za popierającymi terror politycznymi żądaniami AP, włącznie z żądaniem uwolnienia masowych morderców   Hirsch   2020-07-19
UE mówi, że odrzuca jednostronne kroki na Obszarze C – finansując jednostronne kroki na Obszarze C     2020-07-18
Wojna kulturowa lewicy niszczy zwyczajnych ludzi wraz z potężnymi   Tobin   2020-07-18
ONZ adoptowała palestyńskie kłamstwa, mity i morderczy terror wobec Izraela    Hirsch   2020-07-17
Igraszki z hasłem „nie zabijaj”   Koraszewski   2020-07-14
Jazydzi: historia prześladowań   Bulut   2020-07-13
Andrew Sullivan o nowomowie   Coyne   2020-07-12
Kontrrewolucjoniści wszystkich krajów łączmy się   Koraszewski   2020-07-09
Mohammad Massad: Gorący apel o rozsądek  byłego terrorysty   Oz   2020-07-05
Chińskie urojenie Nasrallaha i innych   Fernandez   2020-07-04
Zatruty koktajl skarg i zażaleń   Taheri   2020-07-04
Kiedy trzeba powiedzieć: przepraszam, myliłem się   Koraszewski   2020-07-03
Współczesne niewolnictwo i “przebudzona” hipokryzja   Bergman   2020-06-30
Erdoğan życzy: „Wielu dalszych szczęśliwych zdobyczy"   Bekdil   2020-06-29
Czarne Życie Się Liczy, a co z palestyńskim życiem?   Blum   2020-06-28
Postępujący nihilizm i zgnilizna postmodernizmu na Zachodzie   Hill   2020-06-26
Sowiecka mentalność Amerykanów. Zbiorowa demonizacja przenika naszą kulturę   Tabarovsky   2020-06-23
Normalizacja i prezenty z warunkami   Collins   2020-06-23
Niszczycielska siła rewolucyjnego romantyzmu   Koraszewski   2020-06-22
Karykatura sprawiedliwości w Międzynarodowym Trybunale Karnym?Prokuratorka Bensouda powinna zostać zdyskwalifikowana.   Calvo   2020-06-22
Zamach na dziedzictwo Martina Luther Kinga   Blum   2020-06-21
Jordania zaprzecza, że anektowała Zachodni Brzeg     2020-06-20
Mocarstwa igrają z ogniem w Libii   Taheri   2020-06-19
Gaza, jakiej nie chcą, byście zobaczyli   Tawil   2020-06-16
Hipokryci z UE anektują terytoria i ostro potępiają izraelską aneksję   Flatow   2020-06-14
Żaden artykuł nie zrekompensuje jego uprzedzonego i antyizraelskiego tytułu   Amos   2020-06-13
Przegląd porannych narracji   Koraszewski   2020-06-10
Rosną naciski, by zatrzymać fundusze UE do związanych z terrorem palestyńskich NGO     2020-06-07
Dzień nadziei i odwagi   Jacoby   2020-06-04
Nieprzyzwoici policjanci, nieprzyzwoici buntownicy   Jacoby   2020-06-03
Sztuczne oburzenie o ”aneksję”   Rosenthal   2020-06-01
Wahający się biurokraci powstrzymują następną falę innowacji   Ridley   2020-05-29
Porwanie zachodniej wolności   Nirenstein   2020-05-25
Stan wojenny w cyberprzestrzeni   Koraszewski   2020-05-22
Międzynarodowy sąd kapturowy ma zbadać zbrodnie wojenne Izraela   Franklin   2020-05-21
Apartheid i koronawirus na Bliskim Wschodzie   Toameh   2020-05-19
Jedni osuszali moczary, inni propagują nienawiść   Koraszewski   2020-05-16
Dlaczego Międzynarodowy Czerwony Krzyż gloryfikuje matkę rodu terrorystycznej rodziny?     2020-05-13
Wielu umrze z głodu, a nie z powodu wirusa     2020-05-08

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Wzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenica


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk