Prawda

Piątek, 5 czerwca 2020 - 14:40

« Poprzedni Następny »


Jak TRUMP rozpoczął wojnę domową między Hamasem a agendą ONZ


Daniel Greenfield 2019-08-27


Nawet w Organizacji Narodów Zjednoczonych, wielkiej, międzynarodowej biurokracji kojarzonej z luksusowymi obiadami, korupcją i współpracą z organizacjami terrorystycznymi, UNRWA wyróżnia się marnotrawstwem, korupcją i terrorem.


Skrót UNRWA (United Nations Relief and Works Agency)  pomija ostatni i najważniejszy człon, bowiem pełna nazwa brzmi: Agenda Narodów Zjednoczonych dla Pomocy Uchodźcom Palestyńskim na Bliskim Wschodzie oraz fakt, że działalność tej Agendy koncentruje się głównie na Gazie. UNRWA uznaje 1,4 miliona, czyli 73% ludzi żyjących w Gazie, za „uchodźców”, mimo że jest to niezależne terytorium rządzone przez Hamas.  


W rzeczywistości istnieją dwie agencje UNRWA. Jedna jest agencją ONZ, kierowaną przez niewielką liczbę międzynarodowego personelu. Druga jest ramieniem Hamasu i zatrudnia tysiące „Palestyńczyków”. Wielu z nich, jeśli nie większość, to członkowie Hamasu. Niektórzy, jak Suhail al-Hindi, były przewodniczący związku zawodowego pracowników UNRWA, który był także członkiem kierownictwa Hamasu, działa na najwyższych szczeblach tej grupy terrorystycznej.   


Podczas gdy garść europejskich pracowników ONZ funkcjonuje jako publiczna twarz UNRWA, rzeczywistą organizacją kierują funkcjonariusze Hamasu, którzy panują w szkołach, używając ich do rekrutowania członków i magazynowania broni. Związek zawodowy pracowników UNRWA jest opanowany przez Hamas i jego pracownicy realizują politykę Hamasu.


Hamas to właśnie oznajmił, kiedy w swojej gazecie odpowiedział na wezwanie do wyrzucenia z UNRWA członków Hamasu, pisząc: "Zwolnienie pracowników agencji z powodu ich politycznej przynależności, oznacza zwolnienie wszystkich pracowników tej agencji pomocowej, ponieważ… wszyscy oni są członkami ‘oporu’”.


Walka o władzę między pracownikami ONZ a Hamasem trwała już wcześniej, podczas starć o nauczanie o Holocauście w szkołach UNRWA i w sprawie wykorzystywania szkół UNRWA do zbrojnego atakowania Izraela.  


Prawdziwy rozłam nastąpił jednak, kiedy administracja Trumpa obcięła całe finansowanie UNRWA.


Podczas Rosz Haszana prezydent Trump powiedział żydowskim przywódcom, że darmowe życia dla terrorystów skończyło się.

“Zatrzymałem olbrzymie ilości pieniędzy, jakie płaciliśmy Palestyńczykom – oznajmił. – Stany Zjednoczone płaciły im niesłychane sumy pieniędzy”.

Przywódcy UNRWA zareagowali na te cięcia oświadczeniem, że zwolnią 250 pracowników w Gazie. Hamasowscy pracownicy UNRWA przejęli wtedy panowanie nad lokalami UNRWA i wygnali międzynarodowy personel.

Mahmoud Zahar, współzałożyciel Hamasu, który kiedyś oświadczył, że Żydzi ”usankcjonowali mordowanie własnych dzieci” i że „usunięcie Żydów z ziemi, którą okupują od 1948 roku jest nieodwołalną zasadą, ponieważ pojawia się w Księdze Allaha”, odwiedził członków UNRWA Hamasu podczas ich, jak to nazwał, „pokojowego i bezpiecznego strajku okupacyjnego”.

“Jestem kapitanem statku, na którym jest 13 tysięcy marynarzy i w zasadzie wyrzucili mnie z mostka kapitańskiego i zamknęli w kajucie kapitańskiej” – uskarżał się Matthias Schmale, dyrektor terenowych działań UNRWA w Gazie.

Schmale w rzeczywistości nigdy nie był kapitanem. Wszystkimi sprawami dowodzą Zahar i inni przywódcy Hamasu.


UNRWA musiała ewakuować większość z 19 osób międzynarodowego personelu, włącznie z najwyższymi, pozostawiając na miejscu sześć osób. Nie miało to praktycznego znaczenia, ponieważ działaniami UNRWA w terenie zarządza 13 tysięcy hamasowców zatrudnionych przez ONZ.


Ale ONZ nie reaguje na protesty i przemoc. ONZ reaguje na raporty. I wkrótce pojawił się raport.


Al Dżazira pokazała wewnętrzny raport ONZ oskarżający przywódców UNRWA o korupcję i złe zachowanie. Al-Dżazira jest ramieniem rządu w Kataru. To państwo islamskiego terroru jest obecnie największym sponsorem Bractwa Muzułmańskiego, wspiera Hamas i jest wszechstronnie zaangażowane w Gazie. Zalew wiadomości o raporcie UNRWA w Al-Dżazirze był wyraźnym sygnałem, że Katar uderza w tę agencję ONZ w imieniu Hamasu.   


Al Dżazira twierdziła, że otrzymała raport od pracowników UNRWA, „zatroskanych”, że nie podejmuje się działań przeciwko „wewnętrznemu kręgowi” kierującemu UNRWA. Wewnętrzny krąg składa się z międzynarodowego kierownictwa, na które Hamas jest zagniewany za próbę zwolnienia setek ludzi Hamasu. 


W raporcie, nadanym przez Al Dżazirę, twierdzono, że szef UNRWA, Pierre Krahenbuhl, ma romans ze swoją doradczynią, Marią Mohammedi, co „żenuje” ich kolegów i ofiarodawców.


Krahenbuhl, szwajcarski weteran NGO, jest oficjalnie żonaty z Taibą Rahim, szefową afgańskiej organizacji non-profit, a Maria Mohammedi, jest Algierką, która była, przynajmniej w przeszłości, zamężna z Rashidem Abdelhamidem, „palestyńskim filmowcem”, który w rzeczywistości jest Algierczykiem wykształconym we Francji i mieszka w Gazie, a choć to wszystko jest bardzo wielonarodowe, jest to także ten rodzaj „międzynarodowej dyplomacji”, na jaki krzywi się ONZ.  


Jeśli jednak to oskarżenie jest prawdziwe, to szwajcarski humanitarysta zasymilował się przez przyjęcie poligamii.  


Raport pełen jest oskarżeń o zastraszanie, nepotyzm, nadużywanie pieniędzy na podróże i – najgorszy możliwy grzech w biurokracji – pomijanie oficjalnych kanałów. I to wszystko mogłoby być poważniejsze, gdyby nie fakt, że reszta UNRWA, co prawdopodobnie obejmuje pracowników, którzy zestawili ten raport, jest islamską grupą terrorystyczną z zamiłowaniem do mordowania dzieci.


W ONZ jednak używanie szkół jako magazynów broni nie jest poważną sprawą, podczas gdy pomijanie oficjalnych kanałów jest nią.


Dyrektor ds. personelu UNRWA, Hakam Shahwan, ustąpił ze stanowiska po jakichś oskarżeniach, które nie zostały podane do wiadomości.  Zastępczyni dyrektora ds. zasobów ludzkich, Nadine Khaddourę, oskarżoną o pomoc w nepotyzmie, „trzeba było wyprowadzić z jej gabinetu pod eskortą przy jej głośnych protestach”, według informacji w Washington Report on Middle East Affairs, antyizraelskim, popierającym terror medium, założonym przez byłego ambasadora USA w Katarze.


Szwajcarzy i Holendrzy oznajmili, że zatrzymują fundusze dla UNRWA do czasu ustalenia kto miał romans z kim i kto zdobył dla czyjego męża świetną pracę w oenzetowskiej agencji praw człowieka, używanej jako przykrywka dla islamskiej grupy terrorystycznej poświęconej zabijaniu Żydów.  


To będzie oznaczało jeszcze mniej pieniędzy dla UNRWA i mniejszą liczbę zatrudnionych w Gazie hamasowców.  


Hamas ma jednak bardzo zamożnych sponsorów w Katarze. Przedmiotem walki o władzę jest ustanowienie raz na zawsze tego, że grupa terrorystyczna Bractwo Muzułmańskie jest psem, a 17 międzynarodowych pracowników UNRWA zaledwie jego ogonem.


Wysadzenie w powietrze przez zamachowca samobójcę tej garści europejskich i północnoafrykańskich lewicowców, którzy postarali się o tę pracę, żeby zajadać się w 5-gwiazdkowych restauracjach, byłoby kontrproduktywne. Odebranie im pracy kampanią pogłosek jest dużo efektywniejsze. I to właśnie robią Katar i Bractwo, które działają przez agentów wpływu.


Walka o władzę zakończy się prawdopodobnie z Hamasem w pełni kierującym UNRWA, zaś międzynarodowy personel nauczy się uzgadniać wszystkie decyzje z zatrudnionymi z Hamasu, którzy w rzeczywistości kierują agencją.


Kiedy w 2014 roku napisałem, że czas “zaprzestać finansowania UNRWA”, ludzie establishmentu zaatakowali to jako kontrproduktywne. Namawiano mnie, bym to wycofał i przestał proponować nierealistyczną i destrukcyjną politykę. A w cztery lata później prezydent Trump zrobił to i obciął wypłaty dla UNRWA z 390 milionów dolarów do zera.  


To cięcie ujawniło to, co wiedzieliśmy cały czas, że UNRWA w rzeczywistości jest fasadą Hamasu.


Hamas zareagował na obcięcie pieniędzy z USA próbą kannibalizacji tej agencji ONZ. Kiedy pieniędzy jest mniej, ta islamska grupa terrorystyczna chce zapewnić, że więcej z kasy trafi do niej, a nie do Europejczyków, którzy udają, że kierują UNRWA, podczas gdy omawiają zmyślone nikczemności Izraela w trakcie kosztownych obiadów w wytwornych restauracjach.     


Kiedy kurtyna rozdzielająca UNRWA i Hamas opada, międzynarodowi darczyńcy stają przed faktem, że nie finansują „nowoczesnej, świeckiej” agencji humanitarnej, jak twierdził pewien godny śmiechu raport  Brookings Institute, think-tanku Demokratów zdominowanego przez Katar, ale finansują Hamas.


Przez odcięcie UNRWA od pieniędzy Trump wywołał starcie między Hamasem a ONZ, które ujawnia nagą prawdę.


How Trump started civil war between Hamas and UN Agency

Frontpagemag., 15 sierpnia 2019

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaDaniel Greenfield

Amerykański pisarz i publicysta, mieszka w Nowym Jorku. Prowadzi stronę internetową Sultan Knish.

 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 1539 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Dzień nadziei i odwagi   Jacoby   2020-06-04
Nieprzyzwoici policjanci, nieprzyzwoici buntownicy   Jacoby   2020-06-03
Sztuczne oburzenie o ”aneksję”   Rosenthal   2020-06-01
Wahający się biurokraci powstrzymują następną falę innowacji   Ridley   2020-05-29
Porwanie zachodniej wolności   Nirenstein   2020-05-25
Stan wojenny w cyberprzestrzeni   Koraszewski   2020-05-22
Międzynarodowy sąd kapturowy ma zbadać zbrodnie wojenne Izraela   Franklin   2020-05-21
Apartheid i koronawirus na Bliskim Wschodzie   Toameh   2020-05-19
Jedni osuszali moczary, inni propagują nienawiść   Koraszewski   2020-05-16
Dlaczego Międzynarodowy Czerwony Krzyż gloryfikuje matkę rodu terrorystycznej rodziny?     2020-05-13
Wielu umrze z głodu, a nie z powodu wirusa     2020-05-08
Szepty i krzyki w arabskojęzycznych mediach   Koraszewski   2020-05-08
Rada Praw Człowieka Narodów Zjednoczonych wychwala Iran   MacEoin   2020-05-07
„Przebudzona” feministka woli, by ludzie umierali, niż żeby biali mężczyźni z Oksfordu pierwsi stworzyli szczepionkę na koronawirusa   Coyne   2020-05-01
Popiół czy diament   Lewin   2020-04-30
Żydowskie zniewolenie pod rządami islamu wypełza na światło dzienne   Pandavar   2020-04-29
Jak nie świętować Dnia Ziemi   Tobin   2020-04-29
Koronawirus: belgijska masakra   Godefridi   2020-04-28
Nędza filozofii arystokratów ducha   Koraszewski   2020-04-27
Izrael od tygodni wydaje pozwolenia na towary „podwójnego zastosowania” dla Gazy – i nikt o tym nie informuje     2020-04-27
Jak zaraźliwe są teorie spiskowe?   Koraszewski   2020-04-22
Moralny dylemat opróżniania więzień podczas pandemii   Tobin   2020-04-22
Koronawirus: dyrektor WHO ma długą historię tuszowania faktów    Kern   2020-04-21
Lekcje z pandemii   Rosenthal   2020-04-21
Mieszane uczucia o WHO   Novella   2020-04-20
Ludzie nienawidzący Izraela, którzy udają, że obchodzi ich Gaza, wyrządzają krzywdę dziesiątkom milionów Arabów     2020-04-20
Jak media i palestyńscy Arabowie zmienili się przez ostatnie 50 lat?   Amos   2020-04-18
Jemen, Libia, Syria: kraje, gdzie koronawirus może się  szerzyć się niedostrzegany   Frantzman   2020-04-17
Pracownica @Amnesty International, która naciskała Hamas, by aresztował Gazańczyków za wideokonferencję z Izraelczykami     2020-04-14
Równania z bezlikiem niewiadomych   Koraszewski   2020-04-13
Epidem-ideologia: jak polityczny dogmat wpływa na reakcje na COVID-19   Tsalic   2020-04-13
Artykuł o Gazie w farmaceutycznym piśmie jest niezgodny z medyczną etyką zawodową   Plosker   2020-04-11
WHO musi odpowiedzieć na poważne pytania zanim można jej będzie powierzyć prowadzenie dochodzenia w sprawie COVID-19   Ridley   2020-04-10
Koronawirus: UE wspiera Palestyńczyków 71 milionami euro   Toameh   2020-04-10
Amerykanin, Chińczyk, Rosjanin, Turek i Polak mówią o świecie po pandemii   Koraszewski   2020-04-09
Wykluczenie Tajwanu z WHO jest politycznym i medialnym skandalem   Jacoby   2020-04-08
Członkowie Kongresu wprowadzeni w błąd i skłonieni do podpisania rasistowskiego listu przeciwko Izraelowi   Flatow   2020-04-08
Chronienie się przed koronawirusem a izraelska godzina policyjna   Fitzgerald   2020-04-04
Pułapka białego przywileju i odrzucenie kultu wiktymologii   Hill   2020-03-31
Ukoronowanie efektu motyla   Collins   2020-03-30
Pokątna hodowla staruszków   Koraszewski   2020-03-28
Antyizraelskie NGO wykorzystują COVID-19, żeby szerzyć nienawiść   Wertman   2020-03-27
Antysemicka propaganda Hamasu nauczana w naszych szkołach   Collier   2020-03-26
Demokratyczny wirus i autorytarne metody przeciwdziałania zarazie   Koraszewski   2020-03-24
Dwa rodzaje antysemityzmu stały się częścią prezydenckiej kampanii   Tobin   2020-03-22
Syria ma duże więcej palestyńskich kobiet w więzieniach niż Izrael. I tortutują je na śmierć     2020-03-20
Jesień Oświecenia   Koraszewski   2020-03-19
Breaking the Silence! Dlaczego kłamiecie?   Oz   2020-03-18
Jestem sceptyczny wobec paniki klimatycznej, ale poważnie traktuję obawy w sprawie koronawirusa   Jacoby   2020-03-17
Izrael pomaga Palestyńczykom w powstrzymaniu koronawirusa; Arabowie zdradzają ich   Toameh   2020-03-17
Wyzwania, wyznania i środki zapobiegawcze   Koraszewski   2020-03-14
Kto atakuje palestyńskich chrześcijan?   Tawil   2020-03-13
Brexit jako stymulacja dla brytyjskiej bionauki   Ridley   2020-03-11
Czarna rozpacz egipskiego dysydenta   Koraszewski   2020-03-09
Kto uniemożliwia Palestyńczykom głosowanie?   Toameh   2020-03-09
Co Boris Johnson powinien wiedzieć o innowacjach   Ridley   2020-03-04
UNESCO, Izrael i kultura jako broń   Shindman   2020-03-01
Mieszkańcy greckich wysp chcą odzyskać swoje życie   Bekdil   2020-02-29
Zaraza, bóg i polityka prewencyjna   Koraszewski   2020-02-28
Zapomnij o „pokoju”. Zacznij optymalizować status quo. To przecież już wybrali Izrael i Autonomia Palestyńska     2020-02-26
Olbrzymi błąd MFW w ocenie subsydiów energetycznych   Lomborg   2020-02-22
Co myślą palestyńscy Arabowie?   Roth   2020-02-19
Palestyńskie wybory: Jak Abbas i Europa próbują obwinić Izrael   Toameh   2020-02-18
Thatcher ostrzegała nas, żeby powoli budować europejską integrację. Niestety, nie chcieliśmy słuchać.   Wennström   2020-02-17
From Brussels with love   Koraszewski   2020-02-16
Okrucieństwo wobec zwierząt jest bardziej nagłaśniane niż chrześcijanie z odciętymi głowami   Meotti   2020-02-14
Wielka Brytania, jeśli chce lepiej się rozwijać, musi ponownie odkryć niepowodzenie   Ridley   2020-02-08
”Zbrodnia” Arabów śpiewających dla Arabów w Izraelu   Toameh   2020-02-08
Martin Luther King i Edward Said: Palestyńskich intelektualistów nie interesują prawa człowieka     2020-02-07
Trochę optymizmu na odmianę   Rosenthal   2020-02-06
Z sennika ateisty: anioły   Kruk   2020-02-05
Francja, "pączkująca republika islamska"   Meotti   2020-02-03
„Umowa stulecia”, czy „policzek stulecia”?   Koraszewski   2020-02-01
Plan pokojowy Trumpa wykazuje więcej troski o polepszenie życia Palestyńczyków niż jakikolwiek poprzedni plan „ekspertów”     2020-01-30
Homo sapiens i jego późniejsze nakładki   Koraszewski   2020-01-29
Wielka Brytania powinna poprzeć plan pokojowy Trumpa   Kemp   2020-01-29
Czy jestem antysemitką współczując  Palestyńczykom?   Koraszewski   2020-01-25
Polityczne gry w Hadze   Steinberg   2020-01-21
Polityka wokół Holocaustu jest błędna   Tobin   2020-01-20
Potomkinowskie wsie polityków i historyków   Koraszewski   2020-01-19
Kieruneki Madagaskar   Garczyński-Gąssowski   2020-01-18
Putinowskie wsie   Garczyński-Gąssowski   2020-01-17
Obłuda zachodnich postępowców   Yemini   2020-01-17
Bałkanizacja humanistycznych umysłów   Koraszewski   2020-01-15
Zachodnie feministki zdezerterowały z frontu wspierającego uciemiężone muzułmańskie kobiety   Chesler   2020-01-15
Szukając drogi przez Brexit Unia Europejska może spojrzeć na rok 1783   Ridley   2020-01-14
Osmanowie wrócili   Frantzman   2020-01-13
Co było wspaniałe w latach 2010.   Jackoby   2020-01-11
Dlaczego mówienie o „żydowskim geniuszu” jest kontrowersyjne   Tobin   2020-01-11
Czy trup generała jest dobrym papierkiem lakmusowym?   Koraszewski   2020-01-10
Promowanie błędnego przekonania o ”Palestyńczykach”   Oz   2020-01-09
Szaleństwo tłumów - nowa rewolucja kulturalna   Koraszewski   2020-01-08
Dlaczego prezydent Trump spełnia obietnicę daną w San Remo w 1920 roku   Kontorovich   2020-01-06
Dlaczego atakują Żydów w Nowym Jorku   Rosenthal   2020-01-05
„Niebezpieczna i głupia eskalacja”   Koraszewski   2020-01-04
My, ”krytyczne wobec gender” feministki, płacimy cenę za głośne mówienie. Ale cena milczenia jest wyższa   Emmons   2020-01-03
ONZ i Wielka Brytania traktują prześladowanych chrześcijan jak „wrogów”   Ibrahim   2020-01-02
Groźna prawda o BDS i antysemityzmie na kampusach   Tobin   2020-01-01
Kampania kłamstw ICC   Yemini   2019-12-30
Raport Davida Colliera o Amnesty International oraz jej toksyczności i nienawici   (Varda Epstein)   2019-12-28

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Wzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenica


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk