Prawda

Niedziela, 25 października 2020 - 15:37

« Poprzedni Następny »


Żeby karać głównych sprawców terroru AP, Izrael musi nauczyć się rozumieć język “palestyński”


Itamar Marcus 2020-06-30

Palestyński chłopiec rzuca kamieniami w izraelskich żołnierzy podczas starć na Zachodnim Brzegu(zdjęcie: REUTERS)

Palestyński chłopiec rzuca kamieniami w izraelskich żołnierzy podczas starć na Zachodnim Brzegu

(zdjęcie: REUTERS)Słyszymy doniesienia izraelskich przedstawicieli i mediów, że Autonomia Palestyńska (AP) mówi, że jest przeciwna zbrojnemu terrorowi w reakcji na spodziewane rozciągnięcie izraelskiego prawa na części Judei i Samarii. Jednak Palestinian Media Watch pokazuje, że komunikaty AP do własnej ludności zupełnie otwarcie prowadzą kampanię terroru. Które z tych dwóch sprzecznych przesłań reprezentuje obecną strategię AP?


Jednak istnieje tylko jedno przesłanie AP, a problem polega na tym, że izraelscy przywódcy, media i społeczność międzynarodowa nie opanowali palestyńskiego języka – nie rozumieją “palestyńskiego”.


Po pierwsze, sygnały i komunikaty, że AP chce, by palestyński terror towarzyszył izraelskiej zapowiedzi, są wysyłane codziennie w kluczowych miejscach. Kontrolowane przez AP oficjalne stacje telewizyjne nadają audycje promujące skrajny terror od momentu, kiedy izraelskie porozumienie koalicyjne z 20 kwietnia obiecało rozciągnięcie izraelskiej suwerenności. Język przypomina propagowanie terroru przez telewizję AP podczas kampanii terroru AP w latach 2000 – 2005, podczas której Palestyńczycy zabili ponad 1000 Izraelczyków.  

 

Były wezwania do zamachów samobójczych: “Załóż kamizelkę wybuchową, zdetonuj ją najpierw w Hajfie, a potem w Atlit [oba są miastami izraelskimi], O córko mojej ziemi, i zdetonuj ją przed wrogami. Jak słodki jest smak Męczeństwa, nie znalazłem niczego jak to”. Te słowa nadawano w telewizji AP cztery razy w ciągu 2 tygodni po porozumieniu koalicyjnym.

 

Inne powtarzające się przesłania w stacjach telewizyjnych AP pokazują jasno, że terror jest dokładnie tym, czego AP chce:  

“... Ten wielki naród walczy sztyletami, nożami i kulami armatnimi... ”

“Gdzie jest arabska krew?... Allah jest z nami. On jest silniejszy i większy niż Dzieci Syjonu… Moja czerwona krew nawadnia zieleń… Jesteśmy zwycięzcami… Moja pierś jest magazynkiem karabinu maszynowego”.

 

“Na Allaha, uratuję Jerozolimę z moimi dziećmi”.

“O Arabowie, Al-Aksa ma prośbę, rozpalcie ogień wściekłości, ten obowiązek jest niezbędny… Syjoniści stali się aroganccy… Synowie Syjonu są na mojej ziemi, gwałcąc dzisiaj mój honor. O narodzie Allaha, odpowiedz!.. O Al-Akso, nasza krew jest twoją pochodnią... ”

 

“Al-Aksa wzywa i to wezwanie jest cenne, wobec niego życie nic nie znaczy… Boże, daj nam tam Męczeństwo”.

Po tych słowach pokazane jest zdjęcie Wafy Idris – pierwszej kobiety, zamachowca-samobójczyni – i Ajjat Al-Achras – najmłodszej, bo 17-letniej samobójczyni.

 

Jedna powtarzająca się piosenka jest szczególnie znacząca: “Ciemiężca posunął się zbyt daleko, dlatego Dżihad jest konieczny”. AP zaczęła nadawać te słowa wraz z rozpętaniem kampanii terroru w 2000 roku, a teraz AP nadała dokładnie tę samą piosenkę co najmniej 7 razy w czerwcu.

 

Inną wskazówką agitacji do terroru są wypowiedzi ministra spraw zagranicznych AP. Al-Malki dwukrotnie powtórzył ostatnio oszczerstwo, że Izrael planuje „zniszczenie meczetu Al-Aksa i zbudowanie rzekomej Świątyni” w jego miejsce. To kłamstwo było przez lata najpotężniejszym oszczerstwem używanym przez AP do podżegania do fali śmiertelnego, palestyńskiego terroru. Nie ma powodu dla przywódców AP, by dwukrotnie powtórzyć to kłamstwo teraz – chyba, że AP jest zainteresowana w stworzeniu tego rodzaju strachu i religijnego gniewu, który pobudza indywidualnych Palestyńczyków do terroru.

 

Jak więc możemy wyjaśnić sprzeczność między propagandą terroru, jaką AP karmi swoich ludzi, a upartymi twierdzeniami pewnych izraelskich przywódców i mediów, że AP nie chce terroru?

 

Odpowiedzią jest to, że niestety wielu Izraelczyków nie rozumie palestyńskiego języka. Wysoki rangą przywódca Fatahu, Dżibril Radżoub, oznajmił w zeszłym tygodniu, co planuje AP: “Dzisiaj wzywamy do ‘pokojowego powszechnego powstania’… To była jednogłośna decyzja Komitetu Centralnego Fatahu”.  

 

Radżoub powiedział, że nadchodzi “pokojowe powszechne powstanie”. To brzmi wspaniale. Dla tych, którzy nie rozumieją „palestyńskiego”, brzmi to jak wezwanie Martina Luther Kinga lub Mahatmy Gandhiego do obywatelskiego nieposłuszeństwa bez używania przemocy. Jednak w wewnętrznym języku palestyńskim Radżoub jawnie wzywał do terroru.

 

W listopadzie 2015 roku, kiedy terroryści podczas “intifady noży” już zamordowali 14 Izraelczyków i ranili 167 w 65 zamachach nożowniczych i 8 wypadkach zamachów z bronią palną, Mahmoud Abbas wystąpił w telewizji AP i określił tę morderczą falę terroru mianem „pokojowego powszechnego powstania” prowadzonego według instrukcji AP: “Powiedzieliśmy wszystkim, że chcemy pokojowego powszechnego powstania, i tym właśnie to jest. Tym właśnie to jest”. [Oficjalna telewizja AP, 16 listopada 2015]. W języku palestyńskim zamordowanie 14 ludzi i ranienie 167 jest “pokojowym” kontaktem Palestyńczyków z Izraelczykami. Faktycznie, przez cały okres działania tej długiej fali terroru, podczas której Palestyńczycy zamordowali 40 ludzi, AP wielokrotnie nazywała to działaniem “pokojowym i powszechnym” i nigdy nie przyznała, by choćby jedno z tych morderstw można było nazwać atakiem terrorystycznym. Dość to ironiczne, ale obecnie przez oznajmienie, że chce “pokojowego powszechnego powstania”, AP mówi własnej ludności, że chce, by zabijali Izraelczyków.

 

Niezbędne jest zrozumienie, że w języku palestyńskim różnica między “zbrojną intifadą” a “pokojową powszechną” fala terroru nie polega na głównym źródle tego terroru – którym zawsze jest kierownictwo AP – ale na tych, którzy dokonują terroru. Podczas “zbrojnej intifady” lat 2000-2005 – palestyńskie służby bezpieczeństwa systematycznie atakowały i mordowały Izraelczyków. Tawfik Tirawi, który w owym czasie był  szefem służb wywiadowczych AP, przyznał: “Siły Bezpieczeństwa AP były tymi, które kierowały drugą intifadą… W więzieniu [izraelskim] było ponad 300 lub 400 palestyńskich funkcjonariuszy ze służb bezpieczeństwa. I było ponad 200 Męczenników”.  [Strona Facebooka Tawfika Tirawiego 6 maja 2014]

 

W “pokojowej i powszechnej” fali terroru przywódcy AP nie dawali instrukcji służbom bezpieczeństwa ani konkretnym terrorystom, by mordowali Izraelczyków. Przekazywali ogólną, ale wyraźną instrukcję dla wszystkich Palestyńczyków, by zabijali Izraelczyków. Oszczerstwa, kłamstwa, wideo z nienawiścią i mową nienawiści były w użyciu, by rozwścieczyć Palestyńczyków. W odpowiedzi dziesiątki, setki, a czasami tysiące Palestyńczyków zostało terrorystycznymi “samotnymi wilkami”, stając do obrony Al-Aksy, islamu i palestyńskiego honoru. AP podżega następnie do terroru przez honorowanie go, wychwalanie i nagradzanie poszczególnych morderców jako „bohaterów”. Podczas “pokojowego powszechnego powstania” Abbasa zamordowano Amerykanina Taylora Force’a i telewizja AP uczciła mordercę jako „bohaterskiego Męczennika”, który „wstąpił do nieba w Jaffie… Został przyjęty w ojczyźnie jako Męczennik”. Dżibril Radżoub, który grozi teraz kolejnym “pokojowym powszechnym powstaniem”, sponsorowane przez niego  zawody piłkarskie nazwał imieniem terrorysty Muhannada Halabiego, z powodu jego „pokojowego powszechnego” zamordowania dwóch Izraelczyków 3 października 2015 roku, co było iskrą, która wywołała długą falę terroru.

 

AP – OWP przewodzą światu w finezyjnym dostrajaniu wielu środków terroru do atakowania cywilów. Obejmują one porywanie samolotów, bombowe zamachy samobójcze, ataki nożownicze, strzelanie z przejeżdżającego samochodu, taranowaniu samochodami i wiele form ataków.  Stworzyli cały leksykon różnych słów na ukrywanie własnego terroru. W terminologii AP słowami na terror są: amalija = operacja, mukawama = “opór” i fidaa = samopoświęcenie. I, oczywiście, silmija sza’abija = “pokojowe powszechne” mordowanie “sztyletami i nożami”, na które kierownictwo AP jednogłośnie się obecnie zgodziło.  

 

Ten język palestyński, obejmujący mowę nienawiści, promujące terror wideo, eufemizmy, roszczenia do roli ofiary i tak dalej, okazał się dla palestyńskich przywódców językiem odnoszącym sukcesy. Mogą mieć fale terroru, które przynoszą im międzynarodową uwagę i rosnącą międzynarodową popularność ich przywódców, a równocześnie mogą twierdzić wobec międzynarodowej społeczności, że są niewinni. AP, jak to robiła w przeszłości, będzie wówczas obwiniać Izrael za powodowanie, że prześladowani Palestyńczycy “spontanicznie” uciekają się do przemocy i wielu światowych przywódców posłusznie stanie z nimi w szeregu, by winić Izrael za terror Palestyńczyków.

 

Palestyński język zawiera wiele niewinnie brzmiących eufemizmów, by ukryć arsenał terroru i maskować swoje strategie. Jeśli izraelscy przywódcy nie zrozumieją, kto stoi za palestyńskim terrorem i nie zaaresztują, nie postawią w stan oskarżenia i nie skażą na więzienie tych na samym szczycie piramidy terroru – a nie tylko tych, którzy trzymają noże i karabiny – cykle palestyńskiego terroru będą trwały. 

 

Przez 27 lat nazwiska terrorystów zapełniających izraelskie więzienia zmieniały się, ale kilku lalkarzy pociągających za sznurki pozostaje nieruszonych przez ramię sprawiedliwości i podróżują przez Izrael z kartami VIP-ów. Jeśli Izraelczycy i przywódcy światowi chcą wiedzieć, co planuje AP, kto stoi za terrorem i kto musi zostać ukarany, to najwyższa pora, by opanowali język palestyński.

 

Israel must learn to speak ‘Palestinese’ to punish PA terror perpetrators

Jerusalem Post, 27 czerwca 2020

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaItamar Marcus 

Badacz, założyciel i dyrektor Palestinian Media Watch, organizacji monitorującej media palestyńskie oraz palestyńskie podręczniki szkolne.   


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 799 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Dekapitacja wolności w Europie   Collier   2020-10-24
Nerdeen Kiswani walczy o Palestynę od rzeki do morza   Fitzgerald   2020-10-07
Sprawa Al-Dury po 20 latach   Landes   2020-10-06
Rzeczy, o których chce nas poinformować najbardziej na świecie poszukiwana terrorystka   Roth   2020-10-05
Groźba państw sierocych dla porządku świata    Taheri   2020-09-24
Życie czarnych chrześcijan widocznie nie liczy się   Meotti   2020-09-21
„Czarny Wrzesień” pół wieku temu i teraz   Fernandez   2020-09-17
Turecki prezydent zapowiada wojnę     2020-09-14
Gdzie postawić granicę antysemitom?   Tobin   2020-09-12
Cypr: 46 lat tureckiej okupacji   Bulut   2020-09-11
Palestyńczycy: Żydzi i chrześcijanie są naszymi wrogami   Toameh   2020-08-24
Popłoch wśród uzależnionych od wojny z syjonizmem   Tobin   2020-08-15
Jordania skarży się na Izraelczyków, którzy “szturmują meczet” Al-Aksa   Fitzgerald   2020-08-14
Musimy nadal osuszać bagna antysemickich kłamstw   Chesler   2020-08-10
Czego nauczyłeś się dzisiaj w szkole, drogie małe dziecko ze szkoły UNRWA w Gazie?   Bedein   2020-07-28
Plan Hamas-Huti wojny nie tylko z Izraelem, ale także z innymi Arabami   Toameh   2020-07-27
Instytucjonalny rasizm Narodów Zjednoczonych   Bergman   2020-07-26
AP na bieżąco przekłamuje historię   i Nan Jacques Zilberdik   2020-07-24
Rasizm uznaje się za nieodłączną cechę zachodnich społeczeństw. Dlaczego nie antysemityzm?   Gerstenfeld   2020-07-23
Palestyńczycy: Abbas podpisuje własny wyrok śmierci   Toameh   2020-07-22
Jak zachowywaliby się Palestyńczycy przy rozwiązaniu w postaci jednego państwa?     2020-07-16
Po zamianie Hagia Sophia w meczet Turcja przysięga, że “wyzwoli Al-Aksę”   Frantzman   2020-07-12
Trwający problem antysemityzmu w Niemczech   Bergman   2020-07-10
Trzeba stanowczo wystąpić przeciwko promocji mordowania   Gerstenfeld   2020-07-07
UE nadal próbuje finansować palestyńskie NGO związane z terrorem   Toameh   2020-07-06
Żydzi: Azjaci, Słowianie, a teraz straszni biali suprematyści   Amos   2020-07-03
Żeby karać głównych sprawców terroru AP, Izrael musi nauczyć się rozumieć język “palestyński”   Marcus   2020-06-30
Grają surmy bojowe i werble wciąż warczą   Koraszewski   2020-06-27
New York Review of Books” papuguje kłamstwa o ”Śmiertelnej wymianie”     2020-06-18
Problem z „pokojem”   Toameh   2020-06-15
Iran: Mimo pandemii Ayatollah wzywa do dżihadu przeciw żydowskiemu państwu   Rafizadeh   2020-06-11
Palestyńczycy: Burzenie domów, o których nikt nie mówi   Toameh   2020-06-08
Palestyńskie ”prawo powrotu” jest bronią polityczną   Julius   2020-06-04
Mułłowie Iranu propagują antyizraelską agendę mimo koronawirusa   Rafizadeh   2020-05-28
Hipokryzja UE, używającej ”prawa międzynarodowego”, które stosuje wyłącznie wobec Izraela     2020-05-26
Cenny dar Abbasa dla Iranu: Hamas   Toameh   2020-05-24
Żydzi nigdy nie żyli jak równi w arabskich i muzułmańskich krajach   Shulewitz   2020-05-23
Gorycz z powodu nieudanego ludobójstwa   Greenfield   2020-05-22
Turcja: ”Resztki po mieczu” Erdogana   Bulut   2020-05-21
Palestyńscy uchodźcy i UNRWA – pora powiedzieć prawdę   Collier   2020-05-20
Nakba trwa od 72 lat. Ale jest czymś innym niż mówią Palestyńczycy     2020-05-17
Turecka ”sprawiedliwość”: uwolnić gangsterów, trzymać dysydentów w zamknięciu   Bekdil   2020-05-16
Program oszustw i kłamstw OWP   Tawil   2020-05-15
If Not Now i Gisha twierdzą, że Gaza jest okupowana, Definicja @ICRC nie zgadza się – ale ICRC zmienia regułę wyłącznie dla Gazy   Amos   2020-05-10
Palestyńskie kłamstwa nigdy nie umierają; Wikipedia i Google trzymają je przy życiu   Chesler   2020-05-04
Antysemityzm jest najstarszym ”fake news” świata   Yemini   2020-04-28
Palestyński wirus: wzory osobowe Abbasa   Tawil   2020-04-25
”Financial Times” rozpowszechnia kłamstwo o „segregacji” w Izraelu   Levick   2020-04-24
Dlaczego Turcja przytula Hamas?   Toameh   2020-04-23
Gobbels polubiłby wiele w mediach społecznościowych   Stalinsky   2020-04-19
Pandemiczne zawieszenie broni antysemityzmu? Nie ma mowy   Tobin   2020-04-16
Założyciel BDS: Izrael powinien nas uratować, a potem umrzeć   Tobin   2020-04-09
Dziesiątki milionów Europejczyków ma demoniczne poglądy na Izrael   Gerstenfeld   2020-04-05
Koronawirus: dlaczego palestyńscy przywódcy nie pomagają Gazie w zwalczaniu zarazy   Tawil   2020-04-03
Mimo koronawirusa dżihad przeciwko Izraelowi trwa   Toameh   2020-04-02
Muzułmańscy ekstremiści wykorzystują koronawirusa do promocji terroryzmu i nienawiści   Tawil   2020-03-31
Hamas: już strzelać czy zachować spokój?     2020-03-28
Oszustwo AP: umiarkowanie po angielsku i ekstremizm po arabsku   i Itamar Marcus   2020-03-24
Dlaczego Palestyńczycy umierają w więzieniach Hamasu?   Tawil   2020-03-16
Oszczerstwo o rytuale krwi arcybiskupa Hanny   Fitzgerald   2020-03-15
Jasbir Puar i moralna klęska świata akademickiego   Rosenthal   2020-03-12
Zabawa w  antysemityzm podczas karnawału w Aalst   Collins   2020-03-11
Europie nie wolno paść ofiarą szantażu Erdoğana   Bekdil   2020-03-07
Jak zachodnie media stały się użytecznymi idiotami Gazy?   Yemini   2020-03-06
Czystka etniczna  Żydów i hipokryzja lewicy   Collier   2020-03-05
W rzeczywistości Palestyńczycy nigdy nie dążyli do pokoju   Yemini   2020-03-02
Czy chrześcijanie znikną z Bliskiego Wschodu?   Dabbas   2020-02-28
Zamiana praw człowieka w kiepski dowcip   Gordon   2020-02-25
Czy upiory totalitaryzmu mogą się odrodzić?   Koraszewski   2020-02-23
Balony z Gazy – problem wybuchającego terroru   Lipman   2020-02-22
Finansowane przez UE, kierowane przez Palestyńczyków. Kampanie BDS w szatach UE   Collier   2020-02-21
Przebierańcy   Lewin   2020-02-20
Nasz europejski wróg   Rosenthal   2020-02-17
Prosto o arabsko-izraelskim konflikcie   Pickles   2020-02-15
Błędny profil palestyńskich terrorystów   Flatow   2020-02-13
Podżeganie irańskiego reżimu do zniszczenia Izraela   Shindman   2020-02-12
Palestyńczycy: Po podżeganiu do przemocy Abbas przybywa do Nowego Jorku, by walczyć z planem pokojowym   Tawil   2020-02-11
Przecież nikt nie traktuje tego poważnie   Koraszewski   2020-02-10
Francja: Wypal trawkę, zabij Żyda, uniknij procesu, idź wolny   Milliere   2020-02-09
W Międzynarodowym Dniu Pamięci Holocaustu fake news i przywódcy podburzający do nienawiści nie są niczym nowym   Amos   2020-02-02
Czy obsesyjna nienawiść irańskiego reżimu do Żydów będzie jego zgubą?   Rosenthal   2020-01-27
Historia stara jak świat   Frantzman   2020-01-27
Autonomia Palestyńska walczy z Żydami, by „bronić” całej ludzkości   Marcus   2020-01-23
Czego światowi przywódcy nie dowiedzą się w Jad Waszem   Julius   2020-01-22
Ciekawe czasy   Lewin   2020-01-16
Zmiana reżimu w Iranie powinna stać się międzynarodowym celem   Rosenthal   2020-01-13
Dekapitacja chrześcijan w prezencie na Boże Narodzenie, Zachód ziewa   Meotti   2020-01-10
Organizacja Wyzwolenia Palestyny: czym jest OWP?   Lipman   2020-01-08
Bernard-Henri Levy o masakrze chrześcijan w Nigerii     2020-01-04
Czy dać państwo Czarnym Hebrajskim Izraelitom?   Flatow   2020-01-03
Nie dawaj fałszywego świadectwa, chyba, że…   Koraszewski   2020-01-02
Hamas, trzydzieści dwa lata później   Toameh   2019-12-29
Bój na śmierć i życie w Tell Tamer   Fernandez   2019-12-21
Angela Merkel finansuje zarówno Muzeum Auschwitz, jak i terroryzm     2019-12-14
Dlaczego nie ma pokoju między muzułmanami a Izraelem   Bulut   2019-12-12
”Israel Denial” odsłania akademickie próby delegitymizacji Izraela   Steinberg   2019-12-10
Iran strzela do protestujących, Europa spiskuje, by wzbogacić morderców   Tobin   2019-12-05
Inwersja antysemityzmu     2019-12-03
Trzeba zakończyć prześladowania ludzi przez radykałów   Franklin   2019-11-29
Były terrorysta wypomina Warren i Sandersowi popieranie palestyńskich terrorystów.   Greenfield   2019-11-25

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

CervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabija


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk